Heatlista
Seriesim division 1
Plats: Arrangör: SK Poseidon & Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 1, 4x50m Medley Damer
Final 2 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
14:00
Anm tid
Start ca:
125 2 Simklubben Poseidon 2006 POSEIDON 2:10.57 25m
156 3 SK Triton 2004 SK TRITON 2:14.55 25m
185 4 Vellinge-Näsets Simklubb 2004 VELLINGE-N 25m
33 5 Helsingborgs Simsällskap 2000 HS 25m
61 6 Landskrona Simsällskap 2004 LANDSKRONA 2:08.66 25m
93 7 Malmö Kappsimningsklubb 2004 MKK 2:15.32 25m
Gren 2, 4X50m Medley Herrar
Final 2 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:03
127 2 Simklubben Poseidon 2005 POSEIDON 2:13.71 25m
157 3 SK Triton 2004 SK TRITON 2:15.96 25m
187 4 Vellinge-Näsets Simklubb 2004 VELLINGE-N 2:22.00 25m
34 5 Helsingborgs Simsällskap 2000 HS 25m
63 6 Landskrona Simsällskap 2005 LANDSKRONA 2:28.44 25m
95 7 Malmö Kappsimningsklubb 2004 MKK 2:11.25 25m
Gren 3, 50m Frisim Damer
Final 1 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:06
115 2 Sienna Anker 2008 POSEIDON 37.24 25m
150 3 Clara Lindström 2008 SK TRITON 40.15 25m
183 4 Ella Nyman 2009 VELLINGE-N 39.98 25m
21 5 Estelle Johansson 2010 HS 37.69 25m
56 6 Vera Olofsson 2009 LANDSKRONA 41.76 25m
83 7 Hedda Lennartsson 2008 MKK 34.62 25m
Gren 3, 50m Frisim Damer Final 2 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:07
119 2 Isabella Nilsson 2008 POSEIDON 36.46 25m
147 3 Rebecka Strand 2008 SK TRITON 36.23 25m
178 4 Michalina Marciniak 2008 VELLINGE-N 38.76 25m
28 5 Moa Sandin 2008 HS 37.42 25m
57 6 Mindalin Sjöholm 2008 LANDSKRONA 33.10 25m
86 7 Emelina Bech 2008 MKK 33.71 25m
Gren 4, 50m Frisim Herrar
Final 1 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:09
116 2 Dante Anker 2010 POSEIDON 43.47 25m
152 3 Teo Erkselius 2010 SK TRITON 41.74 25m
182 4 Otto Arlebäck 2008 VELLINGE-N 25m
30 5 Kasper Prahl 2008 HS 36.68 25m
6 25m
92 7 Ahmed Khattab 2008 MKK 35.41 25m
Gren 4, 50m Frisim Herrar Final 2 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:10
114 2 Björn Lundin Linnér 2008 POSEIDON 35.74 25m
148 3 Vidar Bjarup 2008 SK TRITON 40.39 25m
175 4 Elliot Rosberg 2008 VELLINGE-N 35.43 25m
24 5 Ludvig Bartolek 2008 HS 35.55 25m
60 6 Hugo Hallström 2008 LANDSKRONA 52.38 25m
77 7 Anton Vitazka 2008 MKK 34.90 25m
Gren 5, 100m Frisim Damer
Final 1 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:12
110 2 Hedda Toth 2007 POSEIDON 1:04.94 25m
140 3 Julia Erkselius 2006 SK TRITON 1:07.58 25m
167 4 Hedda Baxmann 2006 VELLINGE-N 1:14.60 25m
16 5 Kerstin Cederlund 2006 HS 1:05.77 25m
43 6 My Pettersson 2006 LANDSKRONA 1:07.35 25m
90 7 Sarah Fransson 2006 MKK 1:19.07 25m
Gren 5, 100m Frisim Damer Final 2 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:14
97 2 Vanessa Johansson 2006 POSEIDON 1:03.58 25m
141 3 Julia Nilsson 2006 SK TRITON 1:06.16 25m
169 4 Ajla Causevic 2006 VELLINGE-N 1:06.51 25m
7 5 Izabelle Agrell 2006 HS 1:04.12 25m
44 6 Moa Ekberg 2006 LANDSKRONA 1:05.79 25m
74 7 Alicia Ekelund 2007 MKK 1:14.61 25m
Gren 6, 100m Frisim Herrar
Final 1 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:16
106 2 Axel Carlius 2006 POSEIDON 1:09.88 25m
