Heatlista 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  21:28   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer  Finaler (1) 
Heat 1 (1) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
178  Trelleborg Damer [2003]  2003    TRELLEBORG    25m  2:14.38 
117  SK Triton Flickor    SK TRITON    25m  2:13.92 
149  Vellinge-N Damer    VELLINGE-N    25m  2:15.21 
32  Hs Damer [2004]  2004    HS    25m   
180  Mkk    MKK    25m   
90  Poseidon Damer    POSEIDON    25m  2:18.64 
               

 
 
Gren 2, 4X50m Medley Herrar  Finaler (1) 
Heat 1 (1) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
179  Trelleborg Herrar [2003]  2003    TRELLEBORG    25m  2:17.82 
119  SK Triton Pojkar    SK TRITON    25m  2:10.66 
150  Vellinge-N Herrar    VELLINGE-N    25m  2:14.64 
33  Hs Herrar [2004]  2004    HS    25m   
180  Mkk    MKK    25m   
91  Poseidon Herrar    POSEIDON    25m  2:09.74 
               

 
 
Gren 3, 50m Frisim Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
154  Nirma Bååth  2008  AA8208  TRELLEBORG    25m  36.84 
100  Amy Clarén  2007  AD5207  SK TRITON    25m  35.45 
126  Isabella Danfelter  2010  AC1410  VELLINGE-N    25m  45.06 
21  Tosca Nilbo Burren  2007  AQ2607  HS    25m  36.04 
44  Charlotte Krüger  2007  AF9407  MKK    25m  36.23 
72  Sofie Khan-Amidy  2007  AP5407  POSEIDON    25m  37.84 
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
158  Freja Härstedt  2007  AB5407  TRELLEBORG    25m  36.12 
113  Liv Stalbohm  2007  AC9807  SK TRITON    25m  35.35 
145  Elin Törnqvist  2007  AM6807  VELLINGE-N    25m  36.72 
13  Emma Hägglund  2007  AQ3607  HS    25m  34.94 
37  Alicia Ekelund  2007  AG8407  MKK    25m  35.42 
88  Hedda Toth  2007  AJ6807  POSEIDON    25m  35.25 
               

 
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
157  Emil Enehov  2008    TRELLEBORG    25m   
95  Albin Björnström  2007  AB9107  SK TRITON    25m  38.18 
127  Hampus Donnerhall  2008  AF9308  VELLINGE-N    25m  40.07 
Ludvig Bartolek  2008  AG9508  HS    25m  37.74 
41  Stefan Ivan  2007  AF2507  MKK    25m  37.68 
63  Benjamin Andersson Medhanie  2007  AE0707  POSEIDON    25m  41.42 
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
159  Jacob Kjellberg  2007  AI0907  TRELLEBORG    25m  37.37 
107  Albin Nyholm  2007  AA2307  SK TRITON    25m  33.14 
137  Elliot Rosberg  2008  AE6508  VELLINGE-N    25m  37.40 
18  Lucas Langell  2007  AG7707  HS    25m  37.42 
58  Tobias Persson  2007  AE5307  MKK    25m  35.24 
69  Elias Ekström  2008  AC4708  POSEIDON    25m  39.99 
               

 
 
Gren 5, 100m Frisim Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
175  Rebecca Westergren  2005  AM3605  TRELLEBORG    25m  1:17.42 
110  Amanda Pålsson  2005  AV6805  SK TRITON    25m  1:09.88 
124  Ajla Causevic  2006  AX0806  VELLINGE-N    25m  1:11.57 
Izabelle Agrell  2006  AF5406  HS    25m  1:07.33 
40  Emma Ingner  2005  AW3805  MKK    25m  1:09.58 
80  Ida Nordberg  2006  AB4406  POSEIDON    25m  1:07.61 
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
170  Jacquline Rengbrandt  2005  BF6605  TRELLEBORG    25m  1:11.14 
96  Maja Björnström  2005  AD2205  SK TRITON    25m  1:04.56 
120  Nelly Ahmadi  2005  AX1805  VELLINGE-N    25m  1:09.17 
Liv Bexell  2005  BD2205  HS    25m  1:03.34 
61  Anna Stenberg  2005  AA3405  MKK    25m  1:07.51 
71  Vanessa Johansson  2006  AA4606  POSEIDON    25m  1:06.38 
               

