Resultat
Lunds öppna knattemästerskap
Plats: Högevallsbadet Arrangör: SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 feb 2020 till den 1 mar 2020
Gren 1, 100m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Nyman 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.70 266 1:18.04
50m: 35.05
100m: 1:18.04
(42.99)
2 Ella Knutsson 2009 Föreningen Trelleborg Sim +0.79 252 1:19.46 +1.42
50m: 38.14
100m: 1:19.46
(41.32)
3 Sabela Rouco Aparicio 2009 Simklubben Poseidon -.-- 232 1:21.72 +3.68
50m: 38.71
100m: 1:21.72
(43.01)
4 Elsa Holmqvist 2009 Simklubben Poseidon +0.68 220 1:23.15 +5.11
50m: 39.54
100m: 1:23.15
(43.61)
5 Tindra Magnusson 2009 Föreningen Trelleborg Sim +0.58 216 1:23.63 +5.59
50m: 39.28
100m: 1:23.63
(44.35)
6 Amanda Nettleingham 2009 Simklubben Ran +0.86 199 1:26.00 +7.96
50m: 42.11
100m: 1:26.00
(43.89)
7 Mia Maric 2009 Landskrona Simsällskap +0.71 197 1:26.25 +8.21
50m: 39.85
100m: 1:26.25
(46.40)
8 Mathilda Molin 2009 Simklubben Ran -.-- 196 1:26.37 +8.33
50m: 40.84
100m: 1:26.37
(45.53)
9 Clara Landmyr 2009 Eslövs Simsällskap -.-- 189 1:27.43 +9.39
50m: 42.03
100m: 1:27.43
(45.40)
10 Anja  Lindroth 2009 Simklubben Poseidon +0.74 189 1:27.50 +9.46
50m: 40.28
100m: 1:27.50
(47.22)
11 Ester Giselsson Tholin 2009 Simklubben Poseidon +0.51 186 1:27.89 +9.85
50m: 42.04
100m: 1:27.89
(45.85)
12 Ronja Karlsson 2009 Simklubben Poseidon +0.50 185 1:28.14 +10.10
50m: 41.24
100m: 1:28.14
(46.90)
13 Vera Olofsson 2009 Landskrona Simsällskap +0.61 169 1:30.71 +12.67
50m: 41.91
100m: 1:30.71
(48.80)
14 Emmy Ekvall 2009 Landskrona Simsällskap +0.72 167 1:31.19 +13.15
50m: 41.11
100m: 1:31.19
(50.08)
15 Alma Lindgren 2009 Simklubben Ran +0.86 111 1:44.31 +26.27
50m: 45.52
100m: 1:44.31
(58.79)
16 Minya Cahuasqi Vilhelmsson 2009 Simklubben Ran -.-- 98 1:48.85 +30.81
50m: 50.33
100m: 1:48.85
(58.52)
17 Wiam Abdallah 2009 Simklubben Ran -.-- 94 1:50.19 +32.15
50m: 49.40
100m: 1:50.19
(1:00.79)
18 Hanna Isaksson 2009 Simklubben Poseidon -.-- 88 1:52.65 +34.61
50m: 52.31
100m: 1:52.65
(1:00.34)
19 Vilda Grönberg 2009 Simklubben Poseidon -.-- 67 2:03.45 +45.41
50m: 56.37
100m: 2:03.45
(1:07.08)
20 Maja Shcheblykina 2009 Simklubben Poseidon -.-- 64 2:05.40 +47.36
50m: 57.77
100m: 2:05.40
(1:07.63)
21 Matilda Fors 2009 Simklubben Poseidon -.-- 55 2:11.68 +53.64
50m: 58.44
100m: 2:11.68
(1:13.24)
- Sara Stråth 2009 Simklubben Ran -.-- DSQ
- Lamija Mesanovic 2009 Landskrona Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2020-02-29 10:11:35
Gren 2, 100m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Victor Ravn Rehnström 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.57 213 1:15.16
50m: 34.92
100m: 1:15.16
(40.24)
2 Xavier Lopez 2009 Simklubben Poseidon +0.79 138 1:26.89 +11.73
50m: 38.05
100m: 1:26.89
(48.84)
3 Liam Andersson 2009 Landskrona Simsällskap +0.76 129 1:28.85 +13.69
50m: 41.62
100m: 1:28.85
(47.23)
4 Valdemar Winstrand Lövin 2009 Simklubben Ran +0.63 121 1:30.65 +15.49
50m: 41.22
100m: 1:30.65
(49.43)
5 carl Engström 2009 Landskrona Simsällskap +0.87 121 1:30.69 +15.53
50m: 42.79
100m: 1:30.69
(47.90)
6 Linus Gustafsson 2009 Landskrona Simsällskap +0.78 110 1:33.79 +18.63
50m: 41.44
100m: 1:33.79
(52.35)
7 Filip Edlundh 2009 Simklubben Poseidon +0.91 108 1:34.21 +19.05
50m: 44.66
100m: 1:34.21
(49.55)
8 Matteo Hallencreutz 2009 Simklubben Poseidon +0.51 102 1:36.02 +20.86
50m: 45.00
100m: 1:36.02
(51.02)
9 Anton Klinge 2009 Sjöbo Simsällskap -.-- 78 1:45.10 +29.94
50m: 47.71
100m: 1:45.10
(57.39)
10 Elis Ohlsson 2009 Simklubben Ran -.-- 56 1:57.32 +42.16
50m: 57.69
100m: 1:57.32
(59.63)
Grenen officiell:  2020-02-29 10:16:47
Gren 3, 100m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nirma Bååth 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.79 360 1:10.61
50m: 33.39
100m: 1:10.61
(37.22)
2 Lilly Frost 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.80 339 1:12.03 +1.42
