Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  03 december 2017   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  17:08   
  Arrangör  SK Poseidon i samarbete med Skånesim     
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02-03 december 2017         
 
 
Gren 1, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mkk Mix [2005] Lag 1  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:57.47   
  Seth Nillund  2005      28.18        28.18   
  Amanda Persson  2005      29.74        57.92   
  Aram Kazarian  2005      29.33        1:27.25   
  Anna Stenberg  2005      30.22        1:57.47   
                     
Poseidon Mix Lag 1  2005  Simklubben Poseidon            2:00.27   
  Philip Björkman  2005      30.67        30.67   
  Lucas Bontidean  2005      29.49        1:00.16   
  Ida Nordberg  2006      30.61        1:30.77   
  Vanessa Johansson  2006      29.50        2:00.27   
                     
Mkk Mix [2005] Lag 2  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:02.93   
  Bill Beckman  2005      28.10        28.10   
  Emma Ingner  2005      30.94        59.04   
  Alex Jönsson  2006      33.00        1:32.04   
  Beatrice Ask  2005      30.89        2:02.93   
                     
Vellinge-N Mix1 [2006]  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            2:04.71   
  Isaac Barrett  2005      29.83        29.83   
  Thea Wicknertz  2005      30.51        1:00.34   
  Hanna Stenskepp  2005      30.12        1:30.46   
  Carl-Magnus Källkvist  2006      34.25        2:04.71   
                     
SK Triton Mix Lag1  2005  Simklubben Triton            2:05.38   
  Maja Björnström  2005      29.70        29.70   
  Zinna Bengtsson Nimander  2005      30.79        1:00.49   
  Victor Borg  2005      31.21        1:31.70   
  Sebastian Strand  2005      33.68        2:05.38   
                     
SK Sydsim Mix  2005  Simklubben Sydsim            2:09.90   
  Hannes Palmgren  2005      32.62        32.62   
  Erik Komstedt  2005      31.70        1:04.32   
  Maja Kiceec  2006      33.25        1:37.57   
  Ella Bodell  2005      32.33        2:09.90   
                     
SK Ran Lag 1  2005  Simklubben Ran            2:11.31   
  Gabriel Hachem  2005      31.14        31.14   
  Wilja Wadlund  2006      33.81        1:04.95   
  Ahmad Alhaj  2005      32.35        1:37.30   
  Elena Seitzberg  2005      34.01        2:11.31   
                     
SK Lödde Mix Lag Vit  2005  Simklubben Lödde            2:13.52   
  Aron Paulsson  2006      31.29        31.29   
  Ida Husby  2006      34.23        1:05.52   
  Ted Nilsson  2006      33.00        1:38.52   
  Tyra Sivtoft  2006      35.00        2:13.52   
                     
SK Triton Mix Lag 2  2005  Simklubben Triton            2:14.18   
  Amanda Pålsson  2005      31.54        31.54   
  Julia Nilsson  2006      32.40        1:03.94   
  Rasmus Mårtensson  2006      35.41        1:39.35   
  Jens Magnusson  2005      34.83        2:14.18   
                     
10  Mkk Mix [2005] Lag 3  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:16.03   
  Alex Jönsson  2006      32.93        32.93   
  Teodora Petric  2005      32.41        1:05.34   
  Oliver Madsen  2005      33.37        1:38.71   
  Emma Hubred  2006      37.32        2:16.03   
                     
11  SK Triton Mix Lag 3  2005  Simklubben Triton            2:17.82   
  Julia Erkselius  2006      33.50        33.50   
  Isa Ståhl  2006      31.97        1:05.47   
  Alvin Stenbeck  2005      37.73        1:43.20   
  Alfred Sternerup  2006      34.62        2:17.82   
                     
12  SK Ran Lag 2  2005  Simklubben Ran            2:18.88   
  Hadi Hariri  2005      32.91        32.91   
  Vega Mårtensson  2006      36.68        1:09.59   
  Kim Larsson  2005      31.95        1:41.54   
  Lisa Harde  2006      37.34        2:18.88   
                     
13  Mkk Mix [2005] Lag 4  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:19.81   
  Jannes Krüger  2005      34.31        34.31   
  Nora Olsson  2005      35.93        1:10.24   
  Dillar Said  2005      35.34        1:45.58   
  Ebba Holm  2005      34.23        2:19.81   
                     
14  Poseidon Mix Lag 2  2005  Simklubben Poseidon            2:21.25   
  Måns Ekström  2006      34.52        34.52   
  Filip Lönnerfors  2006      34.46        1:08.98   
  Cecila Lång Rune  2005      35.53        1:44.51   
  Mia Kajic  2006      36.74        2:21.25   
                     
15  Poseidon Mix Lag 3  2005  Simklubben Poseidon            2:21.52   
  Axel Carlius  2006      34.79        34.79   
  Alfred Pettersson  2005      34.89        1:09.68   
  Linnea Costa Caesar  2006      35.91        1:45.59   
  Elin Jannasch  2005      35.93        2:21.52   
                     
16  Poseidon Mix [2005]  2005  Simklubben Poseidon            2:26.99   
  Martin Pettersson  2005      33.87        33.87   
  Jacob Hansson  2006      35.62        1:09.49   
  Helin Barak  2006      40.53        1:50.02   
  Emma Pjanic  2005      36.97        2:26.99   
                     
17  SK Ran Lag 3  2005  Simklubben Ran            2:27.97   
  Gustav Bach  2005      33.14        33.14   
  Alexandra Engström  2006      38.58        1:11.72   
  Mustapha Hariri  2005      32.31        1:44.03   
  Havin Cakmak  2005      43.94        2:27.97   
                     
18  Poseidon Mix Lag 6  2005  Simklubben Poseidon            2:30.52   
  Axel Rydström  2005      35.00        35.00   
  Marcus Bengtsson  2005      35.56        1:10.56   
  Teodora Stankovic  2005      38.70        1:49.26   
  Lovisa Gisselsson  2006      41.26        2:30.52   
                     
19  SK Lödde Mix Lag Blå  2006  Simklubben Lödde            2:31.04   
  Axel Wergeland  2006      34.94        34.94   
  Julia Keldebäk  2005      44.46        1:19.40   
  Pelle Erdös  2005      33.12        1:52.52   
  Elin Wittzell  2006      38.52        2:31.04   
                     
20  SK Triton Mix Lag 4  2005  Simklubben Triton            2:31.07   
  Lina Plantin  2005      32.55        32.55   
  Melina Mercourios  2005      34.84        1:07.39   
  Elias Unnerbäck  2006      42.63        1:50.02   
  Vincent Rockler-Håkansson  2006      41.05        2:31.07   
                     
21  Poseidon Mix Lag 5  2005  Simklubben Poseidon            2:56.91   
  Alexander Shleev  2005      40.45        40.45   
  Henrik Wennerberg  2006      47.18        1:27.63   
  Rebecka Wedelsbäck  2005      25.04        1:52.67   
  Edith Sefi  2006      1:04.24        2:56.91   
                     
Poseidon Mix Lag 4  2006  Simklubben Poseidon            DNS   
  Pierrick Lagoguez  2006                 
  Marius Holmberg  2006                 
  Liv Gustafsson  2006                 
  Ella Zetterström  2005              DNS   
                     
                     
 
