Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Lunds öppna knattemästerskap    Utskriftsdatum  05 mars 2017   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  17:41   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 mars 2017         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ia Pettersson  2008  Landskrona Simsällskap            41.10   
Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            42.31   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            48.79   
Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            53.61   
Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            56.18   
My Oredsson  2008  Simklubben Sydsim            1:01.63   
Sara Videla Henao  2008  Simklubben Ran            DNS   
Inez Nordqvist  2008  S71            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran            40.03   
Elias Ekström  2008  Simklubben Poseidon            43.26   
Anton Vitazka  2008  Simklubben Sydsim            46.68   
Kasper Andersson  2008  Simklubben Ran            47.33   
Alp Naoumov  2008  Simklubben Sydsim            52.65   
Liam Andersson  2009  Landskrona Simsällskap            55.77   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alicia Ekelund  2007  Malmö Kappsimningsklubb            36.53   
Valentina Fanu  2007  S71            37.83   
Zharice Jewelle-Palejaro  2007  Simklubben Ran            42.60   
Mathilda Andersson  2007  S71            42.73   
Maja Palmqvist  2007  S71            43.31   
Svea Nilsson  2007  Landskrona Simsällskap            46.13   
Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            47.01   
Wilma Sonesson  2007  Simklubben Ran            48.44   
Elin Alsalim  2007  Simklubben Ran            48.55   
10  Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap            48.76   
11  Tova Jönsson  2007  Simklubben Ran            48.85   
12  Linnea Sand  2007  Simklubben Ran            50.03   
13  Clara Andersson  2007  Landskrona Simsällskap            54.27   
14  Ellen Ahlström  2007  Simklubben Ran            54.74   
15  Lily Thomsen  2007  Landskrona Simsällskap            55.05   
16  Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            1:02.43   
Hedda Toth  2007  Simklubben Poseidon            DNS   
Julia Thorlacius  2007  Simklubben Poseidon            DNS   
Marta Nyberg  2007  Simklubben Sydsim            DNS   
Sofie Khan-Amidy  2007  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvin Dedovic  2007  Landskrona Simsällskap            37.13   
Tobias Persson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            37.65   
Elliot Feldt  2007  Simklubben Ran            44.32   
Joel Norin  2007  Simklubben Ran            45.27   
Tage Werdler  2007  Landskrona Simsällskap            45.29   
Kasper Ketelsen  2007  Simklubben Ran            45.88   
Vilmer Johansson Rönqvist  2007  Landskrona Simsällskap            47.33   
Vide Sandberg  2007  Simklubben Poseidon            48.27   
Alexander Zhang  2007  S71            48.82   
10  Benjamin Andersson Medhanie  2007  Simklubben Poseidon            51.05   
11  Mario Alsalim  2007  Simklubben Ran            56.98   
12  Michael Le  2007  Simklubben Poseidon            59.01   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ia Pettersson  2008  Landskrona Simsällskap            54.10   
Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            56.73   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            58.16   
Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            1:02.31   
My Oredsson  2008  Simklubben Sydsim            1:03.19   
Inez Nordqvist  2008  S71            1:07.42   
Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            1:08.99   
Sara Videla Henao  2008  Simklubben Ran            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran            54.32   
Kasper Andersson  2008  Simklubben Ran            59.55   
Anton Vitazka  2008  Simklubben Sydsim            1:00.93   
Elias Ekström  2008  Simklubben Poseidon            1:04.98   
Liam Andersson  2009  Landskrona Simsällskap            1:05.57   
Alp Naoumov  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Masoumi  2007  Simklubben Poseidon            49.23   
Alicia Ekelund  2007  Malmö Kappsimningsklubb            49.27   
Tova Jönsson  2007  Simklubben Ran            54.70   
Lily Thomsen  2007  Landskrona Simsällskap            55.94   
Valentina Fanu  2007  S71            55.95   
Zharice Jewelle-Palejaro  2007  Simklubben Ran            56.61   
Mathilda Andersson  2007  S71            57.22   
Svea Nilsson  2007  Landskrona Simsällskap            59.19   
Alice Olsson  2007  Simklubben Poseidon            1:01.04   
10  Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            1:01.57   
11  Wilma Sonesson  2007  Simklubben Ran            1:01.77   
12  Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap            1:03.10   
13  Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            1:06.82   
Hedda Toth  2007  Simklubben Poseidon            DNS   
Marta Nyberg  2007  Simklubben Sydsim            DNS   
