Hoppa till sidans innehåll

5 September



Veterantouren 2013-09-05, Klassresultatlista

 

2013-09-05

 

 

 

 

Kort 2550 meter 20 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Lars-Erik Lindell

Väsby OK

44:58

0:00

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Olov Jansson

Häverödals SK

47:42

2:44

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Sören Hessel

Vallentuna-Össeby OL

53:20

8:22

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Tage Abrahamsson

Rånäs OK

54:39

9:41

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Conny Olsson

Häverödals SK

55:33

10:35

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Yvonne Roos

Attunda OK

56:23

11:25

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Sven Karlsson

OK Roslagen

56:47

11:49

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Roland Sundqvist

OK Linné

58:08

13:10

 

 

 

 

 

 

 

 

9

Sven Eriksson

OK Roslagen

59:26

14:28

 

 

 

 

 

 

 

 

10

Erik Nordström

Björklinge SOK

59:51

14:53

 

 

 

 

 

 

 

 

11

Kjell Jansson

Väsby OK

61:25

16:27

 

 

 

 

 

 

 

 

12

Lars Fosselius

Rånäs OK

66:53

21:55

 

 

 

 

 

 

 

 

13

Ninni Bjärrenholt

Rånäs OK

67:43

22:45

 

 

 

 

 

 

 

 

14

Curt Lindgren

OK Roslagen

67:55

22:57

 

 

 

 

 

 

 

 

15

Anders Eriksson

Enebybergs IF

68:25

23:27

 

 

 

 

 

 

 

 

16

Sven-Olov Karlsson

Rånäs OK

72:43

27:45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alf Persson

OK Österåker

Ej godk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Carl Lang

OK Österåker

Ej godk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viera Larbo

Turebergs IF

Ej godk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lars-Åke Eriksson

Täby OK

Ej godk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mellan 3460 meter 26 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Tom Lindberg

OK Roslagen

43:21

0:00

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Lars Westin

Vallentuna-Össeby OL

47:44

4:23

 

 

 

 

 

 

 

 

3

L-O Mattsson

OK Roslagen

47:50

4:29

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Rolf Andersson

Rimbo SOK

47:58

4:37

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Carl-Arne Malmberg

Vallentuna-Össeby OL

49:07

5:46

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Göran Larbo

Attunda OK

50:09

6:48

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Christer Andersson

ATG

54:18

10:57

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Bengt Friberg

Järfälla OK

54:53

11:32

 

 

 

 

 

 

 

 

9

Kurt Andersson

Enebybergs IF

55:23

12:02

 

 

 

 

 

 

 

 

10

Hans Sahlberg

Långhundra IF

57:27

14:06

 

 

 

 

 

 

 

 

11

Rolf Hjort

Rånäs OK

58:11

14:50

 

 

 

 

 

 

 

 

12

Birgitta Klang

Sigtuna OK

59:21

16:00

 

 

 

 

 

 

 

 

13

Hans Holmberg

Vallentuna-Össeby OL

59:40

16:19

 

 

 

 

 

 

 

 

14

Ulf Skogtjärn

OK Linné

60:02

16:41

 

 

 

 

 

 

 

 

15

Margareta Haraldsson

Sigtuna OK

60:51

17:30

 

 

 

 

 

 

 

 

16

Tommy Sjölander

OK Rodhen

61:41

18:20

 

 

 

 

 

 

 

 

17

Bo Westling

Häverödals SK

62:20

18:59

 

 

 

 

 

 

 

 

18

Lars Roos

Attunda OK

64:00

20:39

 

 

 

 

 

 

 

 

19

Conny Husén

OK Roslagen

64:32

21:11

 

 

 

 

 

 

 

 

20

Roine Mattsson

Häverödals SK

66:16

22:55

 

 

 

 

 

 

 

 

21

Ylva Nilsson

Vallentuna-Össeby OL

70:18

26:57

 

 

 

 

 

 

 

 

22

Lennart Hedlund

Vallentuna-Össeby OL

97:11

53:50

 

 

 

 

 

 

 

 

23

Evert Sandahl

Täby OK

97:53

54:32

 

 

 

 

 

 

 

 

24

Ingvar Oskarsson

Klubblös

108:04

64:43

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gun-Inger Sahlberg

Långhundra IF

Ej godk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stig Larsson

Tullinge SK

Ej godk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lång 4440 meter 6 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Jonas Eriksson

Rånäs OK

34:42

0:00

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Rebecca Bjärrenholt

OK Rodhen

52:30

17:48

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Eddie Bjärrenholt

Rånäs OK

53:03

18:21

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Jan Åsberg

Häverödals SK

53:19

18:37

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Martin Engqvist

Upsala IF

56:27

21:45

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Kjell Holmberg

OK Södertörn

60:42

26:00

 

 

 

 

 

 

   

 

Uppdaterad: 05 JAN 2014 20:42 Skribent: Rolf Andersson

Huvudsponsor

 

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911, 0706380624
E-post: This is a mailto link

Se all info