Träning 27 augusti, final Bottenviken O-cup

Resultatlista

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Systems www.hektor.se Utskriftsdatum: 2015-08-27 20:07:15


Klass:   DAMER KORT    Bana: 2510m


Plac

Löpare

Klubb

Sluttid

1

Mette Palokangas

Alatornion Pirkat    

33.30

2

Pauliina Rantakeisu

35.42

3

Julia Ylimäinen

Suunta 2000

41.15

4

Tuula Hintsanen

Suunta 2000

42.46

5

Anni Taulavuori

Alatornion Pirkat

47.40

6

Tuula Laasanen

Suunta 2000

67.33

 

 


Klass:   DAMER LÅNG    Bana: 7570m


Plac

Löpare

Klubb

Sluttid

1

Venla Taulavuori

Alatornion Pirkat

79.55

 


Klass:   DAMER MELLAN    Bana: 3990m


Plac

Löpare

Klubb

Sluttid

1

Alina Herrala

54.05

2

Hanna-Mari Heiskanen

54.07

3

Essi Ylikitti

Alatornion Pirkat

54.13

4

Tarja Taulavuori

Alatornion Pirkat

57.51

5

Viivi Saari

84.58

 


Klass:   HERRAR KORT    Bana: 2510m


Plac

Löpare

Klubb

Sluttid

1

Esko Juntunen

Suunta 2000

26.28

2

Sakari Särkinen

Suunta 2000

32.55

3

Taisto och Riitta Saari

81.24

 


Klass:   HERRAR LÅNG    Bana: 7570m


Plac

Löpare

Klubb

Sluttid

1

Marko Vapa

Suunta 2000

52.34

2

Ingvar Isaksson

Seskarö IF

53.12

3

Antti Kalapudas

Alatornion Pirkat

54.40

4

Johan Klippmark

Haparanda OK

56.42

5

Vesa Aurala

Suunta 2000

62.31

6

Markku Oikarinen

Alatornion Pirkat

65.57

7

Matti Oikarinen

Alatornion Pirkat

71.33

8

Markus Palokangas

Alatornion Pirkat

83.00

9

Ville Väkeväinen

LänRa

99.37

10

Heikki Ikonen

Suunta 2000

104.32

EjG

Bo Svedlund

Haparanda OK

EjG

Tuomo Miettunen

Suunta 2000

 


Klass:   HERRAR MELLAN    Bana: 3990m


Plac

Löpare

Klubb

Sluttid

1

Arto Vilppola

OH

34.07

2

Jan Lindelöf

Seskarö IF

35.50

3

Ari Korhonen

Suunta 2000

36.34

4

Tore Svedlund

Seskarö IF

43.56

5

Jani Konstenius

KarKat

46.00

6

Mauri Romppainen

Haparanda OK

50.11

7

Pasi Tainio

54.50

8

Raimo Höynälä

Alatornion Pirkat

55.09

9

Hans Rahkola

Haparanda OK

86.45

EjG

Hans Ylipää

Seskarö IF