Resultat Totalt - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Lunds öppna knattemästerskap    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  16:09   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hedda Toth  2007    279  35.43        1:17.99   
  Simklubben Poseidon  1:15.56                 
                     
Emma Maric  2007    235  38.93        1:22.55   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Sofie Khan-Amidy  2007    224  38.40        1:23.88   
  Simklubben Poseidon  1:26.65                 
                     
Linnea Nielsen  2007    169  44.38        1:32.21   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Lowa Persson  2007    169  42.15        1:32.24   
  Landskrona Simsällskap  1:35.04                 
                     
Hanna Masoumi  2007    165  42.17        1:32.97   
  Simklubben Poseidon  1:37.29                 
                     
Svea Nilsson  2007    164  43.70        1:33.02   
  Landskrona Simsällskap  1:35.61                 
                     
Wilma Sonesson  2007    155  45.81        1:34.90   
  Simklubben Ran  1:50.44                 
                     
Clara Andersson  2007    155  44.20        1:34.93   
  Landskrona Simsällskap  1:37.92                 
                     
10  Ellen Ahlström  2007    151  44.66        1:35.66   
  Simklubben Ran  2:07.63                 
                     
11  Isabelle Hallencreutz  2007    132  45.26        1:40.07   
  Simklubben Poseidon                   
                     
12  Cornelia Sjöström  2007    122  45.93        1:42.81   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
13  Lily Thomsen  2007    118  44.18        1:43.80   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
14  Giuliana Cibinetto  2007    91  56.18        1:53.19   
  Simklubben Poseidon                   
                     
15  Ida Gadsbøll  2007    83  57.32        1:56.61   
  Simklubben Ran                   
                     
16  Maja Antonsson  2007    83  50.21        1:56.83   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
17  Freja Havelius  2007    75  54.15        2:00.91   
  Simklubben Poseidon                   
                     
18  Aylin Rosengren  2007    34  1:09.55        2:35.97   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Amanda Klasholm  2007              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Arvid Johansson  2007    218  37.31        1:14.59   
  Simklubben Ran  1:17.90                 
                     
Ruslan Dzhamalov  2007    144  40.71        1:25.61   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Giray Esen  2007    129  43.32        1:28.88   
  Simklubben Ran                   
                     
Esbjörn Nilsson  2007    127  43.37        1:29.27   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Andy Hadzic  2007    123  41.83        1:30.18   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Benjamin Andersson Medhanie  2007    121  43.95        1:30.75   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Vide Sandberg  2007    104  45.85        1:35.55   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Vilmer Johansson Rönqvist  2007    94  45.75        1:38.50   
  Landskrona Simsällskap  1:41.26                 
                     
Alfred Fogelmark  2007    69  49.22        1:49.41   
  Simklubben Poseidon                   
                     
10  Hugo Evander  2007    66  51.64        1:51.03   
  Simklubben Ran                   
                     
11  Filip Leijonhufvud  2007    58  51.90        1:55.97   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Sergey Bondarik  2007              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vanessa Johansson  2006    453  31.11        1:06.38   
  Simklubben Poseidon  1:06.98                 
                     
Ida Nordberg  2006    429  31.88        1:07.61   
  Simklubben Poseidon  1:08.77                 
                     
Linnea Costa Caesar  2006    287  36.40        1:17.25   
  Simklubben Poseidon  1:21.32                 
                     
Mia Kajic  2006    248  38.46        1:21.15   
  Simklubben Poseidon  1:25.29                 
                     
Julia Palm  2006    193  41.55        1:28.17   
  Landskrona Simsällskap  1:31.76                 
                     
Ella Andersson  2006    191  41.97        1:28.46   
  Eslövs Simsällskap  1:29.40                 
                     
Lovisa Gisselsson  2006    191  42.79        1:28.56   
  Simklubben Poseidon  1:31.22                 
                     
Livia Landmyr  2006    183  41.23        1:29.73   
  Eslövs Simsällskap  1:30.56                 
                     
Nicole Lindman  2006    123  45.86        1:42.31   
  Eslövs Simsällskap  1:48.81                 
                     
10  Anduena Shabani  2006    91  50.11        1:53.23   
  Landskrona Simsällskap  2:33.58                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jakob Tidén  2006    239  34.30        1:12.33   
  Eslövs Simsällskap  1:13.54                 
                     
Måns Ekström  2006    223  34.56        1:14.06   
  Simklubben Poseidon  1:15.99                 
                     
Axel Carlius  2006    221  35.84        1:14.33   
  Simklubben Poseidon  1:14.65                 
                     
