Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Välj lag:

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Div 5 Mellersta

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Bodafors SK Micael Janback 0730399735 Röd/Röd/Röd
Hultagårds IF Håkan Karlsson 038214119 0708261499 röd/röd/röd
Höreda GOIF Ingemar Ekelund 0705670012 vit/svart, svart, svart
IF Eksjö Fotboll Åsa Sjöstrand 038115455 0735725681 Vinröd/mblå/mblå
IFK S/RIF Martin Andersson 0702836566 vit, blå, blå
Malmbäcks IF Arne Källström 0730616404 0730616404 Gul, Gul, Gul
Moheda IF Mikael Nilsson 047270903 0730669947 Gul/Svart/Gul
Näshults IF Roger Milton 0705534537 Blå / Blå / Blå
Rottne IF Stefan Jönsson 0706567665 Blå/Blå/Blå
Rydaholms GoIF Peter Jonsson 047225127 0703388159 Blå/vit/blå
Skede IF Roger Creutz 0707764938 Gul, Svart, Gul
Sävsjö FF Roger Ahl 037049037 0706490376 Röd/Vit, Röd/Röd
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Juni
2020-06-17 19:00 141302083 Bodafors SK - Rydaholms GoIF 2 - 1 Emåvallen
2020-06-23 19:00 141302072 Moheda IF - Bodafors SK 3 - 0 Moheda IP
2020-06-24 19:00 141302070 IFK S/RIF - Skede IF 2 - 2 Enevi
2020-06-25 19:15 141302071 Höreda GOIF - Rydaholms GoIF 2 - 0 Höredavallen
2020-06-26 19:00 141302084 Hultagårds IF - Rottne IF 1 - 6 Hultagårds IP
2020-06-27 12:30 141302075 IF Eksjö Fotboll - IFK S/RIF 1 - 2 Ränneborg
2020-06-29 19:00 141302074 Skede IF - Höreda GOIF 0 - 3 Skedevallen
2020-06-30 19:00 141302078 Bodafors SK - Hultagårds IF 5 - 2 Emåvallen
Augusti
2020-08-06 19:00 141302080 IFK S/RIF - Sävsjö FF 0 - 0 Enevi
2020-08-08 15:00 141302079 Malmbäcks IF - Näshults IF 12 - 0 Önnemo IP
2020-08-10 19:00 141302082 Moheda IF - Skede IF 6 - 1 Moheda IP
2020-08-11 19:00 141302067 Hultagårds IF - Näshults IF 0 - 1 Hultagårds IP
2020-08-11 19:00 141302068 Rottne IF - Sävsjö FF 2 - 2 Vidingeskans
2020-08-11 19:00 141302069 Malmbäcks IF - IF Eksjö Fotboll 4 - 1 Önnemo IP
2020-08-13 19:00 141302090 Rydaholms GoIF - Hultagårds IF 6 - 0 Kungshall, Rydaholm
2020-08-14 19:00 141302085 Skede IF - Bodafors SK 3 - 2 Skedevallen
2020-08-14 19:00 141302086 IF Eksjö Fotboll - Moheda IF 1 - 2 Ränneborg
2020-08-14 19:00 141302087 Sävsjö FF - Höreda GOIF 0 - 1 Hofgårdsvallen
2020-08-14 19:00 141302088 Näshults IF - IFK S/RIF 3 - 4 Näshults IP
2020-08-15 14:00 141302089 Rottne IF - Malmbäcks IF 1 - 3 Vidingeskans
2020-08-18 18:45 141302081 Höreda GOIF - IF Eksjö Fotboll 4 - 1 Höredavallen
2020-08-20 18:45 141302092 Moheda IF - Sävsjö FF 3 - 1 Moheda IP
2020-08-20 19:15 141302094 Rydaholms GoIF - Skede IF 3 - 2 Kungshall, Rydaholm
2020-08-21 18:45 141302091 Höreda GOIF - Näshults IF 5 - 1 Höredavallen
2020-08-21 18:45 141302095 Hultagårds IF - Malmbäcks IF 2 - 0 Hultagårds IP
2020-08-22 14:00 141302096 IFK S/RIF - Rottne IF 1 - 4 Enevi
2020-08-22 16:00 141302093 Bodafors SK - IF Eksjö Fotboll 3 - 1 Emåvallen
