Resultat
Poseidontävling 2
Arrangör:
Plats: Högevall SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 mar 2019 till den 3 mar 2019
Gren 3, 200m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Victor Bergstrand 2000 Simklubben Poseidon +0.66 572 2:12.03
50m: 27.81
100m: 1:00.47
(32.66)
150m: 1:40.21
(39.74)
200m: 2:12.03
(31.82)
2 Nils Tired 2003 Simklubben Poseidon +0.68 490 2:19.05 +7.02
50m: 29.11
100m: 1:03.66
(34.55)
150m: 1:46.28
(42.62)
200m: 2:19.05
(32.77)
3 David Olofsson 2004 Simklubben Poseidon +0.71 412 2:27.25 +15.22
50m: 31.09
100m: 1:08.67
(37.58)
150m: 1:55.42
(46.75)
200m: 2:27.25
(31.83)
4 Carl Elmer 2003 Simklubben Poseidon +0.79 394 2:29.52 +17.49
50m: 34.43
100m: 1:12.93
(38.50)
150m: 1:56.96
(44.03)
200m: 2:29.52
(32.56)
5 Nayan Ljungholm 2005 Simklubben Poseidon +0.64 382 2:31.03 +19.00
50m: 33.46
100m: 1:12.12
(38.66)
150m: 1:55.54
(43.42)
200m: 2:31.03
(35.49)
6 Daniel Li 2002 Simklubben Poseidon +0.74 377 2:31.66 +19.63
50m: 32.89
100m: 1:12.65
(39.76)
150m: 1:55.92
(43.27)
200m: 2:31.66
(35.74)
7 Lucas Bontidean 2005 Simklubben Poseidon +0.67 375 2:31.92 +19.89
50m: 32.69
100m: 1:09.90
(37.21)
150m: 1:57.41
(47.51)
200m: 2:31.92
(34.51)
8 Axel Sandberg 2004 Simklubben Poseidon +0.69 370 2:32.61 +20.58
50m: 33.65
100m: 1:14.53
(40.88)
150m: 1:58.69
(44.16)
200m: 2:32.61
(33.92)
9 Elias af Trampe 2004 Simklubben Poseidon +0.61 353 2:35.10 +23.07
50m: 33.10
100m: 1:14.13
(41.03)
150m: 2:00.42
(46.29)
200m: 2:35.10
(34.68)
10 Martin Pettersson 2005 Simklubben Poseidon +0.62 352 2:35.17 +23.14
50m: 32.77
100m: 1:12.25
(39.48)
150m: 1:58.61
(46.36)
200m: 2:35.17
(36.56)
11 Victor Khan-Amidy 2004 Simklubben Poseidon +0.76 348 2:35.85 +23.82
50m: 33.95
100m: 1:15.87
(41.92)
150m: 2:00.00
(44.13)
200m: 2:35.85
(35.85)
12 Philip Björkman 2005 Simklubben Poseidon +0.83 320 2:40.12 +28.09
50m: 34.84
100m: 1:14.76
(39.92)
150m: 2:04.15
(49.39)
200m: 2:40.12
(35.97)
13 Elias Löfström 2004 Simklubben Poseidon +0.82 298 2:44.09 +32.06
50m: 35.37
100m: 1:16.22
(40.85)
150m: 2:06.78
(50.56)
200m: 2:44.09
(37.31)
14 Måns Ekström 2006 Simklubben Poseidon +0.86 287 2:46.04 +34.01
50m: 34.35
100m: 1:17.93
(43.58)
150m: 2:05.92
(47.99)
200m: 2:46.04
(40.12)
15 Axel Carlius 2006 Simklubben Poseidon +0.78 270 2:49.46 +37.43
50m: 38.23
100m: 1:16.48
(38.25)
150m: 2:09.63
(53.15)
200m: 2:49.46
(39.83)
16 David Hallstäde 2004 Simklubben Poseidon +0.82 254 2:53.08 +41.05
50m: 37.28
100m: 1:22.01
(44.73)
150m: 2:11.47
(49.46)
200m: 2:53.08
(41.61)
17 Benjamin Andersson Medhani 2007 Simklubben Poseidon +0.59 194 3:09.34 +57.31
50m: 44.56
100m: 1:31.57
(47.01)
150m: 2:28.02
(56.45)
200m: 3:09.34
(41.32)
18 Pierrick Lagoguez 2006 Simklubben Poseidon +0.71 193 3:09.64 +57.61
50m: 43.46