 
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
153  Jonatan Bååth  2006  AC0106  TRELLEBORG    25m  1:15.11 
104  Jens Magnusson  2005  AJ2505  SK TRITON    25m  1:16.41 
141  Lucas Stark  2005  AL7105  VELLINGE-N    25m  1:18.22 
17  Jacob Langell  2005  AG2105  HS    25m  1:02.94 
43  Aram Kazarian  2005  AQ1305  MKK    25m  1:04.10 
66  Philip Björkman  2005  AC9105  POSEIDON    25m  1:08.78 
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
163  Simon Mosén  2005  AB2305  TRELLEBORG    25m  1:08.67 
99  Victor Borg  2005  AB3105  SK TRITON    25m  1:07.15 
121  Isaac Barrett  2005  AK6305  VELLINGE-N    25m  1:02.82 
30  Felix Tjärnberg  2005  AB5305  HS    25m  57.19 
51  Seth Nillund  2005  AA7705  MKK    25m  1:00.84 
67  Lucas Bontidean  2005  AC0305  POSEIDON    25m  1:08.64 
               

 
 
Gren 7, 100m Frisim Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
160  Tova Kjellberg  2004  AF5204  TRELLEBORG    25m  1:06.80 
112  Antonia Sandblom  2003  AG4603  SK TRITON    25m  1:02.78 
144  Kajsa Söderholm  2004  AN2404  VELLINGE-N    25m  1:03.91 
19  Tyra Littorin  2004  AG8404  HS    25m  59.90 
55  Julia Osterman  2004  AS5804  MKK    25m  59.92 
75  Sofia Lund  2003  BP4803  POSEIDON    25m  1:04.13 
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
152  Vilma Andersson  2004  AE5604  TRELLEBORG    25m  1:00.54 
106  Mica Nolén  2004  AG1204  SK TRITON    25m  1:01.82 
140  Alice Skoglund  2003  BO5603  VELLINGE-N    25m  1:01.35 
Angelina Agrell  2003  AR6803  HS    25m  58.86 
36  Lovisa Bjurnemark  2003  BG9603  MKK    25m  59.69 
65  Boel Bergquist  2003  BI2803  POSEIDON    25m  1:02.68 
               

 
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
151  Mattias Andersson  2003  AL8703  TRELLEBORG    25m  1:02.50 
105  Arvid Nilsson  2003  AK4303  SK TRITON    25m  57.89 
130  Viktor Hansson  2003  AM7103  VELLINGE-N    25m  59.37 
29  Jacob Söderberg  2003  AD2103  HS    25m  56.61 
34  Liam Bech  2003  AQ2303  MKK    25m  56.47 
78  Melvin Malm  2004  AE3704  POSEIDON    25m  1:01.10 
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
166  Gabriel Olsson  2004  AA3704  TRELLEBORG    25m  1:01.44 
109  Jonathan Palminger  2004  AB6504  SK TRITON    25m  57.43 
148  Lucas Örmon  2003  AF7303  VELLINGE-N    25m  56.23 
Henning Cederlund  2003  AI1303  HS    25m  54.48 
39  David Falk  2003  AD3103  MKK    25m  53.70 
87  Nils Tired  2003  AH2903  POSEIDON    25m  1:00.58 
               

