Hoppa till sidans innehåll

Tävlingskalender 2011-2012


Sandviken BMK tävlingsprogram hösten 2011 våren 2012.

 

 

 

Hur anmäler man sig ?? >>> 

 

 

 

Månad

Datum

Tävling

Ort

Ungdom

Senior

Aug

27-28

Riksklasskval

Uppsala,Stockholm 

U13-U17

 

 Sept

10-11

Skånska ungdomsspelen

Malmö

 

 

 

17-18 

Viking Cup

Sollentuna

U9 - U15

A, B, C

 

 

 

 

 

 

Okt

1-2

Riksklass

Göteborg

U13-U17

 

 

 

Riksklasskval

Örebro

U13-U17

 

 

8-9

Storsjöcupen

Östersund

U11-U17

A, B

 

 

Spåret Open

Stockholm

U9-U15

A, B, C

 

15-16

Ungdomsserien

Sandviken

X

 

 

22-23

Enånger

Hudiksvall

U11 - U17

A,B

 

29-30

Riksklass

Norrland

U13-U17

 

 

 

Riksklasskval

Sundsvall

U11-U17

 

 

 

 

 

 

 

 Nov

5-6

Serie

Härnösand

Utvalda

 

 

12-13

DM

Gävle

U11 - U19

Senior

 

19-20

Skoskavet

Kumla

U11-U17

A,B,C

Dec

3-4

Ungdomsserien

Gävle 

X

 

 

3-4

Riksklass

Stockholm

U13-U17

 

 

10-11

Trandansen

Bollnäs

U9-U19

 

 

10-11

Spånga Open

Carlstad Open

Stockholm

Karlstad

 

A, B, C

A,B,C

 

17-18

Seriespel

Gävle

Utvalda

 

 

 

Planeringsmöte

(Stålfjädern)

 

 

 

 

 

 

 

 

Jan/2012

7-8

Serie

Bollnäs?

Utvalda

 

 

14-15?

Ungdomsserien

Tierp

X

 

 

14-15

Riksklass

Malmö

U13-U15

 

 

28-29

Arosfjädern

Västerås

U11-17

A,B,C

Feb

4-5

Stålfjädern

Sandviken

U9 - 17

A,B,C

 

18-19

Veteran-sm

Borlänge

V35-V60

 

 

 

 

 

Eken Cup

Stockholm

U9-U15

A, B, C

 

25-26

Vikingaslaget

Sollentuna

U11 - U17

A,B,C

Mars

3-4

Föreningscupen

Hofors

U9 - U19

 

 

6-11

All England

Birmingham

 

 

 

10-11

Serie

Iggesund

Utvalda

 

 

16-18

SM U15

Skogås

 

 

 

17-18

Borlänge Open

Borlänge

U11 - U17

A,B

 

24-25

Ungdomsserien

Hofors

X

 

 

24-25

Tuna träffen

Eskilstuna

 

A, B, C

April

31/3- 1/4

Glada Hudik Cup

Hudiksvall

U11-U17

Elit, A, B, C

 

14-15

Svenska Cupen

Uppsala

 

Födda: 95,96,97,98,99,00,01

 

14-15

Dala Choklad Open

Borlänge

 

Elit, A,B

 

28-29

Örebrocupen

Örebro

U11 - U17

A,B,C

Maj

4-6

Yonex Int.

Varberg

 

 

 

18-20

Gothenborg Open

Göteborg

U11 - U17

A,B

Juni

Gotlandsspelen

Gotland

X

X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OBS! Klubben måste sända anmälan till tävlingarna drygt 1 månad före tävlingsdatum.

Därför måste du göra din anmälan till klubben senast de datum som anges i våra utskick via mail samt på hemsidan och på träningarna (normalt ca 5 veckor innan tävling)

 

 

 

 

 

 

 

 

Uppdaterad: 26 AUG 2014 06:44 Skribent: Thomas Ågren

Postadress:
Sandvikens BMK - Badminton
Lena Ågren, Vallhovsvägen 86 C
81138 Sandviken

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info