Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Välj lag:

Spelprogram - Tr.matcher Höglandet FDK

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Adelövs IK (6) Adelövs IK(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Aneby SK (4) Aneby SK(Föreningen) Blå, Blå, Blåa
Aneby SK (B) Aneby SK(Föreningen) Blå, Blå, Blåa
Aneby SK (P18) Aneby SK(Föreningen) Blå, Blå, Blåa
Aneby SK P05 Aneby SK(Föreningen) Blå, Blå, Blåa
Annebergs GIF (6) Annebergs GIF(Föreningen) Grön, Svart, Svart
Annebergs GIF (B) Annebergs GIF(Föreningen) Grön, Svart, Svart
Asby IF (6) Asby IF(Föreningen) röd/vit/röd
Bodafors SK (5) Bodafors SK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Bosnia FF Tranås (6) Bosnia FF Tranås(Föreningen) Blå, svart, Blå
Boxholms IF (4) Boxholms IF(Föreningen) RÖD, Röd, Röd
Bäckseda IF (4) Bäckseda IF(Föreningen) svart, svart, svart
Bälaryds IK (6) Bälaryds IK(Föreningen) Vit, Vit, Grön
Bälaryds IK (B) Bälaryds IK(Föreningen) Vit, Vit, Grön
Egnahems BK P15 Johan Kempe +46702402000 Svart, Svart, Svart
Ekhagens IF (4) Linus Lindberg 0734158348 Röd/Svart, Svart, Svart
Forserums IF (5) Jens Larsson 0737787657 vit/grön, vit eller grön, Vit eller grön
Frinnaryds IF (6) Karl Henrik Erik Göransson 0705892148 Vit/svart, Svart, svarta
Gislaveds IS (3) Gislaveds IS(Föreningen) röd/röd/röd
Gripenbergs BK (5) Gripenbergs BK(Föreningen) gul/svart/gul
Gripenbergs BK (B) Gripenbergs BK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Gullringens GOIF (4) Gullringens GOIF(Föreningen) Gul/svart, Svart, Gul
HM IS (5) Hjältevads Mariannelunds IS(Föreningen) Marinblå, Marinblå, Marinblå
Hovslätts IK (4) Gullmar Johansson 014053088 0703760429 Röd/vit, Vit, Vita
Husqvarna FF (2) Mattias Jönsson 036144101 Blå, Blå, Blå
Hvetlanda GIF (4) Hvetlanda GIF(Föreningen) Blå, vit, Blå
Högsby IK (3) Högsby IK(Föreningen) Svart-vit randig, Svart, Vit
Höreda GOIF (5) Ingemar Ekelund 0705670012 svart/vit, svart, svart/vit
IF Eksjö Fotboll (5) Fredrik Bolanderson 0762392558 Vinröd/blå/blå
IF Eksjö Fotboll (B) IF Eksjö Fotboll(Föreningen) Vinröd, Blå, Blå
IFK Tuna IFK Tuna(Föreningen) Vit, Blå, vit
IFK Österbymo (5) IFK Österbymo(Föreningen) Blå, Vit, Blå
IFK Österbymo (B) IFK Österbymo(Föreningen) Blå, Vit, Blå
IK Tord (2) IK Tord(Föreningen) Lila, Vit, Vit
Ljungby IF (3) Linus Rosholm 037214070 Blå, Blå, Blå
Lommaryds IF (6) Lommaryds IF(Föreningen) Vit, Röd, Röd
Malmbäcks IF (5) Arne Källström 0730616404 0730616404 Gul, Gul, Gul
Malmbäcks IF (B) Arne Källström 0730616404 0730616404 Gul, Gul, Gul
Nässjö FF (3) Nässjö FF(Föreningen) Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Nässjö FF (B) Nässjö FF(Föreningen) Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Nässjö FF (P18) Nässjö FF(Föreningen) Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Råslätts SK (3) Simon Shahbaz 0362108125 0700786607 Röd, Röd, Röd
Skede IF Division (5) Skede IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Solberga GIF (B) Solberga GOIF(Föreningen) Röd, svart, Röda
Solberga GoIF (6) Solberga GOIF(Föreningen) röd/svart/röd
Sommens AIF (5) Kenth Jarl 038041788 0706618459 Vit/Blå/Blå
Sommens AIF (B) Sommens AIF(Föreningen) Vit, Blå, Blå
Stensjöns IF (4) Jimmy Nilsson 0733609817 Vit/svart/vit
Strålsnäs FF (6) Strålsnäs FF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Sävsjö FF (5) Roger Ahl 037049037 0706490376 Röd, Röd, Röd
Södra Vi IF (5) Södra Vi IF(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Torpa AIS (6) Erik Persson 0703226303 Gul/Svart, Svart, Svart
Torpa FF (5) Torpa FF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Tranås FF (4) Hannes Gustafsson 0730471940 svartröd svart röd
Tranås FF (B) Jens Johansson Svart-rödrandig/svart/röd
