Träning 27 augusti, final Bottenviken O-cup

Sträcktider

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Systems www.hektor.se Utskriftsdatum: 2015-08-27 20:07:47


DAMER KORT      Bana 2510m   


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-61

2-131

3-143

4-144

5-145

6-146

M-249

 

 

1

Mette Palokangas

33.30

 

3.05

9.43

23.13

25.05

31.08

32.28

33.30

Alatornion Pirkat

 

3.05

6.38

13.30

1.52

6.03

1.20

1.02

 

 

2

Pauliina Rantakeisu

35.42

 

5.20

11.40

21.18

23.47

31.52

34.43

35.42

 

5.20

6.20

9.38

2.29

8.05

2.51

0.59

 

 

3

Julia Ylimäinen

41.15

 

3.02

9.03

27.27

30.32

38.21

39.58

41.15

Suunta 2000

 

3.02

6.01

18.24

3.05

7.49

1.37

1.17

 

 

4

Tuula Hintsanen

42.46

 

4.22

10.27

28.37

31.37

39.38

41.28

42.46

Suunta 2000

 

4.22

6.05

18.10

3.00

8.01

1.50

1.18

 

 

5

Anni Taulavuori

47.40

 

3.16

7.31

39.18

40.38

45.27

46.47

47.40

Alatornion Pirkat

 

3.16

4.15

31.47

1.20

4.49

1.20

0.53

 

 

6

Tuula Laasanen

67.33

 

6.43

17.45

48.29

51.54

62.52

65.43

67.33

Suunta 2000

 

6.43

11.02

30.44

3.25

10.58

2.51

1.50

 

 


DAMER LÅNG      Bana 7570m   


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-62

2-131

3-132

4-133

5-134

6-135

7-136

8-133

9-137

10-138

11-140

12-141

13-142

14-143

15-144

16-145

17-146

M-249

 

 

1

Venla Taulavuori

79.55

 

3.37

5.39

10.17

13.39

15.34

17.26

20.56

22.36

32.34

54.32

58.43

62.19

65.18

72.38

73.59

78.11

79.11

79.55

Alatornion Pirkat

 

3.37

2.02

4.38

3.22

1.55

1.52

3.30

1.40

9.58

21.58

4.11

3.36

2.59

7.20

1.21

4.12

1.00

0.44

 

 


DAMER MELLAN      Bana 3990m   


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-62

2-63

3-132

4-133

5-134

6-142

7-143

8-144

9-145

10-146

M-249

 

 

1

Alina Herrala

54.05

 

5.01

7.07

11.56

20.48

23.06

27.39

44.56

46.54

51.42

53.18

54.05

 

5.01

2.06

4.49

8.52

2.18

4.33

17.17

1.58

4.48

1.36

0.47

 

 

2

Hanna-Mari Heiskanen

54.07

 

4.57

7.07

12.00

20.33

23.06

27.35

44.55

46.49

51.38

53.11

54.07

 

4.57

2.10

4.53

8.33

2.33

4.29

17.20

1.54

4.49

1.33

0.56

 

 

3

Essi Ylikitti

54.13

 

5.34

7.44

20.16

23.52

25.47

30.01

45.27

47.05

51.37

53.06

54.13

Alatornion Pirkat

 

5.34

2.10

12.32

3.36

1.55

4.14

15.26

1.38

4.32

1.29

1.07

 

 

4

Tarja Taulavuori

57.51

 

5.57

7.53

22.02

25.07

26.49

32.37

48.58

50.38

55.28

56.52

57.51

Alatornion Pirkat

 

5.57

1.56

14.09

3.05

1.42

5.48

16.21

1.40

4.50

1.24

0.59

 

 

5

Viivi Saari

84.58

 

8.03

12.26

20.08

38.21

42.09

59.16

72.38

76.21

82.38

84.04

84.58

 

8.03

4.23

7.42

18.13

3.48

17.07

13.22

3.43

6.17

1.26

0.54

 

 


HERRAR KORT      Bana 2510m   


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-61

2-131

3-143

4-144

5-145

6-146

M-249

 

 

1

Esko Juntunen

26.28

 

2.55

7.08

17.57

19.33

24.28

25.40

26.28

Suunta 2000

 

2.55

4.13

10.49

1.36

4.55

1.12

0.48

 

 

2

Sakari Särkinen

32.55

 

5.32

11.08

19.22

21.24

28.27

30.15

32.55

Suunta 2000

 

