Deltagarlista Gren 1-18 
 
  Tävling  Poseidontävling 4    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  20:05   
  Arrangör  Simklubben Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 september 2018         
 
 
Gren 1, 50m Ryggsim Herrar S1 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Hermansson-Barak Philip  1997  POSEIDON  AM7997  25 m  32.18   
28  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  25 m  37.97   
81  Lundin Linnér Björn  2008  POSEIDON  AE1108  25 m  46.76   
128  Ekström Elias  2008  POSEIDON  AC4708  25 m  47.84   
88  Wikström Albin  2007  POSEIDON  AJ5707  25 m  48.67   
98  Wennerberg Henrik  2006  POSEIDON  AS5906  25 m  59.99   
102  Deolalikar Ariv  2007  POSEIDON  AN5707  25 m  1:03.37   
87  Anker Dante  2010  POSEIDON  AA4510  25 m  1:06.07   
104  Nilsson Kristoffer  2007  POSEIDON  AO5707  25 m     
10  106  Taylor Jimmy  2007  POSEIDON  AO6707  25 m     
11  111  Markenlöv Erik  2009  POSEIDON    25 m     
12  115  Löndahl Simon  2008  POSEIDON    25 m     
13  116  Karlsson Deniz  2009  POSEIDON    25 m     
14  118  Garovic Petar  2009  POSEIDON    25 m     
15  119  Lambihate Rohan  2007  POSEIDON    25 m     
16  121  Andersson David  2008  POSEIDON    25 m     
17  122  Östlund John  2008  POSEIDON    25 m     
18  133  Suchan Piotr  2006  POSEIDON  AS7906  25 m     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Damer S1 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
86  Anker Sienna  2008  POSEIDON  AJ2808  25 m  49.21   
107  Nilsson Isabella  2008  POSEIDON  AT6408  50 m  49.73   
90  Larsson Astrid  2008  POSEIDON  AK1208  25 m  50.10   
71  Zheng Hao  2007  POSEIDON  AL9207  25 m  51.21   
103  Nilsson Ingrid  2007  POSEIDON  BF4207  25 m  54.13   
105  Karlsson Ronja  2009  POSEIDON  AH6809  25 m  54.49   
78  Holmberg Alva  2008  POSEIDON  AF5808  25 m  54.60   
100  Cibinetto Giuliana  2007  POSEIDON  BA7407  25 m  57.94   
101  Zetterström Astrid  2008  POSEIDON  AO5208  25 m  1:01.41   
10  94  Havelius Freja  2007  POSEIDON  AX8207  25 m  1:02.93   
11  99  Rosengren Aylin  2007  POSEIDON  BA6407  25 m  1:14.96   
12  84  Drazdziule Pia  2008  POSEIDON  AJ3808  25 m     
13  85  Bergquist Hennie  2008  POSEIDON  AJ5808  25 m     
14  108  Henricsson Tyra  2007  POSEIDON  BH4207  25 m     
15  110  Hassanieh Sophia  2008  POSEIDON    25 m     
16  112  Giselsson Tholin Ester  2009  POSEIDON    25 m     
17  113  Odén Kajsa  2007  POSEIDON    25 m     
18  114  Ljung Sofia  2009  POSEIDON    25 m     
19  117  Beranova Bára  2008  POSEIDON    25 m     
20  120  Ylinen Iris  2008  POSEIDON    25 m     
21  123  Ekeberg Tyra  2007  POSEIDON    25 m     
22  130  Gustafsson Liv  2006  POSEIDON  BO3406  25 m     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Herr Master 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
13  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  25 m  26.00   
Sandgren Stefan  1981  POSEIDON  AA4581  25 m  27.80   
11  Vasilijevic Marko  1999  POSEIDON  AH1999  25 m  28.86   
Åkerström Vilhelm  1996  POSEIDON  AK2396  25 m  30.74   
41  Salem Alex  1998  POSEIDON  AX0798  25 m  36.29   
28  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  25 m  36.66   
124  Nordberg Jonas  1966  POSEIDON    25 m     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Dam Masters 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
82  Toth Joanna  1975  POSEIDON  AB2475  25 m  38.41   
126  Bergstrand Alva  2003  POSEIDON  BM9403  25 m  38.53   
 