Gren 2, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim    32.53  1:11.99  1:58.56    2:38.30   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    33.71  1:15.23  2:00.97    2:40.26   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    37.52  1:22.26  2:10.87    2:48.75   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    36.80  1:19.74  2:13.89    2:53.06   
Amanda Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    40.59  1:23.94  2:16.73    2:54.77   
Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    37.84  1:21.84  2:15.46    2:56.15   
Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim    41.16  1:27.36  2:20.52    2:58.85   
Moa Malmqvist  2005  Föreningen Österlen Sim    42.64  1:31.71  2:25.45    3:08.96   
Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim    43.20  1:29.84  2:23.30    3:09.47   
10  Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran    42.43  1:29.81  2:26.68    3:11.56   
11  Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap    42.51  1:31.47  2:31.87    3:15.49   
12  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    44.13  1:35.77  2:32.71    3:15.65   
13  Öznur Metovska  2005  Malmö Kappsimningsklubb    46.87  1:36.69  2:36.26    3:20.60   
14  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    45.33  1:34.27  2:38.42    3:22.80   
15  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb    44.91  1:37.07  2:37.77    3:29.13   
16  Isra Ademovska  2005  Malmö Kappsimningsklubb    44.39  1:38.81  2:40.92    3:31.83   
17  Emma Pjanic  2005  Simklubben Poseidon    46.05  1:48.14  2:50.61    3:44.58   
18  Julia Lennartsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    57.66  1:59.39  3:00.93    3:55.57   
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap            DNF   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            DSQ   
Maja Kruse  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Mimmi Palm  2005  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    34.32  1:13.39  2:02.62    2:34.81   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    33.54  1:14.07  1:59.42    2:34.93   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    35.03  1:16.93  2:07.31    2:45.35   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    36.35  1:18.94  2:09.91    2:49.00   
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    35.77  1:18.94  2:10.73    2:49.63   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    35.53  1:19.59  2:14.93    2:52.86   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    38.35  1:24.52  2:14.10    2:53.94   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton    38.00  1:23.05  2:18.11    2:54.35   
Kim Larsson  2005  Simklubben Ran    38.38  1:22.81  2:17.98    2:55.95   
10  Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon    40.04  1:24.20  2:17.31    2:58.64   
11  Sebastian Strand  2005  Simklubben Triton    42.23  1:26.92  2:19.53    3:00.57   
12  Axel Rydström  2005  Simklubben Poseidon    37.97  1:23.68  2:17.69    3:00.65   
13  Casper Kristensen  2005  Simsällskapet Iden    39.22  1:22.01  2:20.80    3:00.70   
14  Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    42.01  1:29.92  2:22.78    3:01.62   
15  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    42.01  1:27.17  2:22.73    3:02.00   
16  Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap    40.33  1:23.98  2:21.68    3:04.18   
17  Gustav Bach  2005  Simklubben Ran    43.71  1:32.85  2:24.82    3:04.54   
18  Oliver Madsen  2005  Malmö Kappsimningsklubb    40.56  1:27.33  2:25.16    3:04.69   
19  Jens Magnusson  2005  Simklubben Triton    43.13  1:29.03  2:23.12    3:06.11   
20  Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran    42.48  1:33.38  2:24.85    3:06.60   
21  Malte Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    49.62  1:40.06  2:31.88    3:15.48   
22  Marcus Bengtsson  2005  Simklubben Poseidon    43.07  1:33.39  2:33.16    3:16.59   
23  Alfred Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    41.70  1:30.59  2:37.44    3:23.70   
24  Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap    46.61  1:34.09  2:40.39    3:27.68   
25  Dillar Said  2005  Malmö Kappsimningsklubb    50.75  1:50.20  2:54.44    3:42.67   
26  Theodor Fought  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    54.71  1:56.13  3:20.24    4:15.47   
Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran            DSQ   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap    33.19        1:11.83   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    34.57        1:16.22   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    35.74        1:19.05   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap    37.96        1:20.23   
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton    38.95        1:23.40   
Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen    37.84        1:24.38   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    39.65        1:25.61   
Ida Husby  2006  Simklubben Lödde    41.17        1:27.98   
Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap    39.55        1:28.83   
10  Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton    40.85        1:29.01   
11  Emma Hubred  2006  Malmö Kappsimningsklubb    40.57        1:29.65   
12  Linnea Costa Caesar  2006  Simklubben Poseidon    42.96        1:29.81   
13  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde    40.93        1:29.97   
14  Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim    42.77        1:30.82   
15  Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap    42.29        1:31.58   
16  Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen    41.41        1:33.31   
17  Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran    41.99        1:33.39   
18  Olivia Malmborg  2006  Ystads Simsällskap    43.31        1:33.72   
19  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen    45.71        1:35.16   
20  Emilia Wendel  2006  Simklubben Triton    43.09        1:35.56   
21  Tindra Alstierna  2006  Ystads Simsällskap    41.71        1:35.84   
22  Vilma Lundblad  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    45.56        1:37.28   
23  Ella Vroland  2006  Malmö Kappsimningsklubb    44.61        1:37.42   
24  Sarah Fransson  2006  Malmö Kappsimningsklubb    45.87        1:38.59   
25  Lisa Harde  2006  Simklubben Ran    46.72        1:38.64   
26  Sabina Husic  2006  Malmö Kappsimningsklubb    49.91        1:40.60   
27  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen    45.35        1:40.64   
28  Miki Prior  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    48.92        1:40.84   
29  Vilma Gajmark  2006  Malmö Kappsimningsklubb    49.49        1:41.03   
30  Elin Wittzell  2006  Simklubben Lödde    45.42        1:41.08   
31  Nellie Hånell  2006  Simklubben Triton    49.31        1:41.50   
32  Mia Kajic  2006  Simklubben Poseidon    47.61        1:41.89   
33  Linn Klinge  2006  Sjöbo Simsällskap    49.12        1:43.24   
34  Celine Holman  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    50.15        1:46.54   
35  Elina Tousi  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    54.46        1:53.38   
36  Saskia Lindgren  2006  Simklubben Poseidon    55.77        1:54.36   
Aurora Mengjiqi  2006  Simklubben Sydsim            DNS   
Helin Barak  2006  Simklubben Poseidon            DNS   
Natalia Mitic  2006  Simklubben Sydsim            DNS   
Edith Sefi  2006  Simklubben Poseidon            DSQ   
Elina Olsson  2006  Kiviks Simklubb            DSQ   
Hedda Baxman  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Juline Elhor  2006  Simklubben Ran            DSQ   
Lovisa Gisselsson  2006  Simklubben Poseidon            DSQ   
Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Wilja Wadlund  2006  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    37.32        1:20.61   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde    39.41        1:22.40   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde    39.76        1:26.70   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim    38.34        1:29.00   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim    43.95        1:29.50   
Alex Jönsson  2006  Malmö Kappsimningsklubb    44.25        1:29.72   
Carl-Magnus Källkvist  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    43.88        1:30.37   
Måns Ekström  2006  Simklubben Poseidon    43.24        1:31.34   
Axel Carlius  2006  Simklubben Poseidon    41.56        1:31.57   
10  Elias Albrektsson  2006  Simsällskapet Iden    44.66        1:32.04   
11  Nikolas Koumbaros  2006  Simklubben Ran    44.29        1:32.55   
12  Axel Bech  2006  Malmö Kappsimningsklubb    42.76        1:32.59   
13  Anton Nordström  2006  Kiviks Simklubb    41.44        1:33.47   
14  Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton    45.52        1:34.24   
15  Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton    44.04        1:34.50   
16  Jacob Hansson  2006  Simklubben Poseidon    44.33        1:34.81   
17  Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb    42.68        1:35.53   
18  Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran    44.27        1:35.76   
19  William Madsen  2006  Simklubben Ran    45.01        1:35.81   
20  Theo Karlsson  2006  Simsällskapet Iden    47.79        1:36.71   
21  Filip Brodelius  2006  Malmö Kappsimningsklubb    47.34        1:39.11   
22  Eray Ölcer  2006  Malmö Kappsimningsklubb    48.95        1:41.98   
23  Filip Lönnerfors  2006  Simklubben Poseidon    49.18        1:46.97   
24  Geri Paci  2006  Simklubben Ran    52.40        1:48.71   
25  Marius Holmberg  2006  Simklubben Poseidon    50.41        1:49.88   
26  Vincent Rockler-Håkansson  2006  Simklubben Triton    53.76        1:51.91   
27  Elias Unnerbäck  2006  Simklubben Triton    56.41        1:55.29   
Bruno Herstedt  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Albin Lundkvist  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
Elliott Sommarström  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            DSQ   
Pierrick Lagoguez  2006  Simklubben Poseidon            DSQ   
Zebastian Zetterlund  2006  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton    37.84        1:20.09   
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim    38.11        1:21.84   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    40.03        1:23.58   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton    41.01        1:25.01   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen    41.27        1:26.54   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.73        1:27.77   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    41.48        1:27.96   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.62        1:28.75   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.65        1:29.04   
10  Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb    42.39        1:31.13   
11  Lina Plantin  2005  Simklubben Triton    42.40        1:31.75   
12  Amanda Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    43.82        1:32.25   
13  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim    43.41        1:32.35   
14  Emma Pjanic  2005  Simklubben Poseidon    43.06        1:32.37   
15  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    44.67        1:33.89   
16  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim    44.46        1:35.28   
17  Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran    44.88        1:35.89   
18  Cecila Lång Rune  2005  Simklubben Poseidon    45.03        1:36.05   
19  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    46.30        1:38.19   
20  Jenny Nilsson  2005  Simklubben Triton    47.18        1:40.70   
21  Isra Ademovska  2005  Malmö Kappsimningsklubb    47.12        1:41.30   
22  Elin Jannasch  2005  Simklubben Poseidon    48.07        1:41.33   
23  Moa Malmqvist  2005  Föreningen Österlen Sim    48.11        1:41.73   
24  Melina Mercourios  2005  Simklubben Triton    50.13        1:44.27   
25  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb    49.83        1:45.77   
26  Maja Kruse  2005  Malmö Kappsimningsklubb    50.68        1:45.86   
27  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    50.91        1:46.63   
28  Sofia Mohlin  2005  Malmö Kappsimningsklubb    50.27        1:47.08   
29  Teodora Stankovic  2005  Simklubben Poseidon    51.97        1:51.14   
30  Saga Rausek Nielsen  2005  Simklubben Triton    52.81        1:51.94   
31  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    52.66        1:53.93   
32  Julia Keldebäk  2005  Simklubben Lödde    52.51        1:54.50   
33  Celie Rosén  2005  Trelleborg Sim    55.39        1:57.82   
34  Julia Lennartsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    55.51        1:57.85   
35  Ella Zetterström  2005  Simklubben Poseidon    56.48        2:00.85   
36  Farnaz Khadivzadeh  2005  Simklubben Hajen    1:02.51        2:19.15   
Havin Cakmak  2005  Simklubben Ran            DNS   
Lina Stanaitis  2005  Simklubben Sydsim            DNS   
Selma Hadzalic  2005  Simklubben Sydsim            DNS   
Rebecka Wedelsbäck  2005  Simklubben Poseidon            DSQ   
Öznur Metovska  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    37.68        1:19.20   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    41.91        1:28.57   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    42.39        1:29.57   
Daniel Choinski Nielsen  2005  Trelleborg Sim    41.75        1:29.81   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    42.59        1:30.57   
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    42.80        1:30.73   
Malte Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    43.96        1:33.88   
Sebastian Strand  2005  Simklubben Triton    44.50        1:33.91   
Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran    43.27        1:34.68   
10  Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    45.12        1:34.75   
11  Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap    44.33        1:34.93   
12  Gustav Bach  2005  Simklubben Ran    45.31        1:36.57   
13  Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon    45.91        1:38.45   
14  Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb    46.96        1:38.90   
15  Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    46.58        1:39.07   
16  Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    48.66        1:39.55   
17  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    46.56        1:39.65   
18  Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb    47.23        1:39.73   
19  Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde    46.30        1:40.14   
20  Kim Larsson  2005  Simklubben Ran    48.52        1:41.06   
21  Philip Li Shi Wei  2005  Simklubben Ran    46.68        1:41.18   
22  Jens Magnusson  2005  Simklubben Triton    47.60        1:41.69   
23  Marcus Bengtsson  2005  Simklubben Poseidon    50.18        1:45.01   
24  Noah Persson  2005  Ystads Simsällskap    48.95        1:47.51   
25  Dillar Said  2005  Malmö Kappsimningsklubb    48.99        1:47.98   
26  Alvin Stenbeck  2005  Simklubben Triton    51.71        1:52.22   
27  Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran    54.56        1:55.14   
28  Alexander Shleev  2005  Simklubben Poseidon    54.69        1:58.63   
29  Hugo Peterson  2005  Simklubben Lödde    54.64        1:59.96   
30  Fayzan Alam  2005  Simklubben Sydsim    55.15        2:00.67   
31  Caspian Rosengren  2005  Simklubben Poseidon    56.78        2:01.88   
32  Adam Lindsjö  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    56.88        2:02.06   
33  Dennis Henriksson  2005  Simsällskapet Iden    1:00.09        2:06.43   
Diego Camacho  2005  Simklubben Poseidon            DNS   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
Maximilian Smith  2005  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap    37.24        1:20.39   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap    38.49        1:25.12   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    41.22        1:27.57   
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton    42.38        1:30.02   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    43.95        1:34.03   
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton    44.54        1:34.14   
Linnea Costa Caesar  2006  Simklubben Poseidon    47.30        1:35.94   
Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen    46.95        1:39.50   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim    48.23        1:40.15   
10  Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran    47.48        1:40.47   
11  Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap    48.22        1:40.73   
12  Ida Husby  2006  Simklubben Lödde    48.18        1:40.81   
13  Wilja Wadlund  2006  Simklubben Ran    48.60        1:42.38   
14  Vilma Gajmark  2006  Malmö Kappsimningsklubb    48.60        1:42.80   
15  Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    50.25        1:43.62   
16  Emma Hubred  2006  Malmö Kappsimningsklubb    49.65        1:44.14   
17  Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen    49.39        1:44.16   
18  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde    49.68        1:46.27   
19  Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen    49.69        1:46.53   
