Resultat Totalt - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  21:37   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Trelleborg Damer [2002]  2002  26  518          2:07.84   
  Trelleborg Sim  2:10.30                 
  Hannah Olsson-Lindhé  2003      33.85        33.85   
  Erma Duratovic  2005      36.61        1:10.46   
  Isabelle Sering  2002      29.38        1:39.84   
  Vilma Andersson  2004      28.00        2:07.84   
                     
Hs Damer [2004] Lag 1  2004  22  502          2:09.16   
  Helsingborgs Simsällskap                   
  Alicia Johansson  2003      32.44        32.44   
  Lisa Bengtsson  2002      33.59        1:06.03   
  Hildur Andersson  2005      34.01        1:40.04   
  Nina Podric  2004      29.12        2:09.16   
                     
Mkk Damer  2002  20  477          2:11.41   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
  Mollie Morfelt  2003      31.38        31.38   
  Kristina Orban  2004      36.88        1:08.26   
  Johanna Andersson  2002      31.02        1:39.28   
  Anna Stenberg  2005      32.13        2:11.41   
                     
SK Triton Damer  18  460          2:12.95   
  Simklubben Triton  2:16.63                 
  Mica Nolén  2004      33.67        33.67   
  Maja Björnström  2005      38.10        1:11.77   
  Malin Pålsson  2002      32.84        1:44.61   
  Antonia Sandblom  2003      28.34        2:12.95   
                     
Poseidon Damer [2002]  2002  16  445          2:14.45   
  Simklubben Poseidon  2:17.20                 
  Ida Nordberg  2006      36.88        36.88   
  Tova Hegardt  2002      34.60        1:11.48   
  Ditte Oredsson  2003      31.94        1:43.42   
  Vanessa Johansson  2006      31.03        2:14.45   
                     
Vellinge-N Damer [2002]  2002              DSQ   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:00.00                 
                     
 
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Mkk Herrar  2002  26  427          2:01.88   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
  David Falk  2003      30.13        30.13   
  Carl Gerstenfeld  2002      32.12        1:02.25   
  Hugo Lennartsson  2004      29.26        1:31.51   
  Bill Beckman  2005      30.37        2:01.88   
                     
Hs Herrar [2004] Lag 1  2004  22  401          2:04.47   
  Helsingborgs Simsällskap                   
  Daniel Fischer  2002      29.14        29.14   
  Niklas Andersson  2005      38.52        1:07.66   
  Jacob Söderberg  2003      28.64        1:36.30   
  William Lundblad  2004      28.17        2:04.47   
                     
Vellinge-N Lag 1 [2002]  2002  20  395          2:05.03   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:00.00                 
  Isaac Barrett  2005      35.27        35.27   
  Jonatan Holmquist  2003      33.99        1:09.26   
  Johannes Strömberg  2002      27.04        1:36.30   
  Eskil Ramäng  2004      28.73        2:05.03   
                     
SK Triton Herrar  18  370          2:07.78   
  Simklubben Triton  2:16.00                 
  Arvid Nilsson  2003      29.24        29.24   
  Fredrik Nilsson  2002      33.51        1:02.75   
  Jonathan Palminger  2004      32.39        1:35.14   
  Victor Borg  2005      32.64        2:07.78   
                     
Poseidon Herrar [2002]  2002  16  366          2:08.30   
  Simklubben Poseidon  2:13.13                 
  Lucas Bontidean  2005      34.61        34.61   
  Joel Henriksson  2003      35.31        1:09.92   
  Axel Hörestrand  2002      28.47        1:38.39   
  Melvin Malm  2004      29.91        2:08.30   
                     
