Hoppa till sidans innehåll

Sträcktider 3 april


NySträcktid

2012-04-02

KORTA

(13/13)

Tid

Efter

1.

Olow Jansson

Häverödals SK

38:52

 

3:06 (3:06)

4:20 (7:26)

2:21 (9:47)

4:45 (14:32)

5:58 (20:30)

3:38 (24:08)

7:38 (31:46)

 

5:39 (37:25)

2.

Tryggve Trygg

OK Roslagen

41:34

+2:42

 

5:27 (5:27)

4:23 (9:50)

2:09 (11:59)

5:11 (17:10)

6:11 (23:21)

3:26 (26:47)

7:47 (34:34)

 

5:04 (39:38)

3.

Lars-Erik Lindell

Väsby OK

42:27

+3:35

 

4:40 (4:40)

4:16 (8:56)

2:26 (11:22)

4:36 (15:58)

9:22 (25:20)

3:41 (29:01)

8:16 (37:17)

 

3:16 (40:33)

4.

Eva-Lena Svanström

OK Österåker

44:28

+5:36

 

4:19 (4:19)

4:34 (8:53)

2:26 (11:19)

5:14 (16:33)

7:16 (23:49)

7:12 (31:01)

8:31 (39:32)

 

3:01 (42:33)

5.

So Karsson

Långhundra IF

52:05

+13:13

 

3:38 (3:38)

4:42 (8:20)

2:23 (10:43)

6:12 (16:55)

15:17 (32:12)

5:02 (37:14)

9:27 (46:41)

 

3:21 (50:02)

6.

Pia Vikström

Täby OK

53:31

+14:39

 

4:01 (4:01)

6:31 (10:32)

2:44 (13:16)

5:55 (19:11)

12:28 (31:39)

4:55 (36:34)

9:32 (46:06)

 

5:15 (51:21)

7.

Alf Persson

OK Österåker

55:47

+16:55

 

4:12 (4:12)

9:57 (14:09)

2:15 (16:24)

6:35 (22:59)

9:23 (32:22)

6:26 (38:48)

11:34 (50:22)

 

3:25 (53:47)

8.

Lars-Åke Eriksson

Täby OK

1:01:46

+22:54

 

16:01 (16:01)

12:02 (28:03)

2:19 (30:22)

6:29 (36:51)

6:47 (43:38)

3:45 (47:23)

8:43 (56:06)

 

3:47 (59:53)

9.

Kjell Jansson

Väsby OK

1:04:37

+25:45

 

14:31 (14:31)

8:21 (22:52)

1:34 (24:26)

16:54 (41:20)

6:20 (47:40)

3:45 (51:25)

7:16 (58:41)

 

3:53 (1:02:34)

10.

Lennart Rådberg

Häverödals SK

1:08:03

+29:11

 

4:51 (4:51)

7:24 (12:15)

2:30 (14:45)

7:02 (21:47)

13:54 (35:41)

9:27 (45:08)

13:12 (58:20)

 

6:48 (1:05:08)

11.

Anders Eriksson

Enebybergs IF

1:12:55

+34:03

 

9:29 (9:29)

10:18 (19:47)

1:56 (21:43)

15:35 (37:18)

10:13 (47:31)

5:02 (52:33)

13:10 (1:05:43)

 

4:47 (1:10:30)

12.

Evert Carlsson

Täby OK

1:29:16

+50:24

 

6:03 (6:03)

6:38 (12:41)

4:06 (16:47)

20:13 (37:00)

12:52 (49:52)

7:49 (57:41)

18:06 (1:15:47)

 

8:15 (1:24:02)

 

Margareta Wallén

Täby OK

Felst.

 

- (-)

- (-)

- (-)

- (19:38)

14:39 (34:17)

3:23 (37:40)

7:13 (44:53)

 

6:49 (51:42)

MELLAN

(25/25)

Tid

Efter

1.

