Resultat
Lunds öppna knattemästerskap
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 mar 2019 till den 3 mar 2019
Gren 1, 100m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Karla Rosvall 2008 Simklubben Ran +0.70 293 1:15.63
50m: 35.41
100m: 1:15.63
(40.22)
2 Isabella Nilsson 2008 Simklubben Poseidon +0.74 225 1:22.55 +6.92
50m: 40.04
100m: 1:22.55
(42.51)
3 Emmie Engdahl 2008 Simklubben Ran -.-- 194 1:26.66 +11.03
50m: 39.03
100m: 1:26.66
(47.63)
4 Astrid Larsson 2008 Simklubben Poseidon +0.68 182 1:28.51 +12.88
50m: 40.58
100m: 1:28.51
(47.93)
5 Ebba Eriksson 2008 Simklubben Poseidon +0.79 179 1:29.03 +13.40
50m: 41.71
100m: 1:29.03
(47.32)
6 Patricia Pavlovic 2008 Landskrona Simsällskap +0.70 143 1:35.87 +20.24
50m: 44.78
100m: 1:35.87
(51.09)
7 Elina Svensson 2008 Simklubben Ran +0.69 137 1:37.31 +21.68
50m: 48.19
100m: 1:37.31
(49.12)
8 Alice Seyffart 2008 Simklubben Poseidon +0.75 130 1:38.99 +23.36
50m: 48.20
100m: 1:38.99
(50.79)
9 Pia Drazdziule 2008 Simklubben Poseidon +0.77 110 1:44.64 +29.01
50m: 48.14
100m: 1:44.64
(56.50)
10 Vanja Larsson 2008 Simklubben Ran -.-- 107 1:45.75 +30.12
50m: 48.15
100m: 1:45.75
(57.60)
11 Lisen Burnesson 2008 Landskrona Simsällskap +0.62 92 1:51.18 +35.55
50m: 52.16
100m: 1:51.18
(59.02)
12 Amila Jelacic 2008 Simklubben Ran -.-- 85 1:53.86 +38.23
50m: 52.43
100m: 1:53.86
(1:01.43)
13 Ellen-Grete Reinap 2008 Simklubben Poseidon +0.95 77 1:57.84 +42.21
50m: 52.79
100m: 1:57.84
(1:05.05)
14 Saga Elmér 2008 Simklubben Poseidon -.-- 64 2:05.18 +49.55
50m: 57.97
100m: 2:05.18
(1:07.21)
15 Linnea Östlund 2008 Landskrona Simsällskap -.-- 52 2:14.18 +58.55
50m: 57.24
100m: 2:14.18
(1:16.94)
16 Emma Särnstrand 2008 Simklubben Poseidon -.-- 39 2:27.40 +1:11.77
50m: 1:18.36
100m: 2:27.40
(1:09.04)
17 Alicia Lundqvist 2008 Simklubben Poseidon -.-- 38 2:29.27 +1:13.64
50m: 1:07.13
100m: 2:29.27
(1:22.14)
- Michalina Marciniak 2008 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- DNS
- Bára Beranova 2008 Simklubben Poseidon -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-02 14:14:31
Gren 2, 100m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elliot Rosberg 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.68 181 1:19.32
50m: 37.78
100m: 1:19.32
(41.54)
2 Björn Lundin Linnér 2008 Simklubben Poseidon +0.58 166 1:21.76 +2.44
50m: 39.98
100m: 1:21.76
(41.78)
3 Kasper Andersson 2008 Simklubben Ran +0.85 164 1:22.03 +2.71
50m: 39.02
100m: 1:22.03
(43.01)
4 Leo Carrasco 2008 Simklubben Ran -.-- 153 1:23.91 +4.59
50m: 39.87
100m: 1:23.91
(44.04)
5 Lucas Lennartsson 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.79 139 1:26.70 +7.38
50m: 41.40
100m: 1:26.70
(45.30)
6 Henry Palm 2008 Landskrona Simsällskap -.-- 136 1:27.25 +7.93
50m: 42.10
100m: 1:27.25
(45.15)
7 Daniel Hachem 2008 Simklubben Ran -.-- 119 1:31.23 +11.91
50m: 43.82
100m: 1:31.23
(47.41)
8 Måns Trulsson 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.69 106 1:34.91 +15.59
50m: 45.33
100m: 1:34.91
(49.58)
9 Alex Blomqvist 2008 Simklubben Ran -.-- 92 1:39.38 +20.06
50m: 45.52
100m: 1:39.38
(53.86)
10 Kevin Christell Barry 2008 Simklubben Ran +0.76 91 1:39.78 +20.46
50m: 45.85
100m: 1:39.78
(53.93)
11 Elliot Salih 2008 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 82 1:43.39 +24.07
50m: 47.74
100m: 1:43.39
(55.65)
12 Jonas Wamsler 2008 Simklubben Poseidon +0.87 80 1:44.13 +24.81
50m: 47.35
100m: 1:44.13
(56.78)
13 Leon Eder 2008 Simklubben Ran +0.84 77 1:45.49 +26.17
50m: 47.55
100m: 1:45.49
(57.94)
14 Theo Litzén 2008 Landskrona Simsällskap -.-- 75 1:46.38 +27.06
50m: 48.29
100m: 1:46.38
(58.09)
15 Hugo Hallström 2008 Landskrona Simsällskap -.-- 67 1:50.18 +30.86
50m: 52.05
100m: 1:50.18
(58.13)
16 John Östlund 2008 Simklubben Poseidon +0.63 62 1:53.02 +33.70
50m: 50.78
100m: 1:53.02
(1:02.24)
17 Wilhelm Isaksson 2008 Simklubben Poseidon -.-- 34 2:17.73 +58.41
50m: 1:12.79
100m: 2:17.73
(1:04.94)
