Resultat Totalt - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  16:39   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hs Damer [2004]  2004  26  535          2:07.21   
  Helsingborgs Simsällskap                   
  Alicia Johansson  2003      31.19        31.19   
  Alva Landälv  2005      35.29        1:06.48   
  Tyra Littorin  2004      30.14        1:36.62   
  Izabelle Agrell  2006      30.59        2:07.21   
                     
Vellinge-N Damer  22  497          2:10.29   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:15.21                 
  Alice Skoglund  2003      31.72        31.72   
  Kajsa Söderholm  2004      36.13        1:07.85   
  Thea Wicknertz  2005      31.46        1:39.31   
  Ajla Causevic  2006      30.98        2:10.29   
                     
SK Triton Flickor  20  492          2:10.81   
  Simklubben Triton  2:13.92                 
  Siri Bokander  2003      32.16        32.16   
  Maja Björnström  2005      35.48        1:07.64   
  Maja Blomliden  2004      31.86        1:39.50   
  Julia Nilsson  2006      31.31        2:10.81   
                     
Trelleborg Damer [2003]  2003  18  483          2:11.58   
  Trelleborg Sim  2:14.38                 
  Alicia Sjögren  2005      31.55        31.55   
  Erma Duratovic  2005      35.09        1:06.64   
  Vilma Andersson  2004      30.55        1:37.19   
  Freja Härstedt  2007      34.39        2:11.58   
                     
Mkk  16  455          2:14.23   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
  Mollie Morfelt  2003      30.20        30.20   
  Kristina Orban  2004      35.50        1:05.70   
  Teodora Petric  2005      34.10        1:39.80   
  Alicia Ekelund  2007      34.43        2:14.23   
                     
Poseidon Damer  14  430          2:16.81   
  Simklubben Poseidon  2:18.64                 
  Ida Nordberg  2006      34.87        34.87   
  Boel Bergquist  2003      38.24        1:13.11   
  Vanessa Johansson  2006      32.21        1:45.32   
  Johanna Andersson Medhanie  2005      31.49        2:16.81   
                     
 
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hs Herrar [2004]  2004  26  403          2:02.53   
  Helsingborgs Simsällskap                   
  Felix Tjärnberg  2005      31.28        31.28   
  Alan Jovic  2004      33.18        1:04.46   
  Jacob Söderberg  2003      27.41        1:31.87   
  Viggo Holst  2006      30.66        2:02.53   
                     
Mkk  22  376          2:05.30   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
  David Falk  2003      27.78        27.78   
  Hugo Lennartsson  2004      32.59        1:00.37   
  Seth Nillund  2005      30.28        1:30.65   
  Tobias Persson  2007      34.65        2:05.30   
                     
Vellinge-N Herrar  20  369          2:06.08   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:14.64                 
  Eskil Ramäng  2004      30.91        30.91   
  Hugo Stenskepp  2003      31.09        1:02.00   
  Isaac Barrett  2005      30.74        1:32.74   
  Davit Causevic  2006      33.34        2:06.08   
                     
SK Triton Pojkar  18  362          2:06.90   
  Simklubben Triton  2:10.66                 
  Jonathan Palminger  2004      30.06        30.06   
  Linus Forsgren  2003      31.76        1:01.82   
  Victor Borg  2005      33.60        1:35.42   
  Albin Nyholm  2007      31.48        2:06.90   
                     
Poseidon Herrar  16  351          2:08.31   
  Simklubben Poseidon  2:09.74                 
  Lucas Bontidean  2005      33.22        33.22   
  Jakob Lindskoug  2004      34.69        1:07.91   
  Nils Tired  2003      28.29        1:36.20   
  Filip Lönnerfors  2006      32.11        2:08.31   
                     
