Startlista
Arena Poseidon Team Cup
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 sep 2019 till den 8 sep 2019
1 8x50 Buttefly Relay Mixed
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 359 Poseidon 5 Simklubben Poseidon 2000 25m
2 378 HS 2 Helsingborgs Simsällskap 2000 25m
3 355 Poseidon 1 Simklubben Poseidon 2000 25m
4 358 Poseidon 4 Simklubben Poseidon 2000 25m
5 377 HS 1 Helsingborgs Simsällskap 2000 25m
6 360 Poseidon 6 Simklubben Poseidon 2000 25m
7 173 Karlskrona Simsällskap Karlskrona Simsällskap 2000 25m
8 356 Poseidon 2 Simklubben Poseidon 2000 25m
9 357 Poseidon 3 Simklubben Poseidon 2000 25m
2 100m Freestyle Woman 17+
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 348 Magdalena Kuras Simklubben Triton 1988 AR9288 25m 54.18
2 286 Emilia Rönningdal S 71 2002 AC6202 25m 56.37
3 52 Sara Sylvest Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2000 0086AD 25m 56.91
4 11 Regitze Gaard Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2001 0178AG 25m 58.18
5 186 Elin Melin Simklubben Poseidon 2000 AB4800 25m 58.65
6 187 Stina Lindberg Simklubben Poseidon 2000 AC6200 25m 58.85
7 46 Liva Schmid Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2000 0012AV 25m 59.13
8 15 Sofie Hansen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2002 0202AI 25m 59.17
9 147 Linn Rosenius Karlskrona Simsällskap 2002 AA4602 25m 59.70
10 306 Tilde Anderberg-Richard Sjöbo Simsällskap 1999 AU5499 25m 1:01.44
11 71 Ebba Jälminger Helsingborgs Simsällskap 2002 AO9602 25m 1:01.75
12 153 Aurora Nilsson Karlskrona Simsällskap 2002 AL9602 25m 1:02.24
13 146 Disa Gladher Karlskrona Simsällskap 2002 AA2202 25m 1:02.87
14 155 Tove Lindén Karlskrona Simsällskap 25m 1:03.52
2002 AH8702
15 195 Carolina Åsberg Simklubben Poseidon 25m 1:03.94
2002 AJ1802
16 156 Tufva Alexandersson Karlskrona Simsällskap 25m 1:04.28
2002 AV9202
3 100m Freestyle Man 17+
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 39 Sebastian Ovesen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
1994 9429AB 25m 50.03
2 189 Gustav Östlund Simklubben Poseidon 2000 AH1100 25m 51.23
3 188 Isak Larsson Simklubben Poseidon 2000 AF4900 25m 51.24
4 21 Jacob M. Jørgensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
1997 9737AB 25m 51.79
5 34 Óli Mortensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
1996 9603AN 25m 51.93
6 22 Jonas M. Jørgensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2001 0193AA 25m 51.95
7 190 Victor Bergstrand Simklubben Poseidon 2000 AI8100 25m 52.57
8 1 Roar Andersen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2001 0183AA 25m 52.74
9 38 Jakob Strunge Nissen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2002 0291AC 25m 54.57
10 288 Birkan Ates S 71 2002 AD8302 25m 54.77
11 45 Christian Rasmussen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
1998 9867AF 50m 54.91
12 170 Dennis Micin Karlskrona Simsällskap 2002 AX3902 25m 55.27
13 193 Anton Jansson Simklubben Poseidon 2002 AC4702 25m 55.72
14 203 Pontus Hake Simklubben Poseidon 2001 AS8501 25m 55.72
15 148 Marcus Barkrot Karlskrona Simsällskap 2002 AD7502 25m 55.87
16 185 Alexander Waldo Simklubben Poseidon 1998 AF7998 25m 56.75
17 56 Ferdinand Wahl Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2000 0089AB 25m 57.16
18 149 Elias Nilsson Karlskrona Simsällskap 2002 AD9502 25m 59.51
19 201 Emil Pettersson Simklubben Poseidon 2002 AM6702 25m 1:00.73
4 100m Freestyle Woma 15-16
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 40 Tine Petersen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0304AO 25m 58.91
2 32 Emilie Meng Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0318AC 25m 59.19
