Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden - Regionfinal    Utskriftsdatum  20 maj 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  17:47   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 16, 4X100m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Hs Mix [2005] Lag 1  2005  Helsingborgs Simsällskap            4:39.58   
  Jacob Langell  2005      33.24  1:08.97      1:08.97   
  Niklas Andersson  2005      34.86  1:14.96      2:23.93   
  Hildur Andersson  2005      32.72  1:11.13      3:35.06   
  Liv Bexell  2005      30.75  1:04.52      4:39.58   
                     
Mkk Mix [2005] Lag 1  2005  Malmö Kappsimningsklubb            4:51.13   
  Amanda Persson  2005      36.38  1:16.34      1:16.34   
  Bill Beckman  2005      35.27  1:14.96      2:31.30   
  Seth Nillund  2005      32.86  1:12.01      3:43.31   
  Anna Stenberg  2005      31.24  1:07.82      4:51.13   
                     
Ängelholm Mix [2005]  2005  Ängelholms Simsällskap            4:53.53   
  Leah Ljungerud  2006      36.75  1:16.62      1:16.62   
  Axel Vaide  2005      36.13  1:19.27      2:35.89   
  Erica Persson  2005      34.76  1:17.04      3:52.93   
  Joel Nilsson  2005      29.14  1:00.60      4:53.53   
                     
Poseidon Mix Lag 1  2006  Simklubben Poseidon            4:54.14   
  Lucas Bontidean  2005      34.84  1:11.45      1:11.45   
  Nayan Ljungholm  2005      39.73  1:25.17      2:36.62   
  Frida Jansson  2006      32.41  1:12.98      3:49.60   
  Vanessa Johansson  2006      29.95  1:04.54      4:54.14   
                     
Trelleborg Mix [2005]  2005  Trelleborg Sim            4:57.98   
  Alicia Sjögren  2005      33.44  1:10.90      1:10.90   
  Erma Duratovic  2005      36.46  1:19.30      2:30.20   
  Jonathan Ravn Rehnström  2005      34.06  1:16.73      3:46.93   
  Jonatan Bååth  2006      32.22  1:11.05      4:57.98   
                     
Hs Mix [2005] Lag 2  2005  Helsingborgs Simsällskap            5:07.83   
  Malte Svensson  2005      37.42  1:20.72      1:20.72   
  Alva Landälv  2005      34.57  1:15.60      2:36.32   
  Vega Vollmer  2005      36.04  1:19.93      3:56.25   
  Viggo Holst  2006      34.03  1:11.58      5:07.83   
                     
Landskrona Mix Lag 1  2005  Landskrona Simsällskap            5:08.02   
  Ludvig Hoff  2005      36.27  1:16.59      1:16.59   
  Maja Jensen  2006      41.80  1:28.95      2:45.54   
  Anton Liebenhagen  2005      33.55  1:15.38      4:00.92   
  Tova Siversson  2005      31.23  1:07.10      5:08.02   
                     
Poseidon Mix Lag 2  2006  Simklubben Poseidon            5:12.00   
  Ida Nordberg  2006      35.77  1:14.69      1:14.69   
  Emma Pjanic  2005      40.23  1:27.48      2:42.17   
  Axel Rydström  2005      37.26  1:22.16      4:04.33   
  Philip Björkman  2005      31.80  1:07.67      5:12.00   
                     
Ksls Mix [2005]  2005  Kristianstads SLS            5:19.84   
  Jacob Glans  2006      39.49  1:20.81      1:20.81   
  Jacob Olsson  2006      41.68  1:28.58      2:49.39   
  Liv Axelsson  2005      35.38  1:19.77      4:09.16   
  Hanna Andersson  2005      33.22  1:10.68      5:19.84   
                     
10  Hs Mix [2005] Lag 4  2005  Helsingborgs Simsällskap            5:23.08   
  Ebba Jönsson  2005      37.75  1:17.51      1:17.51   
  Felix Ferm  2005      43.14  1:31.00      2:48.51   
  Amanda Jälminger  2005      37.06  1:23.33      4:11.84   
  Hilding Hallberg  2005      33.31  1:11.24      5:23.08   
                     