100m: 1:35.79
(52.33)
150m: 2:26.83
(51.04)
200m: 3:09.64
(42.81)
19 Ruslan Dzhamalov 2007 Simklubben Poseidon +0.67 188 3:11.24 +59.21
50m: 44.67
100m: 1:32.43
(47.76)
150m: 2:26.76
(54.33)
200m: 3:11.24
(44.48)
20 Santiago  Ponce de Leon 2004 Simklubben Poseidon +0.71 187 3:11.42 +59.39
50m: 41.70
100m: 1:28.03
(46.33)
150m: 2:24.28
(56.25)
200m: 3:11.42
(47.14)
21 Caspian Rosengren 2005 Simklubben Poseidon +0.84 149 3:26.74 +1:14.71
50m: 50.71
100m: 1:45.42
(54.71)
150m: 2:43.49
(58.07)
200m: 3:26.74
(43.25)
- Eliot Högklint 2006 Simklubben Poseidon +0.86 DSQ
- Jakob Lindskoug 2004 Simklubben Poseidon +0.72 DSQ
- Vidar Bentzer 2006 Simklubben Poseidon -.-- DNS
- Filip Lönnerfors 2006 Simklubben Poseidon -.-- DNS
- Emil Pettersson 2002 Simklubben Poseidon -.-- DNS
- Edvin Dahlén 2004 Simklubben Poseidon -.-- DNS
- Joel Bergstrand 2003 Simklubben Poseidon DNS
- Olle Zetterström 2003 Simklubben Poseidon -.-- DNS
- Edvard Levau 2004 Simklubben Poseidon DNS
Grenen officiell:  2019-03-03 12:30:21
Gren 4, 200m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Boel Bergquist 2003 Simklubben Poseidon +0.78 560 2:27.80
50m: 32.14
100m: 1:09.79
(37.65)
150m: 1:53.30
(43.51)
200m: 2:27.80
(34.50)
2 Vanessa Johansson 2006 Simklubben Poseidon +0.79 487 2:34.81 +7.01
50m: 33.15
100m: 1:13.01
(39.86)
150m: 1:59.94
(46.93)
200m: 2:34.81
(34.87)
3 Frida Jansson 2006 Simklubben Poseidon +0.83 484 2:35.13 +7.33
50m: 33.05
100m: 1:14.40
(41.35)
150m: 1:59.20
(44.80)
200m: 2:35.13
(35.93)
4 Ditte Oredsson 2003 Simklubben Poseidon +0.70 471 2:36.52 +8.72
50m: 34.13
100m: 1:14.67
(40.54)
150m: 2:01.76
(47.09)
200m: 2:36.52
(34.76)
5 Ida Nordberg 2006 Simklubben Poseidon +0.60 453 2:38.58 +10.78
50m: 35.79
100m: 1:14.41
(38.62)
150m: 2:01.92
(47.51)
200m: 2:38.58
(36.66)
6 Carolina Åsberg 2002 Simklubben Poseidon +0.69 451 2:38.80 +11.00
50m: 35.24
100m: 1:14.17
(38.93)
150m: 2:03.81
(49.64)
200m: 2:38.80
(34.99)
7 Sofia Lund 2003 Simklubben Poseidon +0.74 426 2:41.88 +14.08
50m: 34.97
100m: 1:16.55
(41.58)
150m: 2:05.34
(48.79)
200m: 2:41.88
(36.54)
8 Julia Rieschel 2003 Simklubben Poseidon +0.70 423 2:42.32 +14.52
50m: 36.43
100m: 1:16.48
(40.05)
150m: 2:04.09
(47.61)
200m: 2:42.32
(38.23)
9 Olivia Olsson 2004 Simklubben Poseidon +0.71 406 2:44.50 +16.70
50m: 34.90
100m: 1:17.70
(42.80)
150m: 2:04.70
(47.00)
200m: 2:44.50
(39.80)
10 Emma Bontidean 2003 Simklubben Poseidon +0.72 383 2:47.66 +19.86
50m: 36.92
100m: 1:21.42
(44.50)
150m: 2:10.63
(49.21)
200m: 2:47.66
(37.03)
11 Alma Lindberg 2002 Simklubben Poseidon +0.67 367 2:50.14 +22.34
50m: 33.82
100m: 1:23.05
(49.23)
150m: 2:11.43
(48.38)
200m: 2:50.14
(38.71)
12 Linnea Costa Caesar 2006 Simklubben Poseidon +0.56 350 2:52.90 +25.10
50m: 38.71
100m: 1:22.80
(44.09)
