Resultat
Poseidontävling 1
Arrangör:
Plats: Högevalllsbadet SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 feb 2019 till den 3 feb 2019
Event 1, 200m Frisim Herrar  S2 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ruslan Dzhamalov 2007 Simklubben Poseidon +0.77 2:51.61
50m: 40.01
100m: 1:24.35
(44.34)
150m: 2:09.78
(45.43)
200m: 2:51.61
(41.83)
2 Benjamin Andersson Medhani 2007 Simklubben Poseidon +0.80 2:51.75 +0.14
50m: 39.44
100m: 1:23.82
(44.38)
150m: 2:08.87
(45.05)
200m: 2:51.75
(42.88)
3 Björn Lundin Linnér 2008 Simklubben Poseidon +0.72 2:56.59 +4.98
50m: 39.77
100m: 1:25.11
(45.34)
150m: 2:11.12
(46.01)
200m: 2:56.59
(45.47)
Grenen officiell:  2019-02-03 13:34:53
Event 2, 200m Frisim Damer  S2 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Khan-Amidy 2007 Simklubben Poseidon +0.74 2:53.93
50m: 38.32
100m: 1:23.18
(44.86)
150m: 2:07.83
(44.65)
200m: 2:53.93
(46.10)
2 Mia Ljungholm 2007 Simklubben Poseidon +0.87 2:54.74 +0.81
50m: 38.42
100m: 1:22.46
(44.04)
150m: 2:08.90
(46.44)
200m: 2:54.74
(45.84)
3 Hanna Masoumi 2007 Simklubben Poseidon -.-- 3:00.93 +7.00
50m: 39.59
100m: 1:24.94
(45.35)
150m: 2:12.44
(47.50)
200m: 3:00.93
(48.49)
4 Isabelle Hallencreutz 2007 Simklubben Poseidon +0.72 3:16.12 +22.19
50m: 42.74
100m: 1:32.28
(49.54)
150m: 2:23.66
(51.38)
200m: 3:16.12
(52.46)
Grenen officiell:  2019-02-03 13:38:28
Event 3, 200m Medley Herrar  Masters - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Valentin Alberge 1993 Simklubben Poseidon +0.72 2:30.25
50m: 29.71
100m: 1:07.89
(38.18)
150m: 1:51.72
(43.83)
200m: 2:30.25
(38.53)
Grenen officiell:  2019-02-03 13:41:51
Event 5, 50m Frisim Herrar  S1 S2 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Per-Daniel Olsson 1977 Simklubben Poseidon +0.82 26.26
2 Jonas Nordberg 1966 Simklubben Poseidon +0.93 31.42 +5.16
3 Björn Lundin Linnér 2008 Simklubben Poseidon +0.67 35.74 +9.48
4 Henrik Wennerberg 2006 Simklubben Poseidon +0.85 37.65 +11.39
5 Kristoffer Nilsson 2007 Simklubben Poseidon +0.71 40.52 +14.26
6 Dante Anker 2010 Simklubben Poseidon -.-- 43.47 +17.21
7 Petar Garovic 2009 Simklubben Poseidon +0.60 44.13 +17.87
8 Arthur Ekman 2007 Simklubben Poseidon -.-- 44.69 +18.43
9 Alfred Fogelmark 2007 Simklubben Poseidon +0.60 44.94 +18.68
10 Jimmy Taylor 2007 Simklubben Poseidon -.-- 48.33 +22.07
11 Erik Markenlöv 2009 Simklubben Poseidon +0.81 51.05 +24.79
12 Filip Edlundh 2009 Simklubben Poseidon +0.82 51.39 +25.13
13 Vidar Elmér 2009 Simklubben Poseidon -.-- 54.98 +28.72
14 Deniz Karlsson 2009 Simklubben Poseidon -.-- 57.93 +31.67
- Ariv Deolalikar 2007 Simklubben Poseidon +0.73 DSQ
- Matteo Hallencreutz 2009 Simklubben Poseidon +0.42 DSQ
- John Östlund 2008 Simklubben Poseidon -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-02-03 13:48:14
Event 6, 50m Frisim Damer  S1 S2 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sienna Anker 2008 Simklubben Poseidon +0.72 38.47
2 Astrid Larsson 2008 Simklubben Poseidon +0.80 38.72 +0.25
3 Tyra Ekeberg 2007 Simklubben Poseidon -.-- 38.74 +0.27
4 Ebba Eriksson 2008 Simklubben Poseidon +0.92 38.83 +0.36
5 Ingrid Nilsson 2007 Simklubben Poseidon +0.85 40.22 +1.75
6 Tyra Henricsson 2007 Simklubben Poseidon -.-- 40.39 +1.92
7 Bára Beranova 2008 Simklubben Poseidon +0.90 40.84 +2.37
