Hoppa till sidans innehåll

Sträcktider 2 aug


Resultat – VETERANTOUREN 2012-08-02

2012-08-02
LÅNGA (25/25) Tid Efter
1. Fredrik Åkerlind Vallentuna-Össeby OL 39:00
  2:52 (2:52) 1:59 (4:51) 3:07 (7:58) 2:31 (10:29) 1:33 (12:02) 2:37 (14:39) 3:35 (18:14)
  2:56 (21:10) 3:00 (24:10) 1:32 (25:42) 3:13 (28:55) 0:59 (29:54) 3:54 (33:48) 1:48 (35:36)
  2:09 (37:45) 1:13 (38:58)
2. Peter Andersson Söders SOL Tyresö 41:43 +2:43
  2:09 (2:09) 2:07 (4:16) 3:01 (7:17) 2:31 (9:48) 1:29 (11:17) 3:18 (14:35) 5:09 (19:44)
  3:37 (23:21) 3:24 (26:45) 2:11 (28:56) 2:30 (31:26) 0:59 (32:25) 4:05 (36:30) 1:46 (38:16)
  2:08 (40:24) 1:14 (41:38)
3. Per Edlund Sigtuna OK 48:13 +9:13
  2:34 (2:34) 1:59 (4:33) 7:57 (12:30) 3:02 (15:32) 1:06 (16:38) 2:51 (19:29) 3:18 (22:47)
  3:24 (26:11) 3:13 (29:24) 5:06 (34:30) 2:27 (36:57) 0:57 (37:54) 4:11 (42:05) 1:44 (43:49)
  2:39 (46:28) 1:33 (48:01)
4. Marianne Carlberg Vallentuna-Össeby OL 48:15 +9:15
  2:37 (2:37) 2:25 (5:02) 3:36 (8:38) 3:42 (12:20) 1:50 (14:10) 3:23 (17:33) 4:09 (21:42)
  4:19 (26:01) 3:45 (29:46) 2:47 (32:33) 2:45 (35:18) 1:28 (36:46) 5:07 (41:53) 2:09 (44:02)
  2:21 (46:23) 1:40 (48:03)
5. Björn Jansson Väsby OK 48:21 +9:21
  2:31 (2:31) 2:13 (4:44) 3:24 (8:08) 2:32 (10:40) 1:54 (12:34) 3:23 (15:57) 4:57 (20:54)
  4:23 (25:17) 4:16 (29:33) 3:49 (33:22) 2:47 (36:09) 0:54 (37:03) 5:09 (42:12) 1:36 (43:48)
  2:46 (46:34) 1:39 (48:13)
6. Thomas Johansson Rånäs OK 51:01 +12:01
  2:00 (2:00) 1:45 (3:45) 2:53 (6:38) 3:55 (10:33) 2:32 (13:05) 2:47 (15:52) 4:52 (20:44)
  4:46 (25:30) 9:34 (35:04) 1:59 (37:03) 2:12 (39:15) 1:13 (40:28) 4:33 (45:01) 1:44 (46:45)
  2:32 (49:17) 1:37 (50:54)
7. Kent Ludvall Täby OK 51:32 +12:32
  2:39 (2:39) 1:50 (4:29) 3:34 (8:03) 2:56 (10:59) 3:12 (14:11) 2:41 (16:52) 7:27 (24:19)
  4:11 (28:30) 3:52 (32:22) 1:54 (34:16) 3:03 (37:19) 0:59 (38:18) 5:39 (43:57) 2:06 (46:03)
  3:16 (49:19) 2:00 (51:19)
8. Bodil Norrbom Klubblös 52:21 +13:21
  2:41 (2:41) 2:38 (5:19) 5:24 (10:43) 3:54 (14:37) 1:42 (16:19) 3:58 (20:17) 4:20 (24:37)
  4:04 (28:41) 3:52 (32:33) 2:45 (35:18) 3:25 (38:43) 1:21 (40:04) 5:29 (45:33) 2:00 (47:33)
  2:51 (50:24) 1:47 (52:11)