 
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
165  Alicia Olsson  2008  AC2608  TRELLEBORG    25m  1:03.24 
115  Rebecka Strand  2008  AD3408  SK TRITON    25m  56.31 
123  Lisa Brase  2007  AU8407  VELLINGE-N    25m  50.09 
12  Wilma Hultberg  2007  AQ9407  HS    25m  46.61 
53  Agnes Olsson  2007  AL1207  MKK    25m  46.40 
89  Saulé Zigmantaite  2007  AM9407  POSEIDON    25m  48.52 
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
176  Nia Williams  2008  AT8607  TRELLEBORG    25m  57.61 
103  Anna Jörgensen  2007  AK2207  SK TRITON    25m  47.55 
128  Lilly Frost  2008  AD2808  VELLINGE-N    25m  47.44 
26  Mika Rönndahl  2007  AW0607  HS    25m  42.94 
44  Charlotte Krüger  2007  AF9407  MKK    25m  43.25 
79  Hanna Masoumi  2007  AD6807  POSEIDON    25m  45.61 
               

 
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
156  Anton Enehov  2008    TRELLEBORG    25m   
111  Albin Reimers  2007  AE1107  SK TRITON    25m  48.15 
129  Shayan Ghanbari  2007  AO8907  VELLINGE-N    25m   
31  Axel Wöhl  2007  AG5707  HS    25m  51.31 
58  Tobias Persson  2007  AE5307  MKK    25m  48.08 
63  Benjamin Andersson Medhanie  2007  AE0707  POSEIDON    25m  52.42 
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
157  Emil Enehov  2008    TRELLEBORG    25m   
95  Albin Björnström  2007  AB9107  SK TRITON    25m  44.39 
133  Lucas Lennartsson  2008  AB6708  VELLINGE-N    25m  48.16 
23  Wilhelm Olsson  2008  AC3908  HS    25m  51.00 
41  Stefan Ivan  2007  AF2507  MKK    25m  47.92 
68  Ruslan Dzhamalov  2007  AK2307  POSEIDON    25m  51.08 
               

 
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
170  Jacquline Rengbrandt  2005  BF6605  TRELLEBORG    25m  1:30.47 
101  Julia Erkselius  2006  AK7806  SK TRITON    25m  1:27.68 
135  Julia Primetta  2006  AF3606  VELLINGE-N    25m  1:32.90 
16  Alva Landälv  2005  AO4605  HS    25m  1:18.40 
59  Teodora Petric  2005  AP5205  MKK    25m  1:27.77 
77  Cecila Lång Rune  2005  BH4605  POSEIDON    25m  1:36.05 
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
155  Erma Duratovic  2005  AP2205  TRELLEBORG    25m  1:19.07 
96  Maja Björnström  2005  AD2205  SK TRITON    25m  1:19.37 
142  Hanna Stenskepp  2005  AJ8605  VELLINGE-N    25m  1:26.72 
10  Sofia Frisk  2005  BD7205  HS    25m  1:18.39 
56  Amanda Persson  2005  AJ0805  MKK    25m  1:26.92 
83  Emma Pjanic  2005  BH3605  POSEIDON    25m  1:32.37 
               

 
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
153  Jonatan Bååth  2006  AC0106  TRELLEBORG    25m  1:34.46 
114  Alfred Sternerup  2006  AG0506  SK TRITON    25m  1:40.93 
132  Carl-Magnus Källkvist  2006  AG9306  VELLINGE-N    25m  1:33.89 
28  Malte Svensson  2005  AN2305  HS    25m  1:29.72 
57  Malte Persson  2005  AO1305  MKK    25m  1:33.88 
85  Axel Rydström  2005  AF3305  POSEIDON    25m  1:34.14 
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
168  Jonathan Ravn Rehnström  2005  AG1505  TRELLEBORG    25m  1:26.41 
116  Sebastian Strand  2005  AJ9305  SK TRITON    25m  1:33.38 
122  Stefan Bondzic-Rasic  2005  AL2105  VELLINGE-N    25m  1:28.09 
Niklas Andersson  2005  AF9905  HS    25m  1:13.02 
181  Berkay Isik  2005  AG8105  MKK    25m   
74  Nayan Ljungholm  2005  AW5705  POSEIDON    50m  1:28.65 
               