Trelleborg Herrar [2002]  2002  14  301          2:16.85   
  Trelleborg Sim  2:21.20                 
  Gabriel Olsson  2004      34.95        34.95   
  Max Ringström  2004      37.89        1:12.84   
  Viktor Hansson  2002      34.23        1:47.07   
  Daniel Choinski Nielsen  2005      29.78        2:16.85   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vanessa Johansson  2006  13  397          31.62   
  Simklubben Poseidon  32.66                 
Ida Nordberg  2006  11  365          32.51   
  Simklubben Poseidon  32.69                 
Izabelle Agrell  2006  10  350          32.99   
  Helsingborgs Simsällskap  33.43                 
Isa Ståhl  2006  324          33.85   
  Simklubben Triton  34.27                 
Emma Hubred  2006  279          35.55   
  Malmö Kappsimningsklubb  37.37                 
Ajla Causevic  2006  278          35.59   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Kerstin Cederlund  2006  249          36.94   
  Helsingborgs Simsällskap  37.58                 
Freja Härstedt  2007  233          37.78   
  Trelleborg Sim  38.81                 
Nirma Bååth  2008  214          38.83   
  Trelleborg Sim  39.54                 
10  Miki Prior  2006  176          41.46   
  Vellinge-Näsets Simklubb  42.05                 
11  Elin Hedman  2006  168          42.07   
  Vellinge-Näsets Simklubb  43.31                 
12  Ebba Palmqvist  2007  132          45.60   
  Simklubben Triton                   
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Teo Cokalic  2006  13  208          34.21   
  Helsingborgs Simsällskap  36.34                 
Alex Jönsson  2006  11  205          34.40   
  Malmö Kappsimningsklubb  35.83                 
Albin Nyholm  2007  10  193          35.09   
  Simklubben Triton  34.96                 
Jonatan Bååth  2006  186          35.51   
  Trelleborg Sim  37.31                 
Måns Ekström  2006  181          35.84   
  Simklubben Poseidon  37.06                 
Viktor Horvath  2006  179          36.01   
  Helsingborgs Simsällskap  38.08                 
Arvid Söderberg  2006  176          36.18   
  Malmö Kappsimningsklubb  36.01                 
Filip Lönnerfors  2006  158          37.55   
  Simklubben Poseidon  37.88                 
Felix Mårtensson  2006  147          38.38   
  Trelleborg Sim  41.04                 
10  Carl-Magnus Källkvist  2006  130          40.07   
  Vellinge-Näsets Simklubb  39.76                 
11  Jonatan Wikström  2007  114          41.85   
  Simklubben Triton                   
Mathias Schalin  2006              DSQ   
  Vellinge-Näsets Simklubb  42.14                 
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Julia Osterman  2004  13  546  30.38        1:02.40   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:05.22                 
                     
Vilma Andersson  2004  11  526  30.96        1:03.19   
  Trelleborg Sim  1:01.64                 
                     
Mica Nolén  2004  10  496  30.95        1:04.42   
  Simklubben Triton  1:05.57                 
                     
Elsa Andersson  2004  494  30.99        1:04.49   
  Helsingborgs Simsällskap  1:06.14                 
                     
Kristina Orban  2004  459  31.60        1:06.11   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:06.70                 
                     
Kajsa Söderholm  2004  455  31.45        1:06.32   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:06.59                 
                     
Maja Björnström  2005  440  32.57        1:07.02   
  Simklubben Triton                   
                     
Amanda Persson  2005  407  33.73        1:08.83   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:09.57                 
                     
Sanna Westerberg  2004  367  33.93        1:11.20   
  Trelleborg Sim                   
                     
10  Alva Landälv  2005  362  33.38        1:11.52   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
11  Johanna Andersson Medhanie  2005  310  35.45        1:15.37   
  Simklubben Poseidon  1:17.21                 
                     
12  Noa Szabó  2004  284  35.83        1:17.59   
  Simklubben Poseidon  1:23.57                 
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hugo Lennartsson  2004  13  422  28.62        59.90   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:00.99                 
                     
Felix Tjärnberg  2005  11  369  29.61        1:02.60   
  Helsingborgs Simsällskap  1:04.12                 
                     
Ludvig Romare  2004  10  353  30.64        1:03.56   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:04.47                 
                     
Gabriel Olsson  2004  337  30.92        1:04.56   
  Trelleborg Sim  1:05.30                 
                     
Eskil Ramäng  2004  333  31.78        1:04.82   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:04.55                 
                     
Jonathan Palminger  2004  328  31.74        1:05.14   
  Simklubben Triton  1:06.82                 
                     
Melvin Malm  2004  312  31.54        1:06.22   
  Simklubben Poseidon  1:07.69                 
                     
Noel Ahlbin  2004  292  31.90        1:07.67   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:07.48                 
                     
Daniel Choinski Nielsen  2005  288  32.14        1:08.02   
  Trelleborg Sim  1:09.04                 
                     
10  Victor Borg  2005  243  34.98        1:11.99   
  Simklubben Triton  1:12.22                 
                     
11  Victor Khan-Amidy  2004  210  35.44        1:15.57   
  Simklubben Poseidon                   
                     
William Lundblad  2004              DNF   
  Helsingborgs Simsällskap  1:01.28                 
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Angelina Agrell  2003  13  602  28.83        1:00.41   
  Helsingborgs Simsällskap  1:01.20                 
                     
Lisa Bengtsson  2002  11  584  29.04        1:01.00   
  Helsingborgs Simsällskap  1:00.35                 
                     
Ida Larsson  2002  10  549  30.18        1:02.29   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:01.69                 
                     
Ester Eilertsson  2003  541  30.32        1:02.57   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:02.16                 
                     
Mollie Morfelt  2003  535  29.78        1:02.82   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Linn Olsson  2002  524  29.84        1:03.27   
  Trelleborg Sim  1:03.39                 
                     
