Deltagarlista Gren 1-18 
 
  Tävling  Poseidontävling 3    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  21:30   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
231  Jansson Frida  2006  YSTADS SS  AE7206  25 m  28.85   
242  Johansson Vanessa  2006  POSEIDON  AA4606  25 m  30.12   
248  Nordberg Ida  2006  POSEIDON  AB4406  25 m  31.31   
233  Andersson Medhanie Johanna  2005  POSEIDON  AG0405  25 m  33.03   
244  Klasholm Alice  2004  POSEIDON  BS5204  50 m  33.32   
256  Sandberg Mira  2004  POSEIDON  BS8204  50 m  34.38   
250  Olsson Olivia  2004  POSEIDON  AL1804  50 m  34.80   
209  Toth Hedda  2007  POSEIDON  AJ6807  25 m  35.25   
254  Pjanic Emma  2005  POSEIDON  BH3605  50 m  35.78   
10  257  Stridh Emelie  2004  POSEIDON  AW3404  25 m  35.89   
11  237  Costa Caesar Linnea  2006  POSEIDON  AW7606  25 m  36.25   
12  179  Lång Rune Cecila  2005  POSEIDON  BH4605  25 m  36.45   
13  159  Jannasch Elin  2005  POSEIDON  BN1405  25 m  36.76   
14  241  Hörup Louise  2004  POSEIDON  BN4204  50 m  37.76   
15  165  Khan-Amidy Sofie  2007  POSEIDON  AP5407  25 m  37.84   
16  205  Stankovic Teodora  2005  POSEIDON  BJ1205  25 m  39.99   
17  114  Barak Helin  2006  POSEIDON  AY0606  25 m  40.12   
18  219  Zetterström Ella  2005  POSEIDON  BH2805  25 m  40.93   
19  141  Gisselsson Lovisa  2006  POSEIDON  AX6606  50 m  41.46   
20  182  Markenlöv Anna  2005  POSEIDON  AX4805  50 m  41.65   
21  183  Masoumi Hanna  2007  POSEIDON  AD6807  25 m  42.65   
22  215  Wedelsbäck Rebecka  2005  POSEIDON  BJ4205  25 m  44.90   
23  201  Sefi Edith  2006  POSEIDON  AY8406  25 m  46.60   
24  198  Rönnmar Saga  2005  POSEIDON  AX2405  25 m  50.02   
25  258  Tell Malin  1988  POSEIDON    25 m     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
236  Bontidean Lucas  2005  POSEIDON  AC0305  25 m  30.55   
247  Löfström Elias  2004  POSEIDON  AI2504  25 m  30.61   
232  af Trampe Elias  2004  POSEIDON  AN6704  25 m  31.15   
249  Olsson Alexander  2004  POSEIDON  AY9104  50 m  31.62   
235  Björkman Philip  2005  POSEIDON  AC9105  50 m  32.35   
180  Lönnerfors Filip  2006  POSEIDON  AK4906  25 m  32.59   
243  Khan-Amidy Victor  2004  POSEIDON  AQ8904  25 m  32.60   
238  Dahlén Edvin  2004  POSEIDON  AQ9904  50 m  33.31   
245  Levau Edvard  2004  POSEIDON  AN0904  50 m  33.45   
10  253  Pettersson Martin  2005  POSEIDON  AE1505  25 m  33.59   
11  127  Carlius Axel  2006  POSEIDON  AC4906  25 m  33.66   
12  144  Hagander David  2006  POSEIDON  AL7706  25 m  33.70   
13  134  Ekström Måns  2006  POSEIDON  AG8106  25 m  33.91   
14  240  Hallstäde David  2004  POSEIDON  AN9704  25 m  34.98   
15  155  Hydén Picasso Nino  2005  POSEIDON  AQ0905  25 m  35.27   
16  255  Rydström Axel  2005  POSEIDON  AF3305  25 m  35.29   
17  252  Pettersson Alfred  2005  POSEIDON  AE2505  25 m  35.53   
18  234  Bengtsson Marcus  2005  POSEIDON  AK0505  25 m  35.54   
19  148  Hansson Jacob  2006  POSEIDON  AF3506  25 m  36.32   
20  154  Holmberg Marius  2006  POSEIDON  AJ5906  25 m  39.45   
21  131  Dzhamalov Ruslan  2007  POSEIDON  AK2307  25 m  40.53   
22  197  Rosengren Caspian  2005  POSEIDON  AK5505  25 m  40.55   
23  211  Tran Benjamin  2006  POSEIDON  AO7106  25 m  40.85   
24  168  Lagoguez Pierrick  2006  POSEIDON  AF6506  25 m  42.62   
25  142  Golubev Anton  2006  POSEIDON  AR9906  25 m  45.62   
26  200  Sandberg Vide  2007  POSEIDON  AE6507  25 m  46.77   
27  188  Odén Emil  2005  POSEIDON  AU2105  25 m  50.49   
28  125  Camacho Diego  2005  POSEIDON  AS5105  25 m  53.89   
29  112  Anker Dante  2010  POSEIDON  AA4510  25 m  54.22   
30  239  Gustafsson Filip  2004  POSEIDON  AR0104  25 m     
31  246  Ljungholm Nayan  2005  POSEIDON  AW5705  25 m     
 
