Hoppa till sidans innehåll

Österåker 2014-03-27


 

 

RESULTAT

Orientering Vid Hacksta Österåker 2014-03-27

 

 

 

Nr

amn

Klubb

Tid

Bana

 

1

501727

Eddie Bjärenhult

Rånäs

42:30

A

 

2

36281

Bengt Eriksson

Väsby

42:49

A

 

3

2063861

KjellOhlsson

Fred ri kshov

45:01

A

 

4

452231

Bengt Öqvist

Fredrikshov

45:18

A

 

5

253786

Tordh Rådberg

Roslagen

50:02

A

 

6

25189

Jan-Olov Malm

Sigtuna

50:39

A

 

7

530014

Hans A Strinning

Attunda

50:47

A

 

8

17444

Håkan Boijhe

Attunda

53:03

A

 

9

343939

Carin Kihlström

Täby

54:31

A

 

10

343435

Kjell Holmberg

Södertörn

56:41

A

 

11

17446

Kerstin Rosengren

Attunda

57:16

A

 

12

11297

B-O Törnqvist

Sigtuna

63:04

A

 

13

2062149

Birgitta Klang

L-lOO

66:32,3

A

 

14

11857

Margareta Haraldsson

Sigtuna

66:32,8

A

 

15

27221

Leif Hermundstad

ssk

76:51

A

 

 

 

Mellanbanan

 

 

 

)

1

15103

Jan Söderberg

Lidingö

36:05

B

 

2

895439

Göran Andersson

Enebyberg

37:34

B

 

3

38665

Gerhard Lilliestierna

Roslagen

43:28

B

 

4

38581

Tom Lindberg

Roslagen

43:52

B

 

5

445364

Malin Sherlock

Enbebyberg

44:49

B

 

6

38301

Conny Husen

Roslagen

44:56

B

 

7

341874

Christer Andersson

ATG

46:19

B

 

8

30298

Gunnar Eriksson

Järfälla

47:56

B

 

9

409419

Andermas

Rimbo

49:43

B

 

10

17441

Ove Forsberg

Tureberg

51:12

B

 

11

2068901

Bo Sunden

Karlsbyheden

53:16

B

 

12

262109

Mats Törngren

Linne

53:19

B

 

13

42396

Bengt Friberg

Jä rfä Ila

53:55

B

 

14

895438

Kurt Andersson

Enebyberg

56:14

B

 

15

38211

Ulf Åström

Roslagen

57:02

B

 

16

36555

Ulla Caisa Lybert Eriksson

Väsby

57:35

B

 

17

580384

Per Lennart Karlsson

Järfälla

57:37

B

 

18

450012

Bengt-Olov Samuelsson

 

57:41

B

 

19

2048771

Sigurd Wallen

Täby

60:10

B

 

20

448670

Stig Jaremalm

Vallentuna

61:15

B

 

21

1310401

Gunnar Dahlström

Fredrikshov

61:20

B

 

22

12125

Göran Andersson

Täby

61:40

B

 

23

890806

Lars Roos

Attunda

63:02

B

 

24

2060744

Göran Grimvall

Täby

66:36

B

 

1

19204

Jhan Bojling

Solna

29:22

C

 

2

37916

Ylva Nilsson

Vallentuna

39:59

C

 

3

15104

Marianne Söderberg

Lidingö

40:06

C

 

4

246642

Janne Åhlen

OKÖ

40:32

C

 

5

15121

Birgitta Thunell

Lidingö

41:21

C

 

6

29176

Kjell Tancred

IBM

41:38

C

 

 

2~

n h:l1tL lJ:tril~ I

I-H a ve-röd a I

42:36

C

 

8

239273

Staffan Gantellus

Vallentuna

43:17

C

 

9

44054

Conny Olsson

Häverödal

43:32

C

 

10

234473

Gunnar Bramsten

Sundbyberg

44:10

C

 

11

44053

Olov Jansson

Häverödal

44:28

C

 

12

10353

Margareta Wallen

Täby

49:13

C

 