9. Leif Nordlund Länna IF 56:12 +17:12
  3:22 (3:22) 2:18 (5:40) 3:55 (9:35) 3:31 (13:06) 1:42 (14:48) 4:11 (18:59) 5:05 (24:04)
  5:14 (29:18) 3:58 (33:16) 4:18 (37:34) 3:46 (41:20) 1:12 (42:32) 6:24 (48:56) 2:34 (51:30)
  2:50 (54:20) 1:41 (56:01)
10. Per Johan Wikfors OK Österåker 56:23 +17:23
  4:06 (4:06) 2:48 (6:54) 5:37 (12:31) 3:29 (16:00) 1:47 (17:47) 5:48 (23:35) 4:34 (28:09)
  4:36 (32:45) 3:32 (36:17) 2:30 (38:47) 3:04 (41:51) 1:07 (42:58) 6:19 (49:17) 2:27 (51:44)
  2:42 (54:26) 1:46 (56:12)
11. Catarina Boström Enebybergs IF 57:03 +18:03
  4:12 (4:12) 3:11 (7:23) 6:29 (13:52) 3:49 (17:41) 1:59 (19:40) 3:57 (23:37) 4:50 (28:27)
  4:08 (32:35) 3:40 (36:15) 3:02 (39:17) 3:12 (42:29) 1:30 (43:59) 5:53 (49:52) 2:31 (52:23)
  2:50 (55:13) 1:37 (56:50)
12. Stellan Fehrnström Enebybergs IF 1:00:19 +21:19
  3:51 (3:51) 2:39 (6:30) 4:10 (10:40) 5:15 (15:55) 3:08 (19:03) 4:08 (23:11) 4:15 (27:26)
  4:24 (31:50) 4:08 (35:58) 3:09 (39:07) 3:22 (42:29) 1:30 (43:59) 6:17 (50:16) 2:41 (52:57)
  4:17 (57:14) 2:54 (1:00:08)
13. Anna Lindskog-Petterss Attunda OK 1:01:35 +22:35
  3:27 (3:27) 3:09 (6:36) 4:35 (11:11) 4:38 (15:49) 1:46 (17:35) 4:06 (21:41) 4:50 (26:31)
  5:00 (31:31) 4:47 (36:18) 2:38 (38:56) 3:39 (42:35) 1:32 (44:07) 8:23 (52:30) 2:41 (55:11)
  3:34 (58:45) 2:32 (1:01:17)
13. Monica Roos Attunda OK 1:01:35 +22:35
  3:26 (3:26) 3:15 (6:41) 4:29 (11:10) 4:38 (15:48) 1:54 (17:42) 3:57 (21:39) 4:58 (26:37)
  4:50 (31:27) 4:56 (36:23) 2:31 (38:54) 3:44 (42:38) 1:25 (44:03) 8:23 (52:26) 2:40 (55:06)
  3:46 (58:52) 2:23 (1:01:15)
15. Lars Landström Långhundra IF 1:03:16 +24:16
  3:18 (3:18) 4:26 (7:44) 8:44 (16:28) 3:25 (19:53) 2:34 (22:27) 3:20 (25:47) 3:39 (29:26)
  4:42 (34:08) 3:49 (37:57) 3:47 (41:44) 3:20 (45:04) 1:11 (46:15) 8:01 (54:16) 3:12 (57:28)
  3:30 (1:00:58) 1:45 (1:02:43)
16. Carl Gunnar Bodström Enebybergs IF 1:04:08 +25:08
  3:32 (3:32) 2:56 (6:28) 5:07 (11:35) 4:46 (16:21) 2:21 (18:42) 4:37 (23:19) 6:40 (29:59)
  5:55 (35:54) 3:46 (39:40) 2:52 (42:32) 3:33 (46:05) 1:35 (47:40) 6:51 (54:31) 2:42 (57:13)
  4:34 (1:01:47) 2:03 (1:03:50)
17. Per Grundberg Rimbo SOK 1:05:45 +26:45
