Resultat Totalt - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Poseidontävling 4    Utskriftsdatum  01 oktober 2017   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  20:24   
  Arrangör  Simklubben Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 oktober 2017         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Mary Lagoguez  2001    553  29.96        1:01.99   
  Simklubben Poseidon  1:00.72                 
                     
Boel Bergquist  2003    510  30.57        1:03.68   
  Simklubben Poseidon  1:03.45                 
                     
Anna Twedberg  2003    444  32.22        1:06.73   
  Simklubben Poseidon  1:08.56                 
                     
Angelica Persson  1988    407  31.75        1:08.65   
  Teknologkårens IF  1:04.81                 
                     
Edith Rosell  2000    289  36.35        1:16.98   
  Simklubben Poseidon  1:15.19                 
                     
Saskia Cederblad  2004    218  40.35        1:24.54   
  Simklubben Poseidon  1:24.94                 
                     
Hedda Toth  2007    216  38.80        1:24.73   
  Simklubben Poseidon  1:24.52                 
                     
Lovisa Gisselsson  2006    160  44.58        1:33.69   
  Simklubben Poseidon  1:33.74                 
                     
Sofie Khan-Amidy  2007    153  43.15        1:35.11   
  Simklubben Poseidon                   
                     
10  Siri Månsson Peck  2005    141  44.81        1:37.69   
  Simklubben Poseidon  1:44.59                 
                     
11  Hanna Masoumi  2007    125  48.75        1:41.74   
  Simklubben Poseidon                   
                     
12  Ida Danielsson  2005    99  50.49        1:49.74   
  Simklubben Poseidon  1:52.96                 
                     
13  Saga Rönnmar  2005    91  50.47        1:52.96   
  Simklubben Poseidon  1:58.39                 
                     
14  Rebecka Wedelsbäck  2005    89  50.43        1:53.73   
  Simklubben Poseidon  1:50.52                 
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustav Östlund  2000    597  25.50        53.35   
  Simklubben Poseidon  52.98                 
                     
Victor Bergstrand  2000    596  25.89        53.39   
  Simklubben Poseidon  53.24                 
                     
Jesper Olsson  1998    534  26.89        55.39   
  Simklubben Poseidon  54.31                 
                     
Gustav Östlund  1997    512  27.27        56.15   
  Simklubben Poseidon  54.82                 
                     
Alexander Dahlén  1999    501  27.34        56.55   
  Simklubben Poseidon  54.94                 
                     
Gergö Nagy  1995    496  26.59        56.77   
  Simklubben Poseidon  54.17                 
                     
Sebastian Bergenzaun  1991    489  27.72        57.04   
  Simklubben Poseidon  55.21                 
                     
Marko Vasilijevic  1999    473  27.46        57.65   
  Simklubben Poseidon  56.24                 
                     
Alexander Olsson  1996    418  28.89        1:00.07   
  Simklubben Poseidon  58.69                 
                     
10  Ivan Sivolov  2003    347  30.18        1:03.91   
  Simklubben Poseidon  1:04.79                 
                     
11  Carl Elmer  2003    311  32.12        1:06.32   
  Simklubben Poseidon  1:07.09                 
                     
12  Johan Rauer  2002    247  32.94        1:11.57   
  Simklubben Poseidon  1:14.71                 
                     
13  Olle Zetterström  2003    212  36.56        1:15.31   
  Simklubben Poseidon  1:15.30                 
                     
14  Måns Ekström  2006    176  37.65        1:20.17   
  Simklubben Poseidon  1:20.40                 
                     
15  Filip Lönnerfors  2006    163  38.87        1:22.22   
  Simklubben Poseidon  1:19.89                 
                     
16  Axel Carlius  2006    160  40.13        1:22.73   
  Simklubben Poseidon  1:23.63                 
                     
17  Jacob Hansson  2006    144  40.89        1:25.68   
  Simklubben Poseidon  1:25.11                 
                     
18  David Hagander  2006    123  44.36        1:30.22   
  Simklubben Poseidon  1:26.18                 
                     
19  Marius Holmberg  2006    105  44.15        1:34.96   
  Simklubben Poseidon  1:37.07                 
                     
20  Pierrick Lagoguez  2006    105  46.19        1:35.15   
  Simklubben Poseidon  1:34.21                 
                     
21  Caspian Rosengren  2005    102  44.15        1:35.89   
  Simklubben Poseidon  1:39.68                 
                     
22  Benjamin Tran  2006    92  46.24        1:39.21   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sara Jendbro  2000    614  34.93        1:13.35   
  Simklubben Poseidon  1:14.45                 
                     
