Startlista
Vårsimiaden Region
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet SK Poseidon & Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 25 maj 2019
1 4X100m Frisim Mixed
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 140 Kristianstads SLS Kristianstads SLS 2006 25m 4:21.38
2 188 Simklubben Poseidon lag 2 Simklubben Poseidon 2006 25m 4:25.71
3 308 Helsingborgs Simsällskap Lag
1
Helsingborgs Simsällskap 2006 25m 4:26.31
4 516 Ängelholms Simsällskap Mix 1 Ängelholms Simsällskap 2006 25m 4:26.52
5 475 Simklubben Lödde Simklubben Lödde 2006 25m 4:30.02
6 187 Simklubben Poseidon Simklubben Poseidon 2006 25m 4:30.52
7 311 Helsingborgs Simsällskap Lag
2
Helsingborgs Simsällskap 2006 25m 4:32.83
8 49 Simklubben Ran Simklubben Ran 2006 25m 4:33.85
9 141 Kristianstads SLS lag 2 Kristianstads SLS 2006 25m 4:38.53
10 124 Karlskrona Simsällskap Karlskrona Simsällskap 2006 25m 4:40.51
11 28 Malmö Kappsimningsklubb Malmö Kappsimningsklubb 2006 25m 4:43.36
12 313 Helsingborgs Simsällskap Lag
3
Helsingborgs Simsällskap 2006 25m 4:44.67
13 63 Sjöbo Simsällskap Sjöbo Simsällskap 25m 4:49.10
2006
14 51 Simklubben Ran team 2 Simklubben Ran 25m 4:54.80
2006
15 315 Helsingborgs Simsällskap Lag
4
Helsingborgs Simsällskap 25m 4:57.85
2006
16 30 Malmö Kappsimningsklubb
lag 2
Malmö Kappsimningsklubb 2006 25m 5:04.11
17 34 Malmö Kappsimningsklubb
lag 4
Malmö Kappsimningsklubb 2006 25m 5:05.22 RES
2 200m Medley Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 171 Frida Jansson Simklubben Poseidon 2006 AE7206 25m 2:32.07
2 172 Vanessa Johansson Simklubben Poseidon 2006 AA4606 25m 2:35.02
3 440 Agnes Alm S 71 2006 AA0806 25m 2:37.69
4 120 Lovisa Nilsson Karlskrona Simsällskap 2006 AA0606 25m 2:39.62
5 395 My Pettersson Landskrona Simsällskap 2006 AF2206 25m 2:40.21
6 92 Tea Stark Friis Ystads Simsällskap 2006 AE6406 25m 2:44.36
7 215 Isa Ståhl Simklubben Triton 2006 AC9406 25m 2:46.40
8 399 Maja Jensen Landskrona Simsällskap 2006 BA4606 25m 2:47.70
9 397 Moa Ekberg Landskrona Simsällskap 2006 AF4406 25m 2:50.13
10 245 Ella Berg Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ0606 25m 2:50.82
11 75 Maja Rödin Vellinge-Näsets Simklubb 2006 AN0606 25m 2:51.47
12 204 Julia Erkselius Simklubben Triton 2006 AK7806 25m 2:52.68
13 87 Felicia Leo Ystads Simsällskap 2006 AE8606 25m 2:53.68
14 442 Lovisa Fast S 71 2006 AJ9206 25m 2:53.79
15 73 Julia Primetta Vellinge-Näsets Simklubb 2006 AF3606 25m 2:55.44
16 210 Julia Nilsson Simklubben Triton 2006 AK9806 25m 2:55.59
17 160 Linnea Costa Caesar Simklubben Poseidon 2006 AW7606 25m 2:55.81
18 109 Nora Briskog Karlshamns Simklubb 2006 AA9806 25m 2:55.95
19 394 Yasmine Strandh Landskrona Simsällskap 2006 AB7406 25m 2:57.45
3 200m Medley Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 136 Jacob Olsson Kristianstads SLS 2006 AE8506 25m 2:32.44
2 118 Axel Gladher Karlskrona Simsällskap 2006 AA1106 25m 2:35.92
3 131 Jacob Glans Kristianstads SLS 2006 AA2706 25m 2:37.33
4 452 Aron Paulsson Simklubben Lödde 2006 AB3306 25m 2:38.40
5 496 Emil Flodmark Ängelholms Simsällskap 2006 AB7906 25m 2:40.48
6 254 Melvin Losvall Helsingborgs Simsällskap 2006 AM2906 25m 2:42.26
7 500 Alexander Ljungdahl Ängelholms Simsällskap 2006 AI0306 25m 2:42.41
8 129 Gabriel Ekelund Kristianstads SLS 2006 AI7906 25m 2:43.00
9 133 Malte Ljunggren Kristianstads SLS 2006 AJ1106 25m 2:43.76
10 357 Anton Persson Kappsimningsklubben Karpen 2006 AA2106 25m 2:44.06
11 177 Filip Lönnerfors Simklubben Poseidon 2006 AK4906 25m 2:44.10
12 45 Nikolas Koumbaros Simklubben Ran 2006 AR6106 25m 2:44.76
