Deltagarlista Gren 1-32 
 
  Tävling  Poseidontävling 1    Utskriftsdatum  18 februari 2017   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  18:35   
  Arrangör  Simklubben Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 februari 2017         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
43  Bergquist Boel  2003  POSEIDON  BI2803  25 m  1:05.63   
25  Sandberg Mira  2004  POSEIDON  BS8204  25 m  1:25.95   
15  Mustajbasic Sumeja  2003  POSEIDON  BD4803  25 m  1:30.61   
52  Costa Caesar Linnea  2006  POSEIDON  AW7606  25 m  1:37.13   
67  Jannasch Elin  2005  POSEIDON  BN1405  25 m  1:41.31   
79  Månsson Peck Siri  2005  POSEIDON  BM5405  25 m     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
38  Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  25 m  52.76   
53  Dahlén Alexander  1999  POSEIDON  AI4399  25 m  54.94   
35  Gustavsson Joel  1992  YSTADS SS  AM9392  25 m  55.00   
80  Olsson Alexander  1996  POSEIDON  AK1796  25 m  58.69   
47  Björkman Pascal  2001  POSEIDON  AF6701  25 m  58.78   
13  Mamichev Alexander  2000  POSEIDON  AY6700  25 m  1:00.87   
74  Li Daniel  2002  POSEIDON  AL8702  25 m  1:02.72   
63  Henriksson Joel  2003  POSEIDON  AL2503  25 m  1:04.39   
94  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  25 m  1:12.08   
10  24  Sandberg Axel  2004  POSEIDON  AA7307  25 m  1:14.12   
11  12  Löfström Elias  2004  POSEIDON  AI2504  25 m  1:21.67   
12  54  Dahlén Edvin  2004  POSEIDON  AQ9904  25 m  1:30.58   
13  84  Pettersson Martin  2005  POSEIDON  AE1505  25 m  1:37.66   
14  65  Hydén Picasso Nino  2005  POSEIDON  AQ0905  25 m  1:38.41   
15  64  Henriksson Markus  2004  POSEIDON  AW0704  25 m  1:53.38   
16  21  Palmblad Melker  2003  POSEIDON  AZ3903  25 m     
17  23  Salem Alex  1998  POSEIDON  AX0798  25 m     
18  28  Simonsson Evert  2003  POSEIDON  AV4703  25 m     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
48  Björnberg Anna  1992  POSEIDON  BB4892  25 m  1:21.73   
75  Lindberg Alma  2002  POSEIDON  AQ4202  25 m  1:32.25   
19  Olsson Olivia  2004  POSEIDON  AL1804  25 m  1:36.24   
85  Pjanic Emma  2005  POSEIDON  BH3605  25 m  1:51.67   
67  Jannasch Elin  2005  POSEIDON  BN1405  25 m  1:58.51   
88  Rönnmar Saga  2005  POSEIDON  AX2405  25 m  2:08.28   
Ferhan Ilana  2002  POSEIDON  BQ9802  25 m     
55  Danielsson Ida  2005  POSEIDON  BH6605  25 m     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
45  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  25 m  1:06.72   
40  Helman Jakob  1996  MKK  AU1396  25 m  1:15.00   
82  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  25 m  1:15.29   
33  Björklund Philip  1992  SKK  AG2192  25 m  1:16.00   
34  Öjstedt Erik  1995  HS  AO6995  25 m  1:16.00   
87  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  25 m  1:32.04   
95  Myrvold Simon  2003  POSEIDON  AK3903  25 m  1:33.54   
69  Kapas Barnabas  2004  POSEIDON  AN9904  25 m  1:43.53   
21  Palmblad Melker  2003  POSEIDON  AZ3903  25 m     
10  61  Hagander David  2006  POSEIDON  AL7706  25 m     
11  65  Hydén Picasso Nino  2005  POSEIDON  AQ0905  25 m     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
43  Bergquist Boel  2003  POSEIDON  BI2803  25 m  1:16.44   
17  Nordberg Ida  2006  POSEIDON  AB4406  25 m  1:19.98   
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
16  Nagy Gergö  1995  POSEIDON  AZ6995  25 m  59.19   
90  Vasilijevic Marko  1999  POSEIDON  AH1999  25 m  1:05.72   
57  Ekstrand Julius  1998  POSEIDON  AJ9798  25 m  1:14.63   
24  Sandberg Axel  2004  POSEIDON  AA7307  25 m  1:24.26   
94  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  25 m  1:25.08   
12  Löfström Elias  2004  POSEIDON  AI2504  25 m  1:31.18   
51  Carlius Axel  2006  POSEIDON  AC4906  25 m  1:47.11   
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
71  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  25 m  31.37   
37  Nilsson Felicia  1995  ÄNGELHOLM  BK3295  25 m  32.00   
60  Gravrogk-Linde Serena  2000  POSEIDON  AM8600  25 m  32.57   
75  Lindberg Alma  2002  POSEIDON  AQ4202  25 m  37.11   
17  Nordberg Ida  2006  POSEIDON  AB4406  25 m  38.77   
Andersson Medhanie Johanna  2005  POSEIDON  AG0405  25 m  40.81   
15  Mustajbasic Sumeja  2003  POSEIDON  BD4803  25 m  44.47   
25  Sandberg Mira  2004  POSEIDON  BS8204  25 m  46.33   
Klasholm Alice  2004  POSEIDON  BS5204  25 m     
10  52  Costa Caesar Linnea  2006  POSEIDON  AW7606  25 m     
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
53  Dahlén Alexander  1999  POSEIDON  AI4399  25 m  26.99   
Johansson Oscar  2000  POSEIDON  AH4500  25 m  27.79   
86  Postema Luke  1995  POSEIDON  AS6195  25 m  28.07   
13  Mamichev Alexander  2000  POSEIDON  AY6700  50 m  28.84   
87  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  25 m  38.07   
83  Pettersson Alfred  2005  POSEIDON  AE2505  25 m  45.48   
65  Hydén Picasso Nino  2005  POSEIDON  AQ0905  25 m  52.53   
23  Salem Alex  1998  POSEIDON  AX0798  25 m     
61  Hagander David  2006  POSEIDON  AL7706  25 m     
 