Jenny Le  2000    492  37.03        1:18.94   
  Simklubben Poseidon  1:14.95                 
                     
Ditte Oredsson  2003    363  41.04        1:27.37   
  Simklubben Poseidon  1:27.89                 
                     
Sofia Lund  2003    322  42.76        1:30.97   
  Simklubben Poseidon  1:31.06                 
                     
Hanna Masoumi  2007    198  50.66        1:46.86   
  Simklubben Poseidon  1:48.91                 
                     
Saskia Cederblad  2004    166  54.04        1:53.31   
  Simklubben Poseidon  1:57.04                 
                     
Siri Månsson Peck  2005    152  55.47        1:56.74   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Lovisa Gisselsson  2006    151  55.03        1:56.90   
  Simklubben Poseidon  2:02.00                 
                     
Saga Rönnmar  2005    145  55.58        1:58.47   
  Simklubben Poseidon  2:01.65                 
                     
10  Sofie Khan-Amidy  2007    144  55.65        1:58.95   
  Simklubben Poseidon  2:05.91                 
                     
11  Ella Zetterström  2005    141  55.13        1:59.80   
  Simklubben Poseidon  1:58.34                 
                     
Ida Danielsson  2005              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustaf Mild  1997    520  32.43        1:09.15   
  Teknologkårens IF                   
                     
Luke Postema  1995    493  32.49        1:10.37   
  Simklubben Poseidon  1:07.61                 
                     
Alexander Waldo  1998    484  33.04        1:10.79   
  Simklubben Poseidon  1:11.43                 
                     
Hugo Leandersson  2002    415  34.05        1:14.52   
  Simklubben Poseidon  1:13.68                 
                     
Nils Tired  2003    380  35.96        1:16.71   
  Simklubben Poseidon  1:25.13                 
                     
Jakob Lindskoug  2004    360  36.55        1:18.17   
  Simklubben Poseidon  1:18.88                 
                     
Daniel Alim  2003    323  37.66        1:21.00   
  Simklubben Poseidon  1:23.17                 
                     
Johan Rauer  2002    239  42.63        1:29.52   
  Simklubben Poseidon  1:31.29                 
                     
Nino Hydén Picasso  2005    181  45.56        1:38.15   
  Simklubben Poseidon  1:41.21                 
                     
10  Måns Ekström  2006    130  51.21        1:49.74   
  Simklubben Poseidon                   
                     
11  Pierrick Lagoguez  2006    123  53.76        1:51.81   
  Simklubben Poseidon  1:50.03                 
                     
12  David Hagander  2006    117  54.28        1:53.64   
  Simklubben Poseidon                   
                     
13  Jacob Hansson  2006    104  54.97        1:57.91   
  Simklubben Poseidon                   
                     
14  Benjamin Tran  2006    97  57.55        2:00.71   
  Simklubben Poseidon  1:58.56                 
                     
15  Caspian Rosengren  2005    91  57.67        2:03.56   
  Simklubben Poseidon  2:15.42                 
                     
Axel Sandberg  2004              DNS   
  Simklubben Poseidon  1:33.17                 
                     
Simon Myrvold  2003              DNS   
  Simklubben Poseidon  1:32.46                 
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elin Melin  2000    524  33.19        1:08.24   
  Simklubben Poseidon  1:08.90                 
                     
Sara Sällberg  2001    347  37.47        1:18.27   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Emma Bontidean  2003    275  41.12        1:24.53   
  Simklubben Poseidon  1:24.24                 
                     
Sofie Khan-Amidy  2007    165  49.10        1:40.25   
  Simklubben Poseidon  1:42.53                 
                     
Hedda Toth  2007    155  50.34        1:42.40   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Ella Zetterström  2005    139  53.50        1:46.17   
  Simklubben Poseidon  1:45.85                 
                     
Lovisa Gisselsson  2006    123  55.61        1:50.65   
  Simklubben Poseidon  1:50.68                 
                     
Siri Månsson Peck  2005    118  53.97        1:52.08   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Hanna Masoumi  2007    106  57.65        1:56.10   
  Simklubben Poseidon                   
                     
10  Saga Rönnmar  2005    88  1:01.56        2:03.48   
  Simklubben Poseidon                   
                     
11  Rebecka Wedelsbäck  2005    82  1:02.74        2:06.50   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Julia Rieschel  2003              DSQ   
  Simklubben Poseidon  1:19.74                 
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Daniel Li  2002    335  33.51        1:10.41   
  Simklubben Poseidon  1:13.05                 
                     