Trelleborg Herrar [2003]  2003  14  286          2:17.25   
  Trelleborg Sim  2:17.82                 
  Gabriel Olsson  2004      33.69        33.69   
  Max Ringström  2004      36.21        1:09.90   
  Jonathan Ravn Rehnström  2005      34.53        1:44.43   
  Jonatan Bååth  2006      32.82        2:17.25   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hedda Toth  2007  13  393          31.71   
  Simklubben Poseidon  35.25                 
Charlotte Krüger  2007  11  318          34.04   
  Malmö Kappsimningsklubb  36.23                 
Emma Hägglund  2007  10  312          34.24   
  Helsingborgs Simsällskap  34.94                 
Tosca Nilbo Burren  2007  309          34.37   
  Helsingborgs Simsällskap  36.04                 
Elin Törnqvist  2007  308          34.41   
  Vellinge-Näsets Simklubb  36.72                 
Alicia Ekelund  2007  305          34.52   
  Malmö Kappsimningsklubb  35.42                 
Liv Stalbohm  2007  296          34.86   
  Simklubben Triton  35.35                 
Amy Clarén  2007  283          35.36   
  Simklubben Triton  35.45                 
Freja Härstedt  2007  267          36.09   
  Trelleborg Sim  36.12                 
10  Sofie Khan-Amidy  2007  248          36.95   
  Simklubben Poseidon  37.84                 
11  Nirma Bååth  2008  246          37.06   
  Trelleborg Sim  36.84                 
12  Isabella Danfelter  2010  146          44.10   
  Vellinge-Näsets Simklubb  45.06                 
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Albin Nyholm  2007  13  251          32.10   
  Simklubben Triton  33.14                 
Tobias Persson  2007  11  192          35.11   
  Malmö Kappsimningsklubb  35.24                 
Stefan Ivan  2007  10  183          35.64   
  Malmö Kappsimningsklubb  37.68                 
Lucas Langell  2007  172          36.43   
  Helsingborgs Simsällskap  37.42                 
Ludvig Bartolek  2008  167          36.77   
  Helsingborgs Simsällskap  37.74                 
Elliot Rosberg  2008  159          37.34   
  Vellinge-Näsets Simklubb  37.40                 
Elias Ekström  2008  152          37.90   
  Simklubben Poseidon  39.99                 
Albin Björnström  2007  147          38.35   
  Simklubben Triton  38.18                 
Jacob Kjellberg  2007  146          38.47   
  Trelleborg Sim  37.37                 
10  Hampus Donnerhall  2008  131          39.84   
  Vellinge-Näsets Simklubb  40.07                 
11  Benjamin Andersson Medhanie  2007  130          39.94   
  Simklubben Poseidon  41.42                 
12  Anton Enehov  2008  99          43.70   
  Trelleborg Sim                   
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Maja Björnström  2005  13  503  30.63        1:04.01   
  Simklubben Triton  1:04.56                 
                     
Liv Bexell  2005  11  494  31.69        1:04.36   
  Helsingborgs Simsällskap  1:03.34                 
                     
Vanessa Johansson  2006  10  484  30.79        1:04.82   
  Simklubben Poseidon  1:06.38                 
                     
Izabelle Agrell  2006  452  31.83        1:06.31   
  Helsingborgs Simsällskap  1:07.33                 
                     
Anna Stenberg  2005  451  30.89        1:06.38   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:07.51                 
                     
Nelly Ahmadi  2005  440  32.08        1:06.90   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:09.17                 
                     
Emma Ingner  2005  435  32.21        1:07.16   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:09.58                 
                     
Ida Nordberg  2006  426  32.12        1:07.66   
  Simklubben Poseidon  1:07.61                 
                     
Amanda Pålsson  2005  410  32.74        1:08.49   
  Simklubben Triton  1:09.88                 
                     
10  Jacquline Rengbrandt  2005  396  33.38        1:09.32   
  Trelleborg Sim  1:11.14                 
                     
11  Ajla Causevic  2006  389  33.70        1:09.69   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:11.57                 
                     
12  Rebecca Westergren  2005  267  35.84        1:19.03   
  Trelleborg Sim  1:17.42                 
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felix Tjärnberg  2005  13  489  27.65        57.03   
  Helsingborgs Simsällskap  57.19                 
                     
Seth Nillund  2005  11  450  28.15        58.62   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:00.84                 
                     
Jacob Langell  2005  10  376  29.75        1:02.26   
  Helsingborgs Simsällskap  1:02.94                 
                     
Aram Kazarian  2005  367  30.21        1:02.75   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:04.10                 
                     
Isaac Barrett  2005  364  30.59        1:02.91   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:02.82                 
                     
Lucas Bontidean  2005  322  31.77        1:05.51   
  Simklubben Poseidon  1:08.64                 
                     
Victor Borg  2005  317  31.44        1:05.87   
  Simklubben Triton  1:07.15                 
                     
Philip Björkman  2005  307  31.70        1:06.59   
  Simklubben Poseidon  1:08.78                 
                     
Jonatan Bååth  2006  227  34.87        1:13.67   
  Trelleborg Sim  1:15.11                 
                     
10  Jens Magnusson  2005  211  35.57        1:15.37   
  Simklubben Triton  1:16.41                 
                     
11  Lucas Stark  2005  199  36.94        1:16.86   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:18.22                 
                     
Simon Mosén  2005              DSQ   
  Trelleborg Sim  1:08.67                 
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Angelina Agrell  2003  13  644  28.40        58.95   
  Helsingborgs Simsällskap  58.86                 
                     
Julia Osterman  2004  11  605  29.36        1:00.17   
  Malmö Kappsimningsklubb  59.92                 
                     
Tyra Littorin  2004  10  597  29.53        1:00.46   
  Helsingborgs Simsällskap  59.90                 
                     
Lovisa Bjurnemark  2003  590  28.77        1:00.67   
  Malmö Kappsimningsklubb  59.69                 
                     