11  SK Sydsim Mix  2005  Simklubben Sydsim            5:24.49   
  Jennifer Norlén  2005      41.31  1:26.19      1:26.19   
  Erik Komstedt  2005      39.56  1:24.63      2:50.82   
  Hannes Palmgren  2005      37.65  1:24.94      4:15.76   
  Ella Bodell  2005      32.02  1:08.73      5:24.49   
                     
12  Poseidon Mix Lag 3  2006  Simklubben Poseidon            5:27.38   
  Axel Carlius  2006      39.14  1:20.80      1:20.80   
  Linnea Costa Caesar  2006      46.14  1:33.88      2:54.68   
  Martin Pettersson  2005      38.22  1:23.12      4:17.80   
  Johanna Andersson Medhanie  2005      32.95  1:09.58      5:27.38   
                     
13  Hs Mix [2005] Lag 3  2005  Helsingborgs Simsällskap            5:29.79   
  Elias Haugen  2006      42.96  1:28.65      1:28.65   
  Sofia Frisk  2005      39.20  1:22.65      2:51.30   
  Natasha Olsson  2005      38.44  1:24.16      4:15.46   
  Teo Cokalic  2006      35.01  1:14.33      5:29.79   
                     
14  Mkk Mix [2005] Lag 2  2005  Malmö Kappsimningsklubb            5:33.18   
  Beatrice Ask  2005      40.85  1:23.70      1:23.70   
  Vilma Gajmark  2006      44.65  1:36.02      2:59.72   
  Aram Kazarian  2005      35.09  1:16.68      4:16.40   
  Axel Bech  2006      37.22  1:16.78      5:33.18   
                     
15  SS Delfin Mix [2005]  2005  Simsällskapet Delfin            5:36.36   
  Linnea Ranvert  2005      42.57  1:25.59      1:25.59   
  Viola Berntsson  2005      40.52  1:27.41      2:53.00   
  Hugo Johnsson  2005      41.04  1:29.02      4:22.02   
  Karl Oredsson  2006      35.13  1:14.34      5:36.36   
                     
Vellinge-N Mix [2006]  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
                     
 
Gren 17, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton    1:07.30  2:19.91  3:32.87    4:43.96   
Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap    1:09.05  2:22.65  3:36.54    4:48.10   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    1:12.30  2:31.03  3:47.54    4:58.15   
Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    1:12.87  2:30.41  3:46.93    4:58.19   
Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap    1:11.02  2:29.38  3:46.68    5:01.34   
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim    1:11.70  2:29.70  3:47.19    5:04.13   
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:12.75  2:31.56  3:51.28    5:08.64   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:13.08  2:32.16  3:52.76    5:10.23   
Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    1:14.49  2:33.12  3:53.18    5:13.56   
10  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:14.26  2:34.81  3:56.37    5:14.98   
11  Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap    1:16.39  2:38.48  4:00.52    5:19.07   
11  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap    1:16.72  2:39.42  4:01.79    5:19.07   
13  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    1:15.61  2:37.70  4:00.70    5:20.83   
14  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    1:17.88  2:40.40  4:01.02    5:21.31   
15  Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:16.75  2:40.41  4:03.31    5:21.56   
16  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    1:18.35  2:43.77  4:06.01    5:23.49   
17  Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap    1:17.93  2:41.71  4:03.90    5:24.59   
18  Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    1:18.30  2:41.86  4:04.19    5:25.85   
19  Myra Ramström-Andersson  2005  Karlskrona Simsällskap    1:18.50  2:42.45  4:07.22    5:29.83   
20  Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:18.28  2:42.81  4:08.28    5:30.78   
21  Isabelle Persson-Giribaldi  2005  Landskrona Simsällskap    1:19.66  2:44.78  4:11.91    5:35.20   
22  Annika Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    1:19.88  2:46.67  4:13.20    5:35.32   
23  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    1:18.15  2:46.71  4:16.96    5:46.89   
24  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap    1:20.07  2:49.07  4:19.84    5:47.42   
                     