- David Burko 2008 Simklubben Ran +0.61 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-02 14:21:58
Gren 3, 100m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hedda Toth 2007 Simklubben Poseidon +0.73 463 1:04.94
50m: 30.64
100m: 1:04.94
(34.30)
2 Sofie Khan-Amidy 2007 Simklubben Poseidon +0.81 285 1:16.29 +11.35
50m: 35.94
100m: 1:16.29
(40.35)
3 Mia Ljungholm 2007 Simklubben Poseidon +0.72 284 1:16.42 +11.48
50m: 36.72
100m: 1:16.42
(39.70)
4 Tova Jönsson 2007 Simklubben Ran +0.83 276 1:17.13 +12.19
50m: 37.10
100m: 1:17.13
(40.03)
5 Lisa Brase 2007 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 270 1:17.69 +12.75
50m: 37.72
100m: 1:17.69
(39.97)
6 Wilma Sonesson 2007 Simklubben Ran +0.73 257 1:18.96 +14.02
50m: 37.83
100m: 1:18.96
(41.13)
7 Elin Alsalim 2007 Simklubben Ran +0.71 249 1:19.84 +14.90
50m: 39.05
100m: 1:19.84
(40.79)
8 Hanna Masoumi 2007 Simklubben Poseidon +0.80 248 1:19.93 +14.99
50m: 37.24
100m: 1:19.93
(42.69)
9 Ellen Ahlström 2007 Simklubben Ran -.-- 181 1:28.72 +23.78
50m: 41.12
100m: 1:28.72
(47.60)
10 Giuliana Cibinetto 2007 Simklubben Poseidon -.-- 177 1:29.44 +24.50
50m: 43.96
100m: 1:29.44
(45.48)
11 Aina Helmbring 2007 Vellinge-Näsets Simklubb +0.75 174 1:29.99 +25.05
50m: 43.00
100m: 1:29.99
(46.99)
12 Izabella Wong Maspers 2007 Simklubben Ran -.-- 171 1:30.45 +25.51
50m: 42.73
100m: 1:30.45
(47.72)
13 Maja Antonsson 2007 Landskrona Simsällskap +0.62 150 1:34.53 +29.59
50m: 45.49
100m: 1:34.53
(49.04)
14 Olivia Nilsson Virc 2007 Simklubben Sydsim +0.86 139 1:36.97 +32.03
50m: 44.45
100m: 1:36.97
(52.52)
15 Tyra Henricsson 2007 Simklubben Poseidon +1.06 137 1:37.24 +32.30
50m: 45.77
100m: 1:37.24
(51.47)
16 Ida Gadsbøll 2007 Simklubben Ran +0.83 118 1:42.25 +37.31
50m: 48.03
100m: 1:42.25
(54.22)
17 Freja Havelius 2007 Simklubben Poseidon -.-- 107 1:45.75 +40.81
50m: 48.54
100m: 1:45.75
(57.21)
18 Yasmine Nilsson 2007 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 96 1:49.37 +44.43
50m: 49.20
100m: 1:49.37
(1:00.17)
19 Amalie Riis 2007 Landskrona Simsällskap -.-- 82 1:55.32 +50.38
50m: 54.55
100m: 1:55.32
(1:00.77)
- Ingrid Nilsson 2007 Simklubben Poseidon +0.76 DSQ
- Isabelle Hallencreutz 2007 Simklubben Poseidon -.-- DNS
- Nike Stankovski 2007 Simklubben Poseidon -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-02 14:34:39
Gren 4, 100m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Johansson 2007 Simklubben Ran +0.78 309 1:06.47
50m: 31.46
100m: 1:06.47
(35.01)
2 Ruslan Dzhamalov 2007 Simklubben Poseidon +0.73 193 1:17.72 +11.25
50m: 36.66
100m: 1:17.72
(41.06)
3 Benjamin Andersson Medhani 2007 Simklubben Poseidon +0.83 186 1:18.61 +12.14
50m: 37.77
100m: 1:18.61
(40.84)
4 Vide Sandberg 2007 Simklubben Poseidon +0.77 178 1:19.77 +13.30
50m: 37.99
100m: 1:19.77
(41.78)
5 Hugo Evander 2007 Simklubben Ran +0.78 127 1:29.21 +22.74
50m: 41.73
100m: 1:29.21
(47.48)
6 Arthur Ekman 2007 Simklubben Poseidon +0.57 92 1:39.47 +33.00
50m: 44.80
100m: 1:39.47
(54.67)
7 Mario Alsalim 2007 Simklubben Ran +0.60 91 1:39.62 +33.15
50m: 45.14
100m: 1:39.62
(54.48)
- Kristoffer Nilsson 2007 Simklubben Poseidon +0.80 DSQ
- Rohan Lambihate 2007 Simklubben Poseidon -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-02 14:38:04
Gren 5, 100m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Karla Rosvall 2008 Simklubben Ran +0.74 222 1:42.94
50m: 48.12
100m: 1:42.94
(54.82)
2 Emmie Engdahl 2008 Simklubben Ran -.-- 179 1:50.61 +7.67
50m: 53.14
100m: 1:50.61
(57.47)
3 Isabella Nilsson 2008 Simklubben Poseidon -.-- 168 1:52.85 +9.91
50m: 53.89
100m: 1:52.85
(58.96)
4 Astrid Larsson 2008 Simklubben Poseidon +0.80 152 1:56.84 +13.90
50m: 56.69
100m: 1:56.84
(1:00.15)
5 Ebba Eriksson 2008 Simklubben Poseidon +0.77 148 1:57.78 +14.84
50m: 56.89
100m: 1:57.78
(1:00.89)
6 Pia Drazdziule 2008 Simklubben Poseidon +0.62 143 1:59.15 +16.21
50m: 57.50
100m: 1:59.15
(1:01.65)
7 Ellen-Grete Reinap 2008 Simklubben Poseidon -.-- 139 2:00.14 +17.20