Pontus Hake  2001    328  34.82        1:10.89   
  Simklubben Poseidon  1:13.82                 
                     
Axel Hörestrand  2002    257  37.44        1:16.90   
  Simklubben Poseidon  1:16.53                 
                     
Olle Zetterström  2003    148  44.86        1:32.36   
  Simklubben Poseidon  1:27.44                 
                     
Axel Carlius  2006    144  45.87        1:33.27   
  Simklubben Poseidon  1:32.50                 
                     
Måns Ekström  2006    135  46.93        1:35.23   
  Simklubben Poseidon  1:36.04                 
                     
Filip Lönnerfors  2006    132  48.90        1:36.05   
  Simklubben Poseidon  1:34.45                 
                     
Nino Hydén Picasso  2005    120  48.06        1:39.03   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Benjamin Tran  2006    85  55.49        1:50.94   
  Simklubben Poseidon  1:50.38                 
                     
10  Pierrick Lagoguez  2006    68  1:00.03        1:59.85   
  Simklubben Poseidon  1:59.60                 
                     
11  Caspian Rosengren  2005    61  59.65        2:04.19   
  Simklubben Poseidon  2:07.17                 
                     
Marius Holmberg  2006              DSQ   
  Simklubben Poseidon  1:52.44                 
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Saskia Cederblad  2004    196          41.96   
  Simklubben Poseidon  49.22                 
Hedda Toth  2007    179          43.19   
  Simklubben Poseidon  50.63                 
Ella Zetterström  2005    71          58.66   
  Simklubben Poseidon  56.63                 
Sofie Khan-Amidy  2007              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Rebecka Wedelsbäck  2005              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Mika Persson  1998    648          25.18   
  Teknologkårens IF                   
Linus Ljunghusen  2000    433          28.81   
  Simklubben Poseidon  28.51                 
David Hagander  2006    165          39.72   
  Simklubben Poseidon  38.14                 
Nino Hydén Picasso  2005    145          41.43   
  Simklubben Poseidon  38.16                 
Axel Carlius  2006    103          46.44   
  Simklubben Poseidon                   
Jacob Hansson  2006    99          47.00   
  Simklubben Poseidon  45.12                 
Filip Lönnerfors  2006    79          50.63   
  Simklubben Poseidon  50.92                 
 
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sofia Lund  2003    338  38.51        1:21.33   
  Simklubben Poseidon  1:23.94                 
                     
Julia Rieschel  2003    333  37.86        1:21.72   
  Simklubben Poseidon  1:22.71                 
                     
Alma Lindberg  2002    323  38.36        1:22.58   
  Simklubben Poseidon  1:24.48                 
                     
Sofia Hake  2003    321  38.60        1:22.74   
  Simklubben Poseidon  1:21.21                 
                     
Edith Rosell  2000    225  43.80        1:33.17   
  Simklubben Poseidon  1:31.86                 
                     
Aina Rosell  2003    208  42.69        1:35.52   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emil Pettersson  2002    359  32.25        1:11.23   
  Simklubben Poseidon  1:12.25                 
                     