 
Gren 18, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap    1:06.00  2:15.92  3:25.47    4:34.30   
Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap    1:04.45  2:16.02  3:28.76    4:39.52   
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:06.29  2:18.65  3:32.03    4:44.51   
Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    1:09.13  2:22.47  3:36.25    4:46.20   
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    1:08.65  2:22.29  3:36.79    4:48.99   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    1:08.56  2:22.94  3:37.62    4:52.11   
Anton Liebenhagen  2005  Landskrona Simsällskap    1:09.91  2:24.52  3:39.79    4:54.44   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    1:09.56  2:25.21  3:41.78    4:58.29   
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    1:11.73  2:29.39  3:47.14    5:03.70   
10  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    1:13.58  2:33.51  3:53.27    5:10.43   
11  Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    1:15.72  2:35.34  3:54.75    5:12.18   
12  Gustav Bach  2005  Simklubben Ran    1:16.07  2:35.57  3:55.20    5:13.85   
13  Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon    1:14.95  2:36.66  3:59.39    5:16.09   
14  Victor Borg  2005  Simklubben Triton    1:13.56  2:34.76  3:58.42    5:18.62   
15  Oliver Madsen  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:17.55  2:40.05  4:01.90    5:20.79   
16  Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran    1:18.43  2:40.28  4:03.21    5:22.79   
17  Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsällskap    1:14.21  2:37.07  4:02.10    5:24.08   
18  Malte Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:17.94  2:41.59  4:05.92    5:28.54   
19  William Feldt  2005  Kristianstads SLS    1:17.70  2:42.60  4:07.38    5:30.03   
20  Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim    1:20.13  2:46.17  4:11.33    5:30.10   
21  Hilding Hallberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    1:20.40  2:47.07  4:13.41    5:32.60   
22  Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:20.34  2:45.02  4:10.20    5:32.74   
23  Alfred Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    1:15.50  2:40.77  4:07.79    5:34.23   
24  Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    1:21.16  2:52.37  4:26.97    5:56.90   
                     
 
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    31.74  1:07.04  1:44.05    2:20.58   
Lovisa Nilsson  2006  Karlskrona Simsällskap    32.24  1:08.34  1:45.80    2:21.36   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    34.18  1:12.63  1:50.76    2:26.81   
Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsällskap    33.15  1:10.51  1:49.88    2:26.94   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim    34.59  1:13.79  1:53.84    2:32.10   
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton    35.32  1:15.47  1:55.88    2:34.49   
Kerstin Cederlund  2006  Helsingborgs Simsällskap    36.33  1:17.01  1:56.99    2:35.62   
Agnes Alm  2006  S71    34.31  1:14.81  1:56.86    2:35.92   
Nora Briskog  2006  Karlshamns Simklubb    35.63  1:16.19  1:58.75    2:37.94   
10  Emma Hubred  2006  Malmö Kappsimningsklubb    38.19  1:20.26  2:02.39    2:40.73   
11  Ajla Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    38.50  1:21.48  2:02.85    2:40.78   
12  Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton    37.13  1:20.08  2:02.52    2:41.57   
13  Hedda Baxman  2006  Malmö Kappsimningsklubb    36.31  1:17.90  2:00.74    2:41.59   
14  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap    37.17  1:19.40  2:02.10    2:41.68   
15  Veronika Ruzic  2006  S71    36.43  1:17.99  2:00.45    2:42.00   
16  Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    37.09  1:19.87  2:02.62    2:42.32   
17  Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS    36.00  1:16.05  2:00.02    2:43.82   
18  Olivia Malmborg  2006  Ystads Simsällskap    38.90  1:22.20  2:05.79    2:46.96   
19  Linnea Costa Caesar  2006  Simklubben Poseidon    41.01  1:24.32  2:06.67    2:48.23   
20  Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    38.43  1:22.79  2:08.10    2:50.24   
21  Anna Larsson  2006  Ängelholms Simsällskap    39.22  1:22.79  2:06.99    2:50.65   
22  Elize Jönsson  2006  Ystads Simsällskap    38.10  1:21.50  2:07.87    2:52.76   
                     
