Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2018


2018 vit_lunka_springa

2018gul_gå

2018blå_barn 

 

Resultat 2017 vit o blå klass

Vit klass

Plac

 

Start nr

Tid   Förnamn Efternamn Klubb
1 44 28,39   Peter Autio Karlshamn OCR
2 21 29,34   Sandra Södergren Gnistan
3 76 30,22   Izzo Kiyingi Bräkne-Hoby
4 51 30,31   Niklas Ek  Karlskrona
5 35 30,49   Roger Kjellsson Team Blekinge
6 57 30,56   Anders Svensson Salsjögänget
7 22 31,07   Mattias Abrahamsson saxemara
8 56 31,14   Åke Larsson stigmännen
9 17 31,29   Markus Samuelsson Team Blekinge
10 37 31,55   Thomas Dahlgren Team Blekinge
11 63 33,10   David Meijer Salsjögänget
12 12 33,26   Simon Weidenberg Listerby ik
13 59 33,34   Olof Ringtun Salsjögänget
14 2 34,10   Arne Södergren Salsjögänget
15 62 35,23   Knut Johansson Bräkne-Hoby
16 1 35,38   Mats Olsson Salsjögänget
17 24 36,20   Magnus Petersson  
18 3 36,31   Roger Ekström Salsjögänget
19 77 36,34   Erik Ohlsson Ronneby
20 5 37,03   Ulf Nilsson Salsjögänget
21 52 37,52   Ulrik Johansson Ronneby OK
22 13 38,07   Joel  Sjövik Ronneby
23 55 38,17   Josefin Appelqvist Bräkne-Hoby
24 46 38,40   Synnöve Olsson Brorsson Salsjögänget
25 43 39,08   Saga Miketinac Ronneby
26 71 39,14   Staffan Sundås Salsjögänget
27 23 39,15   Bo  Porshed Team Blekinge
28 64 39,27   Johnny Conradsson stigmännen
29 65 39,35   Jeanette Conradsson stigmännen
30 60 39,43   Tomas Appelqvist Bräkne-Hoby
31 58 39,44   Viktor Svensson Salsjögänget
32 42 40,07   Sofie Miketinac Ronneby
33 39 40,19   Richard Holmström Bräkne-Hoby
34 66 40,28   Charlotta Gustafsson Tävetorp
35 67 40,29   Mattias Claesson  
36 73 40,42   Aina Sundås Salsjögänget
37 47 40,52   Marie König THT
38 31 41,03   Birger Sövensson Team Blekinge
39 61 41,25   Jane Alexandersson Kuggeboda
40 34 41,26   Oliver Talevski THT
41 9 41,46   Anna Holmberg Salsjögänget
42 4 42,03   Peter Gustavsson Salsjögänget
43 28 42,03   Monica Olsson Salsjögänget
44 74 42,42   Marie Sundås Salsjögänget
45 75 43,51   Jan  Johansson Bräkne-Hoby
46 38 44,16   Ingemar Petersson Humlamåla
47 72 44,30   Ida Sundås Salsjögänget
48 6 44,32   Madeleine Olsson Salsjögänget
49 18 44,42   Jenny Johansson  
50 19 44,42   Malin Joenback  
51 41 45,12   Rickard Lundblad THT
52 54 45,44   Fredrik Appelqvist Karlskrona
53 50 45,53   Trude Cederlund Springflickorna
54 25 46,04   Karin Lindqvist stigmännen
55 8 47,11   Jennie Saleskog Salsjögänget
56 49 47,12   Anna Pfeifer Ronneby
57 69 47,20   Lars  Karlsson Salsjögänget
58 36 47,21   Hanna Olsson Karlskrona
59 33 48,03   Leif Karlsson UF Contact
60 48 48,05   Chatrine Holmberg Ronneby
61 10 48,16   Kalle Blomkvist Salsjögänget
62 68 48,36   Johanna  Dansdotter Johansson  
63 20 49,04   Anders Olsson Salsjögänget
64 29 50,08   Åke Johansson Team Blekinge
65 40 50,17   Bosse Ekström Team Blekinge
66 27 50,30   Patrik Lundvall växjölöparklubb
67 32 51,12   Caroline Stigsdotter Lyckeby
68 14 51,16   Elisabet Janner Ronneby
69 7 52,00   Susanne Aspeklev Salsjögänget
70 53 52,06   Silke  Spårman Meyer Salsjögänget
71 30 53,59   Lars-Göran Olausson Team Blekinge
72 45 54,51   Johnny Karlsson Team Blekinge
73 70 55,42   Anders Holmberg Hoby Gif
74 26 56,00   Tittla Andersson

Salsjögänget

 

 

 

 

Blå klass

Plac Start nr Tid Förnamn Efternamn Klubb
1 212 8,01 Arvid Petersson  
2 202 8,02 Wilgot Flyckt salsjögänget
3 210 8,45 Elias Lindström Ronneby OK
4 200 8,57 Elin Saleskog salsjögänget
5 201 9,16 Olle Saleskog salsjögänget
6 207 9,26 Tilda Johansson FIF Gnistan
7 203 11,37 Alice Nilsson Kallinge
8 214 11,42 Stella Abrahamsson Ronneby 
9 213 11,45 Tindra Abrahamsson Ronneby 
10 205 12,19 Katie Knuts Ronneby OK
11 208 12,36 Aldor Rackmann Ronneby 
12 204 13,25 Ebba Fors Lyckeby
13 215 13,34 Maja Grunditz Bräkne-Hoby
14 211 13,43 Ludvig Petersson  
15 206 14,53 Elijah Knuts Ronneby OK
16 216 16,42 My Hasselberg Bräkne-Hoby

 

 

Vit klass 7,5 km, springa/lunka 2016 »

Gul klass 7,5 km, promenera/strosa 2016 »

Blå klass 1,7 km, juniorer 2016 »

 

Här nedan hittar ni resultat från tidigare lopp.

Vit klass 7,5 km, springa/lunka 2015 »

Gul klass 7,5 km, promenera/strosa 2015 »

Blå klass 1,7 km, juniorer 2015 »

 

Vit klass 7,5 km, springa/lunka 2014 »

Gul klass 7,5 km, promenera/strosa 2014 »

Blå klass 1,7 km, juniorer 2014 »

 

Vit klass 7,5 km, springa/lunka 2013 »

Gul klass 7,5 km, promenera/strosa 2013 »

Blå klass 1,7 km, juniorer 2013 »

 

Vit klass 7,5 km, springa/lunka 2012 »

Gul klass 7,5 km, promenera/strosa 2012 »

Blå klass 1,7 km, juniorer 2012 »

Uppdaterad: 09 SEP 2018 21:48 Skribent: Andreas Saleskog

Postadress:
Salsjögänget MK - Friidrott
Gustavsson, Ådalsvägen 5
37261 Bräkne-hoby

Besöksadress:
Gamla Riksvägen 55
37262 Bräkne-hoby

Kontakt:
Tel: 0457-80833
E-post: This is a mailto link

Se all info