20  Lisa Harde  2006  Simklubben Ran    50.72        1:47.46   
21  Tindra Alstierna  2006  Ystads Simsällskap    48.89        1:48.17   
22  Ella Vroland  2006  Malmö Kappsimningsklubb    51.26        1:49.02   
23  Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen    52.86        1:51.75   
24  Nellie Hånell  2006  Simklubben Triton    51.87        1:51.86   
25  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen    52.57        1:52.41   
26  Emilia Wendel  2006  Simklubben Triton    53.21        1:53.08   
27  Vilma Lundblad  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    54.97        1:54.06   
28  Helin Barak  2006  Simklubben Poseidon    53.66        1:54.39   
29  Mia Kajic  2006  Simklubben Poseidon    54.71        1:54.58   
30  Sarah Fransson  2006  Malmö Kappsimningsklubb    53.09        1:54.89   
31  Sabina Husic  2006  Malmö Kappsimningsklubb    54.58        1:55.26   
32  Lovisa Gisselsson  2006  Simklubben Poseidon    54.91        1:55.60   
33  Elina Olsson  2006  Kiviks Simklubb    54.83        1:56.29   
34  Linn Klinge  2006  Sjöbo Simsällskap    54.65        1:56.99   
35  Celine Holman  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    56.17        1:57.75   
36  Elina Tousi  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    56.48        2:00.04   
37  Nicole Lindman  2006  Simklubben Sydsim    56.30        2:02.33   
38  Juline Elhor  2006  Simklubben Ran    58.10        2:03.61   
39  Elin Wittzell  2006  Simklubben Lödde    59.20        2:10.55   
Liv Gustafsson  2006  Simklubben Poseidon            DNS   
Edith Sefi  2006  Simklubben Poseidon            DSQ   
Miki Prior  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Saskia Lindgren  2006  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde    42.68        1:30.01   
Carl-Magnus Källkvist  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    45.75        1:36.38   
Elias Albrektsson  2006  Simsällskapet Iden    46.64        1:37.49   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim    46.67        1:37.63   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton    47.71        1:40.93   
Måns Ekström  2006  Simklubben Poseidon    47.47        1:42.00   
Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran    49.39        1:43.58   
Pierrick Lagoguez  2006  Simklubben Poseidon    50.51        1:45.10   
Nikolas Koumbaros  2006  Simklubben Ran    49.50        1:45.27   
10  Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde    50.07        1:45.93   
11  David Hagander  2006  Simklubben Poseidon    51.51        1:46.75   
12  Eray Ölcer  2006  Malmö Kappsimningsklubb    51.73        1:49.13   
13  William Madsen  2006  Simklubben Ran    52.58        1:49.41   
14  Geri Paci  2006  Simklubben Ran    53.93        1:52.37   
15  Anton Nordström  2006  Kiviks Simklubb    53.48        1:52.50   
16  Filip Brodelius  2006  Malmö Kappsimningsklubb    54.69        1:53.34   
17  Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb    53.97        1:55.09   
18  Jacob Hansson  2006  Simklubben Poseidon    55.84        1:56.67   
19  Filip Lönnerfors  2006  Simklubben Poseidon    55.08        1:57.07   
20  Axel Bech  2006  Malmö Kappsimningsklubb    57.07        1:59.81   
21  Vidar Bentzer  2006  Simklubben Poseidon    1:01.40        2:06.61   
22  Hubert Andersson  2006  Simklubben Lödde    59.50        2:11.09   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            DNS   
Bruno Herstedt  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Theo Karlsson  2006  Simsällskapet Iden            DNS   
Alex Jönsson  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Elliott Sommarström  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Henrik Wennerberg  2006  Simklubben Poseidon            DSQ   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim    30.61        1:03.15   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen    30.88        1:03.27   
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton    31.00        1:04.79   
Amanda Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    32.67        1:06.66   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    32.93        1:07.26   
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb    31.98        1:08.24   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    32.40        1:08.93   
Amanda Pålsson  2005  Simklubben Triton    32.86        1:09.97   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    33.65        1:09.97   
10  Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    33.87        1:10.39   
11  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    34.36        1:10.52   
12  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    34.64        1:11.08   
13  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap    35.30        1:11.32   
14  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    34.89        1:12.00   
15  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim    34.62        1:12.24   
16  Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap    35.36        1:12.93   
17  Lina Plantin  2005  Simklubben Triton    34.54        1:13.14   
18  Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap    34.97        1:13.99   
19  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    36.05        1:15.74   
20  Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    35.92        1:16.08   
21  Öznur Metovska  2005  Malmö Kappsimningsklubb    36.55        1:16.39   
22  Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran    37.88        1:17.00   
23  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    37.26        1:18.11   
24  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim    37.39        1:19.53   
25  Melina Mercourios  2005  Simklubben Triton    38.38        1:19.58   
26  Cecila Lång Rune  2005  Simklubben Poseidon    37.55        1:20.19   
27  Jenny Nilsson  2005  Simklubben Triton    37.24        1:21.81   
28  Sofia Mohlin  2005  Malmö Kappsimningsklubb    38.45        1:22.54   
29  Elin Jannasch  2005  Simklubben Poseidon    40.32        1:23.78   
30  Mimmi Palm  2005  Sjöbo Simsällskap    39.86        1:24.04   
31  Maja Kruse  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.53        1:25.46   
32  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb    40.42        1:25.49   
33  Emma Pjanic  2005  Simklubben Poseidon    39.40        1:26.92   
34  Isra Ademovska  2005  Malmö Kappsimningsklubb    40.10        1:27.62   
35  Celie Rosén  2005  Trelleborg Sim    42.47        1:29.25   
36  Ella Zetterström  2005  Simklubben Poseidon    43.27        1:32.98   
37  Saga Rausek Nielsen  2005  Simklubben Triton    46.04        1:35.69   
38  Teodora Stankovic  2005  Simklubben Poseidon    44.92        1:36.59   
39  Julia Keldebäk  2005  Simklubben Lödde    45.97        1:37.63   
40  Julia Lennartsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    50.32        1:44.86   
41  Rebecka Wedelsbäck  2005  Simklubben Poseidon    55.15        1:55.44   
Havin Cakmak  2005  Simklubben Ran            DNS   
Lina Stanaitis  2005  Simklubben Sydsim            DNS   
Selma Hadzalic  2005  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    30.28        1:01.54   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    30.92        1:03.14   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    30.79        1:04.10   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    32.08        1:05.77   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton    32.20        1:08.40   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    33.12        1:08.52   
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    32.92        1:08.59   
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    33.32        1:08.69   
Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon    34.46        1:10.99   
10  Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim    34.33        1:11.37   
11  Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    34.16        1:11.48   
12  Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb    34.68        1:11.57   
13  Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap    34.00        1:11.73   
14  Oliver Madsen  2005  Malmö Kappsimningsklubb    34.90        1:12.19   
15  Kim Larsson  2005  Simklubben Ran    35.18        1:12.35   
16  Gustav Bach  2005  Simklubben Ran    34.96        1:12.59   
17  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    35.28        1:12.85   
18  Daniel Choinski Nielsen  2005  Trelleborg Sim    33.73        1:12.99   
19  Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    35.02        1:13.13   
20  Sebastian Strand  2005  Simklubben Triton    35.74        1:14.15   
21  Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran    35.59        1:14.60   
22  Malte Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    36.74        1:15.18   
23  Jens Magnusson  2005  Simklubben Triton    36.50        1:16.41   
24  Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    37.68        1:17.25   
25  Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb    37.80        1:17.53   
26  Marcus Bengtsson  2005  Simklubben Poseidon    38.05        1:18.05   
27  Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde    37.65        1:18.32   
28  Axel Rydström  2005  Simklubben Poseidon    37.33        1:18.75   
29  Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap    38.53        1:21.36   
30  Dillar Said  2005  Malmö Kappsimningsklubb    38.88        1:22.72   
31  Rasmus Hansson  2005  Kiviks Simklubb    40.86        1:23.91   
32  Alvin Stenbeck  2005  Simklubben Triton    39.28        1:24.95   
33  Fayzan Alam  2005  Simklubben Sydsim    40.39        1:27.92   
34  Philip Li Shi Wei  2005  Simklubben Ran    41.46        1:31.16   
35  Alexander Shleev  2005  Simklubben Poseidon    42.14        1:31.48   
36  Dennis Henriksson  2005  Simsällskapet Iden    44.92        1:32.72   
37  Ludwig Jongen  2005  Simsällskapet Iden    46.32        1:33.65   
38  Noah Persson  2005  Ystads Simsällskap    43.03        1:33.74   
39  Maximilian Smith  2005  Sjöbo Simsällskap    42.71        1:34.90   
40  Caspian Rosengren  2005  Simklubben Poseidon    44.68        1:37.26   
41  Adam Lindsjö  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    46.32        1:41.54   
42  Theodor Fought  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    47.87        1:45.12   
43  Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran    50.08        1:46.74   
44  Hugo Peterson  2005  Simklubben Lödde    51.00        1:51.51   
Alfred Pettersson  2005  Simklubben Poseidon            DNS   
Diego Camacho  2005  Simklubben Poseidon            DNS   
Casper Kristensen  2005  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap    30.63        1:04.49   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    33.46        1:07.11   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    32.75        1:08.77   
Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton    35.86        1:13.27   
Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen    35.58        1:13.80   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap    35.64        1:14.82   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim    35.26        1:14.89   
Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap    36.25        1:15.83   
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton    35.59        1:15.89   
10  Ida Husby  2006  Simklubben Lödde    36.59        1:16.96   
11  Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    37.08        1:18.23   
12  Wilja Wadlund  2006  Simklubben Ran    38.42        1:18.41   
13  Olivia Malmborg  2006  Ystads Simsällskap    40.28        1:20.17   
14  Emma Hubred  2006  Malmö Kappsimningsklubb    38.91        1:21.60   
15  Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap    39.02        1:21.99   
16  Linnea Costa Caesar  2006  Simklubben Poseidon    40.71        1:22.96   
17  Sabina Husic  2006  Malmö Kappsimningsklubb    39.73        1:23.34   
18  Elina Olsson  2006  Kiviks Simklubb    40.15        1:24.35   
19  Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen    40.66        1:24.64   
20  Sarah Fransson  2006  Malmö Kappsimningsklubb    40.72        1:25.09   
21  Hedda Baxman  2006  Malmö Kappsimningsklubb    40.64        1:25.28   
22  Mia Kajic  2006  Simklubben Poseidon    40.89        1:25.29   
23  Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran    40.60        1:25.50   
24  Alexandra Engström  2006  Simklubben Ran    40.60        1:25.98   
25  Ella Vroland  2006  Malmö Kappsimningsklubb    40.95        1:26.22   
26  Miki Prior  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    40.62        1:26.94   
27  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen    41.49        1:27.84   
28  Lisa Harde  2006  Simklubben Ran    42.14        1:28.25   
29  Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    41.75        1:28.54   
30  Emilia Wendel  2006  Simklubben Triton    42.50        1:28.80   
31  Lovisa Gisselsson  2006  Simklubben Poseidon    44.24        1:31.22   
32  Nellie Hånell  2006  Simklubben Triton    42.36        1:31.37   
33  Elin Wittzell  2006  Simklubben Lödde    43.45        1:31.71   
34  Vilma Gajmark  2006  Malmö Kappsimningsklubb    42.62        1:32.09   
35  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen    44.62        1:32.48   
36  Vilma Lundblad  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    45.80        1:35.39   
37  Helin Barak  2006  Simklubben Poseidon    46.39        1:36.96   
38  Celine Holman  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    47.32        1:37.15   
39  Juline Elhor  2006  Simklubben Ran    47.76        1:42.67   
40  Elina Tousi  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    50.91        1:46.57   
41  Melika Vera  2006  Malmö Kappsimningsklubb    47.83        1:46.73   
42  Edith Sefi  2006  Simklubben Poseidon    50.40        1:47.30   
43  Nicole Lindman  2006  Simklubben Sydsim    49.27        1:48.81   
Elize Jönsson  2006  Ystads Simsällskap            DNS   
Liv Gustafsson  2006  Simklubben Poseidon            DNS   
Natalia Mitic  2006  Simklubben Sydsim            DNS   
Linn Klinge  2006  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde    34.64        1:12.10   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde    35.88        1:14.84   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim    36.33        1:16.61   
Alex Jönsson  2006  Malmö Kappsimningsklubb    36.27        1:16.66   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim    36.47        1:17.52   
Axel Carlius  2006  Simklubben Poseidon    38.56        1:18.69   
Måns Ekström  2006  Simklubben Poseidon    37.37        1:18.81   
Filip Lönnerfors  2006  Simklubben Poseidon    37.78        1:19.08   
Nikolas Koumbaros  2006  Simklubben Ran    38.10        1:19.13   
10  Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton    37.84        1:19.61   
11  Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton    38.75        1:19.83   
12  Axel Bech  2006  Malmö Kappsimningsklubb    38.89        1:21.05   
13  Filip Brodelius  2006  Malmö Kappsimningsklubb    39.07        1:21.34   
14  David Hagander  2006  Simklubben Poseidon    40.41        1:21.63   
15  Anton Nordström  2006  Kiviks Simklubb    39.60        1:22.13   
16  Carl-Magnus Källkvist  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    39.56        1:22.25   
17  Jacob Hansson  2006  Simklubben Poseidon    41.06        1:22.95   
18  Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb    39.86        1:22.98   
19  William Madsen  2006  Simklubben Ran    40.49        1:23.61   
20  Albin Lundkvist  2006  Simklubben Lödde    42.41        1:25.64   
21  Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran    41.90        1:26.06   
22  Theo Karlsson  2006  Simsällskapet Iden    42.90        1:28.63   
23  Marius Holmberg  2006  Simklubben Poseidon    42.90        1:32.13   
24  Elliott Sommarström  2006  Malmö Kappsimningsklubb    44.33        1:32.41   
25  Geri Paci  2006  Simklubben Ran    44.52        1:33.16   
26  Elias Unnerbäck  2006  Simklubben Triton    46.06        1:34.30   
27  Eray Ölcer  2006  Malmö Kappsimningsklubb    44.72        1:35.68   
28  Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim    46.05        1:35.91   
29  Vidar Bentzer  2006  Simklubben Poseidon    46.32        1:36.64   
30  Pierrick Lagoguez  2006  Simklubben Poseidon    46.34        1:37.53   
31  Vincent Rockler-Håkansson  2006  Simklubben Triton    46.81        1:40.00   
32  Hubert Andersson  2006  Simklubben Lödde    45.20        1:42.58   
33  Henrik Wennerberg  2006  Simklubben Poseidon    51.92        1:54.17   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            DNS   
Bruno Herstedt  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Kornel Szubert  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Zebastian Zetterlund  2006  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 14, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Triton Flickor Lag 1  2005  Simklubben Triton            2:20.15   
  Zinna Bengtsson Nimander  2005      36.90        36.90   
  Maja Björnström  2005      36.37        1:13.27   
  Amanda Pålsson  2005      34.76        1:48.03   
  Julia Nilsson  2006      32.12        2:20.15   
                     
