Resultat Totalt - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Lunds öppna knattemästerskap    Utskriftsdatum  04 mars 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  20:21   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03-04 mars 2018         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hedda Toth  2007    278  35.43        1:17.99   
  Simklubben Poseidon  1:15.56                 
                     
Emma Maric  2007    234  38.93        1:22.55   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Sofie Khan-Amidy  2007    223  38.40        1:23.88   
  Simklubben Poseidon  1:26.65                 
                     
Linnea Nielsen  2007    168  44.38        1:32.21   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Lowa Persson  2007    168  42.15        1:32.24   
  Landskrona Simsällskap  1:35.04                 
                     
Hanna Masoumi  2007    164  42.17        1:32.97   
  Simklubben Poseidon  1:37.29                 
                     
Svea Nilsson  2007    163  43.70        1:33.02   
  Landskrona Simsällskap  1:35.61                 
                     
Wilma Sonesson  2007    154  45.81        1:34.90   
  Simklubben Ran  1:50.44                 
                     
Clara Andersson  2007    154  44.20        1:34.93   
  Landskrona Simsällskap  1:37.92                 
                     
10  Ellen Ahlström  2007    150  44.66        1:35.66   
  Simklubben Ran  2:07.63                 
                     
11  Isabelle Hallencreutz  2007    131  45.26        1:40.07   
  Simklubben Poseidon                   
                     
12  Cornelia Sjöström  2007    121  45.93        1:42.81   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
13  Lily Thomsen  2007    117  44.18        1:43.80   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
14  Giuliana Cibinetto  2007    90  56.18        1:53.19   
  Simklubben Poseidon                   
                     
15  Ida Gadsbøll  2007    83  57.32        1:56.61   
  Simklubben Ran                   
                     
16  Maja Antonsson  2007    82  50.21        1:56.83   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
17  Freja Havelius  2007    74  54.15        2:00.91   
  Simklubben Poseidon                   
                     
18  Aylin Rosengren  2007    34  1:09.55        2:35.97   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Amanda Klasholm  2007              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ruslan Dzhamalov  2007    144  40.71        1:25.61   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Giray Esen  2007    129  43.32        1:28.88   
  Simklubben Ran                   
                     
Esbjörn Nilsson  2007    127  43.37        1:29.27   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Andy Hadzic  2007    123  41.83        1:30.18   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Benjamin Andersson Medhanie  2007    121  43.95        1:30.75   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Vide Sandberg  2007    104  45.85        1:35.55   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Vilmer Johansson Rönqvist  2007    94  45.75        1:38.50   
  Landskrona Simsällskap  1:41.26                 
                     
Alfred Fogelmark  2007    69  49.22        1:49.41   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Hugo Evander  2007    66  51.64        1:51.03   
  Simklubben Ran                   
                     
10  Filip Leijonhufvud  2007    58  51.90        1:55.97   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Sergey Bondarik  2007              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Arvid Johansson  2007              DSQ   
  Simklubben Ran  1:17.90                 
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vanessa Johansson  2006    451  31.11        1:06.38   
  Simklubben Poseidon  1:06.98                 
                     
Ida Nordberg  2006    426  31.88        1:07.61   
  Simklubben Poseidon  1:08.77                 
                     
Linnea Costa Caesar  2006    286  36.40        1:17.25   
  Simklubben Poseidon  1:21.32                 
                     
Mia Kajic  2006    246  38.46        1:21.15   
  Simklubben Poseidon  1:25.29                 
                     
Julia Palm  2006    192  41.55        1:28.17   
  Landskrona Simsällskap  1:31.76                 
                     
Ella Andersson  2006    190  41.97        1:28.46   
  Eslövs Simsällskap  1:29.40                 
                     
Lovisa Gisselsson  2006    189  42.79        1:28.56   
  Simklubben Poseidon  1:31.22                 
                     
Livia Landmyr  2006    182  41.23        1:29.73   
  Eslövs Simsällskap  1:30.56                 
                     