 
Gren 20, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Gladher  2006  Karlskrona Simsällskap    33.57  1:11.94  1:51.32    2:27.74   
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    34.17  1:12.18  1:52.31    2:28.30   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde    34.57  1:12.49  1:51.76    2:28.83   
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap    36.74  1:16.85  1:57.69    2:34.86   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    35.59  1:15.00  1:55.73    2:35.68   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde    36.10  1:16.02  1:57.10    2:35.99   
Axel Bech  2006  Malmö Kappsimningsklubb    36.48  1:16.70  1:58.43    2:36.98   
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    36.91  1:18.51  2:00.81    2:38.80   
Måns Ekström  2006  Simklubben Poseidon    36.22  1:17.61  1:59.37    2:38.96   
10  Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim    35.90  1:16.27  1:59.02    2:39.39   
11  Karl Oredsson  2006  Simsällskapet Delfin    36.41  1:18.02  2:00.42    2:39.76   
12  Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsällskap    37.73  1:19.81  2:02.48    2:41.61   
13  Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim    35.59  1:18.43  2:00.99    2:42.02   
14  Filip Lönnerfors  2006  Simklubben Poseidon    36.29  1:18.11  2:02.68    2:42.30   
15  Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsällskap    37.75  1:21.03  2:04.17    2:42.53   
16  Stefan Kovacevic  2006  Helsingborgs Simsällskap    38.04  1:20.32  2:02.18    2:44.22   
17  David Hagander  2006  Simklubben Poseidon    37.86  1:20.54  2:04.13    2:45.01   
18  Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb    38.87  1:21.67  2:05.12    2:46.36   
19  Jacob Hansson  2006  Simklubben Poseidon    38.49  1:21.70  2:04.85    2:47.36   
20  Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton    35.30  1:19.24  2:04.80    2:47.43   
21  Filip Brodelius  2006  Malmö Kappsimningsklubb    39.72  1:23.37  2:07.67    2:47.50   
22  William Madsen  2006  Simklubben Ran    37.60  1:21.39  2:08.28    2:51.78   
23  Melvin Losvall  2006  Helsingborgs Simsällskap    37.71  1:22.10  2:08.16    2:52.53   
                     
 
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim    31.98        1:09.46   
Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    33.38        1:12.09   
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim    33.14        1:12.72   
Siri Lindén  2005  Karlskrona Simsällskap    33.45        1:13.17   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    35.27        1:13.82   
Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap    34.71        1:14.19   
Amanda Pålsson  2005  Simklubben Triton    35.49        1:18.50   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    36.49        1:18.59   
Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    36.77        1:18.99   
10  Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton    36.36        1:19.02   
11  Liv Axelsson  2005  Kristianstads SLS    37.43        1:19.23   
12  Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap    36.97        1:20.95   
13  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    37.91        1:21.15   
14  Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap    39.03        1:23.96   
15  Olivia Smith  2005  Höganäs Simsällskap    40.28        1:25.01   
16  Myra Ramström-Andersson  2005  Karlskrona Simsällskap    38.54        1:26.33   
17  Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    39.00        1:27.78   
18  Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.84        1:29.24   
18  Isabelle Persson-Giribaldi  2005  Landskrona Simsällskap    40.70        1:29.24   
20  Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS    40.61        1:29.36   
21  Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    40.98        1:30.04   
22  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim    41.30        1:30.12   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    30.96        1:07.16   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    32.09        1:11.29   
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    32.66        1:11.40   
Anton Liebenhagen  2005  Landskrona Simsällskap    34.56        1:13.23   
Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap    34.82        1:14.47   
Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap    34.08        1:15.33   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    34.80        1:15.36   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    35.28        1:15.58   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    34.42        1:15.77   
10  Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    35.82        1:16.87   
11  Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    37.54        1:20.47   
12  Casper Kristensen  2005  Simsällskapet Iden    37.17        1:20.59   
13  Nayan Ljungholm  2005  Simklubben Poseidon    36.91        1:21.04   
14  Victor Borg  2005  Simklubben Triton    36.47        1:22.01   
15  Noah Andersen  2005  Ängelholms Simsällskap    36.96        1:22.28   
16  Axel Rydström  2005  Simklubben Poseidon    38.19        1:22.93   
17  Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    39.20        1:24.12   
18  Yaser Sultan  2005  Simklubben Ran    38.24        1:24.40   
19  Alfred Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    39.37        1:27.01   
20  Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim    38.77        1:27.17   
21  Kim Larsson  2005  Simklubben Ran    39.45        1:28.44   
22  Hugo Johnsson  2005  Simsällskapet Delfin    40.10        1:28.45   
23  Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.53        1:30.90   
Oliver Madsen  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Simklubben Poseidon    32.44        1:10.81   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    33.65        1:13.84   
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap    35.34        1:16.87   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap    36.81        1:20.75   
Lovisa Nilsson  2006  Karlskrona Simsällskap    37.09        1:21.89   
Emma Jönsson  2006  Helsingborgs Simsällskap    39.31        1:24.52   
Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap    39.35        1:25.51   
Ajla Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    40.03        1:25.62   
Anna Larsson  2006  Ängelholms Simsällskap    40.41        1:27.00   
10  Sally Persson  2006  Helsingborgs Simsällskap    39.32        1:27.51   
11  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde    38.04        1:28.18   
12  Linnea Costa Caesar  2006  Simklubben Poseidon    42.20        1:29.31   
13  Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap    40.97        1:29.91   
14  Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsällskap    40.90        1:30.19   
15  Ella Berg  2006  Helsingborgs Simsällskap    40.67        1:30.76   
16  Emma Hubred  2006  Malmö Kappsimningsklubb    42.12        1:31.11   
17  Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    43.92        1:32.99   
18  Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    42.80        1:37.33   
19  Hedda Baxman  2006  Malmö Kappsimningsklubb    44.74        1:37.81   
                     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde    38.00        1:20.13   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    38.41        1:25.00   
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    41.51        1:27.16   
Gabriel Ekelund  2006  Kristianstads SLS    41.14        1:27.78   
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    41.54        1:28.35   
Axel Gladher  2006  Karlskrona Simsällskap    39.23        1:29.03   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim    44.23        1:35.27   
Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran    44.15        1:35.73   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim    42.39        1:36.99   
10  Elias Albrektsson  2006  Simsällskapet Iden    44.87        1:39.73   
11  Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap    49.36        1:50.83   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap    33.96        1:08.34   
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim    34.31        1:11.40   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    35.15        1:11.41   
Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    35.50        1:11.59   
Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap    35.80        1:14.10   
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton    35.98        1:14.85   
Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap    36.63        1:15.83   
Amanda Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    37.12        1:15.97   
Siri Lindén  2005  Karlskrona Simsällskap    37.19        1:16.27   
10  Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton    36.48        1:16.29   
11  Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    37.42        1:16.80   
12  Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap    38.16        1:18.75   
13  Annika Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    38.58        1:18.79   
14  Amanda Pålsson  2005  Simklubben Triton    37.53        1:19.38   
15  Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    38.74        1:19.40   
16  Liv Axelsson  2005  Kristianstads SLS    39.33        1:19.50   
17  Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    40.00        1:21.23   
18  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap    40.00        1:21.93   
19  Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap    40.72        1:22.72   
20  Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS    40.66        1:23.01   
21  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    40.70        1:23.26   
22  Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap    40.94        1:23.58   
23  Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.32        1:25.46   
                     