3 83 Tyra Littorin Helsingborgs Simsällskap 2004 AG8404 25m 59.41
4 91 Elsa Andersson Helsingborgs Simsällskap 2004 AO3804 25m 59.68
5 14 Sarah Sirek Hansen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0352AB 25m 59.94
6 84 Emilia Nordén Helsingborgs Simsällskap 2003 AT3803 25m 1:00.47
7 82 Hanna Pettersson Helsingborgs Simsällskap 2003 AR1803 25m 1:01.30
8 90 Cajsa Wöhl Helsingborgs Simsällskap 2004 AP3204 25m 1:01.41
9 292 Emma Ragnarsson S 71 2004 AI4203 25m 1:01.50
10 35 Mathilde Yde Munkebæk Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0386AC 25m 1:01.72
11 47 Alma Heyn Stage Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2004 0462AC 25m 1:01.74
12 72 Alicia Johansson Helsingborgs Simsällskap 2003 AI2603 25m 1:01.83
13 130 Nina Podric Helsingborgs Simsällskap 2004 BU7604 25m 1:01.94
14 152 Tuva Pålsson Karlskrona Simsällskap 2003 AC8803 25m 1:02.48
15 68 Tuva Edvinsson Helsingborgs Simsällskap 2004 AB7604 25m 1:02.50
16 20 Luna Fyller Jacobsen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0308AO 25m 1:03.40
17 123 Kornelia Pavlovic Helsingborgs Simsällskap 50m 1:04.44
2004 BR3204
18 93 Anna Nilsson Helsingborgs Simsällskap 25m 1:05.94
2003 BF3203
19 291 Michaela Ruzic S 71 25m 1:06.64
2003 AG8203
20 209 Olivia Olsson Simklubben Poseidon 25m 1:08.68
2004 AL1804
21 81 Cecilia Pettersson Helsingborgs Simsällskap 25m 1:08.70
2003 AR2803
22 290 Lovisa Rohlin S 71 25m 1:08.76
2004 AB9404
23 151 Sarah Petersson Karlskrona Simsällskap 25m 1:09.00
2003 AC7803
24 158 Elsa Bergelin Karlskrona Simsällskap 25m 1:12.60
2004 AH0204
25 238 Louise Hörup Simklubben Poseidon 25m 1:12.93
2004 BN4204
26 167 Emmy Johansson Karlskrona Simsällskap 25m 1:19.34
2004 BK1604
5 100m Freestyle Man 15-16
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 77 Henning Cederlund Helsingborgs Simsällskap 2003 AI1303 25m 53.09
2 29 Joakim Køhn Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0375AE 25m 53.14
3 79 William Lundblad Helsingborgs Simsällskap 2004 AC9904 25m 53.95
4 48 Carl Heyn Stage Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0331AD 25m 54.16
5 70 Jacob Söderberg Helsingborgs Simsällskap 2003 AD2103 25m 55.06
6 89 Alan Jovic Helsingborgs Simsällskap 2004 AG5904 25m 56.90
7 217 David Olofsson Simklubben Poseidon 2004 AJ9104 25m 57.07
8 24 Mikkel Jørgensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0365AE 25m 57.23
9 107 Kasper Nygren Helsingborgs Simsällskap 2004 AN5304 50m 57.42
10 150 William Svensson Karlskrona Simsällskap 2003 AB9103 25m 57.58
11 157 Hannes Wrenne Karlskrona Simsällskap 2004 AC4304 25m 57.85
12 108 Olle Olsson Helsingborgs Simsällskap 2004 AN7304 25m 58.24
13 202 Nils Tired Simklubben Poseidon 2003 AH2903 25m 58.46
14 5 Mathias Christensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2004 0489AE 25m 58.77
15 55 Andreas Eriksen Tankmar Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2004 0471AE 25m 58.79
16 207 Melvin Malm Simklubben Poseidon 25m 59.13
2004 AE3704
17 225 Elias af Trampe Simklubben Poseidon 25m 59.51
2004 AN6704
18 28 Oscar Kroos Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
50m 1:00.64
2004 0459AF
19 145 Alexander Cercado Helsingborgs Simsällskap 2004 BW5504 25m 1:00.72
20 204 Carl Elmer Simklubben Poseidon 2003 AK2103 25m 1:00.92
21 208 Joel Henriksson Simklubben Poseidon 2003 AL2503 25m 1:01.42
22 88 Adam Juliusson Helsingborgs Simsällskap 2004 AG4904 25m 1:01.49
23 230 Victor Khan-Amidy Simklubben Poseidon 2004 AQ8904 25m 1:02.66
24 231 Edvin Dahlén Simklubben Poseidon 2004 AQ9904 25m 1:03.43
25 221 Axel Sandberg Simklubben Poseidon 2004 AA7307 25m 1:03.53
26 215 Elias Löfström Simklubben Poseidon 2004 AI2504 25m 1:04.24