134 3 Albin Nyholm 2007 SK TRITON 1:08.76 25m
177 4 Hampus Donnerhall 2008 VELLINGE-N 25m
11 5 Teo Cokalic 2006 HS 1:06.41 25m
6 25m
80 7 Filip Brodelius 2006 MKK 1:14.40 25m
Gren 6, 100m Frisim Herrar Final 2 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:18
111 2 Filip Lönnerfors 2006 POSEIDON 1:04.55 25m
146 3 Alfred Sternerup 2006 SK TRITON 1:08.10 25m
176 4 Lukas Dolinski Lindgren 2008 VELLINGE-N 1:34.47 25m
12 5 Viggo Holst 2006 HS 1:05.46 25m
53 6 Andy Hadzic 2007 LANDSKRONA 1:14.36 25m
75 7 Axel Bech 2006 MKK 1:09.28 25m
Gren 7, 100m Frisim Damer
Final 1 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:20
102 2 Johanna Andersson Medhanie 2005 POSEIDON 1:08.81 25m
130 3 Mica Nolén 2004 SK TRITON 1:00.68 25m
161 4 Alice Devinder 2004 VELLINGE-N 1:07.10 25m
5 5 Elsa Andersson 2004 HS 59.77 25m
40 6 Tova Siversson 2005 LANDSKRONA 1:05.42 25m
71 7 Amanda Persson 2005 MKK 1:03.19 25m
Gren 7, 100m Frisim Damer Final 2 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:22
99 2 Olivia Olsson 2004 POSEIDON 1:08.68 25m
135 3 Maja Blomliden 2004 SK TRITON 59.72 25m
158 4 Kajsa Söderholm 2004 VELLINGE-N 1:02.57 25m
2 5 Tyra Littorin 2004 HS 59.77 25m
38 6 Emelie Ek-Värn 2004 LANDSKRONA 1:02.63 25m
70 7 Julia Osterman 2004 MKK 59.92 25m
Gren 8, 100m Frisim Herrar
Final 1 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:24
101 2 Lucas Bontidean 2005 POSEIDON 59.15 25m
131 3 Victor Borg 2005 SK TRITON 1:01.98 25m
174 4 Bruno Lindqvist 2004 VELLINGE-N 1:08.50 25m
3 5 Felix Tjärnberg 2005 HS 55.22 25m
6 25m
78 7 Aram Kazarian 2005 MKK 59.80 25m
Gren 8, 100m Frisim Herrar Final 2 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:26
103 2 David Olofsson 2004 POSEIDON 57.72 25m
129 3 Jonathan Palminger 2004 SK TRITON 53.92 25m
159 4 Eskil Ramäng 2004 VELLINGE-N 57.85 25m
1 5 William Lundblad 2004 HS 54.37 25m
46 6 Anton Liebenhagen 2005 LANDSKRONA 58.34 25m
67 7 Seth Nillund 2005 MKK 56.52 25m
Gren 9, 50m Bröstsim Damer
Final 1 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:28
122 2 Bára Beranova 2008 POSEIDON 48.18 25m
149 3 Linnéa Kamstad 2008 SK TRITON 53.01 25m
178 4 Michalina Marciniak 2008 VELLINGE-N 51.95 25m
28 5 Moa Sandin 2008 HS 47.55 25m
52 6 Isabelle Nielsen 2009 LANDSKRONA 53.93 25m
91 7 Shizuku Maruta 2008 MKK 51.13 25m
Gren 9, 50m Bröstsim Damer Final 2 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:29
115 2 Sienna Anker 2008 POSEIDON 47.14 25m
153 3 Frida Mårtensson 2009 SK TRITON 50.86 25m
170 4 Lilly Frost 2008 VELLINGE-N 43.69 25m
27 5 Sofia Pojmark 2008 HS 47.40 25m
56 6 Vera Olofsson 2009 LANDSKRONA 53.57 25m
82 7 Ella Ekelund 2009 MKK 44.87 25m
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar
Final 1 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
14:31
Anm tid
Start ca:
116 2 Dante Anker 2010 POSEIDON 1:00.62 25m
151 3 Wilmer Petersson 2010 SK TRITON 52.62 25m
181 4 Noah Sjögren 2010 VELLINGE-N 52.44 25m
23 5 Noel Ardenvik 2008 HS 48.66 25m
6 25m
87 7 Isak Darwich 2008 MKK 51.16 25m
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar Final 2 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:33