Boel Bergquist  2003  580  29.42        1:01.03   
  Simklubben Poseidon  1:02.68                 
                     
Vilma Andersson  2004  565  29.85        1:01.55   
  Trelleborg Sim  1:00.54                 
                     
Alice Skoglund  2003  553  29.70        1:02.01   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:01.35                 
                     
Mica Nolén  2004  549  29.92        1:02.14   
  Simklubben Triton  1:01.82                 
                     
Kajsa Söderholm  2004  518  30.81        1:03.39   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:03.91                 
                     
10  Antonia Sandblom  2003  516  30.55        1:03.44   
  Simklubben Triton  1:02.78                 
                     
11  Sofia Lund  2003  514  30.27        1:03.55   
  Simklubben Poseidon  1:04.13                 
                     
12  Tova Kjellberg  2004  440  31.76        1:06.89   
  Trelleborg Sim  1:06.80                 
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
David Falk  2003  13  579  25.87        53.90   
  Malmö Kappsimningsklubb  53.70                 
                     
Henning Cederlund  2003  11  564  26.29        54.39   
  Helsingborgs Simsällskap  54.48                 
                     
Liam Bech  2003  10  511  26.92        56.19   
  Malmö Kappsimningsklubb  56.47                 
                     
Lucas Örmon  2003  503  26.71        56.50   
  Vellinge-Näsets Simklubb  56.23                 
                     
Arvid Nilsson  2003  501  27.38        56.56   
  Simklubben Triton  57.89                 
                     
Jonathan Palminger  2004  501  27.18        56.57   
  Simklubben Triton  57.43                 
                     
Jacob Söderberg  2003  500  27.09        56.60   
  Helsingborgs Simsällskap  56.61                 
                     
Nils Tired  2003  448  28.40        58.73   
  Simklubben Poseidon  1:00.58                 
                     
Viktor Hansson  2003  421  28.97        59.96   
  Vellinge-Näsets Simklubb  59.37                 
                     
10  Melvin Malm  2004  398  29.15        1:01.09   
  Simklubben Poseidon  1:01.10                 
                     
11  Gabriel Olsson  2004  383  29.62        1:01.88   
  Trelleborg Sim  1:01.44                 
                     
12  Mattias Andersson  2003  374  29.81        1:02.36   
  Trelleborg Sim  1:02.50                 
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Charlotte Krüger  2007  13  300          42.77   
  Malmö Kappsimningsklubb  43.25                 
Mika Rönndahl  2007  11  298          42.87   
  Helsingborgs Simsällskap  42.94                 
Agnes Olsson  2007  10  261          44.77   
  Malmö Kappsimningsklubb  46.40                 
Hanna Masoumi  2007  259          44.93   
  Simklubben Poseidon  45.61                 
Wilma Hultberg  2007  253          45.25   
  Helsingborgs Simsällskap  46.61                 
Lilly Frost  2008  232          46.55   
  Vellinge-Näsets Simklubb  47.44                 
Lisa Brase  2007  219          47.49   
  Vellinge-Näsets Simklubb  50.09                 
Anna Jörgensen  2007  217          47.60   
  Simklubben Triton  47.55                 
Saulé Zigmantaite  2007  216          47.69   
  Simklubben Poseidon  48.52                 
10  Rebecka Strand  2008  159          52.79   
  Simklubben Triton  56.31                 
11  Nia Williams  2008  138          55.35   
  Trelleborg Sim  57.61                 
12  Emilia Westergren  2008  126          57.04   
  Trelleborg Sim                   
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Albin Björnström  2007  13  180          44.71   
  Simklubben Triton  44.39                 
Stefan Ivan  2007  11  153          47.11   
  Malmö Kappsimningsklubb  47.92                 
Axel Wöhl  2007  10  151          47.32   
  Helsingborgs Simsällskap  51.31                 
Albin Reimers  2007  150          47.49   
  Simklubben Triton  48.15                 
Ruslan Dzhamalov  2007  145          47.99   
  Simklubben Poseidon  51.08                 
Tobias Persson  2007  141          48.40   
  Malmö Kappsimningsklubb  48.08                 
Lucas Lennartsson  2008  136          49.02   
  Vellinge-Näsets Simklubb  48.16                 
Wilhelm Olsson  2008  123          50.69   
  Helsingborgs Simsällskap  51.00                 
Benjamin Andersson Medhanie  2007  117          51.59   
  Simklubben Poseidon  52.42                 
10  Shayan Ghanbari  2007  91          56.05   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
11  Anton Enehov  2008  87          56.88   
  Trelleborg Sim                   
12  Emil Enehov  2008  72          1:00.58   
  Trelleborg Sim                   
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erma Duratovic  2005  13  521  36.33        1:17.45   
  Trelleborg Sim  1:19.07                 
                     
Alva Landälv  2005  11  513  36.46        1:17.86   
  Helsingborgs Simsällskap  1:18.40                 
                     