50m: 55.87
100m: 2:00.14
(1:04.27)
8 Amila Jelacic 2008 Simklubben Ran -.-- 127 2:03.74 +20.80
50m: 57.74
100m: 2:03.74
(1:06.00)
9 Patricia Pavlovic 2008 Landskrona Simsällskap -.-- 111 2:09.50 +26.56
50m: 1:00.14
100m: 2:09.50
(1:09.36)
10 Emma Särnstrand 2008 Simklubben Poseidon -.-- 95 2:16.28 +33.34
50m: 1:04.40
100m: 2:16.28
(1:11.88)
11 Alicia Lundqvist 2008 Simklubben Poseidon -.-- 82 2:22.98 +40.04
50m: 1:08.80
100m: 2:22.98
(1:14.18)
12 Linnea Östlund 2008 Landskrona Simsällskap -.-- 79 2:25.06 +42.12
50m: 1:06.75
100m: 2:25.06
(1:18.31)
- Lisen Burnesson 2008 Landskrona Simsällskap +0.65 DSQ
- Saga Elmér 2008 Simklubben Poseidon +0.68 DSQ
- Michalina Marciniak 2008 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- DNS
- Bára Beranova 2008 Simklubben Poseidon -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-02 14:48:16
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elliot Rosberg 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.61 198 1:35.37
50m: 45.25
100m: 1:35.37
(50.12)
2 Lucas Lennartsson 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.62 153 1:43.94 +8.57
50m: 49.77
100m: 1:43.94
(54.17)
3 Kasper Andersson 2008 Simklubben Ran +0.83 135 1:48.19 +12.82
50m: 52.74
100m: 1:48.19
(55.45)
4 Henry Palm 2008 Landskrona Simsällskap -.-- 109 1:56.23 +20.86
50m: 55.52
100m: 1:56.23
(1:00.71)
5 Björn Lundin Linnér 2008 Simklubben Poseidon +0.67 106 1:57.41 +22.04
50m: 56.68
100m: 1:57.41
(1:00.73)
6 Jonas Wamsler 2008 Simklubben Poseidon -.-- 98 2:00.55 +25.18
50m: 58.14
100m: 2:00.55
(1:02.41)
7 Theo Litzén 2008 Landskrona Simsällskap +1.15 88 2:04.71 +29.34
50m: 57.74
100m: 2:04.71
(1:06.97)
8 John Östlund 2008 Simklubben Poseidon -.-- 76 2:11.01 +35.64
50m: 59.33
100m: 2:11.01
(1:11.68)
9 Alex Blomqvist 2008 Simklubben Ran -.-- 74 2:11.96 +36.59
50m: 1:00.72
100m: 2:11.96
(1:11.24)
10 Hugo Hallström 2008 Landskrona Simsällskap -.-- 70 2:14.58 +39.21
50m: 1:04.31
100m: 2:14.58
(1:10.27)
11 David Burko 2008 Simklubben Ran -.-- 58 2:23.28 +47.91
50m: 1:07.57
100m: 2:23.28
(1:15.71)
- Christoffer Lindholm 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.95 DSQ
- Wilhelm Isaksson 2008 Simklubben Poseidon -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-03-02 14:56:37
Gren 7, 100m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Masoumi 2007 Simklubben Poseidon -.-- 326 1:30.59
50m: 42.29
100m: 1:30.59
(48.30)
2 Elin Alsalim 2007 Simklubben Ran +0.67 243 1:39.80 +9.21
50m: 45.86
100m: 1:39.80
(53.94)
3 Sofie Khan-Amidy 2007 Simklubben Poseidon +0.82 232 1:41.38 +10.79
50m: 48.05
100m: 1:41.38
(53.33)
4 Lisa Brase 2007 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 215 1:44.05 +13.46
50m: 49.27
100m: 1:44.05
(54.78)
5 Wilma Sonesson 2007 Simklubben Ran +0.81 196 1:47.20 +16.61
50m: 50.40
100m: 1:47.20
(56.80)
6 Mia Ljungholm 2007 Simklubben Poseidon +0.81 193 1:47.88 +17.29
50m: 51.06
100m: 1:47.88
(56.82)
7 Giuliana Cibinetto 2007 Simklubben Poseidon -.-- 183 1:49.77 +19.18
50m: 52.13
100m: 1:49.77
(57.64)
8 Ida Gadsbøll 2007 Simklubben Ran +0.90 173 1:51.82 +21.23
50m: 52.54
100m: 1:51.82
(59.28)
9 Olivia Nilsson Virc 2007 Simklubben Sydsim +0.85 153 1:56.59 +26.00
50m: 55.59
100m: 1:56.59
(1:01.00)
10 Izabella Wong Maspers 2007 Simklubben Ran +0.76 147 1:57.93 +27.34
50m: 56.11
100m: 1:57.93
(1:01.82)
11 Aina Helmbring 2007 Vellinge-Näsets Simklubb +0.95 134 2:01.72 +31.13
50m: 58.56
100m: 2:01.72
(1:03.16)
12 Ingrid Nilsson 2007 Simklubben Poseidon +0.97 128 2:03.51 +32.92
50m: 56.42
100m: 2:03.51
(1:07.09)
13 Maja Antonsson 2007 Landskrona Simsällskap +0.85 107 2:11.24 +40.65
50m: 1:04.27
100m: 2:11.24
(1:06.97)
14 Freja Havelius 2007 Simklubben Poseidon +0.86 83 2:22.51 +51.92
50m: 1:05.75
100m: 2:22.51
(1:16.76)
- Amalie Riis 2007 Landskrona Simsällskap -.-- DSQ
- Tova Jönsson 2007 Simklubben Ran +1.05 DNS
- Isabelle Hallencreutz 2007 Simklubben Poseidon -.-- DNS
