Hoppa till sidans innehåll

Sigtuna OK 2014-10-09


  Kort 2420 m 2420 meter 31 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Ulf Carnby Täby OK 32:37 0:00
2 Kjell Holmberg OK Södertörn 32:59 0:22
3 Håkan Boije Attunda OK 33:42 1:05
4 Boris Andersson Rånäs OK 34:00 1:23
5 Sigurd Wallén Täby OK 34:32 1:55
6 Roine Mattsson Häverödals SK 35:03 2:26
7 Olov Jansson Häverödals SK 35:27 2:50
8 Margareta Wallén Täby OK 35:57 3:20
9 Lennart Jansson Häverödals SK 36:21 3:44
10 Bertil Karlsson OK Linné 36:22 3:45
11 Leif Toften Järfälla OK 36:28 3:51
12 Bo Sunden Karlsbyhedens IK 38:13 5:36
13 Lars-Åke Eriksson Täby OK 38:22 5:45
14 Staffan Gantelius Vallentuna-Össeby OL 38:55 6:18
15 Kjell Jansson Väsby OK 39:11 6:34
16 Lena Johnsson Rånäs OK 39:42 7:05
17 Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK 42:11 9:34
18 Lars-Erik Lindell Väsby OK 42:18 9:41
19 Alf Persson OK Österåker 42:49 10:12
20 Carl Lang OK Österåker 43:36 10:59
21 Yvonne Roos Attunda OK 43:59 11:22
22 Rolf Jansson IF Rune 44:04 11:27
23 Pia Vikström Täby OK 44:22 11:45
24 Rune Thuren Vallentuna-Össeby OL 46:13 13:36
25 Ingrid Carlsson Täby OK 46:15 13:38
26 Sven-Olov Karlsson Långhundra IF 50:30 17:53
27 Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK 51:48 19:11
28 Ingrid Gunnarsson Täby OK 54:08 21:31
29 Karin Tibbelin Turebergs IF 59:20 26:43
30 Evert Carlsson Täby OK 60:39 28:02
31 Sven-Olov Karlsson Rånäs OK 60:51 28:14

 

  Mellan 3530 m 3530 meter 34 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 38:06 0:00
2 Thord Rådberg OK Roslagen 41:50 3:44
3 Tommy Sjölander OK Rodhen 42:24 4:18
4 Christer Andersson ATG 45:07 7:01
5 Sören Eriksson Länna IF 45:26 7:20
6 Kerstin Rosengren Attunda OK 45:32 7:26
7 Lars Roos Attunda OK 45:52 7:46
8 Kjell Tancred IBM-Klubben 46:23 8:17
9 Lars Westin Vallentuna-Össeby OL 46:33 8:27
10 Bengt Friberg Järfälla OK 46:47 8:41
11 Sven-Olov Norlin Rimbo SOK 47:14 9:08
12 Björn Engsten OK Rodhen 47:51 9:45
13 Ingrid Sjölander OK Rodhen 48:03 9:57
14 Stig Jaremalm Vallentuna-Össeby OL 49:59 11:53
15 Ove Forsberg Turebergs IF 51:05 12:59
16 Mats Törngren OK Linné 51:17 13:11
17 Curt Lindgren OK Roslagen 51:19 13:13
18 Ewa Nordlund Länna IF 52:40 14:34
19 Anders Edling OK Linné 53:49 15:43
20 Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL 55:02 16:56
21 Åke Linderoth Sundbybergs IK 55:09 17:03
22 Jan Larsson Tullinge SK 55:18 17:12
23 Hans Holmberg Vallentuna-Össeby OL 57:26 19:20
24 Margareta Haraldsson Sigtuna OK 58:52 20:46
25 Lennart Hedlund Vallentuna-Össeby OL 60:06 22:00
26 Sivert Söderbärg OK Roslagen 61:40 23:34
27 Ulf Skogtjärn OK Linné 63:53 25:47
28 U C Lybert Eriksson Väsby OK 65:25 27:19
29 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 72:12 34:06
30 Kurt Kisslig Waxholms OK 80:32 42:26
  Ulf Larsson Sigtuna OK Ej godk.  
  Evert Sandahl Täby OK Ej godk.  
  Ulf Åström OK Roslagen Ej godk.  
  Leif Mörkfors Järfälla OK Ej godk.  

 

  Lång 4480 m 4480 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Stig Andersson OK Linné 42:10 0:00
2 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 44:43 2:33
3 Lars Landström Långhundra IF 46:13 4:03
4 Per-Johan Wikfors OK Österåker 49:17 7:07
5 Leif Nordlund Länna IF 50:58 8:48
6 Per-Åke Holm Sigtuna OK 67:12 25:02
7 Bengt Eriksson Väsby OK 72:25 30:15
8 Eva Elnerud Sigtuna OK 93:51 51:41
Uppdaterad: 04 DEC 2014 20:34 Skribent: Rolf Andersson

 

Huvudsponsor

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911
E-post: This is a mailto link

Se all info