Sofia Frisk  2005  10  489  37.95        1:19.12   
  Helsingborgs Simsällskap  1:18.39                 
                     
Maja Björnström  2005  489  37.52        1:19.13   
  Simklubben Triton  1:19.37                 
                     
Amanda Persson  2005  418  38.15        1:23.38   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:26.92                 
                     
Hanna Stenskepp  2005  357  40.88        1:27.87   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:26.72                 
                     
Teodora Petric  2005  351  41.24        1:28.33   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:27.77                 
                     
Julia Erkselius  2006  336  42.60        1:29.66   
  Simklubben Triton  1:27.68                 
                     
Emma Pjanic  2005  325  42.22        1:30.68   
  Simklubben Poseidon  1:32.37                 
                     
10  Jacquline Rengbrandt  2005  305  43.54        1:32.57   
  Trelleborg Sim  1:30.47                 
                     
11  Julia Primetta  2006  303  43.93        1:32.83   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:32.90                 
                     
12  Cecila Lång Rune  2005  298  43.79        1:33.35   
  Simklubben Poseidon  1:36.05                 
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Niklas Andersson  2005  13  411  35.18        1:14.74   
  Helsingborgs Simsällskap  1:13.02                 
                     
Nayan Ljungholm  2005  11  302  38.61        1:22.86   
  Simklubben Poseidon  1:28.65                 
                     
Stefan Bondzic-Rasic  2005  10  287  39.79        1:24.26   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:28.09                 
                     
Malte Svensson  2005  279  39.44        1:25.08   
  Helsingborgs Simsällskap  1:29.72                 
                     
Jonathan Ravn Rehnström  2005  266  40.35        1:26.37   
  Trelleborg Sim  1:26.41                 
                     
Axel Rydström  2005  219  44.04        1:32.20   
  Simklubben Poseidon  1:34.14                 
                     
Sebastian Strand  2005  218  43.11        1:32.38   
  Simklubben Triton  1:33.38                 
                     
Malte Persson  2005  207  44.53        1:33.97   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:33.88                 
                     
Jonatan Bååth  2006  199  45.38        1:35.25   
  Trelleborg Sim  1:34.46                 
                     
10  Alfred Sternerup  2006  168  47.04        1:40.77   
  Simklubben Triton  1:40.93                 
                     
11  Lucas Stark  2005  137  50.18        1:47.66   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Berkay Isik  2005              DSQ   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Kristina Orban  2004  13  551  35.97        1:16.04   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:15.66                 
                     
Nina Podric  2004  11  528  36.51        1:17.14   
  Helsingborgs Simsällskap  1:17.98                 
                     
Siri Bokander  2003  10  472  37.68        1:20.08   
  Simklubben Triton  1:18.79                 
                     
Linnea Liljenfors  2004  471  37.64        1:20.12   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:18.78                 
                     
Antonia Sandblom  2003  456  38.16        1:20.98   
  Simklubben Triton  1:21.68                 
                     
Maya Wallström  2004  456  37.97        1:20.99   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:21.04                 
                     
Kajsa Söderholm  2004  434  38.99        1:22.31   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:19.66                 
                     
Olivia Olsson  2004  434  39.15        1:22.35   
  Simklubben Poseidon  1:23.82                 
                     
Julia Rieschel  2003  376  40.69        1:26.37   
  Simklubben Poseidon  1:25.63                 
                     
10  Frida Larsson  2004  332  42.07        1:29.99   
  Trelleborg Sim  1:29.50                 
                     
11  Sanna Westerberg  2004  329  40.83        1:30.30   
  Trelleborg Sim  1:31.06                 
                     
Alice Persson  2003              DSQ   
  Helsingborgs Simsällskap  1:19.68                 
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hugo Stenskepp  2003  13  560  31.96        1:07.44   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:09.94                 
                     
Linus Forsgren  2003  11  491  32.76        1:10.45   
  Simklubben Triton  1:10.56                 
                     
Jonatan Holmquist  2003  10  482  33.25        1:10.92   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:12.37                 
                     
Hugo Lennartsson  2004  479  33.87        1:11.03   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:10.49                 
                     
Kalle Edelhamre  2003  463  33.86        1:11.84   
  Helsingborgs Simsällskap  1:12.15                 
                     
Alan Jovic  2004  459  33.44        1:12.04   
  Helsingborgs Simsällskap  1:11.88                 
                     
Joel Henriksson  2003  414  34.94        1:14.59   
  Simklubben Poseidon  1:15.28                 
                     
Svante Vilhelmsson  2003  401  35.06        1:15.38   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:15.78                 
                     
Jakob Lindskoug  2004  396  35.88        1:15.71   
  Simklubben Poseidon  1:16.75                 
                     