Ditte Oredsson  2003  523  30.41        1:03.28   
  Simklubben Poseidon  1:02.84                 
                     
Antonia Sandblom  2003  514  30.60        1:03.65   
  Simklubben Triton  1:05.28                 
                     
Klara Rödin  2003  499  31.07        1:04.30   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:04.67                 
                     
10  Tova Hegardt  2002  498  30.82        1:04.35   
  Simklubben Poseidon  1:04.21                 
                     
11  Nina Nolén  2002  449  32.15        1:06.61   
  Simklubben Triton  1:07.43                 
                     
12  Linnea Christensen  2004  398  31.74        1:09.32   
  Trelleborg Sim                   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elias Persson  2002  13  587  26.19        53.66   
  Malmö Kappsimningsklubb  55.49                 
                     
Johannes Strömberg  2002  11  541  26.56        55.15   
  Vellinge-Näsets Simklubb  55.05                 
                     
Henning Cederlund  2003  10  532  26.72        55.45   
  Helsingborgs Simsällskap  57.02                 
                     
Gustav Lind  2002  506  27.24        56.36   
  Helsingborgs Simsällskap  58.89                 
                     
Lukas Patzer  2002  497  27.68        56.70   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Hugo Stenskepp  2003  452  27.59        58.55   
  Vellinge-Näsets Simklubb  59.05                 
                     
Axel Hörestrand  2002  439  28.56        59.10   
  Simklubben Poseidon  58.81                 
                     
Fredrik Nilsson  2002  439  28.28        59.11   
  Simklubben Triton  59.47                 
                     
Daniel Li  2002  391  29.26        1:01.41   
  Simklubben Poseidon  1:01.51                 
                     
10  Noel Persson  2002  361  31.01        1:03.10   
  Simklubben Triton  1:03.98                 
                     
11  Mattias Andersson  2003  317  30.51        1:05.88   
  Trelleborg Sim  1:07.00                 
                     
12  Henrik Mohnke-Karlsson  2003  149  38.04        1:24.76   
  Trelleborg Sim  1:29.28                 
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Jönsson  2006  13  290          43.48   
  Helsingborgs Simsällskap  44.26                 
Emilia Folklund  2006  11  285          43.76   
  Malmö Kappsimningsklubb  45.41                 
Julia Erkselius  2006  10  280          44.02   
  Simklubben Triton  44.86                 
Julia Primetta  2006  266          44.73   
  Vellinge-Näsets Simklubb  45.79                 
Alicia Ekelund  2007  215          48.01   
  Malmö Kappsimningsklubb  49.27                 
Kerstin Cederlund  2006  6.5  204          48.85   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Maja Rödin  2006  6.5  204          48.85   
  Vellinge-Näsets Simklubb  48.39                 
Linnea Costa Caesar  2006  199          49.27   
  Simklubben Poseidon  54.20                 
Lovisa Järnegren  2006  199          49.31   
  Simklubben Triton  49.92                 
10  Saulé Zigmantaite  2007  171          51.81   
  Simklubben Poseidon  53.85                 
11  Nia Williams  2008  96          1:02.86   
  Trelleborg Sim  1:01.41                 
12  Alicia Olsson  2008  90          1:04.08   
  Trelleborg Sim                   
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Teo Cokalic  2006  13  181          44.56   
  Helsingborgs Simsällskap  46.20                 
Carl-Magnus Källkvist  2006  11  172          45.35   
  Vellinge-Näsets Simklubb  45.52                 
Stefan Kovacevic  2006  10  161          46.34   
  Helsingborgs Simsällskap  46.94                 
Alex Jönsson  2006  161          46.37   
  Malmö Kappsimningsklubb  48.47                 
Albin Nyholm  2007  148          47.66   
  Simklubben Triton  48.01                 
Albin Björnström  2007  135          49.17   
  Simklubben Triton  50.39                 
Lucas Lennartsson  2008  127          50.15   
  Vellinge-Näsets Simklubb  52.23                 
Pierrick Lagoguez  2006  122          50.85   
  Simklubben Poseidon  50.86                 
Andrey Vozhzhov  2006  120          51.11   
  Malmö Kappsimningsklubb  49.91                 
10  David Hagander  2006  102          53.87   
  Simklubben Poseidon                   
11  Zebastian Zetterlund  2006  80          58.56   
  Trelleborg Sim  1:02.23                 
Jonatan Bååth  2006              DSQ   
  Trelleborg Sim  46.76                 
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nina Podric  2004  13  452  38.86        1:21.67   
  Helsingborgs Simsällskap  1:21.28                 
                     
Erma Duratovic  2005  11  444  38.39        1:22.15   
  Trelleborg Sim  1:25.79                 
                     
Maja Björnström  2005  10  422  40.23        1:23.57   
  Simklubben Triton  1:23.71                 
                     