50m: 33.67
100m: 1:12.03
(38.36)
3 Isabella Nilsson 2008 Simklubben Poseidon +0.71 306 1:14.49 +3.88
50m: 35.18
100m: 1:14.49
(39.31)
4 Matilda Ravn Rehnström 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.57 302 1:14.85 +4.24
50m: 34.65
100m: 1:14.85
(40.20)
5 Nia Williams 2008 Föreningen Trelleborg Sim +0.71 292 1:15.73 +5.12
50m: 36.47
100m: 1:15.73
(39.26)
6 Alice Seyffart 2008 Simklubben Poseidon +0.72 277 1:17.04 +6.43
50m: 37.32
100m: 1:17.04
(39.72)
7 Ebba Eriksson 2008 Simklubben Poseidon +0.69 267 1:17.96 +7.35
50m: 35.74
100m: 1:17.96
(42.22)
8 Maja Hejdenberg 2008 Eslövs Simsällskap +0.82 248 1:19.93 +9.32
50m: 36.37
100m: 1:19.93
(43.56)
9 Hennie Bergquist 2008 Simklubben Poseidon +0.71 238 1:21.03 +10.42
50m: 36.49
100m: 1:21.03
(44.54)
10 Bára Beranova 2008 Simklubben Poseidon +0.71 225 1:22.53 +11.92
50m: 39.54
100m: 1:22.53
(42.99)
11 Ellen-Grete Reinap 2008 Simklubben Poseidon -.-- 197 1:26.22 +15.61
50m: 38.94
100m: 1:26.22
(47.28)
12 Sophia Hassanieh 2008 Simklubben Poseidon +0.81 175 1:29.69 +19.08
50m: 42.32
100m: 1:29.69
(47.37)
13 Alicia Olsson 2008 Föreningen Trelleborg Sim -.-- 174 1:29.89 +19.28
50m: 43.12
100m: 1:29.89
(46.77)
14 Linnea Strandqvist 2008 Eslövs Simsällskap +0.95 172 1:30.31 +19.70
50m: 41.57
100m: 1:30.31
(48.74)
15 Ebba Reslow-Plym 2008 Eslövs Simsällskap +0.75 164 1:31.68 +21.07
50m: 44.04
100m: 1:31.68
(47.64)
16 Astrid Zetterström 2008 Simklubben Poseidon +0.72 139 1:36.94 +26.33
50m: 45.63
100m: 1:36.94
(51.31)
17 Astrid Wagner 2008 Landskrona Simsällskap -.-- 113 1:43.70 +33.09
50m: 50.14
100m: 1:43.70
(53.56)
18 Vega Skjelstad 2008 Föreningen Trelleborg Sim -.-- 113 1:43.86 +33.25
50m: 46.48
100m: 1:43.86
(57.38)
Grenen officiell:  2020-02-29 10:23:57
Gren 4, 100m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Lennartsson 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.63 251 1:11.20
50m: 34.21
100m: 1:11.20
(36.99)
2 Björn Lundin Linnér 2008 Simklubben Poseidon +0.56 244 1:11.83 +0.63
50m: 34.92
100m: 1:11.83
(36.91)
3 Elliot Rosberg 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.57 209 1:15.69 +4.49
50m: 36.69
100m: 1:15.69
(39.00)
5 Fabian Fridh 2008 Eslövs Simsällskap +0.83 160 1:22.66 +11.46
50m: 39.73
100m: 1:22.66
(42.93)
6 Kevin Christell Barry 2008 Simklubben Ran +0.81 132 1:28.07 +16.87
50m: 39.07
100m: 1:28.07
(49.00)
7 Jonathan Lööf 2008 Eslövs Simsällskap +0.84 128 1:29.01 +17.81
50m: 41.36
100m: 1:29.01
(47.65)
8 Alex Christell Barry 2008 Simklubben Ran +0.83 128 1:29.13 +17.93
50m: 41.54
100m: 1:29.13
(47.59)
9 Nino Mrdja 2008 Eslövs Simsällskap +0.70 125 1:29.87 +18.67
50m: 42.44
100m: 1:29.87
(47.43)
10 John Östlund 2008 Simklubben Poseidon +0.69 121 1:30.64 +19.44
50m: 40.74
100m: 1:30.64
(49.90)
11 Theo Litzén 2008 Landskrona Simsällskap +0.85 120 1:30.94 +19.74
50m: 43.18
100m: 1:30.94
(47.76)
12 Jovan Stanisic 2008 Simklubben Ran +0.94 98 1:37.43 +26.23
50m: 44.03
100m: 1:37.43
(53.40)
13 David Burko 2008 Simklubben Ran +0.77 92 1:39.36 +28.16
50m: 45.15
100m: 1:39.36
(54.21)
14 Michal Liziniewicz 2008 Landskrona Simsällskap +0.71 92 1:39.49 +28.29
50m: 46.88
100m: 1:39.49
(52.61)
- Sigge Modee 2008 Eslövs Simsällskap +0.59 1:17.80 +6.60
50m: 37.84
100m: 1:17.80
(39.96)
Grenen officiell:  2020-02-29 10:31:10
Gren 5, 100m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Holmqvist 2009 Simklubben Poseidon +0.73 231 1:41.63
50m: 48.21
100m: 1:41.63
(53.42)
2 Clara Landmyr 2009 Eslövs Simsällskap -.-- 211 1:44.67 +3.04
50m: 50.39
100m: 1:44.67
(54.28)
3 Ester Giselsson Tholin 2009 Simklubben Poseidon +0.51 201 1:46.32 +4.69
50m: 51.65
100m: 1:46.32
(54.67)
4 Ella Knutsson 2009 Föreningen Trelleborg Sim -.-- 198 1:46.98 +5.35
50m: 51.57
100m: 1:46.98
(55.41)
5 Tindra Magnusson 2009 Föreningen Trelleborg Sim +0.77 187 1:48.96 +7.33
50m: 51.57
100m: 1:48.96
(57.39)