10  Max Ringström  2004  340  36.42        1:19.65   
  Trelleborg Sim  1:20.84                 
                     
11  Neo Palenmark  2003  248  41.63        1:28.48   
  Simklubben Triton  1:30.03                 
                     
Henrik Mohnke-Karlsson  2003              DNS   
  Trelleborg Sim  1:43.68                 
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Hägglund  2007  13  297          38.44   
  Helsingborgs Simsällskap  39.33                 
Elin Törnqvist  2007  11  273          39.55   
  Vellinge-Näsets Simklubb  41.67                 
Elin Nilsson  2007  10  269          39.76   
  Helsingborgs Simsällskap  38.74                 
Ella Ekelund  2009  262          40.10   
  Malmö Kappsimningsklubb  41.63                 
Alicia Ekelund  2007  245          40.97   
  Malmö Kappsimningsklubb  40.45                 
Liv Stalbohm  2007  235          41.57   
  Simklubben Triton  40.89                 
Sofie Khan-Amidy  2007  231          41.80   
  Simklubben Poseidon  42.00                 
Anna Jörgensen  2007  227          42.07   
  Simklubben Triton  44.63                 
Hanna Masoumi  2007  178          45.55   
  Simklubben Poseidon  47.42                 
10  Nia Williams  2008  163          46.93   
  Trelleborg Sim  47.65                 
11  Alicia Olsson  2008  143          49.06   
  Trelleborg Sim                   
12  Michalina Marciniak  2008  101          55.02   
  Vellinge-Näsets Simklubb  55.11                 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ivar Mengelbier  2007  13  170          40.08   
  Malmö Kappsimningsklubb  40.45                 
Lucas Langell  2007  11  164          40.58   
  Helsingborgs Simsällskap  40.36                 
Sam Bengtsson Nimander  2008  10  156          41.27   
  Simklubben Triton  41.25                 
Joris Jokubka  2007  154          41.37   
  Malmö Kappsimningsklubb  41.98                 
Axel Wöhl  2007  133          43.47   
  Helsingborgs Simsällskap  43.94                 
Victor Ravn Rehnström  2009  125          44.40   
  Trelleborg Sim  46.67                 
Ruslan Dzhamalov  2007  117          45.38   
  Simklubben Poseidon  49.07                 
Lucas Lennartsson  2008  112          46.08   
  Vellinge-Näsets Simklubb  45.65                 
Björn Lundin Linnér  2008  107          46.76   
  Simklubben Poseidon  47.72                 
10  Albin Reimers  2007  101          47.65   
  Simklubben Triton  47.61                 
11  Hampus Donnerhall  2008  89          49.63   
  Vellinge-Näsets Simklubb  50.44                 
12  Emil Enehov  2008  72          53.25   
  Trelleborg Sim                   
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alicia Sjögren  2005  13  482  34.02        1:10.16   
  Trelleborg Sim  1:09.10                 
                     
Thea Wicknertz  2005  11  476  34.69        1:10.46   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:11.11                 
                     
Hildur Andersson  2005  10  464  35.22        1:11.06   
  Helsingborgs Simsällskap  1:12.90                 
                     
Liv Bexell  2005  459  34.98        1:11.29   
  Helsingborgs Simsällskap  1:08.24                 
                     
Amanda Persson  2005  7.5  397  36.18        1:14.86   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:15.94                 
                     
Ida Nordberg  2006  7.5  397  35.85        1:14.86   
  Simklubben Poseidon  1:14.45                 
                     
Nelly Ahmadi  2005  395  36.40        1:14.94   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:15.06                 
                     
Zinna Bengtsson Nimander  2005  339  37.79        1:18.88   
  Simklubben Triton  1:16.90                 
                     
Julia Erkselius  2006  335  38.05        1:19.22   
  Simklubben Triton  1:20.15                 
                     
10  Johanna Andersson Medhanie  2005  320  39.08        1:20.43   
  Simklubben Poseidon  1:20.94                 
                     
11  Emma Ingner  2005  314  38.83        1:20.88   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:18.97                 
                     
12  Rebecca Westergren  2005  262  41.12        1:25.95   
  Trelleborg Sim  1:25.00                 
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felix Tjärnberg  2005  13  349  33.56        1:09.44   
  Helsingborgs Simsällskap  1:07.81                 
                     
Jacob Langell  2005  11  341  34.12        1:09.97   
  Helsingborgs Simsällskap  1:11.58                 
                     
Seth Nillund  2005  10  306  35.13        1:12.55   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:13.37                 
                     
Lucas Bontidean  2005  306  35.50        1:12.59   
  Simklubben Poseidon  1:11.37                 
                     
Philip Björkman  2005  245  38.15        1:18.12   
  Simklubben Poseidon  1:19.67                 
                     
Simon Mosén  2005  242  38.12        1:18.46   
  Trelleborg Sim  1:19.01                 
                     
Stefan Bondzic-Rasic  2005  215  38.76        1:21.54   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:22.41                 
                     
