Hoppa till sidans innehåll

28 Maj


Resultat – Veterantouren 28 maj 2013

2013-05-28

Långa

(9/9)

Tid

Efter

Bomtid

1.

Jan-Olof Malm

Sigtuna OK

1:03:50

05:25

2.

Thord Rådberg

OK Roslagen

1:05:21

+1:31

08:19

3.

Anders Törnqvist

Väsby OK

1:09:23

+5:33

10:26

4.

Malin Sherlock

Enebybergs IF

1:11:11

+7:21

10:55

5.

Göran Larbo

Attunda OK

1:13:13

+9:23

10:49

6.

Per-Johan Wikfors

OK Österåker

1:15:28

+11:38

17:59

7.

Stellan Fehrnström

Enebybergs IF

1:18:18

+14:28

18:06

8.

Roland Bäcklin

Sigtuna OK

1:19:19

+15:29

15:56

9.

Bengt-Olov Törnqvist

Sigtuna OK

1:24:22

+20:32

19:21

Mellan

(19/19)

Tid

Efter

Bomtid

1.

Jerry Nyberg

Sigtuna OK

47:12

02:34

2.

Kerstin Rosengren

Attunda OK

48:01

+0:49

02:08

3.

L-O Mattsson

OK Roslagen

54:55

+7:43

04:57

4.

Anna-Stina Nyström

Länna IF

1:01:20

+14:08

04:15

5.

Conny Husén

OK Roslagen

1:01:43

+14:31

11:02

6.

Jan-Erik Holm

Sigtuna OK

1:05:45

+18:33

07:22

7.

Christer Andersson

Attunda OK

1:07:04

+19:52

16:56

8.

Bo Westling

Häverödals SK

1:08:22

+21:10

05:48

9.

Birgitta Klang

Långhundra IF

1:08:25

+21:13

14:22

10.

Rolf Hjort

Rånäs OK

1:10:48

+23:36

11:25

11.

Sivert Söderbärg

OK Roslagen

1:12:34

+25:22

08:31

12.

Lars-Olov Andersson

Sigtuna OK

1:13:28

+26:16

06:17

13.

Margareta Haraldsson

Sigtuna OK

1:13:35

+26:23

10:36

14.

Lars Westin

Vallentuna-Össeby OL

1:13:42

+26:30

19:47

15.

Bengt Törnqvist

Väsby OK

1:15:03

+27:51

18:38

16.

Tom Lindberg

OK Roslagen

1:17:45

+30:33

29:12

17.

Ulf Åström

OK Roslagen

1:31:34

+44:22

29:32

18.

Leif Skott

OK Roslagen

1:34:02

+46:50

10:28

 

Lena Johnsson

Rånäs OK

Felst.

Korta

(23/23)

Tid

Efter

Bomtid

1.

Roine Mattsson

Häverödals SK

40:31

00:00

2.

Olov Jansson

Häverödals SK

42:19

+1:48

00:57

3.

Lennart Jansson

Häverödals SK

44:01

+3:30

02:45

4.

Carl Lang

OK Österåker

53:10

+12:39

09:44

5.

Conny Olsson

Häverödals SK

54:29

+13:58

06:59

6.

Ragnar Andersson

Häverödals SK

57:26

+16:55

05:33

7.

Sven Jacobsson

IF Thor

58:57

+18:26

13:01

8.

Ann-Mari Fehrnström

Enebybergs IF

59:03

+18:32

02:32

9.

Lars-Erik Lindell

Väsby OK

1:03:32

+23:01

11:55

10.

Alf Persson

OK Österåker

1:04:37

+24:06

14:17

11.

Anders Eriksson

Enebybergs IF

1:07:26

+26:55

09:11

12.

Lars Fosselius

Rånäs OK

1:09:11

+28:40

13:01

13.

Kjell Jansson

Väsby OK

1:10:45

+30:14

14:33

14.

Sven Karlsson

OK Roslagen

1:12:49

+32:18

02:50

15.

Gunnel Karlsson

OK Roslagen

1:12:50

+32:19

02:46

16.

Sven Eriksson

OK Roslagen

1:13:15

+32:44

21:54

17.

Birgitta Eriksson

Länna IF

1:14:35

+34:04

23:03

18.

Curt Lindgren

OK Roslagen

1:23:32

+43:01

25:05

19.

Tage Abrahamsson

Rånäs OK

1:30:18

+49:47

34:22

20.

Carin Pettersson

Vallentuna-Össeby OL

1:30:19

+49:48

27:03

21.

Sven-Olov Karlsson

Rånäs OK

1:30:46

+50:15

26:36

 

Bertil Karlsson

OK Linné

Felst.

 

Leif Jansson

UIF

Felst.

 Sträcktider,klicka på länken nedan

"http://www.obasen.nu/winsplits/online/sv/show_event.asp?id=25814"

 

Uppdaterad: 05 JAN 2014 20:16 Skribent: Rolf Andersson

 

Huvudsponsor

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911
E-post: This is a mailto link

Se all info