Deltagarlista Gren 1-100 
 
  Tävling  Öppna Skånska Masters    Utskriftsdatum  17 februari 2017   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  21:50   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 februari 2017         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
51  Lund Tietze Linda  1984  KØGE  8442AA  50 m  58.26   
77  Månsson Natalie  1979  SK TRITON  AA8279  25 m  1:02.00   
30  Nord Cathrine  1988  MKK  AV0488  25 m  1:04.14   
14  Wahlberg Nina  1972  HS  AA9872  25 m  1:06.02   
10  Fröberg Anette  1977  HS  AB0777  25 m  1:06.75   
48  Hartmann Helle  1985  KØGE  8516AB  25 m  1:08.96   
21  Ekelund Mari  1967  SK LÖDDE  AB2367  25 m  1:09.73   
39  Holmgren Ingrid  1960  VÄXJÖ SS  AA4660  25 m  1:22.92   
58  Andersson Carina  1961  SK SYDSIM  AA4661  25 m  1:25.05   
10  78  Andersen Elvira  1995  MARKARYD  AD6895  25 m     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
74  Lindbom Tobias  1979  MKK  AA6779  50 m  52.93   
26  Falk Jonas  1979  MKK  AB9979  25 m  55.77   
32  Sommarström Karl  1974  MKK  AB3974  25 m  1:00.68   
16  Örth Mats  1955  HS  AA7355  25 m  1:02.88   
47  Backs Martin  1972  KØGE  7297AA  25 m  1:03.24   
11  Jakubek Robert  1959  HS  AB1559  25 m  1:04.58   
12  Johansson Björn  1958  HS  AA8958  25 m  1:05.52   
31  Ohlson Fredrik  1977  MKK  AC9177  50 m  1:05.87   
49  Hjort Steen  1972  KØGE  7221AB  50 m  1:06.72   
10  Birgander Hans  1970  HS  AB8170  25 m  1:10.00   
11  60  Buschow Mikael  1975  SK SYDSIM  AB4575  25 m  1:16.44   
12  62  Svensson Fredrik  1971  SK SYDSIM  AB7171  50 m  1:17.02   
13  59  Borbas Josef  1943  SK SYDSIM  AA9343  25 m  1:21.07   
14  41  Örnholmer Lars  1956  VÄXJÖ SS  AA2556  25 m  1:21.25   
15  45  Sommer Sven  1972  TRELLEBORG  AB2772  25 m     
16  53  Richkin Andrea  1982  POSEIDON  AA1982  25 m     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Fagermar Linda  1989  SK HAJEN  AO8289  25 m  33.80   
Fagermar Minna  1993  SK HAJEN  AN6493  25 m  35.33   
34  Vilhelmsson Anna-Lena  1970  MKK  AB5270  25 m  36.28   
15  Wemmert Ellinor  1988  HS  BD9288  25 m  37.69   
64  Borglin Camilla  1971  SK TRITON  AA5471  25 m  38.41   
Bracht Cordelia  1964  SK HAJEN  AA8864  25 m  39.70   
61  Johansson Åsa  1971  SK SYDSIM  AA9471  25 m  44.29   
24  Van Vliet Trinette  1965  SK LÖDDE  AB0465  25 m  48.55   
35  Olsson Lotta  1991  POSEIDON  CI7291  25 m     
10  56  Älmeby Caroline  1996  POSEIDON    25 m     
11  73  Kronvall Lisbeth  1947  MKK  AA6247  25 m     
12  78  Andersen Elvira  1995  MARKARYD  AD6895  25 m     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