2020-08-25 18:30 141302073 Rydaholms GoIF - Moheda IF 3 - 3 Kungshall, Rydaholm
2020-08-25 18:30 141302076 Sävsjö FF - Malmbäcks IF 2 - 3 Hofgårdsvallen
2020-08-25 18:30 141302077 Näshults IF - Rottne IF 1 - 6 Näshults IP
2020-08-27 18:30 141302102 Skede IF - Hultagårds IF 3 - 0 Skedevallen
2020-08-28 18:30 141302098 Sävsjö FF - Bodafors SK 3 - 1 Hofgårdsvallen
2020-08-28 18:30 141302101 Malmbäcks IF - IFK S/RIF 3 - 1 Önnemo IP
2020-08-29 14:00 141302099 Näshults IF - Moheda IF 1 - 9 Näshults IP
2020-08-29 14:00 141302100 Rottne IF - Höreda GOIF 3 - 5 Vidingeskans
2020-08-29 15:00 141302097 IF Eksjö Fotboll - Rydaholms GoIF 2 - 0 Ränneborg
September
2020-09-03 19:00 141302104 Rydaholms GoIF - Sävsjö FF 2 - 2 Kungshall, Rydaholm
2020-09-04 18:15 141302105 Skede IF - IF Eksjö Fotboll 1 - 1 Skedevallen
2020-09-05 15:00 141302106 Hultagårds IF - IFK S/RIF 2 - 2 Hultagårds IP
2020-09-05 15:00 141302108 Moheda IF - Rottne IF 4 - 2 Moheda IP
2020-09-05 16:00 141302107 Höreda GOIF - Malmbäcks IF 3 - 1 Höredavallen
2020-09-06 16:00 141302103 Bodafors SK - Näshults IF 7 - 2 Emåvallen
2020-09-10 19:00 141302109 Sävsjö FF - Skede IF 4 - 0 Hofgårdsvallen
2020-09-12 14:00 141302112 Malmbäcks IF - Moheda IF 2 - 2 Önnemo IP
2020-09-12 15:00 141302114 IF Eksjö Fotboll - Hultagårds IF 6 - 0 Ränneborg
2020-09-12 16:00 141302113 IFK S/RIF - Höreda GOIF 2 - 1 Enevi
2020-09-13 14:00 141302111 Rottne IF - Bodafors SK 5 - 1 Vidingeskans
2020-09-13 16:00 141302110 Näshults IF - Rydaholms GoIF 2 - 9 Näshults IP
2020-09-18 19:00 141302120 Rydaholms GoIF - Rottne IF 4 - 4 Kungshall, Rydaholm
2020-09-19 14:00 141302118 Moheda IF - IFK S/RIF 3 - 1 Moheda IP
2020-09-19 16:00 141302119 Bodafors SK - Malmbäcks IF 2 - 4 Emåvallen
2020-09-20 15:00 141302115 Skede IF - Näshults IF 3 - 2 Skedevallen
2020-09-20 16:00 141302116 IF Eksjö Fotboll - Sävsjö FF 1 - 0 Ränneborg
2020-09-20 17:00 141302117 Hultagårds IF - Höreda GOIF 0 - 3 Hultagårds IP
2020-09-26 14:00 141302125 Höreda GOIF - Moheda IF 1 - 6 Höredavallen
2020-09-26 15:00 141302124 IFK S/RIF - Bodafors SK 1 - 1 Enevi
2020-09-26 16:00 141302126 Hultagårds IF - Sävsjö FF 1 - 2 Hultagårds IP
2020-09-27 15:00 141302122 Rottne IF - Skede IF 6 - 1 Vidingeskans
2020-09-27 16:00 141302121 Näshults IF - IF Eksjö Fotboll 2 - 6 Näshults IP
2020-09-27 16:00 141302123 Malmbäcks IF - Rydaholms GoIF 4 - 0 Önnemo IP
Oktober
2020-10-04 16:15 141302127 Sävsjö FF - Näshults IF Hofgårdsvallen
2020-10-04 16:15 141302128 Moheda IF - Hultagårds IF Moheda IP
2020-10-04 16:15 141302129 Bodafors SK - Höreda GOIF Emåvallen
2020-10-04 16:15 141302130 Rydaholms GoIF - IFK S/RIF Kungshall, Rydaholm
2020-10-04 16:15 141302131 Skede IF - Malmbäcks IF Skedevallen
2020-10-04 16:15 141302132 IF Eksjö Fotboll - Rottne IF Ränneborg

Postadress:
Sävsjö FF - Fotboll
Hägnevägen 7
57633 Sävsjö

Besöksadress:
Hägnevägen 7
57633 Sävsjö

Kontakt:
Tel: 038210277
E-post: This is a mailto link

Se all info