Gren 9, 100m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
19  Olsson Olivia  2004  POSEIDON  AL1804  25 m  1:31.25   
52  Costa Caesar Linnea  2006  POSEIDON  AW7606  25 m  1:43.71   
88  Rönnmar Saga  2005  POSEIDON  AX2405  25 m  2:11.10   
Klasholm Alice  2004  POSEIDON  BS5204  25 m     
85  Pjanic Emma  2005  POSEIDON  BH3605  25 m     
91  Wedelsbäck Rebecka  2005  POSEIDON  BJ4205  25 m     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
93  Östlund Gustav  1997  POSEIDON  AM8797  25 m  1:05.02   
47  Björkman Pascal  2001  POSEIDON  AF6701  25 m  1:08.36   
74  Li Daniel  2002  POSEIDON  AL8702  25 m  1:11.97   
87  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  25 m  1:23.06   
95  Myrvold Simon  2003  POSEIDON  AK3903  25 m  1:27.63   
84  Pettersson Martin  2005  POSEIDON  AE1505  25 m  1:46.16   
61  Hagander David  2006  POSEIDON  AL7706  25 m  1:47.73   
26  Sandberg Vide  2007  POSEIDON  AE6507  25 m     
65  Hydén Picasso Nino  2005  POSEIDON  AQ0905  25 m     
 