13 247 Viggo Holst Helsingborgs Simsällskap 2006 AI0106 25m 2:46.38
14 1 Jonatan Bååth Föreningen Trelleborg Sim 2006 AC0106 25m 2:51.09
15 458 Ted Nilsson Simklubben Lödde 2006 AE7106 25m 2:51.16
16 40 Emil Hjalmarsson Simklubben Ran 2006 AF5306 25m 2:51.25
17 219 Elias Albrektsson Simsällskapet Iden 2006 AF4706 25m 2:51.63
18 158 Axel Carlius Simklubben Poseidon 2006 AC4906 25m 2:53.06
19 269 Erik Näsström Helsingborgs Simsällskap 2006 AS3506 25m 2:56.40
20 5 Axel Bech Malmö Kappsimningsklubb 2006 AH8906 25m 2:57.21
21 104 Jakob Tidén Eslövs Simsällskap 2006 AD2906 25m 2:57.28
22 199 Jonathan Olofsson Simklubben Sydsim 2006 AE5906 25m 2:57.41
23 214 Alfred Sternerup Simklubben Triton 2006 AG0506 25m 2:58.60
24 46 William Madsen Simklubben Ran 2006 AI8506 25m 3:04.01
25 101 Adam Malmquist Eslövs Simsällskap 2006 AN7706 25m 3:08.34 RES
4 200m Medley Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 142 Isabella Hua Ringsjö Simklubb 2007 AE0607 25m 2:47.06
2 398 Amanda Blomkvist Landskrona Simsällskap 2007 AD0607 25m 2:48.52
3 408 Emma Maric Landskrona Simsällskap 2007 AQ5607 25m 2:49.77
4 145 Julia Andersson Ronneby Simsällskap 2007 AH2407 25m 2:53.31
5 54 Nellie Björkqvist Sjöbo Simsällskap 2007 AX2207 25m 2:53.45
6 404 Clara Andersson Landskrona Simsällskap 2007 AO7407 25m 2:57.09
7 261 Emma Hägglund Helsingborgs Simsällskap 2007 AQ3607 25m 2:57.33
8 18 Charlotte Krüger Malmö Kappsimningsklubb 2007 AF9407 25m 2:59.70
9 10 Alicia Ekelund Malmö Kappsimningsklubb 2007 AG8407 25m 3:01.39
10 250 Elin Nilsson Helsingborgs Simsällskap 2007 AG1607 25m 3:02.71
11 2 Freja Härstedt Föreningen Trelleborg Sim 2007 AB5407 25m 3:03.38
12 203 Amy Clarén Simklubben Triton 2007 AD5207 25m 3:05.28
13 178 Hanna Masoumi Simklubben Poseidon 2007 AD6807 25m 3:05.62
14 446 Valentina Fanu S 71 2007 AF7207 25m 3:06.25
15 8 Malva Collvin Malmö Kappsimningsklubb 2007 AL0207 25m 3:10.51
16 123 Bodil Zettervall Karlskrona Simsällskap 2007 AB4607 25m 3:11.08
17 445 Mathilda Andersson S 71 2007 AF5207 25m 3:13.35
18 499 Ida Olsson Ängelholms Simsällskap 2007 AG6407 25m 3:14.46
19 459 Vilda Berg Simklubben Lödde 2007 AC9407 25m 3:15.17
20 176 Mia Ljungholm Simklubben Poseidon 2007 BG2407 25m 3:15.69
21 137 Sofia Svensson Kristianstads SLS 2007 AM2607 25m 3:16.88
22 264 Zamie Skog Helsingborgs Simsällskap 25m 3:18.36
2007 AQ1607
23 195 Elinor Fröjd Simklubben Sydsim 25m 3:18.70
2007 AO4807
5 200m Medley Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 143 Benjamin Huasson Ringsjö Simklubb 2007 AA5707 25m 2:48.19
2 41 Arvid Johansson Simklubben Ran 2007 AJ0707 25m 2:54.06
3 320 Victor Sandrup Höganäs Simsällskap 2007 AG0107 25m 2:57.19
4 144 Alexander Zhang Ringsjö Simklubb 2007 AG3707 25m 2:59.09
5 257 Lucas Langell Helsingborgs Simsällskap 2007 AG7707 25m 3:03.46
6 202 Albin Björnström Simklubben Triton 2007 AB9107 25m 3:04.43
7 156 Benjamin Andersson
Medhanie
Simklubben Poseidon 2007 AE0707 25m 3:05.95
8 455 Oliver Björk Simklubben Lödde 2007 AA7907 25m 3:07.26
9 38 Elliot Feldt Simklubben Ran 2007 AJ0507 25m 3:09.18
10 379 Elliot Poggi Rosenberg Klippans Simsällskap 2007 AG5307 25m 3:11.08
11 23 Tobias Persson Malmö Kappsimningsklubb 2007 AE5307 25m 3:11.67
12 409 Andy Hadzic Landskrona Simsällskap 2007 AL2107 25m 3:12.10
13 162 Ruslan Dzhamalov Simklubben Poseidon 2007 AK2307 25m 3:12.37
14 456 Sebastian Björk Simklubben Lödde 2007 AA5907 25m 3:13.92
15 265 Erik Sperling Helsingborgs Simsällskap 2007 AI3707 25m 3:14.43
16 460 Tim Edelberg Simklubben Lödde 2007 AB1507 25m 3:16.74
17 84 Simon Frank Ystads Simsällskap 2007 AF3507 25m 3:16.99