  3:27 (3:27) 2:38 (6:05) 3:46 (9:51) 4:13 (14:04) 4:04 (18:08) 4:19 (22:27) 3:42 (26:09)
  4:25 (30:34) 3:57 (34:31) 2:47 (37:18) 3:15 (40:33) 0:58 (41:31) 16:52 (58:23) 2:13 (1:00:36)
  3:15 (1:03:51) 1:43 (1:05:34)
18. Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK 1:10:14 +31:14
  3:39 (3:39) 3:09 (6:48) 4:31 (11:19) 5:53 (17:12) 3:43 (20:55) 4:29 (25:24) 8:25 (33:49)
  5:16 (39:05) 4:56 (44:01) 3:10 (47:11) 4:02 (51:13) 1:42 (52:55) 8:00 (1:00:55) 3:19 (1:04:14)
  3:38 (1:07:52) 2:05 (1:09:57)
19. Elisabeth Hedlöf Rånäs OK 1:11:47 +32:47
  2:58 (2:58) 2:38 (5:36) 8:44 (14:20) 3:46 (18:06) 1:33 (19:39) 3:45 (23:24) 14:57 (38:21)
  5:54 (44:15) 3:42 (47:57) 3:33 (51:30) 4:32 (56:02) 1:54 (57:56) 6:14 (1:04:10) 1:57 (1:06:07)
  3:36 (1:09:43) 1:52 (1:11:35)
20. Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 1:14:45 +35:45
  4:04 (4:04) 3:11 (7:15) 5:09 (12:24) 4:14 (16:38) 2:32 (19:10) 4:36 (23:46) 11:17 (35:03)
  5:39 (40:42) 5:12 (45:54) 3:16 (49:10) 4:15 (53:25) 1:30 (54:55) 8:19 (1:03:14) 3:00 (1:06:14)
  5:46 (1:12:00) 2:28 (1:14:28)
21. Björn Lindgren OK Österåker 1:18:50 +39:50
  4:11 (4:11) 2:49 (7:00) 4:52 (11:52) 13:03 (24:55) 1:43 (26:38) 3:59 (30:37) 4:50 (35:27)
  6:10 (41:37) 10:42 (52:19) 6:01 (58:20) 3:49 (1:02:09) 1:14 (1:03:23) 6:55 (1:10:18) 3:06 (1:13:24)
  3:13 (1:16:37) 2:00 (1:18:37)
22. Roland Bäcklin Sigtuna OK 1:18:59 +39:59
  3:10 (3:10) 2:44 (5:54) 15:22 (21:16) 4:14 (25:30) 2:23 (27:53) 5:00 (32:53) 4:57 (37:50)
  7:33 (45:23) 5:08 (50:31) 3:09 (53:40) 4:13 (57:53) 1:22 (59:15) 9:16 (1:08:31) 3:13 (1:11:44)
  4:24 (1:16:08) 2:44 (1:18:52)
23. Peter Landenmark Sigtuna OK 1:26:27 +47:27
  4:34 (4:34) 6:29 (11:03) 4:51 (15:54) 9:15 (25:09) 2:17 (27:26) 5:59 (33:25) 5:34 (38:59)
  5:07 (44:06) 9:38 (53:44) 3:01 (56:45) 5:30 (1:02:15) 2:13 (1:04:28) 11:07 (1:15:35) 2:42 (1:18:17)
  4:54 (1:23:11) 2:50 (1:26:01)
24. Leif Lunquist Enebybergs IF 1:35:01 +56:01
  5:43 (5:43) 3:14 (8:57) 4:40 (13:37) 13:23 (27:00) 2:24 (29:24) 8:51 (38:15) 11:41 (49:56)
  5:07 (55:03) 8:57 (1:04:00) 3:46 (1:07:46) 4:15 (1:12:01) 1:26 (1:13:27) 10:30 (1:23:57) 3:09 (1:27:06)
  3:57 (1:31:03) 3:41 (1:34:44)
  Åke Gatelid Sigtuna OK Felst.