150m: 2:14.81
(52.01)
200m: 2:52.90
(38.09)
13 Hedda Toth 2007 Simklubben Poseidon +0.69 341 2:54.30 +26.50
50m: 35.94
100m: 1:19.92
(43.98)
150m: 2:14.37
(54.45)
200m: 2:54.30
(39.93)
14 Elin  Jannasch 2005 Simklubben Poseidon +0.87 298 3:02.27 +34.47
50m: 41.95
100m: 1:28.60
(46.65)
150m: 2:21.80
(53.20)
200m: 3:02.27
(40.47)
15 Louise Hörup 2004 Simklubben Poseidon +0.78 283 3:05.42 +37.62
50m: 45.63
100m: 1:31.85
(46.22)
150m: 2:26.48
(54.63)
200m: 3:05.42
(38.94)
16 Ella Zetterström 2005 Simklubben Poseidon +0.78 271 3:08.28 +40.48
50m: 41.43
100m: 1:25.67
(44.24)
150m: 2:25.96
(1:00.29)
200m: 3:08.28
(42.32)
17 Sofie Khan-Amidy 2007 Simklubben Poseidon +0.79 267 3:09.10 +41.30
50m: 40.38
100m: 1:29.44
(49.06)
150m: 2:25.95
(56.51)
200m: 3:09.10
(43.15)
18 Emelie Stridh 2004 Simklubben Poseidon +0.66 261 3:10.63 +42.83
50m: 45.05
100m: 1:30.88
(45.83)
150m: 2:25.35
(54.47)
200m: 3:10.63
(45.28)
19 Hanna Masoumi 2007 Simklubben Poseidon -.-- 259 3:11.15 +43.35
50m: 46.27
100m: 1:32.69
(46.42)
150m: 2:25.60
(52.91)
200m: 3:11.15
(45.55)
20 Mia Kajic 2006 Simklubben Poseidon +0.93 247 3:14.07 +46.27
50m: 42.53
100m: 1:28.06
(45.53)
150m: 2:28.60
(1:00.54)
200m: 3:14.07
(45.47)
21 Ella Florén 2006 Simklubben Poseidon +0.81 222 3:20.99 +53.19
50m: 48.37
100m: 1:36.73
(48.36)
150m: 2:34.31
(57.58)
200m: 3:20.99
(46.68)
22 Mia Ljungholm 2007 Simklubben Poseidon +0.72 218 3:22.17 +54.37
50m: 49.86
100m: 1:38.59
(48.73)
150m: 2:37.48
(58.89)
200m: 3:22.17
(44.69)
23 Giuliana Cibinetto 2007 Simklubben Poseidon -.-- 162 3:43.47 +1:15.67
50m: 51.58
100m: 1:47.69
(56.11)
150m: 2:49.96
(1:02.27)
200m: 3:43.47
(53.51)
- Rebecka Wedelsbäck 2005 Simklubben Poseidon -.-- DNS
- Johanna Andersson Medhanie 2005 Simklubben Poseidon -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-03 12:46:39
Gren 5, 100m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sebastian Bergenzaun 1991 Simklubben Poseidon +0.68 618 56.44
50m: 26.38
100m: 56.44
(30.06)
2 David Falk 2003 Simklubben Poseidon +0.65 595 57.14 +0.70
50m: 26.32
100m: 57.14
(30.82)
3 Isak Larsson 2000 Simklubben Poseidon +0.68 574 57.83 +1.39
50m: 26.05
100m: 57.83
(31.78)
4 Linus Ljunghusen 2000 Simklubben Poseidon +0.72 402 1:05.11 +8.67
50m: 30.50
100m: 1:05.11
(34.61)
- Alexander Dahlén 1999 Simklubben Poseidon DNS
Grenen officiell:  2019-03-03 12:48:27
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mary Lagoguez 2001 Simklubben Poseidon +0.74 588 1:05.16
50m: 30.59
100m: 1:05.16
(34.57)
Grenen officiell:  2019-03-03 12:50:16
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nicolas Nolén 2000 Simklubben Poseidon +0.67 429 1:04.80
50m: 31.41
100m: 1:04.80
(33.39)
2 Alexander Waldo 1998 Simklubben Poseidon +0.64 352 1:09.25 +4.45
50m: 32.76