18 19 Viktor Lövberg Malmö Kappsimningsklubb 2007 AB0307 25m 3:17.58
19 359 Erik Björk Kappsimningsklubben Karpen 2007 AF5107 25m 3:17.79
20 319 Elias Ljung Höganäs Simsällskap 2007 AD2707 25m 3:27.97
21 27 Zack Östman Malmö Kappsimningsklubb 2007 AJ8307 25m 3:28.68
22 44 Kasper Ketelsen Simklubben Ran 2007 AJ7507 25m 3:33.05
23 53 Isak Berild Andersen Sjöbo Simsällskap 2007 AI1307 25m 3:35.81
24 114 Riccardo Byggeth Karlskrona Simsällskap 2007 AH6907 25m 3:39.18
6 100m Bröstsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 171 Frida Jansson Simklubben Poseidon 2006 AE7206 25m 1:17.93
2 215 Isa Ståhl Simklubben Triton 2006 AC9406 25m 1:19.74
3 440 Agnes Alm S 71 2006 AA0806 25m 1:19.98
4 132 Alice Gulin Kristianstads SLS 2006 AT3206 25m 1:21.15
5 92 Tea Stark Friis Ystads Simsällskap 2006 AE6406 25m 1:22.64
6 399 Maja Jensen Landskrona Simsällskap 2006 BA4606 25m 1:25.35
7 204 Julia Erkselius Simklubben Triton 2006 AK7806 25m 1:26.36
8 441 Veronika Ruzic S 71 2006 AH1606 25m 1:27.52
9 75 Maja Rödin Vellinge-Näsets Simklubb 2006 AN0606 25m 1:27.71
10 73 Julia Primetta Vellinge-Näsets Simklubb 2006 AF3606 25m 1:28.83
11 495 Leah Ljungerud Ängelholms Simsällskap 2006 AC8406 25m 1:31.45
12 497 Anna Larsson Ängelholms Simsällskap 2006 AM1806 25m 1:31.94
13 442 Lovisa Fast S 71 2006 AJ9206 25m 1:32.01
14 160 Linnea Costa Caesar Simklubben Poseidon 2006 AW7606 25m 1:32.99
15 96 Ella Andersson Eslövs Simsällskap 2006 AH8406 25m 1:33.24
16 128 Ana Corluka Kristianstads SLS 2006 AS5806 25m 1:33.74
17 251 Sally Persson Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ0806 25m 1:34.07
18 15 Vilma Gajmark Malmö Kappsimningsklubb 2006 AX5606 25m 1:34.61
19 255 Saga Holst Helsingborgs Simsällskap 2006 BA6606 25m 1:35.00
20 90 Hannah Nilsson Ystads Simsällskap 2006 AE5406 25m 1:35.88
21 111 Alma Larsson Karlshamns Simklubb 2006 AI8806 25m 1:36.40
7 100m Bröstsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 136 Jacob Olsson Kristianstads SLS 2006 AE8506 25m 1:17.15
2 118 Axel Gladher Karlskrona Simsällskap 2006 AA1106 25m 1:17.63
3 219 Elias Albrektsson Simsällskapet Iden 2006 AF4706 25m 1:21.20
4 133 Malte Ljunggren Kristianstads SLS 2006 AJ1106 25m 1:24.68
5 164 Måns Ekström Simklubben Poseidon 2006 AG8106 25m 1:24.80
6 496 Emil Flodmark Ängelholms Simsällskap 2006 AB7906 25m 1:25.04
7 500 Alexander Ljungdahl Ängelholms Simsällskap 2006 AI0306 25m 1:26.69
8 45 Nikolas Koumbaros Simklubben Ran 2006 AR6106 25m 1:26.90
9 254 Melvin Losvall Helsingborgs Simsällskap 2006 AM2906 25m 1:27.15
10 40 Emil Hjalmarsson Simklubben Ran 2006 AF5306 25m 1:27.54
11 1 Jonatan Bååth Föreningen Trelleborg Sim 2006 AC0106 25m 1:30.39
12 357 Anton Persson Kappsimningsklubben Karpen 2006 AA2106 25m 1:30.41
13 384 Albin Windahl Klippans Simsällskap 2006 AS6706 25m 1:30.77
14 249 Stefan Kovacevic Helsingborgs Simsällskap 2006 AH7906 25m 1:32.45
15 175 Pierrick Lagoguez Simklubben Poseidon 2006 AF6506 25m 1:34.32
16 60 Sebastian Nilsson Sjöbo Simsällskap 2006 AN5706 25m 1:35.24
17 104 Jakob Tidén Eslövs Simsällskap 2006 AD2906 25m 1:36.97
18 214 Alfred Sternerup Simklubben Triton 2006 AG0506 25m 1:37.04
19 218 Zach Widstrand Simklubben Triton 2006 AB7306 25m 1:37.43
20 5 Axel Bech Malmö Kappsimningsklubb 2006 AH8906 25m 1:38.20
21 207 Rasmus Mårtensson Simklubben Triton 2006 AF1306 25m 1:39.13
22 46 William Madsen Simklubben Ran 2006 AI8506 25m 1:39.86
8 100m Bröstsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 267 Mika Rönndahl Helsingborgs Simsällskap 25m 1:22.10
2007 AW0607