  3:20 (3:20) 2:33 (5:53) 4:22 (10:15) 3:36 (13:51) 1:54 (15:45) 3:33 (19:18) 4:08 (23:26)
  4:22 (27:48) 4:51 (32:39) 2:37 (35:16) 3:18 (38:34) - (-) - (46:28) 2:54 (49:22)
  3:16 (52:38) 2:07 (54:45)
MELLAN (32/32) Tid Efter
1. Karin Almgren Söders SOL Tyresö 37:10
  1:52 (1:52) 4:29 (6:21) 3:28 (9:49) 2:10 (11:59) 2:15 (14:14) 2:13 (16:27) 2:46 (19:13)
  2:54 (22:07) 1:06 (23:13) 4:54 (28:07) 1:54 (30:01) 2:16 (32:17) 2:52 (35:09) 1:43 (36:52)
2. Rolf Andersson Rimbo SOK 43:41 +6:31
  2:33 (2:33) 5:54 (8:27) 4:12 (12:39) 2:24 (15:03) 2:34 (17:37) 2:30 (20:07) 2:53 (23:00)
  3:22 (26:22) 1:23 (27:45) 5:07 (32:52) 2:15 (35:07) 3:18 (38:25) 3:03 (41:28) 2:00 (43:28)
3. Kjell Tancred IBM-Klubben 48:01 +10:51
  2:12 (2:12) 4:58 (7:10) 4:41 (11:51) 2:44 (14:35) 3:25 (18:00) 2:40 (20:40) 3:48 (24:28)
  4:00 (28:28) 1:28 (29:56) 5:36 (35:32) 2:52 (38:24) 3:08 (41:32) 3:44 (45:16) 2:33 (47:49)
4. Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 48:37 +11:27
  3:43 (3:43) 4:50 (8:33) 3:51 (12:24) 4:03 (16:27) 3:02 (19:29) 2:30 (21:59) 3:22 (25:21)
  3:59 (29:20) 1:34 (30:54) 5:41 (36:35) 2:27 (39:02) 3:15 (42:17) 3:48 (46:05) 2:14 (48:19)
5. Tom Lindberg OK Roslagen 48:46 +11:36
  2:33 (2:33) 4:10 (6:43) 5:15 (11:58) 3:47 (15:45) 2:17 (18:02) 2:04 (20:06) 3:44 (23:50)
  3:23 (27:13) 1:24 (28:37) 4:39 (33:16) 3:05 (36:21) 3:23 (39:44) 6:29 (46:13) 2:19 (48:32)
6. Christer Andersson ATG 48:59 +11:49
  2:48 (2:48) 5:04 (7:52) 4:15 (12:07) 3:07 (15:14) 2:47 (18:01) 2:26 (20:27) 3:12 (23:39)
  3:29 (27:08) 1:42 (28:50) 8:25 (37:15) 2:44 (39:59) 2:57 (42:56) 3:38 (46:34) 2:10 (48:44)
7. Kerstin Rosengren Turebergs IF 49:41 +12:31
  2:49 (2:49) 5:22 (8:11) 4:36 (12:47) 2:32 (15:19) 3:02 (18:21) 3:35 (21:56) 3:27 (25:23)
  3:45 (29:08) 1:29 (30:37) 6:05 (36:42) 2:32 (39:14) 3:21 (42:35) 3:33 (46:08) 2:48 (48:56)
8. Bengt Friberg Järfälla OK 50:57 +13:47
  2:48 (2:48) 5:31 (8:19) 5:02 (13:21) 3:56 (17:17) 3:22 (20:39) 3:09 (23:48) 3:26 (27:14)
  4:41 (31:55) 1:26 (33:21) 5:51 (39:12) 2:38 (41:50) 3:25 (45:15) 3:11 (48:26) 2:17 (50:43)
9. Sven-Olof Norlin Rimbo SOK 52:10 +15:00
  2:10 (2:10) 4:37 (6:47) 5:13 (12:00) 2:52 (14:52) 4:04 (18:56) 2:28 (21:24) 4:04 (25:28)
  4:18 (29:46) 1:16 (31:02) 5:57 (36:59) 2:38 (39:37) 5:35 (45:12) 3:48 (49:00) 2:45 (51:45)
10. Lars Nordin Solna OK 53:44 +16:34
  5:27 (5:27) 6:31 (11:58) 5:27 (17:25) 2:53 (20:18) 3:21 (23:39) 2:46 (26:25) 3:41 (30:06)