Melvin Malm  2004    356  33.41        1:11.44   
  Simklubben Poseidon  1:17.56                 
                     
Carl Elmer  2003    266  37.07        1:18.69   
  Simklubben Poseidon  1:26.68                 
                     
Johan Rauer  2002    241  38.69        1:21.30   
  Simklubben Poseidon  1:22.61                 
                     
Axel Sandberg  2004              DNS   
  Simklubben Poseidon  1:23.98                 
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Angelica Persson  1988    469          29.91   
  Teknologkårens IF  29.81                 
Cajsa Lindberg  2000    399          31.55   
  Simklubben Poseidon  30.75                 
Aina Rosell  2003    241          37.33   
  Simklubben Poseidon  36.70                 
Mia Kajic  2006    223          38.27   
  Simklubben Poseidon  45.57                 
Teodora Stankovic  2005    155          43.19   
  Simklubben Poseidon  40.64                 
Sienna Anker  2008    145          44.18   
  Simklubben Poseidon  51.38                 
Saulé Zigmantaite  2007    140          44.72   
  Simklubben Poseidon                   
Hennie Bergquist  2008    135          45.26   
  Simklubben Poseidon  48.54                 
Ella Florén  2006    127          46.21   
  Simklubben Poseidon                   
10  Edith Sefi  2006    124          46.60   
  Simklubben Poseidon  53.72                 
11  Saskia Lindgren  2006    122          46.80   
  Simklubben Poseidon  49.18                 
12  Isabelle Hallencreutz  2007    120          47.10   
  Simklubben Poseidon  56.08                 
13  Ebba Eriksson  2008    118          47.36   
  Simklubben Poseidon  46.45                 
14  Alice Seyffart  2008    116          47.58   
  Simklubben Poseidon                   
15  Giuliana Cibinetto  2007    88          52.13   
  Simklubben Poseidon                   
16  Alva Holmberg  2008    83          53.17   
  Simklubben Poseidon  58.98                 
17  Alice Olsson  2007    82          53.43   
  Simklubben Poseidon  1:01.59                 
18  Dina Öste Klamberg  2008    68          56.87   
  Simklubben Poseidon                   
19  Astrid Zetterström  2008    55          1:01.10   
  Simklubben Poseidon                   
20  Vilma Rosenberg  2006    52          1:02.05   
  Simklubben Poseidon                   
21  Freja Havelius  2007    44          1:05.75   
  Simklubben Poseidon  1:04.02                 
Amanda Klasholm  2007              DNS   
  Simklubben Poseidon  1:05.26                 
Anja Lindroth  2009              DNS   
  Simklubben Poseidon  1:08.81                 
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Mika Persson  1998    608          23.91   
  Teknologkårens IF                   
Gustav Östlund  2000    562          24.55   
  Simklubben Poseidon  23.69                 
Alexander Dahlén  1999    505          25.44   
  Simklubben Poseidon  25.03                 
Jesper Olsson  1998    498          25.55   
  Simklubben Poseidon  24.92                 
Gustav Östlund  1997    461          26.22   
  Simklubben Poseidon  25.70                 
Marko Vasilijevic  1999    447          26.48   
  Simklubben Poseidon  25.77                 
Benjamin Andersson Medhanie  2007    105          42.85   
  Simklubben Poseidon  46.89                 
Vidar Bentzer  2006    103          43.19   
  Simklubben Poseidon                   
Elias Ekström  2008    99          43.70   
  Simklubben Poseidon  41.99                 
10  Björn Lundin Linnér  2008    95          44.32   
  Simklubben Poseidon  43.32                 
11  Evgeny Mamichev  2006    94          44.50   
  Simklubben Poseidon  46.97                 
12  Piotr Suchan  2006    87          45.64   
  Simklubben Poseidon                   
13  Ruslan Dzhamalov  2007    86          45.78   
  Simklubben Poseidon  41.40                 
14  Adrian Hees  2007    69          49.25   
  Simklubben Poseidon                   
15  Alfred Fogelmark  2007    65          50.18   
  Simklubben Poseidon                   
16  Olle Pettersson  2008    59          51.92   
  Simklubben Poseidon                   
17  Henrik Wennerberg  2006    57          52.41   
  Simklubben Poseidon                   
18  Diego Camacho  2005    53          53.89   
  Simklubben Poseidon  1:05.95                 
19  Sergey Bondarik  2007    34          1:02.34   
  Simklubben Poseidon                   
20  Åke Danielsson  2007    33          1:03.10   
  Simklubben Poseidon  1:06.24                 
21  Leo Hjertström  2006    29          1:05.93   
  Simklubben Poseidon                   
Domenik Kapas  2008              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Makar Ugodchikov  2006              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Dante Anker  2010              DNF   
  Simklubben Poseidon                   
Esbjörn Nilsson  2007              DNF   
  Simklubben Poseidon                   
Albin Wikström  2007              DSQ   
  Simklubben Poseidon  45.52                 
 