Sebastian Strand  2005  199  40.22        1:23.71   
  Simklubben Triton  1:24.38                 
                     
Jens Magnusson  2005  191  41.00        1:24.92   
  Simklubben Triton  1:23.65                 
                     
10  Malte Persson  2005  188  41.88        1:25.27   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Davit Causevic  2006              DSQ   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Zebastian Zetterlund  2006              DSQ   
  Trelleborg Sim  1:36.36                 
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alice Persson  2003  13  593  31.75        1:05.47   
  Helsingborgs Simsällskap  1:05.97                 
                     
Mollie Morfelt  2003  11  544  32.60        1:07.40   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:05.99                 
                     
Alicia Johansson  2003  10  521  33.48        1:08.36   
  Helsingborgs Simsällskap  1:07.15                 
                     
Maja Blomliden  2004  495  33.64        1:09.56   
  Simklubben Triton  1:11.31                 
                     
Hannah Olsson-Lindhé  2003  490  34.35        1:09.77   
  Trelleborg Sim  1:09.33                 
                     
Alice Skoglund  2003  487  33.84        1:09.92   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:08.99                 
                     
Lovisa Bjurnemark  2003  480  33.99        1:10.26   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:07.26                 
                     
Mica Nolén  2004  467  34.16        1:10.92   
  Simklubben Triton  1:09.29                 
                     
Ditte Oredsson  2003  427  35.38        1:13.07   
  Simklubben Poseidon  1:14.06                 
                     
10  Klara Rödin  2003  382  36.93        1:15.83   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:16.48                 
                     
11  Julia Rieschel  2003  360  38.03        1:17.29   
  Simklubben Poseidon  1:17.54                 
                     
12  Tova Kjellberg  2004  346  37.54        1:18.36   
  Trelleborg Sim  1:18.14                 
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
David Falk  2003  13  521  29.24        1:00.77   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:02.46                 
                     
Arvid Nilsson  2003  11  520  29.92        1:00.80   
  Simklubben Triton  1:00.36                 
                     
William Lundblad  2004  10  429  31.70        1:04.82   
  Helsingborgs Simsällskap  1:05.40                 
                     
Alan Jovic  2004  421  30.65        1:05.26   
  Helsingborgs Simsällskap  1:04.96                 
                     
Joel Henriksson  2003  397  31.84        1:06.52   
  Simklubben Poseidon  1:06.27                 
                     
Lucas Örmon  2003  384  32.10        1:07.27   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:04.78                 
                     
Eskil Ramäng  2004  367  33.88        1:08.32   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:07.55                 
                     
Liam Bech  2003  326  32.77        1:11.05   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:05.14                 
                     