  3:49 (33:55) 1:36 (35:31) 5:26 (40:57) 3:19 (44:16) 2:52 (47:08) 3:51 (50:59) 2:29 (53:28)
11. Håkan Boije Turebergs IF 54:19 +17:09
  2:53 (2:53) 5:34 (8:27) 4:08 (12:35) 3:17 (15:52) 2:49 (18:41) 2:57 (21:38) 3:23 (25:01)
  4:36 (29:37) 6:17 (35:54) 5:40 (41:34) 3:21 (44:55) 3:32 (48:27) 3:31 (51:58) 2:03 (54:01)
12. Sigurd Wallén Täby OK 54:42 +17:32
  3:10 (3:10) 5:31 (8:41) 7:05 (15:46) 2:25 (18:11) 2:48 (20:59) 3:08 (24:07) 3:21 (27:28)
  3:54 (31:22) 1:20 (32:42) 5:39 (38:21) 2:35 (40:56) 3:24 (44:20) 7:20 (51:40) 2:33 (54:13)
13. Bengt Törnqvist Väsby OK 56:48 +19:38
  2:34 (2:34) 5:36 (8:10) 4:47 (12:57) 2:44 (15:41) 3:11 (18:52) 3:13 (22:05) 4:30 (26:35)
  3:59 (30:34) 1:43 (32:17) 8:07 (40:24) 2:45 (43:09) 6:13 (49:22) 4:13 (53:35) 2:53 (56:28)
14. Evert Sandahl Täby OK 59:16 +22:06
  2:22 (2:22) 5:08 (7:30) 5:07 (12:37) 3:07 (15:44) 2:49 (18:33) 3:49 (22:22) 4:31 (26:53)
  5:52 (32:45) 1:36 (34:21) 6:57 (41:18) 2:37 (43:55) 6:04 (49:59) 4:23 (54:22) 4:30 (58:52)
15. Lars Roos Attunda OK 59:22 +22:12
  2:47 (2:47) 6:41 (9:28) 5:12 (14:40) 4:21 (19:01) 2:58 (21:59) 3:50 (25:49) 4:00 (29:49)
  4:48 (34:37) 2:27 (37:04) 6:42 (43:46) 3:10 (46:56) 4:02 (50:58) 4:49 (55:47) 3:10 (58:57)
16. Åke Linderoth Sundbybergs IK 1:00:04 +22:54
  2:31 (2:31) 5:59 (8:30) 6:28 (14:58) 3:08 (18:06) 3:54 (22:00) 3:19 (25:19) 4:51 (30:10)
  4:34 (34:44) 1:35 (36:19) 7:06 (43:25) 2:58 (46:23) 4:21 (50:44) 6:17 (57:01) 2:38 (59:39)
17. Bo Westling Häverödals SK 1:00:22 +23:12
  2:17 (2:17) 5:16 (7:33) 4:35 (12:08) 4:03 (16:11) 3:20 (19:31) 3:27 (22:58) 4:10 (27:08)
  4:44 (31:52) 1:50 (33:42) 9:46 (43:28) 3:13 (46:41) 4:40 (51:21) 5:26 (56:47) 3:03 (59:50)
18. Leif Berg Sigtuna OK 1:00:40 +23:30
  2:38 (2:38) 4:31 (7:09) 5:08 (12:17) 3:14 (15:31) 8:06 (23:37) 3:15 (26:52) 3:33 (30:25)
  4:03 (34:28) 1:44 (36:12) 6:07 (42:19) 3:00 (45:19) 5:28 (50:47) 4:41 (55:28) 4:32 (1:00:00)
19. Ewa Nordlund Länna IF 1:00:44 +23:34
  4:41 (4:41) 5:45 (10:26) 5:50 (16:16) 3:15 (19:31) 3:33 (23:04) 3:59 (27:03) 4:08 (31:11)
  4:39 (35:50) 1:51 (37:41) 6:16 (43:57) 3:17 (47:14) 5:18 (52:32) 4:55 (57:27) 2:51 (1:00:18)
20. Göran Grimvall Täby OK 1:01:07 +23:57
  2:35 (2:35) 5:56 (8:31) 5:32 (14:03) 3:01 (17:04) 3:50 (20:54) 4:07 (25:01) 4:00 (29:01)
  4:16 (33:17) 2:07 (35:24) 6:54 (42:18) 2:44 (45:02) 6:55 (51:57) 5:30 (57:27) 3:16 (1:00:43)
21. Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 1:03:43 +26:33