6 Emmy Ekvall 2009 Landskrona Simsällskap +0.64 174 1:51.57 +9.94
50m: 52.11
100m: 1:51.57
(59.46)
7 Isabel Herrström 2009 Föreningen Trelleborg Sim +0.76 164 1:53.83 +12.20
50m: 52.51
100m: 1:53.83
(1:01.32)
8 Mathilda Molin 2009 Simklubben Ran +0.68 159 1:54.88 +13.25
50m: 55.17
100m: 1:54.88
(59.71)
9 Sabela Rouco Aparicio 2009 Simklubben Poseidon -.-- 159 1:54.95 +13.32
50m: 53.40
100m: 1:54.95
(1:01.55)
10 Anja  Lindroth 2009 Simklubben Poseidon +0.59 150 1:57.33 +15.70
50m: 55.81
100m: 1:57.33
(1:01.52)
11 Mia Maric 2009 Landskrona Simsällskap +0.69 125 2:04.51 +22.88
50m: 56.55
100m: 2:04.51
(1:07.96)
12 Maja Shcheblykina 2009 Simklubben Poseidon -.-- 121 2:06.05 +24.42
50m: 1:00.24
100m: 2:06.05
(1:05.81)
13 Ronja Karlsson 2009 Simklubben Poseidon +0.52 120 2:06.30 +24.67
50m: 58.47
100m: 2:06.30
(1:07.83)
14 Alma Lindgren 2009 Simklubben Ran +0.81 118 2:06.88 +25.25
50m: 57.47
100m: 2:06.88
(1:09.41)
15 Amanda Nettleingham 2009 Simklubben Ran -.-- 117 2:07.47 +25.84
50m: 59.68
100m: 2:07.47
(1:07.79)
16 Wiam Abdallah 2009 Simklubben Ran -.-- 100 2:13.97 +32.34
50m: 1:02.83
100m: 2:13.97
(1:11.14)
17 Minya Cahuasqi Vilhelmsson 2009 Simklubben Ran -.-- 95 2:16.57 +34.94
50m: 1:05.34
100m: 2:16.57
(1:11.23)
18 Matilda Fors 2009 Simklubben Poseidon -.-- 88 2:20.06 +38.43
50m: 1:05.00
100m: 2:20.06
(1:15.06)
- Hanna Isaksson 2009 Simklubben Poseidon -.-- DSQ
- Vilda Grönberg 2009 Simklubben Poseidon -.-- DSQ
- Vera Olofsson 2009 Landskrona Simsällskap +0.63 DSQ
Grenen officiell:  2020-02-29 10:44:22
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kieran O'Brien 2009 Simklubben Poseidon +0.80 115 1:54.13
50m: 54.75
100m: 1:54.13
(59.38)
2 carl Engström 2009 Landskrona Simsällskap +0.91 101 1:59.23 +5.10
50m: 56.32
100m: 1:59.23
(1:02.91)
3 Valdemar Winstrand Lövin 2009 Simklubben Ran -.-- 95 2:01.83 +7.70
50m: 56.37
100m: 2:01.83
(1:05.46)
4 Matteo Hallencreutz 2009 Simklubben Poseidon -.-- 87 2:05.48 +11.35
50m: 1:01.15
100m: 2:05.48
(1:04.33)
5 Elis Ohlsson 2009 Simklubben Ran -.-- 81 2:08.30 +14.17
50m: 58.97
100m: 2:08.30
(1:09.33)
6 Filip Edlundh 2009 Simklubben Poseidon +0.91 63 2:19.61 +25.48
50m: 1:06.14
100m: 2:19.61
(1:13.47)
- Liam Andersson 2009 Landskrona Simsällskap +0.64 DSQ
- Xavier Lopez 2009 Simklubben Poseidon +0.70 DSQ
Grenen officiell:  2020-02-29 10:50:55
Gren 7, 100m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lilly Frost 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.76 326 1:30.60
50m: 42.42
100m: 1:30.60
(48.18)
2 Hennie Bergquist 2008 Simklubben Poseidon +0.72 263 1:37.30 +6.70
50m: 46.77
100m: 1:37.30
(50.53)
3 Maja Hejdenberg 2008 Eslövs Simsällskap +0.84 251 1:38.77 +8.17
50m: 45.22
100m: 1:38.77
(53.55)
4 Bára Beranova 2008 Simklubben Poseidon +0.75 233 1:41.30 +10.70
50m: 46.81
100m: 1:41.30
(54.49)
5 Ellen-Grete Reinap 2008 Simklubben Poseidon +0.87 220 1:43.29 +12.69
50m: 47.57
100m: 1:43.29
(55.72)
6 Matilda Ravn Rehnström 2008 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 216 1:43.89 +13.29
50m: 47.97
100m: 1:43.89
(55.92)
7 Ebba Eriksson 2008 Simklubben Poseidon +0.71 194 1:47.71 +17.11
50m: 50.77
100m: 1:47.71
(56.94)
8 Alice Seyffart 2008 Simklubben Poseidon +0.71 189 1:48.59 +17.99
50m: 52.42
100m: 1:48.59
(56.17)
9 Nia Williams 2008 Föreningen Trelleborg Sim +0.78 186 1:49.18 +18.58
50m: 51.96
100m: 1:49.18
(57.22)
10 Ebba Reslow-Plym 2008 Eslövs Simsällskap +0.86 164 1:53.82 +23.22
50m: 54.84
100m: 1:53.82
(58.98)
11 Sophia Hassanieh 2008 Simklubben Poseidon +0.85 163 1:54.06 +23.46
50m: 54.00
100m: 1:54.06
(1:00.06)
12 Astrid Zetterström 2008 Simklubben Poseidon +0.75 142 1:59.44 +28.84
50m: 54.91
100m: 1:59.44
(1:04.53)
13 Astrid Wagner 2008 Landskrona Simsällskap -.-- 107 2:10.97 +40.37
50m: 1:02.77
100m: 2:10.97
(1:08.20)
Grenen officiell:  2020-02-29 11:00:06
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elliot Rosberg 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.67 210 1:33.53
