Hoppa till sidans innehåll

Klubbrekord


KLUBBREKORD SALA SIMSÄLLSKAP  
uppdaterad 2020-07-03      
       
Damer 25m-bana      
Frisim Namn Tid Datum
50m Lisa Nystrand 27,28 200223
100m Lisa Nystrand 57,83 191207
200m Lisa Nystrand 2.04,05 200201
400m Lisa Nystrand 4.22,21 191208
800m Linda Eriksson 9.50,15 931127
1500m Christina Karlsson 19.22,20 831031

4 x 50m

 

 

 

Lisa Nystrand

Ida Lindblom

Elvira Dalin

Cassandra Sjösten

 

1.55,08

 

 

 

181005

 

 

 

4 x 100m

 

 

 

 

Klara Ragnarsson

Elvira Dalin

Hannah Ragnarsson

Lovisa Königsson

 

4.16,93

 

 

 

 

180202

 

 

 

 

4 x 200m

 

 

 

Elvira Dalin

Klara Ragnarsson

Hannah Ragnarsson

Lovisa Königsson

 

9.32.33

 

 

 

180203

 

 

 

Bröstsim      
50m Lisa Nystrand 32,88 200222
100m Lisa Nystrand 1.10,50 191208
200m Lisa Nystrand 2.31,71 191129
Ryggsim      
50m Lisa Nystrand 30,83 200223
100m Lisa Nystrand 1.03,14 191208
200m Lisa Nystrand 2.16,67 190928
Fjärilsim      
50m Lisa Nystrand 29,58 200222
100m Lisa Nystrand 1.02,44 191207
200m Lisa Nystrand 2.19,89 200201
Medley      
100m Lisa Nystrand 1.03,93 200201
200m Lisa Nystrand 2.15,29 191207
400m Lisa Nystrand 4.45,62 200202

4 x 50m

 

 

 

Jeanna Wiell

Lisa Nystrand

Ida Lindblom

Elvira Dalin

 

2.07,19

 

 

 

181021

 

 

 

4 x 100m

 

 

 

Jeanna Wiell

Lisa Nystrand

Elvira Dalin

Cassandra Sjösten

 

4.43,01

 

 

 

190530

 

 

 

       
       
Damer 50m-bana      
Frisim Namn Tid Datum
50m Lisa Nystrand 28,56 190601
100m Lisa Nystrand 59,76

200308

 

200m Lisa Nystrand 2.10,25 200307
400m Lisa Nystrand 4.36,10 190512
800m Lisa Nystrand 9.38,26 190510
1500m Christina Karlsson 20.21,40 790819
4 x 50m Sofia Ander 2.07,53 150627
  Elvira Dalin    
  Ida Dalin    
  Ida Lindblom    
       
4 x 100m Klara Ragnarsson 4.26,15 180512
  Elvira Dalin    
  Amanda Lindgren    
  Lisa Nystrand    
       
4 x 200m Sofia Ander 10.06,05 160611
  Elvira Dalin    
  My Lundblad    
  Ida Lindblom    
Bröstsim      
50m Lisa Nystrand 35.04 190602
100m Lisa Nystrand 1.13,09 200216
200m Lisa Nystrand 2.32,57 200628
Ryggsim      
50m Lisa Nystrand 31,55 200216
100m Lisa Nystrand 1.06,95 200216
200m Lisa Nystrand 2.20,38 200628
Fjärilsim      
50m Lisa Nystrand 30,64 190310
100m Lisa Nystrand 1.05,50 190714
200m Lisa Nystrand 2.21,76 190415
Medley      
200m Lisa Nystrand 2.16,47 200628
400m Lisa Nystrand 4.52,67 200215
4 x 50m Elvira Dalin 2.20,92 160702
  My Lundblad    
  Ida Lindblom    
  Ida Dalin    
4 x 100m Jeanna Wiell 4.45,54 190512
  Lisa Nystrand    
  Elvira Dalin    
  Ida Lindblom    
       
Herrar 25m-bana      
Frisim Namn Tid Datum
50m Jonathan Douib 24,13 181125
100m Viktor Doder 53,28 120422
200m Viktor Doder 1.56,68 101211
400m Richardh Fasth 4.12,89 861108
800m Edwin Nystrand 8.39,85 191006
1500m Edwin Nystrand 16.29,75 191020