 
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
173  Sanna Westerberg  2004  AF6204  TRELLEBORG    25m  1:31.06 
112  Antonia Sandblom  2003  AG4603  SK TRITON    25m  1:21.68 
146  Maya Wallström  2004  AT4804  VELLINGE-N    25m  1:21.04 
24  Alice Persson  2003  AN5803  HS    25m  1:19.68 
47  Linnea Liljenfors  2004  AA0804  MKK    25m  1:18.78 
84  Julia Rieschel  2003  BF8203  POSEIDON    25m  1:25.63 
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
161  Frida Larsson  2004  AF4204  TRELLEBORG    25m  1:29.50 
98  Siri Bokander  2003  BF8403  SK TRITON    25m  1:18.79 
144  Kajsa Söderholm  2004  AN2404  VELLINGE-N    25m  1:19.66 
25  Nina Podric  2004  BU7604  HS    25m  1:17.98 
54  Kristina Orban  2004  AS9804  MKK    25m  1:15.66 
81  Olivia Olsson  2004  AL1804  POSEIDON    50m  1:23.82 
               

 
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
162  Henrik Mohnke-Karlsson  2003  AP8103  TRELLEBORG    25m  1:43.68 
108  Neo Palenmark  2003  AQ6303  SK TRITON    25m  1:30.03 
131  Jonatan Holmquist  2003  AA6503  VELLINGE-N    25m  1:12.37 
Kalle Edelhamre  2003  AI3303  HS    25m  1:12.15 
62  Svante Vilhelmsson  2003  AQ0503  MKK    25m  1:15.78 
73  Jakob Lindskoug  2004  AN8704  POSEIDON    25m  1:16.75 
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
171  Max Ringström  2004  AA8304  TRELLEBORG    25m  1:20.84 
102  Linus Forsgren  2003  AA1103  SK TRITON    25m  1:10.56 
143  Hugo Stenskepp  2003  AI6303  VELLINGE-N    25m  1:09.94 
15  Alan Jovic  2004  AG5904  HS    25m  1:11.88 
46  Hugo Lennartsson  2004  AE0904  MKK    25m  1:10.49 
70  Joel Henriksson  2003  AL2503  POSEIDON    25m  1:15.28 
               

 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
174  Emilia Westergren  2008  AT5607  TRELLEBORG    25m  50.08 
103  Anna Jörgensen  2007  AK2207  SK TRITON    25m  44.63 
134  Michalina Marciniak  2008  AR4608  VELLINGE-N    25m  55.11 
13  Emma Hägglund  2007  AQ3607  HS    25m  39.33 
38  Ella Ekelund  2009  AA7609  MKK    25m  41.63 
79  Hanna Masoumi  2007  AD6807  POSEIDON    25m  47.42 
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
176  Nia Williams  2008  AT8607  TRELLEBORG    25m  47.65 
113  Liv Stalbohm  2007  AC9807  SK TRITON    25m  40.89 
145  Elin Törnqvist  2007  AM6807  VELLINGE-N    25m  41.67 
22  Elin Nilsson  2007  AG1607  HS    25m  38.74 
37  Alicia Ekelund  2007  AG8407  MKK    25m  40.45 
72  Sofie Khan-Amidy  2007  AP5407  POSEIDON    25m  42.00 
               

 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
156  Anton Enehov  2008    TRELLEBORG    25m   
111  Albin Reimers  2007  AE1107  SK TRITON    25m  47.61 
127  Hampus Donnerhall  2008  AF9308  VELLINGE-N    25m  50.44 
31  Axel Wöhl  2007  AG5707  HS    25m  43.94 
42  Joris Jokubka  2007  AG0907  MKK    25m  41.98 
68  Ruslan Dzhamalov  2007  AK2307  POSEIDON    25m  49.07 
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
169  Victor Ravn Rehnström  2009  AI7507  TRELLEBORG    25m  46.67 
93  Sam Bengtsson Nimander  2008  AA2308  SK TRITON    25m  41.25 
133  Lucas Lennartsson  2008  AB6708  VELLINGE-N    25m  45.65 
18  Lucas Langell  2007  AG7707  HS    25m  40.36 
49  Ivar Mengelbier  2007  AK5307  MKK    25m  40.45 
76  Björn Lundin Linnér  2008  AE1108  POSEIDON    25m  47.72 
               