27 18 Alexander Hillhouse Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2004 0461AL 50m 1:06.14
28 237 Olle Zetterström Simklubben Poseidon 2003 AW1103 50m 1:07.62
29 227 David Hallstäde Simklubben Poseidon 2004 AN9704 50m 1:08.74
30 365 Philip Turkowitch Kalmar Simsällskap 2003 AY0703 25m
31 366 Axel Auer Karlskrona Simsällskap 2003 AB8103 25m
32 364 Hugo Vaide Ängelholms Simsällskap 2003 AD8903 25m
6 100m Freestyle Woma 13-14
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 161 Siri Lindén Karlskrona Simsällskap 2005 AF2205 25m 58.99
2 111 Liv Bexell Helsingborgs Simsällskap 2005 BD2205 25m 1:00.62
3 99 Hildur Andersson Helsingborgs Simsällskap 2005 AO7605 25m 1:01.94
4 106 Vega Vollmer Helsingborgs Simsällskap 2005 AO3805 25m 1:02.40
5 96 Alva Landälv Helsingborgs Simsällskap 2005 AO4605 25m 1:02.53
6 224 Frida Jansson Simklubben Poseidon 2006 AE7206 25m 1:02.60
7 160 Lovisa Nilsson Karlskrona Simsällskap 2006 AA0606 25m 1:02.80
8 206 Vanessa Johansson Simklubben Poseidon 2006 AA4606 25m 1:03.22
9 12 Emma Karoline Guldberg Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2005 0578AK 25m 1:03.31
10 100 Izabelle Agrell Helsingborgs Simsällskap 2006 AF5406 25m 1:04.12
11 98 Ebba Jönsson Helsingborgs Simsällskap 2005 AO1605 25m 1:04.16
12 122 Kerstin Cederlund Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ6806 25m 1:04.23
13 37 Molly Namensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2006 0684AJ 25m 1:04.50
14 159 Myra Ramström-Andersson Karlskrona Simsällskap 2005 AC3605 25m 1:04.97
15 294 Agnes Alm S 71 2006 AA0806 25m 1:05.62
16 49 Victoria W. Stahl Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2005 0566AJ 25m 1:06.66
17 298 Veronika Ruzic S 71 25m 1:06.66
2006 AH1606
18 102 Klara Pantev Helsingborgs Simsällskap 25m 1:07.00
2005 AO6805
19 110 Ella Berg Helsingborgs Simsällskap 25m 1:07.15
2006 AQ0606
20 120 Sally Persson Helsingborgs Simsällskap 25m 1:07.48
2006 AQ0806
21 216 Johanna Andersson Medhanie Simklubben Poseidon 25m 1:08.81
2005 AG0405
22 3 Amalie Backhausen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
50m 1:09.47
2006 0676AL
23 242 Linnea Costa Caesar Simklubben Poseidon 2006 AW7606 25m 1:09.56
24 129 Saga Holst Helsingborgs Simsällskap 2006 BA6606 25m 1:09.66
25 115 Emma Jönsson Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ6406 25m 1:09.96
26 105 Patrisia Lindén Helsingborgs Simsällskap 2005 AO3605 25m 1:10.60
27 97 Amanda Jälminger Helsingborgs Simsällskap 2005 AO9605 50m 1:10.71
28 141 Alma Palmö Helsingborgs Simsällskap 2006 BL9606 25m 1:10.77
29 239 Emma Pjanic Simklubben Poseidon 2005 BH3605 25m 1:10.84
30 41 Katja Poulsen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2006 0624AJ 25m 1:10.88
31 36 Alma Møller-Ern Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2006 0662AB 50m 1:10.98
32 166 Matilda Chenon Samuelsson Karlskrona Simsällskap 2006 AL7406 25m 1:14.42
33 234 Anna Markenlöv Simklubben Poseidon 2005 AX4805 25m 1:23.61
7 100m Freestyle Man 13-14
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 87 Felix Tjärnberg Helsingborgs Simsällskap 2005 AB5305 25m 55.22
2 59 Axel Vaide Ängelholms Simsällskap 2005 AB2705 25m 55.84
3 101 Jacob Langell Helsingborgs Simsällskap 2005 AG2105 25m 57.29
4 43 Casper Puggaard Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2005 0593AA 50m 58.42
5 273 Nayan Ljungholm Simklubben Poseidon 2005 AW5705 25m 1:01.00
6 213 Philip Björkman Simklubben Poseidon 2005 AC9105 25m 1:01.27
7 299 Karl Oredsson S 71 2006 AD9706 25m 1:02.28
8 241 Filip Lönnerfors Simklubben Poseidon 2006 AK4906 25m 1:02.32
9 154 Axel Gladher Karlskrona Simsällskap 2006 AA1106 25m 1:02.39