- Yasmine Nilsson 2007 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- DNS
- Nike Stankovski 2007 Simklubben Poseidon -.-- DNS
- Ellen Ahlström 2007 Simklubben Ran -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-02 15:09:27
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Johansson 2007 Simklubben Ran +0.82 207 1:33.96
50m: 45.26
100m: 1:33.96
(48.70)
2 Ruslan Dzhamalov 2007 Simklubben Poseidon +0.84 187 1:37.18 +3.22
50m: 47.38
100m: 1:37.18
(49.80)
3 Benjamin Andersson Medhani 2007 Simklubben Poseidon +0.88 184 1:37.72 +3.76
50m: 45.91
100m: 1:37.72
(51.81)
4 Arthur Ekman 2007 Simklubben Poseidon +0.64 129 1:49.81 +15.85
50m: 51.79
100m: 1:49.81
(58.02)
- Hugo Evander 2007 Simklubben Ran +0.82 DSQ
- Mario Alsalim 2007 Simklubben Ran +0.59 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-02 15:30:21
Gren 9, 100m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Karla Rosvall 2008 Simklubben Ran +0.64 181 1:37.26
50m: 46.99
100m: 1:37.26
(50.27)
2 Astrid Larsson 2008 Simklubben Poseidon +0.75 171 1:39.07 +1.81
50m: 48.39
100m: 1:39.07
(50.68)
3 Ebba Eriksson 2008 Simklubben Poseidon +0.76 145 1:44.69 +7.43
50m: 49.78
100m: 1:44.69
(54.91)
4 Patricia Pavlovic 2008 Landskrona Simsällskap +0.91 106 1:56.00 +18.74
50m: 55.51
100m: 1:56.00
(1:00.49)
5 Vanja Larsson 2008 Simklubben Ran +0.83 89 2:02.80 +25.54
50m: 59.57
100m: 2:02.80
(1:03.23)
6 Linnea Östlund 2008 Landskrona Simsällskap +0.99 82 2:06.35 +29.09
50m: 1:00.50
100m: 2:06.35
(1:05.85)
7 Amila Jelacic 2008 Simklubben Ran +0.91 80 2:07.60 +30.34
50m: 1:01.49
100m: 2:07.60
(1:06.11)
- Elina Svensson 2008 Simklubben Ran +0.99 DSQ
- Lisen Burnesson 2008 Landskrona Simsällskap +0.95 DSQ
- Bára Beranova 2008 Simklubben Poseidon -.-- DNS
- Michalina Marciniak 2008 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-02 15:34:37
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elliot Rosberg 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.72 166 1:28.84
50m: 43.10
100m: 1:28.84
(45.74)
2 Kasper Andersson 2008 Simklubben Ran +0.73 146 1:32.69 +3.85
50m: 44.18
100m: 1:32.69
(48.51)
3 Björn Lundin Linnér 2008 Simklubben Poseidon +0.65 143 1:33.50 +4.66
50m: 46.61
100m: 1:33.50
(46.89)
4 Lucas Lennartsson 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.91 132 1:35.91 +7.07
50m: 47.82
100m: 1:35.91
(48.09)
5 Daniel Hachem 2008 Simklubben Ran +1.08 89 1:49.22 +20.38
50m: 53.03
100m: 1:49.22
(56.19)
6 Henry Palm 2008 Landskrona Simsällskap +0.88 84 1:51.46 +22.62
50m: 55.66
100m: 1:51.46
(55.80)
7 Leon Eder 2008 Simklubben Ran +0.91 75 1:55.90 +27.06
50m: 54.87
100m: 1:55.90
(1:01.03)
8 Hugo Hallström 2008 Landskrona Simsällskap +1.00 60 2:04.85 +36.01
50m: 58.56
100m: 2:04.85
(1:06.29)
- Theo Litzén 2008 Landskrona Simsällskap +0.98 DSQ
- Christoffer Lindholm 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.84 DSQ
- Kevin Christell Barry 2008 Simklubben Ran +0.67 DSQ
- Leo Carrasco 2008 Simklubben Ran -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-02 15:39:01
Gren 11, 100m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Khan-Amidy 2007 Simklubben Poseidon +0.77 263 1:25.88
50m: 42.29
100m: 1:25.88
(43.59)
2 Mia Ljungholm 2007 Simklubben Poseidon +0.73 229 1:29.90 +4.02
50m: 44.62
100m: 1:29.90
(45.28)
3 Hanna Masoumi 2007 Simklubben Poseidon +0.84 228 1:29.96 +4.08
50m: 43.66
100m: 1:29.96
(46.30)
4 Tova Jönsson 2007 Simklubben Ran +0.75 228 1:29.99 +4.11
50m: 44.53
100m: 1:29.99
(45.46)
5 Wilma Sonesson 2007 Simklubben Ran +0.87 201 1:33.88 +8.00
50m: 46.66
100m: 1:33.88
(47.22)
6 Lisa Brase 2007 Vellinge-Näsets Simklubb +0.88 191 1:35.40 +9.52
50m: 46.80
100m: 1:35.40
(48.60)
7 Maja Antonsson 2007 Landskrona Simsällskap +0.75 152 1:43.05 +17.17
50m: 50.45
100m: 1:43.05
(52.60)
8 Izabella Wong Maspers 2007 Simklubben Ran +0.92 141 1:45.54 +19.66
50m: 50.67
100m: 1:45.54
(54.87)
9 Ida Gadsbøll 2007 Simklubben Ran +0.88 132 1:48.03 +22.15
50m: 52.82
100m: 1:48.03
(55.21)