Gabriel Olsson  2004  305  34.88        1:12.64   
  Trelleborg Sim  1:10.72                 
                     
10  Melvin Malm  2004  300  35.81        1:13.00   
  Simklubben Poseidon  1:09.29                 
                     
11  Neo Palenmark  2003  193  40.52        1:24.65   
  Simklubben Triton  1:25.85                 
                     
Henrik Mohnke-Karlsson  2003              DNS   
  Trelleborg Sim  1:42.09                 
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hedda Toth  2007  13            16.07   
  Simklubben Poseidon  17.17                 
Elin Nilsson  2007  11            16.68   
  Helsingborgs Simsällskap  17.09                 
Amy Clarén  2007  10            17.24   
  Simklubben Triton  17.47                 
Hedda Lennartsson  2008            17.54   
  Malmö Kappsimningsklubb  18.88                 
Mika Rönndahl  2007            17.82   
  Helsingborgs Simsällskap  18.73                 
Freja Härstedt  2007            17.84   
  Trelleborg Sim  17.96                 
Lisa Brase  2007            18.62   
  Vellinge-Näsets Simklubb  20.69                 
Nirma Bååth  2008            19.25   
  Trelleborg Sim  19.75                 
Saulé Zigmantaite  2007            19.43   
  Simklubben Poseidon  19.68                 
10  Lilly Frost  2008            19.49   
  Vellinge-Näsets Simklubb  19.72                 
11  Ella Ekelund  2009            19.53   
  Malmö Kappsimningsklubb  19.03                 
12  Rebecka Strand  2008            20.09   
  Simklubben Triton  21.00                 
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Albin Nyholm  2007  13            16.60   
  Simklubben Triton  17.09                 
Erik Sperling  2007  11            18.70   
  Helsingborgs Simsällskap  19.77                 
Sam Bengtsson Nimander  2008  10            18.83   
  Simklubben Triton  19.09                 
Jacob Kjellberg  2007            18.92   
  Trelleborg Sim  19.55                 
Ivar Mengelbier  2007            18.94   
  Malmö Kappsimningsklubb  19.09                 
Wilhelm Olsson  2008            19.11   
  Helsingborgs Simsällskap  19.49                 
Elliot Rosberg  2008            19.15   
  Vellinge-Näsets Simklubb  19.27                 
Gustav Nilsson  2007            19.28   
  Malmö Kappsimningsklubb  20.60                 
Victor Ravn Rehnström  2009            21.70   
  Trelleborg Sim  23.15                 
10  Elias Ekström  2008            23.60   
  Simklubben Poseidon  22.30                 
Björn Lundin Linnér  2008              DSQ   
  Simklubben Poseidon  23.33                 
Tor Nimberg  2009              DSQ   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alicia Sjögren  2005  13  503          30.65   
  Trelleborg Sim  30.56                 
Erma Duratovic  2005  11  494          30.82   
  Trelleborg Sim  30.39                 
Hildur Andersson  2005  10  475          31.23   
  Helsingborgs Simsällskap  30.84                 
Thea Wicknertz  2005  440          32.04   
  Vellinge-Näsets Simklubb  33.40                 
Vanessa Johansson  2006  420          32.54   
  Simklubben Poseidon  32.78                 
Amanda Pålsson  2005  381          33.61   
  Simklubben Triton  33.61                 
Alva Landälv  2005  379          33.66   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  377          33.74   
  Simklubben Triton  33.87                 
Anna Stenberg  2005  373          33.85   
  Malmö Kappsimningsklubb  36.11                 
10  Hanna Stenskepp  2005  372          33.89   
  Vellinge-Näsets Simklubb  34.93                 
11  Teodora Petric  2005  337          35.01   
  Malmö Kappsimningsklubb  35.89                 
12  Johanna Andersson Medhanie  2005  313          35.88   
  Simklubben Poseidon  36.13                 
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Niklas Andersson  2005  13  386          29.94   
  Helsingborgs Simsällskap  30.18                 
Isaac Barrett  2005  11  355          30.78   
  Vellinge-Näsets Simklubb  31.52                 
Aram Kazarian  2005  10  286          33.05   
  Malmö Kappsimningsklubb  33.67                 
Jonathan Ravn Rehnström  2005  282          33.22   
  Trelleborg Sim  33.65                 
Victor Borg  2005  263          34.00   
  Simklubben Triton  34.39                 
Nayan Ljungholm  2005  252          34.50   
  Simklubben Poseidon                   
Axel Rydström  2005  223          35.90   
  Simklubben Poseidon  35.04                 
Viggo Holst  2006  217          36.25   
  Helsingborgs Simsällskap  35.98                 
Berkay Isik  2005  193          37.68   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
10  Davit Causevic  2006  190          37.90   
  Vellinge-Näsets Simklubb  39.25                 
11  Alfred Sternerup  2006  151          40.85   
  Simklubben Triton  41.04                 
12  Felix Mårtensson  2006  103          46.48   
  Trelleborg Sim                   
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Angelina Agrell  2003  13  608          28.77   
  Helsingborgs Simsällskap  28.49                 
Alicia Johansson  2003  11  532          30.07   
  Helsingborgs Simsällskap  30.38                 
Vilma Andersson  2004  10  496          30.79   
  Trelleborg Sim  30.76                 
Kristina Orban  2004  487          30.97   
  Malmö Kappsimningsklubb  31.40                 
Boel Bergquist  2003  473          31.29   
  Simklubben Poseidon  32.08                 
Ditte Oredsson  2003  467          31.42   
  Simklubben Poseidon  32.06                 
Siri Bokander  2003  463          31.50   
  Simklubben Triton  31.46                 
Maja Blomliden  2004  444          31.94   
  Simklubben Triton  32.56                 
Mollie Morfelt  2003  440          32.04   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
10  Hannah Olsson-Lindhé  2003  428          32.35   
  Trelleborg Sim  31.72                 
11  Klara Rödin  2003  411          32.79   
  Vellinge-Näsets Simklubb  31.74                 
12  Maya Wallström  2004  409          32.84   
  Vellinge-Näsets Simklubb  33.32                 
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hugo Stenskepp  2003  13  558          26.47   
  Vellinge-Näsets Simklubb  27.07                 
Linus Forsgren  2003  11  532          26.89   
  Simklubben Triton  27.25                 
Jacob Söderberg  2003  10  497          27.51   
  Helsingborgs Simsällskap  28.14                 
Hugo Lennartsson  2004  463          28.17   
  Malmö Kappsimningsklubb  28.75                 
William Lundblad  2004  452          28.40   
  Helsingborgs Simsällskap  28.93                 
Ivan Sivolov  2003  447          28.50   
  Simklubben Poseidon  29.41                 
Nils Tired  2003  440          28.66   
  Simklubben Poseidon  28.74                 
Jonathan Palminger  2004  412          29.28   
  Simklubben Triton  29.24                 
Viktor Hansson  2003  363          30.56   
  Vellinge-Näsets Simklubb  30.05                 
10  Ludvig Romare  2004  337          31.31   
  Malmö Kappsimningsklubb  31.01                 
11  Max Ringström  2004  308          32.26   
  Trelleborg Sim  32.97                 
12  Mattias Andersson  2003  285          33.09   
  Trelleborg Sim  34.09                 
 