4 x 50m

 

 

 

 

Jonathan Douib

Joel Larsson

Elias Nordgren

Isak Brundin

1.39,17

 

 

 

 

181021

 

 

 

 

4 x 100m

 

 

 

 

Joathan Douib

Marcus Johnsson

Elias Nordgren

Joel Larsson

3.41,62

 

 

 

 

180202

 

 

 

 

4 x 200m

 

 

 

 

Marcus Johnsson

Elias Nordgren

Edwin Nystrand

Jonathan Douib

8.15,41

 

 

 

 

180203

 

 

 

 

Bröstsim      
50m Jonathan Douib 30,77 180204
100m Jonathan Douib 1.08,86 181125
200m Edwin Nystrand 2.29,17 191020
Ryggsim      
50m Viktor Doder 27,00 121104
100m Viktor Doder 58,44 121103
200m Edwin Nystrand 2.09,59 200607
Fjärilsim      
50m David Westin 27,25 150524
100m Edwin Nystrand 58,87 191005
200m Edwin Nystrand 2.05,48 181215
Medley      
100m Viktor Doder 1.02,23 111218
200m Edwin Nystrand 2.10,57 191114
400m Edwin Nystrand 4.32,59 190928
4 x 50m Edwin Nystrand 1.54,54 180203
  Jonathan Douib    
  Marcus Johnsson    
 

Elias Nordgren

 

   
4 x 100m Edwin Nystrand 4.11,11 171110
  Joel Larsson    
  Marcus Johnsson  
 

Elias Nordgren

 

   
       
       
Herrar 50m-bana      
Frisim Namn Tid Datum
50m Jonathan Douib 24,42 190512
100m Jonathan Douib 54,19 180512
200m Viktor Doder 2.03,13 110327
400m Richardh Fasth 4.21,69 861220
800m Edwin Nystrand 9.07,64 190415
1500m Edwin Nystrand 17.24,68 190510
       
4 x 50m Viktor Doder 1.51,06 100605
  Alexander Lidström    
  Erik Wennerstrand    
  David Westin    
       
4 x 100m Marcus Johnsson 3.46,78 180603
  Elias Nordgren    
  Isak Brundin    
  Jonathan Douib    
       
4 x 200m Jonathan Douib  8.27,57  180603
  Elias Nordgren    
  Edwin Nystrand    
  Marcus Johnsson    
Bröstsim      
50m Jonathan Douib 31,60 180512
100m Jonathan Douib 1.10,59 190413
200m Edwin Nystrand 2.39,05 190601
Ryggsim      
50m Viktor Doder 28,59 130519
100m Viktor Doder 1.02,77 130609
200m Viktor Doder 2.16,45 110327
Fjärilsim      
50m Viktor Doder 27,05 140704
100m Edwin Nystrand 59,74 190713
200m Edwin Nystrand 2.09,64 200628
Medley      
200m Edwin Nystrand 2.15,56 190415
400m Edwin Nystrand 4.44,08 190714
       
4 x 50m Alexander Lidström 2.23,07 060811
  Erik Wennerstrand    
  Adam Larsson    
  Jonas Nordgren    
       
4 x 100m Lag 4.21,25 180602
  Edwin Nystrand    
  Joel Larsson    
  Marcus Johnsson    
  Elias Nordgren    
       
Mixed Lag      
4 x 50m frisim   1.51,76 190119
  Edwin Nystrand    
  Lisa Nystrand    
  Jeanna Wiell    
  Max Antonsson    
       
4 x 50m medley   2.03,35 190120
  Jeanna Wiell    
  Lisa Nystrand    
  Edwin Nystrand    
  Max Antonsson    
       
 4x100m frisim Lisa Nystrand  4.39,83  170527
  Olle Nilsson    
  Max Antonsson    
  Ida Dalin    
       
Uppdaterad: 12 JUL 2018 20:43 Skribent: Michael Borlund

Postadress:
Sala SS - Simidrott
Sportfältsgatan 6
73336 Sala

Kontakt:
Tel: 0702885650
E-post: This is a mailto link

Se all info