Gren 5, 400m Medley H SM/JSM SSÄ 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
10  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  25 m  4:48.52   
132  Nolén Nicolas  2000  POSEIDON  AG4500  25 m  4:53.39   
21  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  25 m  4:58.42   
25  Tired Nils  2003  POSEIDON  AH2903  25 m  5:00.00   
14  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  5:00.01   
Olsson Alexander  1996  POSEIDON  AK1796  25 m  5:10.22   
Bergenzaun Sebastian  1991  POSEIDON  AP5391  25 m  5:15.34   
131  Waldo Alexander  1998  POSEIDON  AF7998  25 m  5:16.34   
134  Modigh Joar  2001  SK TRITON  AO1101  25 m  5:16.90   
10  24  Sivolov Ivan  2003  POSEIDON  AH0903  25 m  5:19.47   
11  27  Hake Pontus  2001  POSEIDON  AS8501  25 m  5:21.22   
12  16  Jansson Anton  2002  POSEIDON  AC4702  25 m  5:21.49   
13  33  Henriksson Joel  2003  POSEIDON  AL2503  25 m  5:22.37   
14  23  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  50 m  5:24.14   
15  12  Dahlén Alexander  1999  POSEIDON  AI4399  25 m  5:30.11   
16  22  Li Daniel  2002  POSEIDON  AL8702  25 m  5:33.72   
17  32  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  50 m  5:36.82   
18  29  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  25 m  6:57.27   
19  35  Alim Daniel  2003  POSEIDON  AM2903  25 m     
20  46  Bergstrand Joel  2003  POSEIDON  AR6303  25 m     
21  47  Sandberg Axel  2004  POSEIDON  AA7307  25 m     
22  54  Lindskoug Jakob  2004  POSEIDON  AN8704  25 m     
23  62  Zetterström Olle  2003  POSEIDON  AW1103  25 m     
 
Gren 6, 400m Medley D SM/JSM SSÄ 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
17  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  50 m  5:01.70   
19  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  25 m  5:16.06   
15  Karlsson Moa  2002  POSEIDON  AC1202  25 m  5:18.87   
44  Bergquist Boel  2003  POSEIDON  BI2803  25 m  5:21.14   
20  Oredsson Ditte  2003  POSEIDON  AM9403  25 m  5:27.92   
37  Rieschel Julia  2003  POSEIDON  BF8203  25 m  6:18.91   
18  Lindberg Alma  2002  POSEIDON  AQ4202  25 m  6:51.76   
36  Hake Sofia  2003  POSEIDON  BD4403  25 m  7:10.26   
Melin Elin  2000  POSEIDON  AB4800  25 m     
10  55  Lund Sofia  2003  POSEIDON  BP4803  25 m     
 
Gren 7, 400m Frisim Herrar S3 SSY 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
40  Bontidean Lucas  2005  POSEIDON  AC0305  25 m  4:50.49   
42  Löfström Elias  2004  POSEIDON  AI2504  25 m  5:07.87   
57  Dahlén Edvin  2004  POSEIDON  AQ9904  25 m  5:15.24   
39  Björkman Philip  2005  POSEIDON  AC9105  25 m  5:16.09   
48  Pettersson Alfred  2005  POSEIDON  AE2505  25 m  5:31.05   
56  Khan-Amidy Victor  2004  POSEIDON  AQ8904  25 m  5:44.98   
51  af Trampe Elias  2004  POSEIDON  AN6704  25 m  5:45.56   
49  Pettersson Martin  2005  POSEIDON  AE1505  50 m  5:46.25   
53  Levau Edvard  2004  POSEIDON  AN0904  25 m  6:01.78   
10  52  Carlius Axel  2006  POSEIDON  AC4906  25 m     
11  58  Rosengren Caspian  2005  POSEIDON  AK5505  25 m     
12  59  Lagoguez Pierrick  2006  POSEIDON  AF6506  25 m     
13  60  Ekström Måns  2006  POSEIDON  AG8106  25 m     
14  66  Lönnerfors Filip  2006  POSEIDON  AK4906  25 m     
15  72  Hagander David  2006  POSEIDON  AL7706  25 m     
16  83  Odén Emil  2005  POSEIDON  AU2105  25 m     
17  91  Ponce de Leon Santiago  2004  POSEIDON  AY7104  25 m     
18  95  Golubev Anton  2006  POSEIDON  AR9906  25 m     
19  109  Högklint Elton  2003  POSEIDON  BQ0103  25 m     
 