Gren 27, 5X50m frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hs Damer [2004]  2004  26            2:27.92   
  Helsingborgs Simsällskap                   
  Angelina Agrell  2003      27.30        27.30   
  Liv Bexell  2005      29.62        56.92   
  Izabelle Agrell  2006      30.93        1:27.85   
  Elin Nilsson  2007      32.42        2:00.27   
  Tyra Littorin  2004      27.65        2:27.92   
                     
Poseidon Damer  22            2:31.78   
  Simklubben Poseidon                   
  Boel Bergquist  2003      28.75        28.75   
  Ida Nordberg  2006      30.83        59.58   
  Johanna Andersson Medhanie  2005      31.95        1:31.53   
  Hedda Toth  2007      31.46        2:02.99   
  Vanessa Johansson  2006      28.79        2:31.78   
                     
SK Triton Flickor  20            2:33.67   
  Simklubben Triton                   
  Maja Björnström  2005      29.35        29.35   
  Antonia Sandblom  2003      28.87        58.22   
  Julia Nilsson  2006      33.03        1:31.25   
  Liv Stalbohm  2007      34.45        2:05.70   
  Maja Blomliden  2004      27.97        2:33.67   
                     
Vellinge-N Damer  18            2:34.57   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
  Kajsa Söderholm  2004      29.12        29.12   
  Alice Skoglund  2003      28.94        58.06   
  Elin Törnqvist  2007      35.03        1:33.09   
  Thea Wicknertz  2005      30.11        2:03.20   
  Ajla Causevic  2006      31.37        2:34.57   
                     
Trelleborg Damer [2003]  2003  16            2:40.91   
  Trelleborg Sim                   
  Alicia Sjögren  2005      29.03        29.03   
  Freja Härstedt  2007      37.23        1:06.26   
  Vilma Andersson  2004      28.49        1:34.75   
  Hannah Olsson-Lindhé  2003      29.76        2:04.51   
  Nirma Bååth  2008      36.40        2:40.91   
                     
Mkk              DSQ   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
  Lovisa Bjurnemark  2003      27.99        27.99   
  Emma Ingner  2005      30.94        58.93   
  Alicia Ekelund  2007      36.29        1:35.22   
  Charlotte Krüger  2007      34.14        2:09.36   
  Julia Osterman  2004                 
                     
 
Gren 28, 5X50m frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hs Herrar [2004]  2004  26            2:25.01   
  Helsingborgs Simsällskap                   
  Felix Tjärnberg  2005      26.15        26.15   
  William Lundblad  2004      26.49        52.64   
  Viggo Holst  2006      31.48        1:24.12   
  Lucas Langell  2007      35.80        1:59.92   
  Henning Cederlund  2003      25.09        2:25.01   
                     
Mkk  22            2:28.28   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
  David Falk  2003      24.42        24.42   
  Seth Nillund  2005      27.23        51.65   
  Tobias Persson  2007      35.13        1:26.78   
  Stefan Ivan  2007      35.79        2:02.57   
  Hugo Lennartsson  2004      25.71        2:28.28   
                     
SK Triton Pojkar  20            2:29.19   
  Simklubben Triton                   
  Jonathan Palminger  2004      26.47        26.47   
  Victor Borg  2005      30.83        57.30   
  Arvid Nilsson  2003      25.86        1:23.16   
  Alfred Sternerup  2006      33.57        1:56.73   
  Albin Nyholm  2007      32.46        2:29.19   
                     
Vellinge-N Herrar  18            2:33.63   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
  Hugo Stenskepp  2003      25.48        25.48   
  Elliot Rosberg  2008      37.97        1:03.45   
  Isaac Barrett  2005      28.23        1:31.68   
  Davit Causevic  2006      35.00        2:06.68   
  Eskil Ramäng  2004      26.95        2:33.63   
                     
Poseidon Herrar  16            2:36.38   
  Simklubben Poseidon                   
  Nils Tired  2003      27.48        27.48   
  Melvin Malm  2004      27.93        55.41   
  Lucas Bontidean  2005      29.33        1:24.74   
  Filip Lönnerfors  2006      33.87        1:58.61   
  Elias Ekström  2008      37.77        2:36.38   
                     
Trelleborg Herrar [2003]  2003  14            2:42.20   
  Trelleborg Sim                   
  Gabriel Olsson  2004      28.94        28.94   
  Simon Mosén  2005      31.37        1:00.31   
  Jonatan Bååth  2006      33.43        1:33.74   
  Jacob Kjellberg  2007      40.12        2:13.86   
  Max Ringström  2004      28.34        2:42.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  16:39