David Hagander  2006    219  36.61        1:14.51   
  Simklubben Poseidon  1:21.63                 
                     
Jacob Hansson  2006    160  39.01        1:22.63   
  Simklubben Poseidon  1:21.67                 
                     
Pierrick Lagoguez  2006    131  41.87        1:28.47   
  Simklubben Poseidon  1:28.57                 
                     
Adin Vlahovljak  2005    83  44.00        1:42.96   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Julian Westberg-Dolfe  2006    78  49.58        1:45.01   
  Landskrona Simsällskap  1:35.94                 
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Maric  2007    236  48.78        1:41.36   
  Landskrona Simsällskap  1:37.43                 
                     
Lily Thomsen  2007    181  50.31        1:50.79   
  Landskrona Simsällskap  1:53.98                 
                     
Ellen Ahlström  2007    176  53.73        1:51.73   
  Simklubben Ran                   
                     
Isabelle Hallencreutz  2007    168  52.59        1:53.44   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Lowa Persson  2007    168  53.53        1:53.53   
  Landskrona Simsällskap  2:03.49                 
                     
Cornelia Sjöström  2007    167  52.41        1:53.75   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
Clara Andersson  2007    146  55.47        1:58.96   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Linnea Nielsen  2007    130  58.12        2:03.55   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Svea Nilsson  2007    128  59.62        2:04.28   
  Landskrona Simsällskap  2:05.95                 
                     
10  Wilma Sonesson  2007    124  58.16        2:05.48   
  Simklubben Ran  2:17.29                 
                     
11  Giuliana Cibinetto  2007    104  1:05.91        2:13.16   
  Simklubben Poseidon                   
                     
12  Ida Gadsbøll  2007    100  1:05.81        2:14.91   
  Simklubben Ran                   
                     
13  Aylin Rosengren  2007    80  1:10.11        2:25.49   
  Simklubben Poseidon                   
                     
14  Maja Antonsson  2007    76  1:08.87        2:27.95   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
15  Freja Havelius  2007    70  1:10.88        2:31.98   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Amanda Klasholm  2007              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Arvid Johansson  2007    144  51.50        1:45.91   
  Simklubben Ran  2:04.17                 
                     
Andy Hadzic  2007    126  53.65        1:50.90   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Benjamin Andersson Medhanie  2007    117  53.23        1:53.63   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Giray Esen  2007    104  57.33        1:58.13   
  Simklubben Ran                   
                     
Esbjörn Nilsson  2007    98  54.35        2:00.26   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Vilmer Johansson Rönqvist  2007    98  57.36        2:00.53   
  Landskrona Simsällskap  2:04.20                 
                     
Alfred Fogelmark  2007    77  1:00.73        2:10.20   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Filip Leijonhufvud  2007    72  1:02.34        2:13.19   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Sergey Bondarik  2007              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vanessa Johansson  2006    395  41.02        1:25.41   
  Simklubben Poseidon  1:27.57                 
                     
Ida Nordberg  2006    342  42.56        1:29.61   
  Simklubben Poseidon  1:35.38                 
                     
Ella Andersson  2006    327  43.28        1:30.94   
  Eslövs Simsällskap  1:35.07                 
                     
Linnea Costa Caesar  2006    286  46.33        1:35.15   
  Simklubben Poseidon  1:35.94                 
                     
Julia Palm  2006    182  52.11        1:50.46   
  Landskrona Simsällskap  1:51.87                 
                     
Mia Kajic  2006    173  53.14        1:52.39   
  Simklubben Poseidon  1:54.58                 
                     
Livia Landmyr  2006    142  56.42        2:00.00   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
Nicole Lindman  2006    123  58.73        2:05.89   
  Eslövs Simsällskap  2:02.33                 
                     
Anduena Shabani  2006    118  58.34        2:07.77   
  Landskrona Simsällskap  2:13.07                 
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Adin Vlahovljak  2005    96  53.82        2:01.32   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Julian Westberg-Dolfe  2006    63  1:05.95        2:19.66   
  Landskrona Simsällskap  2:10.94                 
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hedda Toth  2007    268  41.72        1:25.64   
  Simklubben Poseidon  1:42.40                 
                     
Sofie Khan-Amidy  2007    210  45.21        1:32.90   
  Simklubben Poseidon  1:36.23                 
                     
Hanna Masoumi  2007    168  48.31        1:40.04   
  Simklubben Poseidon  1:56.10                 
                     