Nicole Lindman  2006    123  45.86        1:42.31   
  Eslövs Simsällskap  1:48.81                 
                     
10  Anduena Shabani  2006    90  50.11        1:53.23   
  Landskrona Simsällskap  2:33.58                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Måns Ekström  2006    223  34.56        1:14.06   
  Simklubben Poseidon  1:15.99                 
                     
Axel Carlius  2006    221  35.84        1:14.33   
  Simklubben Poseidon  1:14.65                 
                     
David Hagander  2006    219  36.61        1:14.51   
  Simklubben Poseidon  1:21.63                 
                     
Jacob Hansson  2006    160  39.01        1:22.63   
  Simklubben Poseidon  1:21.67                 
                     
Pierrick Lagoguez  2006    131  41.87        1:28.47   
  Simklubben Poseidon  1:28.57                 
                     
Adin Vlahovljak  2005    83  44.00        1:42.96   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Julian Westberg-Dolfe  2006    78  49.58        1:45.01   
  Landskrona Simsällskap  1:35.94                 
                     
Jakob Tidén  2006              DSQ   
  Eslövs Simsällskap  1:13.54                 
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Maric  2007    232  48.78        1:41.36   
  Landskrona Simsällskap  1:37.43                 
                     
Lily Thomsen  2007    178  50.31        1:50.79   
  Landskrona Simsällskap  1:53.98                 
                     
Ellen Ahlström  2007    173  53.73        1:51.73   
  Simklubben Ran                   
                     
Isabelle Hallencreutz  2007    166  52.59        1:53.44   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Lowa Persson  2007    165  53.53        1:53.53   
  Landskrona Simsällskap  2:03.49                 
                     
Cornelia Sjöström  2007    164  52.41        1:53.75   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
Linnea Nielsen  2007    128  58.12        2:03.55   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Svea Nilsson  2007    126  59.62        2:04.28   
  Landskrona Simsällskap  2:05.95                 
                     
Wilma Sonesson  2007    122  58.16        2:05.48   
  Simklubben Ran  2:17.29                 
                     
10  Giuliana Cibinetto  2007    102  1:05.91        2:13.16   
  Simklubben Poseidon                   
                     
11  Ida Gadsbøll  2007    98  1:05.81        2:14.91   
  Simklubben Ran                   
                     
12  Freja Havelius  2007    69  1:10.88        2:31.98   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Amanda Klasholm  2007              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Aylin Rosengren  2007              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Clara Andersson  2007              DSQ   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Maja Antonsson  2007              DSQ   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Arvid Johansson  2007    144  51.50        1:45.91   
  Simklubben Ran  2:04.17                 
                     
Andy Hadzic  2007    126  53.65        1:50.90   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Giray Esen  2007    104  57.33        1:58.13   
  Simklubben Ran                   
                     
Vilmer Johansson Rönqvist  2007    98  57.36        2:00.53   
  Landskrona Simsällskap  2:04.20                 
                     
Alfred Fogelmark  2007    77  1:00.73        2:10.20   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Sergey Bondarik  2007              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Benjamin Andersson Medhanie  2007              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Esbjörn Nilsson  2007              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Filip Leijonhufvud  2007              DSQ   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vanessa Johansson  2006    389  41.02        1:25.41   
  Simklubben Poseidon  1:27.57                 
                     
Ida Nordberg  2006    337  42.56        1:29.61   
  Simklubben Poseidon  1:35.38                 
                     
Linnea Costa Caesar  2006    281  46.33        1:35.15   
  Simklubben Poseidon  1:35.94                 
                     
Mia Kajic  2006    170  53.14        1:52.39   
  Simklubben Poseidon  1:54.58                 
                     
Livia Landmyr  2006    140  56.42        2:00.00   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
Nicole Lindman  2006    121  58.73        2:05.89   
  Eslövs Simsällskap  2:02.33                 
                     
Anduena Shabani  2006    116  58.34        2:07.77   
  Landskrona Simsällskap  2:13.07                 
                     
