Hoppa till sidans innehåll

2 Maj


Resultat – Veterantouren Täby OK Roslagsstoppet

2013-05-02

Korta

(26/26)

Tid

Efter

Bomtid

1.

Krister Andersson

ATG

36:47

03:52

2.

Roine Mattsson

Häverödals SK

41:23

+4:36

00:49

3.

Kjell Jansson

Väsby OK

42:14

+5:27

03:24

4.

Carl Lang

OK Österåker

44:25

+7:38

01:17

5.

Ewa Nordlund

Länna IF

44:40

+7:53

02:34

6.

Olov Jansson

Häverödals SK

44:56

+8:09

03:25

7.

Alf Persson

OK Österåker

47:28

+10:41

05:20

8.

Lars-Erik Lindell

Väsby OK

49:16

+12:29

02:30

9.

Lars-Olov Andersson

Sigtuna OK

49:33

+12:46

01:49

10.

Ragnar Andersson

Häverödals SK

49:47

+13:00

02:32

11.

Kristina Eriksson

Länna IF

50:55

+14:08

04:21

12.

Sören Hessel

Vallentuna-Össeby OL

56:04

+19:17

08:16

13.

Bengt-Åke Andersson

Rånäs OK

56:50

+20:03

13:15

14.

Sven Karlsson

OK Roslagen

58:40

+21:53

16:27

15.

Curt Lindgren

OK Roslagen

58:59

+22:12

14:39

16.

Lennart Jansson

Häverödals SK

59:49

+23:02

13:48

17.

Carin Pettersson

Vallentuna-Össeby OL

1:00:25

+23:38

05:37

18.

Anders Eriksson

Enebybergs IF

1:01:37

+24:50

09:41

19.

Fosselius Lars

Rånäs OK

1:06:08

+29:21

06:17

20.

Anders Sandwall

Skarpnäcks OL

1:06:22

+29:35

04:03

21.

Ingrid Carlsson

Täby OK

1:06:28

+29:41

15:08

22.

Sven-Olov Karlsson

Rånäs OK

1:06:56

+30:09

06:53

23.

Conny Olsson

Häverödals SK

1:09:18

+32:31

19:53

24.

Ann-Mari Fehrnström

Enebybergs IF

1:15:56

+39:09

09:49

25.

Maud Andersson

Täby OK

1:19:10

+42:23

15:35

 

Britt Marie Danielsson

Bålsta

Felst.

Mellan

(27/27)

Tid

Efter

Bomtid

1.

Tom Lindberg

OK Roslagen

40:10

01:51

2.

Kjell Holmberg

OK Södertörn

40:44

+0:34

01:12

3.

Hans Andersson

Rånäs OK

42:29

+2:19

02:18

4.

Leif Nordlund

Länna IF

43:50

+3:40

03:14

5.

Ulf Åström

OK Roslagen

44:57

+4:47

04:38

6.

Ulf Carnby

Täby OK

45:51

+5:41

02:30

7.

Jan-Olof Malm

Sigtuna OK

46:28

+6:18

00:58

8.

Rolf Andersson

Rimbo SOK

47:52

+7:42

02:45

9.

Kjell Ohlsson

Fredrikshov

48:25

+8:15

04:28

10.

L-O Mattsson

OK Roslagen

48:52

+8:42

01:00

11.

Jan Olov Wålberg

IBM-Klubben

49:39

+9:29

02:43

12.

Lars Ågren

Klubblös

54:09

+13:59

02:46

13.

Hans Holmberg

Vallentuna-Össeby OL

54:23

+14:13

01:55

14.

Boris Andersson

Rånäs OK

54:34

+14:24

01:58

15.

Mats Törngren

OK Linné

54:50

+14:40

02:46

16.

Leif Berg

Sigtuna OK

55:50

+15:40

09:43

17.

Kjell Tancred

IBM-Klubben

55:58

+15:48

04:42

18.

Bengt Friberg

Järfälla OK

1:00:49

+20:39

01:59

19.

Harriet Gunnarsson

Storviks IF

1:01:56

+21:46

10:05

20.

Hans Eriksson

Rånäs OK

1:02:20

+22:10

09:00

21.

Bo Westling

Häverödals SK

1:03:38

+23:28

03:09

22.

Sivert Söderbärg

OK Roslagen

1:09:57

+29:47

05:23

23.

Gunnar Bramsten

Sundbybergs IK

1:10:59

+30:49

05:17

24.

Marita Berg

Sigtuna OK

1:12:14

+32:04

07:21

25.

Anna Sjöberg

Enebybergs IF

1:12:28

+32:18

07:07

26.

Bo Danielsson

Båsta

1:29:03

+48:53

13:46

 

Evert Sandhal

Täby OK

Utg.

Långa

(13/13)

Tid

Efter

Bomtid

1.

Rickard Ekman

OK Roslagen

33:51

01:21

2.

Rebecka Lindberg

OK Linné

35:18

+1:27

00:50

3.

Tommy Holmer

Väsby OK

36:46

+2:55

00:47

4.

Anders Ekman

Rånäs OK

43:22

+9:31

03:32

5.

Peter Brunnberg

Vallentuna-Össeby OL

48:22

+14:31

04:22

6.

Carin Kihlström

Täby OK

57:12

+23:21

07:04

7.

Stellan Fehrnström

Enebybergs IF

59:07

+25:16

06:18

8.

Sture Larsson

Länna IF

59:32

+25:41

05:24

9.

Sören Eriksson

Länna IF

1:02:42

+28:51

03:51

10.

Kurt Andersson

Enebybergs IF

1:12:19

+38:28

08:53

11.

Leif Skott

OK Roslagen

1:42:16

+68:25

12:56

 

Eddie Bjärrenholt

Vallentuna-Össeby OL

Felst.

 

Lars Hörnström

Täby OK

Felst.

 

 

Uppdaterad: 05 JAN 2014 20:05 Skribent: Rolf Andersson

 

Huvudsponsor

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911
E-post: This is a mailto link

Se all info