8 Giuliana Cibinetto 2007 Simklubben Poseidon +0.54 41.43 +2.96
9 Alice Seyffart 2008 Simklubben Poseidon +0.77 43.12 +4.65
10 Pia Drazdziule 2008 Simklubben Poseidon -.-- 43.51 +5.04
11 Anja  Lindroth 2009 Simklubben Poseidon +0.66 43.65 +5.18
12 Freja Havelius 2007 Simklubben Poseidon +0.63 44.73 +6.26
13 Elsa Holmqvist 2009 Simklubben Poseidon -.-- 45.69 +7.22
14 Sophia Hassanieh 2008 Simklubben Poseidon +0.77 45.80 +7.33
15 Sabela Rouco Aparicio 2009 Simklubben Poseidon -.-- 47.13 +8.66
16 Ester Giselsson Tholin 2009 Simklubben Poseidon -.-- 48.30 +9.83
17 Iris Ylinen 2008 Simklubben Poseidon +0.98 48.60 +10.13
18 Signe Isacsson 2007 Simklubben Poseidon -.-- 48.74 +10.27
19 Astrid Zetterström 2008 Simklubben Poseidon +0.87 49.43 +10.96
20 Ebba Seyffart 2010 Simklubben Poseidon -.-- 50.36 +11.89
21 Sonja Fredriksson 2009 Simklubben Poseidon -.-- 50.66 +12.19
22 Ellen-Grete Reinap 2008 Simklubben Poseidon +0.85 51.14 +12.67
23 Sofia Ljung 2009 Simklubben Poseidon -.-- 54.40 +15.93
24 Aylin Rosengren 2007 Simklubben Poseidon +0.74 58.82 +20.35
25 Emma Särnstrand 2008 Simklubben Poseidon -.-- 1:00.34 +21.87
26 Saga Elmér 2008 Simklubben Poseidon -.-- 1:00.64 +22.17
27 Alicia Lundqvist 2008 Simklubben Poseidon -.-- 1:01.22 +22.75
- Ella Richter 2007 Simklubben Poseidon -.-- DNS
- Ronja Karlsson 2009 Simklubben Poseidon -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-02-03 13:57:15
Event 7, 100m Fjärilsim Herrar  S3 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vidar Bentzer 2006 Simklubben Poseidon +0.82 1:42.32
50m: 47.39
100m: 1:42.32
(54.93)
Grenen officiell:  2019-02-03 13:59:27
Event 8, 100m Fjärilsim Damer  S3 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hedda Toth 2007 Simklubben Poseidon +0.75 1:21.68
50m: 36.51
100m: 1:21.68
(45.17)
2 Ella Zetterström 2005 Simklubben Poseidon +0.85 1:36.83 +15.15
50m: 42.45
100m: 1:36.83
(54.38)
- Elin  Jannasch 2005 Simklubben Poseidon +0.85 DNF
- Mia Kajic 2006 Simklubben Poseidon -.-- DNS
- Ella Florén 2006 Simklubben Poseidon -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-02-03 14:03:03
Event 9, 100m Bröstsim Herrar  S2 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Nordberg 1966 Simklubben Poseidon +0.91 1:32.91
50m: 42.66
100m: 1:32.91
(50.25)
2 Ruslan Dzhamalov 2007 Simklubben Poseidon +0.88 1:37.71 +4.80
50m: 47.06
100m: 1:37.71
(50.65)
3 Benjamin Andersson Medhani 2007 Simklubben Poseidon +0.82 1:37.89 +4.98
50m: 47.76
100m: 1:37.89
(50.13)
4 Alfred Fogelmark 2007 Simklubben Poseidon +0.81 1:51.25 +18.34
50m: 53.57
100m: 1:51.25
(57.68)
5 Henrik Wennerberg 2006 Simklubben Poseidon +0.79 1:52.46 +19.55
50m: 51.87
100m: 1:52.46
(1:00.59)
6 Björn Lundin Linnér 2008 Simklubben Poseidon +0.70 1:55.41 +22.50
50m: 55.45
100m: 1:55.41
(59.96)
Grenen officiell:  2019-02-03 14:13:19
Event 10, 100m Bröstsim Damer  S2 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabelle Hallencreutz 2007 Simklubben Poseidon +0.64 1:41.20
50m: 47.24
100m: 1:41.20
(53.96)
2 Sofie Khan-Amidy 2007 Simklubben Poseidon +0.78 1:43.30 +2.10
50m: 48.00
100m: 1:43.30
(55.30)
3 Mia Ljungholm 2007 Simklubben Poseidon -.-- 1:48.10 +6.90
50m: 50.23
100m: 1:48.10
(57.87)
4 Sienna Anker 2008 Simklubben Poseidon +0.63 1:49.38 +8.18
50m: 53.80
100m: 1:49.38
(55.58)
5 Ebba Eriksson 2008 Simklubben Poseidon +0.81 1:56.99 +15.79