10 Olivia Nilsson Virc 2007 Simklubben Sydsim +0.87 124 1:50.33 +24.45
50m: 54.48
100m: 1:50.33
(55.85)
11 Elin Alsalim 2007 Simklubben Ran +0.74 114 1:53.49 +27.61
50m: 54.96
100m: 1:53.49
(58.53)
12 Freja Havelius 2007 Simklubben Poseidon +0.79 87 2:04.05 +38.17
50m: 1:02.75
100m: 2:04.05
(1:01.30)
- Amalie Riis 2007 Landskrona Simsällskap +1.02 DSQ
- Isabelle Hallencreutz 2007 Simklubben Poseidon -.-- DNS
- Ellen Ahlström 2007 Simklubben Ran -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-02 15:46:58
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Johansson 2007 Simklubben Ran +0.79 201 1:23.39
50m: 41.38
100m: 1:23.39
(42.01)
2 Benjamin Andersson Medhani 2007 Simklubben Poseidon +0.89 170 1:28.12 +4.73
50m: 43.60
100m: 1:28.12
(44.52)
3 Vide Sandberg 2007 Simklubben Poseidon +0.70 149 1:32.04 +8.65
50m: 45.28
100m: 1:32.04
(46.76)
4 Ruslan Dzhamalov 2007 Simklubben Poseidon +0.91 145 1:32.92 +9.53
50m: 45.62
100m: 1:32.92
(47.30)
5 Hugo Evander 2007 Simklubben Ran +0.89 113 1:41.03 +17.64
50m: 48.54
100m: 1:41.03
(52.49)
6 Mario Alsalim 2007 Simklubben Ran +0.72 53 2:10.08 +46.69
50m: 1:00.29
100m: 2:10.08
(1:09.79)
- Arthur Ekman 2007 Simklubben Poseidon +0.91 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-02 15:51:45
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Karla Rosvall 2008 Simklubben Ran +0.81 156 45.20
2 Ebba Eriksson 2008 Simklubben Poseidon +0.79 114 50.24 +5.04
3 Astrid Larsson 2008 Simklubben Poseidon +0.76 92 53.96 +8.76
- Michalina Marciniak 2008 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-02 15:53:52
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kasper Andersson 2008 Simklubben Ran +0.82 145 41.47
2 Elliot Rosberg 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.66 136 42.36 +0.89
3 Lucas Lennartsson 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.80 101 46.72 +5.25
4 Björn Lundin Linnér 2008 Simklubben Poseidon +0.63 87 49.10 +7.63
5 Henry Palm 2008 Landskrona Simsällskap +0.73 78 50.87 +9.40
6 Elliot Salih 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.70 48 59.95 +18.48
- Måns Trulsson 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.28 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-02 15:59:21
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hedda Toth 2007 Simklubben Poseidon +0.70 385 33.51
2 Sofie Khan-Amidy 2007 Simklubben Poseidon +0.90 197 41.89 +8.38
3 Hanna Masoumi 2007 Simklubben Poseidon -.-- 157 45.18 +11.67
4 Lisa Brase 2007 Vellinge-Näsets Simklubb +0.71 151 45.76 +12.25
5 Wilma Sonesson 2007 Simklubben Ran +0.78 150 45.87 +12.36
6 Elin Alsalim 2007 Simklubben Ran +0.64 121 49.21 +15.70
7 Tova Jönsson 2007 Simklubben Ran +1.03 114 50.16 +16.65
8 Mia Ljungholm 2007 Simklubben Poseidon +0.78 110 50.81 +17.30
9 Giuliana Cibinetto 2007 Simklubben Poseidon -.-- 106 51.42 +17.91
10 Aina Helmbring 2007 Vellinge-Näsets Simklubb +0.90 96 53.07 +19.56
11 Olivia Nilsson Virc 2007 Simklubben Sydsim +0.92 92 53.96 +20.45
12 Izabella Wong Maspers 2007 Simklubben Ran +0.73 87 54.99 +21.48
- Isabelle Hallencreutz 2007 Simklubben Poseidon -.-- DNS
- Ellen Ahlström 2007 Simklubben Ran -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-02 16:02:07
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Johansson 2007 Simklubben Ran +0.81 252 34.49
2 Benjamin Andersson Medhani 2007 Simklubben Poseidon +0.85 127 43.34 +8.85
3 Ruslan Dzhamalov 2007 Simklubben Poseidon +0.85 116 44.59 +10.10
4 Vide Sandberg 2007 Simklubben Poseidon +0.62 96 47.51 +13.02
5 Arthur Ekman 2007 Simklubben Poseidon -.-- 58 56.24 +21.75
- Kristoffer Nilsson 2007 Simklubben Poseidon -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-02 16:02:40
Gren 17, 100m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Nilsson 2008 Simklubben Poseidon +0.86 206 1:35.58
50m: 46.46
100m: 1:35.58
(49.12)
2 Karla Rosvall 2008 Simklubben Ran +0.78 206 1:35.61 +0.03
50m: 48.99
100m: 1:35.61
(46.62)