10 124 Hilding Hallberg Helsingborgs Simsällskap 2005 AP6105 50m 1:02.77
11 137 Anton Forsberg Helsingborgs Simsällskap 2005 AU7305 25m 1:03.55
12 121 Malte Svensson Helsingborgs Simsällskap 2005 AN2305 25m 1:03.82
13 223 Martin Pettersson Simklubben Poseidon 2005 AE1505 25m 1:03.99
14 54 Mads Sørensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2005 0585AB 50m 1:04.26
15 50 Lucas Svej Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
50m 1:04.97
2005 0595AN
16 128 Melvin Losvall Helsingborgs Simsällskap 2006 AM2906 50m 1:05.94
17 226 Axel Carlius Simklubben Poseidon 2006 AC4906 25m 1:06.91
18 162 Måns Fridström Karlskrona Simsällskap 2006 AC8906 25m 1:07.09
19 168 Barnabás Tóth Karlskrona Simsällskap 2005 AL4505 50m 1:07.21
20 9 Emil Espinoza Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2006 0623AL 25m 1:07.44
21 31 Tobias Melhede Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2006 0653AA 25m 1:07.68
22 51 Martin Svendson Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2005 0571AJ 50m 1:07.81
23 2 Frederik Grove Ankerdal Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2005 0539AF 50m 1:07.84
24 379 Elias Albrektsson Simsällskapet Iden 2006 AF4706 25m 1:07.94
25 140 Erik Näsström Helsingborgs Simsällskap 2006 AS3506 25m 1:08.22
26 58 Sebastian Højer Øster Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2006 0679AE 25m 1:08.30
27 25 Frederik Knakkergaard Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2005 0509AJ 50m 1:09.26
28 119 Wille Palm Helsingborgs Simsällskap 2005 AN4105 25m 1:09.92
29 222 Alfred Pettersson Simklubben Poseidon 2005 AE2505 25m 1:10.43
30 33 Gustav Majkjær Mikkelsen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2005 0577AJ 50m 1:10.64
31 57 Marcus Skov Zacho Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2006 0641AK 25m 1:10.65
32 171 Melvin Petersson Karlskrona Simsällskap 2005 AR4105 25m 1:11.74
33 232 Caspian Rosengren Simklubben Poseidon 2005 AK5505 50m 1:12.08
34 27 Karl Svane Kristensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2005 0529AJ 50m 1:13.32
35 263 Vidar Bentzer Simklubben Poseidon 2006 AS0706 50m 1:15.47
36 53 Carl S. Sørensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2006 0651AF 25m 1:16.25
37 172 Carl Rexeke Karlskrona Simsällskap 25m 1:16.75
2006 AU3506
38 233 Pierrick Lagoguez Simklubben Poseidon 25m 1:18.38
2006 AF6506
39 6 Philip Schou Christiansen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
25m 1:22.70
2006 0689AJ
40 169 Bastian Durdel Karlskrona Simsällskap 2006 AH7506 25m 1:32.12
8 100m Freestyle Woman -12
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 17 Sofie Ravn Herche Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2007 0766AE 50m 1:03.26
2 240 Hedda Toth Simklubben Poseidon 2007 AJ6807 25m 1:04.94
3 7 Martine Damborg Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2007 0742AF 50m 1:05.43
4 13 Emma Hansen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2007 0742AB 50m 1:06.18
5 118 Elin Nilsson Helsingborgs Simsällskap 2007 AG1607 25m 1:08.82
6 296 Freja Malmgren S 71 2007 AA8207 50m 1:09.21
7 372 Tosca Nilbo Burren Helsingborgs Simsällskap 2007 AQ2607 50m 1:10.95
8 373 Wilma Hultberg Kullberg Helsingborgs Simsällskap 2007 AQ9407 50m 1:11.02
9 134 Maja Bengtsson Helsingborgs Simsällskap 2007 AQ8407 25m 1:11.08
10 371 Mika Rönndahl Helsingborgs Simsällskap 2007 AW0607 50m 1:11.38
11 164 Bodil Zettervall Karlskrona Simsällskap 2007 AB4607 25m 1:14.06
12 16 Smilla Hauge Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2007 0798AM 25m 1:14.70
13 247 Sofie Khan-Amidy Simklubben Poseidon 25m 1:16.29
2007 AP5407
14 274 Mia Ljungholm Simklubben Poseidon 25m 1:16.42
