Hoppa till sidans innehåll

Täby OK 2014-04-10


Sträcktiderna finns nu på Winsplit. Skriv in nedanstående länk i vebblälaren.

http://obasen.orientering.se/winsplits/online/sv/default.asp?start=true&ct=true

 

Bana 1 4,6 kmBana 1 4,6 km(22 / 22)     TidEfter           Bomtid

1.Tommy Lindberg       OK Roslagen      27:23               01:53

2.Rickard EkmanOK      Roslagen          28:42     +1:19     01:35

3.Stig AnderssonOK      Linné              39:47      +12:24   03:13

4.Kjell HolmbergOK       Södertörn       42:23      +15:00   00:29

5.Per-Johan Wikfors     OK Österåker   44:04       +16:41     02:06

6.Lars Landström         Långhundra IF  46.04      +18:4        102:02

7.Lars Boudrie             Väsby OK          46:32     +19:09          05:08

8.Kjell Ohlsson             Fredrikshofs IF  46:34       +19:11          04:06

9. Bengt Eriksson         Väsby OK         46:47        +19:24         05:35

10. Eddie Bjärrenholt    Rånäs OK           51:32      +24:09        08:03

11. Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK       53:20          +25:57      03:50

12. Rebecca Bjärrenholt OK Rodhen        54:57         +27:34      06:30

13. Willy Ljungdell          Täby OK           55:24         +28:01      12:17

14. Malin Sherlock           Enebybergs IF  57:22            +29:59    07:01

15. Thord Rådberg          OK Roslagen    1:00:15          +32:52     07:17

16. Per-Åke Carlenstam    Väsby OK        1:00:19         +32:56     07:32

17. Gunnar Eriksson        Järfälla OK         1:02:41       +35:18     09:33

18. Birgitta Klang           Långhundra IF    1:04:50        +37:27     04:13

19. Margareta Haraldsson Sigtuna OK         1:04:51       +37:28    03:19

Göran Larbo Attunda OK Felst.

Hans Andersson Rånäs OK Felst.

Ulf Bråsjö Järla Orientering Felst.

Bana 2 4,0 km Bana 2 4,0 km (35 / 35) Tid Efter Bomtid

1. Per-Erik Wåhlberg OK Linné 46:21 06:05

2. Rolf Andersson Rimbo SOK 48:32 +2:11 01:30

3. Hans Eriksson Rånäs OK 50:11 +3:50 05:37

4. Conny Husén OK Roslagen 51:02 +4:41 08:02

5. Jan-Olof Malm Sigtuna OK 56:39 +10:18 08:44

6. Tom Lindberg OK Roslagen 58:07 +11:46 12:09

7. Krister Andersson Djurgårdens IF OF 58:31 +12:10 07:23

8. Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 59:19 +12:58 02:13

9. U C Lybert Eriksson Väsby OK 59:58 +13:37 02:47

10. Eva von Heijne Sigtuna OK 1:00:21 +14:00 05:45

11. Åke Lindroth Sundbybergs IK 1:00:38 +14:17 00:58

12. Kerstin Rosengren Attunda OK 1:01:21 +15:00 08:33

13. Hans Sahlberg Långhundra IF 1:01:32 +15:11 09:50

14. Ulf Skogtjärn OK Linné 1:02:45 +16:24 07:01

15. Ove Forsberg Turebergs IF 1:03:18 +16:57 03:01

16. Lars Roos Attunda OK 1:03:32 +17:11 08:22

17. Hans Holmberg Vallentuna-Össeby OL 1:03:39 +17:18 05:27

18. Lars Heriksson Täby OK 1:04:02 +17:41 13:51

19. Leif Lundquist Enebybergs IF 1:04:23 +18:02 09:26

20. Stig Jaremalm Vallentuna-Össeby OL 1:04:59 +18:38 13:27

21. Marita Berg Sigtuna OK 1:05:07 +18:46 10:01

22. Mats Törngren OK Linné 1:08:16 +21:55 09:59

23. Curt Lindgren OK Roslagen 1:08:39 +22:18 07:25

24. Ninni Bjärrenholt Vallentuna-Össeby OL 1:09:43 +23:22 09:02

25. Rolf Hjort Rånäs OK 1:11:39 +25:18 13:12

26. Göran Grimvall Täby OK 1:12:08 +25:47 06:52

27. Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF 1:12:28 +26:07 19:02

28. Sivert Söderbärg Vallentuna-Össeby OL 1:14:46 +28:25 06:49

29. Ingvar Oskarsson Klubblös 1:36:19 +49:58 06:49

Bengt Friberg Järfälla OK Felst.

Lars Westin Vallentuna-Össeby OL Felst.

Rune Carlsson Sundbybergs IK Felst.

Sören Andersson Järbo OK Felst

. Ulf Carnby Täby OK Felst.

Anna Sjöberg Enebybergs IF Utg.

Bana 3 2,4 km Bana 3 2,4 km (32 / 32) Tid Efter Bomtid

1. Jan Bojling Solna OK 27:47 02:41

2. Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 30:49 +3:02 04:52

3. Bo Sunden Karlsbyhedens IK 32:35 +4:48 03:08

4. Tage Abrahamsson Rånäs OK 34:49 +7:02 01:21

5. Lennart Jansson Häverödals SK 35:02 +7:15 02:30

6. Olov Jansson Häverödals SK 35:27 +7:40 01:47

7. Roine Mattsson Häverödals SK 35:30 +7:43 03:49

8. Boris Andersson Rånäs OK 35:35 +7:48 01:56

9. Lars Persson Väsby OK 35:58 +8:11 04:06

10. Kurt Boström OK Linné 37:06 +9:19 01:59

11. Staffan Gantelius Vallentuna-Össeby OL 37:36 +9:49 05:25

12. Lars-Åke Eriksson Täby OK 38:51 +11:04 06:11

13. Kjell Tancred IBM-Klubben 38:59 +11:12 04:01

14. Lennart Hedlund Vallentuna-Össeby OL 39:29 +11:42 05:28

15. Kjell Jansson Väsby OK 40:04 +12:17 03:50

16. Lars-Erik Lindell Väsby OK 40:24 +12:37 02:47

17. Berg Lars Sigtuna OK 40:38 +12:51 02:46

18. Stig Larsson Tullinge SK 40:55 +13:08 03:58

19. Sven Eriksson OK Roslagen 42:49 +15:02 02:09

20. Carl Lang OK Österåker 43:29 +15:42 03:45

21. Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 47:02 +19:15 04:06

22. Lena Johnsson Rånäs OK 47:30 +19:43 12:45

23. Ingvar Johannesson Solna OK 48:22 +20:35 08:15

24. Ingrid Carlsson Täby OK 53:42 +25:55 09:58

25. Karin Tibbelin Turebergs IF 54:24 +26:37 02:01

26. Yvonne Roos Attunda OK 55:34 +27:47 09:23

27. Fosselius Lars Rånäs OK 59:39 +31:52 07:19

28. Rune Thuren Vallentuna-Össeby OL 1:01:16 +33:29 07:22

29. Sven-Olov Karlsson Rånäs OK 1:20:28 +52:41 18:59

Bernt Johansson Häverödals SK – 02:51

Anders Eriksson Enebybergs IF Utg.

Kjell Fröberg

 
Uppdaterad: 04 DEC 2014 09:37 Skribent: Rolf Andersson

 

Huvudsponsor

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911
E-post: This is a mailto link

Se all info