50m: 43.70
100m: 1:33.53
(49.83)
2 Sigge Modee 2008 Eslövs Simsällskap +0.72 186 1:37.34 +3.81
50m: 46.56
100m: 1:37.34
(50.78)
3 Fabian Fridh 2008 Eslövs Simsällskap +0.95 137 1:47.84 +14.31
50m: 49.55
100m: 1:47.84
(58.29)
4 Theo Litzén 2008 Landskrona Simsällskap +0.84 133 1:48.92 +15.39
50m: 49.63
100m: 1:48.92
(59.29)
5 John Östlund 2008 Simklubben Poseidon +0.68 119 1:52.90 +19.37
50m: 52.11
100m: 1:52.90
(1:00.79)
6 Michal Liziniewicz 2008 Landskrona Simsällskap +0.91 106 1:57.47 +23.94
50m: 55.41
100m: 1:57.47
(1:02.06)
- Kevin Christell Barry 2008 Simklubben Ran +0.85 DSQ
- Alex Christell Barry 2008 Simklubben Ran +0.96 DSQ
Grenen officiell:  2020-02-29 11:05:28
Gren 9, 100m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Nyman 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.69 219 1:31.22
50m: 43.68
100m: 1:31.22
(47.54)
2 Elsa Holmqvist 2009 Simklubben Poseidon +1.05 210 1:32.51 +1.29
50m: 46.58
100m: 1:32.51
(45.93)
3 Vera Olofsson 2009 Landskrona Simsällskap +0.71 205 1:33.18 +1.96
50m: 46.75
100m: 1:33.18
(46.43)
4 Ella Knutsson 2009 Föreningen Trelleborg Sim +0.83 187 1:36.10 +4.88
50m: 49.16
100m: 1:36.10
(46.94)
5 Mathilda Molin 2009 Simklubben Ran +0.81 183 1:36.86 +5.64
50m: 48.94
100m: 1:36.86
(47.92)
6 Anja  Lindroth 2009 Simklubben Poseidon +0.74 182 1:37.00 +5.78
50m: 48.44
100m: 1:37.00
(48.56)
7 Ronja Karlsson 2009 Simklubben Poseidon +0.99 178 1:37.82 +6.60
50m: 46.74
100m: 1:37.82
(51.08)
8 Tilda Folkesson 2009 Eslövs Simsällskap +0.77 168 1:39.67 +8.45
50m: 48.53
100m: 1:39.67
(51.14)
9 Sabela Rouco Aparicio 2009 Simklubben Poseidon +0.87 165 1:40.25 +9.03
50m: 48.82
100m: 1:40.25
(51.43)
10 Ester Giselsson Tholin 2009 Simklubben Poseidon +0.82 155 1:42.28 +11.06
50m: 50.01
100m: 1:42.28
(52.27)
11 Emmy Ekvall 2009 Landskrona Simsällskap +0.76 152 1:42.91 +11.69
50m: 48.47
100m: 1:42.91
(54.44)
12 Amanda Nettleingham 2009 Simklubben Ran +0.82 151 1:43.15 +11.93
50m: 52.38
100m: 1:43.15
(50.77)
13 Mia Maric 2009 Landskrona Simsällskap +0.86 141 1:45.64 +14.42
50m: 50.95
100m: 1:45.64
(54.69)
14 Wiam Abdallah 2009 Simklubben Ran +0.56 110 1:54.67 +23.45
50m: 56.82
100m: 1:54.67
(57.85)
15 Alma Lindgren 2009 Simklubben Ran +0.94 104 1:56.86 +25.64
50m: 55.80
100m: 1:56.86
(1:01.06)
16 Hanna Isaksson 2009 Simklubben Poseidon +0.97 83 2:06.09 +34.87
50m: 1:00.41
100m: 2:06.09
(1:05.68)
17 Vilda Grönberg 2009 Simklubben Poseidon +0.79 68 2:14.79 +43.57
50m: 1:07.46
100m: 2:14.79
(1:07.33)
18 Maja Shcheblykina 2009 Simklubben Poseidon +0.78 53 2:25.78 +54.56
50m: 1:08.23
100m: 2:25.78
(1:17.55)
19 Matilda Fors 2009 Simklubben Poseidon +0.68 44 2:35.05 +1:03.83
50m: 1:14.24
100m: 2:35.05
(1:20.81)
- Minya Cahuasqi Vilhelmsson 2009 Simklubben Ran +1.13 DSQ
Grenen officiell:  2020-02-29 11:34:30
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Victor Ravn Rehnström 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.73 196 1:24.11
50m: 40.61
100m: 1:24.11
(43.50)
2 Xavier Lopez 2009 Simklubben Poseidon +0.74 120 1:39.11 +15.00
50m: 47.71
100m: 1:39.11
(51.40)
3 Matteo Hallencreutz 2009 Simklubben Poseidon +0.64 96 1:46.57 +22.46
50m: 53.01
100m: 1:46.57
(53.56)
4 Anton Klinge 2009 Sjöbo Simsällskap +0.76 78 1:54.11 +30.00
50m: 53.76
100m: 1:54.11
(1:00.35)
5 Filip Edlundh 2009 Simklubben Poseidon +0.76 77 1:54.84 +30.73
50m: 57.41
100m: 1:54.84
(57.43)
6 Liam Andersson 2009 Landskrona Simsällskap +0.76 75 1:55.57 +31.46
50m: 56.68
100m: 1:55.57
(58.89)
7 Linus Gustafsson 2009 Landskrona Simsällskap +0.96 73 1:56.81 +32.70
50m: 53.33
100m: 1:56.81
(1:03.48)
- Valdemar Winstrand Lövin 2009 Simklubben Ran +0.76 DSQ
- Kieran O'Brien 2009 Simklubben Poseidon +0.70 DSQ
Grenen officiell:  2020-02-29 11:40:52
Gren 11, 100m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Nilsson 2008 Simklubben Poseidon +0.72 345 1:18.39
50m: 37.87
