Hoppa till sidans innehåll

OK Roslagen 2014-05-24


Roslagsveteraner 24 april 2014, Klassresultatlista

2014-04-24

 

Ö1   2660 meter   24 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Leif Nordlund Länna IF 39:59 0:00
2 Boris Andersson Rånäs OK 45:03 5:04
3 Olov Jansson Häverödals SK 45:27 5:28
4 Lennart Jansson Häverödals SK 47:09 7:10
5 Roland Sundqvist OK Linné 49:03 9:04
6 Ludvig Rådberg OK Roslagen 51:07 11:08
7 Tage Abrahamsson Rånäs OK 51:33 11:34
8 Roine Mattsson Häverödals SK 52:30 12:31
9 Kjell Jansson Väsby OK 53:04 13:05
10 Margareta Wallén Täby OK 57:02 17:03
11 Pia Vikström Täby OK 58:16 18:17
12 Conny Olsson Häverödals SK 59:48 19:49
13 Bo Westling Häverödals SK 61:10 21:11
14 Lena Johnsson Rånäs OK 62:08 22:09
15 Carl Lang OK Österåker 64:13 24:14
16 Birgitta Eriksson Länna IF 66:41 26:42
17 Yvonne Roos Attunda OK 70:25 30:26
18 Sven-Olov Karlsson Rånäs OK 71:04 31:05
19 Lars Fosselius Rånäs OK 71:39 31:40
20 Rune Thuren Vallentuna-Össeby OL 75:50 35:51
21 Carin Pettersson Vallentuna-Össeby OL 77:04 37:05
  Anders Eriksson Enebybergs IF Ej godk.  
  Juni Amcoff OK Roslagen Ej godk.  
  Joel Mattsson OK Roslagen Ej godk.  

 

Ö2   3530 meter   28 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Göran Larbo Attunda OK 47:43 0:00
2 Lars Westin Vallentuna-Össeby OL 48:09 0:26
3 Rolf Andersson Rimbo SOK 50:22 2:39
4 Hans Eriksson Rånäs OK 50:44 3:01
5 Marita Berg Sigtuna OK 52:28 4:45
6 Leif Larsson Enebybergs IF 52:46 5:03
7 Sigurd Wallén Täby OK 53:01 5:18
8 Bengt Friberg Järfälla OK 53:26 5:43
9 Kerstin Rosengren Attunda OK 53:39 5:56
10 Hans Holmberg Vallentuna-Össeby OL 58:59 11:16
11 Göran Andersson Täby OK 60:43 13:00
12 Gun Inger Sahlberg Långhundra IF 61:22 13:39
13 Bo Sunden Karlsbyhedens IK 61:40 13:57
14 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 61:41 13:58
15 Leif Berg Sigtuna OK 61:49 14:06
16 Jan-Erik Holm Sigtuna OK 62:57 15:14
17 Ulf Skogtjärn OK Linné 63:58 16:15
18 Bengt Törnqvist Väsby OK 65:00 17:17
19 Lars Roos Attunda OK 67:38 19:55
20 Åke Linderoth Sundbybergs IK 68:25 20:42
21 Lars-Olov Andersson Sigtuna OK 69:07 21:24
22 Kjell Tancred IBM-Klubben 69:24 21:41
23 Göran Grimvall Täby OK 70:40 22:57
24 Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL 71:08 23:25
25 Ewa Nordlund Länna IF 76:27 28:44
26 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 80:29 32:46
  Lennart Hedlund Vallentuna-Össeby OL Ej godk.  
  Jan-Olof Malm Sigtuna OK Ej godk.  

 

Ö3   4370 meter   12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 50:09 0:00
2 Håkan Carlsson OK Roslagen 53:11 3:02
3 Hans Andersson Rånäs OK 59:37 9:28
4 Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK 63:45 13:36
5 Kurt Andersson Enebybergs IF 63:50 13:41
6 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 67:23 17:14
7 Birgitta Klang Långhundra IF 74:24 24:15
8 Per-Johan Wikfors OK Österåker 74:59 24:50
9 Anders Törnqvist Väsby OK 75:24 25:15
10 Margareta Haraldsson Sigtuna OK 76:12 26:03
11 Malin Sherlock Enebybergs IF 79:19 29:10
  Leif Lundquist Enebybergs IF Ej godk.  



Skapad 2014-04-24 13:31:04 med OLA version 5.0.17-1

Uppdaterad: 04 DEC 2014 08:05 Skribent: Rolf Andersson

Huvudsponsor

 

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911, 0706380624
E-post: This is a mailto link

Se all info