100m: 1:09.25
(36.49)
3 Axel Carlius 2006 Simklubben Poseidon +0.77 288 1:14.03 +9.23
50m: 36.21
100m: 1:14.03
(37.82)
4 Måns Ekström 2006 Simklubben Poseidon +0.87 226 1:20.27 +15.47
50m: 38.19
100m: 1:20.27
(42.08)
5 Santiago  Ponce de Leon 2004 Simklubben Poseidon +0.73 181 1:26.32 +21.52
50m: 41.17
100m: 1:26.32
(45.15)
6 Vide Sandberg 2007 Simklubben Poseidon +0.75 167 1:28.73 +23.93
50m: 43.55
100m: 1:28.73
(45.18)
7 Björn Lundin Linnér 2008 Simklubben Poseidon +0.69 146 1:32.68 +27.88
50m: 45.87
100m: 1:32.68
(46.81)
8 Pierrick Lagoguez 2006 Simklubben Poseidon +0.78 121 1:38.60 +33.80
50m: 47.51
100m: 1:38.60
(51.09)
- Eliot Högklint 2006 Simklubben Poseidon +0.73 DSQ
- Caspian Rosengren 2005 Simklubben Poseidon +0.81 DSQ
- Filip Lönnerfors 2006 Simklubben Poseidon -.-- DNS
- Vidar Bentzer 2006 Simklubben Poseidon DNS
Grenen officiell:  2019-03-03 12:54:58
Gren 8, 100m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Melin 2000 Simklubben Poseidon +0.68 511 1:08.83
50m: 33.06
100m: 1:08.83
(35.77)
2 Hedda Toth 2007 Simklubben Poseidon +0.78 346 1:18.35 +9.52
50m: 37.70
100m: 1:18.35
(40.65)
3 Mia Kajic 2006 Simklubben Poseidon +0.96 292 1:22.92 +14.09
50m: 40.31
100m: 1:22.92
(42.61)
4 Ella Zetterström 2005 Simklubben Poseidon +0.81 288 1:23.25 +14.42
50m: 39.99
100m: 1:23.25
(43.26)
5 Elin  Jannasch 2005 Simklubben Poseidon +0.80 253 1:26.97 +18.14
50m: 42.81
100m: 1:26.97
(44.16)
6 Astrid Larsson 2008 Simklubben Poseidon +0.64 173 1:38.67 +29.84
50m: 47.83
100m: 1:38.67
(50.84)
7 Giuliana Cibinetto 2007 Simklubben Poseidon +0.61 145 1:44.54 +35.71
50m: 50.88
100m: 1:44.54
(53.66)
8 Ebba Eriksson 2008 Simklubben Poseidon +0.80 132 1:48.07 +39.24
50m: 52.03
100m: 1:48.07
(56.04)
9 Anja  Lindroth 2009 Simklubben Poseidon +0.94 128 1:49.00 +40.17
50m: 53.84
100m: 1:49.00
(55.16)
- Isabella Nilsson 2008 Simklubben Poseidon +0.80 DSQ
- Rebecka Wedelsbäck 2005 Simklubben Poseidon DNS
Grenen officiell:  2019-03-03 12:59:57
Gren 9, 100m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linus Ljunghusen 2000 Simklubben Poseidon +0.70 470 1:11.49
50m: 33.62
100m: 1:11.49
(37.87)
2 Gergö Nagy 1995 Simklubben Poseidon +0.64 362 1:18.01 +6.52
50m: 35.73
100m: 1:18.01
(42.28)
3 Måns Ekström 2006 Simklubben Poseidon +0.89 260 1:27.09 +15.60
50m: 39.02
100m: 1:27.09
(48.07)
4 Filip Lönnerfors 2006 Simklubben Poseidon +0.67 228 1:30.94 +19.45
50m: 42.20
100m: 1:30.94
(48.74)
5 Pierrick Lagoguez 2006 Simklubben Poseidon +0.69 193 1:36.20 +24.71
50m: 45.51
100m: 1:36.20
(50.69)
6 Axel Carlius 2006 Simklubben Poseidon +0.81 183 1:37.91 +26.42
50m: 46.68
100m: 1:37.91
(51.23)
7 Santiago  Ponce de Leon 2004 Simklubben Poseidon +0.77 155 1:43.48 +31.99
50m: 47.79
100m: 1:43.48
(55.69)