 
Gren 26, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    32.84        1:08.59   
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    34.62        1:11.16   
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    35.54        1:12.87   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    35.13        1:14.23   
Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap    36.86        1:15.79   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    37.02        1:16.15   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    38.10        1:16.58   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    37.35        1:16.58   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap    37.24        1:16.89   
10  Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    37.82        1:17.65   
11  Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    38.51        1:18.02   
12  Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsällskap    37.61        1:18.71   
13  Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS    37.52        1:19.11   
14  Casper Kristensen  2005  Simsällskapet Iden    39.31        1:19.53   
15  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    39.52        1:20.59   
16  Kim Larsson  2005  Simklubben Ran    39.19        1:21.25   
17  Oliver Madsen  2005  Malmö Kappsimningsklubb    40.59        1:22.59   
18  Sebastian Strand  2005  Simklubben Triton    40.71        1:22.79   
19  William Feldt  2005  Kristianstads SLS    40.74        1:23.72   
20  Yaser Sultan  2005  Simklubben Ran    42.07        1:25.17   
21  Axel Rydström  2005  Simklubben Poseidon    42.00        1:25.69   
22  Noah Andersen  2005  Ängelholms Simsällskap    41.62        1:25.78   
23  Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim    43.23        1:28.52   
Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    35.02        1:13.01   
Frida Jansson  2006  Simklubben Poseidon    35.97        1:13.07   
Agnes Alm  2006  S71    37.46        1:15.60   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    36.74        1:16.29   
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton    37.28        1:17.50   
Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap    39.14        1:19.65   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    39.19        1:19.95   
Lovisa Nilsson  2006  Karlskrona Simsällskap    38.73        1:20.31   
Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap    41.05        1:24.39   
10  Veronika Ruzic  2006  S71    40.51        1:24.95   
11  Kerstin Cederlund  2006  Helsingborgs Simsällskap    41.92        1:25.13   
12  Emma Hubred  2006  Malmö Kappsimningsklubb    42.49        1:25.41   
13  Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsällskap    41.54        1:25.43   
14  Nora Briskog  2006  Karlshamns Simklubb    42.65        1:25.94   
15  Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    42.17        1:26.30   
16  Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap    42.51        1:26.53   
17  Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS    42.41        1:26.87   
18  Linnea Costa Caesar  2006  Simklubben Poseidon    43.04        1:26.93   
19  Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton    43.90        1:27.27   
20  Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap    43.28        1:28.47   
21  Emma Jönsson  2006  Helsingborgs Simsällskap    43.51        1:28.68   
22  Alma Palmö  2006  Helsingborgs Simsällskap    44.00        1:28.93   
23  Olivia Malmborg  2006  Ystads Simsällskap    44.14        1:29.90   
Sally Persson  2006  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    37.94        1:18.55   
Axel Carlius  2006  Simklubben Poseidon    39.67        1:19.04   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde    39.16        1:19.44   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    38.69        1:19.81   
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    39.47        1:21.12   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim    40.11        1:22.90   
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap    40.90        1:23.90   
Tim Andersson  2006  S71    41.47        1:24.00   
Filip Lönnerfors  2006  Simklubben Poseidon    42.33        1:24.60   
10  Karl Oredsson  2006  Simsällskapet Delfin    41.56        1:25.80   
11  Måns Ekström  2006  Simklubben Poseidon    42.29        1:27.71   
12  Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsällskap    43.85        1:28.11   
13  David Hagander  2006  Simklubben Poseidon    43.51        1:28.17   
14  Axel Gladher  2006  Karlskrona Simsällskap    43.06        1:28.75   
15  Albin Lundkvist  2006  Simklubben Lödde    43.65        1:29.34   
16  Gabriel Ekelund  2006  Kristianstads SLS    44.31        1:30.68   
17  Axel Bech  2006  Malmö Kappsimningsklubb    45.30        1:32.17   
18  Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton    45.43        1:32.62   
19  Melvin Losvall  2006  Helsingborgs Simsällskap    45.03        1:33.20   
20  Marius Jensen  2006  Simklubben Hajen    45.87        1:34.36   
21  Malte Ljunggren  2006  Kristianstads SLS    47.75        1:35.88   
22  Benjamin Olsson  2006  Simsällskapet Delfin    47.78        1:39.81   
Nikolas Koumbaros  2006  Simklubben Ran            DSQ   
Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Poseidon Damer Lag 1  2006  Simklubben Poseidon            1:59.74   
  Frida Jansson  2006      28.50        28.50   
  Johanna Andersson Medhanie  2005      31.63        1:00.13   
  Ida Nordberg  2006      30.54        1:30.67   
  Vanessa Johansson  2006      29.07        1:59.74   
                     