2007 BG2407
15 30 Mollie Kaustrup Lindemose Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
25m 1:16.58
2007 0798AI
16 139 Hillevi Jansons Helsingborgs Simsällskap 2007 AY3807 25m 1:18.04
17 272 Isabella Nilsson Simklubben Poseidon 2008 AT6408 50m 1:18.62
18 236 Hanna Masoumi Simklubben Poseidon 2007 AD6807 50m 1:19.72
19 303 Wilda Thorgren S 71 2007 AF4207 25m 1:19.89
20 44 Ingeborg Fleron Qvant Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2007 0756AN 25m 1:19.94
21 23 Laura Jørgensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2007 0754AJ 50m 1:20.31
22 376 Zamie Skog Helsingborgs Simsällskap 2007 AQ1607 50m 1:20.46
23 383 Maja Palmqvist S 71 2007 AD0207 25m 1:21.86
24 256 Astrid Larsson Simklubben Poseidon 2008 AK1208 50m 1:23.24
25 245 Hao Zheng Simklubben Poseidon 2007 AL9207 50m 1:23.43
26 367 Dehlia Svensson Helsingborgs Simsällskap 2007 BI5207 50m 1:23.55
27 10 Sophie Harborg Fuchs Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2007 0762AJ 50m 1:23.64
28 255 Isabelle Hallencreutz Simklubben Poseidon 50m 1:25.05
2007 AV9807
29 19 Freja Fyller Jacobsen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
25m 1:25.15
2007 0774AJ
30 257 Ebba Eriksson Simklubben Poseidon 2008 AK0808 50m 1:25.16
31 269 Ingrid Nilsson Simklubben Poseidon 2007 BF4207 25m 1:26.27
32 252 Hennie Bergquist Simklubben Poseidon 2008 AJ5808 50m 1:27.28
33 266 Giuliana Cibinetto Simklubben Poseidon 2007 BA7407 25m 1:29.44
34 265 Alice Seyffart Simklubben Poseidon 2008 AO6208 25m 1:31.61
35 260 Freja Havelius Simklubben Poseidon 2007 AX8207 25m 1:35.11
36 275 Tyra Henricsson Simklubben Poseidon 2007 BH4207 25m 1:37.24
37 251 Pia Drazdziule Simklubben Poseidon 2008 AJ3808 25m 1:38.25
38 261 Anja  Lindroth Simklubben Poseidon 2009 AD1409 25m 1:41.32
39 267 Astrid Zetterström Simklubben Poseidon 2008 AO5208 50m 1:49.48
40 283 Emma Särnstrand Simklubben Poseidon 2008 BB3808 50m 1:50.99
41 271 Ronja Karlsson Simklubben Poseidon 2009 AH6809 25m 1:59.16
42 284 Saga Elmér Simklubben Poseidon 2008 BB4008 25m 2:01.63
43 264 Aylin Rosengren Simklubben Poseidon 2007 BA6407 25m 2:13.27
44 280 Tyra Ekeberg Simklubben Poseidon 2007 BI1407 25m
45 368 Alicia Björkqvist Helsingborgs Simsällskap 2007 BK4007 25m
46 375 Olivia Hansson Helsingborgs Simsällskap 2007 BM6607 25m
47 278 Bára Beranova Simklubben Poseidon 2008 AX4208 25m
48 282 Elsa Holmqvist Simklubben Poseidon 2009 AO6209 25m
49 276 Ester Giselsson Tholin Simklubben Poseidon 2009 AL1209 25m
50 144 Filippa Vulic Helsingborgs Simsällskap 2007 BM6407 25m
9 100m Freestyle Man -12
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 61 Theo Muscalu Simsällskapet Iden 25m 1:07.88
2007 AJ4107
2 258 Ruslan Dzhamalov Simklubben Poseidon 25m 1:13.06
2007 AK2307
3 132 Lucas Langell Helsingborgs Simsällskap 25m 1:13.55
2007 AG7707
4 133 Axel Wöhl Helsingborgs Simsällskap 25m 1:14.53
2007 AG5707
5 165 Neo Evertsson Karlskrona Simsällskap 25m 1:15.18
2007 AB2307
6 131 Gustav Ingoldsson Helsingborgs Simsällskap 50m 1:16.34
2007 AG6707
7 163 Felix Hoffmann Karlskrona Simsällskap 50m 1:16.55
2007 AA9507
8 60 Tim Edelberg Simklubben Lödde 25m 1:16.63
2007 AB1507
9 246 Benjamin Andersson
Medhanie
Simklubben Poseidon 50m 1:16.65
2007 AE0707
10 250 Björn Lundin Linnér Simklubben Poseidon 2008 AE1108 25m 1:17.17
11 244 Vide Sandberg Simklubben Poseidon 2007 AE6507 25m 1:18.99
12 254 Albin Wikström Simklubben Poseidon 2007 AJ5707 50m 1:21.94
13 262 Esbjörn Nilsson Simklubben Poseidon 2007 AK4907 25m 1:24.60
14 270 Kristoffer Nilsson Simklubben Poseidon 2007 AO5707 25m 1:31.53
15 277 Simon Löndahl Simklubben Poseidon 2008 AM2708 25m 1:32.97
16 382 Hampus Björkdahl Simsällskapet Iden 2008 AH5908 25m 1:33.13