2 142 Isabella Hua Ringsjö Simklubb 25m 1:23.40
2007 AE0607
3 134 Vicky Luc Kristianstads SLS 25m 1:25.88
2007 AJ6607
4 398 Amanda Blomkvist Landskrona Simsällskap 25m 1:26.89
2007 AD0607
5 504 Tilda Stenmark Ängelholms Simsällskap 25m 1:27.05
2007 AP9807
6 18 Charlotte Krüger Malmö Kappsimningsklubb 25m 1:27.93
2007 AF9407
7 35 Elin Alsalim Simklubben Ran 25m 1:28.06
2007 AV8607
8 178 Hanna Masoumi Simklubben Poseidon 25m 1:30.00
2007 AD6807
9 259 Maja Bengtsson Helsingborgs Simsällskap 25m 1:30.86
2007 AQ8407
10 10 Alicia Ekelund Malmö Kappsimningsklubb 25m 1:32.40
2007 AG8407
11 499 Ida Olsson Ängelholms Simsällskap 25m 1:33.07
2007 AG6407
12 498 Vera Harrysson Ängelholms Simsällskap 25m 1:35.65
2007 AF2207
13 43 Tova Jönsson Simklubben Ran 25m 1:36.84
2007 AW0207
14 21 Fanny Paulsson Malmö Kappsimningsklubb 25m 1:37.64
2007 AL4207
15 174 Sofie Khan-Amidy Simklubben Poseidon 25m 1:38.47
2007 AP5407
16 137 Sofia Svensson Kristianstads SLS 25m 1:38.78
2007 AM2607
17 262 Tosca Nilbo Burren Helsingborgs Simsällskap 25m 1:38.94
2007 AQ2607
18 263 Saga Nilsson Helsingborgs Simsällskap 25m 1:39.13
2007 AQ4607
19 401 Lily Thomsen Landskrona Simsällskap 25m 1:39.76
2007 AO2407
20 148 Rebecka Agardh Simklubben Hajen 25m 1:39.78
2007 AB6207
21 446 Valentina Fanu S 71 25m 1:39.81
2007 AF7207
22 98 Ida Håkansson Eslövs Simsällskap 25m 1:40.35
2007 BG6407
23 206 Anna Jörgensen Simklubben Triton 25m 1:41.08
2007 AK2207
9 100m Bröstsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 221 Theo Muscalu Simsällskapet Iden 2007 AJ4107 25m 1:26.13
2 143 Benjamin Huasson Ringsjö Simklubb 2007 AA5707 25m 1:26.61
3 202 Albin Björnström Simklubben Triton 2007 AB9107 25m 1:27.45
4 378 Viljamas Aniulis Klippans Simsällskap 2007 AE1707 25m 1:29.70
5 359 Erik Björk Kappsimningsklubben Karpen 2007 AF5107 25m 1:31.85
6 211 Albin Nyholm Simklubben Triton 2007 AA2307 25m 1:33.00
7 144 Alexander Zhang Ringsjö Simklubb 2007 AG3707 25m 1:34.48
8 156 Benjamin Andersson
Medhanie
Simklubben Poseidon 2007 AE0707 25m 1:37.06
9 320 Victor Sandrup Höganäs Simsällskap 25m 1:38.17
2007 AG0107
10 84 Simon Frank Ystads Simsällskap 25m 1:38.18
2007 AF3507
11 456 Sebastian Björk Simklubben Lödde 25m 1:38.26
2007 AA5907
12 61 Mattias Sanda Sjöbo Simsällskap 25m 1:42.82
2007 AG3907
13 91 Maximilian Silow Ystads Simsällskap 25m 1:43.74
2007 AI2907
14 337 Vincent Svensson Höganäs Simsällskap 25m 1:45.31
2007 AP3507
15 23 Tobias Persson Malmö Kappsimningsklubb 25m 1:45.36
2007 AE5307
16 116 Erik Edekling Karlskrona Simsällskap 25m 1:46.86
2007 AD8907
17 400 Vilmer Johansson Rönqvist Landskrona Simsällskap 25m 1:49.46
2007 AF7307
18 130 Eddie Eriksson Kristianstads SLS 25m 1:49.71
2007 AF4107
19 185 Albin Wikström Simklubben Poseidon 25m 1:50.12
2007 AJ5707
20 460 Tim Edelberg Simklubben Lödde 25m 1:50.29
2007 AB1507
21 482 Albin Hedvall Simsällskapet Delfin 25m 1:50.56
2007 AD2507
10 100m Frisim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 132 Alice Gulin Kristianstads SLS 2006 AT3206 25m 1:03.62
2 395 My Pettersson Landskrona Simsällskap 2006 AF2206 25m 1:04.79
3 120 Lovisa Nilsson Karlskrona Simsällskap 2006 AA0606 25m 1:04.86
4 397 Moa Ekberg Landskrona Simsällskap 2006 AF4406 25m 1:04.87
5 307 Izabelle Agrell Helsingborgs Simsällskap 2006 AF5406 25m 1:05.13
6 210 Julia Nilsson Simklubben Triton 2006 AK9806 25m 1:05.55
7 172 Vanessa Johansson Simklubben Poseidon 2006 AA4606 25m 1:05.56
8 181 Ida Nordberg Simklubben Poseidon 2006 AB4406 25m 1:05.92
9 66 Ajla Causevic Vellinge-Näsets Simklubb 2006 AX0806 25m 1:06.10
10 440 Agnes Alm S 71 2006 AA0806 25m 1:06.21
