Hoppa till sidans innehåll

Tävlingar


28/12 2019 Mellandagsboule

  Lag Delagare 1 Deltagare 2    
1 Sätila Åke Teuber Matti Engelbrektsson 8 28
2 Svansjö Kjell Nilsson Gösta Larsson 8 19
3 Sätila Anita Söderberg Christina Urbanke 8 19
4 Öxabäck Anne Gabrielsson Thomas Abrahamsson 8 7
5 Skene Ulf Svensson Åke Hörder 6 9
6 Sätila Rauno Hänninen Leif Johansson 6 7
7 Skene Ulla Lundgren Ilse Johansson 6 4
8 Örby Elsa Kvibo Gudrun Andreasson 4 5
9 Skene Siv Köbsted Charina Johansson 4 3
10 Fritsla Inga Johansson Fredd Runesson 4 -3
11 Öxabäck Björn Ackerby Karin Abrahamsson 4 -3
12 Rolftorp Ronny Gustavsson George Johansson 4 -11
13 Västra-Mark Kjell Nordin Pirkko Ambrimg 4 -12
14 Sätila Sven Ivarsson Kjell Pettersson 4 -19
15 Rolftorp Curt Andersson Jan-Ove Andersson 2 -24
16 Svaneholm Ingvar Svedberg Ann-Mari Bengtsson 0 -30

 

4/11 2018 Allhelgonatrippeln

1) Torestorp lag 1: L-E Andersson, Gösta Larsson, Kjell Nilsson   8 +30
2) Sätila lag 1: Anita Söderberg, Rauno Hänninen, Kristina Urbank  8 +12 
3) PRO Delfinen: Leif Karlsson, A-B Karlsson, Britt Brorsson      8 +12 
4) Sätila lag 2: Sven Ivarsson, Å Teuber, Kjell Pettersson          6 +13
5) Skatås: Nils Belfrage, T Asplund, José Dader                        6 +8
6) Örby: Gudrun Andréasson, Elsa Kvibro, Monica Brorsson   6 +7
7) Torestorp lag 2: Arvi o Margareta Klamas, Gunnel Svensson 6 +7
8) Skene: Barbro o Håkan Skogum, Leif Thomsen                     6 +3
9) Åskloster lag 1: Bengt Nilsson, B Karlsson, L Svensson        6 -4
10) Kronäng: Risto Onnula, B Karlberg, Esko Kiviharju            4 +6
11) Åskloster lag 4: Gösta Bender, M Bender, Gunilla Höög      4 -4
12) Rolfstorp: Georg Johansson, K Andersson, J-O Andersson   4 -10
13) Åskloster lag 2: M-L Lundström, H Lundström, S Gunnarson 4 -12
14) Åskloster lag 3: Uno Karlberg, M Swahn, A Berntsson          2 -10
15) Sätila lag 3: Leif Johansson, Ilse Johansson, NG Nilsson        2 -25
16) Torestorp lag 3: Inger Landhage, L Wallgren, Leif Andersson 0 -33

 

25/3 2018 DAMERNAS VÅRYRA

  Lag Delagare 1 Deltagare 2   poäng kvot
1 Svansjö 3 Margareta Klamas Inger Landhage   8 22
2 Åskloster 1 Erna Karlberg Marie-Louise Lundsström   8 21
3 Skatås Kerstin Belfrag Marianne Pruszynska   8 21
4 Veddige 2 Gunnel Jonsson Ella Börjesson   8 4
5 Skene 2 Evy Pettersson Märta Johansson   6 14
6 Skene 1 Barbro Skogum Ulla Lundgren   6 11
7 Skene 4 Anita Söderberg Pirko Ambring   6 5
8 Svansjö 2 Gunnel Svensson Eivor Andersson   6 2
9 Svansjö 4 Ulla Evertsson Elinor Svensson   6 1
10 Kungsbacka Ingrid Larsson Rigmor Granath   6 -1
11 Örby 1 Ingegerd Ivarsson Maj-Britt Nilsson   4 6
12 Örby 3 Karin Granberg Monica Brorsson   4 6
13 Örby 2 Gudrun Andreasson Elsa Kvibo   4 -3
14 Svansjö1 Ann-Gerd Eriksson Inez Larsson   4 -8
15 Åskloster 3 Lisbeth Gabrielsson Britt-Marie Gustavsson   4 -9
16 Hor/Kungs Sylvia Jonsson Anita Nilsson   2 0
17 Åskloster 2 Aina Johansson Marianne Bender   2 -20
18 Fritsla Barbro Sixtensson Inga Johansson   2 -21
19 Veddige 1 Birgitta Bergman Kerstin Ljungfalk   2 -24
20 Skene 3 Monica Frank Elsie Sjöberg   2 -32