17 281 Arthur Ekman Simklubben Poseidon 2007 AR6107 50m 1:36.39
18 248 Alfred Fogelmark Simklubben Poseidon 2007 AG1507 25m 1:37.74
19 268 Ariv Deolalikar Simklubben Poseidon 2007 AN5707 25m 1:37.85
20 279 John Östlund Simklubben Poseidon 2008 AM3108 25m 1:46.53
10 200m Backstroke Woman -14
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 111 Liv Bexell Helsingborgs Simsällskap 50m 2:27.87
2005 BD2205
2 212 Ida Nordberg Simklubben Poseidon 25m 2:31.91
2006 AB4406
3 98 Ebba Jönsson Helsingborgs Simsällskap 50m 2:34.20
2005 AO1605
4 7 Martine Damborg Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
25m 2:35.45
2007 0742AF
5 26 Caroline Koch Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2005 0536AC 25m 2:36.30
6 4 Mille Maxwell Berthou Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2005 0534AA 25m 2:37.52
7 102 Klara Pantev Helsingborgs Simsällskap 2005 AO6805 25m 2:43.42
8 296 Freja Malmgren S 71 2007 AA8207 25m 2:48.23
9 161 Siri Lindén Karlskrona Simsällskap 2005 AF2205 50m 2:48.69
10 120 Sally Persson Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ0806 25m 2:49.52
11 99 Hildur Andersson Helsingborgs Simsällskap 2005 AO7605 25m 2:49.59
12 118 Elin Nilsson Helsingborgs Simsällskap 2007 AG1607 25m 2:51.00
13 243 Ella Zetterström Simklubben Poseidon 2005 BH2805 25m 2:54.20
14 96 Alva Landälv Helsingborgs Simsällskap 2005 AO4605 25m 2:59.47
15 129 Saga Holst Helsingborgs Simsällskap 2006 BA6606 25m 3:03.00
16 247 Sofie Khan-Amidy Simklubben Poseidon 2007 AP5407 50m 3:07.62
17 10 Sophie Harborg Fuchs Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2007 0762AJ 25m 3:26.85
18 106 Vega Vollmer Helsingborgs Simsällskap 2005 AO3805 25m
19 373 Wilma Hultberg Kullberg Helsingborgs Simsällskap 2007 AQ9407 25m
20 97 Amanda Jälminger Helsingborgs Simsällskap 2005 AO9605 25m
21 376 Zamie Skog Helsingborgs Simsällskap 2007 AQ1607 25m
22 367 Dehlia Svensson Helsingborgs Simsällskap 2007 BI5207 25m
11 200m Backstroke Man -14
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 43 Casper Puggaard Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2005 0593AA 25m 2:13.52
2 101 Jacob Langell Helsingborgs Simsällskap 50m 2:25.24
2005 AG2105
3 59 Axel Vaide Ängelholms Simsällskap 25m 2:26.28
2005 AB2705
4 214 Lucas Bontidean Simklubben Poseidon 25m 2:26.55
2005 AC0305
5 2 Frederik Grove Ankerdal Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
50m 2:35.23
2005 0539AF
6 226 Axel Carlius Simklubben Poseidon 2006 AC4906 25m 2:40.84
7 124 Hilding Hallberg Helsingborgs Simsällskap 2005 AP6105 25m 2:49.45
8 168 Barnabás Tóth Karlskrona Simsällskap 2005 AL4505 50m 2:49.87
9 171 Melvin Petersson Karlskrona Simsällskap 2005 AR4105 25m 3:04.29
10 244 Vide Sandberg Simklubben Poseidon 2007 AE6507 50m 3:11.38
11 163 Felix Hoffmann Karlskrona Simsällskap 2007 AA9507 50m 3:17.61
12 87 Felix Tjärnberg Helsingborgs Simsällskap 2005 AB5305 25m
13 121 Malte Svensson Helsingborgs Simsällskap 2005 AN2305 25m
14 132 Lucas Langell Helsingborgs Simsällskap 2007 AG7707 25m
12 200m Backstroke Woman 15+
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 52 Sara Sylvest Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2000 0086AD 25m 2:10.85
2 47 Alma Heyn Stage Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2004 0462AC 25m 2:19.94
3 72 Alicia Johansson Helsingborgs Simsällskap 2003 AI2603 25m 2:20.01
4 11 Regitze Gaard Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2001 0178AG 25m 2:22.26
5 84 Emilia Nordén Helsingborgs Simsällskap 2003 AT3803 25m 2:22.39
6 32 Emilie Meng Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0318AC 25m 2:23.55