Gren 11, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
49  Björner Oh Li  1998  POSEIDON  AO6298  25 m  27.17   
71  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  25 m  29.84   
39  Dahlberg Alma  1996  ÄNGELHOLM  AI0896  25 m  30.00   
60  Gravrogk-Linde Serena  2000  POSEIDON  AM8600  25 m  30.45   
36  Önnestam Elin  1996  SK LÖDDE  BO2896  25 m  34.00   
25  Sandberg Mira  2004  POSEIDON  BS8204  25 m  35.89   
Klasholm Alice  2004  POSEIDON  BS5204  25 m  40.40   
20  Olsson Lundahl Agnes  2006  POSEIDON  BD0406  25 m  47.70   
30  Stankovic Teodora  2005  POSEIDON  BJ1205  25 m  49.59   
10  14  Masoumi Hanna  2007  POSEIDON  AD6807  25 m  49.68   
11  88  Rönnmar Saga  2005  POSEIDON  AX2405  25 m  50.03   
12  27  Sefi Edith  2006  POSEIDON  AY8406  25 m  57.84   
13  11  Lindgren Saskia  2006  POSEIDON  BD1406  25 m  59.79   
14  Ferhan Ilana  2002  POSEIDON  BQ9802  25 m     
15  Hernandez Schollin Sofia  2005  POSEIDON  BQ5205  25 m     
16  10  Li Sofia  2007  POSEIDON  AM5407  25 m     
17  44  Bergquist Hennie  2008  POSEIDON    25 m     
18  56  Drazdziule Pia  2008  POSEIDON    25 m     
19  62  Hallencreuz Isabelle  2007  POSEIDON    25 m     
20  70  Larsson Astrid  2008  POSEIDON    25 m     
21  78  Mustajbasic Merjem  2007  POSEIDON  AQ0207  25 m     
22  89  Sabel Ebba  2005  POSEIDON    25 m     
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
35  Gustavsson Joel  1992  YSTADS SS  AM9392  25 m  26.00   
76  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  25 m  27.19   
80  Olsson Alexander  1996  POSEIDON  AK1796  25 m  27.71   
34  Öjstedt Erik  1995  HS  AO6995  25 m  28.00   
95  Myrvold Simon  2003  POSEIDON  AK3903  50 m  35.74   
58  Ekström Måns  2006  POSEIDON  AG8106  25 m  37.25   
69  Kapas Barnabas  2004  POSEIDON  AN9904  25 m  39.53   
83  Pettersson Alfred  2005  POSEIDON  AE2505  25 m  39.54   
51  Carlius Axel  2006  POSEIDON  AC4906  25 m  39.67   
10  22  Rosengren Caspian  2005  POSEIDON  AK5505  25 m  43.68   
11  54  Dahlén Edvin  2004  POSEIDON  AQ9904  25 m  43.94   
12  Ekström Elias  2008  POSEIDON  AC4708  25 m  45.98   
13  72  Le Kevin  2004  POSEIDON  AW8904  25 m  47.22   
14  26  Sandberg Vide  2007  POSEIDON  AE6507  25 m  52.98   
15  77  Mamichev Evgeny  2006  POSEIDON  AO5306  25 m  53.14   
16  Ebberståhl Jacob  2006  POSEIDON  AM0506  25 m  57.03   
17  Andersson Medhanie Benjamin  2007  POSEIDON  AE0707  25 m  57.85   
18  18  Odén Emil  2005  POSEIDON  AU2105  25 m     
19  29  Simonsson Ture  2003  POSEIDON  AV8703  25 m     
20  41  Anker Dante  2010  POSEIDON    25 m     
21  64  Henriksson Markus  2004  POSEIDON  AW0704  25 m     
22  92  Wikström Albin  2007  POSEIDON    25 m     
23  96  Olsson Axel  2004  POSEIDON    25 m     
 