3 Ebba Eriksson 2008 Simklubben Poseidon +0.74 164 1:43.19 +7.61
50m: 49.78
100m: 1:43.19
(53.41)
4 Astrid Larsson 2008 Simklubben Poseidon +0.76 162 1:43.57 +7.99
50m: 49.14
100m: 1:43.57
(54.43)
5 Pia Drazdziule 2008 Simklubben Poseidon +0.82 142 1:48.15 +12.57
50m: 53.69
100m: 1:48.15
(54.46)
6 Alice Seyffart 2008 Simklubben Poseidon -.-- 136 1:49.77 +14.19
50m: 54.38
100m: 1:49.77
(55.39)
7 Patricia Pavlovic 2008 Landskrona Simsällskap -.-- 125 1:52.87 +17.29
50m: 55.17
100m: 1:52.87
(57.70)
8 Elina Svensson 2008 Simklubben Ran +0.91 113 1:56.68 +21.10
50m: 58.20
100m: 1:56.68
(58.48)
- Emmie Engdahl 2008 Simklubben Ran -.-- DSQ
- Michalina Marciniak 2008 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-02 16:07:59
Gren 18, 100m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elliot Rosberg 2008 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 180 1:28.98
50m: 42.96
100m: 1:28.98
(46.02)
2 Kasper Andersson 2008 Simklubben Ran +0.80 159 1:32.75 +3.77
50m: 42.98
100m: 1:32.75
(49.77)
3 Lucas Lennartsson 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.83 145 1:35.53 +6.55
50m: 47.33
100m: 1:35.53
(48.20)
4 Björn Lundin Linnér 2008 Simklubben Poseidon -.-- 129 1:39.40 +10.42
50m: 46.78
100m: 1:39.40
(52.62)
5 Daniel Hachem 2008 Simklubben Ran +0.58 99 1:48.50 +19.52
50m: 51.15
100m: 1:48.50
(57.35)
6 Alex Blomqvist 2008 Simklubben Ran -.-- 81 1:55.88 +26.90
50m: 53.74
100m: 1:55.88
(1:02.14)
7 Elliot Salih 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.75 70 2:01.76 +32.78
50m: 1:00.65
100m: 2:01.76
(1:01.11)
- Henry Palm 2008 Landskrona Simsällskap +0.65 DSQ
- Måns Trulsson 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.34 DSQ
- David Burko 2008 Simklubben Ran -.-- DSQ
- Leon Eder 2008 Simklubben Ran -.-- DSQ
- Leo Carrasco 2008 Simklubben Ran -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-02 16:12:16
Gren 19, 100m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hedda Toth 2007 Simklubben Poseidon +0.79 353 1:19.94
50m: 35.81
100m: 1:19.94
(44.13)
2 Sofie Khan-Amidy 2007 Simklubben Poseidon +0.68 277 1:26.63 +6.69
50m: 40.23
100m: 1:26.63
(46.40)
3 Hanna Masoumi 2007 Simklubben Poseidon -.-- 261 1:28.37 +8.43
50m: 43.10
100m: 1:28.37
(45.27)
4 Wilma Sonesson 2007 Simklubben Ran +0.87 212 1:34.77 +14.83
50m: 44.67
100m: 1:34.77
(50.10)
5 Mia Ljungholm 2007 Simklubben Poseidon +0.77 205 1:35.74 +15.80
50m: 46.08
100m: 1:35.74
(49.66)
6 Lisa Brase 2007 Vellinge-Näsets Simklubb +0.79 200 1:36.63 +16.69
50m: 45.33
100m: 1:36.63
(51.30)
7 Elin Alsalim 2007 Simklubben Ran +0.64 175 1:40.98 +21.04
50m: 49.94
100m: 1:40.98
(51.04)
8 Giuliana Cibinetto 2007 Simklubben Poseidon -.-- 161 1:43.83 +23.89
50m: 49.41
100m: 1:43.83
(54.42)
9 Aina Helmbring 2007 Vellinge-Näsets Simklubb +0.85 151 1:46.07 +26.13
50m: 51.88
100m: 1:46.07
(54.19)
10 Izabella Wong Maspers 2007 Simklubben Ran -.-- 144 1:47.78 +27.84
50m: 53.18
100m: 1:47.78
(54.60)
11 Maja Antonsson 2007 Landskrona Simsällskap +0.83 131 1:51.16 +31.22
50m: 52.74
100m: 1:51.16
(58.42)
12 Ida Gadsbøll 2007 Simklubben Ran +0.96 120 1:54.53 +34.59
50m: 53.65
100m: 1:54.53
(1:00.88)
- Olivia Nilsson Virc 2007 Simklubben Sydsim +0.90 DSQ
- Freja Havelius 2007 Simklubben Poseidon -.-- DSQ
- Isabelle Hallencreutz 2007 Simklubben Poseidon -.-- DNS
- Ellen Ahlström 2007 Simklubben Ran -.-- DNS
- Tova Jönsson 2007 Simklubben Ran -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-02 16:19:25
Gren 20, 100m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Johansson 2007 Simklubben Ran +0.81 244 1:20.40
50m: 37.80
100m: 1:20.40
(42.60)
2 Benjamin Andersson Medhani 2007 Simklubben Poseidon +0.93 182 1:28.68 +8.28
50m: 42.71
100m: 1:28.68
(45.97)
3 Ruslan Dzhamalov 2007 Simklubben Poseidon +0.83 163 1:31.93 +11.53
50m: 46.62
100m: 1:31.93
(45.31)
4 Hugo Evander 2007 Simklubben Ran -.-- 97 1:49.28 +28.88
50m: 50.28
100m: 1:49.28
(59.00)
5 Mario Alsalim 2007 Simklubben Ran -.-- 64 2:05.55 +45.15