Mkk Damer [2005] Lag 1  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:21.36   
  Amanda Persson  2005      36.00        36.00   
  Emma Ingner  2005      40.28        1:16.28   
  Anna Stenberg  2005      34.08        1:50.36   
  Beatrice Ask  2005      31.00        2:21.36   
                     
Ystads SS Lag 1  2005  Ystads Simsällskap            2:21.92   
  Johanna Jönsson  2005      38.78        38.78   
  Tea Stark Friis  2006      38.33        1:17.11   
  Frida Jansson  2006      32.17        1:49.28   
  Nellie Emilsson  2005      32.64        2:21.92   
                     
Poseidon Damer Lag 1  2005  Simklubben Poseidon            2:22.41   
  Ida Nordberg  2006      35.88        35.88   
  Emma Pjanic  2005      41.50        1:17.38   
  Vanessa Johansson  2006      33.54        1:50.92   
  Johanna Andersson Medhanie  2005      31.49        2:22.41   
                     
Vellinge-N Damer1 [2006]  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            2:22.73   
  Thea Wicknertz  2005      35.80        35.80   
  Julia Primetta  2006      42.60        1:18.40   
  Nelly Ahmadi  2005      33.88        1:52.28   
  Hanna Stenskepp  2005      30.45        2:22.73   
                     
Trelleborg Damer [2005]  2005  Trelleborg Sim            2:32.63   
  Rebecca Westergren  2005      39.63        39.63   
  Jacquline Rengbrandt  2005      41.21        1:20.84   
  Alicia Sjögren  2005      31.03        1:51.87   
  Celie Rosén  2005      40.76        2:32.63   
                     
SK Hajen Damer [2005]  2005  Simklubben Hajen            2:33.48   
  Anna Contis Pavel  2006      40.17        40.17   
  Elsa Winberg  2006      47.78        1:27.95   
  Alice Bitzén  2006      36.49        2:04.44   
  Julia Henriksson  2005      29.04        2:33.48   
                     
SK Triton Flickor Lag 2  2005  Simklubben Triton            2:33.51   
  Jenny Nilsson  2005      39.35        39.35   
  Lina Plantin  2005      42.36        1:21.71   
  Isa Ståhl  2006      38.72        2:00.43   
  Julia Erkselius  2006      33.08        2:33.51   
                     
Mkk Damer [2005] Lag 2  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:43.69   
  Emma Hubred  2006      40.76        40.76   
  Vilma Gajmark  2006      46.33        1:27.09   
  Teodora Petric  2005      37.47        2:04.56   
  Hedda Baxman  2006      39.13        2:43.69   
                     
10  Mkk Damer [2005] Lag 3  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:45.16   
  Öznur Metovska  2005      42.21        42.21   
  Isra Ademovska  2005      45.09        1:27.30   
  Ebba Holm  2005      43.60        2:10.90   
  Sofia Mohlin  2005      34.26        2:45.16   
                     
11  Poseidon Damer Lag 2  2005  Simklubben Poseidon            2:52.77   
  Mia Kajic  2006      49.32        49.32   
  Elin Jannasch  2005      46.82        1:36.14   
  Cecila Lång Rune  2005      42.63        2:18.77   
  Linnea Costa Caesar  2006      34.00        2:52.77   
                     
12  SK Ran Flickor Lag 1  2005  Simklubben Ran            2:53.08   
  Alexandra Engström  2006      48.53        48.53   
  Elena Seitzberg  2005      45.28        1:33.81   
  Vega Mårtensson  2006      43.74        2:17.55   
  Wilja Wadlund  2006      35.53        2:53.08   
                     
13  SK Lödde Fl Lag 1 [2005]  2005  Simklubben Lödde            2:55.58   
  Ida Husby  2006      42.51        42.51   
  Julia Keldebäk  2005      52.82        1:35.33   
  Tyra Sivtoft  2006      41.48        2:16.81   
  Elin Wittzell  2006      38.77        2:55.58   
                     
14  SK Triton Flickor Lag 3  2005  Simklubben Triton            2:57.27   
  Saga Rausek Nielsen  2005      45.81        45.81   
  Melina Mercourios  2005      45.80        1:31.61   
  Emilia Wendel  2006      46.27        2:17.88   
  Nellie Hånell  2006      39.39        2:57.27   
                     