5.32

5.36

8.14

2.02

7.03

1.48

2.40

 

 

3

Taisto och Riitta Saari

81.24

 

4.40

16.24

60.09

68.38

77.33

79.58

81.24

 

4.40

11.44

43.45

8.29

8.55

2.25

1.26

 

 


HERRAR LÅNG      Bana 7570m   


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-62

2-131

3-132

4-133

5-134

6-135

7-136

8-133

9-137

10-138

11-140

12-141

13-142

14-143

15-144

16-145

17-146

M-249

 

 

1

Marko Vapa

52.34

 

3.06

4.39

8.05

10.20

11.33

13.36

14.16

15.33

20.13

27.06

33.04

36.22

38.48

47.10

48.07

51.10

52.00

52.34

Suunta 2000

 

3.06

1.33

3.26

2.15

1.13

2.03

0.40

1.17

4.40

6.53

5.58

3.18

2.26

8.22

0.57

3.03

0.50

0.34

 

 

2

Ingvar Isaksson

53.12

 

3.08

4.55

7.56

11.21

13.00

14.26

15.18

16.44

21.54

29.23

34.59

38.28

40.57

46.36

47.45

51.05

52.28

53.12

Seskarö IF

 

3.08

1.47

3.01

3.25

1.39

1.26

0.52

1.26

5.10

7.29

5.36

3.29

2.29

5.39

1.09

3.20

1.23

0.44

 

 

3

Antti Kalapudas

54.40

 

3.59

5.35

9.24

12.50

14.12

15.57

16.48

18.27

23.18

30.49

35.11

39.20

41.51

47.33

48.45

52.48

53.51

54.40

Alatornion Pirkat

 

3.59

1.36

3.49

3.26

1.22

1.45

0.51

1.39

4.51

7.31

4.22

4.09

2.31

5.42

1.12

4.03

1.03

0.49

 

 

4

Johan Klippmark

56.42

 

3.31

5.24

8.35

12.21

13.57

15.26

16.19

18.10

25.57

35.05

39.12

42.33

44.38

50.24

51.24

55.03

56.03

56.42

Haparanda OK

 

3.31

1.53

3.11

3.46

1.36

1.29

0.53

1.51

7.47

9.08

4.07

3.21

2.05

5.46

1.00

3.39

1.00

0.39

 

 

5

Vesa Aurala

62.31

 

4.06

6.00

9.39

12.09

14.16

15.59

16.47

18.03

23.21

33.44

38.38

43.52

50.00

56.17

57.21

60.54

61.58

62.31

Suunta 2000

 

4.06

1.54

3.39

2.30

2.07

1.43

0.48

1.16

5.18

10.23

4.54

5.14

6.08

6.17

1.04

3.33

1.04

0.33

 

 

6

Markku Oikarinen

65.57

 

4.02

6.09

10.06

12.58

14.34

16.17

17.22

19.01

25.31

37.04

43.13

47.30

50.20

56.57

58.20

63.35

65.06

65.57

Alatornion Pirkat

 

4.02

2.07

3.57

2.52

1.36

1.43

1.05

1.39

6.30

11.33

6.09

4.17

2.50

6.37

1.23

5.15

1.31

0.51

 

 

7

Matti Oikarinen

71.33

 

3.15

4.57

8.29

11.04

12.21

13.47

14.45

19.20

26.27

48.39

52.32

56.37

59.28

64.51

65.55

69.56

70.51

71.33

Alatornion Pirkat

 

3.15

1.42

3.32

2.35

1.17

1.26

0.58

4.35

7.07

22.12

3.53

4.05

2.51

5.23

1.04

4.01

0.55

0.42

 

 

8

Markus Palokangas

83.00

 

3.11

5.32

9.07

17.32

19.10

20.59

22.12

33.12

39.54

55.07

60.07

64.13

69.56

75.53

77.35

81.10

82.19

83.00

Alatornion Pirkat

 

3.11

2.21

3.35

8.25

1.38

1.49

1.13

11.00

6.42

15.13

5.00

4.06

5.43

5.57

1.42

3.35

1.09

0.41

 

 

9

Ville Väkeväinen

99.37

 

4.48

7.01

11.00

14.16

15.56

17.53

19.06

20.59

60.54

74.29

78.56

83.00

85.35

91.47

93.05

97.23

98.57

99.37

LänRa

 