Nike Källkvist  2004  418  39.47        1:23.83   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:24.18                 
                     
Linnea Liljenfors  2004  399  40.51        1:25.13   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:25.42                 
                     
Alva Landälv  2005  396  40.15        1:25.34   
  Helsingborgs Simsällskap  1:25.57                 
                     
Vilma Andersson  2004  395  40.58        1:25.42   
  Trelleborg Sim  1:24.36                 
                     
Isabel Persson  2004  377  40.94        1:26.79   
  Simklubben Triton  1:25.46                 
                     
Maya Wallström  2004  371  40.22        1:27.22   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:26.40                 
                     
10  Emelie Stridh  2004  280  44.86        1:35.78   
  Simklubben Poseidon  1:34.72                 
                     
11  Olivia Olsson  2004  268  45.08        1:37.16   
  Simklubben Poseidon  1:41.14                 
                     
Kristina Orban  2004              DSQ   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:22.15                 
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hugo Lennartsson  2004  13  414  35.07        1:14.60   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:13.88                 
                     
Alan Jovic  2004  11  329  37.73        1:20.49   
  Helsingborgs Simsällskap  1:22.87                 
                     
Max Ringström  2004  10  287  39.09        1:24.28   
  Trelleborg Sim  1:25.06                 
                     
Niklas Andersson  2005  287  39.80        1:24.30   
  Helsingborgs Simsällskap  1:26.19                 
                     
Markus Qvarfordh  2004  252  41.02        1:27.93   
  Simklubben Triton  1:25.90                 
                     
Vincent Tran  2004  245  41.05        1:28.85   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Melvin Malm  2004  234  42.11        1:30.12   
  Simklubben Poseidon  1:28.26                 
                     
Daniel Choinski Nielsen  2005  229  42.46        1:30.89   
  Trelleborg Sim  1:32.81                 
                     
Stefan Bondzic-Rasic  2005  194  44.49        1:35.98   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:45.01                 
                     
10  Victor Khan-Amidy  2004  183  46.04        1:37.91   
  Simklubben Poseidon                   
                     
11  Erik Simonsson  2004  168  47.32        1:40.60   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:42.59                 
                     
Jens Magnusson  2005              DSQ   
  Simklubben Triton                   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lisa Bengtsson  2002  13  590  35.62        1:14.73   
  Helsingborgs Simsällskap  1:13.57                 
                     
Johanna Andersson  2002  11  576  35.99        1:15.35   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:16.52                 
                     
Sara Kjellnäs  2002  10  564  35.28        1:15.87   
  Helsingborgs Simsällskap  1:15.98                 
                     
Tova Hegardt  2002  508  36.49        1:18.56   
  Simklubben Poseidon  1:16.31                 
                     
Agnes Gustafson  2003  456  38.00        1:21.44   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:22.30                 
                     
Linn Olsson  2002  429  38.80        1:23.08   
  Trelleborg Sim  1:22.89                 
                     
Boel Bergquist  2003  424  38.98        1:23.40   
  Simklubben Poseidon  1:24.43                 
                     
Mathilda Kamper-Johnsson  2002  382  39.13        1:26.36   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:31.88                 
                     
Malin Pålsson  2002  345  42.51        1:29.35   
  Simklubben Triton  1:25.11                 
                     
10  Alice Skoglund  2003  311  41.85        1:32.50   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:30.87                 
                     
11  Linnéa Landgren  2003  209  49.00        1:45.59   
  Trelleborg Sim  1:46.58                 
                     
Siri Bokander  2003              DSQ   
  Simklubben Triton  1:18.79                 
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carl Gerstenfeld  2002  13  557  32.20        1:07.57   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:09.71                 
                     
Daniel Fischer  2002  11  485  32.99        1:10.77   
  Helsingborgs Simsällskap  1:11.35                 
                     
Elias Persson  2002  10  432  35.36        1:13.52   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Hugo Leandersson  2002  429  34.83        1:13.68   
  Simklubben Poseidon  1:16.92                 
                     
Kalle Edelhamre  2003  405  35.36        1:15.16   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
Fredrik Nilsson  2002  400  35.17        1:15.44   
  Simklubben Triton  1:17.27                 
                     
Joel Henriksson  2003  385  36.27        1:16.43   
  Simklubben Poseidon  1:18.83                 
                     
Jonatan Holmquist  2003  367  35.47        1:17.61   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:17.54                 
                     