  3:46 (3:46) 6:05 (9:51) 6:12 (16:03) 3:31 (19:34) 3:53 (23:27) 5:06 (28:33) 4:25 (32:58)
  4:50 (37:48) 1:54 (39:42) 7:06 (46:48) 3:33 (50:21) 4:01 (54:22) 5:44 (1:00:06) 3:07 (1:03:13)
22. Göran Andersson Täby OK 1:06:02 +28:52
  2:27 (2:27) 5:32 (7:59) 13:21 (21:20) 2:38 (23:58) 5:09 (29:07) 3:20 (32:27) 4:22 (36:49)
  5:07 (41:56) 1:39 (43:35) 8:32 (52:07) 2:48 (54:55) 4:30 (59:25) 3:44 (1:03:09) 2:32 (1:05:41)
23. Lars Westin Vallentuna-Össeby OL 1:09:33 +32:23
  3:20 (3:20) 18:42 (22:02) 3:54 (25:56) 3:15 (29:11) 2:30 (31:41) 2:26 (34:07) 3:39 (37:46)
  3:46 (41:32) 1:33 (43:05) 10:44 (53:49) 2:38 (56:27) 4:27 (1:00:54) 5:06 (1:06:00) 3:11 (1:09:11)
24. Stig Larsson Tullinge SK 1:10:34 +33:24
  13:24 (13:24) 5:34 (18:58) 5:15 (24:13) 4:14 (28:27) 3:12 (31:39) 3:01 (34:40) 5:26 (40:06)
  4:37 (44:43) 2:25 (47:08) 10:37 (57:45) 3:00 (1:00:45) 3:12 (1:03:57) 3:50 (1:07:47) 2:24 (1:10:11)
25. Martyn Passmore Sigtuna OK 1:11:09 +33:59
  2:13 (2:13) 5:59 (8:12) 7:38 (15:50) 12:02 (27:52) 3:05 (30:57) 2:35 (33:32) 4:03 (37:35)
  3:57 (41:32) 1:39 (43:11) 5:34 (48:45) 2:54 (51:39) 3:36 (55:15) 12:28 (1:07:43) 3:03 (1:10:46)
26. Margareta Wallén Täby OK 1:11:23 +34:13
  7:08 (7:08) 5:39 (12:47) 5:37 (18:24) 2:41 (21:05) 4:55 (26:00) 3:20 (29:20) 4:13 (33:33)
  8:39 (42:12) 1:30 (43:42) 6:43 (50:25) 2:49 (53:14) 7:20 (1:00:34) 7:18 (1:07:52) 3:08 (1:11:00)
27. Katarina Landström Långhundra IF 1:17:40 +40:30
  5:51 (5:51) 9:55 (15:46) 6:01 (21:47) 9:14 (31:01) 3:35 (34:36) 2:25 (37:01) 4:34 (41:35)
  4:25 (46:00) 2:50 (48:50) 9:10 (58:00) 3:05 (1:01:05) 4:33 (1:05:38) 9:30 (1:15:08) 2:15 (1:17:23)
28. Björn Engsten OK Rodhen 1:19:00 +41:50
  3:11 (3:11) 7:36 (10:47) 4:44 (15:31) 3:04 (18:35) 9:53 (28:28) 3:13 (31:41) 6:54 (38:35)
  5:10 (43:45) 13:28 (57:13) 5:30 (1:02:43) 2:51 (1:05:34) 5:32 (1:11:06) 4:27 (1:15:33) 2:59 (1:18:32)
29. Bo Danielsson Bålsta OK 1:24:01 +46:51
  11:42 (11:42) 6:25 (18:07) 5:33 (23:40) 4:57 (28:37) 13:33 (42:10) 4:35 (46:45) 5:11 (51:56)
  5:43 (57:39) 1:41 (59:20) 7:02 (1:06:22) 3:48 (1:10:10) 4:06 (1:14:16) 5:21 (1:19:37) 3:51 (1:23:28)
30. Barbro Börjeson Sigtuna OK 1:28:38 +51:28
  5:16 (5:16) 10:10 (15:26) 8:59 (24:25) 6:00 (30:25) 4:32 (34:57) 7:28 (42:25) 5:13 (47:38)
  6:06 (53:44) 3:59 (57:43) 9:59 (1:07:42) 3:54 (1:11:36) 5:21 (1:16:57) 7:54 (1:24:51) 3:13 (1:28:04)
  Gunnar Bramsten Sundbybergs IK Felst.