11 215 Isa Ståhl Simklubben Triton 2006 AC9406 25m 1:06.58
12 441 Veronika Ruzic S 71 2006 AH1606 25m 1:06.66
13 87 Felicia Leo Ystads Simsällskap 2006 AE8606 25m 1:07.36
14 251 Sally Persson Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ0806 25m 1:07.48
15 495 Leah Ljungerud Ängelholms Simsällskap 2006 AC8406 25m 1:07.69
16 245 Ella Berg Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ0606 25m 1:07.99
17 198 Maja Kiceec Simklubben Sydsim 2006 AL9806 25m 1:08.63
18 399 Maja Jensen Landskrona Simsällskap 2006 BA4606 25m 1:08.71
19 204 Julia Erkselius Simklubben Triton 2006 AK7806 25m 1:08.82
20 89 Olivia Malmborg Ystads Simsällskap 2006 AE0806 25m 1:09.31
21 73 Julia Primetta Vellinge-Näsets Simklubb 2006 AF3606 25m 1:09.92
22 255 Saga Holst Helsingborgs Simsällskap 2006 BA6606 25m 1:10.15
11 100m Frisim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 177 Filip Lönnerfors Simklubben Poseidon 2006 AK4906 25m 1:02.84
2 452 Aron Paulsson Simklubben Lödde 2006 AB3306 25m 1:03.13
3 131 Jacob Glans Kristianstads SLS 2006 AA2706 25m 1:03.46
4 129 Gabriel Ekelund Kristianstads SLS 2006 AI7906 25m 1:03.56
5 118 Axel Gladher Karlskrona Simsällskap 2006 AA1106 25m 1:04.11
6 458 Ted Nilsson Simklubben Lödde 2006 AE7106 25m 1:04.16
7 45 Nikolas Koumbaros Simklubben Ran 2006 AR6106 25m 1:05.25
8 496 Emil Flodmark Ängelholms Simsällskap 2006 AB7906 25m 1:05.63
9 164 Måns Ekström Simklubben Poseidon 2006 AG8106 25m 1:05.92
10 133 Malte Ljunggren Kristianstads SLS 2006 AJ1106 25m 1:06.08
11 357 Anton Persson Kappsimningsklubben Karpen 2006 AA2106 25m 1:06.09
12 500 Alexander Ljungdahl Ängelholms Simsällskap 2006 AI0306 25m 1:06.26
13 247 Viggo Holst Helsingborgs Simsällskap 2006 AI0106 25m 1:06.94
14 223 Måns Fridström Karlskrona Simsällskap 2006 AC8906 25m 1:07.61
15 384 Albin Windahl Klippans Simsällskap 2006 AS6706 25m 1:08.08
16 269 Erik Näsström Helsingborgs Simsällskap 2006 AS3506 25m 1:08.22
17 5 Axel Bech Malmö Kappsimningsklubb 2006 AH8906 25m 1:08.72
18 214 Alfred Sternerup Simklubben Triton 2006 AG0506 25m 1:08.73
19 158 Axel Carlius Simklubben Poseidon 2006 AC4906 25m 1:09.05
20 1 Jonatan Bååth Föreningen Trelleborg Sim 2006 AC0106 25m 1:09.47
21 249 Stefan Kovacevic Helsingborgs Simsällskap 2006 AH7906 25m 1:09.76
22 219 Elias Albrektsson Simsällskapet Iden 2006 AF4706 25m 1:10.83
23 199 Jonathan Olofsson Simklubben Sydsim 2006 AE5906 25m 1:10.84
24 46 William Madsen Simklubben Ran 2006 AI8506 25m 1:12.70
12 100m Frisim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 504 Tilda Stenmark Ängelholms Simsällskap 2007 AP9807 25m 1:06.05
2 184 Hedda Toth Simklubben Poseidon 2007 AJ6807 25m 1:06.67
3 408 Emma Maric Landskrona Simsällskap 2007 AQ5607 25m 1:07.72
4 56 Sofie Jönsson Sjöbo Simsällskap 2007 AI9607 25m 1:07.93
5 93 Alice Strömberg Ystads Simsällskap 2007 AB4207 25m 1:08.35
6 142 Isabella Hua Ringsjö Simklubb 2007 AE0607 25m 1:08.41
7 145 Julia Andersson Ronneby Simsällskap 2007 AH2407 25m 1:09.16
8 54 Nellie Björkqvist Sjöbo Simsällskap 2007 AX2207 25m 1:09.24
9 404 Clara Andersson Landskrona Simsällskap 2007 AO7407 25m 1:09.57
10 398 Amanda Blomkvist Landskrona Simsällskap 2007 AD0607 25m 1:09.58
11 134 Vicky Luc Kristianstads SLS 2007 AJ6607 25m 1:10.30
12 250 Elin Nilsson Helsingborgs Simsällskap 2007 AG1607 25m 1:10.39
13 261 Emma Hägglund Helsingborgs Simsällskap 2007 AQ3607 25m 1:10.81
14 267 Mika Rönndahl Helsingborgs Simsällskap 2007 AW0607 25m 1:12.21
15 18 Charlotte Krüger Malmö Kappsimningsklubb 2007 AF9407 25m 1:12.63
16 446 Valentina Fanu S 71 2007 AF7207 25m 1:12.64
