Hoppa till sidans innehåll

Tävligsprogram 2016


Tävlingsprogram 2016

Inom parentesen anges antal anmälda SIF:are
19/3  Marslöpet                                                                               (3)
19/3  Annelundsrundan                                                                    (1)
28/3  Hallarydsloppet
17/4  Simlången Runt
30/4  Laxaloppet                                                                             (4)
14/5 Vittsjön Runt
21/5  GöteborgsVarvet                                                                  (21)
4/6   Stockholm Marathon                                                              (6)
11/6  Hallands Ultra                                                                        (9)
1/7   Älgaklivet                                                                               (2)
16/7 Laholmsloppet (Mellbystrand)
19/7 Nattloppet i Laholm (start 23:30)
24/7 Hjärnloppet, Eldsberga
30/7  Falkenbergs Stadslopp                                                          (2)
30/7  Bjära Trail 50 km                                                                  (1)
13/8  Prinsens Minne  OBS!KlubbMästerskap! 21 km är även DM       (7)
27/8 Ostalöpet
3/9    Helsingborg Marathon                                                           (2)
18/9  Köpenhamn halvmaraton                                                        (2)
24/9   Lidingöloppet                                                                     (11)
6/10  LjusRuset
9/10  Eremitageløbet (Dyrehaven nord for København)
15/10 Varberg halvmarathon                                                           (2)
5/11  Skanneloppet
Uppdaterad: 17 JAN 2017 11:34 Skribent: Linnea Svensson
Epost: Adressen Gömd

 

Länkar:

Simlångsdalens IF

Simlångsdalens IF - skidor

 

Antal unika besökare:

(from. 2011-10-24)

räknare

 

Postadress:
Simlångsdalens IF - Friidrott
Anita Svensson, Gårdshult
31038 Simlångsdalen

Kontakt:
Tel: 03570594
E-post: This is a mailto link

Se all info