36  Postema Luke  1995  POSEIDON  AS6195  25 m  30.04   
13  Svarrer Arnold  1991  HS  AR8591  25 m  30.26   
25  Berndin Viktor  1988  MKK  AF8788  25 m  31.34   
40  Provencher Ryan  1974  VÄXJÖ SS  AB1174  25 m  33.37   
63  Ahlgren Peter  1968  SK TRITON  AB3368  25 m  34.64   
50  Olsen Jacob  1972  KØGE  7229AA  25 m  35.95   
65  Liljeroth Dan  1957  SK TRITON  AA7357  25 m  36.57   
44  Engardt Karl-Henrik  1969  HELLAS SK  AB9769  25 m  36.80   
Backlund Lars  1949  KUNGSBACKA  AA4149  25 m  40.14   
10  29  Liljegren Jerry  1942  MKK  AA8142  25 m  44.04   
11  79  Sandberg Per  1968  POSEIDON  AB7973  25 m     
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
23  Landin Cecilia  1972  SK LÖDDE  AB3772  25 m  1:09.64   
Lohmann Anna  1975  KALMAR SS  AA1275  25 m  1:11.50   
10  Fröberg Anette  1977  HS  AB0777  25 m  1:14.91   
54  Rickert Elisabeth  1993  POSEIDON  CI6493  25 m     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
19  Norén Johan  1986  LANDSKRONA  AF9186  25 m  59.23   
Mentor Lennart  1960  GÖTEBORG  AB0360  25 m  1:08.21   
33  Wahlberg Magnus  1966  MKK  AB3566  25 m  1:09.91   
16  Örth Mats  1955  HS  AA7355  25 m  1:13.66   
20  Ék Christian  1980  SK LÖDDE  AC2380  25 m     
42  Olofsson Joakim  1970  ÄNGELHOLM  AB9170  25 m     
66  Nejdebring Martin  1983  ÖSTERLEN  AE7583  25 m     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
14  Wahlberg Nina  1972  HS  AA9872  25 m  33.20   
Nord Moa  1992  HS  AI7492  25 m  38.24   
21  Ekelund Mari  1967  SK LÖDDE  AB2367  25 m  40.21   
58  Andersson Carina  1961  SK SYDSIM  AA4661  25 m  42.83   
54  Rickert Elisabeth  1993  POSEIDON  CI6493  25 m     
73  Kronvall Lisbeth  1947  MKK  AA6247  25 m     
78  Andersen Elvira  1995  MARKARYD  AD6895  25 m     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
37  Persson Lenny  1977  SK RAN  AA2577  25 m  30.23   
72  Ek Robert  1961  MKK  AB4161  25 m  33.24   
Ericsson Lars  1966  HS  AA9566  25 m  33.38   
22  Hansson Björn  1975  SK LÖDDE  AB2975  25 m  33.39   
40  Provencher Ryan  1974  VÄXJÖ SS  AB1174  25 m  33.53   
11  Jakubek Robert  1959  HS  AB1559  25 m  35.93   
31  Ohlson Fredrik  1977  MKK  AC9177  50 m  36.77   
44  Engardt Karl-Henrik  1969  HELLAS SK  AB9769  25 m  37.92   
60  Buschow Mikael  1975  SK SYDSIM  AB4575  25 m  41.46   
10  59  Borbas Josef  1943  SK SYDSIM  AA9343  25 m  45.38   
11  41  Örnholmer Lars  1956  VÄXJÖ SS  AA2556  25 m  46.89   
12  42  Olofsson Joakim  1970  ÄNGELHOLM  AB9170  25 m     
13  62  Svensson Fredrik  1971  SK SYDSIM  AB7171  25 m     
 