Linus Forsgren  2003  344  37.32        1:19.30   
  Simklubben Triton  1:19.46                 
                     
10  Viktor Hansson  2003  337  37.50        1:19.84   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:19.96                 
                     
11  Erik Olsson  2002  228  41.94        1:30.97   
  Trelleborg Sim  1:34.62                 
                     
12  Henrik Mohnke-Karlsson  2003  133  48.42        1:48.80   
  Trelleborg Sim  1:50.51                 
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ida Nordberg  2006  13  344          36.66   
  Simklubben Poseidon  36.68                 
Julia Erkselius  2006  11  273          39.60   
  Simklubben Triton  40.45                 
Izabelle Agrell  2006  10  255          40.50   
  Helsingborgs Simsällskap  40.98                 
Alicia Ekelund  2007  189          44.72   
  Malmö Kappsimningsklubb  44.33                 
Tyra Fahlvik  2006  182          45.27   
  Helsingborgs Simsällskap  43.55                 
Sofie Khan-Amidy  2007  176          45.82   
  Simklubben Poseidon  46.30                 
Ajla Causevic  2006  174          46.03   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Freja Härstedt  2007  169          46.45   
  Trelleborg Sim  44.95                 
Elin Törnqvist  2007  168          46.51   
  Vellinge-Näsets Simklubb  47.93                 
10  Miki Prior  2006  146          48.74   
  Vellinge-Näsets Simklubb  48.11                 
11  Nia Williams  2008  134          50.14   
  Trelleborg Sim  48.52                 
12  Ebba Palmqvist  2007  117          52.53   
  Simklubben Triton                   
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Viggo Holst  2006  13  193          39.07   
  Helsingborgs Simsällskap  40.17                 
Elias Haugen  2006  11  146          42.85   
  Helsingborgs Simsällskap  45.06                 
Måns Ekström  2006  10  133          44.24   
  Simklubben Poseidon  45.43                 
Filip Lönnerfors  2006  130          44.58   
  Simklubben Poseidon                   
Tobias Persson  2007  129          44.64   
  Malmö Kappsimningsklubb  45.21                 
Arvid Söderberg  2006  124          45.33   
  Malmö Kappsimningsklubb  44.04                 
Rasmus Mårtensson  2006  116          46.28   
  Simklubben Triton  44.88                 
Jacob Kjellberg  2007  103          48.14   
  Trelleborg Sim  51.24                 
Mathias Schalin  2006  92          50.04   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
10  Elliot Rosberg  2008  77          53.09   
  Vellinge-Näsets Simklubb  54.96                 
Jonatan Wikström  2007              DSQ   
  Simklubben Triton  46.07                 
Zebastian Zetterlund  2006              DSQ   
  Trelleborg Sim                   
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Mica Nolén  2004  13  470  34.29        1:11.00   
  Simklubben Triton  1:11.51                 
                     
Alicia Sjögren  2005  11  443  35.07        1:12.45   
  Trelleborg Sim  1:14.45                 
                     
Nina Podric  2004  10  396  37.07        1:15.16   
  Helsingborgs Simsällskap  1:16.16                 
                     
Maja Blomliden  2004  375  36.67        1:16.56   
  Simklubben Triton  1:14.81                 
                     
Thea Wicknertz  2005  371  36.78        1:16.81   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:17.91                 
                     
Hildur Andersson  2005  367  37.88        1:17.08   
  Helsingborgs Simsällskap  1:18.02                 
                     
Tova Kjellberg  2004  353  38.40        1:18.14   
  Trelleborg Sim  1:20.34                 
                     
Linnea Liljenfors  2004  334  38.06        1:19.55   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:17.41                 
                     
Kajsa Söderholm  2004  313  39.56        1:21.34   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:19.04                 
                     
10  Anna Stenberg  2005  270  40.25        1:25.45   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
11  Emelie Stridh  2004  217  45.73        1:31.78   
  Simklubben Poseidon  1:28.81                 
                     
12  Noa Szabó  2004  216  45.24        1:31.97   
  Simklubben Poseidon  1:34.79                 
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alan Jovic  2004  13  308  34.47        1:12.44   
  Helsingborgs Simsällskap  1:12.76                 
                     
Gabriel Olsson  2004  11  282  36.25        1:14.61   
  Trelleborg Sim  1:14.95                 
                     
Felix Tjärnberg  2005  10  278  36.76        1:14.95   
  Helsingborgs Simsällskap  1:14.22                 
                     
Markus Qvarfordh  2004  275  36.77        1:15.25   
  Simklubben Triton  1:15.78                 
                     
Lucas Bontidean  2005  273  37.11        1:15.43   
  Simklubben Poseidon  1:21.79                 
                     
Eskil Ramäng  2004  263  37.33        1:16.33   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:15.84                 
                     
Isaac Barrett  2005  256  37.50        1:17.01   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:17.67                 
                     
Bill Beckman  2005  228  38.46        1:20.06   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Vincent Tran  2004  221  39.73        1:20.93   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:23.83                 
                     
10  Elias af Trampe  2004  183  41.65        1:26.19   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Jens Magnusson  2005              DSQ   
  Simklubben Triton                   
                     