Mkk Damer [2005] Lag 1  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:59.78   
  Amanda Persson  2005      29.77        29.77   
  Anna Stenberg  2005      30.07        59.84   
  Emma Ingner  2005      29.87        1:29.71   
  Beatrice Ask  2005      30.07        1:59.78   
                     
SK Triton Flickor Lag 1  2005  Simklubben Triton            2:02.10   
  Maja Björnström  2005      29.11        29.11   
  Zinna Bengtsson Nimander  2005      30.32        59.43   
  Julia Nilsson  2006      31.73        1:31.16   
  Amanda Pålsson  2005      30.94        2:02.10   
                     
Trelleborg Damer [2005]  2005  Trelleborg Sim            2:03.01   
  Alicia Sjögren  2005      28.64        28.64   
  Rebecca Westergren  2005      34.15        1:02.79   
  Erma Duratovic  2005      29.50        1:32.29   
  Jacquline Rengbrandt  2005      30.72        2:03.01   
                     
Landskrona Damer Lag 2  2005  Landskrona Simsällskap            2:03.58   
  Isabelle Persson-Giribaldi  2005      31.70        31.70   
  Tova Siversson  2005      29.92        1:01.62   
  Ella Röiseth  2005      31.03        1:32.65   
  Maja Jensen  2006      30.93        2:03.58   
                     