100m: 1:18.39
(40.52)
2 Lilly Frost 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.69 320 1:20.41 +2.02
50m: 38.97
100m: 1:20.41
(41.44)
3 Nirma Bååth 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.63 310 1:21.25 +2.86
50m: 39.63
100m: 1:21.25
(41.62)
4 Nia Williams 2008 Föreningen Trelleborg Sim +0.73 252 1:27.01 +8.62
50m: 43.04
100m: 1:27.01
(43.97)
5 Alice Seyffart 2008 Simklubben Poseidon +0.64 227 1:30.12 +11.73
50m: 45.21
100m: 1:30.12
(44.91)
6 Bára Beranova 2008 Simklubben Poseidon +0.87 219 1:31.28 +12.89
50m: 45.50
100m: 1:31.28
(45.78)
7 Ellen-Grete Reinap 2008 Simklubben Poseidon +0.91 191 1:35.55 +17.16
50m: 47.68
100m: 1:35.55
(47.87)
8 Hennie Bergquist 2008 Simklubben Poseidon +0.72 180 1:37.34 +18.95
50m: 48.30
100m: 1:37.34
(49.04)
9 Sophia Hassanieh 2008 Simklubben Poseidon +0.85 178 1:37.65 +19.26
50m: 47.61
100m: 1:37.65
(50.04)
10 Alicia Olsson 2008 Föreningen Trelleborg Sim +0.88 170 1:39.15 +20.76
50m: 49.01
100m: 1:39.15
(50.14)
11 Kajsa Hansson 2008 Eslövs Simsällskap +1.07 130 1:48.49 +30.10
50m: 53.35
100m: 1:48.49
(55.14)
12 Astrid Zetterström 2008 Simklubben Poseidon +0.66 128 1:49.01 +30.62
50m: 53.52
100m: 1:49.01
(55.49)
- Linnea Strandqvist 2008 Eslövs Simsällskap +1.19 DSQ
Grenen officiell:  2020-02-29 11:48:38
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Björn Lundin Linnér 2008 Simklubben Poseidon +0.69 223 1:20.58
50m: 39.74
100m: 1:20.58
(40.84)
2 Lucas Lennartsson 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.70 173 1:27.69 +7.11
50m: 42.52
100m: 1:27.69
(45.17)
3 Elliot Rosberg 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.67 165 1:28.99 +8.41
50m: 42.96
100m: 1:28.99
(46.03)
4 Theo Litzén 2008 Landskrona Simsällskap +0.85 104 1:43.79 +23.21
50m: 50.63
100m: 1:43.79
(53.16)
5 Alex Christell Barry 2008 Simklubben Ran +0.52 103 1:43.99 +23.41
50m: 49.94
100m: 1:43.99
(54.05)
6 Jonathan Lööf 2008 Eslövs Simsällskap +0.78 92 1:48.29 +27.71
50m: 53.28
100m: 1:48.29
(55.01)
7 Kevin Christell Barry 2008 Simklubben Ran +0.86 90 1:49.09 +28.51
50m: 53.09
100m: 1:49.09
(56.00)
8 John Östlund 2008 Simklubben Poseidon +0.84 81 1:52.74 +32.16
50m: 53.34
100m: 1:52.74
(59.40)
9 David Burko 2008 Simklubben Ran +0.83 66 2:00.95 +40.37
50m: 58.62
100m: 2:00.95
(1:02.33)
- Nino Mrdja 2008 Eslövs Simsällskap +0.76 DSQ
- Jovan Stanisic 2008 Simklubben Ran +0.83 DSQ
Grenen officiell:  2020-02-29 11:53:42
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Nyman 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.81 196 41.92
2 Tindra Magnusson 2009 Föreningen Trelleborg Sim +0.61 186 42.69 +0.77
3 Isabel Herrström 2009 Föreningen Trelleborg Sim +0.83 179 43.22 +1.30
4 Ella Knutsson 2009 Föreningen Trelleborg Sim +0.88 172 43.77 +1.85
5 Elsa Holmqvist 2009 Simklubben Poseidon +0.72 166 44.36 +2.44
6 Ester Giselsson Tholin 2009 Simklubben Poseidon -.-- 165 44.39 +2.47
7 Sabela Rouco Aparicio 2009 Simklubben Poseidon -.-- 165 44.42 +2.50
8 Ronja Karlsson 2009 Simklubben Poseidon -.-- 143 46.56 +4.64
9 Tilda Folkesson 2009 Eslövs Simsällskap +0.85 141 46.84 +4.92
10 Mia Maric 2009 Landskrona Simsällskap +0.72 114 50.23 +8.31
11 Anja  Lindroth 2009 Simklubben Poseidon +0.81 99 52.61 +10.69
12 Emmy Ekvall 2009 Landskrona Simsällskap +0.55 75 57.76 +15.84
- Vilda Grönberg 2009 Simklubben Poseidon -.-- DSQ
- Hanna Isaksson 2009 Simklubben Poseidon -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-02-29 11:59:43
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Victor Ravn Rehnström 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.69 128 43.17
2 Liam Andersson 2009 Landskrona Simsällskap +0.70 88 48.89 +5.72
3 Matteo Hallencreutz 2009 Simklubben Poseidon -.-- 82 50.03 +6.86
4 Anton Klinge 2009 Sjöbo Simsällskap +0.62 36 1:05.88 +22.71
- Filip Edlundh 2009 Simklubben Poseidon +0.85 DSQ
- Kieran O'Brien 2009 Simklubben Poseidon +0.64 DSQ