8 Caspian Rosengren 2005 Simklubben Poseidon +0.86 137 1:47.71 +36.22
50m: 50.89
100m: 1:47.71
(56.82)
9 Eliot Högklint 2006 Simklubben Poseidon +0.88 82 2:07.59 +56.10
50m: 1:00.47
100m: 2:07.59
(1:07.12)
- Vidar Bentzer 2006 Simklubben Poseidon DNS
Grenen officiell:  2019-03-03 13:15:02
Gren 10, 100m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hedda Toth 2007 Simklubben Poseidon +0.70 294 1:33.76
50m: 45.42
100m: 1:33.76
(48.34)
2 Ella Zetterström 2005 Simklubben Poseidon +0.77 190 1:48.43 +14.67
50m: 50.41
100m: 1:48.43
(58.02)
3 Mia Kajic 2006 Simklubben Poseidon +0.95 174 1:51.49 +17.73
50m: 53.07
100m: 1:51.49
(58.42)
- Elin  Jannasch 2005 Simklubben Poseidon +0.80 DSQ
- Stina Lindberg 2000 Simklubben Poseidon -.-- DNS
- Rebecka Wedelsbäck 2005 Simklubben Poseidon -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-03 13:17:14
Gren 11, 100m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isak Larsson 2000 Simklubben Poseidon +0.66 645 52.01
50m: 24.80
100m: 52.01
(27.21)
2 David Falk 2003 Simklubben Poseidon +0.64 590 53.58 +1.57
50m: 25.46
100m: 53.58
(28.12)
3 Victor Bergstrand 2000 Simklubben Poseidon +0.63 560 54.51 +2.50
50m: 26.06
100m: 54.51
(28.45)
4 Sebastian Bergenzaun 1991 Simklubben Poseidon +0.69 543 55.08 +3.07
50m: 26.51
100m: 55.08
(28.57)
5 Robin Falk 2001 Simklubben Poseidon +0.65 538 55.25 +3.24
50m: 26.41
100m: 55.25
(28.84)
6 Nicolas Nolén 2000 Simklubben Poseidon +0.66 492 56.90 +4.89
50m: 27.29
100m: 56.90
(29.61)
7 Per-Daniel Olsson 1977 Simklubben Poseidon +0.88 459 58.23 +6.22
50m: 27.98
100m: 58.23
(30.25)
8 Ivan Sivolov 2003 Simklubben Poseidon +0.73 434 59.34 +7.33
50m: 28.30
100m: 59.34
(31.04)
9 Ruslan Dzhamalov 2007 Simklubben Poseidon +0.81 195 1:17.42 +25.41
50m: 38.02
100m: 1:17.42
(39.40)
10 Benjamin Andersson Medhani 2007 Simklubben Poseidon +0.81 188 1:18.31 +26.30
50m: 37.46
100m: 1:18.31
(40.85)
11 Vide Sandberg 2007 Simklubben Poseidon +0.84 184 1:18.99 +26.98
50m: 38.17
100m: 1:18.99
(40.82)
12 Björn Lundin Linnér 2008 Simklubben Poseidon +0.64 170 1:21.09 +29.08
50m: 39.06
100m: 1:21.09
(42.03)
- Alexander Dahlén 1999 Simklubben Poseidon -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-03 13:22:35
Gren 12, 100m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Bergman 2001 Simklubben Poseidon +0.73 676 57.24
50m: 27.16
100m: 57.24
(30.08)
2 Elin Melin 2000 Simklubben Poseidon +0.74 584 1:00.10 +2.86
50m: 29.00
100m: 1:00.10
(31.10)
3 Mary Lagoguez 2001 Simklubben Poseidon +0.74 531 1:02.05 +4.81
50m: 30.12
100m: 1:02.05
(31.93)
4 Sofie Khan-Amidy 2007 Simklubben Poseidon +0.78 281 1:16.68 +19.44
50m: 35.90
100m: 1:16.68
(40.78)
5 Mia Ljungholm 2007 Simklubben Poseidon +0.76 249 1:19.85 +22.61
50m: 38.53
100m: 1:19.85
(41.32)