7 83 Tyra Littorin Helsingborgs Simsällskap 25m 2:25.73
2004 AG8404
8 130 Nina Podric Helsingborgs Simsällskap 25m 2:26.30
2004 BU7604
9 40 Tine Petersen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
25m 2:27.65
2003 0304AO
10 123 Kornelia Pavlovic Helsingborgs Simsällskap 2004 BR3204 25m 2:28.11
11 91 Elsa Andersson Helsingborgs Simsällskap 2004 AO3804 25m 2:28.70
12 195 Carolina Åsberg Simklubben Poseidon 2002 AJ1802 25m 2:32.83
13 90 Cajsa Wöhl Helsingborgs Simsällskap 2004 AP3204 25m 2:33.94
14 93 Anna Nilsson Helsingborgs Simsällskap 2003 BF3203 25m 2:42.89
15 210 Sofia Hake Simklubben Poseidon 2003 BD4403 25m 2:44.00
16 68 Tuva Edvinsson Helsingborgs Simsällskap 2004 AB7604 25m 2:46.30
17 290 Lovisa Rohlin S 71 2004 AB9404 25m 2:48.39
18 219 Emelie Stridh Simklubben Poseidon 2004 AW3404 25m 2:53.33
13 200m Backstroke Man 15+
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 38 Jakob Strunge Nissen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2002 0291AC 25m 1:59.99
2 21 Jacob M. Jørgensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
1997 9737AB 25m 2:01.37
3 29 Joakim Køhn Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0375AE 25m 2:12.15
4 79 William Lundblad Helsingborgs Simsällskap 2004 AC9904 25m 2:16.23
5 108 Olle Olsson Helsingborgs Simsällskap 2004 AN7304 25m 2:16.79
6 89 Alan Jovic Helsingborgs Simsällskap 2004 AG5904 25m 2:16.80
7 201 Emil Pettersson Simklubben Poseidon 2002 AM6702 25m 2:17.22
8 70 Jacob Söderberg Helsingborgs Simsällskap 2003 AD2103 25m 2:17.78
9 42 Viggo Prehn Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2004 0493AE 25m 2:21.46
10 107 Kasper Nygren Helsingborgs Simsällskap 25m 2:28.97
2004 AN5304
11 8 Niklas Wiese Dobel Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
25m 2:29.36
2004 0433AB
12 88 Adam Juliusson Helsingborgs Simsällskap 2004 AG4904 25m 2:33.17
13 228 Edvard Levau Simklubben Poseidon 2004 AN0904 50m 2:39.09
14 10x50 Frestyle 25-100-25
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 355 Poseidon 1 Simklubben Poseidon 2000 25m
2 361 Poseidon 7 Simklubben Poseidon 2000 25m
3 358 Poseidon 4 Simklubben Poseidon 2000 25m
4 377 HS 1 Helsingborgs Simsällskap 2000 25m
5 360 Poseidon 6 Simklubben Poseidon 2000 25m
6 359 Poseidon 5 Simklubben Poseidon 2000 25m
7 378 HS 2 Helsingborgs Simsällskap 2000 25m
8 173 Karlskrona Simsällskap Karlskrona Simsällskap 2000 25m
9 357 Poseidon 3 Simklubben Poseidon 2000 25m
10 356 Poseidon 2 Simklubben Poseidon 2000 25m
15 200m Medley Woman 17+
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 286 Emilia Rönningdal S 71 2002 AC6202 25m 2:15.09
2 11 Regitze Gaard Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2001 0178AG 25m 2:15.59
3 348 Magdalena Kuras Simklubben Triton 1988 AR9288 25m 2:22.37
4 46 Liva Schmid Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2000 0012AV 25m 2:22.72
5 315 Isabella Lagnerup Simklubben Sydsim 2000 AS7800 25m 2:28.72
6 153 Aurora Nilsson Karlskrona Simsällskap 2002 AL9602 25m 2:39.81
7 287 Tilda Ericsson S 71 2002 AH0402 25m 2:40.13
8 156 Tufva Alexandersson Karlskrona Simsällskap 2002 AV9202 25m 2:41.98
9 316 Emilia Eek Simklubben Sydsim 2001 AP0401 25m 2:43.65
10 369 Belinda Vedlugaite Klippans Simsällskap 2000 BK5200 25m 2:43.67
16 200m Medley Man 17+
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 21 Jacob M. Jørgensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
1997 9737AB 25m 1:59.85
2 39 Sebastian Ovesen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
25m 2:00.95
1994 9429AB
3 38 Jakob Strunge Nissen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2002 0291AC 25m 2:06.83
4 190 Victor Bergstrand Simklubben Poseidon 2000 AI8100 25m 2:07.08