Gren 3, 200m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
177  Lund Sofia  2003  POSEIDON  BP4803  25 m  2:23.67   
145  Hake Sofia  2003  POSEIDON  BD4403  25 m  2:25.52   
195  Rieschel Julia  2003  POSEIDON  BF8203  25 m  2:28.40   
126  Carlberg Matilda  2002  POSEIDON  AX6402  25 m  2:29.57   
212  Twedberg Anna  2003  POSEIDON  AR4203  25 m  2:30.64   
124  Bontidean Emma  2003  POSEIDON  AW1803  25 m  2:34.18   
173  Lindberg Alma  2002  POSEIDON  AQ4202  25 m  2:37.57   
120  Bergstrand Alva  2003  POSEIDON  BM9403  25 m  2:51.52   
179  Lång Rune Cecila  2005  POSEIDON  BH4605  50 m  2:57.47   
10  254  Pjanic Emma  2005  POSEIDON  BH3605  50 m  3:01.63   
11  159  Jannasch Elin  2005  POSEIDON  BN1405  50 m  3:01.68   
12  241  Hörup Louise  2004  POSEIDON  BN4204  50 m  3:08.15   
13  182  Markenlöv Anna  2005  POSEIDON  AX4805  50 m  3:20.38   
14  219  Zetterström Ella  2005  POSEIDON  BH2805  25 m  3:23.73   
15  205  Stankovic Teodora  2005  POSEIDON  BJ1205  50 m  3:23.78   
 
Gren 4, 200m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
136  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  25 m  2:14.51   
110  Alim Daniel  2003  POSEIDON  AM2903  25 m  2:21.35   
121  Bergstrand Joel  2003  POSEIDON  AR6303  25 m  2:28.31   
199  Sandberg Axel  2004  POSEIDON  AA7307  25 m  2:32.93   
175  Lindskoug Jakob  2004  POSEIDON  AN8704  50 m  2:33.77   
220  Zetterström Olle  2003  POSEIDON  AW1103  25 m  2:34.77   
134  Ekström Måns  2006  POSEIDON  AG8106  25 m  2:44.05   
127  Carlius Axel  2006  POSEIDON  AC4906  25 m  2:49.11   
144  Hagander David  2006  POSEIDON  AL7706  25 m  3:01.37   
10  148  Hansson Jacob  2006  POSEIDON  AF3506  25 m     
11  155  Hydén Picasso Nino  2005  POSEIDON  AQ0905  25 m     
12  180  Lönnerfors Filip  2006  POSEIDON  AK4906  25 m     
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
167  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  50 m  2:27.85   
192  Oredsson Ditte  2003  POSEIDON  AM9403  25 m  2:34.52   
161  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  25 m  2:43.35   
163  Karlsson Moa  2002  POSEIDON  AC1202  25 m  2:47.55   
117  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  25 m  2:47.73   
170  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  25 m  2:57.35   
118  Bergquist Boel  2003  POSEIDON  BI2803  25 m  3:14.77   
184  Melin Elin  2000  POSEIDON  AB4800  25 m  3:20.83   
185  Moberg Elin  1999  POSEIDON  AU2699  25 m     
10  210  Toth Joanna  1975  POSEIDON  AB2475  25 m     
 