Sofie Khan-Amidy  2007  Simklubben Poseidon            DNS   
Elin Alsalim  2007  Simklubben Ran            DSQ   
Ellen Ahlström  2007  Simklubben Ran            DSQ   
Linnea Sand  2007  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvin Dedovic  2007  Landskrona Simsällskap            53.81   
Tobias Persson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            55.68   
Mario Alsalim  2007  Simklubben Ran            1:02.11   
Michael Le  2007  Simklubben Poseidon            1:03.01   
Vilmer Johansson Rönqvist  2007  Landskrona Simsällskap            1:05.81   
Vide Sandberg  2007  Simklubben Poseidon            1:11.19   
Alexander Zhang  2007  S71            DSQ   
Benjamin Andersson Medhanie  2007  Simklubben Poseidon            DSQ   
Elliot Feldt  2007  Simklubben Ran            DSQ   
Joel Norin  2007  Simklubben Ran            DSQ   
Kasper Ketelsen  2007  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ia Pettersson  2008  Landskrona Simsällskap            50.10   
Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            54.13   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            55.37   
Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            1:04.12   
My Oredsson  2008  Simklubben Sydsim            1:04.63   
Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            1:04.81   
Sara Videla Henao  2008  Simklubben Ran            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran            44.74   
Anton Vitazka  2008  Simklubben Sydsim            53.11   
Kasper Andersson  2008  Simklubben Ran            55.24   
Elias Ekström  2008  Simklubben Poseidon            58.87   
Liam Andersson  2009  Landskrona Simsällskap            1:07.23   
Alp Naoumov  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Valentina Fanu  2007  S71            43.77   
Alicia Ekelund  2007  Malmö Kappsimningsklubb            44.33   
Zharice Jewelle-Palejaro  2007  Simklubben Ran            51.33   
Mathilda Andersson  2007  S71            51.38   
Hanna Masoumi  2007  Simklubben Poseidon            51.47   
Maja Palmqvist  2007  S71            52.20   
Wilma Sonesson  2007  Simklubben Ran            53.61   
Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap            53.69   
Svea Nilsson  2007  Landskrona Simsällskap            54.00   
10  Tova Jönsson  2007  Simklubben Ran            56.65   
11  Linnea Sand  2007  Simklubben Ran            57.56   
12  Clara Andersson  2007  Landskrona Simsällskap            58.19   
13  Elin Alsalim  2007  Simklubben Ran            59.81   
14  Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            1:00.21   
15  Lily Thomsen  2007  Landskrona Simsällskap            1:00.69   
16  Ellen Ahlström  2007  Simklubben Ran            1:00.97   
17  Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            1:05.52   
Hedda Toth  2007  Simklubben Poseidon            DNS   
Marta Nyberg  2007  Simklubben Sydsim            DNS   
Sofie Khan-Amidy  2007  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvin Dedovic  2007  Landskrona Simsällskap            44.68   
Tobias Persson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            45.21   
Tage Werdler  2007  Landskrona Simsällskap            49.92   
Elliot Feldt  2007  Simklubben Ran            51.39   
Joel Norin  2007  Simklubben Ran            53.15   
Vide Sandberg  2007  Simklubben Poseidon            57.29   
Benjamin Andersson Medhanie  2007  Simklubben Poseidon            1:01.95   
Vilmer Johansson Rönqvist  2007  Landskrona Simsällskap            1:02.06   
Michael Le  2007  Simklubben Poseidon            DNS   
Alexander Zhang  2007  S71            DSQ   
Kasper Ketelsen  2007  Simklubben Ran            DSQ   
Mario Alsalim  2007  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ia Pettersson  2008  Landskrona Simsällskap            22.53   
Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            23.80   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            25.32   
Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            32.63   
                     
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran            20.35   
Kasper Andersson  2008  Simklubben Ran            25.91   
Anton Vitazka  2008  Simklubben Sydsim            26.53   
                     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alicia Ekelund  2007  Malmö Kappsimningsklubb            19.96   
Valentina Fanu  2007  S71            20.73   
Zharice Jewelle-Palejaro  2007  Simklubben Ran            22.38   
Mathilda Andersson  2007  S71            23.94   
Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap            24.16   
Maja Palmqvist  2007  S71            24.84   
Svea Nilsson  2007  Landskrona Simsällskap            24.90   
Elin Alsalim  2007  Simklubben Ran            26.68   
Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            27.00   
10  Wilma Sonesson  2007  Simklubben Ran            27.14   
Hedda Toth  2007  Simklubben Poseidon            DNS   
Marta Nyberg  2007  Simklubben Sydsim            DNS   