Gren 13, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sara Sällberg  2001              15.26   
  Simklubben Poseidon                   
Freja Havelius  2007              31.86   
  Simklubben Poseidon                   
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Marius Holmberg  2006              23.06   
  Simklubben Poseidon  24.03                 
Piotr Suchan  2006              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elin Melin  2000    543          31.46   
  Simklubben Poseidon  31.71                 
Angelica Persson  1988    355          36.23   
  Teknologkårens IF  34.81                 
Mia Kajic  2006    163          46.98   
  Simklubben Poseidon  1:02.08                 
Teodora Stankovic  2005    146          48.75   
  Simklubben Poseidon                   
Ebba Eriksson  2008    124          51.43   
  Simklubben Poseidon                   
Isabelle Hallencreutz  2007    102          54.88   
  Simklubben Poseidon                   
Ella Florén  2006    95          56.17   
  Simklubben Poseidon                   
Ida Danielsson  2005    94          56.38   
  Simklubben Poseidon  1:00.16                 
Alva Holmberg  2008    77          1:00.26   
  Simklubben Poseidon                   
10  Alice Seyffart  2008    75          1:00.82   
  Simklubben Poseidon                   
11  Anja Lindroth  2009    63          1:04.48   
  Simklubben Poseidon                   
12  Freja Havelius  2007    53          1:08.24   
  Simklubben Poseidon  1:02.93                 
Amanda Klasholm  2007              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Edith Sefi  2006              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
Saskia Lindgren  2006              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gergö Nagy  1995    433          29.36   
  Simklubben Poseidon  26.93                 
Philip Hermansson-Barak  1997    278          34.04   
  Simklubben Poseidon  32.18                 
Hugo Leandersson  2002    229          36.31   
  Simklubben Poseidon  38.41                 
Björn Lundin Linnér  2008    85          50.53   
  Simklubben Poseidon                   
Albin Wikström  2007    77          52.21   
  Simklubben Poseidon                   
Elias Ekström  2008    72          53.28   
  Simklubben Poseidon  53.17                 
Benjamin Andersson Medhanie  2007    71          53.59   
  Simklubben Poseidon  56.24                 
Alfred Fogelmark  2007              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Domenik Kapas  2008              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Makar Ugodchikov  2006              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Diego Camacho  2005              DSQ   
  Simklubben Poseidon  1:03.10                 
Esbjörn Nilsson  2007              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
Evgeny Mamichev  2006              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
Henrik Wennerberg  2006              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
Ruslan Dzhamalov  2007              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
Vidar Bentzer  2006              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sara Jendbro  2000    582          34.48   
  Simklubben Poseidon  35.60                 
Jenny Le  2000    500          36.28   
  Simklubben Poseidon  36.10                 
Saulé Zigmantaite  2007    200          49.18   
  Simklubben Poseidon  51.81                 
Teodora Stankovic  2005    176          51.38   
  Simklubben Poseidon  52.83                 
Sienna Anker  2008    163          52.62   
  Simklubben Poseidon  57.32                 
Isabelle Hallencreutz  2007    136          55.89   
  Simklubben Poseidon  1:00.89                 
Alice Olsson  2007    126          57.32   
  Simklubben Poseidon  1:00.28                 
Edith Sefi  2006    114          59.33   
  Simklubben Poseidon  1:05.11                 
Sofia Li  2007    103          1:01.40   
  Simklubben Poseidon  1:06.28                 
10  Linn Ottosson  2006    100          1:01.97   
  Simklubben Poseidon                   
11  Hennie Bergquist  2008    96          1:02.78   
  Simklubben Poseidon                   
12  Aylin Rosengren  2007    79          1:06.84   
  Simklubben Poseidon                   
13  Anja Lindroth  2009    74          1:08.53   
  Simklubben Poseidon                   
14  Astrid Zetterström  2008    65          1:11.41   
  Simklubben Poseidon                   
15  Alice Seyffart  2008    63          1:12.11   
  Simklubben Poseidon                   
Alva Holmberg  2008              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
Dina Öste Klamberg  2008              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
Ebba Eriksson  2008              DSQ   
  Simklubben Poseidon  1:04.79                 
Ella Florén  2006              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
Elsa Hjertström  2009              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
Giuliana Cibinetto  2007              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
Mia Kajic  2006              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
Saskia Lindgren  2006              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Mika Persson  1998    553          30.76   
  Teknologkårens IF                   
Luke Postema  1995    524          31.30   
  Simklubben Poseidon  30.04                 
Alexander Waldo  1998    457          32.76   
  Simklubben Poseidon  33.39                 
Marko Vasilijevic  1999    452          32.88   
  Simklubben Poseidon  32.28                 
Jakob Helman  1996    407          34.05   
  Teknologkårens IF                   
Pontus Hake  2001    269          39.07   
  Simklubben Poseidon  39.87                 
Axel Hörestrand  2002    249          40.13   
  Simklubben Poseidon  38.04                 
Ruslan Dzhamalov  2007    106          53.30   
  Simklubben Poseidon  53.03                 
Benjamin Andersson Medhanie  2007    88          56.63   
  Simklubben Poseidon  55.68                 
10  Henrik Wennerberg  2006    80          58.43   
  Simklubben Poseidon                   
11  Albin Wikström  2007    80          58.56   
  Simklubben Poseidon  1:02.97                 
12  Vidar Bentzer  2006    73          1:00.30   
  Simklubben Poseidon                   
13  Alfred Fogelmark  2007    72          1:00.67   
  Simklubben Poseidon  58.18                 
14  Elias Ekström  2008    56          1:05.78   
  Simklubben Poseidon  1:04.98                 
15  Evgeny Mamichev  2006    54          1:06.53   
  Simklubben Poseidon                   
16  Leo Hjertström  2006    50          1:08.21   
  Simklubben Poseidon                   
17  Björn Lundin Linnér  2008    45          1:10.80   
  Simklubben Poseidon                   
18  Åke Danielsson  2007    42          1:12.64   
  Simklubben Poseidon  1:15.75                 
Adrian Hees  2007              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
Diego Camacho  2005              DSQ   
  Simklubben Poseidon  1:10.62                 
Esbjörn Nilsson  2007              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
Piotr Suchan  2006              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
Sergey Bondarik  2007              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
 