Gren 8, 400m Frisim Damer S3 SSY 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
50  Jansson Frida  2006  POSEIDON  AE7206  25 m  4:51.86   
Björnberg Anna  1992  POSEIDON  BB4892  25 m  4:52.29   
31  Johansson Vanessa  2006  POSEIDON  AA4606  25 m  5:03.85   
38  Nordberg Ida  2006  POSEIDON  AB4406  25 m  5:08.93   
43  Andersson Medhanie Johanna  2005  POSEIDON  AG0405  25 m  5:13.56   
34  Olsson Olivia  2004  POSEIDON  AL1804  50 m  5:43.54   
67  Costa Caesar Linnea  2006  POSEIDON  AW7606  25 m  5:48.30   
63  Hörup Louise  2004  POSEIDON  BN4204  25 m  6:50.25   
45  Stridh Emelie  2004  POSEIDON  AW3404  25 m  6:53.20   
10  64  Pjanic Emma  2005  POSEIDON  BH3605  25 m  6:59.46   
11  65  Toth Hedda  2007  POSEIDON  AJ6807  25 m     
12  68  Zetterström Ella  2005  POSEIDON  BH2805  25 m     
13  69  Gisselsson Lovisa  2006  POSEIDON  AX6606  25 m     
14  73  Wedelsbäck Rebecka  2005  POSEIDON  BJ4205  25 m     
15  74  Stankovic Teodora  2005  POSEIDON  BJ1205  25 m     
16  80  Jannasch Elin  2005  POSEIDON  BN1405  25 m     
17  93  Kajic Mia  2006  POSEIDON  BJ2406  25 m     
 
Gren 13, 200m Frisim Herrar S2 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
70  Sandberg Vide  2007  POSEIDON  AE6507  25 m     
75  Andersson Medhanie Benjamin  2007  POSEIDON  AE0707  25 m     
79  Mamichev Evgeny  2006  POSEIDON  AO5306  25 m     
97  Bentzer Vidar  2006  POSEIDON  AS0706  25 m     
129  Fogelmark Alfred  2007  POSEIDON  AG1507  25 m     
 
Gren 14, 200m Frisim Damer S2 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
77  Khan-Amidy Sofie  2007  POSEIDON  AP5407  25 m  3:10.63   
61  Masoumi Hanna  2007  POSEIDON  AD6807  25 m  3:18.50   
76  Zigmantaite Saulé  2007  POSEIDON  AM9407  25 m     
89  Hallencreutz Isabelle  2007  POSEIDON  AV9807  25 m     
92  Eriksson Ebba  2008  POSEIDON  AK0808  25 m     
96  Florén Ella  2006  POSEIDON  BL7806  25 m     
 