Simon Mosén  2005              DSQ   
  Trelleborg Sim  1:22.50                 
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabelle Sering  2002  13  520  33.93        1:08.64   
  Trelleborg Sim  1:07.16                 
                     
Alicia Johansson  2003  11  506  34.23        1:09.27   
  Helsingborgs Simsällskap  1:08.33                 
                     
Alice Persson  2003  10  494  33.90        1:09.83   
  Helsingborgs Simsällskap  1:09.42                 
                     
Hannah Olsson-Lindhé  2003  474  34.42        1:10.80   
  Trelleborg Sim  1:11.26                 
                     
Mollie Morfelt  2003  448  34.36        1:12.16   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:09.19                 
                     
Ester Eilertsson  2003  444  35.29        1:12.37   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Siri Bokander  2003  443  34.92        1:12.43   
  Simklubben Triton  1:12.29                 
                     
Alice Skoglund  2003  417  35.73        1:13.90   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:12.84                 
                     
Boel Bergquist  2003  414  35.67        1:14.10   
  Simklubben Poseidon  1:14.73                 
                     
10  Isabelle Bengtsson  2002  391  34.77        1:15.51   
  Simklubben Poseidon  1:13.98                 
                     
11  Ellen Johansson  2002  368  38.03        1:17.07   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:17.10                 
                     
12  Nina Nolén  2002  342  38.72        1:18.97   
  Simklubben Triton  1:16.99                 
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johannes Strömberg  2002  13  488  30.56        1:02.16   
  Vellinge-Näsets Simklubb  59.53                 
                     
Gustav Lind  2002  11  468  30.72        1:03.03   
  Helsingborgs Simsällskap  1:05.00                 
                     
Daniel Fischer  2002  10  461  31.35        1:03.33   
  Helsingborgs Simsällskap  1:03.12                 
                     
Arvid Nilsson  2003  461  30.87        1:03.34   
  Simklubben Triton  1:04.51                 
                     
David Falk  2003  451  31.10        1:03.79   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:04.11                 
                     
Carl Gerstenfeld  2002  429  31.56        1:04.84   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:05.45                 
                     
Joel Henriksson  2003  383  32.36        1:07.35   
  Simklubben Poseidon  1:07.80                 
                     
Nils Tired  2003  329  33.51        1:10.88   
  Simklubben Poseidon  1:11.27                 
                     
Emil Svensson  2002  314  34.85        1:11.94   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:11.10                 
                     
