Hoppa till sidans innehåll

22 Augusti


 Länk till Wnnsplit och sträcktider

http://obasen.orientering.se/winsplits/online/sv/default.asp?page=classes&databaseId=27103

Veterantouren 2013-08-22, Klassresultatlista

 

 

Bana A 4900 meter 7 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Anders Ekman

Rånäs OK

42:15

0:00

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Per-Erik Wåhlberg

OK Linné

48:04

5:49

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Leif Nordlund

Länna IF

51:04

8:49

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Göran Frisk

Attunda OK

53:04

10:49

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Peter Brunnberg

Vallentuna-Össeby OL

56:30

14:15

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Göran Larbo

Attunda OK

65:42

23:27

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Conny Husén

OK Roslagen

72:40

30:25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bana B 3800 meter 35 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Kjell Holmberg

OK Södertörn

39:59

0:00

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Hans Andersson

Rånäs OK

40:20

0:21

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Tom Lindberg

OK Roslagen

40:33

0:34

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Gerhard Lilliestierna

OK Roslagen

42:08

2:09

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Lars Westin

Vallentuna-Össeby OL

42:08

2:09

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Ulf Åström

OK Roslagen

42:38

2:39

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Carl-Arne Malmberg

Vallentuna-Össeby OL

43:16

3:17

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Tommy Sjölander

OK Rodhen

43:28

3:29

 

 

 

 

 

 

 

 

9

Jerry Nyberg

Sigtuna OK

44:08

4:09

 

 

 

 

 

 

 

 

10

Bengt Friberg

Järfälla OK

45:04

5:05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                       

11

Rolf Andersson

Rimbo SOK

45:41

5:42

 

 

 

 

 

 

 

 

12

Sigurt Wallén

Täby OK

45:59

6:00

 

 

 

 

 

 

 

 

13

L-O Mattsson

OK Roslagen

46:29

6:30

 

 

 

 

 

 

 

 

14

Jan-Olof Malm

Sigtuna OK

47:46

7:47

 

 

 

 

 

 

 

 

15

Stig Jaremalm

Vallentuna-Össeby OL

48:43

8:44

 

 

 

 

 

 

 

 

16

Ulf Carnby

Täby OK

49:45

9:46

 

 

 

 

 

 

 

 

17

Roine Mattsson

Häverödals SK

50:30

10:31

 

 

 

 

 

 

 

 

18

Bo Sunden

Karlsbyhedens IK

50:45

10:46

 

 

 

 

 

 

 

 

19

Lars Roos

Attunda OK

51:17

11:18

 

 

 

 

 

 

 

 

20

Kjell Tancred

IBM-Klubben

52:16

12:17

 

 

 

 

 

 

 

 

21

Kerstin Rosengren

Attunda OK

52:18

12:19

 

 

 

 

 

 

 

 

22

Agneta Sörqvist

Sigtuna OK

53:18

13:19

 

 

 

 

 

 

 

 

23

Rolf Hjort

Rånäs OK

53:20

13:21

 

 

 

 

 

 

 

 

24

Margareta Haraldsson

Sigtuna OK

53:40

13:41

 

 

 

 

 

 

 

 

25

Lennart Hedlund

Vallentuna-Össeby OL

56:06

16:07

 

 

 

 

 

 

 

 

26

Ove Forsberg

Turebergs IF

56:45

16:46

 

 

 

 

 

 

 

 

27

Ewa Nordlund

Länna IF

57:21

17:22

 

 

 

 

 

 

 

 

28

Bo Westling

Häverödals SK

58:13

18:14

 

 

 

 

 

 

 

 

29

Ylva Nilsson

Vallentuna-Össeby OL

58:50

18:51

 

 

 

 

 

 

 

 

30

Sivert Söderbärg

OK Roslagen

58:53

18:54

 

 

 

 

 

 

 

 

31

Kristina Nygren-Frisk

Attunda OK

60:35

20:36

 

 

 

 

 

 

 

 

32

Åke Linderoth

Sundbybergs IK

60:40

20:41

 

 

 

 

 

 

 

 

33

Ulf Skogtjärn

OK Linné

60:57

20:58

 

 

 

 

 

 

 

 

34

Mats Törngren

OK Linné

67:01

27:02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Birgitta Klang

Sigtuna OK

Ej godk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bana C 2700 meter 27 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Tage Abrahamsson

Rånäs OK

35:23

0:00

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Lena Johnsson

Rånäs OK

37:05

1:42

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Curt Lindgren

OK Roslagen

37:26

2:03

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Lars-Åke Eriksson

Täby OK

38:05

2:42

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Bertil Karlsson

OK Linné

38:18

2:55

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Olov Jansson

Häverödals SK

40:16

4:53

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Bengt-Åke Andersson

Rånäs OK

40:32

5:09

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Birgitta Eriksson

Länna IF

40:41

5:18

 

 

 

 

 

 

 

 

9

Leif Jansson

Uppsala IF

40:50

5:27

 

 

 

 

 

 

 

 

10

Hans Holmberg

Vallentuna-Össeby OL

41:00

5:37

 

 

 

 

 

 

 

 

11

Roland Sundqvist

OK Linné

41:23

6:00

 

 

 

 

 

 

 

 

12

Kjell Jansson

Väsby OK

41:33

6:10

 

 

 

 

 

 

 

 

13

Bengt-Olov Törnqvist

Sigtuna OK

42:03

6:40

 

 

 

 

 

 

 

 

14

Sven Eriksson

OK Roslagen

43:43

8:20

 

 

 

 

 

 

 

 

15

Bo Lindberg

Rånäs OK

44:10

8:47

 

 

 

 

 

 

 

 

16

Lars-Erik Lindell

Väsby OK

44:14

8:51

 

 

 

 

 

 

 

 

17

Margareta Wallén

Täby OK

44:28

9:05

 

 

 

 

 

 

 

 

18

Conny Olsson

Häverödals SK

44:44

9:21

 

 

 

 

 

 

 

 

19

Sören Hessel

Vallentuna-Össeby OL

46:38

11:15

 

 

 

 

 

 

 

 

20

Bo Danielsson

Bålsta OK

47:20

11:57

 

 

 

 

 

 

 

 

21

Lennart Jansson

Häverödals SK

50:07

14:44

 

 

 

 

 

 

 

 

22

Anders Eriksson

Enebybergs IF

51:32

16:09

 

 

 

 

 

 

 

 

23

Yvonne Roos

Attunda OK

54:08

18:45

 

 

 

 

 

 

 

 

24

Sven-Olov Karlsson

Rånäs OK

57:38

22:15

 

 

 

 

 

 

 

 

25

Ulrika Blomqvist

Sigtuna OK

60:56

25:33

 

 

 

 

 

 

 

 

26

Lars Fosselius

Rånäs OK

69:42

34:19

 

 

 

 

 

 

 

 

27

Viera Larbo

Turebergs IF

94:16

58:53

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uppdaterad: 05 JAN 2014 20:38 Skribent: Rolf Andersson

 

Huvudsponsor

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911
E-post: This is a mailto link

Se all info