Gren 19, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Boel Bergquist  2003    498  1:18.07  2:42.27  4:13.62    5:27.30   
  Simklubben Poseidon  5:45.77                 
                     
Ditte Oredsson  2003    495  1:14.06  2:39.85  4:16.94    5:27.92   
  Simklubben Poseidon  5:58.05                 
                     
 
Gren 20, 400m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustaf Mild  1997    495  1:06.27  2:23.93  3:48.00    4:57.61   
  Teknologkårens IF                   
                     
 
Gren 21, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Mary Lagoguez  2001    588  31.14  1:05.47  1:39.66    2:12.23   
  Simklubben Poseidon  2:14.10                 
                     
Elin Melin  2000    584  31.12  1:05.43  1:39.89    2:12.49   
  Simklubben Poseidon  2:14.63                 
                     
Anna Twedberg  2003    397  33.71  1:11.99  1:51.53    2:30.64   
  Simklubben Poseidon  2:33.66                 
                     
Matilda Carlberg  2002    392  35.37  1:14.08  1:53.52    2:31.35   
  Simklubben Poseidon  2:30.21                 
                     
Emma Bontidean  2003    335  35.77  1:16.00  1:58.85    2:39.35   
  Simklubben Poseidon  2:39.57                 
                     
Alma Lindberg  2002    308  35.59  1:17.13  2:01.23    2:43.93   
  Simklubben Poseidon  2:44.02                 
                     
Mira Sandberg  2004    269  37.53  1:21.96  2:07.98    2:51.54   
  Simklubben Poseidon  3:07.46                 
                     
Alice Klasholm  2004    260  35.65  1:19.88  2:08.38    2:53.39   
  Simklubben Poseidon  2:55.18                 
                     
Noa Szabó  2004    230  39.48  1:24.40  2:13.84    3:00.58   
  Simklubben Poseidon  3:05.81                 
                     
10  Linnea Costa Caesar  2006    230  42.58  1:30.67  2:16.53    3:00.61   
  Simklubben Poseidon                   
                     
11  Emma Pjanic  2005    181  42.28  1:31.81  2:22.92    3:15.59   
  Simklubben Poseidon                   
                     
12  Louise Hörup  2004    170  45.26  1:35.99  2:28.89    3:19.90   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Victor Bergstrand  2000    584  27.60  58.29  1:28.97    1:58.82   
  Simklubben Poseidon  1:57.58                 
                     
Gustav Östlund  2000    566  27.88  58.82  1:29.83    2:00.06   
  Simklubben Poseidon  2:00.11                 
                     
Gustav Östlund  1997    468  29.19  1:02.53  1:36.39    2:07.91   
  Simklubben Poseidon  1:59.55                 
                     
Alexander Olsson  1996    466  29.59  1:02.81  1:36.45    2:08.10   
  Simklubben Poseidon  2:04.70                 
                     
Nils Tired  2003    409  30.08  1:04.56  1:39.40    2:13.79   
  Simklubben Poseidon  2:18.39                 
                     
Edvin Dahlén  2004    194  39.11  1:24.32  2:10.76    2:51.49   
  Simklubben Poseidon  3:34.37                 
                     
Marcus Bengtsson  2005    192  39.70  1:24.17  2:10.52    2:52.09   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Alfred Pettersson  2005    186  38.81  1:23.52  2:09.50    2:53.82   
  Simklubben Poseidon  3:02.98                 
                     
Martin Pettersson  2005    168  41.09  1:28.16  2:15.23    2:59.86   
  Simklubben Poseidon  3:15.26                 
                     
10  David Hallstäde  2004    161  39.62  1:26.43  2:15.69    3:02.50   
  Simklubben Poseidon  3:16.83                 
                     
11  Alexander Olsson  2004    155  35.67  1:22.30  2:13.76    3:04.76   
  Simklubben Poseidon                   
                     
12  Filip Gustafsson  2004    145  38.95  1:26.53  2:18.26    3:09.08   
  Simklubben Poseidon                   
                     
13  Markus Henriksson  2004    87  50.66  1:48.70  2:48.01    3:43.57   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sofia Hake  2003    267  37.71        1:24.80   
  Simklubben Poseidon  1:23.69                 
                     