Gren 9, 4X50m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
88  Hs Damer [120]  120  HS    25 m     
 
Gren 10, 4X50m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
17  Hs Herrar [160]  160  HS    25 m  2:03.00   
71  Österlen Herrar [120]  150  ÖSTERLEN    25 m     
82  Mkk Lag 1  152  MKK    25 m     
83  Mkk Lag 2  175  MKK    25 m     
 
Gren 11, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
51  Lund Tietze Linda  1984  KØGE  8442AA  25 m  25.84   
75  Almqvist Linnea  1991  POSEIDON  BS1891  25 m  27.42   
34  Vilhelmsson Anna-Lena  1970  MKK  AB5270  25 m  28.65   
77  Månsson Natalie  1979  SK TRITON  AA8279  25 m  28.70   
Lohmann Anna  1975  KALMAR SS  AA1275  25 m  28.80   
80  Widerström Isabella  1992  POSEIDON  BB5492  25 m  29.46   
14  Wahlberg Nina  1972  HS  AA9872  25 m  30.03   
76  Johnsson Josefine  1996  MKK  AL7296  25 m  30.50   
Bracht Cordelia  1964  SK HAJEN  AA8864  25 m  31.29   
10  Nord Moa  1992  HS  AI7492  25 m  31.59   
11  21  Ekelund Mari  1967  SK LÖDDE  AB2367  25 m  31.90   
12  61  Johansson Åsa  1971  SK SYDSIM  AA9471  25 m  33.08   
13  48  Hartmann Helle  1985  KØGE  8516AB  50 m  33.45   
14  24  Van Vliet Trinette  1965  SK LÖDDE  AB0465  25 m  34.72   
15  35  Olsson Lotta  1991  POSEIDON  CI7291  25 m  34.73   
16  39  Holmgren Ingrid  1960  VÄXJÖ SS  AA4660  25 m  37.20   
17  28  Hjalmarsson Birgitta  1937  MKK  AA0237  50 m  40.43   
18  54  Rickert Elisabeth  1993  POSEIDON  CI6493  25 m     
19  55  Toth Joanna  1975  POSEIDON  AB2475  25 m     
20  56  Älmeby Caroline  1996  POSEIDON    25 m     
21  78  Andersen Elvira  1995  MARKARYD  AD6895  25 m     
22  87  di Lorenzo Tillborg Adriana  1981  POSEIDON  AC8881  25 m     
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
74  Lindbom Tobias  1979  MKK  AA6779  50 m  24.65   
26  Falk Jonas  1979  MKK  AB9979  25 m  25.34   
20  Ék Christian  1980  SK LÖDDE  AC2380  25 m  25.47   
67  Svensson Rasmus  1982  ÖSTERLEN  AA8582  25 m  26.02   
Mentor Lennart  1960  GÖTEBORG  AB0360  25 m  26.84   
53  Richkin Andrea  1982  POSEIDON  AA1982  25 m  27.14   
42  Olofsson Joakim  1970  ÄNGELHOLM  AB9170  25 m  27.17   
32  Sommarström Karl  1974  MKK  AB3974  25 m  27.25   
40  Provencher Ryan  1974  VÄXJÖ SS  AB1174  25 m  27.68   
10  31  Ohlson Fredrik  1977  MKK  AC9177  50 m  28.64   
11  11  Jakubek Robert  1959  HS  AB1559  25 m  28.95   
12  65  Liljeroth Dan  1957  SK TRITON  AA7357  25 m  28.96   
13  12  Johansson Björn  1958  HS  AA8958  25 m  29.14   
14  72  Ek Robert  1961  MKK  AB4161  25 m  29.19   
15  38  Strand Daniel  1979  SK RAN  AC0779  25 m  29.49   
16  44  Engardt Karl-Henrik  1969  HELLAS SK  AB9769  25 m  29.56   
17  49  Hjort Steen  1972  KØGE  7221AB  50 m  29.60   
18  Birgander Hans  1970  HS  AB8170  25 m  30.96   
19  43  Sandberg Magnus  1974  ÄNGELHOLM  AB6974  25 m  31.78   
20  60  Buschow Mikael  1975  SK SYDSIM  AB4575  25 m  32.86   
21  41  Örnholmer Lars  1956  VÄXJÖ SS  AA2556  25 m  34.22   
22  59  Borbas Josef  1943  SK SYDSIM  AA9343  25 m  36.23   
23  29  Liljegren Jerry  1942  MKK  AA8142  25 m  37.05   
24  45  Sommer Sven  1972  TRELLEBORG  AB2772  25 m     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
34  Vilhelmsson Anna-Lena  1970  MKK  AB5270  25 m  1:19.17   
15  Wemmert Ellinor  1988  HS  BD9288  25 m  1:21.88   
10  Fröberg Anette  1977  HS  AB0777  25 m  1:24.31   
Bracht Cordelia  1964  SK HAJEN  AA8864  25 m     
56  Älmeby Caroline  1996  POSEIDON    25 m     
78  Andersen Elvira  1995  MARKARYD  AD6895  25 m     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
13  Svarrer Arnold  1991  HS  AR8591  25 m  1:04.73   
36  Postema Luke  1995  POSEIDON  AS6195  25 m  1:07.61   
63  Ahlgren Peter  1968  SK TRITON  AB3368  25 m  1:16.37   
50  Olsen Jacob  1972  KØGE  7229AA  50 m  1:20.67   