Jan Bojling

Solna OK

40:57

 

3:22 (3:22)

3:17 (6:39)

1:06 (7:45)

3:23 (11:08)

2:34 (13:42)

2:39 (16:21)

6:39 (23:00)

 

3:20 (26:20)

4:37 (30:57)

4:21 (35:18)

2:44 (38:02)

1:51 (39:53)

2.

Sören Eriksson

Länna IF

49:14

+8:17

 

3:34 (3:34)

4:01 (7:35)

1:14 (8:49)

7:28 (16:17)

2:51 (19:08)

3:07 (22:15)

7:08 (29:23)

 

3:03 (32:26)

5:47 (38:13)

5:00 (43:13)

2:49 (46:02)

1:52 (47:54)

3.

Sven-Olof Norlin

Rimbo SOK

49:41

+8:44

 

3:13 (3:13)

4:36 (7:49)

1:22 (9:11)

4:07 (13:18)

3:24 (16:42)

2:53 (19:35)

8:48 (28:23)

 

5:35 (33:58)

5:08 (39:06)

4:24 (43:30)

3:09 (46:39)

1:52 (48:31)

4.

Roine Mattsson

Häverödals SK

50:13

+9:16

 

3:52 (3:52)

4:36 (8:28)

1:24 (9:52)

7:09 (17:01)

2:55 (19:56)

3:20 (23:16)

7:13 (30:29)

 

3:00 (33:29)

5:51 (39:20)

4:58 (44:18)

2:49 (47:07)

1:47 (48:54)

5.

Sigurd Wallén

Täby OK

51:02

+10:05

 

3:35 (3:35)

4:44 (8:19)

1:48 (10:07)

10:01 (20:08)

3:17 (23:25)

2:39 (26:04)

6:23 (32:27)

 

3:00 (35:27)

4:49 (40:16)

4:51 (45:07)

2:42 (47:49)

1:57 (49:46)

6.

Gerhard Lilliestierna

OK Roslagen

51:24

+10:27

 

3:14 (3:14)

7:10 (10:24)

0:59 (11:23)

5:49 (17:12)

5:52 (23:04)

4:10 (27:14)

5:34 (32:48)

 

3:32 (36:20)

5:41 (42:01)

4:09 (46:10)

2:35 (48:45)

1:40 (50:25)

7.

Sven Jacobsson

IF Thor

52:18

+11:21

 

4:13 (4:13)

4:53 (9:06)

1:33 (10:39)

7:55 (18:34)

3:03 (21:37)

3:07 (24:44)

7:10 (31:54)

 

3:16 (35:10)

5:44 (40:54)

5:04 (45:58)

2:56 (48:54)

1:57 (50:51)

8.

Christer Andersson

ATG

52:40

+11:43

 

3:23 (3:23)

6:46 (10:09)

1:18 (11:27)

7:40 (19:07)

2:59 (22:06)

3:51 (25:57)

6:48 (32:45)

 

3:03 (35:48)

5:48 (41:36)

4:54 (46:30)

3:00 (49:30)

1:47 (51:17)

9.

Rolf Andersson

Rimbo SOK

53:40

+12:43

 

4:34 (4:34)

5:14 (9:48)

1:17 (11:05)

7:46 (18:51)

5:40 (24:31)

3:14 (27:45)

7:44 (35:29)

 

2:41 (38:10)

4:55 (43:05)

4:37 (47:42)

2:58 (50:40)

1:50 (52:30)

10.

Ulf Carnby

Täby OK

54:22

+13:25

 

3:53 (3:53)

5:03 (8:56)

2:45 (11:41)

4:30 (16:11)

2:56 (19:07)

4:11 (23:18)

7:21 (30:39)

 

6:55 (37:34)

6:46 (44:20)

4:33 (48:53)

2:39 (51:32)

1:40 (53:12)

11.