Ella Andersson  2006              DSQ   
  Eslövs Simsällskap  1:35.07                 
                     
Julia Palm  2006              DSQ   
  Landskrona Simsällskap  1:51.87                 
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Adin Vlahovljak  2005    96  53.82        2:01.32   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Julian Westberg-Dolfe  2006    63  1:05.95        2:19.66   
  Landskrona Simsällskap  2:10.94                 
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hedda Toth  2007    265  41.72        1:25.64   
  Simklubben Poseidon  1:42.40                 
                     
Sofie Khan-Amidy  2007    207  45.21        1:32.90   
  Simklubben Poseidon  1:36.23                 
                     
Hanna Masoumi  2007    166  48.31        1:40.04   
  Simklubben Poseidon  1:56.10                 
                     
Svea Nilsson  2007    131  52.96        1:48.15   
  Landskrona Simsällskap  1:54.87                 
                     
Lowa Persson  2007    129  52.47        1:48.89   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Clara Andersson  2007    118  54.65        1:52.15   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Lily Thomsen  2007    117  53.74        1:52.40   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Linnea Nielsen  2007    102  56.69        1:57.68   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Cornelia Sjöström  2007    99  56.81        1:58.75   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
10  Ida Gadsbøll  2007    96  59.76        1:59.88   
  Simklubben Ran                   
                     
11  Maja Antonsson  2007    87  57.86        2:03.94   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
12  Giuliana Cibinetto  2007    69  1:07.68        2:14.10   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Amanda Klasholm  2007              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Emma Maric  2007              DSQ   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Wilma Sonesson  2007              DSQ   
  Simklubben Ran                   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Esbjörn Nilsson  2007    111  50.41        1:41.59   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Giray Esen  2007    110  50.03        1:41.89   
  Simklubben Ran                   
                     
Ruslan Dzhamalov  2007    96  53.26        1:46.61   
  Simklubben Poseidon  1:43.93                 
                     
Andy Hadzic  2007    87  52.92        1:50.29   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Benjamin Andersson Medhanie  2007    86  54.26        1:50.50   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Vilmer Johansson Rönqvist  2007    80  56.01        1:53.25   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Hugo Evander  2007    73  54.74        1:56.76   
  Simklubben Ran                   
                     
Alfred Fogelmark  2007              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Arvid Johansson  2007              DSQ   
  Simklubben Ran                   
                     
Filip Leijonhufvud  2007              DSQ   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Vide Sandberg  2007              DSQ   
  Simklubben Poseidon  1:50.87                 
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ida Nordberg  2006    403  36.05        1:14.45   
  Simklubben Poseidon  1:14.65                 
                     
Vanessa Johansson  2006    361  37.27        1:17.25   
  Simklubben Poseidon  1:17.72                 
                     
Linnea Costa Caesar  2006    229  44.53        1:29.89   
  Simklubben Poseidon  1:31.70                 
                     
Mia Kajic  2006    191  46.41        1:35.50   
  Simklubben Poseidon  1:43.43                 
                     
Ella Andersson  2006    180  47.16        1:37.33   
  Eslövs Simsällskap  1:39.25                 
                     
Lovisa Gisselsson  2006    162  50.22        1:40.90   
  Simklubben Poseidon  1:40.08                 
                     
Livia Landmyr  2006    148  49.58        1:43.86   
  Eslövs Simsällskap  1:41.52                 
                     
Julia Palm  2006    132  52.12        1:47.89   
  Landskrona Simsällskap  1:50.30                 
                     
Nicole Lindman  2006    98  57.68        1:59.33   
  Eslövs Simsällskap  2:03.26                 
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Axel Carlius  2006    225  39.12        1:20.33   
  Simklubben Poseidon  1:25.03                 
                     
David Hagander  2006    198  41.84        1:23.88   
  Simklubben Poseidon  1:32.68                 
                     
Måns Ekström  2006    173  42.22        1:27.78   
  Simklubben Poseidon  1:30.56                 
                     