Vellinge-N Damer1 [2005]  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            2:03.59   
  Thea Wicknertz  2005      30.69        30.69   
  Ajla Causevic  2006      31.90        1:02.59   
  Hanna Stenskepp  2005      30.49        1:33.08   
  Nelly Ahmadi  2005      30.51        2:03.59   
                     
Hs Damer [2005] Lag 2  2005  Helsingborgs Simsällskap            2:04.00   
  Alva Landälv  2005      29.44        29.44   
  Klara Pantev  2005      30.83        1:00.27   
  Ebba Jönsson  2005      31.05        1:31.32   
  Natasha Olsson  2005      32.68        2:04.00   
                     
Ksls Damer [2005]  2005  Kristianstads SLS            2:08.93   
  Emma Widerfors  2005      32.45        32.45   
  Hanna Andersson  2005      32.34        1:04.79   
  Liv Axelsson  2005      30.42        1:35.21   
  Elly Petersson  2005      33.72        2:08.93   
                     
Hs Damer [2005] Lag 3  2005  Helsingborgs Simsällskap            2:09.99   
  Amanda Jälminger  2005      32.36        32.36   
  Kerstin Cederlund  2006      32.03        1:04.39   
  Annika Lindberg  2005      33.13        1:37.52   
  Sofia Frisk  2005      32.47        2:09.99   
                     
10  Ängelholm Damer [2005]  2005  Ängelholms Simsällskap            2:12.72   
  Lovisa Rosenström  2005      35.14        35.14   
  Erica Persson  2005      30.77        1:05.91   
  Anna Larsson  2006      35.45        1:41.36   
  Leah Ljungerud  2006      31.36        2:12.72   
                     
11  Ystads SS Lag 1  2005  Ystads Simsällskap            2:14.14   
  Felicia Leo  2006      34.12        34.12   
  Tea Stark Friis  2006      32.96        1:07.08   
  Nellie Emilsson  2005      32.37        1:39.45   
  Elize Jönsson  2006      34.69        2:14.14   
                     
12  Mkk Damer [2005] Lag 2  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:14.24   
  Nora Olsson  2005      33.82        33.82   
  Öznur Metovska  2005      33.05        1:06.87   
  Emma Hubred  2006      34.36        1:41.23   
  Teodora Petric  2005      33.01        2:14.24   
                     
13  Hs Damer [2005] Lag 4  2005  Helsingborgs Simsällskap            2:14.83   
  Saga Holst  2006      33.22        33.22   
  Emma Jönsson  2006      34.25        1:07.47   
  Patrisia Lindén  2005      33.35        1:40.82   
  Ella Berg  2006      34.01        2:14.83   
                     
14  Hs Damer [2005] Lag 5  2005  Helsingborgs Simsällskap            2:16.22   
  Hilda Ellström Hempel  2006      33.50        33.50   
  Alma Palmö  2006      35.72        1:09.22   
  Isabella Larsson  2005      32.93        1:42.15   
  Sally Persson  2006      34.07        2:16.22   
                     
15  Poseidon Damer Lag 2  2006  Simklubben Poseidon            2:17.66   
  Emma Pjanic  2005      34.39        34.39   
  Cecila Lång Rune  2005      34.16        1:08.55   
  Ella Zetterström  2005      35.57        1:44.12   
  Linnea Costa Caesar  2006      33.54        2:17.66   
                     
16  Sjöbo SS Damer [2005]  2005  Sjöbo Simsällskap            2:17.76   
  Linn Klinge  2006      39.64        39.64   
  Lykke Lagerholm-Nord  2006      33.61        1:13.25   
  Cassandra Strömqvist-Malmström  2005      33.14        1:46.39   
  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005      31.37        2:17.76   
                     
                     
 
Gren 30, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mkk Herrar [2005] Lag 1  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:53.60   
  Seth Nillund  2005      27.92        27.92   
  Aram Kazarian  2005      28.43        56.35   
  Berkay Isik  2005      30.27        1:26.62   
  Bill Beckman  2005      26.98        1:53.60   
                     
Ängelholm Herrar [2005]  2005  Ängelholms Simsällskap            1:56.93   
  Joel Nilsson  2005      28.88        28.88   
  Axel Vaide  2005      27.16        56.04   
  Emil Flodmark  2006      31.06        1:27.10   
  Noah Andersen  2005      29.83        1:56.93   
                     
