Deltagarlista Gren 1-14 
 
  Tävling  Poseidontävling 5    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  00:45   
  Arrangör  Simklubben Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Anker Sienna  2008  POSEIDON  AJ2808  25 m  52.62   
30  Hallencreutz Isabelle  2007  POSEIDON  AV9807  25 m  55.89   
25  Eriksson Ebba  2008  POSEIDON  AK0808  25 m  1:04.79   
Zheng Hao  2007  ÄLMHULT  AL9207  25 m     
26  Florén Ella  2006  POSEIDON  BL7806  25 m     
39  Kajic Mia  2006  POSEIDON  BJ2406  25 m     
43  Klasholm Amanda  2007  POSEIDON  AP2807  25 m     
45  Larsson Astrid  2008  POSEIDON  AK1208  25 m     
92  Zigmantaite Saulé  2007  POSEIDON  AM9407  25 m     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Andersson Medhanie Benjamin  2007  POSEIDON  AE0707  25 m  55.68   
86  Fogelmark Alfred  2007  POSEIDON  AG1507  25 m  58.18   
88  Wennerberg Henrik  2006  POSEIDON  AS5906  25 m  58.43   
80  Wikström Albin  2007  POSEIDON  AJ5707  25 m  58.56   
Bentzer Vidar  2006  POSEIDON  AS0706  25 m  1:00.30   
23  Ekström Elias  2008  POSEIDON  AC4708  25 m  1:04.98   
49  Lundin Linnér Björn  2008  POSEIDON  AE1108  25 m  1:10.80   
32  Hammarlund Adam  2007  POSEIDON  AM3907  25 m     
56  Nilsson Esbjörn  2007  POSEIDON  AK4907  25 m     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
10  Bergquist Hennie  2008  POSEIDON  AJ5808  25 m  45.26   
87  Seyffart Alice  2008  POSEIDON  AO6208  25 m  47.58   
81  Zetterström Astrid  2008  POSEIDON  AO5208  25 m  1:01.10   
67  Rosengren Aylin  2007  POSEIDON  BA6407  25 m     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
52  Mamichev Alexander  2000  POSEIDON  AY6700  25 m  26.80   
63  Pettersson Olle  2008  POSEIDON  AH3308  25 m  51.92   
21  Danielsson Åke  2007  POSEIDON  AK3307  25 m  1:03.10   
Anker Dante  2010  POSEIDON  AA4510  25 m     
33  Hammarlund Jakob  2009  POSEIDON  AC2709  25 m     
91  Franzén Leo  2007  POSEIDON    25 m     
 
Gren 5, 400m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
18  Costa Caesar Linnea  2006  POSEIDON  AW7606  25 m     
36  Hörup Louise  2004  POSEIDON  BN4204  25 m     
42  Klasholm Alice  2004  POSEIDON  BS5204  25 m     
64  Pjanic Emma  2005  POSEIDON  BH3605  25 m     
71  Sandberg Mira  2004  POSEIDON  BS8204  25 m     
 