 
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
175  Rebecca Westergren  2005  AM3605  TRELLEBORG    25m  1:25.00 
101  Julia Erkselius  2006  AK7806  SK TRITON    25m  1:20.15 
120  Nelly Ahmadi  2005  AX1805  VELLINGE-N    25m  1:15.06 
Hildur Andersson  2005  AO7605  HS    25m  1:12.90 
40  Emma Ingner  2005  AW3805  MKK    25m  1:18.97 
64  Johanna Andersson Medhanie  2005  AG0405  POSEIDON    25m  1:20.94 
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
172  Alicia Sjögren  2005  AA8205  TRELLEBORG    25m  1:09.10 
94  Zinna Bengtsson Nimander  2005  AD1405  SK TRITON    25m  1:16.90 
147  Thea Wicknertz  2005  AT3405  VELLINGE-N    25m  1:11.11 
Liv Bexell  2005  BD2205  HS    25m  1:08.24 
56  Amanda Persson  2005  AJ0805  MKK    25m  1:15.94 
80  Ida Nordberg  2006  AB4406  POSEIDON    25m  1:14.45 
               

 
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
177  Zebastian Zetterlund  2006  AQ7506  TRELLEBORG    25m  1:36.36 
116  Sebastian Strand  2005  AJ9305  SK TRITON    25m  1:24.38 
132  Carl-Magnus Källkvist  2006  AG9306  VELLINGE-N    25m  1:36.62 
17  Jacob Langell  2005  AG2105  HS    25m  1:11.58 
51  Seth Nillund  2005  AA7705  MKK    25m  1:13.37 
66  Philip Björkman  2005  AC9105  POSEIDON    25m  1:19.67 
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
163  Simon Mosén  2005  AB2305  TRELLEBORG    25m  1:19.01 
104  Jens Magnusson  2005  AJ2505  SK TRITON    25m  1:23.65 
122  Stefan Bondzic-Rasic  2005  AL2105  VELLINGE-N    25m  1:22.41 
30  Felix Tjärnberg  2005  AB5305  HS    25m  1:07.81 
48  Oliver Madsen  2005  AO3305  MKK    25m   
67  Lucas Bontidean  2005  AC0305  POSEIDON    25m  1:11.37 
               

 
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
160  Tova Kjellberg  2004  AF5204  TRELLEBORG    25m  1:18.14 
97  Maja Blomliden  2004  AW1804  SK TRITON    25m  1:11.31 
138  Klara Rödin  2003  AE2603  VELLINGE-N    25m  1:16.48 
14  Alicia Johansson  2003  AI2603  HS    25m  1:07.15 
36  Lovisa Bjurnemark  2003  BG9603  MKK    25m  1:07.26 
84  Julia Rieschel  2003  BF8203  POSEIDON    25m  1:17.54 
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
167  Hannah Olsson-Lindhé  2003  AB6203  TRELLEBORG    25m  1:09.33 
106  Mica Nolén  2004  AG1204  SK TRITON    25m  1:09.29 
140  Alice Skoglund  2003  BO5603  VELLINGE-N    25m  1:08.99 
24  Alice Persson  2003  AN5803  HS    25m  1:05.97 
50  Mollie Morfelt  2003  AG8803  MKK    25m  1:05.99 
82  Ditte Oredsson  2003  AM9403  POSEIDON    25m  1:14.06 
               