Jakob Tidén  2006    162  43.14        1:29.69   
  Eslövs Simsällskap  1:35.02                 
                     
Jacob Hansson  2006    121  49.07        1:38.85   
  Simklubben Poseidon  1:33.78                 
                     
Pierrick Lagoguez  2006    84  54.73        1:51.48   
  Simklubben Poseidon  1:55.08                 
                     
Julian Westberg-Dolfe  2006              DSQ   
  Landskrona Simsällskap  2:07.79                 
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Maric  2007    146          46.27   
  Landskrona Simsällskap                   
Lowa Persson  2007    105          51.66   
  Landskrona Simsällskap  52.76                 
Svea Nilsson  2007    88          54.80   
  Landskrona Simsällskap  56.15                 
Linnea Nielsen  2007    79          56.67   
  Landskrona Simsällskap                   
Clara Andersson  2007              DSQ   
  Landskrona Simsällskap                   
Giuliana Cibinetto  2007              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Arvid Johansson  2007    94          47.82   
  Simklubben Ran  45.94                 
Benjamin Andersson Medhanie  2007    93          48.01   
  Simklubben Poseidon  55.39                 
Vilmer Johansson Rönqvist  2007    49          59.20   
  Landskrona Simsällskap                   
Esbjörn Nilsson  2007    35          1:06.35   
  Simklubben Poseidon                   
Andy Hadzic  2007              DSQ   
  Landskrona Simsällskap                   
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vanessa Johansson  2006    411          32.78   
  Simklubben Poseidon  33.48                 
Ida Nordberg  2006    293          36.70   
  Simklubben Poseidon  36.92                 
Linnea Costa Caesar  2006    190          42.37   
  Simklubben Poseidon  41.37                 
Mia Kajic  2006    171          43.91   
  Simklubben Poseidon                   
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jakob Tidén  2006    115          44.73   
  Eslövs Simsällskap  41.59                 
 
Gren 17, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hedda Toth  2007    277  40.59        1:26.93   
  Simklubben Poseidon  1:31.79                 
                     
Emma Maric  2007    197  49.58        1:37.32   
  Landskrona Simsällskap  1:37.83                 
                     
Hanna Masoumi  2007    194  45.96        1:37.80   
  Simklubben Poseidon  1:38.98                 
                     
Wilma Sonesson  2007    155  49.55        1:45.35   
  Simklubben Ran  1:50.35                 
                     
Ellen Ahlström  2007    137  53.59        1:49.85   
  Simklubben Ran  1:51.67                 
                     
Lowa Persson  2007    135  51.93        1:50.25   
  Landskrona Simsällskap  1:55.34                 
                     
Clara Andersson  2007    124  54.31        1:53.47   
  Landskrona Simsällskap  1:52.96                 
                     
Linnea Nielsen  2007    116  58.38        1:56.05   
  Landskrona Simsällskap  2:00.72                 
                     
Ida Gadsbøll  2007    86  1:04.23        2:08.08   
  Simklubben Ran  2:17.36                 
                     
Sofie Khan-Amidy  2007              DSQ   
  Simklubben Poseidon  1:39.82                 
                     
 
Gren 18, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Arvid Johansson  2007    188  42.54        1:27.73   
  Simklubben Ran  1:26.88                 
                     
Ruslan Dzhamalov  2007    122  49.91        1:41.28   
  Simklubben Poseidon  1:45.98                 
                     
Andy Hadzic  2007    119  51.83        1:42.11   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Vide Sandberg  2007    90  53.06        1:51.91   
  Simklubben Poseidon  1:54.82                 
                     
Benjamin Andersson Medhanie  2007              DSQ   
  Simklubben Poseidon  1:44.20                 
                     
 
Gren 19, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vanessa Johansson  2006    436  34.84        1:14.72   
  Simklubben Poseidon  1:14.47                 
                     