10  Noel Persson  2002  281  37.17        1:14.69   
  Simklubben Triton  1:16.88                 
                     
11  Viktor Hansson  2002  189  40.86        1:25.20   
  Trelleborg Sim  1:24.19                 
                     
12  Erik Olsson  2002  163  41.60        1:29.52   
  Trelleborg Sim  1:36.59                 
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vanessa Johansson  2006  13            15.68   
  Simklubben Poseidon  15.44                 
Isa Ståhl  2006  11            17.16   
  Simklubben Triton  17.43                 
Emilia Folklund  2006  10            17.34   
  Malmö Kappsimningsklubb  16.44                 
Emma Hubred  2006            17.77   
  Malmö Kappsimningsklubb  18.43                 
Julia Primetta  2006            17.89   
  Vellinge-Näsets Simklubb  18.35                 
Sally Persson  2006            18.15   
  Helsingborgs Simsällskap  18.81                 
Elin Nilsson  2007            18.85   
  Helsingborgs Simsällskap  18.64                 
Linnea Costa Caesar  2006            19.18   
  Simklubben Poseidon  20.34                 
Lovisa Järnegren  2006            20.51   
  Simklubben Triton  21.09                 
10  Nirma Bååth  2008            22.18   
  Trelleborg Sim  20.71                 
11  Alicia Olsson  2008            26.33   
  Trelleborg Sim  27.44                 
Elin Hedman  2006              DSQ   
  Vellinge-Näsets Simklubb  22.19                 
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Viggo Holst  2006  13            16.29   
  Helsingborgs Simsällskap  16.60                 
Jacob Hansson  2006  11            18.60   
  Simklubben Poseidon  19.59                 
Elias Haugen  2006  10            18.64   
  Helsingborgs Simsällskap  19.19                 
David Hagander  2006            18.71   
  Simklubben Poseidon                   
Tobias Persson  2007            18.89   
  Malmö Kappsimningsklubb  19.64                 
Axel Bech  2006            20.28   
  Malmö Kappsimningsklubb  19.38                 
Rasmus Mårtensson  2006            20.68   
  Simklubben Triton  21.19                 
Albin Björnström  2007            21.62   
  Simklubben Triton                   
Felix Mårtensson  2006            22.54   
  Trelleborg Sim  21.03                 
10  Jacob Kjellberg  2007            22.67   
  Trelleborg Sim                   
11  Elliot Rosberg  2008            25.20   
  Vellinge-Näsets Simklubb  24.50                 
Lucas Lennartsson  2008              DSQ   
  Vellinge-Näsets Simklubb  23.34                 
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alicia Sjögren  2005  13  474          31.26   
  Trelleborg Sim  32.34                 
Elsa Andersson  2004  11  470          31.34   
  Helsingborgs Simsällskap  31.91                 
Erma Duratovic  2005  10  461          31.55   
  Trelleborg Sim  32.84                 
Hildur Andersson  2005  394          33.24   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Isabel Persson  2004  391          33.33   
  Simklubben Triton  35.07                 
Julia Osterman  2004  376          33.77   
  Malmö Kappsimningsklubb  34.64                 
Nike Källkvist  2004  361          34.21   
  Vellinge-Näsets Simklubb  34.56                 
Maja Blomliden  2004  361          34.23   
  Simklubben Triton                   
Maya Wallström  2004  346          34.70   
  Vellinge-Näsets Simklubb  34.62                 
10  Hilma Sörum  2004  277          37.37   
  Malmö Kappsimningsklubb  38.06                 
11  Johanna Andersson Medhanie  2005  260          38.18   
  Simklubben Poseidon  38.98                 
12  Olivia Olsson  2004  225          40.05   
  Simklubben Poseidon  39.10                 
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
William Lundblad  2004  13  349          30.95   
  Helsingborgs Simsällskap  31.08                 
Ludvig Romare  2004  11  294          32.76   
  Malmö Kappsimningsklubb  32.11                 
Noel Ahlbin  2004  10  289          32.97   
  Vellinge-Näsets Simklubb  33.26                 
Jonathan Palminger  2004  278          33.38   
  Simklubben Triton  35.35                 
Niklas Andersson  2005  265          33.93   
  Helsingborgs Simsällskap  34.57                 
Bill Beckman  2005  254          34.41   
  Malmö Kappsimningsklubb  35.39                 
Isaac Barrett  2005  251          34.53   
  Vellinge-Näsets Simklubb  35.39                 
Max Ringström  2004  229          35.62   
  Trelleborg Sim  36.33                 
Jonathan Ravn Rehnström  2005  205          36.92   
  Trelleborg Sim  36.62                 
10  Lucas Bontidean  2005  189          37.93   
  Simklubben Poseidon                   
11  Elias af Trampe  2004  173          39.09   
  Simklubben Poseidon  37.65                 
12  Victor Borg  2005  159          40.19   
  Simklubben Triton                   
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabelle Sering  2002  13  554          29.67   
  Trelleborg Sim  29.58                 
Angelina Agrell  2003  11  513          30.45   
  Helsingborgs Simsällskap  30.59                 
Ida Larsson  2002  10  511          30.49   
  Vellinge-Näsets Simklubb  30.82                 
Ellen Rosdahl  2002  497          30.76   
  Helsingborgs Simsällskap  32.10                 
Johanna Andersson  2002  466          31.44   
  Malmö Kappsimningsklubb  31.41                 
Hannah Olsson-Lindhé  2003  436          32.14   
  Trelleborg Sim  31.96                 
Klara Rödin  2003  423          32.47   
  Vellinge-Näsets Simklubb  32.20                 
Isabelle Bengtsson  2002  417          32.61   
  Simklubben Poseidon  32.79                 
Ditte Oredsson  2003  401          33.05   
  Simklubben Poseidon  32.77                 
10  Malin Pålsson  2002  397          33.15   
  Simklubben Triton  32.67                 
11  Antonia Sandblom  2003  388          33.41   
  Simklubben Triton  33.97                 
12  Agnes Gustafson  2003  370          33.94   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lukas Patzer  2002  13  500          27.46   
  Malmö Kappsimningsklubb  27.50                 
David Falk  2003  11  469          28.04   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Hugo Stenskepp  2003  10  457          28.30   
  Vellinge-Näsets Simklubb  28.95                 
Jacob Söderberg  2003  434          28.79   
  Helsingborgs Simsällskap  28.74                 
Henning Cederlund  2003  406          29.43   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Arvid Nilsson  2003  394          29.72   
  Simklubben Triton  29.83                 
Axel Hörestrand  2002  394          29.73   
  Simklubben Poseidon  30.42                 
Linus Forsgren  2003  365          30.50   
  Simklubben Triton  30.41                 
Viktor Hansson  2003  348          30.98   
  Vellinge-Näsets Simklubb  30.99                 
10  Nils Tired  2003  342          31.16   
  Simklubben Poseidon  31.46                 
11  Viktor Hansson  2002  221          36.02   
  Trelleborg Sim  35.84                 
12  Mattias Andersson  2003  211          36.61   
  Trelleborg Sim  37.58                 
 