Gren 6, 400m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Bengtsson Marcus  2005  POSEIDON  AK0505  25 m     
19  Dahlén Edvin  2004  POSEIDON  AQ9904  25 m     
28  Gustafsson Filip  2004  POSEIDON  AR0104  25 m     
31  Hallstäde David  2004  POSEIDON  AN9704  25 m     
59  Olsson Alexander  2004  POSEIDON  AY9104  25 m     
61  Pettersson Alfred  2005  POSEIDON  AE2505  25 m     
62  Pettersson Martin  2005  POSEIDON  AE1505  25 m     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
53  Markenlöv Anna  2005  POSEIDON  AX4805  25 m  1:39.21   
50  Lång Rune Cecila  2005  POSEIDON  BH4605  25 m  1:39.48   
40  Khan-Amidy Sofie  2007  POSEIDON  AP5407  25 m  1:40.25   
82  Zetterström Ella  2005  POSEIDON  BH2805  25 m  1:40.48   
70  Rönnmar Saga  2005  POSEIDON  AX2405  25 m  2:03.48   
Barak Helin  2006  POSEIDON  AY0606  25 m     
16  Cederblad Saskia  2004  POSEIDON  BD7404  25 m     
20  Danielsson Ida  2005  POSEIDON  BH6605  25 m     
37  Jannasch Elin  2005  POSEIDON  BN1405  25 m     
10  47  Lindgren Saskia  2006  POSEIDON  BD1406  25 m     
11  73  Sefi Edith  2006  POSEIDON  AY8406  25 m     
12  75  Stankovic Teodora  2005  POSEIDON  BJ1205  25 m     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
15  Carlius Axel  2006  POSEIDON  AC4906  25 m  1:30.03   
51  Lönnerfors Filip  2006  POSEIDON  AK4906  50 m  1:34.45   
24  Ekström Måns  2006  POSEIDON  AG8106  25 m  1:35.23   
29  Hagander David  2006  POSEIDON  AL7706  25 m  1:37.05   
34  Hansson Jacob  2006  POSEIDON  AF3506  25 m  1:43.13   
77  Tran Benjamin  2006  POSEIDON  AO7106  25 m  1:50.38   
35  Holmberg Marius  2006  POSEIDON  AJ5906  25 m  1:52.44   
44  Lagoguez Pierrick  2006  POSEIDON  AF6506  25 m  1:59.60   
68  Rosengren Caspian  2005  POSEIDON  AK5505  25 m  2:01.36   
10  14  Camacho Diego  2005  POSEIDON  AS5105  25 m     
11  22  Dzhamalov Ruslan  2007  POSEIDON  AK2307  25 m     
12  27  Golubev Anton  2006  POSEIDON  AR9906  25 m     
13  57  Odén Emil  2005  POSEIDON  AU2105  25 m     
14  65  Ponce de Leon Santiago  2004  POSEIDON  AY7104  25 m     
15  72  Sandberg Vide  2007  POSEIDON  AE6507  25 m     
16  74  Shleev Alexander  2005  POSEIDON  AU5305  25 m     
 
Gren 9, 200m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
54  Melin Elin  2000  POSEIDON  AB4800  25 m  2:11.87   
55  Moberg Elin  1999  POSEIDON  AU2699  25 m  2:13.35   
38  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  25 m  2:17.85   
46  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  25 m  2:21.00   
85  Carlberg Matilda  2002  POSEIDON  AX6402  25 m  2:30.21   
Andersson Medhanie Johanna  2005  POSEIDON  AG0405  25 m  2:37.40   
90  Lindberg Alma  2002  POSEIDON  AQ4202  25 m  2:43.67   
76  Stridh Emelie  2004  POSEIDON  AW3404  25 m  3:15.59   
 
Gren 10, 200m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
11  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  25 m  1:57.58   
60  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  25 m  1:58.78   
83  Östlund Gustav  1997  POSEIDON  AM8797  25 m  1:59.55   
84  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  25 m  2:00.06   
79  Vasilijevic Marko  1999  POSEIDON  AH1999  25 m  2:04.33   
58  Olsson Alexander  1996  POSEIDON  AK1796  25 m  2:04.70   
Bergenzaun Sebastian  1991  POSEIDON  AP5391  25 m  2:06.28   
48  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  25 m  2:08.81   
66  Postema Luke  1995  POSEIDON  AS6195  25 m  2:09.53   
10  78  Waldo Alexander  1998  POSEIDON  AF7998  25 m  2:10.35   
11  13  Bontidean Lucas  2005  POSEIDON  AC0305  25 m  2:33.03   
12  12  Björkman Philip  2005  POSEIDON  AC9105  25 m  2:39.74   
13  41  Khan-Amidy Victor  2004  POSEIDON  AQ8904  25 m  2:47.84   
14  89  Zetterström Olle  2003  POSEIDON  AW1103  25 m  2:49.83   
15  17  Cimbritz Christoffer  2004  POSEIDON  AS8504  25 m  3:02.02   
16  69  Rydström Axel  2005  POSEIDON  AF3305  25 m  3:04.53   
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
39  Kajic Mia  2006  POSEIDON  BJ2406  25 m  46.98   
25  Eriksson Ebba  2008  POSEIDON  AK0808  25 m  51.43   
30  Hallencreutz Isabelle  2007  POSEIDON  AV9807  25 m  54.88   
26  Florén Ella  2006  POSEIDON  BL7806  25 m  56.17   
87  Seyffart Alice  2008  POSEIDON  AO6208  25 m  1:00.82   
Zheng Hao  2007  ÄLMHULT  AL9207  25 m     
Anker Sienna  2008  POSEIDON  AJ2808  25 m     
10  Bergquist Hennie  2008  POSEIDON  AJ5808  25 m     
43  Klasholm Amanda  2007  POSEIDON  AP2807  25 m     
10  45  Larsson Astrid  2008  POSEIDON  AK1208  25 m     
11  92  Zigmantaite Saulé  2007  POSEIDON  AM9407  25 m     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
49  Lundin Linnér Björn  2008  POSEIDON  AE1108  25 m  50.53   
80  Wikström Albin  2007  POSEIDON  AJ5707  25 m  52.21   
23  Ekström Elias  2008  POSEIDON  AC4708  25 m  53.17   
Andersson Medhanie Benjamin  2007  POSEIDON  AE0707  25 m  53.59   
Bentzer Vidar  2006  POSEIDON  AS0706  25 m     
21  Danielsson Åke  2007  POSEIDON  AK3307  25 m     
32  Hammarlund Adam  2007  POSEIDON  AM3907  25 m     
33  Hammarlund Jakob  2009  POSEIDON  AC2709  25 m     
56  Nilsson Esbjörn  2007  POSEIDON  AK4907  25 m     
10  86  Fogelmark Alfred  2007  POSEIDON  AG1507  25 m     
11  88  Wennerberg Henrik  2006  POSEIDON  AS5906  25 m     
 