Ida Nordberg  2006    353  36.71        1:20.12   
  Simklubben Poseidon  1:19.05                 
                     
Linnea Costa Caesar  2006    266  42.99        1:28.06   
  Simklubben Poseidon  1:27.45                 
                     
Ella Andersson  2006    221  43.98        1:33.72   
  Eslövs Simsällskap  1:43.15                 
                     
Mia Kajic  2006    192  47.19        1:38.21   
  Simklubben Poseidon  1:41.89                 
                     
Lovisa Gisselsson  2006    157  49.24        1:45.03   
  Simklubben Poseidon  1:48.76                 
                     
Julia Palm  2006    150  51.77        1:46.49   
  Landskrona Simsällskap  1:46.22                 
                     
Livia Landmyr  2006    134  50.16        1:50.47   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
Nicole Lindman  2006              DNS   
  Eslövs Simsällskap  2:00.77                 
                     
 
Gren 20, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
David Hagander  2006    205  39.53        1:25.24   
  Simklubben Poseidon  1:27.30                 
                     
Måns Ekström  2006    201  40.01        1:25.83   
  Simklubben Poseidon  1:29.21                 
                     
Jakob Tidén  2006    198  40.37        1:26.25   
  Eslövs Simsällskap  1:27.76                 
                     
Axel Carlius  2006    178  40.92        1:29.41   
  Simklubben Poseidon  1:31.57                 
                     
Jacob Hansson  2006    141  44.88        1:36.50   
  Simklubben Poseidon  1:34.81                 
                     
Pierrick Lagoguez  2006    132  48.53        1:38.72   
  Simklubben Poseidon  1:46.40                 
                     
Julian Westberg-Dolfe  2006    60  1:01.08        2:08.14   
  Landskrona Simsällskap  2:01.98                 
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anja Lindroth  2009    114          47.91   
  Simklubben Poseidon  51.12                 
Isabelle Nielsen  2009    112          48.19   
  Landskrona Simsällskap  52.52                 
Vera Olofsson  2009    80          53.74   
  Landskrona Simsällskap                   
Erica Camper  2009    72          55.82   
  Klippans Simsällskap  58.19                 
Elsa Hjertström  2009    59          59.56   
  Simklubben Poseidon  1:03.01                 
Billie Åstrand  2009    54          1:01.15   
  Klippans Simsällskap  1:01.23                 
Thilde Löfgren  2010              DSQ   
  Klippans Simsällskap                   
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Liam Andersson  2009    72          48.51   
  Landskrona Simsällskap  55.77                 
Bobo Månsson  2009    46          56.48   
  Simklubben Ran  58.37                 
 
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hennie Bergquist  2008    159          42.86   
  Simklubben Poseidon  41.84                 
Ebba Eriksson  2008    151          43.62   
  Simklubben Poseidon  45.16                 
Isadora Adelqvist  2008    142          44.51   
  Klippans Simsällskap  50.58                 
Isabella Nilsson  2008    131          45.67   
  Simklubben Poseidon  48.19                 
Alicja Eriksson  2008    131          45.68   
  Simklubben Ran  48.57                 
Sara Matoussi  2008    88          52.09   
  Simklubben Ran                   
Emma Röstin  2008    82          53.46   
  Landskrona Simsällskap                   
Astrid Zetterström  2008    80          53.91   
  Simklubben Poseidon  1:00.48                 
Vanja Larsson  2008    48          1:03.91   
  Simklubben Ran                   
10  Ellie Nilsson  2008    47          1:04.32   
  Klippans Simsällskap                   
Thea Elvander Flodberg  2008              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
 
Gren 24, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Bjursell  2008    150          38.10   
  Simklubben Ran  36.47                 
Elias Ekström  2008    126          40.41   
  Simklubben Poseidon  39.99                 
Leo Carrasco  2008    123          40.63   
  Simklubben Ran  41.37                 
Björn Lundin Linnér  2008    119          41.15   
  Simklubben Poseidon  42.06                 
Daniel Hachem  2008    92          44.80   
  Simklubben Ran  52.01                 
Henry Palm  2008    68          49.52   
  Landskrona Simsällskap                   
Erik Palm  2008    67          49.65   
  Klippans Simsällskap  51.95                 
Alex Blomqvist  2008    24          1:09.54   
  Simklubben Ran                   
 