Gren 15, 50m Frisim Herrar S1 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
128  Ekström Elias  2008  POSEIDON  AC4708  25 m  37.90   
81  Lundin Linnér Björn  2008  POSEIDON  AE1108  25 m  40.34   
88  Wikström Albin  2007  POSEIDON  AJ5707  25 m  45.52   
133  Suchan Piotr  2006  POSEIDON  AS7906  25 m  45.64   
98  Wennerberg Henrik  2006  POSEIDON  AS5906  25 m  48.26   
104  Nilsson Kristoffer  2007  POSEIDON  AO5707  25 m  50.47   
87  Anker Dante  2010  POSEIDON  AA4510  25 m  52.10   
106  Taylor Jimmy  2007  POSEIDON  AO6707  25 m  59.31   
102  Deolalikar Ariv  2007  POSEIDON  AN5707  25 m  1:06.87   
10  111  Markenlöv Erik  2009  POSEIDON    25 m     
11  115  Löndahl Simon  2008  POSEIDON    25 m     
12  116  Karlsson Deniz  2009  POSEIDON    25 m     
13  118  Garovic Petar  2009  POSEIDON    25 m     
14  119  Lambihate Rohan  2007  POSEIDON    25 m     
15  121  Andersson David  2008  POSEIDON    25 m     
16  122  Östlund John  2008  POSEIDON    25 m     
 
Gren 16, 50m Frisim Damer S1 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
107  Nilsson Isabella  2008  POSEIDON  AT6408  50 m  40.56   
85  Bergquist Hennie  2008  POSEIDON  AJ5808  25 m  41.84   
86  Anker Sienna  2008  POSEIDON  AJ2808  25 m  43.32   
130  Gustafsson Liv  2006  POSEIDON  BO3406  25 m  43.78   
90  Larsson Astrid  2008  POSEIDON  AK1208  25 m  44.03   
71  Zheng Hao  2007  POSEIDON  AL9207  25 m  46.23   
78  Holmberg Alva  2008  POSEIDON  AF5808  50 m  49.48   
105  Karlsson Ronja  2009  POSEIDON  AH6809  25 m  50.46   
100  Cibinetto Giuliana  2007  POSEIDON  BA7407  25 m  51.25   
10  101  Zetterström Astrid  2008  POSEIDON  AO5208  25 m  53.91   
11  94  Havelius Freja  2007  POSEIDON  AX8207  25 m  1:04.02   
12  99  Rosengren Aylin  2007  POSEIDON  BA6407  25 m  1:12.43   
13  84  Drazdziule Pia  2008  POSEIDON  AJ3808  25 m  1:12.84   
14  103  Nilsson Ingrid  2007  POSEIDON  BF4207  25 m     
15  108  Henricsson Tyra  2007  POSEIDON  BH4207  25 m     
16  110  Hassanieh Sophia  2008  POSEIDON    25 m     
17  112  Giselsson Tholin Ester  2009  POSEIDON    25 m     
18  113  Odén Kajsa  2007  POSEIDON    25 m     
19  114  Ljung Sofia  2009  POSEIDON    25 m     
20  117  Beranova Bára  2008  POSEIDON    25 m     
21  120  Ylinen Iris  2008  POSEIDON    25 m     
22  123  Ekeberg Tyra  2007  POSEIDON    25 m     
 
Gren 17, 50m Frisim Herrar Masters 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
13  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  25 m  23.69   
Sandgren Stefan  1981  POSEIDON  AA4581  25 m  25.54   
11  Vasilijevic Marko  1999  POSEIDON  AH1999  25 m  25.77   
28  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  25 m  31.77   
124  Nordberg Jonas  1966  POSEIDON    25 m     
 
Gren 18, 50m Frisim Damer Masters 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Rosenkvist Linn  1995  POSEIDON  AO3895  25 m  31.58   
Burge Josefin  1984  POSEIDON  AH6884  25 m  31.73   
126  Bergstrand Alva  2003  POSEIDON  BM9403  25 m  32.61   
82  Toth Joanna  1975  POSEIDON  AB2475  25 m  33.35   
127  Cederblad Saskia  2004  POSEIDON  BD7404  25 m  39.80   
71  Zheng Hao  2007  POSEIDON  AL9207  25 m  46.23   
125  Pallase Johanna  2002  POSEIDON  BM8202  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  20:05