Hoppa till sidans innehåll

Prislista luftgevär 2018-2019


Månadstävling 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Total  Pris
Klass Mini si  Alla i klassen   får pris               poäng  
Mikael Szakos   197     195     192   584 Alla mini
Amanda Szakos         200   193 193   586 får pris
Theo Möller             170 188   358  
Enso Perrin Bengtsson                      
Django Welander               137   137  
Lowe Barkensjö               177   177  
Wilgot Hedin             172 183   355  
Alton Hedin             161 181   342  
Erik Åhlander             187 188   375  
Eddie Åhlander             128 128   256 .
Oliver Alfawicka               100   0  
Natan Klos                      
Mikayela Ransheim             168     168  
                       
                       
Klass Lsi 11  Pris till alla                    
Isak Möller             187 182   369  
Oliver Önnebo                      
Viktor Avendahl                      
                       
                       
                       
                       
Klass L 13  Pris till alla                    
Lucas Magnusson 195     198 198 198 198 197   792  
Robert Lita 197 194 197 196 184     192   784  
Nur  Aswad 175 168 172 184 182     187   728  
Casper Qwist   181 187 168 157     186   722  
Oliver Rappe Larsson 177 183               360  
                       
                       
                       
                       
                       
Klass L jun  Pris till alla                    
Jonathan Szakos   189     200   198 198   785  
Fredrik Holst     195 200     197 192   784  
Hanna Larsson         200     199   399  
Alicja Alfawicka               198   198  
                       
Klass L senior sitt  Ingen har deltagit 4 ggr.                    
Jörgen Göransson   195                  
Maria Möller             197 198      
Carol Ransheim             193 193      
Linda Liljegren               193      
                       
                       
                       
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Total  
Klass vet.sitt  Ingen deltagit 4 ggr                    
Ove Pedersen 194 195                  
Kent Pålsson 197                    
Robert Alfawicka               196      
Peter Szakos   194                  
Lars Möller             199 199      
Bengt Larsson               193      
                       
Klass L vet. rem                      
Torgny 189 192 198 196 193 195 196 194   785 Glas
Sandy 194 195 193 187 193 196 192     778  
Kent Pålsson     193 186   194 192     765  
Ingemar Olsson 183 191     168   181 191   746  
Per Bonander   195 198         197      
Roland Larsson       180       186      
Rolf Hansson               179      
Erik Hansson     196   197            
                       
                       
                       
Klass L vet.stå                      
Per Bonander       130 118 162 141     551 Glas
Erik Hasnsson     157   168            
                       
                       
Cup                       
Fredrik Holst                 209 1:a Glas
                       
Mästerskap sitt.                      
Jonathan Szakos 208,7 210,6             211 1:a Medalj 
Lucas Magnusson 209,2 208,9             209 2:a  "
Mikael Szakos 204,8 205,6             206 3:a  "
Amanda Szakso 207,4 205,4             205 4:a  "
Mästerskap stående                      
Inga deltagare                      
                       
                       
Uppdaterad: 13 APR 2019 18:10 Skribent: Sandy Heinmark
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Skivarps SkF - Skyttesport
Ove Pedersen, Ryngevägen 180
27194 Ystad

Kontakt:
Tel: 0708739457
E-post: This is a mailto link

Se all info