Hoppa till sidans innehåll

Resultat Robertsfors 17/1-2018

18 JAN 2018 22:38
  • Skapad: 18 JAN 2018 22:38

  Deltävling: Robertsfors Datum: 2017-01-17      
Klass Placering Namn Klubb Start Mål Tid Poäng
               
D0-5 1 Tilde Normark IKK 18:03:00 18:08:58 00:05:58 10
D0-5 2 My Andersson RIK 18:33:00 18:41:27 00:08:27 8
D0-5 3 Vera Noren IKK 18:20:00 18:29:06 00:09:06 7
D0-5 4 Fanny Åhman SSK 18:16:00 18:26:00 00:10:00 6
D0-5 5 Ally Sahring RIK 18:28:00 18:39:29 00:11:29 5
D0-5 6 Lilly Dahlgren BSK 18:29:00 18:41:09 00:12:09 4
D0-5 7 Lisbeth Stefansson NIF 18:30:00 18:42:27 00:12:27 3
D0-5 8 Ebba Dahlgen BSK 18:29:00 18:41:34 00:12:34 2
D0-5 9 Sally Gustavsson BGOIF 18:23:00 18:36:09 00:13:09 1
               
D6 1 Rut Johansson IKK 19:04:00 19:07:48 00:03:48 10
D6 2 Ebba Jonsson IKK 18:51:00 18:56:02 00:05:02 8
D6 3 Adelia Morrison IKK 19:12:00 19:17:31 00:05:31 7
D6 4 Kerstin Frank Eriksson NDSK 18:27:00 18:33:38 00:06:38 6
D6 5 Elsa Eriksson BSK 18:02:00 18:08:39 00:06:39 5
               
D7 1 Svea Sundström RIK 18:54:00 18:58:30 00:04:30 10
D7 2 Freja Rönnlund IKK 18:25:00 18:29:34 00:04:34 8
D7 3 Vega Malmèn RIK 18:46:00 18:50:46 00:04:46 7
               
D8 1 Holly Vesterlund BSK 18:00:00 18:02:43 00:02:43 10
D8 2 Vendela Jonsson IKK 18:15:00 18:18:10 00:03:10 8
D8 3 Tove Normark IKK 18:01:00 18:04:13 00:03:13 7
D8 4 Ebba Isberg NDSK 18:58:00 19:01:19 00:03:19 6
D8 5 Ottilia Lindgren BSK 18:50:00 18:53:30 00:03:30 5
D8 6 Hilma Sjölund BGOIF 18:38:00 18:41:32 00:03:32 4
D8 7 Astrid Seidel RIK 18:40:00 18:44:02 00:04:02 3
D8 8 Ottilia Stefansson NIF 18:29:00 18:34:41 00:05:41 2
               
D9 1 Irma Bjurdamm NDSK 18:34:00 18:42:37 00:08:37 10
D9 2 Maya Åhman SSK 18:15:00 18:25:03 00:10:03 8
D9 3 Alicia Brömster NDSK 18:58:00 19:10:50 00:12:50 7
D9 4 Gry Holmberg RIK 18:18:00 18:32:54 00:14:54 6
               
D10 1 Celina Nilsson RIK 19:15:00 19:23:29 00:08:29 10
D10 2 Elise Jonsson IKK 18:21:00 18:29:53 00:08:53 8
D10 3 Lovis Ivarsson BGOIF 18:50:00 18:59:53 00:09:53 7
D10 4 Signe Alatalo Berg NDSK 18:37:00 18:46:56 00:09:56 6
D10 5 Natalie Johansson RIK 18:32:00 18:42:22 00:10:22 5
D10 6 Ellen Gustavsson BGOIF 18:02:00 18:12:57 00:10:57 4
               
D11 1 Matilda Lundgren NDSK 19:06:00 19:13:21 00:07:21 10
D11 2 Ebba Eklund NDSK 18:23:00 18:30:24 00:07:24 8
D11 3 Agnes Wiklund NDSK 18:45:00 18:53:05 00:08:05 7
D11 4 Iris Sundström RIK 19:06:00 19:14:07 00:08:07 6
D11 5 Maja Brundin BGOIF 18:42:00 18:56:54 00:14:54 5
               
D12 1 Milla Lyxell RIK 18:46:00 18:58:49 00:12:49 10
D12 2 Rut Bjurdamm NDSK 19:10:00 19:23:10 00:13:10 8
D12 3 Tilde Ivarsson BGOIF 19:14:00 19:28:09 00:14:09 7
D12 4 Stina Lindmark NDSK 18:53:00 19:07:12 00:14:12 6
D12 5 Ella Lindmark NDSK 18:36:00 18:51:47 00:15:47 5
               