17 10 Alicia Ekelund Malmö Kappsimningsklubb 2007 AG8407 25m 1:12.74
18 259 Maja Bengtsson Helsingborgs Simsällskap 2007 AQ8407 25m 1:12.99
19 498 Vera Harrysson Ängelholms Simsällskap 2007 AF2207 25m 1:14.18
20 262 Tosca Nilbo Burren Helsingborgs Simsällskap 2007 AQ2607 25m 1:14.48
21 123 Bodil Zettervall Karlskrona Simsällskap 2007 AB4607 25m 1:15.56
22 459 Vilda Berg Simklubben Lödde 2007 AC9407 25m 1:15.82
23 43 Tova Jönsson Simklubben Ran 2007 AW0207 25m 1:16.38
24 8 Malva Collvin Malmö Kappsimningsklubb 2007 AL0207 25m 1:16.61
13 100m Frisim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 41 Arvid Johansson Simklubben Ran 2007 AJ0707 25m 1:06.95
2 144 Alexander Zhang Ringsjö Simklubb 2007 AG3707 25m 1:07.71
3 211 Albin Nyholm Simklubben Triton 2007 AA2307 25m 1:07.92
4 221 Theo Muscalu Simsällskapet Iden 2007 AJ4107 25m 1:12.11
5 143 Benjamin Huasson Ringsjö Simklubb 2007 AA5707 25m 1:12.42
6 320 Victor Sandrup Höganäs Simsällskap 2007 AG0107 25m 1:12.73
7 257 Lucas Langell Helsingborgs Simsällskap 2007 AG7707 25m 1:13.55
8 61 Mattias Sanda Sjöbo Simsällskap 2007 AG3907 25m 1:14.06
9 38 Elliot Feldt Simklubben Ran 2007 AJ0507 25m 1:14.98
10 409 Andy Hadzic Landskrona Simsällskap 2007 AL2107 25m 1:15.32
11 359 Erik Björk Kappsimningsklubben Karpen 2007 AF5107 25m 1:15.39
12 456 Sebastian Björk Simklubben Lödde 2007 AA5907 25m 1:16.28
13 162 Ruslan Dzhamalov Simklubben Poseidon 2007 AK2307 25m 1:16.50
14 202 Albin Björnström Simklubben Triton 2007 AB9107 25m 1:16.80
15 84 Simon Frank Ystads Simsällskap 2007 AF3507 25m 1:17.19
16 117 Neo Evertsson Karlskrona Simsällskap 2007 AB2307 25m 1:17.35
17 455 Oliver Björk Simklubben Lödde 2007 AA7907 25m 1:17.35
18 23 Tobias Persson Malmö Kappsimningsklubb 2007 AE5307 25m 1:17.80
19 383 Timotheos Ötvös Klippans Simsällskap 2007 AL4907 25m 1:18.59
20 265 Erik Sperling Helsingborgs Simsällskap 2007 AI3707 25m 1:19.06
21 19 Viktor Lövberg Malmö Kappsimningsklubb 2007 AB0307 25m 1:20.04
22 460 Tim Edelberg Simklubben Lödde 2007 AB1507 25m 1:21.18
14 4X50m Medley Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 309 Helsingborgs Simsällskap Lag
1
Helsingborgs Simsällskap 2006 25m 2:14.68
2 187 Simklubben Poseidon Simklubben Poseidon 2006 25m 2:15.17
3 427 Landskrona Simsällskap Lag 1 Landskrona Simsällskap 2006 25m 2:16.11
4 94 Ystads Simsällskap Ystads Simsällskap 2006 25m 2:17.72
5 450 S 71 Lag 1 S 71 2006 25m 2:19.39
6 242 SK Triton Simklubben Triton 2006 25m 2:19.91
7 312 Helsingborgs Simsällskap Lag
2
Helsingborgs Simsällskap 2006 25m 2:20.00
8 79 Vellinge-Näsets Simklubb Vellinge-Näsets Simklubb 25m 2:20.47
2006
9 140 Kristianstads SLS Kristianstads SLS 2006 25m 2:21.64
10 428 Landskrona Simsällskap Lag 2 Landskrona Simsällskap 2006 25m 2:23.97
11 518 Ängelholms Simsällskap Ängelholms Simsällskap 2006 25m 2:24.11
12 188 Simklubben Poseidon lag 2 Simklubben Poseidon 2006 25m 2:27.63
13 49 Simklubben Ran Simklubben Ran 2006 25m 2:27.80
14 28 Malmö Kappsimningsklubb Malmö Kappsimningsklubb 2006 25m 2:28.70
15 314 Helsingborgs Simsällskap Lag
3
Helsingborgs Simsällskap 2006 25m 2:32.30
16 222 Karlshamns Simklubb Karlshamns Simklubb 2006 25m 2:32.49
15 4X50m Medley Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 227 Kristianstads SLS Kristianstads SLS 25m 2:11.37
2006
2 310 Helsingborgs Simsällskap Lag
1
Helsingborgs Simsällskap 25m 2:14.94
2006
3 236 Simklubben Poseidon Simklubben Poseidon 2006 25m 2:18.85
4 477 Simklubben Lödde Simklubben Lödde 2006 25m 2:23.02
5 50 Simklubben Ran Simklubben Ran 2006 25m 2:23.51