Sofie Khan-Amidy  2007  Simklubben Poseidon            DNS   
Clara Andersson  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            DSQ   
Tova Jönsson  2007  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Persson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            19.64   
Joel Norin  2007  Simklubben Ran            23.61   
Elliot Feldt  2007  Simklubben Ran            26.72   
Alexander Zhang  2007  S71            26.94   
Michael Le  2007  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 17, 75 m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ia Pettersson  2008  Landskrona Simsällskap    1:20.71        1:20.71   
Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran    1:23.51        1:23.51   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim    1:23.67        1:23.67   
Inez Nordqvist  2008  S71    1:41.64        1:41.64   
My Oredsson  2008  Simklubben Sydsim    1:44.30        1:44.30   
Sara Videla Henao  2008  Simklubben Ran            DNS   
Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 18, 75m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran    1:17.40        1:17.40   
Kasper Andersson  2008  Simklubben Ran    1:24.83        1:24.83   
Anton Vitazka  2008  Simklubben Sydsim    1:25.45        1:25.45   
Alp Naoumov  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
Liam Andersson  2009  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 75m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Masoumi  2007  Simklubben Poseidon    52.99        1:19.01   
Zharice Jewelle-Palejaro  2007  Simklubben Ran    55.29        1:22.04   
Maja Palmqvist  2007  S71    59.20        1:24.06   
Wilma Sonesson  2007  Simklubben Ran    1:00.38        1:27.12   
Svea Nilsson  2007  Landskrona Simsällskap    1:00.81        1:27.60   
Linnea Sand  2007  Simklubben Ran    1:00.02        1:28.96   
Ellen Ahlström  2007  Simklubben Ran    59.64        1:29.17   
Tova Jönsson  2007  Simklubben Ran    58.83        1:29.67   
Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap    1:02.64        1:31.88   
10  Clara Andersson  2007  Landskrona Simsällskap    1:04.83        1:34.99   
11  Lily Thomsen  2007  Landskrona Simsällskap    1:01.77        1:36.06   
12  Alice Olsson  2007  Simklubben Poseidon    1:04.93        1:42.82   
Sofie Khan-Amidy  2007  Simklubben Poseidon            DNS   
Elin Alsalim  2007  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 20, 75m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Edvin Dedovic  2007  Landskrona Simsällskap    52.75        1:15.82   
Elliot Feldt  2007  Simklubben Ran    58.80        1:25.76   
Kasper Ketelsen  2007  Simklubben Ran    58.24        1:26.89   
Vide Sandberg  2007  Simklubben Poseidon    1:04.34        1:31.33   
Mario Alsalim  2007  Simklubben Ran    1:02.75        1:35.47   
Joel Norin  2007  Simklubben Ran            DSQ   
Vilmer Johansson Rönqvist  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    32.87        1:09.44   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    33.70        1:09.94   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim    38.33        1:23.40   
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap    40.08        1:25.85   
Linnea Costa Caesar  2006  Simklubben Poseidon    42.88        1:30.30   
Linnea Mårtensson  2006  Landskrona Simsällskap    43.63        1:35.27   
Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran    44.71        1:35.91   
Lovisa Gisselsson  2006  Simklubben Poseidon    44.94        1:37.04   
Clara Larsén  2006  Simklubben Ran    50.67        1:45.94   
10  Alexandra Engström  2006  Simklubben Ran    51.73        1:55.94   
11  Elåna Miftari  2006  Landskrona Simsällskap    59.38        2:26.97   
12  Anduena Shabani  2006  Landskrona Simsällskap    1:08.30        2:37.85   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim    37.02        1:19.47   
Axel Carlius  2006  Simklubben Poseidon    40.07        1:23.63   
Jacob Hansson  2006  Simklubben Poseidon    39.39        1:25.88   
Måns Ekström  2006  Simklubben Poseidon    39.55        1:26.13   
William Madsen  2006  Simklubben Ran    41.94        1:27.81   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim    41.93        1:29.03   
Filip Lönnerfors  2006  Simklubben Poseidon    42.88        1:32.26   
Tim Andersson  2006  S71    45.67        1:33.12   
Pierrick Lagoguez  2006  Simklubben Poseidon    46.36        1:37.60   
10  Nikolas Koumbaros  2006  Simklubben Ran    44.66        1:42.20   
11  Julian Westberg-Dolfe  2006  Landskrona Simsällskap    47.91        1:44.79   
12  Geri Paci  2006  Simklubben Ran    51.03        1:54.72   
13  Viktor Grauen Larsen  2006  Simklubben Ran    55.22        2:02.96   
Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    35.17        1:13.11   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    36.49        1:16.44   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    37.16        1:17.12   
Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    36.24        1:17.21   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    37.73        1:19.27   
Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    38.19        1:22.77   
Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.88        1:23.12   
Isabelle Persson-Giribaldi  2005  Landskrona Simsällskap    42.75        1:30.10   
Vivien Toth  2005  Simklubben Ran    43.84        1:30.81   
10  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim    42.15        1:31.21   
11  Cecila Lång Rune  2005  Simklubben Poseidon    44.25        1:33.64   
12  Ella Zetterström  2005  Simklubben Poseidon    45.15        1:36.90   
13  Anna Markenlöv  2005  Simklubben Poseidon    46.40        1:36.97   
14  Teodora Stankovic  2005  Simklubben Poseidon    44.42        1:37.37   
15  Lina Stanaitis  2005  Simklubben Sydsim    47.84        1:46.28   
16  Amanda Grabowska  2005  Simklubben Sydsim    47.96        1:46.66   
17  Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim    51.39        1:50.60   
18  Tindra Andersson  2005  Simklubben Sydsim    51.85        1:55.29   
19  Jamilla Zarakit  2005  Simklubben Ran    56.45        1:55.48   
20  Mariam Najem  2005  Simklubben Ran    58.16        2:02.71   
Agnes Lundquist  2005  Simklubben Poseidon            DNS   
Clara Hilfing  2005  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    31.98        1:07.59   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    32.89        1:09.78   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    33.83        1:10.51   
Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon    34.90        1:14.91   
Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb    37.19        1:16.98   
Andrey Slavnov  2005  Malmö Kappsimningsklubb    37.85        1:18.50   
Marcus Bengtsson  2005  Simklubben Poseidon    38.38        1:21.11   
Axel Rydström  2005  Simklubben Poseidon    39.20        1:22.59   
Alfred Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    40.53        1:26.51   
10  Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    41.42        1:27.96   
11  Oscar Stråth  2005  Simklubben Sydsim    42.55        1:30.81   
12  Alexander Shleev  2005  Simklubben Poseidon    46.48        1:42.76   
13  Caspian Rosengren  2005  Simklubben Poseidon    47.10        1:49.13   
Adin Vlahovljak  2005  Landskrona Simsällskap            DNS   
Daniel Salari Lak  2005  Simklubben Ran            DNS   
                     
 
Gren 25, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb    45.07        1:34.85   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    46.95        1:36.70   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    45.02        1:36.74   
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap    52.95        1:51.23   
Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran    54.38        1:52.97   
Lovisa Gisselsson  2006  Simklubben Poseidon    55.38        2:02.00   
Linnea Mårtensson  2006  Landskrona Simsällskap    58.03        2:02.36   
Clara Larsén  2006  Simklubben Ran    1:00.15        2:09.91   
Elåna Miftari  2006  Landskrona Simsällskap    1:03.40        2:14.91   
10  Anduena Shabani  2006  Landskrona Simsällskap    1:08.45        2:30.74   
Alexandra Engström  2006  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pierrick Lagoguez  2006  Simklubben Poseidon    52.85        1:50.90   
William Madsen  2006  Simklubben Ran    54.82        1:55.70   
Geri Paci  2006  Simklubben Ran    57.47        2:00.50   
Viktor Grauen Larsen  2006  Simklubben Ran    1:08.44        2:27.55   
David Hagander  2006  Simklubben Poseidon            DSQ   
Nikolas Koumbaros  2006  Simklubben Ran            DSQ   
Tim Andersson  2006  S71            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    44.99        1:34.21   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    46.30        1:35.48   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    45.99        1:36.46   
Emma Pjanic  2005  Simklubben Poseidon    47.22        1:40.55   
Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    49.53        1:43.85   
Elin Jannasch  2005  Simklubben Poseidon    52.58        1:50.68   
Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb    53.53        1:51.37   
Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim    53.27        1:53.67   
Amanda Grabowska  2005  Simklubben Sydsim    55.61        1:55.12   
10  Jamilla Zarakit  2005  Simklubben Ran    54.97        1:55.16   
11  Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim    54.90        1:57.68   
12  Cecila Lång Rune  2005  Simklubben Poseidon    55.07        1:58.72   
13  Vivien Toth  2005  Simklubben Ran    58.96        2:05.93   
14  Teodora Stankovic  2005  Simklubben Poseidon    56.50        2:06.58   
15  Ella Zetterström  2005  Simklubben Poseidon    59.25        2:06.95   
16  Lina Stanaitis  2005  Simklubben Sydsim    1:04.93        2:17.14   
17  Mariam Najem  2005  Simklubben Ran    1:14.08        2:35.71   
Agnes Lundquist  2005  Simklubben Poseidon            DNS   
Clara Hilfing  2005  Simklubben Sydsim            DNS   
Ida Danielsson  2005  Simklubben Poseidon            DNS   