- Xavier Lopez 2009 Simklubben Poseidon +1.00 DSQ
Grenen officiell:  2020-02-29 12:03:35
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lilly Frost 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.80 278 37.35
2 Ebba Eriksson 2008 Simklubben Poseidon +0.74 262 38.07 +0.72
3 Isabella Nilsson 2008 Simklubben Poseidon +0.81 234 39.53 +2.18
4 Nirma Bååth 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.79 224 40.09 +2.74
5 Matilda Ravn Rehnström 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.74 188 42.49 +5.14
6 Hennie Bergquist 2008 Simklubben Poseidon +0.73 180 43.17 +5.82
7 Ellen-Grete Reinap 2008 Simklubben Poseidon -.-- 150 45.87 +8.52
8 Alice Seyffart 2008 Simklubben Poseidon +0.70 147 46.16 +8.81
9 Nia Williams 2008 Föreningen Trelleborg Sim +0.75 121 49.27 +11.92
10 Bára Beranova 2008 Simklubben Poseidon +0.63 119 49.54 +12.19
11 Sophia Hassanieh 2008 Simklubben Poseidon +0.89 105 51.60 +14.25
12 Alicia Olsson 2008 Föreningen Trelleborg Sim -.-- 101 52.23 +14.88
13 Kajsa Hansson 2008 Eslövs Simsällskap -.-- 66 1:00.28 +22.93
14 Astrid Zetterström 2008 Simklubben Poseidon +0.73 64 1:00.84 +23.49
Grenen officiell:  2020-02-29 12:09:41
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Björn Lundin Linnér 2008 Simklubben Poseidon +0.56 171 39.20
2 Lucas Lennartsson 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.35 147 41.22 +2.02
3 Theo Litzén 2008 Landskrona Simsällskap +0.79 97 47.41 +8.21
4 John Östlund 2008 Simklubben Poseidon +0.77 60 55.45 +16.25
Grenen officiell:  2020-02-29 12:12:24
Gren 17, 100m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Holmqvist 2009 Simklubben Poseidon +0.73 217 1:33.93
50m: 43.84
100m: 1:33.93
(50.09)
2 Tindra Magnusson 2009 Föreningen Trelleborg Sim -.-- 215 1:34.20 +0.27
50m: 45.14
100m: 1:34.20
(49.06)
3 Ella Nyman 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.82 215 1:34.26 +0.33
50m: 44.17
100m: 1:34.26
(50.09)
4 Ella Knutsson 2009 Föreningen Trelleborg Sim -.-- 212 1:34.75 +0.82
50m: 45.68
100m: 1:34.75
(49.07)
5 Vera Olofsson 2009 Landskrona Simsällskap +0.58 195 1:37.43 +3.50
50m: 47.25
100m: 1:37.43
(50.18)
6 Clara Landmyr 2009 Eslövs Simsällskap -.-- 187 1:38.73 +4.80
50m: 48.31
100m: 1:38.73
(50.42)
7 Sabela Rouco Aparicio 2009 Simklubben Poseidon -.-- 177 1:40.57 +6.64
50m: 47.92
100m: 1:40.57
(52.65)
8 Amanda Nettleingham 2009 Simklubben Ran +0.82 155 1:44.98 +11.05
50m: 50.81
100m: 1:44.98
(54.17)
9 Mia Maric 2009 Landskrona Simsällskap +0.73 154 1:45.24 +11.31
50m: 49.80
100m: 1:45.24
(55.44)
10 Isabel Herrström 2009 Föreningen Trelleborg Sim +0.88 154 1:45.29 +11.36
50m: 50.12
100m: 1:45.29
(55.17)
11 Emmy Ekvall 2009 Landskrona Simsällskap +0.71 133 1:50.47 +16.54
50m: 52.27
100m: 1:50.47
(58.20)
12 Minya Cahuasqi Vilhelmsson 2009 Simklubben Ran -.-- 99 2:02.02 +28.09
50m: 1:01.07
100m: 2:02.02
(1:00.95)
13 Alma Lindgren 2009 Simklubben Ran +0.68 90 2:05.83 +31.90
50m: 1:00.13
100m: 2:05.83
(1:05.70)
- Mathilda Molin 2009 Simklubben Ran -.-- DSQ
- Wiam Abdallah 2009 Simklubben Ran -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-02-29 12:19:50
Gren 18, 100m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Victor Ravn Rehnström 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.60 185 1:28.27
50m: 41.88
100m: 1:28.27
(46.39)
2 Liam Andersson 2009 Landskrona Simsällskap +0.72 111 1:44.62 +16.35
50m: 50.29
100m: 1:44.62
(54.33)
3 carl Engström 2009 Landskrona Simsällskap +0.80 108 1:45.58 +17.31
50m: 55.34
100m: 1:45.58
(50.24)
4 Valdemar Winstrand Lövin 2009 Simklubben Ran -.-- 107 1:45.81 +17.54
50m: 51.44
100m: 1:45.81
(54.37)
5 Matteo Hallencreutz 2009 Simklubben Poseidon -.-- 100 1:48.02 +19.75
50m: 50.13
100m: 1:48.02
(57.89)
6 Filip Edlundh 2009 Simklubben Poseidon +0.82 91 1:51.59 +23.32
50m: 53.05
100m: 1:51.59
(58.54)
- Elis Ohlsson 2009 Simklubben Ran -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-02-29 12:25:59