50m: 1:00.42
100m: 2:05.55
(1:05.13)
- Arthur Ekman 2007 Simklubben Poseidon +0.64 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-02 16:22:15
Gren 21, 50m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Danfelter 2010 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 186 40.10
2 Isabella Hansen 2010 Landskrona Simsällskap -.-- 86 51.83 +11.73
3 Ebba Seyffart 2010 Simklubben Poseidon -.-- 86 51.87 +11.77
4 Tindra Warnholtz 2010 Simklubben Ran -.-- 80 53.08 +12.98
5 Sarah-Li Appelblad Wendt 2011 Landskrona Simsällskap -.-- 67 56.25 +16.15
6 Liv Lundin Linnér 2011 Simklubben Poseidon -.-- 60 58.45 +18.35
7 Sarah-Mai Häger 2010 Simklubben Ran -.-- 58 58.97 +18.87
8 Nora-My Häger 2011 Simklubben Ran -.-- 55 1:00.14 +20.04
- Maya Yamada Jönsson 2010 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-03-03 10:10:59
Gren 22, 50m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Noah Sjögren 2010 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 74 48.14
2 Mikaal Abdalla 2010 Simklubben Ran -.-- 66 50.09 +1.95
3 Wille Thente 2010 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 62 51.02 +2.88
Grenen officiell:  2019-03-03 10:10:54
Gren 23, 50m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Ekelund 2009 Malmö Kappsimningsklubb +0.82 255 36.12
2 Ella Nyman 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.85 182 40.46 +4.34
3 Vera Olofsson 2009 Landskrona Simsällskap -.-- 165 41.76 +5.64
4 Ronja Karlsson 2009 Simklubben Poseidon -.-- 159 42.32 +6.20
5 Anja  Lindroth 2009 Simklubben Poseidon +0.64 151 42.97 +6.85
6 Elsa Holmqvist 2009 Simklubben Poseidon -.-- 144 43.68 +7.56
7 Lilly Renlund 2009 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 143 43.82 +7.70
8 Sabela Rouco Aparicio 2009 Simklubben Poseidon -.-- 128 45.43 +9.31
9 Mathilda Molin 2009 Simklubben Ran -.-- 125 45.75 +9.63
10 Selma Green 2009 Simklubben Ran -.-- 112 47.49 +11.37
11 Ester Giselsson Tholin 2009 Simklubben Poseidon -.-- 104 48.72 +12.60
12 Amanda Nettleingham 2009 Simklubben Ran -.-- 100 49.26 +13.14
13 Ella Larsson 2009 Landskrona Simsällskap -.-- 100 49.29 +13.17
14 Rut Nilsson 2009 Landskrona Simsällskap -.-- 96 50.05 +13.93
15 Emmy Ekvall 2009 Landskrona Simsällskap -.-- 93 50.55 +14.43
16 Hana Talic 2009 Landskrona Simsällskap -.-- 89 51.35 +15.23
17 Saga Evenås 2009 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 59 58.77 +22.65
18 Sara Stråth 2009 Simklubben Ran -.-- 48 1:02.80 +26.68
19 Ella Lindström 2009 Simklubben Ran -.-- 48 1:02.91 +26.79
20 Wiam Abdallah 2009 Simklubben Ran -.-- 48 1:02.99 +26.87
Grenen officiell:  2019-03-03 10:17:25
Gren 24, 50m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Liam Andersson 2009 Landskrona Simsällskap +0.76 113 41.85
2 Tor Nimbeck 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.61 111 42.05 +0.20
3 Gustav Vestgården Tukk 2009 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 84 46.20 +4.35
4 Harald Vestgården Tukk 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.43 83 46.42 +4.57
5 Filip Edlundh 2009 Simklubben Poseidon +0.77 72 48.65 +6.80
6 Matteo Hallencreutz 2009 Simklubben Poseidon -.-- 62 51.08 +9.23
7 Vidar Elmér 2009 Simklubben Poseidon -.-- 52 54.00 +12.15
- Erik Markenlöv 2009 Simklubben Poseidon -.-- DSQ
- Ville Helmbring 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.45 DSQ
- Deniz Karlsson 2009 Simklubben Poseidon -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-03 10:19:42
Gren 25, 50m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Danfelter 2010 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 150 53.89
2 Ebba Seyffart 2010 Simklubben Poseidon -.-- 97 1:02.14 +8.25
3 Tindra Warnholtz 2010 Simklubben Ran -.-- 94 1:02.80 +8.91
4 Sarah-Li Appelblad Wendt 2011 Landskrona Simsällskap -.-- 93 1:02.99 +9.10
5 Isabella Hansen 2010 Landskrona Simsällskap +0.71 92 1:03.34 +9.45
6 Nora-My Häger 2011 Simklubben Ran -.-- 60 1:13.14 +19.25