6 Hanna Masoumi 2007 Simklubben Poseidon -.-- 238 1:21.02 +23.78
50m: 38.51
100m: 1:21.02
(42.51)
7 Ebba Eriksson 2008 Simklubben Poseidon +0.83 168 1:31.03 +33.79
50m: 43.40
100m: 1:31.03
(47.63)
8 Astrid Larsson 2008 Simklubben Poseidon +0.77 159 1:32.60 +35.36
50m: 43.98
100m: 1:32.60
(48.62)
9 Anja  Lindroth 2009 Simklubben Poseidon -.-- 121 1:41.32 +44.08
50m: 48.02
100m: 1:41.32
(53.30)
- Stina Lindberg 2000 Simklubben Poseidon -.-- DNS
- Isabella Nilsson 2008 Simklubben Poseidon DNS
Grenen officiell:  2019-03-03 13:26:40
Gren 13, 400m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Jansson 2002 Simklubben Poseidon +0.65 584 4:13.88
50m: 27.42
100m: 58.72
(31.30)
150m: 1:30.77
(32.05)
200m: 2:02.72
(31.95)
250m: 2:34.95
(32.23)
300m: 3:07.58
(32.63)
350m: 3:40.30
(32.72)
400m: 4:13.88
(33.58)
2 Pontus Hake 2001 Simklubben Poseidon +0.78 552 4:18.69 +4.81
50m: 28.34
100m: 59.85
(31.51)
150m: 1:32.06
(32.21)
200m: 2:04.98
(32.92)
250m: 2:37.83
(32.85)
300m: 3:11.62
(33.79)
350m: 3:45.54
(33.92)
400m: 4:18.69
(33.15)
3 David Olofsson 2004 Simklubben Poseidon +0.73 507 4:26.03 +12.15
50m: 29.55
100m: 1:02.86
(33.31)
150m: 1:37.12
(34.26)
200m: 2:10.59
(33.47)
250m: 2:44.85
(34.26)
300m: 3:19.56
(34.71)
350m: 3:53.56
(34.00)
400m: 4:26.03
(32.47)
4 Carl Elmer 2003 Simklubben Poseidon +0.80 494 4:28.32 +14.44
50m: 31.20
100m: 1:04.93
(33.73)
150m: 1:39.07
(34.14)
200m: 2:13.55
(34.48)
250m: 2:47.63
(34.08)
300m: 3:21.99
(34.36)
350m: 3:56.03
(34.04)
400m: 4:28.32
(32.29)
5 Nils Tired 2003 Simklubben Poseidon +0.69 471 4:32.64 +18.76
50m: 30.23
100m: 1:04.77
(34.54)
150m: 1:39.75
(34.98)
200m: 2:14.27
(34.52)
250m: 2:48.45
(34.18)
300m: 3:23.49
(35.04)
350m: 3:58.54
(35.05)
400m: 4:32.64
(34.10)
6 Lucas Bontidean 2005 Simklubben Poseidon +0.70 458 4:35.31 +21.43
50m: 30.82
100m: 1:04.91
(34.09)
150m: 1:40.16
(35.25)
200m: 2:15.48
(35.32)
250m: 2:50.60
(35.12)
300m: 3:25.94
(35.34)
350m: 4:01.11
(35.17)
400m: 4:35.31
(34.20)
7 Daniel Li 2002 Simklubben Poseidon +0.72 403 4:47.24 +33.36
50m: 31.80
100m: 1:07.27
(35.47)
150m: 1:43.12
(35.85)
200m: 2:19.41
(36.29)
250m: 2:56.04
(36.63)
300m: 3:33.29
(37.25)
350m: 4:10.72
(37.43)
400m: 4:47.24
(36.52)
8 Axel Sandberg 2004 Simklubben Poseidon +0.74 402 4:47.58 +33.70
50m: 33.13
100m: 1:09.59
(36.46)
150m: 1:46.58
(36.99)
200m: 2:23.97
(37.39)
250m: 3:00.60
(36.63)
300m: 3:37.68
(37.08)
350m: 4:13.89
(36.21)
400m: 4:47.58
(33.69)
9 Martin Pettersson 2005 Simklubben Poseidon +0.64 378 4:53.42 +39.54
50m: 31.64
100m: 1:07.54
(35.90)
150m: 1:44.68
(37.14)
200m: 2:22.17
(37.49)
250m: 3:00.80
(38.63)
300m: 3:38.10
(37.30)
350m: 4:16.38
(38.28)
400m: 4:53.42
(37.04)
10 Jakob Lindskoug 2004 Simklubben Poseidon +0.75 375 4:54.11 +40.23
50m: 33.13
100m: 1:09.41
(36.28)
