Hoppa till sidans innehåll

ÖstraNatt 2020


En början på en nattserie även i år ?  Meddela ändringar och tillägg till mig.

18 sep   Seskarö IF

  2 okt   Suunta 2000

  9 okt Övertorneå IF

16 okt  Alatornion Pirkat       resultat

 

Poängberäkning - ettan får 8p, tvåan 6p, trean 5p, fyran 4p osv, sjuan och alla godkända får 1p. Vid lika totalpoäng, avgör bästa placering. 

Som tidigare år. Vi får se hur många etapper det blir och att räkna poäng för....

Långa banan herrar  SIF  S-2000  ÖIF  AlPi          tot
Marko Vapa, S-2000   5 6 8         19
Ingvar Isaksson, SIF     5          18
Matti Oikarinen, S-2000  6   4             16 
Tero Taulavuori, AlPi   1 8           9
Risto Ponkala, AlPi   1   3             9 
Mikko Vapa, FreeAd   8             8
Risto Luodonpää, AlPi 2 1 2 3         8
Tuomas Perkkiö, AlPi   1   6         7
Arto Vilppola, AlPi   1               5 
Arttu Taulavuori, AlPi   4             4
Tapani Heikkuri, AlPi       4         4
Henry Barsk, ÖIF  1              4 
Mikko Pohjola, Lynx   3             3
Jani Konstenius, AlPi   1             3 
Janne Kotaniemi, AlPi  1            3 
Harri Mäki, OH   2             2
Raimo Höynälä       2         2
Miko Rapo, S-2000   1   1         2
Roger Westin, SKG                 1 
Ville Väkeväinen, LänRa   1             1
Antti Kalapudas, AlPi   1             1
Jarmo Kempainen, S-2000   1             1
Seppo Kontajärvi, VePo   1             1
Hannu Lamminaho, S-2000   1             1
Jukka Myllylä, Pohjantäti   1             1
Petri Mourujärvi, OH   1             1
Tomi Seppä, S-2000       1         1
Janne Ylimaula, AlPi       1         1
                   
Långa banan damer                  
Pernilla Sirviö, ÖIF               
                   
Mellanbanan herrar                  
Sauli Tuomala, S-2000     8 4         12
Esko Juntunen, S-2000 6     5         11
Sami Mäkikyrö, S-2000 5 4             9
Stefan Lauri, GIF 8                8 
Urpo Niemelä, SK Po   8             8
Jan Lindelöf, SIF       8          8
Eero Salo-Oja, AlPi   6   2          8
Håkan Tholerud, SIF     6           6
Lauri Mustonen, AlPi       6         6
Petri Hannila, LänRa   5             5
Olle Dahlhägg, ÖIF     5           5
Jens Westin, SIF     4           4
Roger Westin, SKG     3           3
Lari Nissinen       3         3
                   
Mellanbanan damer                  
Nina Frant, S-2000 8                8 
Sanna Salmenoja, MSPa   8             8
Anni Taulavuori, AlPi     8           8
Komu Heidi       8         8
Tarja Taulavuori, AlPi     6           6
Mette Palokangas, AlPi   6             6
Heidi Tolvanen, AlPi     5               5 
Oili Holopainen, S-2000   4             4
Anni Oikarinen, S-2000   3             3
Riitta Lehvonen, LapVe   2             2
                   
Korta banan herrar                  
Lauri Mustonen, AlPi 8           24 
Tatu Palokangas, AlPi       8         8
Åke Ersson, ÖIF     6           6
Niklas Ahava, SIF 6                6 
Elmer Kaarle, ÖIF       6         6
Eugen Brudal, HOK     5           5
Ari Ylipekkala, SIF 5                5 
Karl-Erik Nyström, SIF 4                4 
                   
Korta banan damer                  
Viktoria Rumann, BAIK 8                8 
Pauliina Rantakeisu, AlPi       8         8
Runa Sirviö, ÖIF       6         6
Marika Mäkikyrö, S-2000 6                6 
Ella Klippmark, HOK         5           5 
                   
Uppdaterad: 16 SEP 2020 08:57 Skribent: Jan Lindelöf
Epost: This is a mailto link

eventor

   

World of O - internationella O-nyheter mm

BikeRay (550x60)

 

Letro Sport webb-butik allt för orientering

olspecialisten 

 

 

 

 

  

 

 

 

Postadress:
Seskarö IF - Orientering
Orienteringssektionen, Allévägen 2
95394 Seskarö

Kontakt:
Tel: 0727107228
E-post: seskaro.orientering@...

Se all info