Hoppa till sidans innehåll

Klubbmästerska 2014

21 SEP 2014 15:03
Den 20 september avgjordes KM i skogen kring IP
  • Skapad: 21 SEP 2014 15:03

Robert Skog, 2013 års vinnare i herrklassen, arrangerade årets tävling. Fyra banor och fem klasser fanns att välja mellan. Här är resultaten:

 

Resultat – KM 2014

2014-09-20
Barn kort (7/7) Tid Efter
1. Anton Skog SK Örnen 11:10
  1:00 (1:00) 0:26 (1:26) 1:34 (3:00) 1:01 (4:01) 1:40 (5:41) - (-) - (9:20)
  0:55 (10:15) 0:55 (11:10)
2. Hampus Hallberg SK Örnen 11:13 +0:03
  1:00 (1:00) 0:30 (1:30) 1:30 (3:00) 1:03 (4:03) 1:28 (5:31) 2:03 (7:34) 1:53 (9:27)
  0:50 (10:17) 0:56 (11:13)
3. Oliver Hallberg SK Örnen 11:28 +0:18
  1:00 (1:00) 0:25 (1:25) 1:35 (3:00) 1:02 (4:02) 1:39 (5:41) 2:05 (7:46) 1:30 (9:16)
  0:56 (10:12) 1:16 (11:28)
4. Arvid Edholm SK Örnen 12:28 +1:18
  1:52 (1:52) 0:21 (2:13) 1:44 (3:57) 0:54 (4:51) 1:58 (6:49) 2:06 (8:55) 1:32 (10:27)
  0:52 (11:19) 1:09 (12:28)
5. Petrus Edholm SK Örnen 12:40 +1:30
  1:58 (1:58) 0:26 (2:24) 1:45 (4:09) 0:55 (5:04) 1:53 (6:57) 2:11 (9:08) 1:32 (10:40)
  0:51 (11:31) 1:09 (12:40)
6. Kristina Stolare SK Örnen 13:55 +2:45
  2:07 (2:07) 0:42 (2:49) 2:14 (5:03) 0:42 (5:45) 2:22 (8:07) 1:43 (9:50) 1:16 (11:06)
  1:20 (12:26) 1:29 (13:55)
7. Sara Nilsson Lill SK Örnen 16:27 +5:17
  2:34 (2:34) 0:42 (3:16) 2:38 (5:54) 0:51 (6:45) 2:34 (9:19) 3:14 (12:33) 1:52 (14:25)
  1:11 (15:36) 0:51 (16:27)
Barn lång (3/3) Tid Efter
1. Ludwig Skog SK Örnen 23:37
  5:27 (5:27) 4:37 (10:04) 3:03 (13:07) 2:27 (15:34) 5:03 (20:37) 2:04 (22:41) 0:56 (23:37)
2. LarsOlov Edholm SK Örnen 27:40 +4:03
  4:42 (4:42) 3:40 (8:22) 3:24 (11:46) 3:43 (15:29) 7:17 (22:46) 3:29 (26:15) 1:25 (27:40)
3. Johan Nilsson Lill SK Örnen 42:12 +18:35
  6:11 (6:11) 10:18 (16:29) 5:37 (22:06) 5:14 (27:20) 11:27 (38:47) 2:52 (41:39) 0:33 (42:12)
Dam (3/3) Tid Efter
1. Elin Augustsson SK Örnen 21:56
  1:57 (1:57) 4:46 (6:43) 2:27 (9:10) 2:20 (11:30) 3:23 (14:53) 3:39 (18:32) 2:55 (21:27)
  0:29 (21:56)
2. Angelica Skog SK Örnen 39:55 +17:59
  2:53 (2:53) 7:40 (10:33) 4:20 (14:53) 3:25 (18:18) 9:52 (28:10) 6:24 (34:34) 4:27 (39:01)
  0:54 (39:55)
3. Hanna Åsberg SK Örnen 42:30 +20:34
  2:59 (2:59) 10:43 (13:42) 4:48 (18:30) 3:03 (21:33) 9:56 (31:29) 5:18 (36:47) 5:05 (41:52)
  0:38 (42:30)
Herr (3/3) Tid Efter
1. Mattias Modin SK Örnen 33:30
  4:06 (4:06) 4:17 (8:23) 3:20 (11:43) 2:57 (14:40) 4:47 (19:27) 2:54 (22:21) 3:38 (25:59)
  4:57 (30:56) 1:55 (32:51) 0:39 (33:30)
2. Björn Svensson SK Örnen 40:29 +6:59
  4:56 (4:56) 3:35 (8:31) 4:29 (13:00) 9:43 (22:43) 3:36 (26:19) 2:23 (28:42) 3:34 (32:16)
  5:12 (37:28) 2:23 (39:51) 0:38 (40:29)
3. Sören Johansson SK Örnen 44:01 +10:31
  6:25 (6:25) 5:00 (11:25) 3:03 (14:28) 3:52 (18:20) 6:43 (25:03) 3:47 (28:50) 5:30 (34:20)
  6:54 (41:14) 2:04 (43:18) 0:43 (44:01)
Skribent: Mattias Modin
Epost: This is a mailto link

facebook


Medlemsavgifter 2019 -20

Ungdom upp till 20 år - 100 kr

Vuxen (aktiv) - 150 kr

Familj (på samma adress) - 300 kr

Stödmedlem ej aktiv - 100 kr

Betalas in via Bankgiro: 5453-0886

Ange namn, adress och Personnummer (10 siffror) för alla som ska ingå i medlemsskapet. Får inte alla uppgifter plats - skicka ett mail med uppgifterna till This is a mailto link

Postadress:
SK Örnen - Orientering
Sören Johansson, Toreliusgatan 18
66730 Forshaga

Kontakt:
Tel: 054871401
E-post: This is a mailto link

Se all info