Gren 27, 5X50m frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hs Damer [2004] Lag 1  2004  26            2:29.75   
  Helsingborgs Simsällskap                   
  Angelina Agrell  2003      27.83        27.83   
  Nina Podric  2004      29.78        57.61   
  Hildur Andersson  2005      31.11        1:28.72   
  Izabelle Agrell  2006      33.37        2:02.09   
  Lisa Bengtsson  2002      27.66        2:29.75   
                     
SK Triton Damer  22            2:32.01   
  Simklubben Triton                   
  Siri Bokander  2003      29.47        29.47   
  Mica Nolén  2004      30.31        59.78   
  Antonia Sandblom  2003      28.45        1:28.23   
  Maja Björnström  2005      30.52        1:58.75   
  Julia Erkselius  2006      33.26        2:32.01   
                     
Mkk Damer  2002  20            2:32.70   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
  Mollie Morfelt  2003      28.90        28.90   
  Julia Osterman  2004      29.26        58.16   
  Emilia Folklund  2006      33.43        1:31.59   
  Anna Stenberg  2005      32.75        2:04.34   
  Ester Eilertsson  2003      28.36        2:32.70   
                     
Vellinge-N Damer [2002]  2002  18            2:33.73   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:00.00                 
  Alice Skoglund  2003      29.80        29.80   
  Kajsa Söderholm  2004      29.57        59.37   
  Julia Primetta  2006      36.11        1:35.48   
  Ida Larsson  2002      28.09        2:03.57   
  Amanda Persson  2005      30.16        2:33.73   
                     
Trelleborg Damer [2002]  2002  16            2:33.83   
  Trelleborg Sim                   
  Linn Olsson  2002      28.44        28.44   
  Hannah Olsson-Lindhé  2003      29.32        57.76   
  Freja Härstedt  2007      38.76        1:36.52   
  Alicia Sjögren  2005      29.14        2:05.66   
  Vilma Andersson  2004      28.17        2:33.83   
                     
Poseidon Damer [2002]  2002  14            2:36.77   
  Simklubben Poseidon                   
  Tova Hegardt  2002      28.91        28.91   
  Ditte Oredsson  2003      29.85        58.76   
  Johanna Andersson Medhanie  2005      34.07        1:32.83   
  Ida Nordberg  2006      32.48        2:05.31   
  Vanessa Johansson  2006      31.46        2:36.77   
                     
 
Gren 28, 5X50m frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hs Herrar [2004] Lag 1  2004  26            2:22.15   
  Helsingborgs Simsällskap                   
  Henning Cederlund  2003      26.31        26.31   
  William Lundblad  2004      28.71        55.02   
  Daniel Fischer  2002      25.18        1:20.20   
  Viggo Holst  2006      33.97        1:54.17   
  Felix Tjärnberg  2005      27.98        2:22.15   
                     
Mkk Herrar  2002  22            2:25.35   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
  David Falk  2003      25.99        25.99   
  Bill Beckman  2005      30.42        56.41   
  Hugo Lennartsson  2004      26.93        1:23.34   
  Arvid Söderberg  2006      37.85        2:01.19   
  Elias Persson  2002      24.16        2:25.35   
                     
SK Triton Herrar  20            2:32.36   
  Simklubben Triton                   
  Fredrik Nilsson  2002      27.32        27.32   
  Arvid Nilsson  2003      27.15        54.47   
  Jonathan Palminger  2004      30.14        1:24.61   
  Victor Borg  2005      33.82        1:58.43   
  Albin Nyholm  2007      33.93        2:32.36   
                     
Vellinge-N Lag 1 [2002]  2002  18            2:32.77   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:00.00                 
  Hugo Stenskepp  2003      27.17        27.17   
  Eskil Ramäng  2004      30.61        57.78   
  Carl-Magnus Källkvist  2006      39.78        1:37.56   
  Johannes Strömberg  2002      25.43        2:02.99   
  Isaac Barrett  2005      29.78        2:32.77   
                     
Poseidon Herrar [2002]  2002  16            2:33.74   
  Simklubben Poseidon                   
  Axel Hörestrand  2002      27.54        27.54   
  Nils Tired  2003      28.72        56.26   
  Melvin Malm  2004      30.47        1:26.73   
  Lucas Bontidean  2005      31.12        1:57.85   
  Måns Ekström  2006      35.89        2:33.74   
                     
Trelleborg Herrar [2002]  2002  14            2:37.61   
  Trelleborg Sim                   
  Viktor Hansson  2002      30.04        30.04   
  Gabriel Olsson  2004      29.87        59.91   
  Daniel Choinski Nielsen  2005      31.03        1:30.94   
  Jonatan Bååth  2006      35.69        2:06.63   
  Mattias Andersson  2003      30.98        2:37.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  21:37