Hoppa till sidans innehåll

16 maj


Veterantouren 2013-05-16, Resultatlista

Korta

 

2470 meter

19 anmälda

 

 

1

 

L-O Mattsson

OK Roslagen

32:53

2

 

Kjell Jansson

Väsby OK

37:07

3

 

Tage Abrahamsson

Rånäs OK

39:31

4

 

Anna-Stina Nyström

Länna IF

44:34

5

 

Roine Mattsson

Häverödals SK

44:45

6

 

Bo Lindberg

Rånäs OK

45:20

7

 

Olov Jansson

Häverödals SK

46:20

8

 

Alf Persson

OK Österåker

47:29

9

 

Margareta Wallén

Täby OK

47:54

10

 

Roland Sundqvist

OK Linné

48:43

11

 

Ove Karlsson

Häverödals SK

49:09

12

 

Conny Olsson

Häverödals SK

50:04

13

 

Carl Lang

OK Österåker

53:41

14

 

Kurt Lindgren

OK Roslagen

54:02

15

 

Bertil Karlsson

OK Linné

56:11

16

 

Lars Fosselius

Rånäs OK

61:59

17

 

Margaretha Nyström

Länna IF

64:01

18

 

Sven-Olov Karlsson

Rånäs OK

64:24

19

 

Lennart Jansson

Häverödals SK

68:58

 

Mellan

 

3370 meter

36 anmälda

 

 

1

 

Tom Lindberg

OK Roslagen

41:41

2

 

Göran Bengtsson

OK Österåker

42:28

3

 

Kjell Ohlsson

Fredrikshofs IF Skid & OK

42:47

4

 

Jan Bojling

Solna OK

43:26

5

 

Christer Andersson

ATG

43:31

6

 

Håkan Boije

Turebergs IF

44:35

7

 

Bernt Johansson

Häverödals SK

44:52

8

 

Gerhard Lilliestierna

OK Roslagen

44:53

9

 

Rolf Andersson

Rimbo SOK

46:02

10

 

Kerstin Rosengren

Attunda OK

46:28

11

 

Ulf Åström

OK Roslagen

48:06

12

 

Birgitta Klang

Sigtuna OK

48:09

13

 

Sigurd Wallén

Täby OK

48:33

14

 

Jerry Nyberg

Sigtuna OK

49:23

15

 

Kjell Tancred

IBM-Klubben

50:00

16

 

Rolf Hjort

Rånäs OK

51:37

17

 

Bengt Friberg

Järfälla OK

52:18

18

 

Lennart Hedlund

Vallentuna-Össeby OL

52:37

19

 

Jan-Olof Whålberg

IBM-Klubben

52:43

20

 

Leif Larsson

Enebybergs IF

54:06

21

 

Mats Törngren

OK Linné

54:12

22

 

Kjell Holmberg

OK Södertörn

54:20

23

 

Lars-Olof Isacsson

Långhundra IF

55:33

24

 

Lena Johnsson

Rånäs OK

55:39

25

 

Sivert Söderbärg

OK Roslagen

56:08

26

 

Stig Jaremalm

Vallentuna-Össeby OL

56:49

27

 

Lars Westin

Vallentuna-Össeby OL

57:28

28

 

Bo Westling

Häverödals SK

59:54

29

 

Hans Sahlberg

Långhundra IF

60:13

30

 

Margareta Haraldsson

Sigtuna OK

60:18

31

 

Lars-Olov Andersson

Sigtuna OK

61:57

32

 

Ulf Skogtjärn

OK Linné

62:40

33

 

Leif Berg

Sigtuna OK

67:08

34

 

Gun-Inger Sahlberg

Långhundra IF

67:23

35

 

Göran Andersson

Täby OK

75:38

36

 

Gunnar Dahlström

Söders-Tyresö

78:22

 

Långa

 

4440 meter

8 anmälda

 

 

1

 

Tommy Holmér

Väsby OK

37:07

2

 

Anders Ekman

Rånäs OK

45:49

3

 

Göran Larbo

Attunda OK

55:38

4

 

Ulf Isacsson

OK Linné

56:39

5

 

Jan-Olof Malm

Sigtuna OK

63:15

6

 

Bengt-Olov Törnqvist

Sigtuna OK

64:33

7

 

Leif Skott

OK Roslagen

107:56

 

 

Leif Lundquist

Enebybergs IF

Ej godk.

 Sträcktider i Winsplit på nedanstående länk.

http://www.obasen.nu/winsplits/online/sv/default.asp?page=classes&databaseId=25525

 

Uppdaterad: 05 JAN 2014 20:10 Skribent: Rolf Andersson

Huvudsponsor

 

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911, 0706380624
E-post: This is a mailto link

Se all info