123 2 John Östlund 2008 POSEIDON 1:00.44 25m
145 3 Elliot Löfqvist 2008 SK TRITON 47.83 25m
172 4 Lucas Lennartsson 2008 VELLINGE-N 46.30 25m
29 5 Wille Zetterström 2008 HS 44.96 25m
60 6 Hugo Hallström 2008 LANDSKRONA 1:01.50 25m
76 7 Finn Nillund 2008 MKK 25m
Gren 11, 100m Bröstsim Damer
Final 1 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:34
112 2 Linnea Costa Caesar 2006 POSEIDON 1:29.40 25m
142 3 Liv Stalbohm 2007 SK TRITON 1:34.50 25m
165 4 Maja Rödin 2006 VELLINGE-N 1:30.15 25m
20 5 Wilma Hultberg 2007 HS 1:27.99 25m
51 6 Emma Maric 2007 LANDSKRONA 1:31.60 25m
79 7 Vilma Gajmark 2006 MKK 1:32.69 25m
Gren 11, 100m Bröstsim Damer Final 2 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
14:37
Anm tid
Start ca:
100 2 Ida Nordberg 2006 POSEIDON 1:24.37 25m
136 3 Isa Ståhl 2006 SK TRITON 1:22.40 25m
160 4 Julia Primetta 2006 VELLINGE-N 1:27.97 25m
13 5 Emma Jönsson 2006 HS 1:24.75 25m
48 6 Maja Jensen 2006 LANDSKRONA 1:23.15 25m
73 7 Charlotte Krüger 2007 MKK 1:31.67 25m
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar
Final 1 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:39
108 2 Pierrick Lagoguez 2006 POSEIDON 1:34.51 25m
134 3 Albin Nyholm 2007 SK TRITON 1:32.75 25m
177 4 Hampus Donnerhall 2008 VELLINGE-N 25m
22 5 Vidar Green 2006 HS 1:30.77 25m
6 25m
81 7 Stefan Ivan 2007 MKK 1:42.71 25m
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar Final 2 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
14:41
Anm tid
Start ca:
109 2 Måns Ekström 2006 POSEIDON 1:25.09 25m
137 3 Albin Björnström 2007 SK TRITON 1:29.17 25m
4
14 5 Stefan Kovacevic 2006 HS 1:30.51 25m
49 6 Vilmer Johansson Rönqvist 2007 LANDSKRONA 1:49.30 25m
80 7 Filip Brodelius 2006 MKK 1:40.75 25m
Gren 13, 100m Bröstsim Damer
Final 1 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:44
189 2 Emma Pjanic 2005 POSEIDON 25m
133 3 Zinna Bengtsson Nimander 2005 SK TRITON 1:19.08 25m
161 4 Alice Devinder 2004 VELLINGE-N 1:29.33 25m
18 5 Nina Podric 2004 HS 1:17.14 25m
35 6 Emma Hassling 2004 LANDSKRONA 1:14.64 25m
71 7 Amanda Persson 2005 MKK 1:19.94 25m
Gren 13, 100m Bröstsim Damer Final 2 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:46
105 2 Frida Jansson 2006 POSEIDON 1:17.80 25m
132 3 Maja Björnström 2005 SK TRITON 1:16.10 25m
162 4 Thea Wicknertz 2005 VELLINGE-N 1:15.57 25m
6 5 Alva Landälv 2005 HS 1:12.14 25m
36 6 Livia Sjunnesson 2005 LANDSKRONA 1:14.36 25m
65 7 Linnea Liljenfors 2004 MKK 25m
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar
Final 1 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:48
192 2 Victor Khan-Amidy 2004 POSEIDON 25m
144 3 Alexander Persson 2004 SK TRITON 1:28.32 25m
171 4 Adam Lindsjö 2005 VELLINGE-N 1:42.55 25m
4 5 Alan Jovic 2004 HS 1:11.88 25m
37 6 Viggo Thomsen 2004 LANDSKRONA 1:25.43 25m
72 7 Bill Beckman 2005 MKK 1:13.07 25m
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar Final 2 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:51
120 2 Nayan Ljungholm 2005 POSEIDON 1:12.11 25m
139 3 Sebastian Strand 2005 SK TRITON 1:27.12 25m
166 4 Stefan Bondzic-Rasic 2005 VELLINGE-N 1:16.32 25m