Gren 6, 200m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
116  Bergenzaun Sebastian  1991  POSEIDON  AP5391  25 m  2:04.10   
190  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  25 m  2:09.54   
176  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  25 m  2:15.66   
207  Tired Nils  2003  POSEIDON  AH2903  50 m  2:19.35   
189  Olsson Alexander  1996  POSEIDON  AK1796  25 m  2:22.21   
129  Dahlén Alexander  1999  POSEIDON  AI4399  25 m  2:24.72   
122  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  25 m  2:26.21   
157  Hörestrand Axel  2002  POSEIDON  AN0702  25 m  2:29.88   
204  Sivolov Ivan  2003  POSEIDON  AH0903  50 m  2:36.54   
10  181  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  25 m  2:36.75   
11  193  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  25 m  2:37.09   
12  222  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  25 m  2:37.19   
13  213  Waldo Alexander  1998  POSEIDON  AF7998  25 m  2:40.62   
14  214  Vasilijevic Marko  1999  POSEIDON  AH1999  25 m  2:50.58   
15  150  Henriksson Joel  2003  POSEIDON  AL2503  25 m  2:54.43   
16  171  Leandersson Hugo  2002  POSEIDON  AT9102  25 m  3:41.78   
17  160  Jansson Anton  2002  POSEIDON  AC4702  25 m     
18  172  Li Daniel  2002  POSEIDON  AL8702  25 m     
19  194  Postema Luke  1995  POSEIDON  AS6195  25 m     
 
Gren 7, 25m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
140  Ghadtan Kanal  2005  POSEIDON    25 m     
143  Göhran Cecilia  2006  POSEIDON    25 m     
156  Härdelin Alice  2005  POSEIDON    25 m     
203  Sigurdsson Edith  2005  POSEIDON    25 m     
251  Pallase Johanna  2002  POSEIDON  BM8202  25 m     
 
Gren 8, 25m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
132  Ekberg Morris  2004  POSEIDON    25 m     
135  Eliasson Arvid  2004  POSEIDON    25 m     
152  Hjertström Leo  2006  POSEIDON  AS8906  25 m     
158  James Emil  2007  POSEIDON    25 m     
191  Olsson Schönhult Loke  2005  POSEIDON    25 m     
206  Suchan Piotr  2006  POSEIDON  AS7906  25 m     
208  Toth Elias  2005  POSEIDON    25 m     
 
Gren 9, 100m S1 specialmedley D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
162  Kajic Mia  2006  POSEIDON  BJ2406  25 m  1:21.15   
146  Hallencreutz Isabelle  2007  POSEIDON  AV9807  25 m  1:40.07   
128  Cibinetto Giuliana  2007  POSEIDON  BA7407  25 m  1:53.19   
Zheng Hao  2007  ÄLMHULT  AL9207  25 m     
113  Anker Sienna  2008  POSEIDON  AJ2808  25 m     
119  Bergquist Hennie  2008  POSEIDON  AJ5808  25 m     
137  Eriksson Ebba  2008  POSEIDON  AK0808  25 m     
138  Florén Ella  2006  POSEIDON  BL7806  25 m     
149  Henricsson Tyra  2007  POSEIDON    25 m     
10  153  Holmberg Alva  2008  POSEIDON  AF5808  25 m     
11  164  Karlsson Ronja  2009  POSEIDON  AH6809  25 m     
12  166  Klasholm Amanda  2007  POSEIDON  AP2807  25 m     
13  169  Larsson Astrid  2008  POSEIDON  AK1208  25 m     
14  174  Lindroth Anja  2009  POSEIDON  AD1409  25 m     
15  187  Nilsson Isabella  2008  POSEIDON  AT6408  25 m     
16  202  Seyffart Alice  2008  POSEIDON  AO6208  25 m     
17  218  Zetterström Astrid  2008  POSEIDON  AO5208  25 m     
18  221  Zigmantaite Saulé  2007  POSEIDON  AM9407  25 m     
19  224  Hauksson Freja  2004  POSEIDON  BM9204  25 m     
 
Gren 10, 100m S1 specialmedley H 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
186  Nilsson Esbjörn  2007  POSEIDON  AK4907  25 m  1:29.27   
111  Andersson Medhanie Benjamin  2007  POSEIDON  AE0707  25 m  1:30.75   
115  Bentzer Vidar  2006  POSEIDON  AS0706  25 m  1:36.64   
139  Fogelmark Alfred  2007  POSEIDON  AG1507  25 m  1:49.41   
123  Bondarik Sergey  2007  POSEIDON  AM5307  25 m     
130  Danielsson Åke  2007  POSEIDON  AK3307  25 m     
133  Ekström Elias  2008  POSEIDON  AC4708  25 m     
147  Hammarlund Adam  2007  POSEIDON  AM3907  25 m     
178  Lundin Linnér Björn  2008  POSEIDON  AE1108  25 m     
10  216  Wikström Albin  2007  POSEIDON  AJ5707  25 m     
11  217  Wramsler Jonas  2008  POSEIDON    25 m     
12  225  Kapas Domenik  2008  POSEIDON  AC0708  25 m     
13  226  Mamichev Evgeny  2006  POSEIDON  AO5306  25 m     
14  230  Taylor Jimmy  2007  POSEIDON  AO6707  25 m     
 