Kjell Tancred

IBM-Klubben

54:36

+13:39

 

3:52 (3:52)

4:40 (8:32)

1:28 (10:00)

7:36 (17:36)

3:02 (20:38)

2:50 (23:28)

7:13 (30:41)

 

3:07 (33:48)

6:49 (40:37)

6:54 (47:31)

3:20 (50:51)

2:29 (53:20)

12.

Bengt Friberg

Järfälla OK

54:46

+13:49

 

5:37 (5:37)

9:22 (14:59)

1:33 (16:32)

8:00 (24:32)

2:32 (27:04)

2:54 (29:58)

7:10 (37:08)

 

3:02 (40:10)

4:38 (44:48)

4:23 (49:11)

2:40 (51:51)

1:45 (53:36)

13.

Bertil Ljungemyr

IFK Lidingös SOK

55:00

+14:03

 

3:53 (3:53)

4:39 (8:32)

1:38 (10:10)

6:32 (16:42)

3:02 (19:44)

4:03 (23:47)

8:41 (32:28)

 

3:56 (36:24)

6:18 (42:42)

4:47 (47:29)

3:59 (51:28)

2:09 (53:37)

14.

Ulf Skogtjärn

OK Linné

1:00:22

+19:25

 

5:42 (5:42)

4:48 (10:30)

1:32 (12:02)

3:51 (15:53)

3:30 (19:23)

4:03 (23:26)

9:37 (33:03)

 

5:12 (38:15)

9:43 (47:58)

5:37 (53:35)

2:47 (56:22)

2:21 (58:43)

15.

Sivert Söderbärg

OK Roslagen

1:00:47

+19:50

 

4:49 (4:49)

5:53 (10:42)

1:59 (12:41)

5:22 (18:03)

3:28 (21:31)

3:51 (25:22)

9:20 (34:42)

 

4:53 (39:35)

7:41 (47:16)

5:57 (53:13)

3:22 (56:35)

2:25 (59:00)

16.

Gunnar Dahlström

Fredrikshofs IF Skid & OK

1:01:17

+20:20

 

4:59 (4:59)

4:54 (9:53)

2:24 (12:17)

5:16 (17:33)

3:48 (21:21)

4:14 (25:35)

9:42 (35:17)

 

3:55 (39:12)

6:55 (46:07)

6:43 (52:50)

4:16 (57:06)

2:20 (59:26)

17.

Göran Andersson

Täby OK

1:03:31

+22:34

 

5:15 (5:15)

4:49 (10:04)

1:43 (11:47)

10:07 (21:54)

2:59 (24:53)

3:19 (28:12)

7:25 (35:37)

 

5:16 (40:53)

5:41 (46:34)

9:23 (55:57)

3:48 (59:45)

2:23 (1:02:08)

18.

Håkan Boije

Turebergs IF

1:04:26

+23:29

 

4:21 (4:21)

4:40 (9:01)

1:31 (10:32)

13:44 (24:16)

12:11 (36:27)

3:00 (39:27)

6:41 (46:08)

 

3:01 (49:09)

5:09 (54:18)

4:31 (58:49)

2:31 (1:01:20)

1:48 (1:03:08)

19.

Göran Grimvall

Täby OK

1:06:17

+25:20

 

5:04 (5:04)

6:36 (11:40)

2:06 (13:46)

10:24 (24:10)

3:27 (27:37)

3:48 (31:25)

8:49 (40:14)

 

4:02 (44:16)

8:59 (53:15)

6:10 (59:25)

3:15 (1:02:40)

2:08 (1:04:48)

20.

Åke Linderoth

Sundbybergs IK

1:08:51

+27:54

 

4:13 (4:13)

5:23 (9:36)

1:43 (11:19)

11:39 (22:58)

3:27 (26:25)

4:57 (31:22)

8:53 (40:15)

 

4:18 (44:33)

9:06 (53:39)

7:05 (1:00:44)

4:03 (1:04:47)

2:22 (1:07:09)

21.