8 5 Niklas Andersson 2005 HS 1:11.83 25m
39 6 Ludvig Hoff 2005 LANDSKRONA 1:21.44 25m
68 7 Hugo Lennartsson 2004 MKK 1:10.49 25m
Gren 15, 50m Ryggsim Damer
Final 1 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:07
117 2 Astrid Larsson 2008 POSEIDON 44.28 25m
149 3 Linnéa Kamstad 2008 SK TRITON 49.75 25m
184 4 Ellie Kozina 2008 VELLINGE-N 50.05 25m
31 5 Siri Fältman 2008 HS 45.59 25m
58 6 Lisen Burnesson 2008 LANDSKRONA 53.18 25m
86 7 Emelina Bech 2008 MKK 40.76 25m
Gren 15, 50m Ryggsim Damer Final 2 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:09
119 2 Isabella Nilsson 2008 POSEIDON 43.72 25m
150 3 Clara Lindström 2008 SK TRITON 46.14 25m
179 4 Isabella Danfelter 2010 VELLINGE-N 48.67 25m
32 5 Matilda Nilsson 2008 HS 44.08 25m
59 6 Patricia Pavlovic 2008 LANDSKRONA 52.80 25m
82 7 Ella Ekelund 2009 MKK 40.10 25m
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar
Final 1 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:10
123 2 John Östlund 2008 POSEIDON 58.61 25m
152 3 Teo Erkselius 2010 SK TRITON 45.03 25m
182 4 Otto Arlebäck 2008 VELLINGE-N 25m
26 5 Filip Jälminger 2008 HS 46.74 25m
6 25m
92 7 Ahmed Khattab 2008 MKK 44.64 25m
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar Final 2 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:12
121 2 Simon Löndahl 2008 POSEIDON 47.80 25m
138 3 Sam Bengtsson Nimander 2008 SK TRITON 37.98 25m
175 4 Elliot Rosberg 2008 VELLINGE-N 40.93 25m
29 5 Wille Zetterström 2008 HS 41.71 25m
54 6 Henry Palm 2008 LANDSKRONA 47.74 25m
76 7 Finn Nillund 2008 MKK 43.00 25m
Gren 17, 100m Ryggsim Damer
Final 1 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:14
112 2 Linnea Costa Caesar 2006 POSEIDON 1:20.98 25m
142 3 Liv Stalbohm 2007 SK TRITON 1:21.65 25m
190 4 Miki Prior 2006 VELLINGE-N 25m
16 5 Kerstin Cederlund 2006 HS 1:19.12 25m
44 6 Moa Ekberg 2006 LANDSKRONA 1:16.00 25m
90 7 Sarah Fransson 2006 MKK 1:27.88 25m
Gren 17, 100m Ryggsim Damer Final 2 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:16
100 2 Ida Nordberg 2006 POSEIDON 1:11.04 25m
140 3 Julia Erkselius 2006 SK TRITON 1:15.14 25m
160 4 Julia Primetta 2006 VELLINGE-N 1:20.28 25m
7 5 Izabelle Agrell 2006 HS 1:17.65 25m
41 6 Yasmine Strandh 2006 LANDSKRONA 1:14.59 25m
74 7 Alicia Ekelund 2007 MKK 1:26.15 25m
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar
Final 1 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:18
111 2 Filip Lönnerfors 2006 POSEIDON 1:18.55 25m
191 3 Vincent Rockler-Håkansson 2006 SK TRITON 25m
176 4 Lukas Dolinski Lindgren 2008 VELLINGE-N 1:45.03 25m
19 5 Lucas Langell 2007 HS 1:22.40 25m
6 25m
85 7 Joris Jokubka 2007 MKK 1:24.81 25m
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar Final 2 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:21
106 2 Axel Carlius 2006 POSEIDON 1:13.87 25m
137 3 Albin Björnström 2007 SK TRITON 1:23.80 25m
4
12 5 Viggo Holst 2006 HS 1:15.49 25m
49 6 Vilmer Johansson Rönqvist 2007 LANDSKRONA 1:39.16 25m
75 7 Axel Bech 2006 MKK 1:22.95 25m
Gren 19, 100m Ryggsim Damer
Final 1 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:23