150m: 1:46.59
(37.18)
200m: 2:24.10
(37.51)
250m: 3:01.79
(37.69)
300m: 3:39.52
(37.73)
350m: 4:17.64
(38.12)
400m: 4:54.11
(36.47)
11 Victor Khan-Amidy 2004 Simklubben Poseidon +0.79 372 4:54.98 +41.10
50m: 33.20
100m: 1:09.73
(36.53)
150m: 1:47.92
(38.19)
200m: 2:25.21
(37.29)
250m: 3:03.24
(38.03)
300m: 3:41.11
(37.87)
350m: 4:18.82
(37.71)
400m: 4:54.98
(36.16)
12 Philip Björkman 2005 Simklubben Poseidon +0.90 371 4:55.25 +41.37
50m: 32.28
100m: 1:09.00
(36.72)
150m: 1:46.81
(37.81)
200m: 2:24.60
(37.79)
250m: 3:02.83
(38.23)
300m: 3:40.99
(38.16)
350m: 4:18.88
(37.89)
400m: 4:55.25
(36.37)
13 Nayan Ljungholm 2005 Simklubben Poseidon +0.67 369 4:55.87 +41.99
50m: 32.63
100m: 1:09.06
(36.43)
150m: 1:47.02
(37.96)
200m: 2:25.38
(38.36)
250m: 3:03.80
(38.42)
300m: 3:42.32
(38.52)
350m: 4:19.97
(37.65)
400m: 4:55.87
(35.90)
14 Elias af Trampe 2004 Simklubben Poseidon +0.65 359 4:58.50 +44.62
50m: 34.08
100m: 1:11.87
(37.79)
150m: 1:50.07
(38.20)
200m: 2:28.66
(38.59)
250m: 3:06.80
(38.14)
300m: 3:44.30
(37.50)
350m: 4:23.11
(38.81)
400m: 4:58.50
(35.39)
15 Elias Löfström 2004 Simklubben Poseidon +0.85 328 5:07.70 +53.82
50m: 35.61
100m: 1:13.81
(38.20)
150m: 1:52.94
(39.13)
200m: 2:31.91
(38.97)
250m: 3:11.37
(39.46)
300m: 3:50.88
(39.51)
350m: 4:30.10
(39.22)
400m: 5:07.70
(37.60)
16 David Hallstäde 2004 Simklubben Poseidon +0.88 257 5:33.51 +1:19.63
50m: 37.11
100m: 1:19.10
(41.99)
150m: 2:01.66
(42.56)
200m: 2:45.53
(43.87)
250m: 3:28.95
(43.42)
300m: 4:12.15
(43.20)
350m: 4:54.94
(42.79)
400m: 5:33.51
(38.57)
- Joel Bergstrand 2003 Simklubben Poseidon DNS
- Edvard Levau 2004 Simklubben Poseidon DNS
- Edvin Dahlén 2004 Simklubben Poseidon DNS
- Melvin Malm 2004 Simklubben Poseidon DNS
- Olle Zetterström 2003 Simklubben Poseidon DNS
- Emil Pettersson 2002 Simklubben Poseidon -.-- DNS
- Joel Henriksson 2003 Simklubben Poseidon DNS
Grenen officiell:  2019-03-03 13:49:55
Gren 14, 400m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Josephine Mikkelsen 2002 Simklubben Poseidon +0.77 652 4:30.39
50m: 31.51
100m: 1:04.90
(33.39)
150m: 1:38.80
(33.90)
200m: 2:12.94
(34.14)
250m: 2:47.29
(34.35)
300m: 3:21.92
(34.63)
350m: 3:56.43
(34.51)
400m: 4:30.39
(33.96)
2 Boel Bergquist 2003 Simklubben Poseidon +0.76 597 4:38.45 +8.06
50m: 31.96
100m: 1:06.82
(34.86)
150m: 1:41.45
(34.63)
200m: 2:17.03
(35.58)
250m: 2:52.62
(35.59)
300m: 3:28.35
(35.73)
350m: 4:03.70
(35.35)
400m: 4:38.45
(34.75)
3 Ditte Oredsson 2003 Simklubben Poseidon +0.79 568 4:43.08 +12.69
50m: 33.10
100m: 1:09.63
(36.53)
150m: 1:45.81
(36.18)
200m: 2:22.04
(36.23)
250m: 2:57.69
(35.65)
300m: 3:33.34
(35.65)
350m: 4:08.71
(35.37)
400m: 4:43.08
(34.37)
4 Carolina Åsberg 2002 Simklubben Poseidon +0.65 550 4:46.08 +15.69
50m: 32.62