Gren 13, 25m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
19  Olsson Olivia  2004  POSEIDON  AL1804  25 m  17.97   
14  Masoumi Hanna  2007  POSEIDON  AD6807  25 m  23.74   
78  Mustajbasic Merjem  2007  POSEIDON  AQ0207  25 m     
88  Rönnmar Saga  2005  POSEIDON  AX2405  25 m     
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
58  Ekström Måns  2006  POSEIDON  AG8106  25 m  19.73   
84  Pettersson Martin  2005  POSEIDON  AE1505  25 m  23.62   
31  Tran Benjamin  2006  POSEIDON  AO7106  25 m  24.31   
26  Sandberg Vide  2007  POSEIDON  AE6507  25 m  28.61   
Ebberståhl Jacob  2006  POSEIDON  AM0506  25 m     
29  Simonsson Ture  2003  POSEIDON  AV8703  25 m     
72  Le Kevin  2004  POSEIDON  AW8904  25 m     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
46  Björkman Amanda  2001  POSEIDON  AF3101  25 m  32.44   
37  Nilsson Felicia  1995  ÄNGELHOLM  BK3295  25 m  35.00   
17  Nordberg Ida  2006  POSEIDON  AB4406  25 m  36.69   
36  Önnestam Elin  1996  SK LÖDDE  BO2896  25 m  38.00   
39  Dahlberg Alma  1996  ÄNGELHOLM  AI0896  25 m  40.00   
Johansson Vanessa  2006  POSEIDON  AA4606  25 m  40.09   
91  Wedelsbäck Rebecka  2005  POSEIDON  BJ4205  25 m  54.75   
88  Rönnmar Saga  2005  POSEIDON  AX2405  25 m  58.96   
27  Sefi Edith  2006  POSEIDON  AY8406  25 m     
10  42  Anker Sienna  2008  POSEIDON    25 m     
11  55  Danielsson Ida  2005  POSEIDON  BH6605  25 m     
12  67  Jannasch Elin  2005  POSEIDON  BN1405  25 m     
13  79  Månsson Peck Siri  2005  POSEIDON  BM5405  25 m     
14  85  Pjanic Emma  2005  POSEIDON  BH3605  25 m     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
16  Nagy Gergö  1995  POSEIDON  AZ6995  25 m  26.93   
93  Östlund Gustav  1997  POSEIDON  AM8797  25 m  29.52   
Johansson Oscar  2000  POSEIDON  AH4500  25 m  30.31   
63  Henriksson Joel  2003  POSEIDON  AL2503  25 m  33.05   
58  Ekström Måns  2006  POSEIDON  AG8106  25 m  45.43   
31  Tran Benjamin  2006  POSEIDON  AO7106  25 m  51.20   
69  Kapas Barnabas  2004  POSEIDON  AN9904  25 m  53.70   
22  Rosengren Caspian  2005  POSEIDON  AK5505  25 m  56.77   
Andersson Medhanie Benjamin  2007  POSEIDON  AE0707  25 m  59.61   
10  26  Sandberg Vide  2007  POSEIDON  AE6507  25 m  59.88   
11  28  Simonsson Evert  2003  POSEIDON  AV4703  25 m  1:02.96   
12  Ekström Elias  2008  POSEIDON  AC4708  25 m     
13  18  Odén Emil  2005  POSEIDON  AU2105  25 m     
14  21  Palmblad Melker  2003  POSEIDON  AZ3903  25 m     
15  50  Camacho Diego  2005  POSEIDON  AS5105  25 m     
16  72  Le Kevin  2004  POSEIDON  AW8904  25 m     
17  96  Olsson Axel  2004  POSEIDON    25 m     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
71  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  25 m  36.10   
49  Björner Oh Li  1998  POSEIDON  AO6298  25 m  37.27   
85  Pjanic Emma  2005  POSEIDON  BH3605  25 m  47.71   
14  Masoumi Hanna  2007  POSEIDON  AD6807  25 m  50.88   
32  Zigmantaite Saulé  2007  POSEIDON  AM9407  25 m  53.85   
79  Månsson Peck Siri  2005  POSEIDON  BM5405  25 m  56.35   
Ferhan Ilana  2002  POSEIDON  BQ9802  25 m  56.80   
10  Li Sofia  2007  POSEIDON  AM5407  25 m  1:10.98   
Hernandez Schollin Sofia  2005  POSEIDON  BQ5205  25 m     
10  20  Olsson Lundahl Agnes  2006  POSEIDON  BD0406  25 m     
11  27  Sefi Edith  2006  POSEIDON  AY8406  25 m     
12  42  Anker Sienna  2008  POSEIDON    25 m     
13  62  Hallencreuz Isabelle  2007  POSEIDON    25 m     
14  68  Jönsson Linnea  2005  POSEIDON    25 m     
15  70  Larsson Astrid  2008  POSEIDON    25 m     
16  78  Mustajbasic Merjem  2007  POSEIDON  AQ0207  25 m     
17  81  Olsson Alice  2007  POSEIDON    25 m     
18  91  Wedelsbäck Rebecka  2005  POSEIDON  BJ4205  25 m     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
86  Postema Luke  1995  POSEIDON  AS6195  25 m  30.04   
76  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  25 m  32.51   
40  Helman Jakob  1996  MKK  AU1396  25 m  34.00   
53  Dahlén Alexander  1999  POSEIDON  AI4399  25 m  34.20   
74  Li Daniel  2002  POSEIDON  AL8702  25 m  36.69   
54  Dahlén Edvin  2004  POSEIDON  AQ9904  25 m  53.59   
51  Carlius Axel  2006  POSEIDON  AC4906  25 m  54.06   
72  Le Kevin  2004  POSEIDON  AW8904  25 m  54.21   
29  Simonsson Ture  2003  POSEIDON  AV8703  25 m  57.54   
10  64  Henriksson Markus  2004  POSEIDON  AW0704  25 m  57.56   
11  22  Rosengren Caspian  2005  POSEIDON  AK5505  25 m  1:00.15   
12  Andersson Medhanie Benjamin  2007  POSEIDON  AE0707  25 m  1:01.89   
13  28  Simonsson Evert  2003  POSEIDON  AV4703  25 m  1:08.57   
14  59  Fogelmark Alfred  2007  POSEIDON  AG1507  25 m  1:09.23   
15  Ekström Elias  2008  POSEIDON  AC4708  25 m  1:15.04   
16  18  Odén Emil  2005  POSEIDON  AU2105  25 m     
17  50  Camacho Diego  2005  POSEIDON  AS5105  25 m     
18  73  Le Michael  2007  POSEIDON  AI4507  25 m     
19  77  Mamichev Evgeny  2006  POSEIDON  AO5306  25 m     
20  92  Wikström Albin  2007  POSEIDON    25 m     
 