Siri Månsson Peck  2005  Simklubben Poseidon            DNS   
Tindra Andersson  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    40.71        1:28.09   
Andrey Slavnov  2005  Malmö Kappsimningsklubb    46.43        1:39.39   
Axel Rydström  2005  Simklubben Poseidon    51.72        1:46.36   
Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    52.16        1:48.71   
Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon    51.08        1:49.75   
Adin Vlahovljak  2005  Landskrona Simsällskap    1:00.24        2:13.98   
Caspian Rosengren  2005  Simklubben Poseidon    1:03.81        2:16.69   
Alexander Shleev  2005  Simklubben Poseidon    1:06.04        2:17.06   
Daniel Salari Lak  2005  Simklubben Ran            DNS   
Diego Camacho  2005  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    38.06        1:18.67   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    41.34        1:24.79   
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb    42.50        1:28.25   
Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran    50.70        1:42.69   
Linnea Mårtensson  2006  Landskrona Simsällskap    52.97        1:47.60   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim    54.45        1:49.47   
Lovisa Gisselsson  2006  Simklubben Poseidon    55.40        1:53.99   
Clara Larsén  2006  Simklubben Ran    58.46        1:58.52   
Alexandra Engström  2006  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim    43.94        1:30.81   
Axel Carlius  2006  Simklubben Poseidon    46.92        1:35.90   
Måns Ekström  2006  Simklubben Poseidon    47.67        1:37.68   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim    48.44        1:38.67   
William Madsen  2006  Simklubben Ran    47.67        1:40.33   
Tim Andersson  2006  S71    52.43        1:48.34   
Benjamin Tran  2006  Simklubben Poseidon    50.88        1:51.12   
Nikolas Koumbaros  2006  Simklubben Ran    52.72        1:52.20   
Geri Paci  2006  Simklubben Ran    55.91        1:56.05   
10  Pierrick Lagoguez  2006  Simklubben Poseidon    1:00.03        1:59.60   
11  Julian Westberg-Dolfe  2006  Landskrona Simsällskap    1:04.79        2:07.79   
12  Viktor Grauen Larsen  2006  Simklubben Ran    1:02.40        2:14.00   
Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 31, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    42.26        1:27.53   
Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    47.98        1:38.66   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    49.31        1:42.14   
Isabelle Persson-Giribaldi  2005  Landskrona Simsällskap    50.52        1:42.70   
Vivien Toth  2005  Simklubben Ran    51.24        1:45.35   
Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim    51.26        1:46.75   
Ella Zetterström  2005  Simklubben Poseidon    52.58        1:47.92   
Anna Markenlöv  2005  Simklubben Poseidon    52.09        1:48.04   
Amanda Grabowska  2005  Simklubben Sydsim    53.64        1:51.70   
10  Mariam Najem  2005  Simklubben Ran    58.65        1:59.20   
11  Lina Stanaitis  2005  Simklubben Sydsim    58.86        2:02.31   
Agnes Lundquist  2005  Simklubben Poseidon            DNS   
Clara Hilfing  2005  Simklubben Sydsim            DNS   
Ida Danielsson  2005  Simklubben Poseidon            DNS   
Siri Månsson Peck  2005  Simklubben Poseidon            DNS   
Teodora Stankovic  2005  Simklubben Poseidon            DNS   
Jamilla Zarakit  2005  Simklubben Ran            DSQ   
Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 32, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon    43.42        1:26.62   
Axel Rydström  2005  Simklubben Poseidon    47.13        1:34.16   
Marcus Bengtsson  2005  Simklubben Poseidon    49.11        1:40.37   
Oscar Stråth  2005  Simklubben Sydsim    49.97        1:45.28   
Adin Vlahovljak  2005  Landskrona Simsällskap    56.38        1:59.38   
Caspian Rosengren  2005  Simklubben Poseidon    1:00.21        2:09.81   
Daniel Salari Lak  2005  Simklubben Ran            DNS   
Diego Camacho  2005  Simklubben Poseidon            DNS   
Alexander Shleev  2005  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon            35.87   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon            38.91   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            42.55   
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb            43.58   
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap            44.08   
Linnea Costa Caesar  2006  Simklubben Poseidon            46.37   
Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran            49.63   
                     
 
Gren 34, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            43.80   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            45.37   
David Hagander  2006  Simklubben Poseidon            45.88   
Jacob Hansson  2006  Simklubben Poseidon            46.70   
Filip Lönnerfors  2006  Simklubben Poseidon            51.62   
Geri Paci  2006  Simklubben Ran            1:05.38   
Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            DNS   
Benjamin Tran  2006  Simklubben Poseidon            DSQ   
