Resultat Totalt - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Lunds öppna knattemästerskap    Utskriftsdatum  04 mars 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  11:35   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 mars 2018         
 
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anja Lindroth  2009    114          47.91   
  Simklubben Poseidon  51.12                 
Isabelle Nielsen  2009    112          48.19   
  Landskrona Simsällskap  52.52                 
Vera Olofsson  2009    80          53.74   
  Landskrona Simsällskap                   
Erica Camper  2009    72          55.82   
  Klippans Simsällskap  58.19                 
Elsa Hjertström  2009    59          59.56   
  Simklubben Poseidon  1:03.01                 
Billie Åstrand  2009    54          1:01.15   
  Klippans Simsällskap  1:01.23                 
Thilde Löfgren  2010    12          1:40.36   
  Klippans Simsällskap                   
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Liam Andersson  2009    73          48.51   
  Landskrona Simsällskap  55.77                 
Bobo Månsson  2009    46          56.48   
  Simklubben Ran  58.37                 
 
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hennie Bergquist  2008    159          42.86   
  Simklubben Poseidon  41.84                 
Ebba Eriksson  2008    151          43.62   
  Simklubben Poseidon  45.16                 
Isadora Adelqvist  2008    142          44.51   
  Klippans Simsällskap  50.58                 
Isabella Nilsson  2008    131          45.67   
  Simklubben Poseidon  48.19                 
Alicja Eriksson  2008    131          45.68   
  Simklubben Ran  48.57                 
Sara Matoussi  2008    88          52.09   
  Simklubben Ran                   
Emma Röstin  2008    82          53.46   
  Landskrona Simsällskap                   
Astrid Zetterström  2008    80          53.91   
  Simklubben Poseidon  1:00.48                 
Vanja Larsson  2008    48          1:03.91   
  Simklubben Ran                   
10  Ellie Nilsson  2008    47          1:04.32   
  Klippans Simsällskap                   
Thea Elvander Flodberg  2008              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
 
Gren 24, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Bjursell  2008    151          38.10   
  Simklubben Ran  36.47                 
Elias Ekström  2008    126          40.41   
  Simklubben Poseidon  39.99                 
Leo Carrasco  2008    124          40.63   
  Simklubben Ran  41.37                 
Björn Lundin Linnér  2008    120          41.15   
  Simklubben Poseidon  42.06                 
Daniel Hachem  2008    93          44.80   
  Simklubben Ran  52.01                 
Henry Palm  2008    68          49.52   
  Landskrona Simsällskap                   
Erik Palm  2008    68          49.65   
  Klippans Simsällskap  51.95                 
Alex Blomqvist  2008    24          1:09.54   
  Simklubben Ran                   
 
Gren 25, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabelle Nielsen  2009    115          59.21   
  Landskrona Simsällskap  1:02.07                 
Vera Olofsson  2009    101          1:01.82   
  Landskrona Simsällskap                   
Erica Camper  2009    88          1:04.63   
  Klippans Simsällskap                   
Tindra Warnholtz  2010    82          1:06.17   
  Simklubben Ran                   
Anja Lindroth  2009    74          1:08.44   
  Simklubben Poseidon  1:08.10                 
Thilde Löfgren  2010    44          1:21.37   
  Klippans Simsällskap                   
Billie Åstrand  2009    41          1:23.32   
  Klippans Simsällskap  1:16.48                 
Elsa Hjertström  2009    32          1:30.44   
  Simklubben Poseidon                   
 
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Liam Andersson  2009    63          1:03.42   
  Landskrona Simsällskap  1:05.57                 
Bobo Månsson  2009    62          1:03.73   
  Simklubben Ran  1:01.82                 
 
Gren 27, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alicja Eriksson  2008    140          55.35   
  Simklubben Ran  1:00.01                 
Mia Ljungholm  2007    125          57.58   
  Simklubben Poseidon                   
Hennie Bergquist  2008    95          1:02.92   
  Simklubben Poseidon  1:02.78                 
Ebba Eriksson  2008    91          1:04.00   
  Simklubben Poseidon  1:02.41                 
Isadora Adelqvist  2008    89          1:04.27   
  Klippans Simsällskap  1:04.16                 
Astrid Zetterström  2008    78          1:07.26   
  Simklubben Poseidon  1:07.57                 
Ellie Nilsson  2008    77          1:07.47   
  Klippans Simsällskap                   
Vanja Larsson  2008    71          1:09.37   
  Simklubben Ran                   
Emma Röstin  2008    70          1:09.80   
  Landskrona Simsällskap                   
10  Sara Matoussi  2008    61          1:12.98   
  Simklubben Ran                   
Thea Elvander Flodberg  2008              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
 
Gren 28, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Bjursell  2008    141          48.50   
  Simklubben Ran  48.12                 
Leo Carrasco  2008    88          56.61   
  Simklubben Ran  58.24                 
Elias Ekström  2008    83          57.70   
  Simklubben Poseidon  1:02.79                 
Björn Lundin Linnér  2008    68          1:01.73   
  Simklubben Poseidon  1:04.44                 
Henry Palm  2008    64          1:02.95   
  Landskrona Simsällskap                   
Daniel Hachem  2008    59          1:04.84   
  Simklubben Ran  1:04.26                 
Erik Palm  2008    58          1:04.99   
  Klippans Simsällskap  1:02.57                 
Alex Blomqvist  2008    48          1:09.32   
  Simklubben Ran                   
 