D13-14 1 Frida Lindmark NDSK 18:48:00 18:59:56 00:11:56 10
D13-14 2 Lo Hedvig Inga NDSK 18:33:00 18:45:38 00:12:38 8
D13-14 3 Tea Wiklund NDSK 18:45:00 18:58:47 00:13:47 7
               
D15-16 1 Emma Holmström Burträsk 18:42:00 19:05:40 00:23:40 10
               
D19+ 2,5km 1 Åsa Bäckström RIK 19:59:00 20:17:01 00:18:01 10
               
D19+ 5km 1 Nina Holmström Burträsk 18:39:00 19:01:05 00:22:05 10
               
               
               
               
               
H0-5 1 Edwin Eklund NDSK 18:35:00 18:42:35 00:07:35 10
H0-5 2 Vidar Morrison IKK 19:13:00 19:21:44 00:08:44 8
H0-5 3 Gustav Rönnlund IKK 18:26:00 18:35:14 00:09:14 7
H0-5 4 Tor Brömster NDSK 18:59:00 19:08:49 00:09:49 6
H0-5 5 Wille Dahlgren IKK 18:24:00 18:36:11 00:12:11 5
H0-5 6 Loui Bergqvist IKK 19:14:00 19:27:03 00:13:03 4
H0-5 7 Filip Nilsson IFKÅ 18:14:00 18:30:03 00:16:03 3
H0-5 8 Samuel Berglund IKK 18:44:00 19:01:10 00:17:10 2
H0-5 9 Vidar Sundh IFKÅ 18:13:00 18:31:50 00:18:50 1
H0-5 10 Sixten Forsberg NIF 18:05:00 18:23:55 00:18:55 1
               
H6 1 Vidar Sandberg NIF 18:11:00 18:15:38 00:04:38 10
H6 2 Olle Rönnlund Botsmark 18:18:00 18:22:48 00:04:48 8
H6 3 David Wikström IKK 18:09:00 18:13:54 00:04:54 7
H6 4 Linus Andersson IFKÅ 18:35:00 18:40:04 00:05:04 6
H6 5 Kalle Ivarsson BGOIF 18:39:00 18:44:40 00:05:40 5
H6 6 Sigge Wiklund NDSK 18:34:00 18:39:46 00:05:46 4
H6 7 Edvin Jonsson RIK 18:47:00 18:53:00 00:06:00 3
H6 8 Bertil Alatalo Berg NDSK 18:42:00 18:48:59 00:06:59 2
H6 9 Felix Johansson RIK 18:32:00 18:39:32 00:07:32 1
H6 10 Eskil Åhman RIK 18:31:00 18:38:52 00:07:52 1
H6 11 Ville Sundh IFKÅ 18:13:00 18:21:58 00:08:58 1
  12 Isak Isberg NDSK 18:45:00 18:54:27 00:09:27 1
               
H7 1 Hjalmar Dahlgren BSK 18:22:00 18:26:02 00:04:02 10
H7 2 Ralf Lyxell RIK 18:04:00 18:09:04 00:05:04 8
H7 3 Nikanor Jonsson NIF 18:10:00 18:15:24 00:05:24 7
H7 4 Viggo Bergqvist IKK 19:12:00 19:17:35 00:05:35 6
H7 5 Edvin Sahling RIK 18:28:00 18:33:40 00:05:40 5
H7 6 William Lindberg RIK 18:37:00 18:43:30 00:06:30 4
H7 7 Ville Andersson RIK 18:33:00 18:40:25 00:07:25 3
H7 8 Greger Holmberg RIK 18:19:00 18:30:15 00:11:15 2
               
H8 1 Malte Engström NDSK 18:20:00 18:22:22 00:02:22 10
H8 2 Arvid Engström NDSK 18:36:00 18:38:28 00:02:28 8
H8 3 Calle Eklund NDSK 18:17:00 18:19:55 00:02:55 7
H8 4 Hjalmar Eriksson BSK 18:00:00 18:03:13 00:03:13 6
H8 5 Viktor H.P LUAIK 18:01:00 18:05:09 00:04:09 5
H8 6 Nikodemus Jonsson NIF 18:10:00 18:14:38 00:04:38 4
               