Gren 19, 100m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lilly Frost 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.78 321 1:22.53
50m: 38.29
100m: 1:22.53
(44.24)
2 Nirma Bååth 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.79 266 1:27.80 +5.27
50m: 40.74
100m: 1:27.80
(47.06)
3 Matilda Ravn Rehnström 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.59 235 1:31.46 +8.93
50m: 44.93
100m: 1:31.46
(46.53)
4 Nia Williams 2008 Föreningen Trelleborg Sim +0.74 219 1:33.75 +11.22
50m: 44.29
100m: 1:33.75
(49.46)
5 Maja Hejdenberg 2008 Eslövs Simsällskap +0.85 216 1:34.09 +11.56
50m: 44.53
100m: 1:34.09
(49.56)
6 Alice Seyffart 2008 Simklubben Poseidon +0.76 209 1:35.21 +12.68
50m: 45.19
100m: 1:35.21
(50.02)
7 Ellen-Grete Reinap 2008 Simklubben Poseidon +0.86 189 1:38.46 +15.93
50m: 46.99
100m: 1:38.46
(51.47)
8 Linnea Strandqvist 2008 Eslövs Simsällskap +0.93 182 1:39.55 +17.02
50m: 47.21
100m: 1:39.55
(52.34)
9 Ebba Reslow-Plym 2008 Eslövs Simsällskap +0.98 155 1:45.04 +22.51
50m: 48.85
100m: 1:45.04
(56.19)
10 Alicia Olsson 2008 Föreningen Trelleborg Sim -.-- 148 1:46.61 +24.08
50m: 50.66
100m: 1:46.61
(55.95)
11 Kajsa Hansson 2008 Eslövs Simsällskap +0.91 123 1:53.43 +30.90
50m: 55.96
100m: 1:53.43
(57.47)
Grenen officiell:  2020-02-29 12:31:59
Gren 20, 100m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elliot Rosberg 2008 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 197 1:26.44
50m: 42.97
100m: 1:26.44
(43.47)
2 Sigge Modee 2008 Eslövs Simsällskap +0.75 191 1:27.33 +0.89
50m: 42.02
100m: 1:27.33
(45.31)
3 Lucas Lennartsson 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.59 187 1:27.87 +1.43
50m: 41.85
100m: 1:27.87
(46.02)
4 Fabian Fridh 2008 Eslövs Simsällskap +0.76 138 1:37.20 +10.76
50m: 47.37
100m: 1:37.20
(49.83)
5 Michal Liziniewicz 2008 Landskrona Simsällskap +0.65 97 1:49.47 +23.03
50m: 52.96
100m: 1:49.47
(56.51)
6 Jovan Stanisic 2008 Simklubben Ran +1.06 89 1:52.25 +25.81
50m: 51.16
100m: 1:52.25
(1:01.09)
7 Nino Mrdja 2008 Eslövs Simsällskap +0.50 89 1:52.49 +26.05
50m: 54.54
100m: 1:52.49
(57.95)
8 David Burko 2008 Simklubben Ran +0.75 60 2:08.08 +41.64
50m: 1:01.68
100m: 2:08.08
(1:06.40)
- Theo Litzén 2008 Landskrona Simsällskap +0.86 DSQ
- Kevin Christell Barry 2008 Simklubben Ran +0.93 DSQ
- Alex Christell Barry 2008 Simklubben Ran +0.86 DSQ
Grenen officiell:  2020-02-29 12:37:47
Gren 21, 50m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sarah-Li Appelblad Wendt 2011 Landskrona Simsällskap -.-- 161 42.14
2 Isabelle Trajkovska 2011 Simklubben Ran -.-- 119 46.49 +4.35
3 Nelly Roos 2012 Landskrona Simsällskap -.-- 114 47.17 +5.03
4 Linn Ekvall 2011 Landskrona Simsällskap -.-- 112 47.47 +5.33
5 Liv Lundin Linnér 2011 Simklubben Poseidon +0.61 110 47.75 +5.61
6 Freja Rosberg 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 77 53.72 +11.58
Grenen officiell:  2020-03-01 10:05:00
Gren 22, 50m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eskil Sommarström 2011 Simklubben Ran +0.74 78 47.26
2 William Savander Vilsmyr 2011 Landskrona Simsällskap -.-- 30 1:04.60 +17.34
Grenen officiell:  2020-03-01 10:08:12
Gren 23, 50m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Seyffart 2010 Simklubben Poseidon +0.78 171 41.24
2 Tindra Warnholtz 2010 Simklubben Ran +0.83 156 42.55 +1.31
3 Alva Eskilsson 2010 Landskrona Simsällskap +0.91 153 42.83 +1.59
4 Tyra Björkqvist 2010 Sjöbo Simsällskap -.-- 144 43.67 +2.43
5 Amy Blacquire 2010 Föreningen Trelleborg Sim -.-- 136 44.51 +3.27
6 Leia Mujanovic 2010 Simklubben Ran +0.98 135 44.67 +3.43
7 Magdalena Banze 2010 Sjöbo Simsällskap -.-- 132 44.93 +3.69
8 Katja Landin 2010 Simklubben Ran -.-- 127 45.56 +4.32
9 Ieva Drazdziule 2010 Simklubben Poseidon -.-- 121 46.25 +5.01
10 Chantal Wong Maspers 2010 Simklubben Ran -.-- 117 46.75 +5.51