6 243 SK Triton Simklubben Triton 2006 25m 2:28.21
7 393 Klippans Simsällskap Klippans Simsällskap 2006 25m 2:28.94
8 29 Malmö Kappsimningsklubb Malmö Kappsimningsklubb 2006 25m 2:31.87
9 224 Karlskrona Simsällskap Karlskrona Simsällskap 2006 25m 2:48.80
10 238 Simklubben Poseidon lag 3 Simklubben Poseidon 2006 25m 2:49.90
16 4X100m Medley Mixed
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 140 Kristianstads SLS Kristianstads SLS 2006 25m 4:54.10
2 187 Simklubben Poseidon Simklubben Poseidon 2006 25m 5:01.05
3 309 Helsingborgs Simsällskap Lag
1
Helsingborgs Simsällskap 2006 25m 5:05.59
4 525 Ängelholms Simsällskap Mix 1 Ängelholms Simsällskap 2006 25m 5:10.43
5 312 Helsingborgs Simsällskap Lag
2
Helsingborgs Simsällskap 2006 25m 5:11.28
6 188 Simklubben Poseidon lag 2 Simklubben Poseidon 2006 25m 5:11.54
7 141 Kristianstads SLS lag 2 Kristianstads SLS 2006 25m 5:13.36
8 49 Simklubben Ran Simklubben Ran 2006 25m 5:19.09
9 316 Helsingborgs Simsällskap Lag
4
Helsingborgs Simsällskap 2006 25m 5:31.56
10 28 Malmö Kappsimningsklubb Malmö Kappsimningsklubb 2006 25m 5:36.93
11 105 Eslövs Simsällskap Eslövs Simsällskap 2006 25m 5:52.45
12 30 Malmö Kappsimningsklubb
lag 2
Malmö Kappsimningsklubb 2006 25m 6:06.15
13 189 Simklubben Poseidon lag 3 Simklubben Poseidon 25m 6:17.10
2006
14 32 Malmö Kappsimningsklubb
lag 3
Malmö Kappsimningsklubb 25m 6:29.23
2006
15 526 Karlskrona Simsällskap lag 2 Karlskrona Simsällskap 2006 25m 6:33.50
16 530 Simklubben Poseidon lag 6 Simklubben Poseidon 2006 25m 7:00.47
17 400m Frisim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 171 Frida Jansson Simklubben Poseidon 2006 AE7206 25m 4:44.81
2 395 My Pettersson Landskrona Simsällskap 2006 AF2206 25m 4:54.57
3 120 Lovisa Nilsson Karlskrona Simsällskap 2006 AA0606 25m 4:55.18
4 172 Vanessa Johansson Simklubben Poseidon 2006 AA4606 25m 4:58.53
5 307 Izabelle Agrell Helsingborgs Simsällskap 2006 AF5406 25m 5:03.63
6 441 Veronika Ruzic S 71 2006 AH1606 25m 5:09.41
7 198 Maja Kiceec Simklubben Sydsim 2006 AL9806 25m 5:10.18
8 66 Ajla Causevic Vellinge-Näsets Simklubb 2006 AX0806 25m 5:16.74
9 495 Leah Ljungerud Ängelholms Simsällskap 2006 AC8406 25m 5:17.10
10 89 Olivia Malmborg Ystads Simsällskap 2006 AE0806 25m 5:19.77
11 109 Nora Briskog Karlshamns Simklubb 2006 AA9806 25m 5:20.12
12 204 Julia Erkselius Simklubben Triton 2006 AK7806 25m 5:20.29
13 160 Linnea Costa Caesar Simklubben Poseidon 25m 5:20.49
2006 AW7606
14 132 Alice Gulin Kristianstads SLS 25m 5:25.71
2006 AT3206
15 251 Sally Persson Helsingborgs Simsällskap 25m 5:27.52
2006 AQ0806
16 270 Alma Palmö Helsingborgs Simsällskap 25m 5:27.56
2006 BL9606
17 245 Ella Berg Helsingborgs Simsällskap 25m 5:28.33
2006 AQ0606
18 75 Maja Rödin Vellinge-Näsets Simklubb 25m 5:29.02
2006 AN0606
18 400m Frisim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 118 Axel Gladher Karlskrona Simsällskap 2006 AA1106 25m 4:49.13
2 247 Viggo Holst Helsingborgs Simsällskap 2006 AI0106 25m 4:55.94
3 452 Aron Paulsson Simklubben Lödde 2006 AB3306 25m 4:55.99
4 131 Jacob Glans Kristianstads SLS 2006 AA2706 25m 4:56.34
5 133 Malte Ljunggren Kristianstads SLS 2006 AJ1106 25m 4:59.97
6 458 Ted Nilsson Simklubben Lödde 2006 AE7106 25m 5:03.05
7 129 Gabriel Ekelund Kristianstads SLS 2006 AI7906 25m 5:04.03
8 177 Filip Lönnerfors Simklubben Poseidon 2006 AK4906 25m 5:04.68
9 45 Nikolas Koumbaros Simklubben Ran 2006 AR6106 25m 5:06.93
10 496 Emil Flodmark Ängelholms Simsällskap 2006 AB7906 25m 5:08.47
11 500 Alexander Ljungdahl Ängelholms Simsällskap 2006 AI0306 25m 5:12.50