Tranås Södra FK (6) Javad Noroze 0729141470 Orange , vit , vit
Vimmerby IF (4) Vimmerby IF(Föreningen) gul/svart, Svart, svart
Ödeshögs IK (6) Peter Sandberg 014431398 0706577135 Gul, Svart, Gul
Ödeshögs IK Nivå 4 P15-16 Ödeshögs IK(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2020-02-15 12:00 140981016 Nässjö FF (3) - Husqvarna FF (2) 2 - 1 Skogsvallen - Konstgräs
2020-02-15 13:00 140981010 Tranås FF (4) - Gripenbergs BK (5) 6 - 0 Bredstorps IP - Konstgräs
2020-02-22 13:00 140981011 Tranås FF (4) - Nässjö FF (3) 0 - 2 Bredstorps IP - Konstgräs
2020-02-22 13:00 140981019 IF Eksjö Fotboll (5) - Gripenbergs BK (5) 4 - 1 Ränneborg - Konstgräs
2020-02-22 15:00 140981001 Höreda GOIF (5) - Sävsjö FF (5) 0 - 0 Ränneborg - Konstgräs
2020-02-23 13:00 140981022 Tranås FF (B) - Torpa AIS (6) 2 - 3 Bredstorps IP - Konstgräs
2020-02-23 15:30 140981027 IF Eksjö Fotboll (B) - IFK Österbymo (B) 4 - 0 Ränneborg - Konstgräs
2020-02-29 13:00 140981012 Tranås FF (4) - Gullringens GOIF (4) 0 - 3 Bredstorps IP - Konstgräs
2020-02-29 13:00 140981020 IF Eksjö Fotboll (5) - Stensjöns IF (4) 1 - 2 Ränneborg - Konstgräs
2020-02-29 15:00 140981023 Torpa AIS (6) - Bälaryds IK (6) 2 - 2 Bredstorps IP - Konstgräs
2020-03-01 14:00 140981008 Bodafors SK (5) - IFK Österbymo (5) 3 - 1 Skogsvallen - Konstgräs
2020-03-07 12:00 140981017 Nässjö FF (3) - Råslätts SK (3) 0 - 1 Skogsvallen - Konstgräs
2020-03-07 15:15 140981030 Aneby SK (4) - IFK Tuna 5 - 2 Ränneborg - Konstgräs
2020-03-08 16:00 140981029 Nässjö FF (P18) - Aneby SK (P18) 2 - 4 Skogsvallen - Konstgräs
2020-03-11 19:30 140981013 Tranås FF (4) - Boxholms IF (4) 1 - 3 Bredstorps IP - Konstgräs
2020-03-14 12:00 140981025 Stensjöns IF (4) - Hvetlanda GIF (4) 0 - 2 Skogsvallen - Konstgräs
2020-03-14 13:00 140981014 Tranås FF (4) - Ekhagens IF (4) 3 - 0 Bredstorps IP - Konstgräs
2020-03-21 12:00 140981026 Stensjöns IF (4) - Gislaveds IS (3) 1 - 4 Skogsvallen - Konstgräs
2020-03-22 14:45 140981036 Aneby SK P05 - Ödeshögs IK Nivå 4 P15-16 5 - 3 Ränneborg - Konstgräs
2020-03-22 17:00 140981031 Gripenbergs BK (B) - Frinnaryds IF (6) 9 - 3 Svartåvallen
2020-03-25 19:30 140981035 Tranås FF (B) - Asby IF (6) 7 - 0 Bredstorps IP - Konstgräs
2020-03-25 19:30 140981037 Höreda GOIF (5) - HM IS (5) 0 - 2 Ränneborg - Konstgräs
2020-03-27 19:00 140981032 Gripenbergs BK (B) - Asby IF (6) 4 - 1 Svartåvallen
2020-03-28 12:00 140981005 Malmbäcks IF (5) - Solberga GoIF (6) 3 - 0 Skogsvallen - Konstgräs
2020-03-28 14:00 140981038 Nässjö FF (3) - Stensjöns IF (4) 4 - 0 Skogsvallen - Konstgräs
2020-03-29 15:00 140981039 Adelövs IK (6) - Frinnaryds IF (6) 4 - 2 Lyckeborg
2020-03-29 15:30 140981021 IF Eksjö Fotboll (5) - HM IS (5) 2 - 0 Ränneborg - Konstgräs
2020-03-31 18:00 140981033 Asby IF (6) - IFK Österbymo (5) 0 - 0 Bryggvallen
2020-04-26 15:00 140981043 Aneby SK P05 - Egnahems BK P15 3 - 2 Tallåsen
2020-06-17 18:30 140981045 Bälaryds IK (6) - Solberga GoIF (6) 1 - 4 Tallåsen
2020-06-23 19:00 140981048 HM IS (5) - IF Eksjö Fotboll (5) 3 - 4 Hjältemon
2020-07-30 18:30 140981047 Nässjö FF (3) - Högsby IK (3) 1 - 1 Skogsvallen
2020-07-31 19:00 140981050 Aneby SK (4) - Hovslätts IK (4) 1 - 2 Furulid IP
2020-08-03 19:00 140981049 Aneby SK (4) - Nässjö FF (3) 1 - 0 Furulid IP
2020-08-04 19:00 140981046 Malmbäcks IF (5) - Torpa FF (5) 3 - 0 Önnemo IP
2020-08-05 19:00 140981052 IF Eksjö Fotboll (5) - Lommaryds IF (6) 8 - 2 Ränneborg 1
2020-08-06 18:30 140981053 Solberga GoIF (6) - Forserums IF (5) Lindhemsvallen
2020-08-09 18:00 140981051 IFK Österbymo (5) - Asby IF (6) Österbymo IP 1

Postadress:
Sävsjö FF - Fotboll
Hägnevägen 7
57633 Sävsjö

Besöksadress:
Hägnevägen 7
57633 Sävsjö

Kontakt:
Tel: 038210277
E-post: This is a mailto link

Se all info