Deltagarlista Gren 1-14 
 
  Tävling  Poseidontävling 5    Utskriftsdatum  18 oktober 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  22:00   
  Arrangör  Simklubben Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 oktober 2018         
 
 
Gren 1, 200m Medley Damer S2 S3 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
31  Kajic Mia  2006  POSEIDON  BJ2406  25 m  3:17.95   
21  Jannasch Elin  2005  POSEIDON  BN1405  25 m  3:18.64   
Zetterström Ella  2005  POSEIDON  BH2805  25 m  3:19.48   
10  Gisselsson Lovisa  2006  POSEIDON  AX6606  25 m  3:30.50   
Markenlöv Anna  2005  POSEIDON  AX4805  25 m  3:31.16   
14  Stankovic Teodora  2005  POSEIDON  BJ1205  25 m  3:33.45   
Masoumi Hanna  2007  POSEIDON  AD6807  25 m     
Toth Hedda  2007  POSEIDON  AJ6807  25 m     
16  Zigmantaite Saulé  2007  POSEIDON  AM9407  25 m     
10  17  Khan-Amidy Sofie  2007  POSEIDON  AP5407  25 m     
11  29  Eriksson Ebba  2008  POSEIDON  AK0808  25 m     
12  35  Florén Ella  2006  POSEIDON  BL7806  25 m     
13  49  Ljungholm Mia  2007  POSEIDON  BG2407  25 m     
 
Gren 2, 200m Medley Herrar S2 S3 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Carlius Axel  2006  POSEIDON  AC4906  25 m  2:57.59   
13  Hagander David  2006  POSEIDON  AL7706  25 m  3:01.30   
Lönnerfors Filip  2006  POSEIDON  AK4906  25 m  3:01.79   
Rosengren Caspian  2005  POSEIDON  AK5505  25 m  3:39.72   
Lagoguez Pierrick  2006  POSEIDON  AF6506  25 m     
Ekström Måns  2006  POSEIDON  AG8106  25 m     
15  Andersson Medhanie Benjamin  2007  POSEIDON  AE0707  25 m     
23  Odén Emil  2005  POSEIDON  AU2105  25 m     
30  Dzhamalov Ruslan  2007  POSEIDON  AK2307  25 m     
10  34  Golubev Anton  2006  POSEIDON  AR9906  25 m     
11  36  Bentzer Vidar  2006  POSEIDON  AS0706  25 m     
12  62  Högklint Eliot  2006  POSEIDON  AW0106  25 m     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer S1 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
48  Nilsson Isabella  2008  POSEIDON  AT6408  25 m  46.89   
60  Ekeberg Tyra  2007  POSEIDON  BI1407  25 m  48.58   
39  Cibinetto Giuliana  2007  POSEIDON  BA7407  25 m  49.34   
56  Beranova Bára  2008  POSEIDON  AX4208  25 m  50.57   
45  Nilsson Ingrid  2007  POSEIDON  BF4207  25 m  51.18   
51  Hassanieh Sophia  2008  POSEIDON  AX4008  25 m  51.27   
32  Havelius Freja  2007  POSEIDON  AX8207  25 m  55.20   
53  Ljung Sofia  2009  POSEIDON  AL1409  25 m  55.90   
24  Drazdziule Pia  2008  POSEIDON  AJ3808  25 m  57.39   
10  52  Giselsson Tholin Ester  2009  POSEIDON  AL1209  25 m  59.74   
11  38  Seyffart Alice  2008  POSEIDON  AO6208  25 m  1:00.82   
12  58  Ylinen Iris  2008  POSEIDON  AX4408  25 m  1:08.00   
13  43  Lundqvist Alicia  2008  POSEIDON  AR7608  25 m     
14  50  Henricsson Tyra  2007  POSEIDON  BH4207  25 m     
15  65  Habtezghi Delina  2008  POSEIDON    25 m     
16  66  Reinap Ellen-Grete  2008  POSEIDON    25 m     
17  67  Drazdziule Ieva  2010  POSEIDON    25 m     
18  70  Carlsén Sarah  2008  POSEIDON    25 m     
19  72  Fredriksson Sonja  2009  POSEIDON    25 m     
20  74  Rouco Aparicio Sabela  2009  POSEIDON    25 m     
21  75  Mustajbasic Lamija  2007  POSEIDON    25 m     
22  76  Stankovski Nike  2007  POSEIDON    25 m     
23  77  Isacsson Signe  2007  POSEIDON    25 m     
24  78  Seyffart Ebba  2010  POSEIDON    25 m     
25  80  Pjanic Ella  2008  POSEIDON    25 m     
26  81  Kristoffersson Elsa  2008  POSEIDON    25 m     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar S1 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
37  Suchan Piotr  2006  POSEIDON  AS7906  25 m  45.53   
46  Nilsson Kristoffer  2007  POSEIDON  AO5707  25 m  52.61   
59  Östlund John  2008  POSEIDON  AM3108  25 m  58.88   
42  Deolalikar Ariv  2007  POSEIDON  AN5707  25 m  1:03.37   