104 2 Emelie Stridh 2004 POSEIDON 1:21.10 25m
135 3 Maja Blomliden 2004 SK TRITON 1:09.50 25m
163 4 Nelly Ahmadi 2005 VELLINGE-N 1:14.21 25m
18 5 Nina Podric 2004 HS 1:07.20 25m
40 6 Tova Siversson 2005 LANDSKRONA 1:11.16 25m
65 7 Linnea Liljenfors 2004 MKK 1:10.19 25m
Gren 19, 100m Ryggsim Damer Final 2 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:25
102 2 Johanna Andersson Medhanie 2005 POSEIDON 1:18.98 25m
130 3 Mica Nolén 2004 SK TRITON 1:09.29 25m
162 4 Thea Wicknertz 2005 VELLINGE-N 1:08.63 25m
10 5 Liv Bexell 2005 HS 1:06.24 25m
38 6 Emelie Ek-Värn 2004 LANDSKRONA 1:06.33 25m
66 7 Tea Winblad 2004 MKK 1:07.33 25m
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar
Final 1 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:27
98 2 Melvin Malm 2004 POSEIDON 1:08.99 25m
139 3 Sebastian Strand 2005 SK TRITON 1:17.98 25m
166 4 Stefan Bondzic-Rasic 2005 VELLINGE-N 1:13.62 25m
4 5 Alan Jovic 2004 HS 1:04.15 25m
39 6 Ludvig Hoff 2005 LANDSKRONA 1:10.70 25m
72 7 Bill Beckman 2005 MKK 1:06.49 25m
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar Final 2 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:29
101 2 Lucas Bontidean 2005 POSEIDON 1:06.25 25m
131 3 Victor Borg 2005 SK TRITON 1:12.21 25m
159 4 Eskil Ramäng 2004 VELLINGE-N 1:04.25 25m
9 5 Olle Olsson 2004 HS 1:02.78 25m
37 6 Viggo Thomsen 2004 LANDSKRONA 25m
67 7 Seth Nillund 2005 MKK 1:05.98 25m
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer
Final 1 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:31
118 2 Ebba Eriksson 2008 POSEIDON 20.78 25m
153 3 Frida Mårtensson 2009 SK TRITON 20.12 25m
179 4 Isabella Danfelter 2010 VELLINGE-N 18.28 25m
32 5 Matilda Nilsson 2008 HS 19.46 25m
52 6 Isabelle Nielsen 2009 LANDSKRONA 20.61 25m
91 7 Shizuku Maruta 2008 MKK 20.43 25m
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer Final 2 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:32
117 2 Astrid Larsson 2008 POSEIDON 19.10 25m
147 3 Rebecka Strand 2008 SK TRITON 17.67 25m
170 4 Lilly Frost 2008 VELLINGE-N 17.66 25m
25 5 Kajsa Berg 2009 HS 18.98 25m
57 6 Mindalin Sjöholm 2008 LANDSKRONA 16.64 25m
83 7 Hedda Lennartsson 2008 MKK 17.26 25m
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar
Final 1 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
15:33
Anm tid
Start ca:
121 2 Simon Löndahl 2008 POSEIDON 25.51 25m
145 3 Elliot Löfqvist 2008 SK TRITON 20.06 25m
181 4 Noah Sjögren 2010 VELLINGE-N 25m
26 5 Filip Jälminger 2008 HS 16.81 25m
6 25m
88 7 Nils Söderberg 2009 MKK 20.96 25m
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar Final 2 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:34
114 2 Björn Lundin Linnér 2008 POSEIDON 19.34 25m
138 3 Sam Bengtsson Nimander 2008 SK TRITON 16.37 25m
172 4 Lucas Lennartsson 2008 VELLINGE-N 17.90 25m
24 5 Ludvig Bartolek 2008 HS 16.79 25m
54 6 Henry Palm 2008 LANDSKRONA 25m
77 7 Anton Vitazka 2008 MKK 19.16 25m
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer
Final 1 (2)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:35
110 2 Hedda Toth 2007 POSEIDON 33.51 25m
141 3 Julia Nilsson 2006 SK TRITON 34.05 25m