15  SK Sydsim Damer [2005]  2005  Simklubben Sydsim            2:57.72   
  Jennifer Norlén  2005      42.93        42.93   
  Ella Bodell  2005      49.19        1:32.12   
  Maja Kiceec  2006      39.14        2:11.26   
  Nicole Lindman  2006      46.46        2:57.72   
                     
16  Vellinge-N Damer2 [2006]  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            3:03.30   
  Vilma Lundblad  2006      45.88        45.88   
  Celine Holman  2006      51.48        1:37.36   
  Maja Rödin  2006      48.08        2:25.44   
  Miki Prior  2006      37.86        3:03.30   
                     
17  Poseidon Damer Lag 3  2005  Simklubben Poseidon            3:17.75   
  Teodora Stankovic  2005      49.36        49.36   
  Lovisa Gisselsson  2006      53.51        1:42.87   
  Ella Zetterström  2005      53.40        2:36.27   
  Helin Barak  2006      41.48        3:17.75   
                     
Ystads SS Lag 2  2005  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 15, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mkk Herrar [2005] Lag 1  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:18.98   
  Aram Kazarian  2005      35.85        35.85   
  Bill Beckman  2005      35.67        1:11.52   
  Seth Nillund  2005      33.04        1:44.56   
  Alex Jönsson  2006      34.42        2:18.98   
                     
Poseidon Herrar Lag 1  2005  Simklubben Poseidon            2:28.34   
  Lucas Bontidean  2005      33.65        33.65   
  Martin Pettersson  2005      45.54        1:19.19   
  Axel Rydström  2005      34.89        1:54.08   
  Filip Lönnerfors  2006      34.26        2:28.34   
                     
SK Ran Pojkar Lag 1  2005  Simklubben Ran            2:32.76   
  Mustapha Hariri  2005      38.97        38.97   
  Ahmad Alhaj  2005      43.16        1:22.13   
  Gabriel Hachem  2005      37.93        2:00.06   
  Hadi Hariri  2005      32.70        2:32.76   
                     
SK Sydsim Herrar [2005]  2005  Simklubben Sydsim            2:34.06   
  Karl Svensson  2006      40.50        40.50   
  Erik Komstedt  2005      41.00        1:21.50   
  Hannes Palmgren  2005      35.55        1:57.05   
  Fayzan Alam  2005      37.01        2:34.06   
                     
SK Triton Pojkar  2005  Simklubben Triton            2:38.31   
  Sebastian Strand  2005      39.54        39.54   
  Jens Magnusson  2005      45.83        1:25.37   
  Victor Borg  2005      37.76        2:03.13   
  Rasmus Mårtensson  2006      35.18        2:38.31   
                     
SK Lödde Po Lag 1 [2005]  2005  Simklubben Lödde            2:40.23   
  Albin Lundkvist  2006      47.12        47.12   
  Axel Wergeland  2006      41.19        1:28.31   
  Ted Nilsson  2006      38.69        2:07.00   
  Pelle Erdös  2005      33.23        2:40.23   
                     
Trelleborg Herrar [2005]  2005  Trelleborg Sim            2:41.05   
  Jonatan Bååth  2006      45.04        45.04   
  Daniel Choinski Nielsen  2005      42.63        1:27.67   
  Jonathan Ravn Rehnström  2005      35.12        2:02.79   
  Zebastian Zetterlund  2006      38.26        2:41.05   
                     
SK Ran Pojkar Lag 2  2005  Simklubben Ran            2:42.09   
  Nikolas Koumbaros  2006      42.21        42.21   
  Emil Hjalmarsson  2006      47.95        1:30.16   
  Kim Larsson  2005      37.62        2:07.78   
  Gustav Bach  2005      34.31        2:42.09   
                     
Mkk Herrar [2005] Lag 3  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:47.34   
  Axel Bech  2006      43.73        43.73   
  Dillar Said  2005      44.91        1:28.64   
  Ashkan Alyasvand  2006      43.26        2:11.90   
  Filip Brodelius  2006      35.44        2:47.34   
                     
10  Poseidon Herrar Lag 2  2005  Simklubben Poseidon            2:47.57   
  Axel Carlius  2006      40.32        40.32   
  Alexander Shleev  2005      53.68        1:34.00   
  David Hagander  2006      38.90        2:12.90   
  Alfred Pettersson  2005      34.67        2:47.57   
                     
11  SS Iden Herrar [2005]  2005  Simsällskapet Iden            2:52.04   
  Dennis Henriksson  2005      46.70        46.70   
  Elias Albrektsson  2006      45.50        1:32.20   
  Casper Kristensen  2005      37.97        2:10.17   
  Ludwig Jongen  2005      41.87        2:52.04   
                     
12  Poseidon Herrar Lag 3  2005  Simklubben Poseidon            2:53.70   
  Måns Ekström  2006      42.51        42.51   
  Marcus Bengtsson  2005      46.43        1:28.94   
  Jacob Hansson  2006      43.46        2:12.40   
  Vidar Bentzer  2006      41.30        2:53.70   
                     
13  SK Ran Pojkar Lag 3  2005  Simklubben Ran            3:02.18   
  William Madsen  2006      45.85        45.85   
  Kevin Andersson  2005      50.65        1:36.50   
  Philip Li Shi Wei  2005      42.93        2:19.43   
  Geri Paci  2006      42.75        3:02.18   
                     
14  SK Triton Pojkar Lag 2  2005  Simklubben Triton            3:08.64   
  Vincent Rockler-Håkansson  2006      50.85        50.85   
  Alvin Stenbeck  2005      50.87        1:41.72   
  Alfred Sternerup  2006      45.45        2:27.17   
  Elias Unnerbäck  2006      41.47        3:08.64   
                     
15  Poseidon Herrar Lag 4  2005  Simklubben Poseidon            3:25.50   
  Caspian Rosengren  2005      55.88        55.88   
  Pierrick Lagoguez  2006      51.00        1:46.88   
  Marius Holmberg  2006      51.40        2:38.28   
  Henrik Wennerberg  2006      47.22        3:25.50   
                     
Mkk Herrar [2005] Lag 2  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
  Jannes Krüger  2005      41.33        41.33   
  Malte Persson  2005      43.87        1:25.20   
                     
                     
 
Gren 16, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton    1:09.60  2:25.20  3:41.64    4:54.92   
Amanda Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:14.19  2:35.40  3:53.95    5:07.68   
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:12.83  2:33.96  3:51.73    5:07.87   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    1:15.40  2:36.91  3:57.91    5:17.43   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:16.23  2:38.38  3:59.81    5:18.37   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    1:14.04  2:38.83  4:03.71    5:26.51   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:16.88  2:40.56  4:04.79    5:26.66   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    1:19.02  2:44.35  4:07.60    5:27.79   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde    1:18.54  2:41.72  4:05.45    5:28.04   
10  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    1:19.28  2:44.04  4:08.94    5:33.51   
11  Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:20.75  2:47.97  4:12.38    5:33.64   
12  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim    1:19.07  2:45.12  4:11.94    5:34.88   
13  Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:21.73  2:47.54  4:12.27    5:37.64   
14  Öznur Metovska  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:21.55  2:52.26  4:25.18    5:55.22   
                     
 
Gren 17, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:12.03  2:30.54  3:48.06    5:02.11   
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:10.27  2:27.78  3:48.67    5:05.25   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    1:11.82  2:30.96  3:50.42    5:06.11   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    1:12.39  2:30.44  3:48.87    5:06.96   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:12.19  2:31.61  3:52.42    5:10.95   
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    1:14.42  2:34.79  3:55.35    5:12.79   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton    1:14.88  2:36.54  3:57.08    5:13.56   
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    1:16.47  2:37.24  3:59.10    5:18.88   
Casper Kristensen  2005  Simsällskapet Iden    1:21.13  2:48.03  4:09.94    5:23.34   
10  Kim Larsson  2005  Simklubben Ran    1:17.86  2:41.31  4:04.83    5:23.57   
11  Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    1:22.45  2:45.59  4:06.50    5:26.10   
12  Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon    1:15.90  2:39.64  4:02.59    5:26.35   
13  Gustav Bach  2005  Simklubben Ran    1:18.64  2:44.50  4:10.28    5:33.34   
14  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    1:24.44  2:50.40  4:16.23    5:35.35   
15  Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran    1:21.87  2:47.59  4:13.10    5:36.24   
16  Malte Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:22.71  2:49.98  4:20.48    5:48.12   
17  Oliver Madsen  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:26.43  2:57.29  4:25.40    5:50.32   
18  Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:27.61  2:58.45  4:26.42    5:50.67   
19  Axel Rydström  2005  Simklubben Poseidon    1:24.00  2:54.91  4:25.29    5:51.04   
20  Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    1:27.61  3:02.80  4:38.88    6:10.24   
21  Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap    1:27.40  3:03.92  4:42.21    6:15.32   
22  Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:30.82  3:08.73  4:48.18    6:22.10   
                     