Gren 11, 100m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
209  Toth Hedda  2007  POSEIDON  AJ6807  25 m  1:26.93   
183  Masoumi Hanna  2007  POSEIDON  AD6807  25 m  1:37.80   
165  Khan-Amidy Sofie  2007  POSEIDON  AP5407  25 m  1:39.82   
141  Gisselsson Lovisa  2006  POSEIDON  AX6606  25 m  1:45.03   
114  Barak Helin  2006  POSEIDON  AY0606  25 m  1:45.50   
198  Rönnmar Saga  2005  POSEIDON  AX2405  25 m  2:11.10   
201  Sefi Edith  2006  POSEIDON  AY8406  25 m     
215  Wedelsbäck Rebecka  2005  POSEIDON  BJ4205  25 m     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
168  Lagoguez Pierrick  2006  POSEIDON  AF6506  25 m  1:38.72   
131  Dzhamalov Ruslan  2007  POSEIDON  AK2307  25 m  1:41.28   
154  Holmberg Marius  2006  POSEIDON  AJ5906  25 m  1:49.55   
200  Sandberg Vide  2007  POSEIDON  AE6507  25 m  1:51.91   
197  Rosengren Caspian  2005  POSEIDON  AK5505  25 m  1:52.40   
211  Tran Benjamin  2006  POSEIDON  AO7106  25 m  1:58.50   
125  Camacho Diego  2005  POSEIDON  AS5105  25 m     
142  Golubev Anton  2006  POSEIDON  AR9906  25 m     
188  Odén Emil  2005  POSEIDON  AU2105  25 m     
 