Gren 20, 400m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
33  Björklund Philip  1992  SKK  AG2192  25 m  5:20.00   
 
Gren 21, 200m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
66  Hägg Siri  2002  POSEIDON  BA0202  25 m  2:29.47   
75  Lindberg Alma  2002  POSEIDON  AQ4202  25 m  2:48.71   
 
Gren 22, 200m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
45  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  25 m  1:57.58   
82  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  25 m  1:59.35   
Johansson Oscar  2000  POSEIDON  AH4500  25 m  2:13.50   
 
Gren 23, 100m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
49  Björner Oh Li  1998  POSEIDON  AO6298  25 m  1:09.17   
Johansson Vanessa  2006  POSEIDON  AA4606  25 m  1:32.01   
Andersson Medhanie Johanna  2005  POSEIDON  AG0405  25 m  1:37.16   
 
Gren 24, 100m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
38  Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  25 m  58.10   
16  Nagy Gergö  1995  POSEIDON  AZ6995  25 m  1:01.60   
80  Olsson Alexander  1996  POSEIDON  AK1796  25 m  1:04.65   
24  Sandberg Axel  2004  POSEIDON  AA7307  25 m  1:26.94   
 
Gren 25, 200m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
46  Björkman Amanda  2001  POSEIDON  AF3101  25 m  2:29.61   
 
Gren 27, 200m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
43  Bergquist Boel  2003  POSEIDON  BI2803  25 m  3:00.94   
66  Hägg Siri  2002  POSEIDON  BA0202  25 m  3:22.55   
 
Gren 28, 200m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
76  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  25 m  2:33.33   
63  Henriksson Joel  2003  POSEIDON  AL2503  25 m  2:50.78   
 
Gren 29, 200m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Johansson Vanessa  2006  POSEIDON  AA4606  25 m  2:57.01   
Andersson Medhanie Johanna  2005  POSEIDON  AG0405  25 m  3:07.42   
 
Gren 30, 200m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
12  Löfström Elias  2004  POSEIDON  AI2504  25 m     
 
Gren 31, 400m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
66  Hägg Siri  2002  POSEIDON  BA0202  25 m  4:54.32   
 
Gren 32, 400m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
90  Vasilijevic Marko  1999  POSEIDON  AH1999  25 m  4:47.53   
94  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  25 m  5:14.22   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  18 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  18:35