 
Gren 18, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap    31.51  1:07.83  1:44.51    2:20.61   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    34.19  1:10.97  1:47.93    2:24.78   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    33.52  1:11.62  1:52.77    2:35.24   
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton    37.80  1:20.85  2:04.25    2:42.43   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap    38.23  1:21.13  2:04.34    2:44.92   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim    37.32  1:20.37  2:04.39    2:45.43   
Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton    38.58  1:21.02  2:04.65    2:47.30   
Ida Husby  2006  Simklubben Lödde    37.36  1:20.83  2:05.33    2:47.59   
Linnea Costa Caesar  2006  Simklubben Poseidon    40.82  1:25.18  2:09.65    2:53.31   
10  Emma Hubred  2006  Malmö Kappsimningsklubb    39.86  1:25.34  2:11.40    2:55.65   
11  Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    38.70  1:24.31  2:12.02    2:56.19   
12  Olivia Malmborg  2006  Ystads Simsällskap    41.89  1:28.40  2:15.30    2:59.33   
13  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde    38.45  1:25.75  2:16.15    3:03.57   
14  Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen    40.33  1:27.82  2:17.33    3:03.98   
15  Hedda Baxman  2006  Malmö Kappsimningsklubb    40.96  1:29.93  2:20.10    3:05.81   
16  Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen    43.01  1:31.57  2:22.06    3:08.85   
17  Sarah Fransson  2006  Malmö Kappsimningsklubb    42.35  1:31.07  2:21.49    3:09.41   
18  Sabina Husic  2006  Malmö Kappsimningsklubb    44.29  1:33.19  2:23.05    3:10.39   
19  Lisa Harde  2006  Simklubben Ran    43.91  1:34.17  2:24.77    3:10.84   
20  Elina Olsson  2006  Kiviks Simklubb    44.14  1:33.84  2:25.52    3:11.64   
21  Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    43.46  1:33.00  2:24.27    3:13.23   
22  Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran    43.19  1:32.92  2:24.98    3:13.58   
23  Miki Prior  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    41.80  1:32.61  2:24.80    3:13.73   
24  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen    44.92  1:35.50  2:27.06    3:18.13   
25  Vilma Gajmark  2006  Malmö Kappsimningsklubb    43.47  1:35.64  2:29.79    3:22.26   
Ella Vroland  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 19, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde    36.03  1:16.29  1:57.75    2:38.10   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde    37.30  1:18.19  2:00.46    2:42.44   
Alex Jönsson  2006  Malmö Kappsimningsklubb    37.67  1:21.11  2:06.14    2:47.42   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim    38.13  1:21.67  2:06.17    2:48.88   
Axel Carlius  2006  Simklubben Poseidon    40.71  1:25.81  2:08.59    2:49.11   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim    39.62  1:25.18  2:09.03    2:49.87   
Måns Ekström  2006  Simklubben Poseidon    39.00  1:22.57  2:07.80    2:51.34   
Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton    39.99  1:24.07  2:08.51    2:51.37   
Nikolas Koumbaros  2006  Simklubben Ran    39.45  1:23.44  2:10.21    2:53.39   
10  Axel Bech  2006  Malmö Kappsimningsklubb    40.12  1:26.74  2:14.01    2:57.30   
11  Carl-Magnus Källkvist  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    40.40  1:26.66  2:14.49    2:58.30   
12  Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb    39.51  1:25.74  2:12.76    3:01.45   
13  William Madsen  2006  Simklubben Ran    41.28  1:28.94  2:18.24    3:04.85   
14  Albin Lundkvist  2006  Simklubben Lödde    43.33  1:33.51  2:23.51    3:06.45   
15  Filip Brodelius  2006  Malmö Kappsimningsklubb    43.59  1:32.81  2:21.67    3:06.74   
16  Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran    42.55  1:31.47  2:22.31    3:08.78   
17  Geri Paci  2006  Simklubben Ran    45.41  1:38.27  2:33.22    3:25.49   
Bruno Herstedt  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Elliott Sommarström  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 20, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    35.07        1:14.43   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    36.53        1:17.46   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton    36.32        1:19.67   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    36.44        1:21.09   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.09        1:24.96   
Amanda Pålsson  2005  Simklubben Triton    37.80        1:25.61   
Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    40.80        1:27.56   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    42.69        1:36.89   
Isra Ademovska  2005  Malmö Kappsimningsklubb    45.25        1:44.61   
10  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    48.01        1:51.70   
11  Maja Kruse  2005  Malmö Kappsimningsklubb    57.45        2:05.44   
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            DSQ   
Öznur Metovska  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    33.04        1:12.99   
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    35.37        1:16.66   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    35.17        1:17.03   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    35.77        1:19.22   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    36.48        1:19.73   
Axel Rydström  2005  Simklubben Poseidon    38.03        1:22.66   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim    37.19        1:23.85   
Kim Larsson  2005  Simklubben Ran    38.75        1:25.13   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    38.60        1:29.13   
10  Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    39.09        1:29.42   
11  Victor Borg  2005  Simklubben Triton    40.51        1:30.43   
12  Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    41.57        1:32.47   
13  Oliver Madsen  2005  Malmö Kappsimningsklubb    43.14        1:32.99   
14  Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb    42.48        1:33.68   
15  Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    42.77        1:34.08   
16  Alfred Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    42.89        1:34.96   
17  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    44.00        1:36.78   
18  Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran    44.62        1:40.27   
19  Gustav Bach  2005  Simklubben Ran    46.78        1:40.94   
20  Theodor Fought  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    57.52        2:10.22   
Dillar Said  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Malte Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Marcus Bengtsson  2005  Simklubben Poseidon            DSQ   
Philip Li Shi Wei  2005  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            31.81   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon            34.02   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            36.66   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon            36.92   
Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen            37.97   
Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton            38.29   
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton            38.33   
Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap            38.75   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            39.96   
10  Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran            40.54   
11  Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton            41.08   
12  Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap            41.43   
13  Emma Hubred  2006  Malmö Kappsimningsklubb            41.83   
14  Linnea Costa Caesar  2006  Simklubben Poseidon            41.97   
15  Ida Husby  2006  Simklubben Lödde            42.41   
16  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            42.66   
17  Tindra Alstierna  2006  Ystads Simsällskap            43.09   
18  Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            43.12   
19  Wilja Wadlund  2006  Simklubben Ran            43.97   
20  Vilma Gajmark  2006  Malmö Kappsimningsklubb            46.95   
21  Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            47.04   
22  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            47.47   
23  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            48.52   
24  Lisa Harde  2006  Simklubben Ran            49.36   
25  Sarah Fransson  2006  Malmö Kappsimningsklubb            49.71   
26  Hedda Baxman  2006  Malmö Kappsimningsklubb            50.64   
27  Elina Olsson  2006  Kiviks Simklubb            50.87   
28  Ella Vroland  2006  Malmö Kappsimningsklubb            53.11   
29  Sabina Husic  2006  Malmö Kappsimningsklubb            1:01.15   
30  Elina Tousi  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:01.30   
Mia Kajic  2006  Simklubben Poseidon            DNS   
Natalia Mitic  2006  Simklubben Sydsim            DNS   
Celine Holman  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Miki Prior  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Nellie Hånell  2006  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            37.39   
David Hagander  2006  Simklubben Poseidon            37.61   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            40.09   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            40.33   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            41.68   
Elias Albrektsson  2006  Simsällskapet Iden            43.02   
Axel Bech  2006  Malmö Kappsimningsklubb            43.13   
Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb            43.88   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim            44.07   
10  Jacob Hansson  2006  Simklubben Poseidon            45.01   
11  Albin Lundkvist  2006  Simklubben Lödde            45.78   
12  Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran            45.97   
13  Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton            46.86   
14  William Madsen  2006  Simklubben Ran            47.09   
15  Filip Lönnerfors  2006  Simklubben Poseidon            48.61   
16  Carl-Magnus Källkvist  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            49.57   
17  Filip Brodelius  2006  Malmö Kappsimningsklubb            50.79   
18  Marius Holmberg  2006  Simklubben Poseidon            53.02   
19  Geri Paci  2006  Simklubben Ran            1:00.21   
Bruno Herstedt  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Alex Jönsson  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Elliott Sommarström  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Nikolas Koumbaros  2006  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim    33.95        1:10.19   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen    36.42        1:15.63   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    36.95        1:15.96   
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton    37.69        1:16.74   
Amanda Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    37.46        1:17.63   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    39.10        1:18.52   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    39.07        1:20.93   
Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    41.12        1:22.74   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.83        1:22.77   
10  Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.22        1:23.08   
11  Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton    38.88        1:23.44   
12  Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    40.94        1:23.75   
13  Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap    41.03        1:24.69   
14  Amanda Pålsson  2005  Simklubben Triton    41.59        1:25.31   
15  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim    42.12        1:25.78   
16  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim    42.01        1:25.84   
17  Jenny Nilsson  2005  Simklubben Triton    41.89        1:27.57   
18  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    43.81        1:28.66   
19  Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap    42.59        1:29.02   
20  Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran    43.92        1:29.51   
21  Öznur Metovska  2005  Malmö Kappsimningsklubb    44.27        1:30.83   
22  Melina Mercourios  2005  Simklubben Triton    43.90        1:30.90   
23  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    43.82        1:32.97   
24  Elin Jannasch  2005  Simklubben Poseidon    45.65        1:33.62   
25  Isra Ademovska  2005  Malmö Kappsimningsklubb    45.94        1:36.34   
26  Cecila Lång Rune  2005  Simklubben Poseidon    46.90        1:37.04   
27  Sofia Mohlin  2005  Malmö Kappsimningsklubb    46.31        1:37.90   
28  Ella Zetterström  2005  Simklubben Poseidon    48.79        1:40.70   
29  Saga Rausek Nielsen  2005  Simklubben Triton    48.60        1:42.03   
30  Maja Kruse  2005  Malmö Kappsimningsklubb    50.68        1:42.40   
31  Emma Pjanic  2005  Simklubben Poseidon    51.33        1:44.62   
32  Julia Lennartsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    53.91        1:49.31   
33  Farnaz Khadivzadeh  2005  Simklubben Hajen    1:10.99        2:30.43   
Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Teodora Stankovic  2005  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    35.12        1:12.67   
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    37.45        1:16.45   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    36.13        1:16.47   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    37.92        1:17.08   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap    37.80        1:17.64   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    38.06        1:19.26   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    38.78        1:20.46   
Casper Kristensen  2005  Simsällskapet Iden    39.83        1:20.70   
Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon    39.94        1:23.39   
10  Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    41.09        1:24.35   
11  Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    41.36        1:24.98   
12  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    42.53        1:25.32   
13  Kim Larsson  2005  Simklubben Ran    41.31        1:25.80   
14  Axel Rydström  2005  Simklubben Poseidon    42.93        1:27.01   
15  Victor Borg  2005  Simklubben Triton    41.78        1:27.73   
16  Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    43.82        1:29.60   
17  Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    44.61        1:30.25   
18  Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap    43.45        1:30.77   
19  Malte Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    43.60        1:30.99   
20  Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim    45.36        1:31.95   
21  Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb    45.00        1:32.60   
22  Gustav Bach  2005  Simklubben Ran    45.64        1:33.71   
23  Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran    45.68        1:34.28   
24  Dennis Henriksson  2005  Simsällskapet Iden    50.09        1:40.56   
25  Philip Li Shi Wei  2005  Simklubben Ran    47.98        1:41.20   
26  Dillar Said  2005  Malmö Kappsimningsklubb    52.61        1:49.00   
27  Alexander Shleev  2005  Simklubben Poseidon    53.72        1:51.71   
28  Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran    1:00.06        2:00.09   
29  Caspian Rosengren  2005  Simklubben Poseidon    57.74        2:00.98   
Diego Camacho  2005  Simklubben Poseidon            DNS   
Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Theodor Fought  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Marcus Bengtsson  2005  Simklubben Poseidon            DSQ   
Oliver Madsen  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap    35.85        1:14.13   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    35.80        1:15.91   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    37.69        1:17.72   
Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen    39.90        1:20.81   
Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap    42.95        1:26.81   
Ida Husby  2006  Simklubben Lödde    42.90        1:27.68   
Wilja Wadlund  2006  Simklubben Ran    44.12        1:30.04   
Emma Hubred  2006  Malmö Kappsimningsklubb    43.71        1:30.81   
Linnea Costa Caesar  2006  Simklubben Poseidon    46.04        1:31.70   
10  Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    44.68        1:31.97   
11  Olivia Malmborg  2006  Ystads Simsällskap    46.50        1:33.20   
12  Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen    45.96        1:33.90   
13  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen    47.05        1:34.96   
14  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde    46.79        1:35.76   
15  Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran    47.62        1:36.00   
16  Hedda Baxman  2006  Malmö Kappsimningsklubb    47.24        1:36.78   
17  Lovisa Gisselsson  2006  Simklubben Poseidon    49.00        1:40.08   
18  Miki Prior  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    49.17        1:40.45   
19  Lisa Harde  2006  Simklubben Ran    49.28        1:40.49   
20  Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim    49.35        1:41.29   
21  Ella Vroland  2006  Malmö Kappsimningsklubb    49.37        1:41.58   
22  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen    49.73        1:41.92   
23  Mia Kajic  2006  Simklubben Poseidon    50.56        1:43.43   
24  Sarah Fransson  2006  Malmö Kappsimningsklubb    51.35        1:44.83   
25  Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    51.70        1:45.28   
26  Nellie Hånell  2006  Simklubben Triton    51.10        1:46.71   
27  Helin Barak  2006  Simklubben Poseidon    54.11        1:49.75   
28  Sabina Husic  2006  Malmö Kappsimningsklubb    54.59        1:50.46   
29  Celine Holman  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    55.24        1:52.30   
30  Nicole Lindman  2006  Simklubben Sydsim    57.32        2:03.26   
31  Elina Tousi  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    1:00.33        2:05.08   
32  Melika Vera  2006  Malmö Kappsimningsklubb    58.96        2:08.52   
Liv Gustafsson  2006  Simklubben Poseidon            DNS   
Natalia Mitic  2006  Simklubben Sydsim            DNS   
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton            DSQ   
Juline Elhor  2006  Simklubben Ran            DSQ   
Vilma Gajmark  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde    42.10        1:24.37   
Axel Carlius  2006  Simklubben Poseidon    42.54        1:25.03   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde    43.21        1:28.18   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim    43.09        1:29.18   
Filip Lönnerfors  2006  Simklubben Poseidon    46.22        1:31.18   
Nikolas Koumbaros  2006  Simklubben Ran    45.18        1:31.65   
Jacob Hansson  2006  Simklubben Poseidon    47.36        1:33.78   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim    46.33        1:35.18   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim    47.13        1:35.81   
10  Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton    46.98        1:36.88   
11  Axel Bech  2006  Malmö Kappsimningsklubb    47.84        1:37.99   
12  Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb    48.45        1:39.19   
13  Albin Lundkvist  2006  Simklubben Lödde    49.77        1:39.55   
14  Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran    48.26        1:39.97   
15  Zebastian Zetterlund  2006  Trelleborg Sim    49.98        1:39.98   
16  Carl-Magnus Källkvist  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    49.46        1:42.89   
17  Geri Paci  2006  Simklubben Ran    52.21        1:46.56   
18  Marius Holmberg  2006  Simklubben Poseidon    54.01        1:50.14   
19  Filip Brodelius  2006  Malmö Kappsimningsklubb    56.09        1:53.34   
20  Elliott Sommarström  2006  Malmö Kappsimningsklubb    57.77        1:54.90   
21  Pierrick Lagoguez  2006  Simklubben Poseidon    56.78        1:55.08   
Bruno Herstedt  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Alex Jönsson  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Elias Albrektsson  2006  Simsällskapet Iden            DSQ   
Vidar Bentzer  2006  Simklubben Poseidon            DSQ   
William Madsen  2006  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 28, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mkk Damer [2005] Lag 1  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:02.68   
  Anna Stenberg  2005      31.44        31.44   
  Amanda Persson  2005      29.45        1:00.89   
  Emma Ingner  2005      31.21        1:32.10   
  Beatrice Ask  2005      30.58        2:02.68   
                     