Gren 29, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabelle Nielsen  2009    96          56.10   
  Landskrona Simsällskap  58.64                 
Vera Olofsson  2009    91          57.05   
  Landskrona Simsällskap                   
Anja Lindroth  2009    85          58.28   
  Simklubben Poseidon  59.40                 
Erica Camper  2009    65          1:03.83   
  Klippans Simsällskap  1:02.61                 
Elsa Hjertström  2009    46          1:11.22   
  Simklubben Poseidon                   
Billie Åstrand  2009    45          1:11.90   
  Klippans Simsällskap  1:07.58                 
Thilde Löfgren  2010    13          1:49.29   
  Klippans Simsällskap                   
 
Gren 30, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Bobo Månsson  2009    66          55.82   
  Simklubben Ran                   
Liam Andersson  2009    55          59.20   
  Landskrona Simsällskap  1:07.23                 
 
Gren 31, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Mia Ljungholm  2007    147          48.60   
  Simklubben Poseidon                   
Ebba Eriksson  2008    117          52.41   
  Simklubben Poseidon  51.12                 
Alicja Eriksson  2008    107          53.97   
  Simklubben Ran  52.71                 
Isabella Nilsson  2008    99          55.44   
  Simklubben Poseidon  52.71                 
Sara Matoussi  2008    86          58.10   
  Simklubben Ran                   
Isadora Adelqvist  2008    78          1:00.05   
  Klippans Simsällskap  56.11                 
Astrid Zetterström  2008    62          1:04.73   
  Simklubben Poseidon  1:03.67                 
Vanja Larsson  2008    60          1:05.48   
  Simklubben Ran                   
Emma Röstin  2008    58          1:06.31   
  Landskrona Simsällskap                   
10  Ellie Nilsson  2008    47          1:11.18   
  Klippans Simsällskap                   
Hennie Bergquist  2008              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Thea Elvander Flodberg  2008              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
 
Gren 32, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Bjursell  2008    160          41.58   
  Simklubben Ran  41.17                 
Leo Carrasco  2008    117          46.12   
  Simklubben Ran  46.23                 
Björn Lundin Linnér  2008    100          48.71   
  Simklubben Poseidon  47.72                 
Daniel Hachem  2008    77          53.12   
  Simklubben Ran  52.60                 
Elias Ekström  2008    75          53.60   
  Simklubben Poseidon  47.84                 
Henry Palm  2008    58          58.25   
  Landskrona Simsällskap                   
Erik Palm  2008    48          1:01.94   
  Klippans Simsällskap  1:02.77                 
Alex Blomqvist  2008    39          1:06.49   
  Simklubben Ran                   
 
Gren 33, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erica Camper  2009              26.36   
  Klippans Simsällskap  32.15                 
Vera Olofsson  2009              27.70   
  Landskrona Simsällskap                   
Anja Lindroth  2009              30.65   
  Simklubben Poseidon                   
Billie Åstrand  2009              38.12   
  Klippans Simsällskap  34.91                 
 
Gren 35, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ebba Eriksson  2008              23.15   
  Simklubben Poseidon  21.75                 
Isadora Adelqvist  2008              24.59   
  Klippans Simsällskap                   
Hennie Bergquist  2008              24.78   
  Simklubben Poseidon                   
Alicja Eriksson  2008              29.33   
  Simklubben Ran                   
Ellie Nilsson  2008              32.58   
  Klippans Simsällskap                   
Emma Röstin  2008              32.64   
  Landskrona Simsällskap                   
Astrid Zetterström  2008              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Thea Elvander Flodberg  2008              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
 
Gren 36, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Bjursell  2008              17.65   
  Simklubben Ran  17.29                 
Björn Lundin Linnér  2008              25.50   
  Simklubben Poseidon  23.33                 
Daniel Hachem  2008              30.08   
  Simklubben Ran  30.32                 
Erik Palm  2008              33.92   
  Klippans Simsällskap                   
Elias Ekström  2008              DNS   
  Simklubben Poseidon  22.30                 
 
Gren 38, 75m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Liam Andersson  2009      1:30.89        1:30.89   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Bobo Månsson  2009      1:33.13        1:33.13   
  Simklubben Ran                   
                     
 
Gren 39, 75m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alicja Eriksson  2008      1:25.30        1:25.30   
  Simklubben Ran                   
                     
Ebba Eriksson  2008      1:27.26        1:27.26   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Sara Matoussi  2008      1:34.70        1:34.70   
  Simklubben Ran                   
                     
Vanja Larsson  2008      1:43.45        1:43.45   
  Simklubben Ran                   
                     
Hennie Bergquist  2008              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 40, 75m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Bjursell  2008      1:13.77        1:13.77   
  Simklubben Ran                   
                     
Elias Ekström  2008              1:24.31   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Björn Lundin Linnér  2008      1:24.59        1:24.59   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Alex Blomqvist  2008              1:28.60   
  Simklubben Ran                   
                     
Henry Palm  2008      1:36.81        1:36.81   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Daniel Hachem  2008              1:45.01   
  Simklubben Ran                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 mars 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  11:35