5 190 Victor Bergstrand Simklubben Poseidon 2000 AI8100 25m 2:07.08
6 196 Nils Wergeland Simklubben Poseidon 2002 AE4902 25m 2:08.21
7 56 Ferdinand Wahl Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2000 0089AB 25m 2:10.68
8 34 Óli Mortensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
1996 9603AN 50m 2:13.61
9 63 Filip Salbrink Eslövs Simsällskap 25m 2:15.02
2002 AH6502
10 69 Gustav Lind Helsingborgs Simsällskap 50m 2:15.08
2002 AG7702
11 318 Jens Christiansen Simklubben Sydsim 25m 2:15.75
2001 AJ7901
12 1 Roar Andersen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
25m 2:20.09
2001 0183AA
13 192 Ian Hangård Simklubben Poseidon 2002 AB5302 25m 2:20.67
14 285 Philip Rantzow S 71 1999 AC7399 25m 2:21.75
15 200 Linus Ljunghusen Simklubben Poseidon 2000 AT6900 25m 2:22.63
16 201 Emil Pettersson Simklubben Poseidon 2002 AM6702 25m 2:23.99
17 65 André Philipsson Eriksson Helsingborgs Simsällskap 2001 AH1501 25m 2:30.25
18 148 Marcus Barkrot Karlskrona Simsällskap 2002 AD7502 25m 2:32.51
19 317 Vilhelm Andersson Simklubben Sydsim 2002 AE1502 25m 2:32.53
17 200m Medley Woman 15-16
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 83 Tyra Littorin Helsingborgs Simsällskap 25m 2:26.58
2004 AG8404
2 350 Olivia Hansson Kiviks Simklubb 25m 2:27.00
2003 AP5403
3 218 Boel Bergquist Simklubben Poseidon 25m 2:27.69
2003 BI2803
4 91 Elsa Andersson Helsingborgs Simsällskap 25m 2:28.56
2004 AO3804
5 292 Emma Ragnarsson S 71 25m 2:29.24
2004 AI4203
6 72 Alicia Johansson Helsingborgs Simsällskap 25m 2:30.13
2003 AI2603
7 130 Nina Podric Helsingborgs Simsällskap 25m 2:30.60
2004 BU7604
8 351 Julia Olsson Kiviks Simklubb 25m 2:30.98
2004 AL0804
9 90 Cajsa Wöhl Helsingborgs Simsällskap 25m 2:32.93
2004 AP3204
10 123 Kornelia Pavlovic Helsingborgs Simsällskap 25m 2:33.92
2004 BR3204
11 352 Thea Brünjes Kiviks Simklubb 25m 2:36.62
2004 BF3604
12 20 Luna Fyller Jacobsen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
25m 2:37.18
2003 0308AO
13 320 Matilda Liljekvist Simklubben Sydsim 2004 AD7204 25m 2:37.86
14 85 Karla Stjepanetic Helsingborgs Simsällskap 2003 AT2803 25m 2:41.37
15 68 Tuva Edvinsson Helsingborgs Simsällskap 2004 AB7604 25m 2:44.08
16 209 Olivia Olsson Simklubben Poseidon 2004 AL1804 25m 2:44.50
17 291 Michaela Ruzic S 71 2003 AG8203 25m 2:46.04
18 151 Sarah Petersson Karlskrona Simsällskap 2003 AC7803 25m 2:47.80
19 92 Johanna Hofvendahl Helsingborgs Simsällskap 2004 AO6804 25m 2:48.29
20 332 Lovisa Yngvesson Simklubben Sydsim 2004 BK5204 25m 2:52.47
21 297 Rebecka Ungureanu S 71 2004 AX7404 25m 2:52.48
22 323 Jennie Christiansen Simklubben Sydsim 2004 AL3204 25m 2:54.28
23 179 Ebba Johansson Klippans Simsällskap 2004 AL9404 25m 2:54.81
24 219 Emelie Stridh Simklubben Poseidon 2004 AW3404 25m 3:05.73
25 325 Emilia Sandström Simklubben Sydsim 2004 AY7204 25m 3:09.99
26 167 Emmy Johansson Karlskrona Simsällskap 2004 BK1604 25m
27 158 Elsa Bergelin Karlskrona Simsällskap 2004 AH0204 25m
28 333 Hanna Olsson Simklubben Sydsim 2004 BO6804 25m
18 200m Medley Man 15-16
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 197 David Falk Simklubben Poseidon 25m 2:08.81
2003 AD3103
2 29 Joakim Køhn Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
25m 2:09.66
2003 0375AE
3 5 Mathias Christensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2004 0489AE 25m 2:10.99
4 79 William Lundblad Helsingborgs Simsällskap 2004 AC9904 25m 2:12.95
5 174 Simon Persson Kappsimningsklubben Karpen 2003 AA1703 25m 2:13.15
6 89 Alan Jovic Helsingborgs Simsällskap 2004 AG5904 50m 2:17.63
7 24 Mikkel Jørgensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0365AE 25m 2:18.61
8