SK Triton Flickor Lag 1  2005  Simklubben Triton            2:05.57   
  Maja Björnström  2005      30.68        30.68   
  Zinna Bengtsson Nimander  2005      30.87        1:01.55   
  Julia Nilsson  2006      32.33        1:33.88   
  Amanda Pålsson  2005      31.69        2:05.57   
                     
Vellinge-N Damer1 [2006]  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            2:06.50   
  Hanna Stenskepp  2005      30.74        30.74   
  Thea Wicknertz  2005      30.70        1:01.44   
  Nelly Ahmadi  2005      31.47        1:32.91   
  Julia Primetta  2006      33.59        2:06.50   
                     
Poseidon Damer Lag 1  2005  Simklubben Poseidon            2:11.33   
  Ida Nordberg  2006      32.54        32.54   
  Linnea Costa Caesar  2006      35.97        1:08.51   
  Johanna Andersson Medhanie  2005      32.86        1:41.37   
  Vanessa Johansson  2006      29.96        2:11.33   
                     
Mkk Damer [2005] Lag 2  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:20.92   
  Sofia Mohlin  2005      34.85        34.85   
  Teodora Petric  2005      34.18        1:09.03   
  Emma Hubred  2006      38.11        1:47.14   
  Öznur Metovska  2005      33.78        2:20.92   
                     
SK Lödde Fl Lag 1 [2005]  2005  Simklubben Lödde            2:23.08   
  Emilia Berg  2005      33.47        33.47   
  Ida Husby  2006      34.64        1:08.11   
  Tyra Sivtoft  2006      37.03        1:45.14   
  Elin Wittzell  2006      37.94        2:23.08   
                     
SK Hajen Damer [2005]  2005  Simklubben Hajen            2:23.09   
  Alice Bitzén  2006      34.08        34.08   
  Saga Tretinjak  2006      40.57        1:14.65   
  Tyra Mårtensson  2006      38.64        1:53.29   
  Julia Henriksson  2005      29.80        2:23.09   
                     
Ystads SS Lag 2  2005  Ystads Simsällskap            2:24.40   
  Tea Stark Friis  2006      34.65        34.65   
  Tindra Alstierna  2006      36.64        1:11.29   
  Hannah Nilsson  2006      35.69        1:46.98   
  Olivia Malmborg  2006      37.42        2:24.40   
                     
SK Ran Flickor Lag 1  2005  Simklubben Ran            2:24.86   
  Vega Mårtensson  2006      37.54        37.54   
  Elena Seitzberg  2005      35.19        1:12.73   
  Wilja Wadlund  2006      34.30        1:47.03   
  Lisa Harde  2006      37.83        2:24.86   
                     
10  SK Sydsim Damer [2005]  2005  Simklubben Sydsim            2:29.56   
  Maja Kiceec  2006      34.56        34.56   
  Ella Bodell  2005      34.42        1:08.98   
  Jennifer Norlén  2005      34.60        1:43.58   
  Nicole Lindman  2006      45.98        2:29.56   
                     
11  Mkk Damer [2005] Lag 3  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:34.51   
  Sarah Fransson  2006      38.22        38.22   
  Sabina Husic  2006      37.18        1:15.40   
  Ella Vroland  2006      40.24        1:55.64   
  Hedda Baxman  2006      38.87        2:34.51   
                     
12  Poseidon Damer Lag 3  2005  Simklubben Poseidon            2:34.55   
  Emma Pjanic  2005      37.84        37.84   
  Cecila Lång Rune  2005      37.48        1:15.32   
  Teodora Stankovic  2005      40.98        1:56.30   
  Ella Zetterström  2005      38.25        2:34.55   
                     
13  Poseidon Damer Lag 2  2005  Simklubben Poseidon            2:35.86   
  Mia Kajic  2006      37.68        37.68   
  Elin Jannasch  2005      36.77        1:14.45   
  Helin Barak  2006      40.08        1:54.53   
  Lovisa Gisselsson  2006      41.33        2:35.86   
                     
14  Vellinge-N Damer2 [2006]  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            2:52.23   
  Miki Prior  2006      39.56        39.56   
  Maja Rödin  2006      40.85        1:20.41   
  Elina Tousi  2006      49.82        2:10.23   
  Celine Holman  2006      42.00        2:52.23   
                     
SK Triton Flickor Lag 2  2005  Simklubben Triton            DSQ   
  Isa Ståhl  2006      33.47        33.47   
  Julia Erkselius  2006      33.35        1:06.82   
  Melina Mercourios  2005      33.85        1:40.67   
                     
Ystads SS Lag 1  2005  Ystads Simsällskap            DSQ   
  Frida Jansson  2006      30.04        30.04   
  Nellie Emilsson  2005      32.79        1:02.83   
  Felicia Leo  2006      33.79        1:36.62   
                     
                     
 
Gren 29, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mkk Herrar [2005] Lag 1  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:58.35   
  Seth Nillund  2005      28.98        28.98   
  Aram Kazarian  2005      29.89        58.87   
  Bill Beckman  2005      28.44        1:27.31   
  Berkay Isik  2005      31.04        1:58.35   
                     
SK Ran Pojkar Lag 1  2005  Simklubben Ran            2:11.39   
  Gabriel Hachem  2005      32.11        32.11   
  Ahmad Alhaj  2005      34.22        1:06.33   
  Hadi Hariri  2005      32.51        1:38.84   
  Kim Larsson  2005      32.55        2:11.39   
                     
Poseidon Herrar Lag 1  2005  Simklubben Poseidon            2:13.54   
  Lucas Bontidean  2005      31.17        31.17   
  Philip Björkman  2005      32.24        1:03.41   
  Filip Lönnerfors  2006      35.90        1:39.31   
  Martin Pettersson  2005      34.23        2:13.54   
                     