11 Clara Andersson 2010 Sjöbo Simsällskap -.-- 114 47.17 +5.93
12 Sarah-Mai Häger 2010 Simklubben Ran -.-- 105 48.59 +7.35
13 Saga Persson 2010 Landskrona Simsällskap -.-- 83 52.50 +11.26
14 Dzenana Halilovic 2010 Landskrona Simsällskap -.-- 40 1:06.90 +25.66
Grenen officiell:  2020-03-01 10:11:34
Gren 24, 50m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Noah Sjögren 2010 Vellinge-Näsets Simklubb +0.53 154 37.73
2 Mikaal Abdalla 2010 Simklubben Ran +0.46 102 43.34 +5.61
3 Finn Bredberg 2010 Simklubben Poseidon -.-- 96 44.10 +6.37
4 Jonathan Wesseling 2010 Simklubben Ran -.-- 79 47.16 +9.43
5 Manfred Bengtsson 2010 Sjöbo Simsällskap -.-- 51 54.42 +16.69
Grenen officiell:  2020-03-01 10:13:34
Gren 25, 50m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sarah-Li Appelblad Wendt 2011 Landskrona Simsällskap -.-- 152 53.59
2 Linn Ekvall 2011 Landskrona Simsällskap -.-- 122 57.60 +4.01
3 Isabelle Trajkovska 2011 Simklubben Ran +0.98 121 57.77 +4.18
4 Liv Lundin Linnér 2011 Simklubben Poseidon -.-- 97 1:02.12 +8.53
5 Freja Rosberg 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 92 1:03.34 +9.75
6 Nelly Roos 2012 Landskrona Simsällskap -.-- 91 1:03.63 +10.04
Grenen officiell:  2020-03-01 10:19:11
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Savander Vilsmyr 2011 Landskrona Simsällskap -.-- 66 1:02.17
2 Eskil Sommarström 2011 Simklubben Ran -.-- 45 1:10.57 +8.40
Grenen officiell:  2020-03-01 10:19:32
Gren 27, 50m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Seyffart 2010 Simklubben Poseidon +0.80 164 52.26
2 Magdalena Banze 2010 Sjöbo Simsällskap -.-- 142 54.82 +2.56
3 Tyra Björkqvist 2010 Sjöbo Simsällskap +0.54 132 56.17 +3.91
4 Clara Andersson 2010 Sjöbo Simsällskap -.-- 117 58.42 +6.16
5 Tindra Warnholtz 2010 Simklubben Ran -.-- 113 59.19 +6.93
6 Ieva Drazdziule 2010 Simklubben Poseidon -.-- 110 59.71 +7.45
7 Sarah-Mai Häger 2010 Simklubben Ran -.-- 96 1:02.43 +10.17
8 Saga Persson 2010 Landskrona Simsällskap -.-- 92 1:03.23 +10.97
9 Chantal Wong Maspers 2010 Simklubben Ran -.-- 67 1:10.24 +17.98
- Dzenana Halilovic 2010 Landskrona Simsällskap -.-- DSQ
- Alva Eskilsson 2010 Landskrona Simsällskap -.-- DSQ
- Amy Blacquire 2010 Föreningen Trelleborg Sim -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-03-01 10:20:57
Gren 28, 50m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Noah Sjögren 2010 Vellinge-Näsets Simklubb +0.52 129 49.94
2 Jonathan Wesseling 2010 Simklubben Ran -.-- 82 58.03 +8.09
3 Finn Bredberg 2010 Simklubben Poseidon +1.04 74 1:00.13 +10.19
- Mikaal Abdalla 2010 Simklubben Ran -.-- DSQ
- Safir Efendi 2010 Simklubben Poseidon -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-03-01 10:22:56
Gren 29, 50m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sarah-Li Appelblad Wendt 2011 Landskrona Simsällskap +1.02 119 52.09
2 Liv Lundin Linnér 2011 Simklubben Poseidon +0.76 116 52.49 +0.40
3 Freja Rosberg 2011 Vellinge-Näsets Simklubb +1.08 107 53.91 +1.82
4 Nelly Roos 2012 Landskrona Simsällskap +0.82 91 56.92 +4.83
5 Isabelle Trajkovska 2011 Simklubben Ran +0.77 80 59.52 +7.43
- Linn Ekvall 2011 Landskrona Simsällskap +0.84 DSQ
Grenen officiell:  2020-03-01 10:42:17
Gren 31, 50m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Ebba Seyffart 2010 Simklubben Poseidon +0.68 107 54.06
- Alva Eskilsson 2010 Landskrona Simsällskap +0.97 125 51.34 -2.72
- Amy Blacquire 2010 Föreningen Trelleborg Sim +0.68 102 54.86 +0.80
- Ieva Drazdziule 2010 Simklubben Poseidon +0.70 95 56.21 +2.15
- Saga Persson 2010 Landskrona Simsällskap +0.86 69 1:02.36 +8.30
- Katja Landin 2010 Simklubben Ran +0.82 100 55.25 +1.19
- Leia Mujanovic 2010 Simklubben Ran +0.82 110 53.57 -0.49
Grenen officiell:  2020-03-01 10:46:14
Gren 32, 50m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Noah Sjögren 2010 Vellinge-Näsets Simklubb +0.87 124 44.46
2 Finn Bredberg 2010 Simklubben Poseidon +0.76 85 50.46 +6.00