4.48

2.13

3.59

3.16

1.40

1.57

1.13

1.53

39.55

13.35

4.27

4.04

2.35

6.12

1.18

4.18

1.34

0.40

 

 

10

Heikki Ikonen

104.32

 

4.25

6.27

12.06

15.21

17.15

24.32

25.17

27.01

54.23

63.35

80.40

85.16

88.04

95.22

96.55

102.12

103.37

104.32

Suunta 2000

 

4.25

2.02

5.39

3.15

1.54

7.17

0.45

1.44

27.22

9.12

17.05

4.36

2.48

7.18

1.33

5.17

1.25

0.55

 

 

EjG

Bo Svedlund

46.22

 

4.55

7.19

12.37

16.20

19.10

21.58

23.07

26.39

35.56

37.31

43.21

45.02

46.22

Haparanda OK

 

4.55

2.24

5.18

3.43

2.50

2.48

1.09

3.32

9.17

1.35

5.50

1.41

1.20

 

 

EjG

Tuomo Miettunen

94.16

 

3.26

5.27

9.15

11.48

13.11

28.58

29.43

31.35

52.00

74.36

78.10

80.54

87.13

88.24

92.09

93.22

94.16

Suunta 2000

 

3.26

2.01

3.48

2.33

1.23

15.47

0.45

1.52

20.25

22.36

3.34

2.44

6.19

1.11

3.45

1.13

0.54

 

 


HERRAR MELLAN      Bana 3990m   


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-62

2-63

3-132

4-133

5-134

6-142

7-143

8-144

9-145

10-146

M-249

 

 

1

Arto Vilppola

34.07

 

3.31

5.01

9.11

11.34

13.02

19.52

26.35

27.53

32.16

33.22

34.07

OH

 

3.31

1.30

4.10

2.23

1.28

6.50

6.43

1.18

4.23

1.06

0.45

 

 

2

Jan Lindelöf

35.50

 

3.30

5.14

10.38

15.27

17.03

21.02

27.42

29.44

34.09

35.09

35.50

Seskarö IF

 

3.30

1.44

5.24

4.49

1.36

3.59

6.40

2.02

4.25

1.00

0.41

 

 

3

Ari Korhonen

36.34

 

4.29

6.25

10.49

13.49

15.32

19.47

28.19

29.38

34.10

35.48

36.34

Suunta 2000

 

4.29

1.56

4.24

3.00

1.43

4.15

8.32

1.19

4.32

1.38

0.46

 

 

4

Tore Svedlund

43.56

 

5.14

7.33

13.36

18.58

21.39

26.08

34.25

35.55

41.17

42.48

43.56

Seskarö IF

 

5.14

2.19

6.03

5.22

2.41

4.29

8.17

1.30

5.22

1.31

1.08

 

 

5

Jani Konstenius

46.00

 

4.00

5.58

11.10

15.12

17.22

21.57

37.32

39.17

44.01

45.05

46.00

KarKat

 

4.00

1.58

5.12

4.02

2.10

4.35

15.35

1.45

4.44

1.04

0.55

 

 

6

Mauri Romppainen

50.11

 

6.04

8.14

14.04

20.40

22.40

27.59

39.43

41.15

47.20

48.56

50.11

Haparanda OK

 

6.04

2.10

5.50

6.36

2.00

5.19

11.44

1.32

6.05

1.36

1.15

 

 

7

Pasi Tainio

54.50

 

5.08

8.32

14.21

18.32

20.38

37.32

45.25

47.07

52.21

53.47

54.50

 

5.08

3.24

5.49

4.11

2.06

16.54

7.53

1.42

5.14

1.26

1.03

 

 

8

Raimo Höynälä

55.09

 

6.54

8.18

12.38

26.42

30.11

34.17

42.17

43.24

53.05

54.06

55.09

Alatornion Pirkat

 

6.54

1.24

4.20

14.04

3.29

4.06

8.00

1.07

9.41

1.01

1.03

 

 

9

Hans Rahkola

86.45

 

5.46

8.38

36.25

49.09

51.53

64.20

75.01

77.12

83.42

85.51

86.45

Haparanda OK

 

5.46

2.52

27.47

12.44

2.44

12.27

10.41

2.11

6.30

2.09

0.54

 

 

EjG

Hans Ylipää

53.09

 

3.51

11.20

14.22

16.26

50.46

53.09

Seskarö IF

 

3.51

7.29

3.02

2.04

34.20

2.23