Gren 25, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabelle Nielsen  2009    113          59.21   
  Landskrona Simsällskap  1:02.07                 
Vera Olofsson  2009    99          1:01.82   
  Landskrona Simsällskap                   
Tindra Warnholtz  2010    81          1:06.17   
  Simklubben Ran                   
Anja Lindroth  2009    73          1:08.44   
  Simklubben Poseidon  1:08.10                 
Thilde Löfgren  2010    43          1:21.37   
  Klippans Simsällskap                   
Billie Åstrand  2009              DSQ   
  Klippans Simsällskap  1:16.48                 
Elsa Hjertström  2009              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
Erica Camper  2009              DSQ   
  Klippans Simsällskap                   
 
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Liam Andersson  2009    63          1:03.42   
  Landskrona Simsällskap  1:05.57                 
Bobo Månsson  2009    62          1:03.73   
  Simklubben Ran  1:01.82                 
 
Gren 27, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alicja Eriksson  2008    138          55.35   
  Simklubben Ran  1:00.01                 
Mia Ljungholm  2007    123          57.58   
  Simklubben Poseidon                   
Hennie Bergquist  2008    94          1:02.92   
  Simklubben Poseidon  1:02.78                 
Ebba Eriksson  2008    89          1:04.00   
  Simklubben Poseidon  1:02.41                 
Isadora Adelqvist  2008    88          1:04.27   
  Klippans Simsällskap  1:04.16                 
Astrid Zetterström  2008    77          1:07.26   
  Simklubben Poseidon  1:07.57                 
Ellie Nilsson  2008    76          1:07.47   
  Klippans Simsällskap                   
Emma Röstin  2008    69          1:09.80   
  Landskrona Simsällskap                   
Sara Matoussi  2008    60          1:12.98   
  Simklubben Ran                   
Thea Elvander Flodberg  2008              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Vanja Larsson  2008              DSQ   
  Simklubben Ran                   
 
Gren 28, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Bjursell  2008    141          48.50   
  Simklubben Ran  48.12                 
Leo Carrasco  2008    88          56.61   
  Simklubben Ran  58.24                 
Elias Ekström  2008    83          57.70   
  Simklubben Poseidon  1:02.79                 
Björn Lundin Linnér  2008    68          1:01.73   
  Simklubben Poseidon  1:04.44                 
Henry Palm  2008    64          1:02.95   
  Landskrona Simsällskap                   
Erik Palm  2008    58          1:04.99   
  Klippans Simsällskap  1:02.57                 
Alex Blomqvist  2008              DSQ   
  Simklubben Ran                   
Daniel Hachem  2008              DSQ   
  Simklubben Ran  1:04.26                 
 
Gren 29, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabelle Nielsen  2009    95          56.10   
  Landskrona Simsällskap  58.64                 
Anja Lindroth  2009    85          58.28   
  Simklubben Poseidon  59.40                 
Erica Camper  2009    65          1:03.83   
  Klippans Simsällskap  1:02.61                 
Billie Åstrand  2009    45          1:11.90   
  Klippans Simsällskap  1:07.58                 
Elsa Hjertström  2009              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
Thilde Löfgren  2010              DSQ   
  Klippans Simsällskap                   
Vera Olofsson  2009              DSQ   
  Landskrona Simsällskap                   
 
Gren 30, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Bobo Månsson  2009    63          55.82   
  Simklubben Ran                   
Liam Andersson  2009    52          59.20   
  Landskrona Simsällskap  1:07.23                 
 