Matilda Carlberg  2002    265  37.88        1:24.98   
  Simklubben Poseidon  1:29.16                 
                     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sebastian Bergenzaun  1991    559  28.69        58.78   
  Simklubben Poseidon  57.47                 
                     
Jesper Olsson  1998    528  28.16        59.92   
  Simklubben Poseidon  57.89                 
                     
Linus Ljunghusen  2000    458  29.79        1:02.84   
  Simklubben Poseidon  1:03.04                 
                     
Oscar Johansson  2000    391  30.86        1:06.22   
  Simklubben Poseidon  1:04.97                 
                     
Emil Pettersson  2002    311  33.55        1:11.44   
  Simklubben Poseidon  1:11.11                 
                     
Melvin Malm  2004    310  33.76        1:11.53   
  Simklubben Poseidon  1:10.78                 
                     
Ivan Sivolov  2003    295  33.97        1:12.69   
  Simklubben Poseidon  1:16.26                 
                     
Jakob Lindskoug  2004    251  35.48        1:16.78   
  Simklubben Poseidon  1:18.89                 
                     
Daniel Alim  2003    225  35.57        1:19.60   
  Simklubben Poseidon  1:20.98                 
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ditte Oredsson  2003    418  38.64  1:20.49  2:00.90    2:39.34   
  Simklubben Poseidon  2:52.54                 
                     
Boel Bergquist  2003    417  38.93  1:20.23  2:00.47    2:39.52   
  Simklubben Poseidon  2:39.96                 
                     
 
Gren 26, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gergö Nagy  1995    426  30.81  1:05.39  1:42.12    2:20.28   
  Simklubben Poseidon  2:16.89                 
                     
Simon Myrvold  2003              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Daniel Li  2002              DSQ   
  Simklubben Poseidon  2:44.41                 
                     
 
Gren 27, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sara Jendbro  2000    638  35.50  1:15.09  1:55.62    2:36.25   
  Simklubben Poseidon  2:39.54                 
                     
Jenny Le  2000    494  38.10  1:21.22  2:05.62    2:50.19   
  Simklubben Poseidon  2:47.77                 
                     
Mary Lagoguez  2001    450  38.85  1:23.95  2:09.82    2:55.57   
  Simklubben Poseidon  2:59.64                 
                     
 
Gren 28, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustaf Mild  1997    481  35.65  1:15.68  1:55.28    2:33.74   
  Teknologkårens IF                   
                     
Luke Postema  1995    439  35.44  1:16.10  1:58.08    2:38.46   
  Simklubben Poseidon  2:33.27                 
                     
Alexander Waldo  1998    432  34.82  1:14.50  1:56.43    2:39.36   
  Simklubben Poseidon  2:38.81                 
                     
Emil Pettersson  2002    288  41.94  1:28.34  2:15.70    3:02.39   
  Simklubben Poseidon  3:02.30                 
                     
Marko Vasilijevic  1999              DSQ   
  Simklubben Poseidon  2:39.41                 
                     
 
Gren 29, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Cajsa Lindberg  2000    282  38.06  1:26.40  2:20.02    3:05.68   
  Simklubben Poseidon  2:52.43                 
                     
 
Gren 30, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Victor Bergstrand  2000    532  30.03  1:05.31  1:43.86    2:15.27   
  Simklubben Poseidon  2:10.85                 
                     
Pontus Hake  2001    371  34.01  1:13.97  1:59.85    2:32.55   
  Simklubben Poseidon  2:42.02                 
                     
Axel Hörestrand  2002    369  31.65  1:11.95  1:59.35    2:32.71   
  Simklubben Poseidon  2:32.56                 
                     
Daniel Li  2002    311  34.26  1:15.50  2:02.45    2:41.68   
  Simklubben Poseidon  2:34.15                 
                     
 
Gren 31, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vanessa Johansson  2006    441  1:11.14  2:30.77  3:49.42    5:07.97   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Sofia Hake  2003    414  1:14.46  2:35.52  3:56.49    5:14.45   
  Simklubben Poseidon  5:16.63                 
                     
Matilda Carlberg  2002    408  1:15.87  2:37.18  3:58.72    5:16.10   
  Simklubben Poseidon  5:09.44                 
                     