  3:17 (3:17) 6:44 (10:01) 4:58 (14:59) 5:00 (19:59) 5:33 (25:32) - (-) - (34:22)
  4:37 (38:59) 1:44 (40:43) 6:31 (47:14) 3:27 (50:41) 3:09 (53:50) 3:44 (57:34) 2:24 (59:58)
  Yvonne Roos Attunda OK Felst.
  3:18 (3:18) 8:33 (11:51) 8:50 (20:41) 3:56 (24:37) 7:08 (31:45) 4:49 (36:34) 5:21 (41:55)
  7:28 (49:23) 2:20 (51:43) 17:23 (1:09:06) - (-) - (-) - (-) - (-)
KORTA (23/23) Tid Efter
1. Roine Mattsson Häverödals SK 35:27
  4:31 (4:31) 4:03 (8:34) 5:27 (14:01) 2:08 (16:09) 2:19 (18:28) 4:50 (23:18) 3:00 (26:18)
  2:58 (29:16) 3:33 (32:49) 2:24 (35:13)
2. Lennart Hedlund Vallentuna-Össeby OL 39:02 +3:35
  5:21 (5:21) 3:43 (9:04) 6:42 (15:46) 2:40 (18:26) 2:01 (20:27) 5:01 (25:28) 2:45 (28:13)
  3:44 (31:57) 4:38 (36:35) 2:06 (38:41)
3. Kjell Jansson Väsby OK 40:38 +5:11
  3:43 (3:43) 3:24 (7:07) 5:49 (12:56) 2:04 (15:00) 2:32 (17:32) 5:56 (23:28) 2:45 (26:13)
  6:33 (32:46) 4:26 (37:12) 3:03 (40:15)
4. Olow Jansson Häverödals SK 41:07 +5:40
  4:15 (4:15) 3:43 (7:58) 5:45 (13:43) 2:28 (16:11) 3:11 (19:22) 4:45 (24:07) 2:38 (26:45)
  4:07 (30:52) 7:08 (38:00) 2:45 (40:45)
5. Tage Abrahamsson Rånäs OK 42:58 +7:31
  7:10 (7:10) 3:32 (10:42) 5:42 (16:24) 3:04 (19:28) 2:49 (22:17) 5:18 (27:35) 3:23 (30:58)
  5:36 (36:34) 3:54 (40:28) 2:12 (42:40)
6. Bertil Ljungemyr IFK Lidingös SOK 45:09 +9:42
  7:22 (7:22) 4:12 (11:34) 5:30 (17:04) 3:55 (20:59) 2:29 (23:28) 6:10 (29:38) 4:35 (34:13)
  3:36 (37:49) 4:24 (42:13) 2:35 (44:48)
7. Ragnar Andersson Häverödals SK 45:19 +9:52
8. Lars-Erik Lindell Väsby OK 45:47 +10:20
  4:43 (4:43) 4:27 (9:10) 6:59 (16:09) 2:58 (19:07) 3:20 (22:27) 6:21 (28:48) 3:49 (32:37)
  4:02 (36:39) 5:23 (42:02) 3:11 (45:13)
9. Alf Persson OK Österåker 46:30 +11:03
  5:39 (5:39) 4:34 (10:13) 6:48 (17:01) 3:38 (20:39) 3:02 (23:41) 5:41 (29:22) 3:37 (32:59)
  5:09 (38:08) 4:45 (42:53) 2:53 (45:46)
10. Ulf Larsson Sigtuna OK 51:38 +16:11
  6:44 (6:44) 3:48 (10:32) 7:10 (17:42) 2:38 (20:20) 2:55 (23:15) 11:12 (34:27) 3:08 (37:35)
  5:10 (42:45) 5:52 (48:37) 2:36 (51:13)
11. Marita Berg Sigtuna OK 52:51 +17:24
  5:36 (5:36) 4:43 (10:19) 11:13 (21:32) 2:57 (24:29) 3:00 (27:29) 7:47 (35:16) 3:54 (39:10)
  4:35 (43:45) 5:51 (49:36) 2:38 (52:14)
12. Birgitta Eriksson Länna IF 52:52 +17:25