100m: 1:08.51
(35.89)
150m: 1:44.71
(36.20)
200m: 2:21.25
(36.54)
250m: 2:57.64
(36.39)
300m: 3:34.00
(36.36)
350m: 4:10.59
(36.59)
400m: 4:46.08
(35.49)
5 Frida Jansson 2006 Simklubben Poseidon +0.97 537 4:48.39 +18.00
50m: 32.74
100m: 1:09.34
(36.60)
150m: 1:46.30
(36.96)
200m: 2:22.98
(36.68)
250m: 2:59.28
(36.30)
300m: 3:36.27
(36.99)
350m: 4:13.15
(36.88)
400m: 4:48.39
(35.24)
6 Vanessa Johansson 2006 Simklubben Poseidon +0.81 529 4:49.87 +19.48
50m: 33.68
100m: 1:10.25
(36.57)
150m: 1:47.12
(36.87)
200m: 2:24.19
(37.07)
250m: 3:00.92
(36.73)
300m: 3:37.29
(36.37)
350m: 4:14.09
(36.80)
400m: 4:49.87
(35.78)
7 Sofia Lund 2003 Simklubben Poseidon +0.75 494 4:56.65 +26.26
50m: 34.32
100m: 1:12.07
(37.75)
150m: 1:49.97
(37.90)
200m: 2:28.12
(38.15)
250m: 3:06.63
(38.51)
300m: 3:44.11
(37.48)
350m: 4:21.47
(37.36)
400m: 4:56.65
(35.18)
8 Ida Nordberg 2006 Simklubben Poseidon +0.70 482 4:59.08 +28.69
50m: 33.45
100m: 1:10.82
(37.37)
150m: 1:48.90
(38.08)
200m: 2:27.37
(38.47)
250m: 3:06.35
(38.98)
300m: 3:44.37
(38.02)
350m: 4:22.68
(38.31)
400m: 4:59.08
(36.40)
9 Emma Bontidean 2003 Simklubben Poseidon +0.71 460 5:03.64 +33.25
50m: 34.42
100m: 1:12.34
(37.92)
150m: 1:50.63
(38.29)
200m: 2:29.18
(38.55)
250m: 3:07.78
(38.60)
300m: 3:46.84
(39.06)
350m: 4:25.67
(38.83)
400m: 5:03.64
(37.97)
10 Alma Lindberg 2002 Simklubben Poseidon +0.70 428 5:11.11 +40.72
50m: 35.22
100m: 1:13.76
(38.54)
150m: 1:52.95
(39.19)
200m: 2:32.41
(39.46)
250m: 3:11.98
(39.57)
300m: 3:51.52
(39.54)
350m: 4:31.78
(40.26)
400m: 5:11.11
(39.33)
11 Olivia Olsson 2004 Simklubben Poseidon +0.75 412 5:15.02 +44.63
50m: 35.21
100m: 1:14.61
(39.40)
150m: 1:54.66
(40.05)
200m: 2:34.80
(40.14)
250m: 3:15.12
(40.32)
300m: 3:55.78
(40.66)
350m: 4:36.56
(40.78)
400m: 5:15.02
(38.46)
12 Linnea Costa Caesar 2006 Simklubben Poseidon +0.57 412 5:15.10 +44.71
50m: 36.08
100m: 1:17.11
(41.03)
150m: 1:57.38
(40.27)
200m: 2:37.97
(40.59)
250m: 3:18.51
(40.54)
300m: 3:58.39
(39.88)
350m: 4:38.00
(39.61)
400m: 5:15.10
(37.10)
13 Louise Hörup 2004 Simklubben Poseidon +0.85 328 5:39.94 +1:09.55
50m: 39.94
100m: 1:23.24
(43.30)
150m: 2:05.97
(42.73)
200m: 2:49.80
(43.83)
250m: 3:33.03
(43.23)
300m: 4:16.27
(43.24)
350m: 4:58.45
(42.18)
400m: 5:39.94
(41.49)
14 Emelie Stridh 2004 Simklubben Poseidon +0.73 237 6:18.89 +1:48.50
50m: 40.55
100m: 1:27.20
(46.65)
150m: 2:15.69
(48.49)
200m: 3:04.94
(49.25)
250m: 3:53.91
(48.97)
300m: 4:43.21
(49.30)
350m: 5:32.24
(49.03)
400m: 6:18.89
(46.65)
- Johanna Andersson Medhanie 2005 Simklubben Poseidon -.-- DNS
- Julia Rieschel 2003 Simklubben Poseidon -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-03 14:07:47
2019-03-03 18:23:16 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Simklubben Poseidon