12 5 Axel Bech Malmö Kappsimningsklubb 2006 AH8906 25m 5:14.64
13 199 Jonathan Olofsson Simklubben Sydsim 2006 AE5906 25m 5:20.99
14 254 Melvin Losvall Helsingborgs Simsällskap 2006 AM2906 25m 5:21.24
15 40 Emil Hjalmarsson Simklubben Ran 2006 AF5306 25m 5:23.99
16 1 Jonatan Bååth Föreningen Trelleborg Sim 2006 AC0106 25m 5:24.28
17 6 Filip Brodelius Malmö Kappsimningsklubb 2006 AL2506 25m 5:30.27
18 46 William Madsen Simklubben Ran 2006 AI8506 25m 5:31.94
19 207 Rasmus Mårtensson Simklubben Triton 2006 AF1306 25m 5:40.42
20 4 Ashkan Alyasvand Malmö Kappsimningsklubb 2006 AH9906 25m 5:42.85
21 175 Pierrick Lagoguez Simklubben Poseidon 2006 AF6506 25m 6:00.23
22 135 Ozzy Melin Kristianstads SLS 2006 AJ3106 25m 6:00.30
19 200m Frisim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 142 Isabella Hua Ringsjö Simklubb 2007 AE0607 25m 2:28.10
2 504 Tilda Stenmark Ängelholms Simsällskap 2007 AP9807 25m 2:28.58
3 398 Amanda Blomkvist Landskrona Simsällskap 2007 AD0607 25m 2:29.93
4 408 Emma Maric Landskrona Simsällskap 2007 AQ5607 25m 2:30.19
5 404 Clara Andersson Landskrona Simsällskap 2007 AO7407 25m 2:32.13
6 184 Hedda Toth Simklubben Poseidon 2007 AJ6807 25m 2:32.23
7 56 Sofie Jönsson Sjöbo Simsällskap 2007 AI9607 25m 2:32.59
8 54 Nellie Björkqvist Sjöbo Simsällskap 2007 AX2207 25m 2:36.50
9 261 Emma Hägglund Helsingborgs Simsällskap 2007 AQ3607 25m 2:37.77
10 267 Mika Rönndahl Helsingborgs Simsällskap 2007 AW0607 25m 2:37.80
11 2 Freja Härstedt Föreningen Trelleborg Sim 2007 AB5407 25m 2:38.78
12 93 Alice Strömberg Ystads Simsällskap 2007 AB4207 25m 2:41.90
13 446 Valentina Fanu S 71 2007 AF7207 25m 2:42.13
14 8 Malva Collvin Malmö Kappsimningsklubb 2007 AL0207 25m 2:42.46
15 18 Charlotte Krüger Malmö Kappsimningsklubb 2007 AF9407 25m 2:43.76
16 262 Tosca Nilbo Burren Helsingborgs Simsällskap 2007 AQ2607 25m 2:43.93
17 10 Alicia Ekelund Malmö Kappsimningsklubb 2007 AG8407 25m 2:44.03
18 263 Saga Nilsson Helsingborgs Simsällskap 2007 AQ4607 25m 2:45.41
19 498 Vera Harrysson Ängelholms Simsällskap 2007 AF2207 25m 2:47.47
20 520 Agnes Ohlsson Föreningen Österlen Sim 2007 AY0807 25m 2:48.77
21 123 Bodil Zettervall Karlskrona Simsällskap 2007 AB4607 25m 2:49.25
22 110 Axelina Kläfverud Karlshamns Simklubb 2007 AE6607 25m 2:49.29
23 65 Lisa Brase Vellinge-Näsets Simklubb 2007 AU8407 25m 2:51.17
24 445 Mathilda Andersson S 71 2007 AF5207 25m 2:52.09
20 200m Frisim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 211 Albin Nyholm Simklubben Triton 25m 2:26.58
2007 AA2307
2 144 Alexander Zhang Ringsjö Simklubb 25m 2:26.83
2007 AG3707
3 41 Arvid Johansson Simklubben Ran 25m 2:32.23
2007 AJ0707
4 143 Benjamin Huasson Ringsjö Simklubb 25m 2:36.94
2007 AA5707
5 320 Victor Sandrup Höganäs Simsällskap 25m 2:39.38
2007 AG0107
6 359 Erik Björk Kappsimningsklubben Karpen 25m 2:43.12
2007 AF5107
7 202 Albin Björnström Simklubben Triton 25m 2:44.29
2007 AB9107
8 257 Lucas Langell Helsingborgs Simsällskap 25m 2:45.40
2007 AG7707
9 455 Oliver Björk Simklubben Lödde 25m 2:46.90
2007 AA7907
10 409 Andy Hadzic Landskrona Simsällskap 25m 2:47.05
2007 AL2107
11 456 Sebastian Björk Simklubben Lödde 25m 2:47.97
2007 AA5907
12 23 Tobias Persson Malmö Kappsimningsklubb 2007 AE5307 25m 2:48.67
13 156 Benjamin Andersson
Medhanie
Simklubben Poseidon 2007 AE0707 25m 2:50.11
14 19 Viktor Lövberg Malmö Kappsimningsklubb 2007 AB0307 25m 2:53.57
15 265 Erik Sperling Helsingborgs Simsällskap 2007 AI3707 25m 2:54.07
16 162 Ruslan Dzhamalov Simklubben Poseidon 2007 AK2307 25m 2:54.39
17 460 Tim Edelberg Simklubben Lödde 2007 AB1507 25m 2:58.68
18