  4:33 (4:33) 4:08 (8:41) 7:52 (16:33) 4:12 (20:45) 3:11 (23:56) 6:22 (30:18) 8:19 (38:37)
  4:31 (43:08) 6:42 (49:50) 2:34 (52:24)
13. Maud Andersson Täby OK 53:37 +18:10
  5:53 (5:53) 4:36 (10:29) 9:24 (19:53) 3:20 (23:13) 4:12 (27:25) 7:27 (34:52) 4:01 (38:53)
  4:44 (43:37) 5:16 (48:53) 3:57 (52:50)
14. Joachim Tiefensee Sigtuna OK 54:16 +18:49
  5:24 (5:24) 14:04 (19:28) 6:46 (26:14) 2:31 (28:45) 2:29 (31:14) 6:01 (37:15) 2:56 (40:11)
  3:43 (43:54) 7:23 (51:17) 2:45 (54:02)
15. Pia Vikström Täby OK 56:27 +21:00
  6:34 (6:34) 4:54 (11:28) 8:58 (20:26) 3:21 (23:47) 3:59 (27:46) 7:47 (35:33) 4:48 (40:21)
  5:12 (45:33) 6:03 (51:36) 4:01 (55:37)
16. Sven-Olov Karlsson Rånäs OK 57:13 +21:46
  6:35 (6:35) 5:09 (11:44) 9:15 (20:59) 4:45 (25:44) 3:32 (29:16) 7:54 (37:10) 4:41 (41:51)
  5:32 (47:23) 5:38 (53:01) 3:33 (56:34)
17. Lars-Åke Eriksson Täby OK 57:58 +22:31
  4:54 (4:54) 3:57 (8:51) 6:06 (14:57) 2:49 (17:46) 2:37 (20:23) 7:28 (27:51) 6:57 (34:48)
  15:28 (50:16) 4:42 (54:58) 2:39 (57:37)
18. Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK 57:59 +22:32
  8:12 (8:12) 6:35 (14:47) 6:34 (21:21) 2:33 (23:54) 3:11 (27:05) 8:03 (35:08) 3:46 (38:54)
  10:06 (49:00) 5:13 (54:13) 3:07 (57:20)
19. Britt-Marie Danielsson Bålsta OK 59:06 +23:39
  12:41 (12:41) 5:45 (18:26) 10:21 (28:47) 3:23 (32:10) 3:24 (35:34) 5:36 (41:10) 3:52 (45:02)
  3:53 (48:55) 6:21 (55:16) 3:18 (58:34)
20. Maj Boudrie Väsby OK 1:00:55 +25:28
  9:33 (9:33) 6:36 (16:09) 10:18 (26:27) 3:51 (30:18) 3:36 (33:54) 8:10 (42:04) 3:52 (45:56)
  4:37 (50:33) 5:38 (56:11) 3:49 (1:00:00)
21. Eva-Lena Svanström OK Österåker 1:05:33 +30:06
  4:45 (4:45) 4:24 (9:09) 8:16 (17:25) 6:55 (24:20) 3:05 (27:25) 7:34 (34:59) 9:44 (44:43)
  10:36 (55:19) 5:27 (1:00:46) 3:59 (1:04:45)
22. Carl Lang OK Österåker 1:05:37 +30:10
  6:25 (6:25) 4:25 (10:50) 8:17 (19:07) 2:56 (22:03) 3:13 (25:16) 15:40 (40:56) 11:50 (52:46)
  4:35 (57:21) 4:49 (1:02:10) 3:02 (1:05:12)
23. Ivor Nordström Täby OK 1:14:03 +38:36
  6:42 (6:42) 6:56 (13:38) 15:09 (28:47) 3:32 (32:19) 5:01 (37:20) 9:53 (47:13) 4:01 (51:14)
  5:33 (56:47) 8:20 (1:05:07) 7:35 (1:12:42)
Uppdaterad: 02 AUG 2012 18:36 Skribent: Rolf Andersson

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911
E-post: This is a mailto link

Se all info