 
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
162  Henrik Mohnke-Karlsson  2003  AP8103  TRELLEBORG    25m  1:42.09 
108  Neo Palenmark  2003  AQ6303  SK TRITON    25m  1:25.85 
136  Eskil Ramäng  2004  AM6104  VELLINGE-N    25m  1:07.55 
20  William Lundblad  2004  AC9904  HS    25m  1:05.40 
34  Liam Bech  2003  AQ2303  MKK    25m  1:05.14 
78  Melvin Malm  2004  AE3704  POSEIDON    25m  1:09.29 
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
166  Gabriel Olsson  2004  AA3704  TRELLEBORG    25m  1:10.72 
105  Arvid Nilsson  2003  AK4303  SK TRITON    25m  1:00.36 
148  Lucas Örmon  2003  AF7303  VELLINGE-N    25m  1:04.78 
15  Alan Jovic  2004  AG5904  HS    25m  1:04.96 
39  David Falk  2003  AD3103  MKK    25m  1:02.46 
70  Joel Henriksson  2003  AL2503  POSEIDON    25m  1:06.27 
               

 
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
154  Nirma Bååth  2008  AA8208  TRELLEBORG    25m  19.75 
115  Rebecka Strand  2008  AD3408  SK TRITON    25m  21.00 
123  Lisa Brase  2007  AU8407  VELLINGE-N    25m  20.69 
26  Mika Rönndahl  2007  AW0607  HS    25m  18.73 
38  Ella Ekelund  2009  AA7609  MKK    25m  19.03 
89  Saulé Zigmantaite  2007  AM9407  POSEIDON    25m  19.68 
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
158  Freja Härstedt  2007  AB5407  TRELLEBORG    25m  17.96 
100  Amy Clarén  2007  AD5207  SK TRITON    25m  17.47 
128  Lilly Frost  2008  AD2808  VELLINGE-N    25m  19.72 
22  Elin Nilsson  2007  AG1607  HS    25m  17.09 
45  Hedda Lennartsson  2008  AE2808  MKK    25m  18.88 
88  Hedda Toth  2007  AJ6807  POSEIDON    25m  17.17 
               

 
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
169  Victor Ravn Rehnström  2009  AI7507  TRELLEBORG    25m  23.15 
93  Sam Bengtsson Nimander  2008  AA2308  SK TRITON    25m  19.09 
139  Elliot Salih  2008  AJ8308  VELLINGE-N    25m  26.03 
27  Erik Sperling  2007  AI3707  HS    25m  19.77 
52  Gustav Nilsson  2007  AC0507  MKK    25m  20.60 
76  Björn Lundin Linnér  2008  AE1108  http://www.livetiming.se/admin    25m  23.33 
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
159  Jacob Kjellberg  2007  AI0907  TRELLEBORG    25m  19.55 
107  Albin Nyholm  2007  AA2307  SK TRITON    25m  17.09 
137  Elliot Rosberg  2008  AE6508  VELLINGE-N    25m  19.27 
23  Wilhelm Olsson  2008  AC3908  HS    25m  19.49 
49  Ivar Mengelbier  2007  AK5307  MKK    25m  19.09 
69  Elias Ekström  2008  AC4708  POSEIDON    25m  22.30 
               

 
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
172  Alicia Sjögren  2005  AA8205  TRELLEBORG    25m  30.56 
94  Zinna Bengtsson Nimander  2005  AD1405  SK TRITON    25m  33.87 
142  Hanna Stenskepp  2005  AJ8605  VELLINGE-N    25m  34.93 
Filippa Bremer  2005  BD4205  HS    25m  32.74 
61  Anna Stenberg  2005  AA3405  MKK    25m  36.11 
64  Johanna Andersson Medhanie  2005  AG0405  POSEIDON    25m  36.13 
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
155  Erma Duratovic  2005  AP2205  TRELLEBORG    25m  30.39 
110  Amanda Pålsson  2005  AV6805  SK TRITON    25m  33.61 
147  Thea Wicknertz  2005  AT3405  VELLINGE-N    25m  33.40 
Hildur Andersson  2005  AO7605  HS    25m  30.84 
59  Teodora Petric  2005  AP5205  MKK    25m  35.89 
71  Vanessa Johansson  2006  AA4606  POSEIDON    25m  32.78 
               