Emma Maric  2007    157  51.07        1:42.26   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Wilma Sonesson  2007    144  51.87        1:45.16   
  Simklubben Ran                   
                     
Svea Nilsson  2007    133  52.96        1:48.15   
  Landskrona Simsällskap  1:54.87                 
                     
Lowa Persson  2007    130  52.47        1:48.89   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Clara Andersson  2007    119  54.65        1:52.15   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Lily Thomsen  2007    118  53.74        1:52.40   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
10  Linnea Nielsen  2007    103  56.69        1:57.68   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
11  Cornelia Sjöström  2007    100  56.81        1:58.75   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
12  Ida Gadsbøll  2007    97  59.76        1:59.88   
  Simklubben Ran                   
                     
13  Maja Antonsson  2007    88  57.86        2:03.94   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
14  Giuliana Cibinetto  2007    69  1:07.68        2:14.10   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Amanda Klasholm  2007              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Arvid Johansson  2007    137  47.09        1:34.79   
  Simklubben Ran                   
                     
Esbjörn Nilsson  2007    111  50.41        1:41.59   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Giray Esen  2007    110  50.03        1:41.89   
  Simklubben Ran                   
                     
Ruslan Dzhamalov  2007    96  53.26        1:46.61   
  Simklubben Poseidon  1:43.93                 
                     
Vide Sandberg  2007    90  53.37        1:49.10   
  Simklubben Poseidon  1:50.87                 
                     
Andy Hadzic  2007    87  52.92        1:50.29   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Benjamin Andersson Medhanie  2007    86  54.26        1:50.50   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Vilmer Johansson Rönqvist  2007    80  56.01        1:53.25   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Hugo Evander  2007    73  54.74        1:56.76   
  Simklubben Ran                   
                     
10  Filip Leijonhufvud  2007    64  58.34        2:02.20   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
11  Alfred Fogelmark  2007    45  1:05.18        2:17.27   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ida Nordberg  2006    408  36.05        1:14.45   
  Simklubben Poseidon  1:14.65                 
                     
Vanessa Johansson  2006    365  37.27        1:17.25   
  Simklubben Poseidon  1:17.72                 
                     
Linnea Costa Caesar  2006    231  44.53        1:29.89   
  Simklubben Poseidon  1:31.70                 
                     
Mia Kajic  2006    193  46.41        1:35.50   
  Simklubben Poseidon  1:43.43                 
                     
Ella Andersson  2006    182  47.16        1:37.33   
  Eslövs Simsällskap  1:39.25                 
                     
Lovisa Gisselsson  2006    164  50.22        1:40.90   
  Simklubben Poseidon  1:40.08                 
                     
Livia Landmyr  2006    150  49.58        1:43.86   
  Eslövs Simsällskap  1:41.52                 
                     
Julia Palm  2006    134  52.12        1:47.89   
  Landskrona Simsällskap  1:50.30                 
                     
Nicole Lindman  2006    99  57.68        1:59.33   
  Eslövs Simsällskap  2:03.26                 
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Axel Carlius  2006    226  39.12        1:20.33   
  Simklubben Poseidon  1:25.03                 
                     
David Hagander  2006    198  41.84        1:23.88   
  Simklubben Poseidon  1:32.68                 
                     
Måns Ekström  2006    173  42.22        1:27.78   
  Simklubben Poseidon  1:30.56                 
                     
Jakob Tidén  2006    162  43.14        1:29.69   
  Eslövs Simsällskap  1:35.02                 
                     
Jacob Hansson  2006    121  49.07        1:38.85   
  Simklubben Poseidon  1:33.78                 
                     
Pierrick Lagoguez  2006    84  54.73        1:51.48   
  Simklubben Poseidon  1:55.08                 
                     
Julian Westberg-Dolfe  2006    52  1:03.11        2:10.40   
  Landskrona Simsällskap  2:07.79                 
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Maric  2007    146          46.27   
  Landskrona Simsällskap                   
Lowa Persson  2007    105          51.66   
  Landskrona Simsällskap  52.76                 
Clara Andersson  2007    90          54.22   
  Landskrona Simsällskap                   
Svea Nilsson  2007    88          54.80   
  Landskrona Simsällskap  56.15                 
Linnea Nielsen  2007    79          56.67   
  Landskrona Simsällskap                   
Giuliana Cibinetto  2007    66          1:00.08   
  Simklubben Poseidon                   
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Arvid Johansson  2007    94          47.82   
  Simklubben Ran  45.94                 
Benjamin Andersson Medhanie  2007    93          48.01   
  Simklubben Poseidon  55.39                 
Andy Hadzic  2007    81          50.25   
  Landskrona Simsällskap                   
Vilmer Johansson Rönqvist  2007    49          59.20   
  Landskrona Simsällskap                   
Esbjörn Nilsson  2007    35          1:06.35   
  Simklubben Poseidon                   
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vanessa Johansson  2006    411          32.78   
  Simklubben Poseidon  33.48                 
Ida Nordberg  2006    293          36.70   
  Simklubben Poseidon  36.92                 
Linnea Costa Caesar  2006    190          42.37   
  Simklubben Poseidon  41.37                 
Mia Kajic  2006    171          43.91   
  Simklubben Poseidon                   
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jakob Tidén  2006    115          44.73   
  Eslövs Simsällskap  41.59                 
 