Hs Herrar [2005] Lag 1  2005  Helsingborgs Simsällskap            1:57.13   
  Niklas Andersson  2005      28.30        28.30   
  Malte Svensson  2005      30.28        58.58   
  Jacob Langell  2005      27.87        1:26.45   
  Viggo Holst  2006      30.68        1:57.13   
                     
Poseidon Herrar Lag 1  2006  Simklubben Poseidon            2:01.63   
  Nayan Ljungholm  2005      29.70        29.70   
  Måns Ekström  2006      31.91        1:01.61   
  Lucas Bontidean  2005      29.10        1:30.71   
  Philip Björkman  2005      30.92        2:01.63   
                     
SK Ran Pojkar Lag 2  2005  Simklubben Ran            2:08.53   
  Hadi Hariri  2005      32.46        32.46   
  Gustav Bach  2005      33.58        1:06.04   
  Yaser Sultan  2005      30.94        1:36.98   
  Nikolas Koumbaros  2006      31.55        2:08.53   
                     
Vellinge-N Herrar [2005]  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            2:09.31   
  Isaac Barrett  2005      29.43        29.43   
  Stefan Bondzic-Rasic  2005      31.35        1:00.78   
  Lucas Stark  2005      34.67        1:35.45   
  Davit Causevic  2006      33.86        2:09.31   
                     
Poseidon Herrar Lag 2  2005  Simklubben Poseidon            2:10.02   
  Martin Pettersson  2005      32.33        32.33   
  David Hagander  2006      33.27        1:05.60   
  Filip Lönnerfors  2006      32.33        1:37.93   
  Axel Carlius  2006      32.09        2:10.02   
                     
Mkk Herrar [2005] Lag 2  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:14.15   
  Oliver Madsen  2005      32.70        32.70   
  Dillar Said  2005      32.64        1:05.34   
  Axel Bech  2006      35.96        1:41.30   
  Jannes Krüger  2005      32.85        2:14.15   
                     
Hs Herrar [2005] Lag 2  2005  Helsingborgs Simsällskap            2:14.29   
  Teo Cokalic  2006      33.76        33.76   
  Elias Haugen  2006      34.79        1:08.55   
  Felix Ferm  2005      33.68        1:42.23   
  Hilding Hallberg  2005      32.06        2:14.29   
                     
10  Ksls Pojkar 1[2005]  2005  Kristianstads SLS            2:14.38   
  William Feldt  2005      33.44        33.44   
  Jacob Olsson  2006      35.48        1:08.92   
  Jacob Glans  2006      32.85        1:41.77   
  Melvin Carlsson  2005      32.61        2:14.38   
                     
11  Poseidon Herrar Lag 3  2006  Simklubben Poseidon            2:14.64   
  Alfred Pettersson  2005      33.71        33.71   
  Jacob Hansson  2006      34.21        1:07.92   
  Axel Rydström  2005      34.32        1:42.24   
  Marcus Bengtsson  2005      32.40        2:14.64   
                     
12  Ksls Pojkar 2 [2005]  2005  Kristianstads SLS            2:17.76   
  Gabriel Ekelund  2006      34.60        34.60   
  Malte Ljunggren  2006      34.57        1:09.17   
  William Thurban  2005      33.71        1:42.88   
  Linus Svensson  2005      34.88        2:17.76   
                     
13  Mkk Herrar [2005] Lag 3  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:21.64   
  Malte Persson  2005      33.61        33.61   
  Andrey Vozhzhov  2006      34.36        1:07.97   
  Filip Brodelius  2006      35.86        1:43.83   
  Ashkan Alyasvand  2006      37.81        2:21.64   
                     
14  SS Iden Herrar [2005]  2005  Simsällskapet Iden            2:21.77   
  Casper Kristensen  2005      30.88        30.88   
  Ludwig Jongen  2005      37.19        1:08.07   
  Dennis Henriksson  2005      39.10        1:47.17   
  Elias Albrektsson  2006      34.60        2:21.77   
                     
15  SK Ran Pojkar Lag 3  2005  Simklubben Ran            2:36.16   
  William Madsen  2006      37.40        37.40   
  Emil Hjalmarsson  2006      37.02        1:14.42   
  Geri Paci  2006      41.99        1:56.41   
  Kevin Andersson  2005      39.75        2:36.16   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  17:47