Gren 31, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Mia Ljungholm  2007    147          48.60   
  Simklubben Poseidon                   
Ebba Eriksson  2008    117          52.41   
  Simklubben Poseidon  51.12                 
Alicja Eriksson  2008    107          53.97   
  Simklubben Ran  52.71                 
Isabella Nilsson  2008    99          55.44   
  Simklubben Poseidon  52.71                 
Sara Matoussi  2008    86          58.10   
  Simklubben Ran                   
Isadora Adelqvist  2008    78          1:00.05   
  Klippans Simsällskap  56.11                 
Astrid Zetterström  2008    62          1:04.73   
  Simklubben Poseidon  1:03.67                 
Vanja Larsson  2008    60          1:05.48   
  Simklubben Ran                   
Hennie Bergquist  2008              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Thea Elvander Flodberg  2008              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Ellie Nilsson  2008              DSQ   
  Klippans Simsällskap                   
Emma Röstin  2008              DSQ   
  Landskrona Simsällskap                   
 
Gren 32, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Bjursell  2008    152          41.58   
  Simklubben Ran  41.17                 
Leo Carrasco  2008    111          46.12   
  Simklubben Ran  46.23                 
Björn Lundin Linnér  2008    94          48.71   
  Simklubben Poseidon  47.72                 
Elias Ekström  2008    71          53.60   
  Simklubben Poseidon  47.84                 
Erik Palm  2008    46          1:01.94   
  Klippans Simsällskap  1:02.77                 
Alex Blomqvist  2008    37          1:06.49   
  Simklubben Ran                   
Daniel Hachem  2008              DSQ   
  Simklubben Ran  52.60                 
Henry Palm  2008              DSQ   
  Landskrona Simsällskap                   
 
Gren 33, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erica Camper  2009              26.36   
  Klippans Simsällskap  32.15                 
Billie Åstrand  2009              38.12   
  Klippans Simsällskap  34.91                 
Anja Lindroth  2009              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
Vera Olofsson  2009              DSQ   
  Landskrona Simsällskap                   
 
Gren 35, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ebba Eriksson  2008              23.15   
  Simklubben Poseidon  21.75                 
Isadora Adelqvist  2008              24.59   
  Klippans Simsällskap                   
Hennie Bergquist  2008              24.78   
  Simklubben Poseidon                   
Alicja Eriksson  2008              29.33   
  Simklubben Ran                   
Astrid Zetterström  2008              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Thea Elvander Flodberg  2008              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
Ellie Nilsson  2008              DSQ   
  Klippans Simsällskap                   
Emma Röstin  2008              DSQ   
  Landskrona Simsällskap                   
 
Gren 36, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Bjursell  2008              17.65   
  Simklubben Ran  17.29                 
Björn Lundin Linnér  2008              25.50   
  Simklubben Poseidon  23.33                 
Daniel Hachem  2008              30.08   
  Simklubben Ran  30.32                 
Erik Palm  2008              33.92   
  Klippans Simsällskap                   
Elias Ekström  2008              DNS   
  Simklubben Poseidon  22.30                 
 
Gren 38, 75m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Liam Andersson  2009      1:30.89        1:30.89   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Bobo Månsson  2009      1:33.13        1:33.13   
  Simklubben Ran                   
                     
 
Gren 39, 75m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vanja Larsson  2008      1:43.45        1:43.45   
  Simklubben Ran                   
                     
Hennie Bergquist  2008              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Alicja Eriksson  2008              DSQ   
  Simklubben Ran                   
                     
Ebba Eriksson  2008              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Sara Matoussi  2008              DSQ   
  Simklubben Ran                   
                     
 
Gren 40, 75m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Bjursell  2008      1:13.77        1:13.77   
  Simklubben Ran                   
                     
Elias Ekström  2008              1:24.31   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Björn Lundin Linnér  2008      1:24.59        1:24.59   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Alex Blomqvist  2008              1:28.60   
  Simklubben Ran                   
                     
Henry Palm  2008      1:36.81        1:36.81   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Daniel Hachem  2008              1:45.01   
  Simklubben Ran                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 mars 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  20:21