50m: 55.79
100m: 1:56.99
(1:01.20)
6 Astrid Larsson 2008 Simklubben Poseidon +0.80 2:02.41 +21.21
50m: 59.35
100m: 2:02.41
(1:03.06)
7 Anja  Lindroth 2009 Simklubben Poseidon +0.63 2:06.99 +25.79
50m: 59.64
100m: 2:06.99
(1:07.35)
- Hanna Masoumi 2007 Simklubben Poseidon DNS
Grenen officiell:  2019-02-03 14:12:51
Event 11, 50m Ryggsim Herrar  S1 S2 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Björn Lundin Linnér 2008 Simklubben Poseidon +0.63 43.08
2 Ariv Deolalikar 2007 Simklubben Poseidon +0.71 49.38 +6.30
3 Kristoffer Nilsson 2007 Simklubben Poseidon +0.78 50.77 +7.69
4 Arthur Ekman 2007 Simklubben Poseidon +1.04 52.35 +9.27
5 Dante Anker 2010 Simklubben Poseidon +1.11 55.05 +11.97
6 Matteo Hallencreutz 2009 Simklubben Poseidon +0.57 55.97 +12.89
7 Erik Markenlöv 2009 Simklubben Poseidon +0.83 56.16 +13.08
8 Petar Garovic 2009 Simklubben Poseidon +0.70 56.42 +13.34
9 Alfred Fogelmark 2007 Simklubben Poseidon +0.95 58.04 +14.96
10 John Östlund 2008 Simklubben Poseidon +0.58 58.61 +15.53
11 Vidar Elmér 2009 Simklubben Poseidon +0.64 59.49 +16.41
12 Filip Edlundh 2009 Simklubben Poseidon +0.74 1:02.01 +18.93
- Henrik Wennerberg 2006 Simklubben Poseidon +0.72 DSQ
- Jimmy Taylor 2007 Simklubben Poseidon +0.76 DSQ
- Deniz Karlsson 2009 Simklubben Poseidon +0.66 DSQ
Grenen officiell:  2019-02-03 14:21:33
Event 12, 50m Ryggsim Damer  S1 S2 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Larsson 2008 Simklubben Poseidon +0.71 45.64
2 Bára Beranova 2008 Simklubben Poseidon +0.90 46.23 +0.59
3 Tyra Ekeberg 2007 Simklubben Poseidon +0.92 46.48 +0.84
4 Sienna Anker 2008 Simklubben Poseidon +0.82 47.33 +1.69
5 Tyra Henricsson 2007 Simklubben Poseidon +0.88 47.41 +1.77
6 Ebba Eriksson 2008 Simklubben Poseidon +0.92 48.20 +2.56
7 Giuliana Cibinetto 2007 Simklubben Poseidon +0.68 49.67 +4.03
8 Ingrid Nilsson 2007 Simklubben Poseidon +0.84 49.92 +4.28
9 Sophia Hassanieh 2008 Simklubben Poseidon +0.74 50.26 +4.62
10 Alice Seyffart 2008 Simklubben Poseidon +0.67 51.72 +6.08
11 Pia Drazdziule 2008 Simklubben Poseidon +0.88 52.87 +7.23
12 Anja  Lindroth 2009 Simklubben Poseidon +0.77 53.24 +7.60
13 Ester Giselsson Tholin 2009 Simklubben Poseidon +0.70 53.37 +7.73
14 Astrid Zetterström 2008 Simklubben Poseidon +0.83 54.85 +9.21
15 Freja Havelius 2007 Simklubben Poseidon +0.81 55.27 +9.63
16 Sonja Fredriksson 2009 Simklubben Poseidon +0.79 55.90 +10.26
16 Sabela Rouco Aparicio 2009 Simklubben Poseidon +0.82 55.90 +10.26
18 Signe Isacsson 2007 Simklubben Poseidon +0.77 55.99 +10.35
19 Sofia Ljung 2009 Simklubben Poseidon +0.86 56.70 +11.06
20 Ebba Seyffart 2010 Simklubben Poseidon +0.84 57.65 +12.01
21 Iris Ylinen 2008 Simklubben Poseidon +1.09 57.80 +12.16
22 Emma Särnstrand 2008 Simklubben Poseidon +0.84 59.28 +13.64
23 Alicia Lundqvist 2008 Simklubben Poseidon +0.74 59.47 +13.83
24 Aylin Rosengren 2007 Simklubben Poseidon +0.78 1:05.36 +19.72
25 Saga Elmér 2008 Simklubben Poseidon +0.71 1:05.99 +20.35
- Ellen-Grete Reinap 2008 Simklubben Poseidon +1.12 DSQ
- Elsa Holmqvist 2009 Simklubben Poseidon +0.97 DSQ
- Ronja Karlsson 2009 Simklubben Poseidon -.-- DNS
- Ella Richter 2007 Simklubben Poseidon -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-02-03 14:30:06
2019-02-03 17:54:47 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Simklubben Poseidon