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
231  Jansson Frida  2006  YSTADS SS  AE7206  25 m  1:12.24   
173  Lindberg Alma  2002  POSEIDON  AQ4202  25 m  1:16.71   
242  Johansson Vanessa  2006  POSEIDON  AA4606  25 m  1:18.92   
177  Lund Sofia  2003  POSEIDON  BP4803  25 m  1:20.68   
145  Hake Sofia  2003  POSEIDON  BD4403  25 m  1:20.91   
233  Andersson Medhanie Johanna  2005  POSEIDON  AG0405  50 m  1:21.58   
244  Klasholm Alice  2004  POSEIDON  BS5204  25 m  1:21.91   
250  Olsson Olivia  2004  POSEIDON  AL1804  50 m  1:22.97   
126  Carlberg Matilda  2002  POSEIDON  AX6402  25 m  1:24.36   
10  195  Rieschel Julia  2003  POSEIDON  BF8203  25 m  1:27.00   
11  124  Bontidean Emma  2003  POSEIDON  AW1803  25 m  1:27.48   
12  212  Twedberg Anna  2003  POSEIDON  AR4203  50 m  1:28.23   
13  248  Nordberg Ida  2006  POSEIDON  AB4406  50 m  1:30.25   
14  237  Costa Caesar Linnea  2006  POSEIDON  AW7606  25 m  1:44.96   
15  257  Stridh Emelie  2004  POSEIDON  AW3404  50 m  1:50.80   
16  120  Bergstrand Alva  2003  POSEIDON  BM9403  25 m     
17  256  Sandberg Mira  2004  POSEIDON  BS8204  25 m     
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
204  Sivolov Ivan  2003  POSEIDON  AH0903  25 m  1:07.18   
181  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  25 m  1:08.57   
175  Lindskoug Jakob  2004  POSEIDON  AN8704  50 m  1:10.55   
136  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  25 m  1:15.52   
110  Alim Daniel  2003  POSEIDON  AM2903  25 m  1:17.25   
246  Ljungholm Nayan  2005  POSEIDON  AW5705  50 m  1:17.38   
232  af Trampe Elias  2004  POSEIDON  AN6704  25 m  1:18.41   
245  Levau Edvard  2004  POSEIDON  AN0904  50 m  1:18.75   
199  Sandberg Axel  2004  POSEIDON  AA7307  25 m  1:19.22   
10  255  Rydström Axel  2005  POSEIDON  AF3305  25 m  1:22.66   
11  236  Bontidean Lucas  2005  POSEIDON  AC0305  50 m  1:25.57   
12  220  Zetterström Olle  2003  POSEIDON  AW1103  50 m  1:31.55   
13  253  Pettersson Martin  2005  POSEIDON  AE1505  25 m  1:34.08   
14  252  Pettersson Alfred  2005  POSEIDON  AE2505  25 m  1:34.96   
15  121  Bergstrand Joel  2003  POSEIDON  AR6303  25 m     
16  229  Olsson Per-Daniel  1977  POSEIDON  AB6177  25 m     
17  234  Bengtsson Marcus  2005  POSEIDON  AK0505  25 m     
18  235  Björkman Philip  2005  POSEIDON  AC9105  25 m     
19  238  Dahlén Edvin  2004  POSEIDON  AQ9904  25 m     
20  239  Gustafsson Filip  2004  POSEIDON  AR0104  25 m     
21  240  Hallstäde David  2004  POSEIDON  AN9704  25 m     
22  243  Khan-Amidy Victor  2004  POSEIDON  AQ8904  25 m     
23  247  Löfström Elias  2004  POSEIDON  AI2504  25 m     
24  249  Olsson Alexander  2004  POSEIDON  AY9104  25 m     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
162  Kajic Mia  2006  POSEIDON  BJ2406  25 m  42.44   
221  Zigmantaite Saulé  2007  POSEIDON  AM9407  25 m  50.21   
169  Larsson Astrid  2008  POSEIDON  AK1208  25 m  51.03   
137  Eriksson Ebba  2008  POSEIDON  AK0808  25 m  51.12   
146  Hallencreutz Isabelle  2007  POSEIDON  AV9807  25 m  52.32   
187  Nilsson Isabella  2008  POSEIDON  AT6408  25 m  52.71   
138  Florén Ella  2006  POSEIDON  BL7806  25 m  53.85   
113  Anker Sienna  2008  POSEIDON  AJ2808  25 m  53.88   
153  Holmberg Alva  2008  POSEIDON  AF5808  25 m  54.60   
10  166  Klasholm Amanda  2007  POSEIDON  AP2807  25 m  56.49   
11  128  Cibinetto Giuliana  2007  POSEIDON  BA7407  25 m  57.94   
12  174  Lindroth Anja  2009  POSEIDON  AD1409  25 m  58.28   
13  202  Seyffart Alice  2008  POSEIDON  AO6208  25 m  1:00.82   
14  218  Zetterström Astrid  2008  POSEIDON  AO5208  25 m  1:03.67   
15  Zheng Hao  2007  ÄLMHULT  AL9207  25 m     
16  119  Bergquist Hennie  2008  POSEIDON  AJ5808  25 m     
17  149  Henricsson Tyra  2007  POSEIDON    25 m     
18  151  Hjertström Elsa  2009  POSEIDON  AE0809  25 m     
19  164  Karlsson Ronja  2009  POSEIDON  AH6809  25 m     
20  196  Rosengren Aylin  2007  POSEIDON  BA6407  25 m     
21  224  Hauksson Freja  2004  POSEIDON  BM9204  25 m     
22  227  Nilsson Ingrid  2007  POSEIDON  BF4207  25 m     
 
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
178  Lundin Linnér Björn  2008  POSEIDON  AE1108  25 m  47.72   
133  Ekström Elias  2008  POSEIDON  AC4708  25 m  47.84   
186  Nilsson Esbjörn  2007  POSEIDON  AK4907  25 m  47.90   
111  Andersson Medhanie Benjamin  2007  POSEIDON  AE0707  25 m  48.30   
225  Kapas Domenik  2008  POSEIDON  AC0708  25 m  49.49   
216  Wikström Albin  2007  POSEIDON  AJ5707  25 m  52.21   
115  Bentzer Vidar  2006  POSEIDON  AS0706  25 m  53.35   
123  Bondarik Sergey  2007  POSEIDON  AM5307  25 m  54.52   
147  Hammarlund Adam  2007  POSEIDON  AM3907  25 m  58.49   
10  139  Fogelmark Alfred  2007  POSEIDON  AG1507  25 m  59.56   
11  226  Mamichev Evgeny  2006  POSEIDON  AO5306  25 m  59.69   
12  152  Hjertström Leo  2006  POSEIDON  AS8906  25 m  1:01.91   
13  130  Danielsson Åke  2007  POSEIDON  AK3307  25 m  1:04.68   
14  112  Anker Dante  2010  POSEIDON  AA4510  25 m     
15  217  Wramsler Jonas  2008  POSEIDON    25 m     
16  228  Nilsson Kristoffer  2007  POSEIDON  AO5707  25 m     
17  230  Taylor Jimmy  2007  POSEIDON  AO6707  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  21:30