Hoppa till sidans innehåll

29 Augusti


 

Resultatlista Roslagsveteranerna Domarudden 2013-08-29

Kl 15:15

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Bana

Förnamn + Efternamn

Klubb 

Född år

Sluttid

Godk/Ej godk

1

A

Rickard Ekman

OK Roslagen

69

36:27

G

2

A

Per-Johan Wikfors

OK Österåker

48

56:08

G

3

A

Eddie Bjärrenholt

Vallentuna-Össeby OL

57

59:01

G

 

 

Bana B

 

 

 

 

1

B

Tommy Sjölander

OK Rodhen

49

56:07

G

2

B

Per-Erik Wåhlberg

OK Linné

47

64:23

G

3

B

Kurt Andersson

Enebybergs IF

42

64:30

G

-

B

Rolf Hjort

Rånäs OK

48

436:43

E

 

 

Bana C

 

 

 

 

1

C

Hans Eriksson

Rånäs OK

48

47:50

G

2

C

Håkan Boije

Turebergs IF

44

49:52

G

3

C

Rolf Andersson

Rimbo SOK

34

57:12

G

4

C

Roine Mattsson

Häverödals SK

39

57:26

G

5

C

Bengt Friberg

Järfälla OK

45

57:31

G

6

C

Christer Andersson

ATG

44

57:55

G

7

C

Kjell Tancred

IBM-Klubben

42

61:16

G

8

C

Staffan Gantelius

Vallentuna-Össeby OL

40

61:37

G

9

C

Jan-Olof Evertsson

Järfällka

 

61:49

G

10

C

Lennart Hedlund

Vallentuna-Össeby OL

35

65:51

G

11

C

Stig Jaremalm

Ankarsrums OK

39

66:05

G

12

C

Åke Linderoth

Sundbybergs IK

42

67:37

G

13

C

Hans Sahlberg

Långhundra IF

43

68:55

G

14

C

Bo Westling

Häverödals SK

44

69:14

G

15

C

Tomas Bruce

OK Ravinen

44

69:35

G

16

C

Sven-Olov Norlin

Rimbo SOK

42

69:42

G

17

C

Birgitta Norlin

Rimbo SOK

46

70:40

G

18

C

Gun-Inger Sahlberg

Långhundra IF

46

71:34

G

19

C

Bengt-Olov Törnqvist

Sigtuna OK

44

73:21

G

20

C

Ulf Skogtjärn

OK Linné

46

75:07

G

21

C

Margareta Haraldsson

Sigtuna OK

44

76:32

G

-

C

Birgitta Klang

Långhundra IF

45

63:44

E

-

C

Hans Holmberg

Vallentuna-Össeby OL

43

435:28

E

 

 

Bana D

 

 

 

 

1

D

Sigurd Wallén

Täby OK

35

37:30

G

2

D

Lars-Åke Eriksson

Täby OK

37

38:05

G

3

D

Lennart Jansson

Häverödals SK

41

41:02

G

4

D

Olov Jansson

Häverödals SK

41

47:17

G

5

D

Margareta Wallén

Täby OK

38

49:03

G

6

D

Lars-Erik Lindell

Väsby OK

35

50:37

G

7

D

Sven Eriksson

OK Roslagen

33

50:52

G

8

D

Curt Lindgren

0

43

53:02

G

9

D

Conny Olsson

Häverödals SK

45

54:38

G

10

D

Anders Eriksson

Enebybergs IF

47

56:19

G

11

D

Maud Andersson

Täby OK

42

57:24

G

12

D

Kjell Jansson

Väsby OK

43

60:30

G

13

D

Gunilla Wickenberg

IBM-Klubben

35

60:37

G

14

D

Sven Karlsson

OK Roslagen

31

67:19

G

15

D

Sven-Olof Karlsson

Rånäs OK

0

69:53

G

16

D

Carl-Henrik Walde

Stockholms Rävjägare

35

74:24

G

17

D

Tage Abrahamsson

Rånäs OK

30

97:21

G

-

D

Ivor Nordström

Täby

 

428:09

E

 

Uppdaterad: 05 JAN 2014 20:40 Skribent: Rolf Andersson

Huvudsponsor

 

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911
E-post: This is a mailto link

Se all info