44  Engardt Karl-Henrik  1969  HELLAS SK  AB9769  25 m  1:23.57   
16  Örth Mats  1955  HS  AA7355  25 m  1:23.92   
62  Svensson Fredrik  1971  SK SYDSIM  AB7171  25 m  1:24.55   
Backlund Lars  1949  KUNGSBACKA  AA4149  25 m  1:36.52   
29  Liljegren Jerry  1942  MKK  AA8142  25 m  1:42.63   
10  22  Hansson Björn  1975  SK LÖDDE  AB2975  25 m     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
51  Lund Tietze Linda  1984  KØGE  8442AA  50 m  27.90   
Lohmann Anna  1975  KALMAR SS  AA1275  25 m  30.50   
23  Landin Cecilia  1972  SK LÖDDE  AB3772  25 m  30.83   
75  Almqvist Linnea  1991  POSEIDON  BS1891  25 m  31.22   
77  Månsson Natalie  1979  SK TRITON  AA8279  25 m  32.00   
76  Johnsson Josefine  1996  MKK  AL7296  25 m  32.50   
Bracht Cordelia  1964  SK HAJEN  AA8864  25 m  33.22   
15  Wemmert Ellinor  1988  HS  BD9288  25 m  33.91   
64  Borglin Camilla  1971  SK TRITON  AA5471  25 m  34.31   
10  Nord Moa  1992  HS  AI7492  25 m  37.19   
11  28  Hjalmarsson Birgitta  1937  MKK  AA0237  25 m  46.74   
12  35  Olsson Lotta  1991  POSEIDON  CI7291  25 m     
13  54  Rickert Elisabeth  1993  POSEIDON  CI6493  25 m     
14  55  Toth Joanna  1975  POSEIDON  AB2475  25 m     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
19  Norén Johan  1986  LANDSKRONA  AF9186  25 m  27.00   
74  Lindbom Tobias  1979  MKK  AA6779  50 m  27.62   
20  Ék Christian  1980  SK LÖDDE  AC2380  25 m  27.93   
Mentor Lennart  1960  GÖTEBORG  AB0360  25 m  28.31   
26  Falk Jonas  1979  MKK  AB9979  25 m  28.33   
27  Hagberg Jonas  1988  MKK  AO7788  25 m  28.97   
66  Nejdebring Martin  1983  ÖSTERLEN  AE7583  25 m  29.42   
42  Olofsson Joakim  1970  ÄNGELHOLM  AB9170  25 m  29.45   
Ericsson Lars  1966  HS  AA9566  25 m  29.90   
10  40  Provencher Ryan  1974  VÄXJÖ SS  AB1174  25 m  29.96   
11  22  Hansson Björn  1975  SK LÖDDE  AB2975  25 m  30.32   
12  47  Backs Martin  1972  KØGE  7297AA  50 m  31.10   
13  33  Wahlberg Magnus  1966  MKK  AB3566  50 m  31.81   
14  65  Liljeroth Dan  1957  SK TRITON  AA7357  25 m  32.16   
15  12  Johansson Björn  1958  HS  AA8958  25 m  32.31   
16  72  Ek Robert  1961  MKK  AB4161  50 m  32.93   
17  44  Engardt Karl-Henrik  1969  HELLAS SK  AB9769  50 m  34.82   
18  62  Svensson Fredrik  1971  SK SYDSIM  AB7171  25 m     
19  79  Sandberg Per  1968  POSEIDON  AB7973  25 m     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
14  Wahlberg Nina  1972  HS  AA9872  25 m  1:14.28   
58  Andersson Carina  1961  SK SYDSIM  AA4661  25 m  1:35.36   
35  Olsson Lotta  1991  POSEIDON  CI7291  25 m     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
37  Persson Lenny  1977  SK RAN  AA2577  25 m  1:02.98   
Mentor Lennart  1960  GÖTEBORG  AB0360  25 m  1:08.66   
Ericsson Lars  1966  HS  AA9566  25 m  1:14.86   
11  Jakubek Robert  1959  HS  AB1559  25 m  1:17.71   
59  Borbas Josef  1943  SK SYDSIM  AA9343  25 m  1:41.98   
 
Gren 19, 4X50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
81  Poseidon Damer [80]  85  POSEIDON    25 m  2:00.00   
83  Mkk Lag 2  175  MKK    25 m     
84  Lödde  192  SK LÖDDE    25 m     
88  Hs Damer [120]  120  HS    25 m     
 
Gren 20, 4X50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
18  Hs Herrar [200]  200  HS    25 m  1:58.00   
68  Österlen Herrar  150  ÖSTERLEN    25 m     
82  Mkk Lag 1  152  MKK    25 m     
83  Mkk Lag 2  175  MKK    25 m     
 
Gren 100, 100m Medley Mixed EXTRA 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Bracht Cordelia  1964  SK HAJEN  AA8864  25 m    EXT 
46  Zandihn Sara  1988  MKK  AZ5488  25 m    EXT 
56  Älmeby Caroline  1996  POSEIDON    25 m    EXT 
73  Kronvall Lisbeth  1947  MKK  AA6247  25 m    EXT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  17 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  21:50