Hoppa till sidans innehåll

3 Oktober


Veterantouren Viby, Klassresultatlista

2013-10-03

 

 

Kort 2760 meter 21 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Jan Bojling

Solna OK

33:15

0:00

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Sigurd Wallén

Täby OK

36:40

3:25

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Bertil Ljungemyr

IFK Lidingös Skid o OK

47:01

13:46

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Bertil Karlsson

OK Linné

47:11

13:56

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Roland Sundqvist

OK Linné

48:43

15:28

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Erik Nordström

Björklinge SOK

49:49

16:34

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Boris Andersson

Rånäs OK

50:28

17:13

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Kjell Jansson

Väsby OK

53:19

20:04

 

 

 

 

 

 

 

 

9

Lars-Erik Lindell

Väsby OK

53:55

20:40

 

 

 

 

 

 

 

 

10

Kurt Lindgren

OK Roslagen

54:23

21:08

 

 

 

 

 

 

 

 

11

Ann-Mari Fehrnström

Enebybergs IF

56:07

22:52

 

 

 

 

 

 

 

 

12

Margareta Wallén

Täby OK

56:42

23:27

 

 

 

 

 

 

 

 

13

Lars-Åke Eriksson

Täby OK

59:35

26:20

 

 

 

 

 

 

 

 

14

Sivert Söderbärg

OK Roslagen

60:56

27:41

 

 

 

 

 

 

 

 

15

Birgitta Eriksson

Länna IF

61:30

28:15

 

 

 

 

 

 

 

 

16

Tage Abrahamsson

Rånäs OK

65:22

32:07

 

 

 

 

 

 

 

 

17

Rolf Jansson

IF Rune

69:46

36:31

 

 

 

 

 

 

 

 

18

Yvonne Roos

Attunda OK

76:06

42:51

 

 

 

 

 

 

 

 

19

Anders Eriksson

Enebybergs IF

81:11

47:56

 

 

 

 

 

 

 

 

20

Sven-Olov Karlsson

Rånäs OK

99:46

66:31

 

 

 

 

 

 

 

 

21

Lars Fosselius

Rånäs OK

118:40

85:25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mellan 3610 meter 27 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Gerhard Lilliestierna

OK Roslagen

38:39

0:00

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Tom Lindberg

OK Roslagen

41:30

2:51

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Stellan Fehrnström

Enebybergs IF

41:57

3:18

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Rolf Andersson

Rimbo SOK

43:36

4:57

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Carl-Arne Malmberg

Vallentuna-Össeby OL

44:11

5:32

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Kerstin Rosengren

Attunda OK

44:26

5:47

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Lars Roos

Attunda OK

47:36

8:57

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Richard Welander

OK Älvsjö-Örby

49:18

10:39

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Birgitta Klang

Långhundra IF

49:18

10:39

 

 

 

 

 

 

 

 

10

Gun-Inger Sahlberg

Långhundra IF

49:50

11:11

 

 

 

 

 

 

 

 

11

Bengt Friberg

Järfälla OK

50:03

11:24

 

 

 

 

 

 

 

 

12

Bo Sunden

Karlsbyhedens IK

50:21

11:42

 

 

 

 

 

 

 

 

13

Christer Andersson

AtG

50:38

11:59

 

 

 

 

 

 

 

 

14

Mats Törngren

OK Linné

51:48

13:09

 

 

 

 

 

 

 

 

15

Gunnar Bramsten

Sundbybergs IK

53:14

14:35

 

 

 

 

 

 

 

 

16

Göran Andersson

Täby OK

54:48

16:09

 

 

 

 

 

 

 

 

17

Hans Holmberg

Vallentuna-Össeby OL

55:31

16:52

 

 

 

 

 

 

 

 

18

Hans Sahlberg

Långhundra IF

56:29

17:50

 

 

 

 

 

 

 

 

19

Ewa Nordlund

Länna IF

59:44

21:05

 

 

 

 

 

 

 

 

20

Rolf Hjort

Rånäs OK

61:17

22:38

 

 

 

 

 

 

 

 

21

Ingegerd Lusensky

Strängnäs-Malmby OL

62:09

23:30

 

 

 

 

 

 

 

 

22

Hans Eriksson

Rånäs OK

62:48

24:09

 

 

 

 

 

 

 

 

23

Gunnar Dahlström

Fredrikshofs IF Skid & OK

68:23

29:44

 

 

 

 

 

 

 

 

24

Ulf Skogtjärn

OK Linné

69:10

30:31

 

 

 

 

 

 

 

 

25

U C Lybert Eriksson

Väsby OK

75:10

36:31

 

 

 

 

 

 

 

 

26

Anders Sandwall

Skarpnäcks OL

93:26

54:47

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ann Sjöberg

Enebybergs IF

Ej godk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lång 4230 meter 10 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Fredrik Sone

Attunda OK

30:20

0:00

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Leif Nordlund

Länna IF

42:09

11:49

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Per-Erik Wåhlberg

OK Linné

44:40

14:20

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Kjell Holmberg

OK Södertörn

45:48

15:28

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Bengt Eriksson

Väsby OK

47:06

16:46

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Kjell Ohlsson

Fredrikshofs IF Skid & OK

48:35

18:15

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Henrik Bergman

OK Linné

49:03

18:43

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Kurt Andersson

Enebybergs IF

61:23

31:03

 

 

 

 

 

 

 

 

9

Göran Larbo

Attunda OK

61:30

31:10

 

 

 

 

 

 

 

 

10

Anna Blomgren

Tullinge SK

61:42

31:22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uppdaterad: 05 JAN 2014 20:51 Skribent: Rolf Andersson

 

Huvudsponsor

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911
E-post: This is a mailto link

Se all info