Gren 17, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hedda Toth  2007    293  40.59        1:26.93   
  Simklubben Poseidon  1:31.79                 
                     
Sofie Khan-Amidy  2007    226  43.78        1:34.66   
  Simklubben Poseidon  1:39.82                 
                     
Emma Maric  2007    208  49.58        1:37.32   
  Landskrona Simsällskap  1:37.83                 
                     
Hanna Masoumi  2007    205  45.96        1:37.80   
  Simklubben Poseidon  1:38.98                 
                     
Wilma Sonesson  2007    164  49.55        1:45.35   
  Simklubben Ran  1:50.35                 
                     
Ellen Ahlström  2007    145  53.59        1:49.85   
  Simklubben Ran  1:51.67                 
                     
Lowa Persson  2007    143  51.93        1:50.25   
  Landskrona Simsällskap  1:55.34                 
                     
Clara Andersson  2007    131  54.31        1:53.47   
  Landskrona Simsällskap  1:52.96                 
                     
Linnea Nielsen  2007    123  58.38        1:56.05   
  Landskrona Simsällskap  2:00.72                 
                     
10  Ida Gadsbøll  2007    91  1:04.23        2:08.08   
  Simklubben Ran  2:17.36                 
                     
 
Gren 18, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Arvid Johansson  2007    193  42.54        1:27.73   
  Simklubben Ran  1:26.88                 
                     
Ruslan Dzhamalov  2007    125  49.91        1:41.28   
  Simklubben Poseidon  1:45.98                 
                     
Benjamin Andersson Medhanie  2007    123  49.90        1:41.93   
  Simklubben Poseidon  1:44.20                 
                     
Andy Hadzic  2007    122  51.83        1:42.11   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Vide Sandberg  2007    93  53.06        1:51.91   
  Simklubben Poseidon  1:54.82                 
                     
 
Gren 19, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vanessa Johansson  2006    461  34.84        1:14.72   
  Simklubben Poseidon  1:14.47                 
                     
Ida Nordberg  2006    374  36.71        1:20.12   
  Simklubben Poseidon  1:19.05                 
                     
Linnea Costa Caesar  2006    281  42.99        1:28.06   
  Simklubben Poseidon  1:27.45                 
                     
Ella Andersson  2006    233  43.98        1:33.72   
  Eslövs Simsällskap  1:43.15                 
                     
Mia Kajic  2006    203  47.19        1:38.21   
  Simklubben Poseidon  1:41.89                 
                     
Lovisa Gisselsson  2006    166  49.24        1:45.03   
  Simklubben Poseidon  1:48.76                 
                     
Julia Palm  2006    159  51.77        1:46.49   
  Landskrona Simsällskap  1:46.22                 
                     
Livia Landmyr  2006    142  50.16        1:50.47   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
Nicole Lindman  2006              DNS   
  Eslövs Simsällskap  2:00.77                 
                     
 
Gren 20, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
David Hagander  2006    211  39.53        1:25.24   
  Simklubben Poseidon  1:27.30                 
                     
Måns Ekström  2006    206  40.01        1:25.83   
  Simklubben Poseidon  1:29.21                 
                     
Jakob Tidén  2006    203  40.37        1:26.25   
  Eslövs Simsällskap  1:27.76                 
                     
Axel Carlius  2006    182  40.92        1:29.41   
  Simklubben Poseidon  1:31.57                 
                     
Jacob Hansson  2006    145  44.88        1:36.50   
  Simklubben Poseidon  1:34.81                 
                     
Pierrick Lagoguez  2006    135  48.53        1:38.72   
  Simklubben Poseidon  1:46.40                 
                     
Julian Westberg-Dolfe  2006    62  1:01.08        2:08.14   
  Landskrona Simsällskap  2:01.98                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  16:09