H9 1 Willian Rönnlund Botsmark 18:18:00 18:24:40 00:06:40 10
H9 2 Arvid Jonsson IKK 18:53:00 19:00:35 00:07:35 8
H9 3 Emanuel Sandström IFKÅ 18:52:00 19:00:24 00:08:24 7
H9 4 Ted Lindmark NDSK 18:36:00 18:44:32 00:08:32 6
H9 5 Tim Hermansson BGOIF 18:43:00 18:53:12 00:10:12 5
H9 6 Vilmer Malmèn RIK 18:45:00 18:57:12 00:12:12 4
H9 7 Jonas Wikström IKK 18:21:00 18:36:20 00:15:20 3
H9 8 Elliot Lindberg RIK 18:40:00 18:59:28 00:19:28 2
               
H10 1 Oskar Jonsson NDSK 18:41:00 18:47:20 00:06:20 10
H10 2 Gustav Vesterlund BSK 18:06:00 18:12:32 00:06:32 8
H10 3 Sixten Johansson IKK 18:54:00 19:00:55 00:06:55 7
H10 4 Nils Forsberg NIF 18:04:00 18:12:15 00:08:15 6
H10 5 Isak Dahlgren IKK 18:23:00 18:31:29 00:08:29 5
H10 6 Klas Sundström RIK 18:54:00 19:02:30 00:08:30 4
H10 7 Edwin Kärnestad NDSK 18:52:00 19:00:51 00:08:51 3
               
H11 1 Ossian Lindgren BSK 18:44:00 18:50:53 00:06:53 10
H11 2 Gustav Hallöf NDSK 18:51:00 18:57:57 00:06:57 8
H11 3 Mika Inga  NDSK 18:33:00 18:40:41 00:07:41 7
               
H12 1 Adam Wahlberg Burträsk 18:42:00 18:52:25 00:10:25 10
H12 2 Helmer Sjölund BGOIF 18:37:00 18:47:40 00:10:40 8
H12 3 Noah Viklund RIK 18:06:00 18:19:32 00:13:32 7
H12 4 Melker Brömster NDSK 19:19:00 19:43:00 00:24:00 6
              6
H13-14 1 Arvid Jonsson IFK Umeå 18:47:00 18:55:00 00:08:00 10
H13-14 2 Melker Lindgren  BSK 18:44:00 18:53:54 00:09:54 8
H13-14 3 Casper Rönnlund Botsmark 18:18:00 18:29:27 00:11:27 7
H13-14 4 Emil Åhman RIK 18:45:00 18:59:13 00:14:13 6
H13-14 5 Lukas Andersson RIK 18:24:00 18:38:47 00:14:47 5
H13-14 6 Edwin Jonsson BGOIF 18:03:00 18:18:18 00:15:18 4
H13-14 7 Eskil Alatalo Berg NDSK 18:43:00 19:02:17 00:19:17 3
H13-14 8 Teo Brundin BGOIF 18:43:00 19:02:19 00:19:19 2
               
H15-16 1 Timon Andersson RIK 18:24:00 18:48:55 00:24:55 10
               
H19+ 2,5km 1 Anders Inga NDSK 18:33:00 18:43:09 00:10:09 10
H19+ 2,5km 2 Lasse Hermansson RIK 19:09:00 19:28:57 00:19:57 8
               
H19+ 5km 1 Magnus Holmström Burträsk 18:40:00 19:03:29 00:23:29 10
               
H19+ 10km 1 Andreas Olofsson Jalles TC 18:16:00 18:50:22 00:34:22 10
H19+ 10km 2 Per Engström NDSK 18:26:00 19:02:38 00:36:38 8
H19+ 10km 3 Bengt Näsholm Jalles TC 18:14:00 18:52:45 00:38:45 7
H19+ 10km 4 Anton Johansen NIF 19:42:00 20:21:06 00:39:06 6
H19+ 10km 5 Johannes Bergqvist IKK 18:34:00 19:19:26 00:45:26 5
               
    Klubb Tävlande Motion Total    
    RIK 27 20 47    
    NDSK 31 18 49    
    IKK 21 17 38    
    BSK 10 6 16    
    SSK 2 2 4    
    Bgoif 11 5 16    
    Botsmark 3 2 5    
    Burträsk 4   4    
    Nysätra IF 8 1 9    
    IFKÅ 5 5 10    
    Jalles TC 2   2    
    IFK Umeå 1   1    
    LUAIK 1   1    
    Total 126 76 202    
Skribent: Mattias Bäckström
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Robertsfors IK - Skidor
Idrottsvägen 6
91531 Robertsfors

Kontakt:
Tel: 093455491
Fax: 093410635
E-post: [saknas] Information

Se all info