44  Yang Erik  2007  POSEIDON  AO7707  25 m     
47  Taylor Jimmy  2007  POSEIDON  AO6707  25 m     
54  Löndahl Simon  2008  POSEIDON  AM2708  25 m     
55  Karlsson Deniz  2009  POSEIDON  AG2309  25 m     
57  Lambihate Rohan  2007  POSEIDON  AQ9707  25 m     
10  63  Ekman Arthur  2007  POSEIDON    25 m     
11  64  Jannasch Theodor  2008  POSEIDON    25 m     
12  68  Ringström Viktor  2008  POSEIDON    25 m     
13  69  Thomasson Tristan Ünal  2008  POSEIDON    25 m     
14  71  Hallencreutz Matteo  2009  POSEIDON    25 m     
15  73  Isaksson Wilhelm  2008  POSEIDON    25 m     
16  79  Wallberg Mattis  2007  POSEIDON    25 m     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar Master 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
61  Nordberg Jonas  1966  POSEIDON  AC0366  25 m     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer S2 S3 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Toth Hedda  2007  POSEIDON  AJ6807  25 m  1:20.18   
Zetterström Ella  2005  POSEIDON  BH2805  25 m  1:23.84   
31  Kajic Mia  2006  POSEIDON  BJ2406  25 m  1:24.89   
21  Jannasch Elin  2005  POSEIDON  BN1405  25 m  1:27.99   
Masoumi Hanna  2007  POSEIDON  AD6807  25 m  1:34.25   
10  Gisselsson Lovisa  2006  POSEIDON  AX6606  25 m  1:34.33   
Markenlöv Anna  2005  POSEIDON  AX4805  25 m  1:35.69   
35  Florén Ella  2006  POSEIDON  BL7806  25 m  1:40.27   
14  Stankovic Teodora  2005  POSEIDON  BJ1205  25 m  1:42.42   
10  27  Hallencreutz Isabelle  2007  POSEIDON  AV9807  25 m  1:46.79   
11  12  Zheng Hao  2007  POSEIDON  AL9207  25 m     
12  20  Mustajbasic Merjem  2007  POSEIDON  AQ0207  25 m     
13  25  Anker Sienna  2008  POSEIDON  AJ2808  25 m     
14  28  Larsson Astrid  2008  POSEIDON  AK1208  25 m     
15  33  Lindroth Anja  2009  POSEIDON  AD1409  25 m     
16  41  Gustafsson Liv  2006  POSEIDON  BO3406  25 m     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar S2 S3 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Carlius Axel  2006  POSEIDON  AC4906  25 m  1:17.46   
13  Hagander David  2006  POSEIDON  AL7706  25 m  1:22.59   
Lönnerfors Filip  2006  POSEIDON  AK4906  25 m  1:23.40   
11  Sandberg Vide  2007  POSEIDON  AE6507  25 m  1:37.39   
Lagoguez Pierrick  2006  POSEIDON  AF6506  25 m  1:45.95   
26  Wikström Albin  2007  POSEIDON  AJ5707  25 m  1:50.45   
Rosengren Caspian  2005  POSEIDON  AK5505  25 m  1:51.12   
18  Ekström Elias  2008  POSEIDON  AC4708  50 m  2:00.15   
62  Högklint Eliot  2006  POSEIDON  AW0106  25 m  2:03.36   
10  19  Fogelmark Alfred  2007  POSEIDON  AG1507  25 m     
11  22  Lundin Linnér Björn  2008  POSEIDON  AE1108  25 m     
12  23  Odén Emil  2005  POSEIDON  AU2105  25 m     
13  34  Golubev Anton  2006  POSEIDON  AR9906  25 m     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer S1 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
48  Nilsson Isabella  2008  POSEIDON  AT6408  50 m  1:01.54   
38  Seyffart Alice  2008  POSEIDON  AO6208  25 m  1:12.11   
24  Drazdziule Pia  2008  POSEIDON  AJ3808  25 m     
32  Havelius Freja  2007  POSEIDON  AX8207  25 m     
39  Cibinetto Giuliana  2007  POSEIDON  BA7407  25 m     
43  Lundqvist Alicia  2008  POSEIDON  AR7608  25 m     
45  Nilsson Ingrid  2007  POSEIDON  BF4207  25 m     
50  Henricsson Tyra  2007  POSEIDON  BH4207  25 m     
51  Hassanieh Sophia  2008  POSEIDON  AX4008  25 m     
10  52  Giselsson Tholin Ester  2009  POSEIDON  AL1209  25 m     
11  53  Ljung Sofia  2009  POSEIDON  AL1409  25 m     
12  56  Beranova Bára  2008  POSEIDON  AX4208  25 m     
13  58  Ylinen Iris  2008  POSEIDON  AX4408  25 m     
14  60  Ekeberg Tyra  2007  POSEIDON  BI1407  25 m     
15  65  Habtezghi Delina  2008  POSEIDON    25 m     
16  66  Reinap Ellen-Grete  2008  POSEIDON    25 m     
17  67  Drazdziule Ieva  2010  POSEIDON    25 m     