 

 

 

INBJUDNINGSTÄVLING, PENSIONÄRER 2017-12-29

1. Anita Söderberg / Rauno Hänninen, Sätila     8 p +29
2. Ulla Lundgren / Hans Johansen, Skene           8 p +20
3. Margareta o Arvi Klamas, Torestorp               8 p +15
4. Stig Gunnarsson / Bengt Karlsson, Åskloster  8 p +7
5. Ulf Svensson / Åke Hörder, Skene                     6 p +18
6. Elsa Kvibro / Gudrun Andréasson, Örby         6 p +13
7. Annika Berntsson / Bengt Nilsson, Åskloster   6 p +9
8. Anita o Hans-Olof Nilsson, Kungsäter              6 p +5
9. Inger Landhage / Kjell Nilsson, Torestorp        6 p +4
10.Pirkko Ambring / Kjell Nordin, Björketorp    6 p -4
11. Caisa o Risto Onnela, Borås                              6 p -11
12. Arne Ivarsson / Walter Eriksson, Kinna          4 p -2
13. Kurt Karlsson / Nils Belfrage, Lerum              4 p -4
14. Kerstin Carlsson / Greta Svensson, Torestorp 4 p -5
15. Märta Johansson / Dick Olsson, Skene             4 p -11
16. Sven Ivarsson / Matti Engelbrektsson, Sätila   4 p -14
17. Marie-Louise o Harry Lundström, Åskloster   2 p -14
18. Björn Ackerby / Åke Håkansson, Öxabäck      2 p -16
19. Bengt Strömberg / Rune Stark, Horred            2 p -18
20. Fredd Runesson / Kjell Johansson, Fritsla       0 p -43
 

ALLHELGONA-TRIPPELN 2017-11-05

 

  1. Kronäng: Risto Onnula, Esko, Bo Carlberg 8 +27

  2. Åskloster 2: Bengt Nilsson, Ingmar Gunnarsson, Rigmor Granat 8 +18

  3. Horred PRO: Bengt Strömberg, Rune Stark, Ingrid Carlström 8 +13

  4. Lerum: Jan Petersen, Kurt Karlsson, Nisse Belfrage 6 +15

  5. Åskloster 1: Stig Gunnarsson, Uno Carlberg, Aina Johansson 6 +14

  6. Svansjö 2: Arvi o Margareta Klamas, Greta Svensson 6 +9

  7. Skene 3: Håkan Skogum, Monica Frank, Dan Österberg 6 +3

  8. Sätila: Rauno Hänninen, Lasse Augustsson, Sven Ivarsson 6 +-0

  9. Åskloster 3: Harry Lindström, M-L Lindström, Leif Larsson 4 -5 EP 46

  10. Skene 1: Arne Ivarsson, Walter Eriksson, Dick Olsson 4 -5 EP 45

  11. Skene/Örby: Gudrun Andréasson, Börje Börjesson, Elsa Kvibro 4 -5 EP 44

  12. Svansjö 1: Gösta Larsson, J-G Persson, Leif Andersson 4 -9

  13. Fritsla: Fredd Runesson, B-O Andersson, Ingegerd Knopp 4 -14

  14. Rolfstorp: George Johansson, Kurt Andersson, R Gustavsson 2 -13

  15. Skene 2: Märta Johansson, Monica Brorsson, Elsie Sjöberg 2 -15

  16. Öxabäck 1: Björn Ackerby, Sten Bexell, Åke Håkansson 2 -33

 

 

Uppdaterad: 26 MAR 2018 20:01 Skribent: KG

Postadress:
Skene Bouleklubb - Boule
Leif Thomsen, Lassebergsgatan 1
51164 Skene

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: leif.thomsen@telia.c...

Se all info