Julia Rieschel  2003    392  1:15.29  2:38.15  4:01.40    5:20.41   
  Simklubben Poseidon  5:51.56                 
                     
Sofia Lund  2003    391  1:15.40  2:39.05  4:01.95    5:20.71   
  Simklubben Poseidon  5:36.13                 
                     
Anna Twedberg  2003    380  1:15.69  2:38.86  4:01.87    5:23.74   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Ida Nordberg  2006    354  1:15.12  2:38.39  4:03.99    5:31.22   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Johanna Andersson Medhanie  2005    346  1:20.45  2:45.87  4:10.23    5:33.84   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Emma Bontidean  2003    337  1:18.52  2:44.14  4:12.47    5:36.85   
  Simklubben Poseidon  5:42.89                 
                     
10  Alma Lindberg  2002    335  1:18.47  2:45.00  4:12.02    5:37.34   
  Simklubben Poseidon  6:19.15                 
                     
11  Julia Klingberg  1996    334  1:12.95  2:37.25  4:06.65    5:37.76   
  Höganäs Simsällskap  5:11.86                 
                     
12  Olivia Olsson  2004    281  1:24.66  2:56.19  4:28.66    5:57.81   
  Simklubben Poseidon                   
                     
13  Emelie Stridh  2004    182  1:36.58  3:21.50  5:07.35    6:53.20   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alexander Dahlén  1999    487  1:04.03  2:12.87  3:22.04    4:29.70   
  Simklubben Poseidon  4:48.21                 
                     
Alexander Olsson  1996    486  1:04.31  2:12.50  3:21.42    4:29.84   
  Simklubben Poseidon  4:20.85                 
                     
Nils Tired  2003    424  1:07.83  2:19.62  3:31.66    4:42.40   
  Simklubben Poseidon  4:54.43                 
                     
Hugo Leandersson  2002    387  1:08.53  2:21.91  3:37.64    4:51.13   
  Simklubben Poseidon  5:19.25                 
                     
Carl Elmer  2003    359  1:10.96  2:27.46  3:43.70    4:58.61   
  Simklubben Poseidon  5:12.17                 
                     
Melvin Malm  2004    358  1:08.63  2:24.61  3:42.08    4:58.82   
  Simklubben Poseidon  5:06.59                 
                     
Ivan Sivolov  2003    325  1:11.63  2:30.26  3:50.17    5:08.43   
  Simklubben Poseidon  5:32.38                 
                     
Daniel Alim  2003    298  1:14.30  2:35.99  3:58.30    5:17.71   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Lucas Bontidean  2005    270  1:15.05  2:38.39  4:04.54    5:28.36   
  Simklubben Poseidon  5:57.06                 
                     
10  Philip Björkman  2005    260  1:15.94  2:40.85  4:08.09    5:32.53   
  Simklubben Poseidon                   
                     
11  Olle Zetterström  2003    253  1:19.43  2:45.07  4:11.46    5:35.26   
  Simklubben Poseidon                   
                     
12  Jakob Lindskoug  2004    251  1:16.12  2:40.88  4:53.19    5:36.22   
  Simklubben Poseidon  5:53.29                 
                     
13  Elias Löfström  2004    243  1:19.30  2:45.54  4:11.06    5:39.70   
  Simklubben Poseidon  6:06.46                 
                     
14  Victor Khan-Amidy  2004    232  1:17.42  2:45.65  4:16.28    5:44.98   
  Simklubben Poseidon                   
                     
15  Elias af Trampe  2004    229  1:19.28  2:48.21  4:18.20    5:46.82   
  Simklubben Poseidon                   
                     
16  Christoffer Cimbritz  2004    212  1:22.03  2:51.22  4:24.05    5:55.80   
  Simklubben Poseidon                   
                     
17  Edvard Levau  2004    201  1:21.69  2:55.96  4:30.92    6:01.78   
  Simklubben Poseidon                   
                     
18  Axel Rydström  2005    191  1:26.03  3:00.33  4:34.69    6:08.14   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Axel Sandberg  2004              DNS   
  Simklubben Poseidon  5:39.19                 
                     
Simon Myrvold  2003              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 34, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sebastian Bergenzaun  1991    569  30.50  1:04.07  1:37.27    2:10.97   
  Simklubben Poseidon  2:10.16                 
                     
Jesper Olsson  1998    499  31.26  1:06.06  1:41.45    2:16.78   
  Simklubben Poseidon  2:10.76                 
                     
Linus Ljunghusen  2000    496  31.49  1:06.49  1:41.74    2:17.07   
  Simklubben Poseidon  2:20.67                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  20:24