13

36327

Tage Abrahamsson

Rånäs

49:42

C

 

14

253667

Pia Vikström

Täby

49:49

C

 

15

421579

Ingalill Timgren

OKÖ

49:56

C

~

16

445066

Anders Eriksson

Enebyberg

50:48

C

 

17

347191

Yvonne Roos

Attunda

51:00

C

 

18

38201

Kjell Jansson

\J~<SIb>I

:1

G

 

19

33651

Bengt Åke Andersson

Rånäs

53:14

C

)

20

25521

Sven Eriksson

Roslagen

53:47

C

 

21

72011321

Kjell Sjöberg

Enebyberg

54:21

C

 

22

452271

Göran Rastborg

BVSOG

54:48

C

 

23

342843

Lars Åke Eriksson

Täby

55:29

C

 

24

41614

Lars Erik Lindell

\)/ä~by

55:39

C

 

25

450212

Lennart Hedlund

\Vallentuna

60:30

C

 

26

450270

Lena Nilsson

OKÖ

63:28

C

 

27

10361

Ingrid Carlsson

Täby

66:06

C

 

28

38638

Gunnel Balck

Lidingö

68:25

C

 

Utg

208006

Evert Carlsson

Täby

 

C

 

 

25

246733

Sivert Söderbärg

Roslagen

69:32

B

 

26

2063809

Ingvar Oskarsson

 

88:54

B

 

27

246000

Ann Sjöberg

Enebyberg

92:30

B

 

28

246648

Marianne Åhlen

OKÖ

94:38

B

 

utg

12315

Eva von Heijne

Sigtuna

 

B

 

utg

37944

Lars Westin

Vallentuna

 

B

 

 

 

Korta banan

 

 

 

 

 

 

1

19204

Jhan Bojling

Solna

29:22

C

 

2

37916

Ylva Nilsson

Vallentuna

39:59

C

 

3

15104

Marianne Söderberg

Lidingö

40:06

C

 

4

246642

Janne Åhlen

OKÖ

40:32

C

 

5

15121

Birgitta Thunell

Lidingö

41:21

C

 

6

29176

Kjell Tancred

IBM

41:38

C

 

7

            L

Lenart Jansson

Häverödal

42:36

C

 

8

239273

Staffan Gantellus

Vallentuna

43:17

C

 

9

44054

Conny Olsson

Häverödal

43:32

C

 

10

234473

Gunnar Bramsten

Sundbyberg

44:10

C

 

11

44053

Olov Jansson

Häverödal

44:28

C

 

12

10353

Margareta Wallen

Täby

49:13

C

 

13

36327

Tage Abrahamsson

Rånäs

49:42

C

 

14

253667

Pia Vikström

Täby

49:49

C

 

15

421579

Ingalill Timgren

OKÖ

49:56

C

~

16

445066

Anders Eriksson

Enebyberg

50:48

C

 

17

347191

Yvonne Roos

Attunda

51:00

C

 

18

38201

Kjell Jansson

\J~<SIb>I

:1

G

 

19

33651

Bengt Åke Andersson

Rånäs

53:14

C

)

20

25521

Sven Eriksson

Roslagen

53:47

C

 

21

72011321

Kjell Sjöberg

Enebyberg

54:21

C

 

22

452271

Göran Rastborg

BVSOG

54:48

C

 

23

342843

Lars Åke Eriksson

Täby

55:29

C

 

24

41614

Lars Erik Lindell

\)/ä~by

55:39

C

 

25

450212

Lennart Hedlund

\Vallentuna

60:30

C

 

26

450270

Lena Nilsson

OKÖ

63:28

C

 

27

10361

Ingrid Carlsson

Täby

66:06

C

 

28

38638

Gunnel Balck

Lidingö

68:25

C

 

Utg

208006

Evert Carlsson

Täby

 

C

 

 

Uppdaterad: 03 DEC 2014 20:41 Skribent: Rolf Andersson

Huvudsponsor

 

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911, 0706380624
E-post: This is a mailto link

Se all info