Lars Roos

Attunda OK

1:13:15

+32:18

 

11:19 (11:19)

6:39 (17:58)

1:58 (19:56)

7:29 (27:25)

3:10 (30:35)

9:06 (39:41)

9:06 (48:47)

 

5:05 (53:52)

6:18 (1:00:10)

6:26 (1:06:36)

2:45 (1:09:21)

2:23 (1:11:44)

22.

Birgitta Norlin

Rimbo SOK

1:30:14

+49:17

 

18:39 (18:39)

6:38 (25:17)

1:32 (26:49)

8:15 (35:04)

13:57 (49:01)

4:10 (53:11)

12:21 (1:05:32)

 

4:13 (1:09:45)

7:30 (1:17:15)

6:08 (1:23:23)

2:54 (1:26:17)

2:14 (1:28:31)

23.

Anders Sandwall

Skarpnäcks OL

1:31:16

+50:19

 

5:37 (5:37)

5:51 (11:28)

2:36 (14:04)

6:19 (20:23)

4:12 (24:35)

15:35 (40:10)

14:43 (54:53)

 

5:39 (1:00:32)

9:49 (1:10:21)

10:12 (1:20:33)

4:29 (1:25:02)

3:26 (1:28:28)

 

Bo Sunden

Karlsbyhedens IK

Felst.

 

3:17 (3:17)

5:30 (8:47)

1:29 (10:16)

8:21 (18:37)

11:02 (29:39)

- (-)

- (42:15)

 

3:28 (45:43)

5:12 (50:55)

13:30 (1:04:25)

3:30 (1:07:55)

3:10 (1:11:05)

 

Ulf Åström

OK Roslagen

Felst.

 

3:55 (3:55)

6:13 (10:08)

1:26 (11:34)

8:23 (19:57)

- (-)

- (28:18)

10:04 (38:22)

 

6:43 (45:05)

4:42 (49:47)

4:22 (54:09)

2:24 (56:33)

1:58 (58:31)

LÅNGA

(4/4)

Tid

Efter

1.

Per Grundberg

Rimbo SOK

1:00:08

 

12:43 (12:43)

4:23 (17:06)

1:08 (18:14)

3:22 (21:36)

3:30 (25:06)

6:35 (31:41)

1:26 (33:07)

 

1:53 (35:00)

4:14 (39:14)

5:46 (45:00)

3:33 (48:33)

7:31 (56:04)

3:09 (59:13)

2.

Bengt-Olov Törnqvist

Sigtuna OK

1:01:07

+0:59

 

4:44 (4:44)

4:28 (9:12)

1:31 (10:43)

5:07 (15:50)

2:22 (18:12)

7:59 (26:11)

2:42 (28:53)

 

2:28 (31:21)

4:25 (35:46)

8:28 (44:14)

4:25 (48:39)

8:20 (56:59)

2:59 (59:58)

3.

Lars Ågren

?

1:09:00

+8:52

 

5:45 (5:45)

7:40 (13:25)

1:10 (14:35)

6:10 (20:45)

2:15 (23:00)

9:17 (32:17)

7:26 (39:43)

 

2:07 (41:50)

4:50 (46:40)

6:25 (53:05)

3:21 (56:26)

8:50 (1:05:16)

2:31 (1:07:47)

4.

JO Malm

Sigtuna OK

1:24:47

+24:39

 

5:16 (5:16)

13:38 (18:54)

2:20 (21:14)

3:06 (24:20)

4:14 (28:34)

10:07 (38:41)

12:44 (51:25)

 

1:45 (53:10)

5:41 (58:51)

6:59 (1:05:50)

5:11 (1:11:01)

9:01 (1:20:02)

3:14 (1:23:16)

Skapad av MeOS: 2012-04-03 18:11:52



                 

 

Uppdaterad: 03 APR 2012 18:48 Skribent: Rolf Andersson

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911, 0706380624
E-post: This is a mailto link

Se all info