- Liv Lundin Linnér 2011 Simklubben Poseidon -.-- DSQ
- Maya Yamada Jönsson 2010 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- DSQ
- Sarah-Mai Häger 2010 Simklubben Ran -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-03-03 10:24:14
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Noah Sjögren 2010 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 89 56.36
2 Wille Thente 2010 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 72 1:00.63 +4.27
- Mikaal Abdalla 2010 Simklubben Ran -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-03-03 10:25:42
Gren 27, 50m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Ekelund 2009 Malmö Kappsimningsklubb +0.79 233 46.52
2 Vera Olofsson 2009 Landskrona Simsällskap +0.67 140 55.13 +8.61
3 Hana Talic 2009 Landskrona Simsällskap -.-- 131 56.30 +9.78
4 Ella Larsson 2009 Landskrona Simsällskap -.-- 128 56.75 +10.23
5 Ester Giselsson Tholin 2009 Simklubben Poseidon -.-- 123 57.58 +11.06
6 Emmy Ekvall 2009 Landskrona Simsällskap -.-- 118 58.34 +11.82
6 Elsa Holmqvist 2009 Simklubben Poseidon -.-- 118 58.34 +11.82
8 Selma Green 2009 Simklubben Ran -.-- 117 58.50 +11.98
9 Ella Nyman 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.82 116 58.58 +12.06
10 Sabela Rouco Aparicio 2009 Simklubben Poseidon -.-- 113 59.19 +12.67
11 Anja  Lindroth 2009 Simklubben Poseidon -.-- 105 1:00.67 +14.15
12 Rut Nilsson 2009 Landskrona Simsällskap -.-- 98 1:01.98 +15.46
13 Amanda Nettleingham 2009 Simklubben Ran -.-- 81 1:06.18 +19.66
14 Ella Lindström 2009 Simklubben Ran -.-- 71 1:08.95 +22.43
- Wiam Abdallah 2009 Simklubben Ran -.-- DSQ
- Saga Evenås 2009 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- DSQ
- Sara Stråth 2009 Simklubben Ran -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-03-03 10:35:03
Gren 28, 50m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tor Nimbeck 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.66 85 57.41
2 Gustav Vestgården Tukk 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.73 50 1:08.10 +10.69
3 Filip Edlundh 2009 Simklubben Poseidon +0.65 47 1:09.79 +12.38
- Liam Andersson 2009 Landskrona Simsällskap +0.78 DSQ
- Harald Vestgården Tukk 2009 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- DSQ
- Erik Markenlöv 2009 Simklubben Poseidon -.-- DSQ
- Matteo Hallencreutz 2009 Simklubben Poseidon +0.50 DSQ
- Ville Helmbring 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.34 DSQ
- Vidar Elmér 2009 Simklubben Poseidon -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-03-03 10:36:33
Gren 29, 50m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Danfelter 2010 Vellinge-Näsets Simklubb +0.81 136 49.81
2 Ebba Seyffart 2010 Simklubben Poseidon +0.95 85 58.35 +8.54
3 Isabella Hansen 2010 Landskrona Simsällskap +0.92 66 1:03.35 +13.54
4 Sarah-Li Appelblad Wendt 2011 Landskrona Simsällskap +0.69 56 1:06.77 +16.96
5 Sarah-Mai Häger 2010 Simklubben Ran +1.00 56 1:06.99 +17.18
6 Liv Lundin Linnér 2011 Simklubben Poseidon +0.62 53 1:08.09 +18.28
7 Maya Yamada Jönsson 2010 Vellinge-Näsets Simklubb +1.14 49 1:10.09 +20.28
- Nora-My Häger 2011 Simklubben Ran +0.72 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-03 10:54:29
Gren 30, 50m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mikaal Abdalla 2010 Simklubben Ran +0.82 43 1:03.18
- Noah Sjögren 2010 Vellinge-Näsets Simklubb +0.94 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-03 10:56:13
Gren 31, 50m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Ella Ekelund 2009 Malmö Kappsimningsklubb +0.82 210 43.14
- Ella Larsson 2009 Landskrona Simsällskap +1.02 82 59.02 +15.88
- Emmy Ekvall 2009 Landskrona Simsällskap +0.73 100 55.28 +12.14
- Saga Evenås 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.64 61 1:05.21 +22.07
- Lilly Renlund 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.79 120 51.91 +8.77
- Anja  Lindroth 2009 Simklubben Poseidon +0.94 118 52.25 +9.11