Gren 13, 100m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
50  Lång Rune Cecila  2005  POSEIDON  BH4605  25 m  1:35.70   
40  Khan-Amidy Sofie  2007  POSEIDON  AP5407  25 m  1:43.05   
82  Zetterström Ella  2005  POSEIDON  BH2805  25 m  1:46.25   
53  Markenlöv Anna  2005  POSEIDON  AX4805  25 m  1:48.98   
Barak Helin  2006  POSEIDON  AY0606  25 m  2:01.29   
70  Rönnmar Saga  2005  POSEIDON  AX2405  25 m  2:11.10   
16  Cederblad Saskia  2004  POSEIDON  BD7404  25 m     
20  Danielsson Ida  2005  POSEIDON  BH6605  25 m     
37  Jannasch Elin  2005  POSEIDON  BN1405  25 m     
10  47  Lindgren Saskia  2006  POSEIDON  BD1406  25 m     
11  73  Sefi Edith  2006  POSEIDON  AY8406  25 m     
12  75  Stankovic Teodora  2005  POSEIDON  BJ1205  25 m     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
52  Mamichev Alexander  2000  POSEIDON  AY6700  25 m  1:11.70   
15  Carlius Axel  2006  POSEIDON  AC4906  25 m  1:33.54   
29  Hagander David  2006  POSEIDON  AL7706  25 m  1:34.42   
34  Hansson Jacob  2006  POSEIDON  AF3506  25 m  1:36.24   
24  Ekström Måns  2006  POSEIDON  AG8106  25 m  1:37.11   
51  Lönnerfors Filip  2006  POSEIDON  AK4906  25 m  1:43.36   
44  Lagoguez Pierrick  2006  POSEIDON  AF6506  25 m  1:46.40   
77  Tran Benjamin  2006  POSEIDON  AO7106  25 m  1:58.50   
68  Rosengren Caspian  2005  POSEIDON  AK5505  25 m  2:00.50   
10  35  Holmberg Marius  2006  POSEIDON  AJ5906  25 m  2:01.60   
11  14  Camacho Diego  2005  POSEIDON  AS5105  25 m     
12  22  Dzhamalov Ruslan  2007  POSEIDON  AK2307  25 m     
13  27  Golubev Anton  2006  POSEIDON  AR9906  25 m     
14  57  Odén Emil  2005  POSEIDON  AU2105  25 m     
15  65  Ponce de Leon Santiago  2004  POSEIDON  AY7104  25 m     
16  72  Sandberg Vide  2007  POSEIDON  AE6507  25 m     
17  74  Shleev Alexander  2005  POSEIDON  AU5305  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  00:45