SK Lödde Po Lag 1 [2005]  2005  Simklubben Lödde            2:18.29   
  Albin Lundkvist  2006      36.80        36.80   
  Ted Nilsson  2006      33.84        1:10.64   
  Axel Wergeland  2006      34.22        1:44.86   
  Pelle Erdös  2005      33.43        2:18.29   
                     
Trelleborg Herrar [2005]  2005  Trelleborg Sim            2:18.38   
  Daniel Choinski Nielsen  2005      31.55        31.55   
  Jonatan Bååth  2006      36.36        1:07.91   
  Jonathan Ravn Rehnström  2005      31.55        1:39.46   
  Zebastian Zetterlund  2006      38.92        2:18.38   
                     
Mkk Herrar [2005] Lag 2  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:19.59   
  Alex Jönsson  2006      33.91        33.91   
  Oliver Madsen  2005      34.05        1:07.96   
  Malte Persson  2005      34.99        1:42.95   
  Axel Bech  2006      36.64        2:19.59   
                     
SK Ran Pojkar Lag 2  2005  Simklubben Ran            2:20.68   
  Nikolas Koumbaros  2006      34.91        34.91   
  Mustapha Hariri  2005      33.53        1:08.44   
  Gustav Bach  2005      34.55        1:42.99   
  William Madsen  2006      37.69        2:20.68   
                     
SK Sydsim Herrar [2005]  2005  Simklubben Sydsim            2:21.51   
  Jonathan Olofsson  2006      40.77        40.77   
  Karl Svensson  2006      35.82        1:16.59   
  Hannes Palmgren  2005      33.13        1:49.72   
  Erik Komstedt  2005      31.79        2:21.51   
                     
Poseidon Herrar Lag 3  2005  Simklubben Poseidon            2:21.74   
  Marcus Bengtsson  2005      35.54        35.54   
  Axel Carlius  2006      34.80        1:10.34   
  David Hagander  2006      34.84        1:45.18   
  Jacob Hansson  2006      36.56        2:21.74   
                     
10  Poseidon Herrar Lag 2  2005  Simklubben Poseidon            2:27.08   
  Axel Rydström  2005      35.29        35.29   
  Alexander Shleev  2005      42.09        1:17.38   
  Måns Ekström  2006      34.41        1:51.79   
  Alfred Pettersson  2005      35.29        2:27.08   
                     
11  SS Iden Herrar [2005]  2005  Simsällskapet Iden            2:29.88   
  Elias Albrektsson  2006      37.59        37.59   
  Casper Kristensen  2005      31.59        1:09.18   
  Theo Karlsson  2006      39.27        1:48.45   
  Dennis Henriksson  2005      41.43        2:29.88   
                     
12  Mkk Herrar [2005] Lag 3  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:33.76   
  Filip Brodelius  2006      37.33        37.33   
  Elliott Sommarström  2006      40.54        1:17.87   
  Dillar Said  2005      35.77        1:53.64   
  Ashkan Alyasvand  2006      40.12        2:33.76   
                     
13  SK Ran Pojkar Lag 3  2005  Simklubben Ran            2:48.99   
  Emil Hjalmarsson  2006      38.69        38.69   
  Philip Li Shi Wei  2005      40.46        1:19.15   
  Geri Paci  2006      45.68        2:04.83   
  Kevin Andersson  2005      44.16        2:48.99   
                     
                     
 
Gren 30, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mkk Mix [2007] Lag 1  2007  Malmö Kappsimningsklubb            2:25.04   
  Tobias Persson  2007      36.24        36.24   
  Alicia Ekelund  2007      35.86        1:12.10   
  Stefan Ivan  2007      37.45        1:49.55   
  Charlotte Krüger  2007      35.49        2:25.04   
                     
SK Triton Mix Lag1  2007  Simklubben Triton            2:25.91   
  Albin Nyholm  2007      33.44        33.44   
  Albin Björnström  2007      38.86        1:12.30   
  Anna Jörgensen  2007      38.10        1:50.40   
  Amy Clarén  2007      35.51        2:25.91   
                     
SK Ran 1 Mix [2007]  2007  Simklubben Ran            2:26.53   
  Arvid Johansson  2007      32.93        32.93   
  Tova Jönsson  2007      38.74        1:11.67   
  Anton Bjursell  2008      37.10        1:48.77   
  Karla Rosvall  2008      37.76        2:26.53   
                     
Mkk Mix [2007] Lag 2  2007  Malmö Kappsimningsklubb            2:32.39   
  Mattias Sanda  2007      36.87        36.87   
  Agnes Olsson  2007      37.78        1:14.65   
  Ivar Mengelbier  2007      39.56        1:54.21   
  Fanny Paulsson  2007      38.18        2:32.39   
                     
Poseidon Mix 1 [2007]  2007  Simklubben Poseidon            2:36.51   
  Hedda Toth  2007      35.09        35.09   
  Elias Ekström  2008      40.97        1:16.06   
  Sofie Khan-Amidy  2007      40.07        1:56.13   
  Benjamin Andersson Medhanie  2007      40.38        2:36.51   
                     
SK Triton Mix Lag 2  2007  Simklubben Triton            2:37.35   
  Tess Kecskés Maconkai  2007      38.52        38.52   
  Liv Stalbohm  2007      37.06        1:15.58   
  Sam Bengtsson Nimander  2008      41.49        1:57.07   
  Albin Reimers  2007      40.28        2:37.35   
                     
SK Ran 2 Mix [2007]  2007  Simklubben Ran            2:40.86   
  Elliot Feldt  2007      36.99        36.99   
  Elin Alsalim  2007      41.55        1:18.54   
  Kasper Andersson  2008      41.81        2:00.35   
  Linnea Sand  2007      40.51        2:40.86   
                     
SK Hajen Mix [2007]  2007  Simklubben Hajen            2:42.94   
  Anton Forsberg  2007      37.87        37.87   
  Frida Nilsson  2007      43.65        1:21.52   
  Markus Thorsson  2008      42.54        2:04.06   
  Julia Bruér  2007      38.88        2:42.94   
                     
Vellinge-N Mix [2007] 1  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            2:44.09   
  Eleonore Degeer  2008      38.54        38.54   
  Elliot Rosberg  2008      40.84        1:19.38   
  Lisa Andersson-Brase  2007      40.01        1:59.39   
  Lucas Lennartsson  2008      44.70        2:44.09   
                     
10  SK Sydsim Mix [2007]  2007  Simklubben Sydsim            2:44.77   
  Moa Haglund  2008      44.64        44.64   
  Anton Vitazka  2008      42.16        1:26.80   
  Philippa Lindgren  2008      40.71        2:07.51   
  Viktor Lövberg  2007      37.26        2:44.77   
                     
11  Poseidon Mix 2[2007]  2007  Simklubben Poseidon            2:52.69   
  Björn Lundin Linnér  2008      42.70        42.70   
  Isabelle Hallencreutz  2007      46.42        1:29.12   
  Esbjörn Nilsson  2007      41.18        2:10.30   
  Saulé Zigmantaite  2007      42.39        2:52.69   
                     
12  SK Ran 3 Mix [2007]  2007  Simklubben Ran            3:04.26   
  Adem Kekic  2007      44.11        44.11   
  Wilma Sonesson  2007      44.38        1:28.49   
  Lukas Axelsson  2008      49.77        2:18.26   
  Ellen Ahlström  2007      46.00        3:04.26   
                     
13  Poseidon Mix 3 [2007]  2007  Simklubben Poseidon            3:06.41   
  Hanna Masoumi  2007      43.65        43.65   
  Adam Hammarlund  2007      46.70        1:30.35   
  Alice Olsson  2007      48.85        2:19.20   
  Vide Sandberg  2007      47.21        3:06.41   
                     
14  SK Triton Mix Lag 4  2007  Simklubben Triton            3:09.83   
  Nils Melander Hansson  2007      46.03        46.03   
  Albin Lindman  2009      49.33        1:35.36   
  Clara Lindström  2008      49.21        2:24.57   
  Vera Hagström  2007      45.26        3:09.83   
                     
15  SK Ran 5 Mix [2007]  2007  Simklubben Ran            3:38.58   
  Bobo Månsson  2009      57.35        57.35   
  Mathilda Molin  2009      53.18        1:50.53   
  Youssef Al Asfar  2008      55.07        2:45.60   
  Dina Faradji  2007      52.98        3:38.58   
                     
Poseidon Mix 4 [2007]  2007  Simklubben Poseidon            DNS   
  Hanna Masoumi  2007                 
  Alfred Fogelmark  2007                 
  Alice Olsson  2007                 
  Esbjörn Nilsson  2007              DNS   
                     
Mkk Mix [2007] Lag 3  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
  Joris Jokubka  2007      39.43        39.43   
  Ella Ekelund  2009      38.00        1:17.43   
                     
Mkk Mix [2007] Lag 4  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
  Giray Esen  2007      46.51        46.51   
  Frida Paulsson  2007      41.56        1:28.07   
                     
SK Lödde Mix Lag 1 [2007]  2007  Simklubben Lödde            DSQ   
  Oliver Björk  2007      36.23        36.23   
  Violetta Pflug  2008      39.30        1:15.53   
                     
SK Ran 4 Mix [2007]  2007  Simklubben Ran            DSQ   
  Mario Alsalim  2007      46.64        46.64   
                     
SK Triton Mix Lag 3  2007  Simklubben Triton            DSQ   
  Rebecka Strand  2008      43.24        43.24   
  William Westin  2007      42.72        1:25.96   
                     
                     
 
Gren 31, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eleonore Degeer  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            18.06   
Violetta Pflug  2008  Simklubben Lödde            18.17   
Hedda Lennartsson  2008  Malmö Kappsimningsklubb            19.33   
Lilly Frost  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            19.72   
Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            19.75   
Amanda Pantzar  2008  Simklubben Hajen            19.90   
Ella Ekelund  2009  Malmö Kappsimningsklubb            20.57   
Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            20.93   
Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            21.43   
10  Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            21.80   
10  Selma Lindell  2008  Simklubben Lödde            21.80   
12  Rebecka Strand  2008  Simklubben Triton            22.22   
13  Hanna Dahlander  2008  Simklubben Lödde            22.35