Hoppa till sidans innehåll

Rånäs OK 2014-08-28


  Korta 2400 meter 24 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Uno Karlsson Häverödals SK 35:34 0:00
2 Bo Westling Häverödals SK 36:07 0:33
3 Olov Jansson Häverödals SK 36:15 0:41
4 Alf Persson OK Österåker 38:50 3:16
5 Ingvar Johansson Vallentuna-Össeby OL 39:16 3:42
6 Hans Holmberg Vallentuna-Össeby OL 39:36 4:02
7 Lars-Erik Lindell Väsby OK 40:01 4:27
8 Lena Johnsson Rånäs OK 42:10 6:36
9 Margareta Wallén Täby OK 42:12 6:38
10 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 43:04 7:30
11 Conny Olsson Häverödals SK 44:28 8:54
12 Lennart Hedlund Vallentuna-Össeby OL 45:07 9:33
13 Bo Lindberg Rånäs OK 45:09 9:35
14 Carl Lang OK Österåker 47:50 12:16
15 Lars-Åke Eriksson Täby OK 53:36 18:02
16 Lennart Jansson Häverödals SK 53:41 18:07
17 Yvonne Roos Attunda OK 54:22 18:48
18 Christer Mattsson OK Roslagen 55:28 19:54
19 Sven-Olov Karlsson Rånäs OK 59:18 23:44
20 Birgitta Mattsson OK Roslagen 60:14 24:40
21 Pia Vikström Täby OK 61:52 26:18
22 Lars Fosselius Rånäs OK 70:27 34:53
  Roland Sundqvist OK Linné Ej godk.  
  Tryggve Trygg OK Roslagen Ej godk.  

 

  Mellan 3500 meter 29 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 40:28 0:00
2 Lars Westin Vallentuna-Össeby OL 42:56 2:28
3 Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF 47:07 6:39
4 Jan-Olov Whålberg IMB-klubben 47:32 7:04
5 Kerstin Rosengren Attunda OK 48:44 8:16
6 Birgitta Klang Långhundra IF 51:00 10:32
7 Rolf Andersson Rimbo SOK 51:11 10:43
8 Sigurd Wallén Täby OK 51:48 11:20
9 Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL 51:58 11:30
10 Stig Jaremalm Vallentuna-Össeby OL 52:19 11:51
11 Lars Roos Attunda OK 53:08 12:40
12 Roine Mattsson Häverödals SK 53:43 13:15
13 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 53:52 13:24
14 Bengt Friberg Järfälla OK 55:25 14:57
15 Ulf Skogstjärn OK Linné 55:54 15:26
16 Christer Andersson ATG 55:58 15:30
17 Sivert Söderbärg OK Roslagen 58:23 17:55
18 Curt Lindgren OK Roslagen 60:56 20:28
19 Göran Andersson Täby OK 61:12 20:44
20 Rolf Hjort Rånäs OK 61:46 21:18
21 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 63:06 22:38
22 Marita Berg Sigtuna OK 63:24 22:56
23 Christer Hedin IFK Enskede 67:41 27:13
24 Leif Berg Sigtuna OK 68:54 28:26
25 Håkan Boije Turebergs IF 74:30 34:02
26 Lars-Olov Andersson Sigtuna OK 76:25 35:57
27 Ewa Nordlund Länna IF 78:47 38:19
  Eva Elnerud Sigtuna OK Ej godk.  
  Kjell Tancred IBM-Klubben Ej godk.  

 

  Långa 4500 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Håkan Carlsson OK Roslagen 51:39 0:00
2 Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK 54:53 3:14
3 Per-Åke Holm Sigtuna OK 55:23 3:44
4 Conny Husén OK Roslagen 55:51 4:12
5 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 56:37 4:58
6 Ulf Åström OK Roslagen 61:16 9:37
7 Leif Nordlund Länna IF 63:58 12:19
8 Per-Johan Wikfors OK Österåker 76:11 24:32
9 Björn Engsten OK Rodhen 78:04 26:25
10 Thord Rådberg OK Roslagen 78:06 26:27
  Eddie Bjärrenholt Rånäs OK Ej godk.  
Uppdaterad: 04 DEC 2014 20:19 Skribent: Rolf Andersson

Huvudsponsor

 

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911, 0706380624
E-post: This is a mailto link

Se all info