 
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
164  Felix Mårtensson  2006  AM0906  TRELLEBORG    25m   
114  Alfred Sternerup  2006  AG0506  SK TRITON    25m  41.04 
125  Davit Causevic  2006  AL0506  VELLINGE-N    25m  39.25 
11  Viggo Holst  2006  AI0106  HS    25m  35.98 
48  Oliver Madsen  2005  AO3305  MKK    25m  35.99 
74  Nayan Ljungholm  2005  AW5705  POSEIDON    25m   
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
168  Jonathan Ravn Rehnström  2005  AG1505  TRELLEBORG    25m  33.65 
99  Victor Borg  2005  AB3105  SK TRITON    25m  34.39 
121  Isaac Barrett  2005  AK6305  VELLINGE-N    25m  31.52 
Niklas Andersson  2005  AF9905  HS    25m  30.18 
43  Aram Kazarian  2005  AQ1305  MKK    25m  33.67 
85  Axel Rydström  2005  AF3305  POSEIDON    25m  35.04 
               

 
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
167  Hannah Olsson-Lindhé  2003  AB6203  TRELLEBORG    50m  31.72 
97  Maja Blomliden  2004  AW1804  SK TRITON    25m  32.56 
146  Maya Wallström  2004  AT4804  VELLINGE-N    25m  33.32 
14  Alicia Johansson  2003  AI2603  HS    25m  30.38 
55  Julia Osterman  2004  AS5804  MKK    25m  32.24 
65  Boel Bergquist  2003  BI2803  POSEIDON    25m  32.08 
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
152  Vilma Andersson  2004  AE5604  TRELLEBORG    25m  30.76 
98  Siri Bokander  2003  BF8403  SK TRITON    25m  31.46 
138  Klara Rödin  2003  AE2603  VELLINGE-N    25m  31.74 
Angelina Agrell  2003  AR6803  HS    25m  28.49 
54  Kristina Orban  2004  AS9804  MKK    25m  31.40 
82  Ditte Oredsson  2003  AM9403  POSEIDON    25m  32.06 
               

 
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
151  Mattias Andersson  2003  AL8703  TRELLEBORG    25m  34.09 
109  Jonathan Palminger  2004  AB6504  SK TRITON    25m  29.24 
130  Viktor Hansson  2003  AM7103  VELLINGE-N    25m  30.05 
20  William Lundblad  2004  AC9904  HS    25m  28.93 
60  Ludvig Romare  2004  AA2704  MKK    25m  31.01 
86  Ivan Sivolov  2003  AH0903  POSEIDON    25m  29.41 
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
171  Max Ringström  2004  AA8304  TRELLEBORG    25m  32.97 
102  Linus Forsgren  2003  AA1103  SK TRITON    25m  27.25 
143  Hugo Stenskepp  2003  AI6303  VELLINGE-N    25m  27.07 
29  Jacob Söderberg  2003  AD2103  HS    25m  28.14 
46  Hugo Lennartsson  2004  AE0904  MKK    25m  28.75 
87  Nils Tired  2003  AH2903  POSEIDON    50m  28.74 
               

 
 
Gren 27, 5X50m frisim Damer  Finaler (1) 
Heat 1 (1) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
178  Trelleborg Damer [2003]  2003    TRELLEBORG    25m   
117  SK Triton Flickor    SK TRITON    25m   
149  Vellinge-N Damer    VELLINGE-N    25m   
32  Hs Damer [2004]  2004    HS    25m   
180  Mkk    MKK    25m   
90  Poseidon Damer    POSEIDON    25m   
               

 
 
Gren 28, 5X50m frisim Herrar  Finaler (1) 
Heat 1 (1) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
179  Trelleborg Herrar [2003]  2003    TRELLEBORG    25m   
119  SK Triton Pojkar    SK TRITON    25m   
150  Vellinge-N Herrar    VELLINGE-N    25m   
33  Hs Herrar [2004]  2004    HS    25m   
180  Mkk    MKK    25m   
91  Poseidon Herrar    POSEIDON    25m   
               

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  21:28