18  70  Carlsén Sarah  2008  POSEIDON    25 m     
19  72  Fredriksson Sonja  2009  POSEIDON    25 m     
20  74  Rouco Aparicio Sabela  2009  POSEIDON    25 m     
21  75  Mustajbasic Lamija  2007  POSEIDON    25 m     
22  76  Stankovski Nike  2007  POSEIDON    25 m     
23  77  Isacsson Signe  2007  POSEIDON    25 m     
24  78  Seyffart Ebba  2010  POSEIDON    25 m     
25  80  Pjanic Ella  2008  POSEIDON    25 m     
26  81  Kristoffersson Elsa  2008  POSEIDON    25 m     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar S1 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
37  Suchan Piotr  2006  POSEIDON  AS7906  25 m     
42  Deolalikar Ariv  2007  POSEIDON  AN5707  25 m     
44  Yang Erik  2007  POSEIDON  AO7707  25 m     
46  Nilsson Kristoffer  2007  POSEIDON  AO5707  25 m     
47  Taylor Jimmy  2007  POSEIDON  AO6707  25 m     
54  Löndahl Simon  2008  POSEIDON  AM2708  25 m     
55  Karlsson Deniz  2009  POSEIDON  AG2309  25 m     
57  Lambihate Rohan  2007  POSEIDON  AQ9707  25 m     
59  Östlund John  2008  POSEIDON  AM3108  25 m     
10  63  Ekman Arthur  2007  POSEIDON    25 m     
11  64  Jannasch Theodor  2008  POSEIDON    25 m     
12  68  Ringström Viktor  2008  POSEIDON    25 m     
13  69  Thomasson Tristan Ünal  2008  POSEIDON    25 m     
14  71  Hallencreutz Matteo  2009  POSEIDON    25 m     
15  73  Isaksson Wilhelm  2008  POSEIDON    25 m     
16  79  Wallberg Mattis  2007  POSEIDON    25 m     
 
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar Maste 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
61  Nordberg Jonas  1966  POSEIDON  AC0366  25 m     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer S2 S3 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Toth Hedda  2007  POSEIDON  AJ6807  25 m  1:34.85   
14  Stankovic Teodora  2005  POSEIDON  BJ1205  25 m  1:41.31   
21  Jannasch Elin  2005  POSEIDON  BN1405  25 m  1:41.33   
27  Hallencreutz Isabelle  2007  POSEIDON  AV9807  25 m  1:47.57   
35  Florén Ella  2006  POSEIDON  BL7806  25 m  1:47.78   
10  Gisselsson Lovisa  2006  POSEIDON  AX6606  25 m  1:47.90   
17  Khan-Amidy Sofie  2007  POSEIDON  AP5407  25 m  1:49.09   
Zetterström Ella  2005  POSEIDON  BH2805  25 m  1:51.11   
31  Kajic Mia  2006  POSEIDON  BJ2406  25 m  1:51.30   
10  12  Zheng Hao  2007  POSEIDON  AL9207  25 m  1:57.57   
11  41  Gustafsson Liv  2006  POSEIDON  BO3406  25 m  1:58.45   
12  Markenlöv Anna  2005  POSEIDON  AX4805  25 m  2:00.30   
13  20  Mustajbasic Merjem  2007  POSEIDON  AQ0207  25 m     
14  25  Anker Sienna  2008  POSEIDON  AJ2808  25 m     
15  28  Larsson Astrid  2008  POSEIDON  AK1208  25 m     
16  33  Lindroth Anja  2009  POSEIDON  AD1409  25 m     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar S2 S 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Ekström Måns  2006  POSEIDON  AG8106  25 m  1:31.35   
Lönnerfors Filip  2006  POSEIDON  AK4906  25 m  1:36.68   
13  Hagander David  2006  POSEIDON  AL7706  25 m  1:37.66   
Lagoguez Pierrick  2006  POSEIDON  AF6506  25 m  1:40.44   
Carlius Axel  2006  POSEIDON  AC4906  25 m  1:45.07   
Rosengren Caspian  2005  POSEIDON  AK5505  25 m  1:49.56   
36  Bentzer Vidar  2006  POSEIDON  AS0706  25 m  1:55.15   
26  Wikström Albin  2007  POSEIDON  AJ5707  25 m  1:56.65   
19  Fogelmark Alfred  2007  POSEIDON  AG1507  25 m  1:56.80   
10  18  Ekström Elias  2008  POSEIDON  AC4708  50 m  2:14.57   
11  22  Lundin Linnér Björn  2008  POSEIDON  AE1108  25 m     
12  23  Odén Emil  2005  POSEIDON  AU2105  25 m     
13  34  Golubev Anton  2006  POSEIDON  AR9906  25 m     
14  40  Hammarlund Adam  2007  POSEIDON  AM3907  25 m     
15  62  Högklint Eliot  2006  POSEIDON  AW0106  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  18 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  22:00