William Madsen  2006  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 35, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon            40.05   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            43.25   
Isabelle Persson-Giribaldi  2005  Landskrona Simsällskap            48.03   
Vivien Toth  2005  Simklubben Ran            48.51   
Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            49.09   
Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb            50.32   
Teodora Stankovic  2005  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb            36.10   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb            37.59   
Axel Rydström  2005  Simklubben Poseidon            38.54   
Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb            42.37   
Marcus Bengtsson  2005  Simklubben Poseidon            43.13   
Alfred Pettersson  2005  Simklubben Poseidon            43.88   
Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon            45.39   
Oscar Stråth  2005  Simklubben Sydsim            57.43   
                     
 
Gren 37, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    37.94        1:22.39   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    39.08        1:23.19   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim    48.30        1:37.77   
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap    45.54        1:38.43   
Linnea Costa Caesar  2006  Simklubben Poseidon    48.19        1:42.63   
Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran    49.55        1:44.08   
Lovisa Gisselsson  2006  Simklubben Poseidon    55.06        1:51.43   
Linnea Mårtensson  2006  Landskrona Simsällskap    52.56        1:51.87   
Alexandra Engström  2006  Simklubben Ran            DSQ   
Clara Larsén  2006  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 38, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim    43.11        1:36.05   
Måns Ekström  2006  Simklubben Poseidon    44.72        1:38.57   
Axel Carlius  2006  Simklubben Poseidon    44.56        1:39.90   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim    46.33        1:41.24   
David Hagander  2006  Simklubben Poseidon    47.59        1:42.13   
Jacob Hansson  2006  Simklubben Poseidon    47.28        1:42.60   
Filip Lönnerfors  2006  Simklubben Poseidon    49.06        1:50.63   
Benjamin Tran  2006  Simklubben Poseidon    55.35        1:58.50   
Julian Westberg-Dolfe  2006  Landskrona Simsällskap    57.42        2:01.98   
10  Geri Paci  2006  Simklubben Ran    59.76        2:02.26   
Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            DNS   
Nikolas Koumbaros  2006  Simklubben Ran            DSQ   
Viktor Grauen Larsen  2006  Simklubben Ran            DSQ   
William Madsen  2006  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 39, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.98        1:26.68   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    43.97        1:28.94   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    43.34        1:29.42   
Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    42.28        1:29.67   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    44.82        1:34.54   
Isabelle Persson-Giribaldi  2005  Landskrona Simsällskap    49.35        1:43.68   
Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    49.44        1:44.06   
Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim    50.39        1:45.98   
Vivien Toth  2005  Simklubben Ran    49.23        1:47.32   
10  Cecila Lång Rune  2005  Simklubben Poseidon    52.90        1:48.54   
11  Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim    56.70        1:56.20   
12  Lina Stanaitis  2005  Simklubben Sydsim    59.73        2:03.61   
Amanda Grabowska  2005  Simklubben Sydsim            DNS   
Clara Hilfing  2005  Simklubben Sydsim            DNS   
Jamilla Zarakit  2005  Simklubben Ran            DSQ   
Mariam Najem  2005  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 40, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    38.71        1:21.22   
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.13        1:22.34   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    38.52        1:22.53   
Andrey Slavnov  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.63        1:25.30   
Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.81        1:29.96   
Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon    43.64        1:33.00   
Axel Rydström  2005  Simklubben Poseidon    43.71        1:33.47   
Marcus Bengtsson  2005  Simklubben Poseidon    46.74        1:37.58   
Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    46.28        1:37.83   
10  Alfred Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    47.47        1:44.94   
11  Oscar Stråth  2005  Simklubben Sydsim    52.29        1:49.20   
Daniel Salari Lak  2005  Simklubben Ran            DNS   
Caspian Rosengren  2005  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 mars 2017 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  17:41